Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Hol a teszt?

(A cikk az új teszt rovatban van :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Tesztet én sem látok. Egy volt munkahelyemen ilyen billentyűzetet kaptunk a gépek mellé. A kapcsolattal nem volt gond, plug & play működött, viszont ennél szarabb billentyűzetet még életemben nem használtam. Gyűlöltem mind a két hétig amíg be nem vittem egy saját eszközt.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#3) csendes válasza fuximaxi (#2) üzenetére


csendes
őstag

Az kizárt, hogy ez a billentyűzet PnP működött, pont ez a cikk lényege. Egy másik modell lehetett.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4) fuximaxi válasza csendes (#3) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Pont az a cikk lényege, hogy sok embernek nem ment, de az nem jelenti azt, hogy senkinek sem. Ugyan ez az ipari hulladék volt az is. A titok, hogy gyárilag ezzel érkeztek a Lenovo AIO gépek. Lehet, hogy már eleve össze volt lőve csomagolás előtt, de out of box működtek. AIO miatt kb 20 cm volt a bill. és az adapter között.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5) csendes válasza fuximaxi (#4) üzenetére


csendes
őstag

Ha egyszer összejön a párosítás, utána különösebb gond nincs vele, ha normális elemek vannak beletéve.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

Különlegessége legjobban a numerikus gomboktól balra a Pause - Insert - Home - End - Delete - PgUp - PgDn részen érhető tetten. A hatalmas Delete gomb mutatja, hogy itt egy divatcikkről van szó, ahol a legfontosabb az újdonság varázsa, a játék az arányokkal.

Újszülöttnek lehet, hogy minden vicc új, de ez az elrendezés mótvá 20-25 éve, MS próbálta elterjeszteni, de szerencsére hamar megbukott a duplamagas Del gombbal együtt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) fuximaxi válasza nyunyu (#6) üzenetére


fuximaxi
senior tag

:C :R

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#8) nyunyu


nyunyu
félisten

Microsoft Multimedia Keyboard:

2000 körül kezdtek kihalni a nem fekete billzetek, így pár évvel később volt ebből is fekete verzió.
Sajnos volt olyanom, anyám padlásáról most dobtam ki.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) DeFranco válasza csendes (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én a HA-ról vettem, új állapotban (szerintem nem volt előttem használva) tökéletesen kapcsolódott első alkalommal és azóta sincs kapcsolódási problémám, pedig rendszeresen váltok a céges laptop és a privát asztali között vele, érzésem szerint kicsit felfújod ezt a problémát.

az egy más kérdés, hogy van vele bajom, az A billentyű hajlamos ragadni, főleg intenzívebb használatnál, és az egér elkezdte enni a félig használt (egérbe még jó lesz) elemeket mostanában, de a kapcsolódással, azzal az ég világon semmi probléma nem volt soha.

szívesen olvastam volna valami érdemit a szettről.

(#10) csendes válasza DeFranco (#9) üzenetére


csendes
őstag

Nem, tényleg órákig tartott a párosítás és a cikkben is szerepel a fórum, ahol sokan megosztották a hasonló tapasztalatokat [link].

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#11) SyMbioTe válasza csendes (#10) üzenetére

A sok/sokan még mindig nem egyenlő a mindenkivel. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#12) tasiadam válasza fuximaxi (#2) üzenetére


tasiadam
veterán

Én szerettem, az egér kicsi volt, meg drága, meghalt 1-2 gomb, azóta mecha a melós :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) morcosharcos


morcosharcos
tag

Én egyszerűen vezetékes csomagbanvettem.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#14) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igazából teljesen mindegy, ez mindenhogy yikes. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Degeczi válasza morcosharcos (#13) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyenek vannak a cégnél, szerencsére csak ritkán kell bejárjak. Ha sűrűbben kellene ott lennem, vinnék sajátot, mert ez katasztrófa pár órára is.

