Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) choco01 válasza zolee0307 (#18450) üzenetére


choco01
addikt

MBAM free-t nem futtattál?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18452) netpeti98 válasza zolee0307 (#18450) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem tudom mennyire nyúlt bele a rendszerbe a program amit kipróbáltál, de az is lehet hogy véletlenül megpiszkált valamit a rendszer mélyebb részeiben.

Esetleg Virustotalra feltudod tölteni a programot?

Más: Az Agnitum+NAV párosról vannak tapasztalatok?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#18453) zolee0307 válasza choco01 (#18451) üzenetére


zolee0307
őstag

Futattam mbamot, comodot, egyik sem talált semmit, most egy kasprsky rescue discet akarok.

netpeti98: Már kitöröltem a fájlt, de erről a linkről szedtem le: [link]

Lehet az oldallal volt gond, bár a topicban más letöltötte, kipróbálta és nem volt semmi probléma.

Közben leszedtem, virustotal szerint semmi nincs benne.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#18454) blattida válasza zolee0307 (#18442) üzenetére


blattida
nagyúr

Mielőtt próbáltad engedélyezett alkalmazásnak jelölni, előtte törölted a rá vonatkozó szabályokat a defense+-ból? Ismeretlen program esetén, ha valamiért nem a virtuális kioszkba telepíted, nem ajánlott az engedélyezett alkalmazásnak jelölés, tessék szépen klikkelgetni, figyelni, hogy mit akar és ha gyanús vagy egyértelműen káros tevékenységet folytatna, akkor blokkolni.
Egyébként pedig, többek között, erre való a kioszk! :W

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18455) choco01 válasza zolee0307 (#18453) üzenetére


choco01
addikt

Futtattam, nem tudom mire való :DDD de nem csinált problémát..valamit számolgatott.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18456) szaki26a válasza zolee0307 (#18453) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Rossz helyen keresed a hibát. Nagyon nagy valoszinűséggel a comodo volt a ludas. Nem sikerült valami kernel hurkolás és a program megcsinálta amit akart, de csak félig. Viszont legalább sikeresen összekuszálta a registry-det. Comodo sanbox technikájának veszélyei...

(#18457) blattida válasza szaki26a (#18456) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogyha használnál comodot, akkor tudnád, hogy ez júzer error volt, bár, ez a leírásából is látszik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18458) zolee0307


zolee0307
őstag

Nem töröltem a d+-ból az előző beállításokat, mert a jelölést kivettem onnan, hogy megjegyezze a választ a comodo. Lefutattam a kaspersky rescue discet, de nem talált semmit, szóval a comodo kavarhatott be az én közreműködésemmel.

Ami problémám a comodoval, hogy ha korlátozottként akarok futattni bármit, akkor sose indul el. Lehet én csinálok vmit rosszul. Ez a kioszk hogy működik?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#18459) blattida válasza zolee0307 (#18458) üzenetére


blattida
nagyúr

Az auto-sandbox nem azért van, hogy úgy telepíts és futtass dolgokat, hanem azért, hogy a comodo által korlátozott ismeretlen alkalmazások tevékenysége megfigyelhető legyen és annak, valamint a felhőben történt elemzésnek az alapján besorolásra kerüljön. a korlátozott beállítás mellett nem is fog működni, hiszen kevés jogosultsága lesz így az adott alkalmazásnak.
Ha rendesen telepíteni akarsz valamilyen ismeretlen programot, akkor a kioszkot kell használni, de ezt már írtam.

A kioszkot elindítod, a virtuális környezetben pedig futtathatsz böngészőket, telepíthetsz programokat, a valós rendszertől függetlenül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18460) t72killer válasza blattida (#18459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elsőre meglepett a kiosk működése, azt hittem, hogy csak böngészésre jó. A következő projekt, hogy Java csak kioskba lesz telepítve, a normál rendszerre nem. (jdownloadert szoktam néha használni)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18461) zolee0307 válasza blattida (#18459) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem, köszi szépen. Tehát ha a kioszkban teszem a dolgomat (net, telepítés) akkor ha bármilyen kártevő jönne be, akkor a rendszer nem fertőzödik meg, a kioszkon belül marad?

Ha korlátozottként nem lehet futtatni, akkor mi értelme van ennek az opciónak?

Boccs, ha érthetetlenkedek, de még csak ismerkedek a comodoval, meg nem nagyon értek ehhez a biztonsági dolgokhoz, ezen a téren egyszerű user vok.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#18462) blattida válasza zolee0307 (#18461) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, mivel a kioszk egy teljesen virtualizált rendszer.

