Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Mikulásbá válasza Orlin (#18650) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#18652) szaki26a válasza Visormail (#18648) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Vicces teszt vicces eredményekkel. Ez van, ha valakinek fogalma sincsen mit csinál ;)

(#18653) olivera88 válasza szaki26a (#18652) üzenetére


olivera88
veterán

Miért vicces? :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18654) szaki26a válasza olivera88 (#18653) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Már párszor kifejtettem, de akkor újra hátha most átmegy.
Egy kis statisztika az elejére! Ez a „teszt” igen nagymennyiségű mintával dolgozik, gondolhatja az átlag felhasználó. 3868 mintán nézték a képességeket. Egy gyengébb napon 60-70,000 egy durván 120-200,000 a begyűjtött különböző minták száma. Ez ennek kb 6%-a. Ez azt jelenti, hogy messzemenő következtetéseket szeretnél levonni egyetlen napi mennyiség 6% a után. Ez akkor kezd érdekessé válni, ha havi mérleget is vonsz. Ott ez már kb. 0.2 %. Ráadásul a minták is vagy fórumokon, vagy weboldalakon összegyűjtött minták és nem valódi 0-day. Azok a híresen nagymennyiségű minta feldolgozására építő gyártók, mint pl. Avast, Avira, Bitdefender, Kaspersky, Comodo illetve a többmotoros, de szintén erre a technológiára építő Trustport, Gdata biztos nagyon jó eredményeket fognak elérni. (Látatlanba megmertem tippelni a lista elejét.) Symantec insightja illetve mcaffee GTI segithetett rajtuk hogy középmezőnybe minimum bekerüljenek. Utána a videón remek kis netről ingyenesen letölthető toolokkal teszteltek, és nem profi minden fordításra egyedi file-t előállító mint pl Core impact stb. Kíváncsi lennék vajon comodo a saját teszt eszközeit sikeresen megakadályozta e a kommunikációban. Anti-Keylogger szintén remek célszerszámmal tesztelve, ami sajnos sok gyártónál whitelistán van. (Webrootnál tudom csak mondani, hogy biztosan így van.)
Ezek csak az általános észrevételek voltak, az hogy a tesztelőnek, halvány segéd fogalma nem volt arról, hogyan működik a secureanywhere, és milyen teszt metódust kéne választania, hogy egyáltalán valós, ha nem is statisztikailag értékelhető eredményeket kapjon, azt már nem is ecsetelem.

[ Szerkesztve ]

(#18655) BigManus válasza szaki26a (#18654) üzenetére


BigManus
addikt

"Már párszor kifejtettem, de akkor újra hátha most átmegy."

Ez az a rész ami nem igazán ide való... Pont egy olyan embernek aki laikus és éppen azért kérdezte.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18656) Gézengúz válasza Orlin (#18650) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én is idetaláltam ugyanezzel a problémával... Közben megvan...

[ Szerkesztve ]

(#18657) szaki26a válasza BigManus (#18655) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nem is neki cimeztem, mivel van elég aki már akkor is itt volt mikor ezt megbeszéltük, és még mindig youtubos "teszt" videokat hisz döntési alapnak.

(#18658) Gézengúz válasza Orlin (#18650) üzenetére


Gézengúz
addikt

Egyébként szedd le a 3.4 Alphá-t, abban nincsen semmi... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18659) riki válasza szaki26a (#18652) üzenetére


riki
senior tag

Bocs,nem vitatkozni akarok veled,de ha ez olyan "vicces" ez a teszt ahogy állítod ,mért hasonlítanak az eredmények a VB rap tesztjéhez.Érdekes módon rajtad kívül senki, nem kérdőjelezte meg a teszt metódusát .A másik fórumon ahonnan átvettem ,ott is csak némi comodo részlehajlást véltek felfedezni . / Bocs,Blattida :R /

[ Szerkesztve ]

(#18660) blattida válasza riki (#18659) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak azt nem értem, mi lenne a némi részlehajlás?
A clt, ami majd öt éve változatlan formában létezik és mindenki ismeri, mint a tenyerét?
Vagy az, hogy a clt és egyéb hips tesztek miatt előrébb végzett, mint az adatbázis alapján történő felismerés szerint (a cis felismerése a legrosszabb az élmezőnyben) kellett volna?
Nincs ezzel a teszttel különösebben semmi gond, csak kicsi a mintaszám, ezért van az, hogy érdekes eredmények születtek.
A wsa adatbázis alapján nem túl erős, de ezt régóta tudjuk, futtatással azért jobb a helyzete és a monitorozáson alapuló visszaállítása is működik, csak kijátszható, de biztos, hogy jobb lesz