(#16) morcosharcos válasza Degeczi (#15) üzenetére


morcosharcos
tag

Nekem bejön, sokszor 100oldalas beadványokat gépelek le rajta.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#17) morcosharcos válasza Degeczi (#15) üzenetére


morcosharcos
tag

Milyen amúgy a sajátod?

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#18) Synthwave válasza morcosharcos (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ettől függetlenül próbáltál már amúgy korrekt billentyűzetet (valami nem legalsó polcos mechát/buckling springeset/toprét – na jó, az utóbbi kettőből nem létezik legalsó, de még alsó polc sem), és úgy írod ezt?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) DeFranco válasza Synthwave (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy nem mindenki kapcsolófag meg kupaknerd és pont megfelel neki egy lapos membrános szigetes klattyogó arra hogy beírja hogy fkeres szumhatöbb fyki határidő.

Én próbáltam már minden fajta klavit csak éppen pont nem érdekel a taktilis nyomáspont meg a polling rate, ha nekem A-t ütve A-t ír, meg nem ragad be, meg jó helyen van az 'ű' meg az 'í' akkor pont elég.

Nem azért mert igénytelen vagyok és nem vagyok yggazzy trú arc, hanem mert 1001 dolgot tartok fontosabbnak az életemben. És amúgy a törpöm kivan ezzel a rengeteg szűklátokörű köldökszöszmöszgyúró sznobbal akiknek nincs jobb dolguk mint hogy a saját felsőbbrendűségükkel tematizálják a libling threadjeiket.

(#20) Degeczi válasza morcosharcos (#17) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy ősöreg QPAD MK-85, a másik irodában meg egy noname kínai mechanikus, az is teljesen jó.
De a fő gondom a Lenovo idétlen kiosztásával van, a billentési érzet rövid időre mindegy lenne.

(#21) nyunyu válasza DeFranco (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

pont megfelel neki egy lapos membrános szigetes klattyogó arra hogy beírja hogy fkeres szumhatöbb fyki határidő.

Egészségére.

Múltkor kellett egy 80k soros excelt szemmel vernem, aztán tököm kivolt az FKERES, SZUMHA függvényektől, mivel a melós Office 2016-ban még nincs olyan függvény, ami egyidejűleg több oszlop egyezésére keres a (másik) táblában. (2019-től erre van valami új függvény, de már nem rémlik, hogy melyik.)
Na meg a 8 szálas i7-1065G akármi is 5 percekig malmozott, amikor módosítottam valamit, és az Excel nekiállt újraszámolni a képleteket.

Legközelebb inkább beimportáltam DBbe a táblát, aztán szanaszét joinoltam önmagával, meg ráupdateltem pár flaget hogy Y vagy N, aztán úgy exportáltam ki csvbe, hogy azt importáljam vissza Excelbe.
(Ha már DBből Excel export megáll, ha 3MB-nél nagyobb xlsx lenne az eredmény, aztán a sorok maradéka lemarad. :W )

Mai 60k soros excelen is van 2k sor, amit manuálisan kéne szemmel vernem. :W
Múlt heti exceles szopásomból kiindulva az nettó 3 munkanap lenne.

Inkább leprogramozom a maradékot SQLben, az megvan 1 nap alatt, aztán a DB kiköpi fél óra alatt az eredményt. :DDD
Végülis, még csak 1500 sornyi kódot írtam a nyomorult excel automatikus elemzéséhez, párszáz ide vagy oda már nem számít.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) DeFranco válasza nyunyu (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van rá workaround a stackoveren én is onnan vettem, valami --SZORZATÖSSZEG (--SUMPRODUCT) balhé azt hiszem, a lényege az hogy megadod a feltételeket, abból gyárt igazságtáblát, és ha minden fetétel stimmel (sehol nincs HAMIS aka 0) akkor ad értéket.*

Én azt csinálom vele, hogy azt az oszlopot azonosítom ahol az első n sorban (fejléc) levő értékek megfelelnek a megadott feltételeknek.

