Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) L7wy válasza szaki26a (#18248) üzenetére


L7wy
őstag

Hát én nem akarok okoskodni, aki tesztelget így, az tudja, hogy pl Comodo vagy Webroot, vagy akármi más is elég szépen dobálja a nem adatbázis alapú riasztásokat. Nem azt mondom, hogy teljesen ugyanaz lenne, de az, hogy nagy százalékban változtatná a teszt eredményét, szerintem nem igaz.

Olyan nagyszamu virust erdekel, hogy Vmware kifejezetten vedelmi celbol is ajanlja a desktop es szerver virtualizaciot.
Ez érdekelne jobban, hogy a vmware állít-e ilyet, hogy az általa futtatott rendszereken kevésbé futnak le a vírusok.

Se hips se tuzfal se behavior analizis se sandbox semmi ami a kod futtatasakori vedelmi technologiat tesztelne nem lesz valos.
Valós tevékenységre valós riasztást kapsz, ha a tevékenység nem történik meg a virtuális dolog miatt, még nem azt jelenti, hogy nem lehetne tesztelni.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#18252) szaki26a válasza L7wy (#18251) üzenetére


szaki26a
aktív tag

(#18253) Black Plague válasza szaki26a (#18252) üzenetére


Black Plague
tag

Elnézést a kuka kérésért de ÉN egy antiember vagyok aki nem tud angolul viszont nem akarok google fordítós leírást így ha megkérhetlek leírnád nagy vonalakban hogy miröl is szól ez a cikk ????

Előre is köszönöm.. :R

(#18254) Geza26


Geza26
senior tag

Sziasztok! Windows 8 alá milyen ingyenes vírusírtót és tűzfalat ajánlotok? Köszönöm!

Géza

(#18255) t72killer válasza Black Plague (#18253) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Röviden: Hogy állítsuk be a virtuális gépünket, hogy a kártevők igazi gépnek nézzék. Civilnek ez nem fontos, csak azoknak, akik vírusmintákkal akarnak dolgozni/védelmi szoftvereket teszteni.

#18254: Én a Trustport promós verzióját használom Comodo tűzfallal. Eddig okés, bár win7 alatt a TP Application Inspector modulját le kellett tiltanom azonnal, különben kinyírta a rendszert. Win8 alatt műkszik az Application Inspector is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18256) Black Plague válasza t72killer (#18255) üzenetére


Black Plague
tag

:R köszi a választ...

(#18257) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! A Bitdefender Free még most sem hajlandó engedi az indavideós lejátszást... mit lehet tenni ellene? :(

F1

(#18258) Ninja Chick. válasza Geza26 (#18254) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Avast! 8 Free illetve Comodo fal, de a Sandboxot csak Avast! nál engedélyezd szerintem.

(#18259) lck válasza szabeska (#18257) üzenetére


lck
senior tag

Nem engedi.
Video nézés idejére BD. Kikapcs :)

(#18260) szabeska válasza lck (#18259) üzenetére


szabeska
addikt

ok. :(((

F1

(#18261) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!
Bitdefender antivirus plus 2013 van fent nekem a gépen.Naponta 10-20000 kB-al frissit (signatures update) már 2 hete minden nap.Ez normális?

(#18262) BigManus válasza Stooner (#18261) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

A céges gépeinken is ez van fent és igen, ennyit frissít.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18263) Stooner válasza BigManus (#18262) üzenetére


Stooner
tag

Értem!Köszönöm :R

(#18264) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok.Hátha érdekel valakit.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#18265) qdak


qdak
addikt

hello, véletlen sikerült a nod ot kiszednem indito listábol, hiába rakom vissza, kernel error al indul, csak teljes boot után manuálisan lehet inditani ( érdekes akkor ugyanazzal az inditoval rendesen elindul :F )
na történt h 2 napig elfeledtem inditani

tunetek:
-egér viselkedése pl kijelölök vmit leveszi magátol :S, duplát kattint magátol stb... egér tuti jó
-csak mozillánál ha goggliba keresek, 1 pilanatig azt adja ki ami kell, aztán 1-2-3... helyre beugranak ilyenek:
speedanalysis.net/
gametwist.com/
winafreeipad.com/
singlessalad.com/
:W

nod végig ment, talált töröltem, spybot semmit nem talál...

tipp ?

mod: hogy tudom a nod ot ujra beállitani h magátol induljon?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18266) t72killer válasza qdak (#18265) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy tiszta gépen csinálj Kaspersky rescue cd-t/dvd-t és pucold le vele a rendszert.