A rap is szinte értelmetlen, mivel annyira alacsony mintaszámmal tesztelnek, hogy szinte értelmetlen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18661) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Webroot Av-Comparatives-en:


Számomra igen kellemes termék ,gépen szinte észrevehetetlen , sose volt vele bajom. :R

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18662) szaki26a válasza ƵøŁĭ (#18661) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Webroot és AVC most épp együtt dolgoznak egy új tesztmetóduson, mert amiről az eredményeket mutattad az nem sikerült túl jól ezért nincs is még. A sok FP-ről pedig ("Super-infected" test machine history in the cloud caused extra paranoia in the agent which resulted in FPs. The same files scanned by a normal user did not flag FPs)

(#18663) szaki26a válasza riki (#18659) üzenetére


szaki26a
aktív tag

VB rap tesztje ugyan ezekkel a hibákkal küzd. Kevés minta és kizárólag az adatbázist és a heurisztikát képes tesztelni. Mint tudjuk az meg nem sokat ér. Ők is dolgoznak valami értelmesebb teszten, de nem könnyű még elméletben sem megcsinálni. Tökéletes teszt úgy nézne ki, hogy minden vírusmintát elindítanak egy külön gépen, és az esetleges kérdésre elfogadják az alapértelmezett választ. Ehhez speciális számukra módosított verziók kellenek, amik scriptlehetőek. Ráadásul viselkedés analízishez hagyniuk is kéne futni a kérdéses vírust egy darabig, míg kiderül mi is az.

(#18664) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Mikulásbá linkelt egy nagyon jó cikket a napokban, ami sok kérdésedre válaszolt volna.
Pár idevágó információ:
Mi is az a zero-day fenyegetés?
Paloalto networks szerint egy e-mailen terjedő vírus felismeréséhez 5, míg egy weben terjedőhöz átlagosan 20 nap kell. (Facebook pl már 31 nap.) Fontos tudni, hogy web felelős a 90% terjedéséért, míg a régen kedvelt e-mail már csak 2%.
Amivel már tavaly is riogattam itt, hogy terjedni fognak a szerveralapú polimorfizmust használó férgek, már bekövetkezett, ők is erre a következtetésre jutottak. Ezért a különbség a statikus e-mail, és a dinamikusan, weboldal által, akár minden letöltésnél újragenerált kód felismerési ideje között. Ha ehhez hozzáteszed a techtarget-es infókat miszerint egyszerű shikata gai nai encoderrel 0% os felismerési rátát sikerült elérnie egy kollégának, az elég ijesztő. (ingyenesen bárki számára letölthető link a második cikkben)
Idézett cikkek:
Nem remekelnek a víruskeresők

http://searchsecurity.techtarget.com/feature/Antivirus-evasion-techniques-show-ease-in-avoiding-antivirus-detection?

[ Szerkesztve ]

(#18665) szoke12


szoke12
őstag

Ez az avira+comodo combo nagyon lefogja a gépem. Rettentően belassult. Szedem is le mindkettőt.
Vagy tudtok ajánlani valamit, ami pehelykönnyű, és régi gépeken is jó fut?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#18666) eternam


eternam
tag

Most a Comodo Antivirus for Linux-ot fogom bemutatni.

Tökéletesen szuperál, én semmi buggal nem találkoztam. Rendszerterhelése kevésnek mondható. Van benne mail gateway. Teszek be néhány képet:

Összegző:

Fontos hogy az smtp konfigurálásakor a pop3-ba ip címet írjunk, mert különben nem szűri a leveleket.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#18667) riki válasza szoke12 (#18665) üzenetére


riki
senior tag

Kingsoft cloud free+ Privatefirewall 7. Szerintem ,átlagos használatra tökéletes, gyenge gépeken./ core 1.2 ghz-től /