Előnye hogy gyors, másik filera hivatkozva is működik és nem fogja meg a gépet.

Az excel NAGYON verzatilis még ilyenekben is, csak nem akartam felvágni az indexholvannal meg a lambdával, de általában kis utánajárással a legtöbb dolgot meg lehet oldani képletből is, csak kell hozzá picit agyalni meg mondatot elemezni.

szerk: amúgy meg tudod hogy van, az excel nem adatbáziskezelő, talán a queryvel egy kicsit, de ott meg sok a performancia probléma, bármennyire is a legjobb dolog ami az excellel történhetett az elmúlt 5+ évben.

*amúgy ezt már a copilot is tudja ha megkérdezed, talán a chatGPT 3.5 is kidobta már amikor teszteltem vele.

[ Szerkesztve ]

(#23) nyunyu válasza DeFranco (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is sikerült megtalálni a SUMPRODUCTot, de mire megértettem a szintaxisát hogyan tudnám alkalmazni, azzal is elment pár óra. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) DeFranco válasza nyunyu (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pedig annyira nem bonyolult, de kinek mire áll rá az agya. Nekem azért az egyik személyes kedvencem, mert olyan kis punk megoldás, elég virtuóz.

(#25) Synthwave válasza DeFranco (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, mivel a kérdésre még nem válaszolt, és az emberek döntő többsége amúgy nem, nem használt még normális beviteli eszközt. Ami 100 oldalas beadványoknál lehet, hogy nem midegy.

Azért remélem, hogy valahogy kibírod agyérgörcs nélkül, főleg, mivel nem is neked szólt a poszt. Mindenesetre örülnék, ha a saját lelki bajaidat nem projektálnád rám, és emberhez méltó hangnemben írnál hozzászólást. Köszi.

Amúgy meg mindenki azt használ, amit csak akar. Amíg nem nekem muszáj, addig nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) fuximaxi válasza DeFranco (#19) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nekem ezen az ipari hulladékon kellett volna programot írni. Persze, lehet, hogy valaki ezen is tud, sőt én is megoldottam, csak nem volt hatékony. Nem kell hozzá kapcsolófannak és kupaknerdnek lenni, hogy valakinek igénye legyen egy ennél normálisabb billentyűzetre. Számomra a legolcsóbb logitech is jobb volt mint ez.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#27) DeFranco válasza Synthwave (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Láthatóan érdekel :DDD

(#28) Synthwave válasza DeFranco (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak nem kezdek el miatta hisztizni. ;)

Szakmai topik, beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) DeFranco válasza fuximaxi (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem sem kell annak lenni, bárkitől el tudom én is fogadni (nem mintha mérték lenne, hogy én mit fogadok el, csak ugye valami viszonyítási pont kell az állásponthoz) ha másra, jobbra, normálisabbra van igénye.

Bajom az "ez egy xar, és ha más a véleményed nem láttál még rehehehendes [bármit] VAGY hazudsz" ex cathedra kijelentésekkel van.

[ Szerkesztve ]

(#30) nyunyu válasza DeFranco (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Elfelejtettnyugdíjbamenni rendszerszervezőnk múltkor berágott, aztán Excelben faragott egy IBM nagyvasról Cobolban kihányt DB2 dumpból (EBCDIC, packed decimal és hasonló őskori buzzwordök halmaza...) emberileg olvasható ASCII CSVt.

Még mindig nem tudom, hogy csinálta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) DeFranco válasza nyunyu (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Asszimiláljátok amíg ott van, értékes a kolónia számára. :DDD

(#32) Synthwave válasza nyunyu (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt amúgy mondtam már, hogy ennek kapcsán a lavór és ortopéd vizsgálatok azt igazolták, hogy az injuktív dinamika fiktív hibriditása szubverzíven konstatálja a preorganikus diszkvalifikációt?

