Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) mrszitya válasza Orlin (#18141) üzenetére


mrszitya
senior tag

A tengernyi hamis alkalmazás miatt Androidra is elkél vírusirtó, főként annak, aki gyakorta vagy sok appot tesz rá a telefonjára. Egyébként a honlapokba ágyazott kártékony kódocskák nem, vagy nem nagyon fenyegetik az Androidot.
Play-áruház sajna nem elég jól szűri még a mai napig sem a veszélyes cuccokat, de hozzáteszem, az is kicsit túlzás, amit egy pár hozzászólással korábban belinkelt cikkben írnak. (Pontosabban bulvárosan vannak kihangsúlyozva, felfújva a dolgok.)
A felhasználók egy jelentős része ugye rögtön ugrik mondjuk egy ilyen névre: "Paris Hilton Boobs". Ha az ilyen jellegű appokat elkerüljük, már jelentősen csökken a kockázat. Nyilván ez a crackelt alkalmazásokra is igaz.

AV-TEST csinált januárban egy tesztet, ami a teljesítményre és az akksizabálásra is kitér, ez segíthet a választásban. (Jómagam is Avastot ajánlanám a komplex lopásvédelem miatt, és magyarul is tud.)

[ Szerkesztve ]

(#18152) t72killer válasza t72killer (#18150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosabban ezt kellett volna a szerviznek csinálni, mert egy vírusirtót/Kaspersky rescue CD-t bárki le tud futtatni, de esetleges BIOS-ba/egyebekbe befurakodott kártevőket már elég macerás házilag kifüstölni. Szerencsére ez elég ritka dolog, di ki tudja, ahol egy rootkit van, ott csúnyább dolog is előfordulhat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18153) tankal válasza t72killer (#18150) üzenetére


tankal
tag

Megpróbálom leszedni az AVG és meglátom mi lesz Ha nem jön össze akkor újratelepítem ha az sem segít irány a szervíz de nem ahol már voltam!!!
Mindenesetre kösz mindenkinek!

(#18154) t72killer válasza tankal (#18153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincsmit:) Egy Kaspersky rescue CD-t mindenesetre nekieresztenék a gépnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18155) tankal válasza t72killer (#18154) üzenetére


tankal
tag

Még csak annyit hogy hogy írjam vagyis milyen programmal írjam pendrivre vagy elég ha daemonból megnyitom és a fájlokat csak áthúzom a pendrivra?Mármint a Kaspersky-t.

[ Szerkesztve ]

(#18156) choco01 válasza tankal (#18155) üzenetére


choco01
addikt

Ezzel.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18157) Alkukirály válasza tankal (#18155) üzenetére


Alkukirály
tag

Itt találod hozzá a leírást, és a programot. Link

(#18158) Orlin válasza mrszitya (#18151) üzenetére


Orlin
addikt

Nem is tudttam,h ennyi van :)
Akkor azért nem árt az irtó telefonra sem.Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18159) hamyka válasza Szellem. (#18128) üzenetére


hamyka
senior tag

egyet értek, öö asztali pc-d van ? remélem igen :K

Én is használtam Kasperskyt, de vagy lassú volt tőle a gép vagy kékhalált okozott, hasonló a problémám nekem is a Kaspersykivel :K

üdv és remélem nem zavartalak :)

Comodó új távlatok...........

(#18160) yuri90 válasza hamyka (#18159) üzenetére


yuri90
tag

Nekem is kékhalált okozott a KIS és plusz a hang is recsegni kezdett.Először nem is tudtam hogy mi csinálja.Még jó hogy csak trial verzió volt fenn.

(#18161) TFSi válasza yuri90 (#18160) üzenetére


TFSi
őstag

Tiszta rendszerre telepítetted? Windows 7 alatt (ha éppen azt használsz) egyelőre nincsen nagy gond a KIS-sel... :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18162) Narxis


Narxis
nagyúr

Nemár, hogy ennyire bugos lenne a KIS? :)

Thanos was right.

(#18163) yuri90 válasza TFSi (#18161) üzenetére


yuri90
tag

Nekem windows 8-on volt fenn.Eddig kb 4 éve esetet használtam de most lejárt és gondoltam kipróbálom mert mindenhol ajánlották.

(#18164) TFSi válasza yuri90 (#18163) üzenetére


TFSi
őstag

Te tudod, én nem javaslom. A tiszta rendszert arra értettem, hogy a KIS telepítése előtt nem volt fent más védelem, ugyanis igen háklis az ilyesmire, még ha gyári eltávolítóval szedted is le az előző védelmet csökkentett módban...Sőt enélkül is egy hibahalmaz...