Ja, és ha az aláírásod aktuális, akkor javaslok egy modernebb rendszert (win7/8) biztonságosra konfigurálva. Én még nem találkoztam élőben olyan kártevővel, ami biztonságos böngészőn (scriptblock, adblock), friss rendszeren max UAC mellett át tudott volna jönni. Vannak ilyenek, de kell hozzá egy adag pech, hogy pont ilyet fogjon ki az ember.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18267) t72killer válasza t72killer (#18266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Link a kaspy rescue diskhez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18268) qdak válasza t72killer (#18266) üzenetére


qdak
addikt

szia az a baj h ki volt kapcsolva a védelmem :(
tudom mar van win 7 is csak nem nagyon akarom még felrakni :)
linket nezem, de nem megy

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18269) t72killer válasza qdak (#18268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

https://github.com/bbalegere/Kaspersky-Rescue-Disk-Updater

A win7 meg már 3 éve kint van, nagyon ideje frissíteni. Időközben a 8 is kijött...

Biztonság terén az XP a kőkorszakot képviseli, nem csodálom, h sikerült beszerezni pár kártevőt. Ja, és a nod-nál van jobb védelem, pl ajánlom a Comodo IS-t.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18270) blattida válasza t72killer (#18269) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt az esetleges pár kártevőt alapvetően nem azért szerezte be, mert xp fut a gépén, hanem azért, mert nem használta a józan paraszti eszét.
Egy naprakész XP nem kőkorszaki, hagyjuk már ezt az állandó biztonsági riogatást, vistával, hetessel és nyolcassal is ugyanúgy megfertőződik a legtöbb júzer, nem ezen múlik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18271) t72killer válasza blattida (#18270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért ha az uac-t használja valaki, szvsz nagyobb biztonságban van, mint egy xp-t adminjogokkal használó (tipikus) user. Márpedig tapasztalataim szerint a legtöbb civil (nem-céges) XP-t adminmódban használják.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18272) blattida válasza t72killer (#18271) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez önmagában igaz, viszont a hetest is mindenki admin fiókból használja, az uac általában ki van kapcsolva, csakúgy, mint az agyak, ezért én azt mondom, hogy gyakorlatilag mindegy, aki ész nélkül használja a gépét, annak szinte mindegy, aki pedig ésszel, az általában nem fertőzi össze a rendszerét, gyakorlatilag elenyésző lehet azok száma, akiket az uac védett meg valamitől.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18273) netpeti98 válasza blattida (#18272) üzenetére


netpeti98
addikt

Akik csak annyit látnak, hogyha valami nem megy akkor igent kell nyomni, azoknál a maxra húzott UAC se fog plusz védelmet jelenteni.

Üdv netpeti98

(#18274) t72killer válasza blattida (#18272) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, ha valaki szándékosan nyírja le a védelmet (uac), az megérdemli, amit kap (vagy amit leemelnek a bankszámlájáról). Szűkebb ismerőseim mind használják.

#18273: az ilyentől kell/kéne elvenni az adminjelszót...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18275) blattida válasza t72killer (#18274) üzenetére


blattida
nagyúr

A legtöbben ezt teszik, sajnos, mindenki a saját hülyeségének a kovácsa.

netpeti
Ez az általános attitűd, gyors klikkelgetés okéra, igenre.
Riasztásra, kártevőre iksz/igen/mehet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18276) szaki26a válasza blattida (#18275) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Sajnos ezert nem mukodnek a gyakorlatban sokszor a hips alapu megoldasok. Pedig erto kezekben...