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) nyunyu válasza DeFranco (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Már ráállítottak 2 ifjú titánt, hogy idomítsa őket, de konkrétan agyvérzést kap tőlük, hogy 3x elmagyarázás után sem értik, hogy mit kéne csinálni, úgyhogy továbbta is ő egyedül csinálja a 4-5 projektet a napi feladatain felül :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) morcosharcos válasza Synthwave (#18) üzenetére


morcosharcos
tag

Hagyjuk már............. :) :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#35) morcosharcos válasza Degeczi (#20) üzenetére


morcosharcos
tag

Na, az egy kifejezetten jó mechanikus. Gratula hozzá! Ha többet game-elnék, biztosan vennék valami hasonlót, de jelenleg csak ügyvédkedek meg nagynéha PC-ket rakok össze szabadidőmben főleg ügyvédi, meg ingatlanközvetítő irodáknak vidéken, szal még elmenni vmelyik elektronikai multiba válogatni is túl sok idő, nem tudom magamnak megindokolni :)

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#36) morcosharcos válasza fuximaxi (#26) üzenetére


morcosharcos
tag

Szoftvert én sem fejlesztenék vele, arra sokszor van célhardver bevitelnél, ha meg klaviatúra, akkor asszem a programozó haverok körében a leggyakoribb márkák a Logitech, Razer, SteelSeries, ezekből használnak az én ismijeim vegyesen mechanikust meg membránosat.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#37) morcosharcos válasza Degeczi (#20) üzenetére


morcosharcos
tag

"De a fő gondom a Lenovo idétlen kiosztásával van, a billentési érzet rövid időre mindegy lenne."
Szerkeszteni már nem tudom, de erre még válaszolnék: nekem is szokni kellett, de volt már korábban ilyen furcsa kiosztású, kurzorsziget fölötti "összekevert" elrendezésű bill-em, és pl ha laptopozok, vakon gépelek mert kb minden notim 20 éve már használt üzleti külföldről, német/svéd/francia stb kiosztással, szal a vakon gépelés, meg a nemsztenderd helyen elhelyezett gombok is könnyen vehető akadályok nekem. Talán megint az, hogy rengeteg szöveget viszek be gépbe, és annyira ráedződtem, hogy valóban, ahogy fentebb mondták, egy kettéfosott vasalódeszkán is meg tudnék lassan írni egy FMH-t, na sztem emiatt nem vagyok igényes erre a billentyűzet-históriára.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#38) Synthwave válasza morcosharcos (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A könnyen beszerezhető, "mainstream" gyártók közül egyébként az Akko, Keychron és Varmilo triót érdemes nézni. Esetleg még a Ducky-t, bár azt inkább csak apróról, hiszen az új áráért már az előbbi háromból is bőven vehetsz valamit.

A Logi/Razer/Steel eléggé felejtős történetek mára az áraikért cserébe, hiszen ugyanennyiért vagy picivel többért – de esetenként akár (nem kevéssel) olcsóbban is! – kategóriákkal jobb cuccokat lehet találni. Nyilván ha játszhat a 2nd hand piac, akkor ez hatványozottan igaz. Az utóbbi pár évben (2018, de különösen 2020 után, hiszen a COVID-dal és a korlátozásokkal nagyon megindult a hobbi oldal) elképesztő mértékben fejlődött a szegmens, mind szolgáltatások, mind pedig kínálat szempontjából. Olyan eszközöket lehet venni már ilyen 30-40 pénzekért (apróról még kevesebbért is), amik korábban alsó hangon vagy 70-100-ba lettek volna, már ha egyáltalán léteztek volna.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) morcosharcos válasza Synthwave (#38) üzenetére