Narxis: sajnos igen... :(((

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18165) olivera88


olivera88
veterán

Tud valaki olyan oldalt ahonnan kártevőket lehet letölteni tesztelésre? Privátot irjon aki tud.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18166) Narxis válasza TFSi (#18164) üzenetére


Narxis
nagyúr

By Lucian Constantin

Kaspersky Lab acknowledged the existence of the issue for Kaspersky Internet Security 2013. "After receiving feedback from the researcher, Kaspersky Lab quickly fixed the error," the company said Thursday via email. "A private patch is currently available on demand and an autopatch will soon be released to fix the problem automatically on every computer protected by Kaspersky Internet Security 2013."

"Kaspersky Internet Security 2013 (and any other Kaspersky product which includes the firewall funcionality) is susceptible to a remote system freeze.
As of the 3rd March 2013, the bug is still unfixed.

If IPv6 connectivity to a victim is possible (which is always the case on local networks), a fragmented packet with multiple but one large extension header leads to a complete freeze of the operating system.
No log message or warning window is generated, nor is the system able to perform any task."

Kaspersky offers a temp fix, you can also disable the KIS ndis filter untill an update comes out.

"Heuse claims that he reported the bug to Kaspersky Lab on Jan. 21 and again on Feb. 14, but received no feedback from the company so he decided to disclose it publicly. In addition to the advisory he also published a proof-of-concept tool that can exploit the bug.

Úgy látszik tényleg... :/

Thanos was right.

(#18167) hamyka válasza yuri90 (#18160) üzenetére


hamyka
senior tag

én régebben használtam, akkor még nem volt ez a verziója ami most van, nálam jobban lassította a gépet, de volt 1x hogy kék halál lett a vége a vizsgálatnak azóta kuka :)

TFSi: remélem jól írom a neved, másodszor, nem csak a Kaspersky háklis arra ha valami maradvány fenn maradt hanem minden vírusírtó :K és mit jelent a neved? kicsit érdekes a neved :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#18168) dbius válasza BigManus (#18130) üzenetére


dbius
veterán

Januárban rákérdeztem én is a progira, de nem válaszolt senki, amiből arra következtettem, hogy nem használják az itt megforduló kollégák.

(#18169) BigManus válasza dbius (#18168) üzenetére


BigManus
addikt

Elsiklottam felette szerintem...
Én használom aktívan, nagyon jó program.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18170) choco01


choco01
addikt

Hali.
Egyik ismerősöm panaszkodott hogy a kb. egy hete felrakott NIS 2013 elvileg sokkal lassabb mint az Avast Free, és hogy a Windows Live levelezője néha megy néha nem...lassabban működik.
Ez valós lehet,esetlegesen mi a teendő? :Y
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18171) Pano válasza choco01 (#18170) üzenetére


Pano
addikt

Gondolom azért, mert nem futatta le az insign-t.

(#18172) choco01 válasza Pano (#18171) üzenetére


choco01
addikt

Insight van :D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18173) Pano válasza choco01 (#18172) üzenetére


Pano
addikt

akkor valszeg bekavarnak az avast (ill. a többi av, ha volt) maradékai.

(#18174) a1200


a1200
aktív tag

Hello.

10-es skálán mennyire jó a Norton Internet Security 2013 XP-hez, és Win8-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#18175) hamyka válasza a1200 (#18174) üzenetére


hamyka
senior tag

én Xp-n használtam

tízesből mondjuk egy hatos :) de csak azért mert szigorú vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#18176) a1200 válasza hamyka (#18175) üzenetére


a1200
aktív tag

De most komolyan. Van rendes 64 bites W8-hoz való is?
Eddig én is 32-es XP-hez használtam a 2008-ast. Eddig végig XP-t használtam, semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#18177) t72killer válasza a1200 (#18176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megint én:) van!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18178) hamyka válasza a1200 (#18176) üzenetére


hamyka
senior tag

upsz, az lemaradt hogy 32 bites rendszerem van, nem tudom honnan tudom de az enyim 32 bites, hol lehet megnézni hogy hány bites vagy micsoda a rendszer? ha megmondod megnézem nekem mim van :)

Comodó új távlatok...........

(#18179) a1200 válasza hamyka (#18178) üzenetére


a1200
aktív tag

XP-nél start gomb, vezérlőpult, rendszer, általános fül, itt írja az OS típusát.
Nálam XP pro ver. 2002 SP3 van. Ha nem írja hogy 64 bites, akkor 32.
Gondolom W8-nál is hasonló az elérhetősége.

[ Szerkesztve ]

(#18180) hamyka válasza a1200 (#18179) üzenetére


hamyka
senior tag

parancsolj :

Microsoft windows xp professional 2002-es verzió

szerviz csomag 3

számítógép : Intel (R) Core (TM) 2 Duo CPU

E7200 @ 2.53 GHZ

2.53 GHZ,0,99 GB RAM

és melyik adatból lehet következtetni ? legalább én is tanulok valamit :)

Comodó új távlatok...........