Az auto sandboxban nem azért futnak alkalmazások, hogy mindent tudjanak tenni a számítógépen.
Az, hogy egy alkalmazás mekkora korlátozási szint mellett tud rendesen települni és futni, attól függ, mihez szeretne telepítésekor hozzáférni, alacsonyabb szintű hozzáférés esetén bőven elegendő az alapbeállítás ahhoz, hogy rendesen települjön és működhessen, magasabb szintű hozzáférési igény esetén, azaz registry-hez vagy a fájlrendszerhez, ne adj isten kernelhez, a nagyobb korlátozás miatt nem tud települni és működni, de az ilyen alkalmazásokkal egyébként is vigyázni kell, ezért, bár nem lesz használható az adott alkalmazás, de az op rendszer kényes részeihez nem férhet hozzá, mindeközben az igényei láthatóak és a felhő alapú kereső és a cima dönteni tud arról, hogy káros vagy sem.

Tehát alapvetően nem a futtathatóság az elsődleges, hanem a megfigyelhetőség, az pedig kivitelezhető nagyobb korlátozási szint mellett is, viszont annyira meg nem jó lekorlátozni, hogy semmit sem tudjon tenni, mert akkor nem lehet megfigyelni. Ezért jó az alapbeállítás,mert akkor a legtöbb ismeretlen alkalmazás képes futni, települni, működik és megfigyelhető, ha szükséges leállítható, törölhető, csak a veszélyt nem jelentő területekhez tudnak hozzáférni, az eltávolításuk után esetleg megmaradó használati nyomaik, a következő újraindítást követően törlésre kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18463) zolee0307 válasza blattida (#18462) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi a felvilágosítást, így már érthető.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#18464) blattida válasza zolee0307 (#18463) üzenetére


blattida
nagyúr

Ismét berakom, ez kicsit részletesebb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18465) zolee0307 válasza blattida (#18464) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, majd áttanulmányozom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#18466) olivera88 válasza blattida (#18459) üzenetére


olivera88
veterán

Mire jó ha bekapcsolom a teljes virtualizációt az auto-sandbox ba?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18467) blattida válasza olivera88 (#18466) üzenetére


blattida
nagyúr

Az olyan, minta a valós op rendszeren futtatnád, korlátozások nélkül, csak virtuálisan. Ekkor mindent tehet az adott alkalmazás, de csak a virtualizált környezetben. Több erőforrást igényel, viszont hitelesebb képed ad az adott alkalmazás viselkedéséről, így, végső soron, pontosabban megállapítható róla hogy káros vagy sem.

De ez, ugye, alapesetben nem elérhető, aztán lehet, hogy a későbbiekben ez változni fog.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18468) olivera88 válasza blattida (#18467) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Ezek szerint akkor érdemesebb úgy használni az auto-sandboxot.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18469) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!
Kaspersky+Malwarebytes jó kombó?

(#18470) BigManus válasza Dinter (#18469) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Jó, igen.
Viszont ha jól emlékszem, először a Kaspersky-t kell telepíteni és utána az MBAM-ot, mert ha fordítva csinálod, akkor a Kaspersky törli...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18471) yuri90


yuri90
tag

Az Avast IS-nél a gyors ellenőrzésnél csak nekem ilyen lassú a többi IS-hez képest?

(#18472) blattida válasza yuri90 (#18471) üzenetére


blattida
nagyúr

Na most akkor lassú vagy sokáig tart? Ha sokáig, akkor mennyi az annyi?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18473) BigManus válasza blattida (#18472) üzenetére


BigManus
addikt

:DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18474) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#18472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18475) dbius válasza BigManus (#18470) üzenetére


dbius
veterán

Kiegészítés: Kb. két hete úgy telepítettem fel a KIS2013-mat, hogy MBAM Pro volt fent a gépen. Letiltottam az mbam szolgáltatás indulását a KIS telepítés idejére, így nem rinyált egyetlen szóval sem a KIS a telepítés során, ill. azóta sem. (term. az MBAM a KIS telepítése után újból aktiválva lett)

(#18476) BigManus válasza dbius (#18475) üzenetére


BigManus
addikt

Persze, lehet mókolni vele simán, de sokan nem ismerik az ilyen "trükköket" ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18477) Dinter válasza dbius (#18475) üzenetére


Dinter
addikt

Mielőtt elolvastam a hsz-eiteket már felraktam, de nálam semmi gondja nem volt a Kaspernek az Mbammal.