(#18668) olivera88 válasza szoke12 (#18665) üzenetére


olivera88
veterán

Milyen gép az hogy az Avira+ Comodo tűzfal kombo lefogja? :( Bitdefender free azt próbáld meg, az is elég könnyű.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18669) choco01


choco01
addikt

Hali.
CIS-nél mi az a beállítás amire nagyon oda kell figyelni,hogy volt hogy írtátok hogy jól beállítva jó védelmet nyújt.. :F
Köszi. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18670) ƵøŁĭ válasza szoke12 (#18665) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Webroot. Van 6 hónapos promója ,neten megtalálod.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18671) olivera88 válasza choco01 (#18669) üzenetére


olivera88
veterán

Állítsd proaktivra a konfigurációt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18672) choco01 válasza olivera88 (#18671) üzenetére


choco01
addikt

Köszi, átállítottam, más ami fontos nincs?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18673) olivera88 válasza choco01 (#18672) üzenetére


olivera88
veterán

Nézz be CIS topicjába, valamelyik nap írtam nálam h van beállítva.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18674) choco01 válasza olivera88 (#18673) üzenetére


choco01
addikt

Megvan,köszi. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18675) happyguy


happyguy
csendes tag

Sziasztok,

Ingyenes vírusirtót keresek Win7 alá. A Panda Cloudra gondoltam.

A gép adatai:
Processzor: Core i3 2370M (2400)
Memória: 4096 (DDR3) MB
Videokártya: Intel HD Graphics 3000

Mit javasoltok?

(#18676) Torry válasza happyguy (#18675) üzenetére


Torry
addikt

Családban mindenkinek az van fent 1 éve kb.
Nincs reklám és csak akkor pofázik ha talált valamit, rendszerből kb semmit nem használ.
Nekem 10/10.

(#18677) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Felraktam a húgom gépére az Avast 8-at és meglepett! Nem fogja a gépet és a GUI meglepően szép lett.
Nagyon tetszik.
Az meg különösen, hogy nem fogja meg a gépet.

(#18678) olivera88 válasza Szellem. (#18677) üzenetére


olivera88
veterán

Hát én szépnek nem mondanám :( Elég Metrós kinézetű. A CIS 6 sokkal szebb.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18679) happyguy válasza Torry (#18676) üzenetére


happyguy
csendes tag

Előfizetni megéri szerinted? A Panda Global 1 évre 14 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#18680) Szellem. válasza olivera88 (#18678) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez a Te véleményed. Nekem tetszik. ;]
A CIS 6-t meg ne keverjük, mert egy szót se szoltam róla. :R

[ Szerkesztve ]

(#18681) Torry válasza happyguy (#18679) üzenetére


Torry
addikt

Feleslegesnek tartom. Észnélküli netezéssel lehet bármilyen security csomagod úgy is bekapsz valamit de mivel ebbe a topicba már eltaláltál, ezzel nagy gond nem lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#18682) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Egy régebbi laptop XP SP3-al, Avast irtóval összeszedett valami szépséget, mely következtében egyre csak fogyott a hely a merevlemezen (2 logikai meghajtó) random mappákkal/adatokkal telítődött. Mivel nagyon lényeges adatok nem igazán voltak rajta, a tárolásra használt meghajtót teljesen formáztam, majd a rendszert is újra húztam. Még netre se volt időm csatlakozni, máris látszódott ismét 1-2 random mappa, irreális méretekkel.

Szerettem volna erről egy screenshoot-ot megmutatni, de végül nem kockáztattam még a pendrive épségét sem:D

Mivel tudom teljesen lenullázni a HDD-t, hogy még véletlen se maradjon rajta még egy bit sem? Többszöri formázás segíthet? Esetleg valami egyszerűbb megoldás?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#18683) ƵøŁĭ válasza happyguy (#18679) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha már Panda akkor itt a hivatalos árak:
Panda Cloud Antivirus - PRO Edition 7299.00 HUF
Panda Antivirus Pro 2013 9999.00 HUF
Panda Internet Security 2013 11899.00HUF
Panda Global Protection 2013 13949.00HUF

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18684) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#18661) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

MSE-vel szépen fut az egyik gépemen! Nem lassít, nem fog semmit. Észrevehetetlen, de jó.
A két termék együtt abszolút jól megvan egymás mellett!Sőt! Teljesen jól kiegészítik egymást.
Nem rossz a WSA, csak kell mellé más is.