(#18181) stranger28 válasza hamyka (#18180) üzenetére


stranger28
addikt

"Ha nem írja hogy 64 bites, akkor 32."

(#18182) hamyka válasza stranger28 (#18181) üzenetére


hamyka
senior tag

akkor 32 :)

köszi akkor jól tudom, de mitől 32 és mitől 64 bites? :D

bocs nem vagyok akkora szakértő :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#18183) choco01 válasza hamyka (#18182) üzenetére


choco01
addikt

példának: 32 bit nem kezel 4 gb-nál több ramot.

segítség

még egy

:))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18184) TFSi válasza Narxis (#18166) üzenetére


TFSi
őstag

Remélhetőleg most azon forr a fejük, hogyan hozzák vissza a cég jó hírnevét a köztudatba és építsenek egy erős, stabil, kompatibilis 2014-es csomagot, mert ha nem, akkor Kaspersky úr lassan bezárhatja a boltot, mivel a drága és pocsék termék nem a legjobb cégér az informatikában, és sehol sem... Én hiszek bennük, de a 2013-as termékeket többé nem fogom használni... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18185) t72killer válasza TFSi (#18184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eléggé kényelmesre fogták a figurát. Az XP-s időkben jól elvoltak, még nem szorította őket a verseny (nemigen volt versenyképes/használható ingyenes megoldás) ráadásul XP alá muszáj volt erős védelmet telepíteni. A vista/7/8 és a jobbféle ingyenes irtók (CIS, Avast) felkapaszkodása egészen átrajzolta a térképet.

A csapatuk amúgy jó, ha biztonsági híreket olvas az ember, minden másodikban ott a Kaspersky név - érdekes, pl a Symantec régen többet szerepelt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18186) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Ismét itt vagyok egy problémával!
Sikerült megoldanom azt az úgynevezett "boot virust" ha egyáltalán az volt!?Ismét visszaraktam az AVG 2013 -at(ingyenes) de nincs tűzfalam és nem is bírom bekapcsolni legalább is a windows-ét nem tudom mi tiltja ilyenkor mit lehet tenni?
Lehet én csinálok valamit rosszul mert nem vagyok egy pcguru de gondolom azért kellene az a fránya tűzfal!
Telepitsek netalán másik védelmet vagy hogy lehetne ezt megoldani?

(#18188) choco01 válasza tankal (#18186) üzenetére


choco01
addikt

Hali.
Comodo Firewall-al én használtam,bírták egymást. :)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18189) Fire/SOUL/CD válasza hamyka (#18187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Valamit tennie kell Kasperskiéknek ha nem akarnak csődöt jelenteni ez is igaz"
Menten felteszem ebay-re a Kaspersky logós liberómat. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18195) motacilo


motacilo
aktív tag

A sors fintora: Bitdefenderről váltottam decemberben KIS-re és feltettem hozzá egy régebbi The Bat levelezőklienst, mert azzal szépen együttmőködött. Most, hogy újra BDIS-t használok a kliens is mehet a kukába, mert nincs beépülője hozzá.
Milyen klienseket támogat a Bitdefender (az antispam modul is)? Thunderbird, Pegazus, Outlook ( ezt nem szeretném) esetleg az Opera beépített levelezőkliense?

(#18197) Fire/SOUL/CD válasza motacilo (#18195) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen OS-t használsz? Mert ha véletlenül W8-t, akkor BDW8-t használj(a BDIS kulcs jó hozzá)
Az ilyen "kategóriájú" progik beépülői valóban beépülnek(nem csak egy forigyészi ikonból áll stb), így ha a parent(szülő) alkalmazás nem teljesen kompatibilis az adott OS-el, akkor a beépülők sem feltétlenül

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18199) motacilo válasza Fire/SOUL/CD (#18197) üzenetére


motacilo
aktív tag

Win8 van fent, de az Internet Security változat, az asztali gépre tettem fel a Win8 változatot. Az talán támogatja a denevért?
A TheBat esetében külön meg kellett keresni az Av és az antispam modul végrehajtó állományát. Ilyen a KIS és a Dr.Web esetében létezik (a levelezőkliens felismeri) a BDIS esetében nem találja.

[ Szerkesztve ]

(#18200) Fire/SOUL/CD válasza motacilo (#18199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A denevér hivatalosan W7-t támogat, W8-t nem. viszont én javaslom, hogy a BDIS-t cseréld BDW8-ra(mint írtam, a a BDIS kulcsa jó hozzá), hátha megoldódik a gond.
(Sajnos gyakorlatból ezt nem tudom, neked kell bevállalni/megpróbálni) ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.