morcosharcos
tag

Vettem már bill.zetet is second hand saját használatra, szal nem esik ki (mondjuk nálam alapból semmi PC-s hardver nem esik ki használtan, főleg most, hogy az összes jogász haver halálosan befosott a win10 támogatás várható megszűnése miatt, meg hogy hogyan fogják így használni az AVDH-t, mivel szakterülettől függetlenül mindegyik ír alá elektronikusan, kb mindenki engem kért meg hogy a régi, sokszor sandy bridge-haswell generációs gépeiket cseréljem le win11-et mókolás nélkül futtató hardverre) szal lehet veszek majd használtan valami mechanikusat egyszer csak, újonnan pl. biztosan nem.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#40) Synthwave válasza morcosharcos (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát igen, rengeteg pénzt meg lehet úgy spórolni, és elég kevés az olyan hardver, amiből célszerűbb újat venni (pl. HDD, SSD, de én pl. alaplapból is szeretek fóliásat szerezni, ha főgépről van szó), ha nincs ÁFA visszaigénylésének szándéka a történetben.

Ha úgy döntesz, hogy vennél valamit, majd nézz be a billes topikba – vagy dobj rám egy privit, mert pl. most is van itt pár eladó cucc 15-20 tájékán. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) morcosharcos válasza Synthwave (#40) üzenetére


morcosharcos
tag

Ok, ha aktuális lesz!

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#42) morcosharcos válasza DeFranco (#22) üzenetére


morcosharcos
tag

Spreadsheet, nem? Táblázatkezelő. Vagy telinyomták olyan funkciókkal, hogy ma már más kategóriába esne? Klasszikus adatbáziskezelő pl. az Ora DBMS

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#43) DeFranco válasza morcosharcos (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... :D

Nem akarok nagyon belemenni hitéleti kérdésekbe, tulajdonképpen ez ilyen running joke hogy "az excel nem adatbáziskezelő". Abból fakad, hogy egyékbént annyira sokoldalú, mint egy kombináltfogó, tulajdonképpen mindent meg lehet vele csinálni valahogyan, és valamennyire mindenki tudja használni, ezért sokszor akkor is ehhez nyúlnak, ha egyébként más lenne célszerűbb.

Ugyanakkor a határ meg egyre inkább mosódik el, ahogy most már készség szinten tudja, hogy akár direkt adatbázisból kérdez be egy komplex SQL-el és komoly tábla join és merge műveleteket tud végezni szinte drag-and-drop módon, helyi, saját függvényeket tudsz definiálni lambdával, stb., szóval az MS tesz is azért, hogy a fenti posztulátum kicsit halványodjon.

Alapvetően már egész jól el lehet vele boldogulni önállóan is, amíg elég kicsi az állomány és nem okoz performancia problémákat, de a fenntartható és elegáns mód nyilván az, ha célrendszerben rágod meg, amit lehet és az excelbe már csak a szűk eredmény megy.

(#44) morcosharcos válasza DeFranco (#43) üzenetére


morcosharcos
tag

Hmmm, minden nap tanulok valamit :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#45) yanna válasza nyunyu (#8) üzenetére


yanna
őstag

Jézusom! Ez borzasztó...

(#46) sarampo válasza nyunyu (#21) üzenetére


sarampo
csendes tag

re "FKERES, SZUMHA függvényektől, mivel a melós Office 2016-ban még nincs olyan függvény, ami egyidejűleg több oszlop egyezésére keres a (másik) táblában."

de van: SZUMHATÖBB, illetve FKERES-nél a kulcsoszlopokat összefűzöd egy helper oszlopban a forrás és cél oldalon is.

gyanítom, hogy a képleteket is lehetne optimalizálni, ha ennyit számol

(#47) nyunyu válasza sarampo (#46) üzenetére


nyunyu
félisten

Próbáltam azokat is, csak amikor 80-100k sor * 50 oszlopos táblázatokból kell számolgatni adat egyezéseket/különbségeket, az már eléggé megfekszi az Excel gyomrát :DDD

Úgyhogy amit lehet, azt még mindig DB oldalon próbálom kiszámolni, és csak az eredményt kirakni Excelbe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.