(#18277) qdak válasza t72killer (#18269) üzenetére


qdak
addikt

figy idáig nem volt gond, nem pont a win xp re fognam, jo h elavult de elözö rendszerem vagy 5 évig birta most is uj gép miatt kellet ujraraknom, probálkozok a leirtással :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18278) t72killer válasza qdak (#18277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, ha vigyázol rá, egy XP is lehet biztonságos. Sok sikert a takarítással:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18279) olivera88


olivera88
veterán

Sziasztok!
A Sophos antivírusról mi a véleményetek? Próbálta már valaki?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18280) csaba1203


csaba1203
addikt

Kaspersky is bétá-zik:[link]

(#18281) BigManus válasza olivera88 (#18279) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Probáltuk a cégnél, de konfig függõ nagyon.
Ha olyan környezetbe kerül, hajlamos hatalmas terhelésre.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18282) olivera88 válasza BigManus (#18281) üzenetére


olivera88
veterán

A felismerése milyen?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18283) ƵøŁĭ válasza olivera88 (#18282) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Erős középkategória , további információt(teszt eredmények ) a termékkel kapcsolatban hivatalos teszt oldalakon tudsz megtalálni .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18284) BigManus válasza BigManus (#18281) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, kb. közepes lehet.
Eddig céges szegmensekre összpontosítottak, nem olyan régen kezdték el az otthoni felhasználókat megcélozni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18285) olivera88


olivera88
veterán

Laca és LiLxWaYnEx köszi a válaszokat.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18286) Fandango


Fandango
veterán

Erdekes amiota win7-t hasznalok (megjelenes ota), azota admin fiokkal megy, UAC ki van kapcsolva, megse kaptam be semmi csunyasagot, es meg netbankolok is. Nem erzem, hogy en lennek a hulye vagy bena. :U
Nem kivanok vitat nyitni ebbol, aki nem ert annyira a szamitogephez, az igenis hasznalja ezeket, de nem letfontossagu, ami nelkul nem lehet letezni.

(#18287) t72killer válasza Fandango (#18286) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, ha ki van kapcsolva az uac, akkor te magad vagy az uac:). A magam részéről nem emlékszem, h bármikor rosszindulatú progira riasztott volna, lévén nem járok olyam helyeken+sokmindent kiszűr a böngésző. Mondjuk engem zavarni sem zavar, azt a havi 1-2 jelszót be lehet írni, ígyhát nálam aktív.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18288) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben megy a buli magasabb szinten.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18289) Fandango válasza Fandango (#18286) üzenetére


Fandango
veterán

Most neztem meg, a jelenlegi Win7-m 10 nap mulva lesz 2 eves telepites! :C
Es olyan akar mint uj koraban.

[ Szerkesztve ]

(#18290) Dévacsen válasza t72killer (#18288) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Lehet hogy pont róluk van szó.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#18291) qdak válasza t72killer (#18278) üzenetére


qdak
addikt

Ashampoo Antispyware 2
nem ajánlom, boot idő 1 perc röl, 10+++ perc, addig semmit nem tudtam csinálni :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18292) t72killer válasza Dévacsen (#18290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Durva. Ehhez képest akik saját szakállukra nyomják, alkalmasint dollármilliókat kaszálnak.

#18291: brutál... amúgy antispyware-t jóideje nem használok már. Egy valamirevaló vírusgyalunak vagy +HIPS-es tűzfalnak nyakon kell az ilyesmit csípnie.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18293) Black Plague válasza qdak (#18291) üzenetére


Black Plague
tag

Nem tudom honnan szedted le mert ilyen programjuk már nem létezik igen régóta..
ASHAMPOO TERMÉKEK BIZTONSÁG
Ashampoo® Anti-Malware van de ott meg a bootidő átlagos nem rövid nem hosszú..Igaz itt meg a progit nem fogják frissíteni de a szignatúrákat igen ebben meg Ikarus és Emsisoft motor csücsül..

[ Szerkesztve ]

(#18294) t72killer válasza Black Plague (#18293) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínű egy régi installert talált a kolléga...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18295) choco01


choco01
addikt

Hali.
Csak én látom úgy a címet hogy: A nagy Vírusirtó nopic ?! :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18296) olivera88 válasza choco01 (#18295) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam is az van most nézem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18297) choco01 válasza olivera88 (#18296) üzenetére


choco01
addikt

Véletlen elírás lehet.. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18298) Black Plague válasza choco01 (#18295) üzenetére


Black Plague
tag

Tényleg az a neve

Tényleg az :D

[ Szerkesztve ]

(#18299) choco01


choco01
addikt

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18300) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Uzsonna mellé.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.