(#18478) dbius válasza BigManus (#18476) üzenetére


dbius
veterán

Igaz. :K

(#18479) Alkukirály


Alkukirály
tag

Sziasztok,
A párom gépén Bitdefender Free futott, mígnem tegnap közölte, hogy System not protected, s regisztrálást vagy bejelentkezést sürgetett.
Találkozott más is ezzel a problémával?

(#18480) M3oH válasza Alkukirály (#18479) üzenetére


M3oH
addikt

30nap utan regisztralni kell, mert kikapcsol a vedelem. 2perc az egesz, es tok mindegy milyen email cim.

(#18481) Alkukirály válasza M3oH (#18480) üzenetére


Alkukirály
tag

Rendben, köszi.

(#18482) soldi3r


soldi3r
veterán

jo reggelt!
erdekelne, hogy ubuntura milyen virusirtot lenne erdemes feltenni, koszonom!

E30 (oo=[][]=oo)

(#18483) BigManus válasza soldi3r (#18482) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Bitdefender Antivirus Scanner for Unices.
Tudok adni hozzá teljesen legális egy éves licencet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18484) soldi3r válasza BigManus (#18483) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom! lehet, hogy igenybe vennem a dolgot
igazabol meg csak most baratkozom a linux gondolataval

E30 (oo=[][]=oo)

(#18485) BigManus válasza soldi3r (#18484) üzenetére


BigManus
addikt

Nem rossz az hidd el, csak más. De ez már itt tényleg off... Ha szükséged lesz rá, írj rám.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18486) blattida válasza BigManus (#18485) üzenetére


blattida
nagyúr

Sign your name across my heart... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18487) BigManus válasza blattida (#18486) üzenetére


BigManus
addikt

I'm good harted :)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18488) olivera88


olivera88
veterán

Melyik AV rescue diszkjét érdemes használni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18489) t72killer válasza olivera88 (#18488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az én kedvenceim a Kaspersky és az Avira (Avira rescue systemhez haszn. utasítás)

Van még
Bitdefender rescue CD (Ezt kézzel frissteni kell ebből a forrásból)
GData BootCD
F-secure rescue disk.

személyszerint ha nagy a baj, akkor minimum kettő egymás utáni használatát javaslom, friss adatbázissal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18490) BigManus válasza olivera88 (#18488) üzenetére


BigManus
addikt

Én véleményem is az, hogy az Avira Rescue kiváló.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18491) olivera88


olivera88
veterán

t72killer és laca köszi a választ. Kénytelen leszek lefuttatni valamelyiket mert jobb ötletem már nincs h miért járatja maximumon a wmiprvse.exe a processzort. :( MBAM pedig semmit se talált, se tegnap se ma, se a Hitman pro.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18492) BigManus válasza olivera88 (#18491) üzenetére


BigManus
addikt

Próbáltál már szelektív indítást? Macerás, de ki tudnád szűrni, hogy mi használja azt az exe fájlt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18493) szaki26a válasza olivera88 (#18491) üzenetére


szaki26a
aktív tag

WMI
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee692772.aspx

Nezd meg innen fut e C:\WINDOWS\System32\Wbem

(#18494) olivera88 válasza BigManus (#18492) üzenetére


olivera88
veterán

Mit? Csak azt próbáltam h bezártam minden futó programot, de hiába. Az esemény napló szerint a cimwin32 dll fájl futattja ha jól néztem. [link]

szaki Igen onnan fut.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18495) BigManus válasza olivera88 (#18494) üzenetére


BigManus
addikt

Ha hazaértem segítek..

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18496) BigManus válasza olivera88 (#18491) üzenetére


BigManus
addikt

Nézd meg ezt a linket

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18497) olivera88 válasza BigManus (#18496) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Ez Windows 7 re is vonatkozik?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18498) Black Plague válasza olivera88 (#18491) üzenetére


Black Plague
tag

tárgytalan..

[ Szerkesztve ]

(#18499) BigManus válasza olivera88 (#18497) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, ott is működik.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18500) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Apum véletlenül rákattintott a mostani facebook vírusra hvg cikk

Tegnap lefuttattam az avast rendszertöltéskori vizsgálatot is. Van vagy 800 oldal amit belájkolt neki és elmondása szerint ha 50-et kitörül 100 jön a helyére.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.