(#18685) t72killer válasza haromegesz14 (#18682) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég brutálisan hangzik. Linux liveCD alól teljes rendszerformázást és utána freeDOS liveCD-ről BIOS-flashelést javaslok. (a tünetek alapján nincs kizárva, hogy bios-vírusba futottál) Természetesen minden előkészületet (liveCD kiírást, stb) egy tiszta gépen kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18686) haromegesz14 válasza t72killer (#18685) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R Megpróbálkozom vele!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#18687) t72killer válasza haromegesz14 (#18686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok sikert. Bios+OS lepucolás után javaslok egy biztonságosabb rendszert (rendesen konfigurált win7-8) ha elbírja a noti. +A bios-nak sem árt egy adminjelszó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18688) HarryPotter válasza Szellem. (#18680) üzenetére


HarryPotter
őstag

Szia Plag! Jó látni régi ismerősöket

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#18689) Szellem. válasza HarryPotter (#18688) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szia! :)
Hasonlóképpen érzem én is. :R

(#18690) zoli62 válasza Szellem. (#18677) üzenetére


zoli62
addikt

A bétát?

(#18691) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Régebben használtam a Spybot nevű szoftvert és meglepődve látom, hogy fizetős lett. Megértem e lépést, hiszen a kenyeret nekik sem adják ingyen a boltban, de így kevesebb hatékony és ingyenes víruskereső maradt.

Talán el is adták a fejlesztők egy cégnek vagy ők maguk hozták létre azt, nem tudom. Most írországi szerveren csücsül a honlap, régebben német fejlesztésű volt ez a program, ha jól rémlik.

Szerettem, mert valakinek a böngészőjéből

Véleményetek szerint létezik-e hozzá hasonlóan remek, ingyenes alternatíva? :F

[ Szerkesztve ]

(#18692) dbius válasza Dhampir (#18691) üzenetére


dbius
veterán

Otthoni használatra még mindig ingyenes a program, a címlapon is ott van.

Más ingyenes alternatíva az MBAM. Telefonról írok, nem tudok linkelni.

(#18693) Szellem. válasza zoli62 (#18690) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem bétát, hanem véglegeset.

(#18694) t72killer válasza Dhampir (#18691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A spybot már elég régi történet, SzVSz a modern védelmek már ellátják ezt a funkciót. Amúgy mint a kolléga is említette: MBAM free illetve Emsisoft Emergency kit. Ha jól emlékszem, a spybot alaposan szkennelte a registry-t is, ez nem tudom, mennyire van benne az újabb cuccokban.
De ha modern windowsod van és nem admin módban használod, akkor normál védelem mellett nem szabad, h bármi rossz bejusson a registrybe.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18695) #75912448


#75912448
törölt tag

Nemrég lejárt az Avira előfizetésem. Hosszú évekig Avira+Comodo fw párost használtam, de az utóbbi időben az Avira érezhetően lelassította a böngészést, legalábbis nálam, Firefox alatt. Ezért is döntöttem úgy, hogy nem újítom meg az előfizut azonnal, hanem kap egy próbaüzemet a CIS6, és érzésre bevált. Szóval hülyeséget fogok kérdezni, de a fizetős Avira-t képes kiváltani a CIS, azaz a víruskergetője elért már olyan vagy hasonló szintre? Az Avira felé feltétlen volt a bizalom, de az utóbbi időben megőrjített.

(#18696) t72killer válasza #75912448 (#18695) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tesztek alapján igen, ki tudja váltani az avirát. Amúgy ha foxozol, ajánlom figyelmedbe a comodo IceDragon böngészőt - firefox alapú, némileg biztonságosabbra gyúrva comodóék által.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18697) szaki26a válasza #75912448 (#18695) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Ha bizol aviraban akkor kapd le comodo fw-t, es probald ki avira internet security lassitja e annyira a bongeszod, hogy elfogadni nem tudod. Sose fogja helyetesiteni a cis a fizetos aviradat. Biztonsagi szoftvereknel kulcsszo a bizalom es a support. Fizetos cis jo lehet, talan...

(#18698) netpeti98 válasza t72killer (#18694) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows 8 telepítéskor létrehozott fiók rendszergazdai igaz?
Ha maxon van az UAC és el is olvasom miért kér engedélyt, akkor maradhat a telepítéskor létrehozott fiók vagy inkább költözzek át korlátozott fiókba?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#18699) blattida válasza szaki26a (#18697) üzenetére


blattida
nagyúr

A fizetős cis pontosan ugyanaz, mint az ingyenes változat, csak támogatásban térnek el egymástól, illetve, nem biztonsági szolgáltatások terén van némi különbség.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18700) #75912448 válasza blattida (#18699) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi srácok, akkor egyelőre marad a CIS 6. Néhány hét után elnyerte a tetszésem, nálam semmi galibát nem okozott.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.