Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) t72killer válasza elodman (#18350) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen konfiról van szó? Ha elbírja a win7/8-at, akkor nemigen lesznek drivergondjaid, mert alapból felismeri a vasakat (főleg a 8).

Különben én úgy szoktam gépet újrarakni, hha az előző OS még beindul, akkor az eszközkezelőben megnézem a főbb dolgokat: videokártya, hálókarik, sata-vezérlő. Ezenkívül kell még a chipset gyártója (valszleg intel v AMD).
Ha megvan a lista/screenshot, a station-driversről, vagy az eszközgyártók oldaláról letöltöd a drivereket. Miután felraktad a friss win-t érdemes először biost frissíteni, és utána jöhetnek a driverek. Nem jellemző, hogy a bios fertőzött lenne, de léteznek bios vírusok, amiket általában egy sima bios-flash kipucol.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18352) zsozsoka1974


zsozsoka1974
csendes tag

Sziasztok !

2 kérdésem lenne a hozzáértőkhöz...

Első : van egy Asus laptopom és elkezdtek gondok adódni vele..éspedig...lefutattam egy mem.diagnosztikát win7-es rendszeren.
Már az elején jelezte, hogy hibák léptek fel.
Mivel nem jó a dvd írója ezért nem tudtam memtest86 kipróbálni rajta de így is a memtest kiírta hogy hibás.
Agodalmam azért volt és azért kezdtem neki a vizsgálódásoknak mert 2-3 naponta kékhalálozott a gép.
Most ott tartok, hogy be sem indul a rendszer pedig már próbáltam a biosban beállítani hogy boot-on be pendrive-ról amin win 7 volt rátéve...persze próbáltam a frissítés lehetőségét de nem sikerült így sem összehozni mert a hibajavítás és a rendszer visszállítás előző alkalmakra is kudarcot vallot. Kiírta , hogy : ismeretlen hiba (0x800ffff).

A kérdésem az lenne, hogy szeretnék róla egy -két adatot lementeni ..(már annak is örülnék ha egyszer beindulna mert akkor le tudnám menteni róla ami kell) aztán újra húzom a rendszert.

Második kérdés : Van egy új samsung i5, 3.2mhz,6gb,nvidia620,Win8 laptopom.
Most ugyebár az új Norton fut rajta 60 napig ...tudtok ajánlani valami jó (nem mintha ezzel bajom lenne, de azt hallottam az új Nortonról , hogy még egy kicsit lehetne ráncfelvarni) virusírtót ami lehet ingyenes is lehet fizetős is..
...tudom hogy ahány ház annyiféle megoldás de hátha tudtok olyat ami nem lassítja a gépet és jó is..
Köszönöm szépen a segítségeteket. :U

(#18353) Neil Watts válasza zsozsoka1974 (#18352) üzenetére


Neil Watts
veterán

Bitdefender Internet Security 2013, én ezt ajánlom :)

U.i.: Na, látszik hogy fáradt. voltam. Szóval: Comodoból van ingyenes, az is jó, de, én inkább a Bitdefendert ajánlom, az viszont nem az. :) Látszik, hogy az utóbbi pár napban kipróbáltam pár terméket, aztán már azt sem tudom hol áll a fejem. :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18354) olivera88 válasza Neil Watts (#18353) üzenetére


olivera88
veterán

A Bitdefender mióta ingyenes :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18355) ƵøŁĭ válasza olivera88 (#18354) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

[link]
Nem ingyenes a fő terméke de van ingyenes vírusirtója .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18356) elodman válasza t72killer (#18351) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi

Win XP -re kell majd telepíteni a dirvereket.
Egyébként milyen screenshot / info kell vajon a még futó XP-s driverekről?
A device manager / Details / Hardware ID -ben: VEN és DEV számok?

Asszem az ingyenes DriverMax mellett döntök (napi 2 driver a Free-ben)

thanx és üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18357) szaki26a válasza zsozsoka1974 (#18352) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Azt a laptopot vidd szervizbe. Hiaba rakod ujra a windowst a geppel van baj. A masik gepre pedig secureanywhere lesz jo neked. Cis es mas hips alapu rendszerhez erteni kell.

(#18358) t72killer válasza elodman (#18356) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyire nem kell mélyre ásni, elég, ha az eszköz típusa megvan (pl radeon xxx vidkari, intel 9xxx sata vezérlő, stb) - ez elég infó a driverhez. Win7-et nem tudsz faragni rá inkább? Ha van 2GB vagy több RAM, akkor mindenképp érdemes.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18359) olivera88


olivera88
veterán

Valami hülyeség terjed facen, nem találkoztatok még vele? Értesitest kaptam h meglettem jelölve egy bejegyzésben, hát mikor megnéztem egy rövid link volt az amire a WOT sárgán jelez, és ha megnyitjuk azt linket akkor az én nevembe és küldözget majd. Lellenőriztem Web insepectorral de nem jelzett rá semmit, az a kis link aztán áttovábbít egy másik linkre amin egy video van, de azt nem néztem már meg.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18360) urbanjozsi válasza olivera88 (#18359) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ez engem is érdekelne. Az asszony is megnyitotta........................ :F
Ahogy olvastam chrom-os böngészőknél volt inkább galiba?!

(#18361) TFSi válasza olivera88 (#18359) üzenetére


TFSi
őstag

De igen:

Ez lenne az:

cort..as/3iVW

és erre visz rá:

http://www.xn--qzbn..tk/

Ezek a török domainek már máskor is okoztak gondot a fészbukon belül... Plug-in telepítését kéri, úgyhogy csak készakarva lehet rámenni a cuccra... :K

A linkeket direkt rontottam el, úgyhogy csak saját felelősségre!

Egyébként ideje lenne már olyan megoldást találni, ahol az antivírusok képesek kiegészítő FB-s modul nélkül scannelni a tartalmat, mert ez így baromi gáz...

urbanjozsi: Fx alatt nem csinál semmit, valószínűleg FB alól megy a játék, de a helyedben legfeljebb elszigetelt környezetben tenném a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18362) urbanjozsi válasza TFSi (#18361) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Kell valamit tenni, ha rákattintottak?

(#18363) olivera88 válasza olivera88 (#18359) üzenetére


olivera88
veterán

Ami kimaradt, hogy ahova átirányít a link, egy böngészőbe beépülő plugint akar ránk erőltetni.Ami meg egy kártevő. Itt a Virustotal jelentés. [link]

Szerk: Amit délelőtt kaptam az már le is lett tiltva. De emezt a másikat nemrég kaptam.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18364) motacilo


motacilo
aktív tag

Ez a feleségem facebook fiókját is elérte, de a Bitdefender letiltotta az oldal hozzáférést! :C

(#18365) riki válasza TFSi (#18361) üzenetére


riki
senior tag

Apám te gyorsabb vagy, mint a "média" ![link]
:R
Olivera88. Már megint ,pont a nagy kergetők nem ismerték fel megint,de remélem mára javult a helyzet. :F

[ Szerkesztve ]

(#18366) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ismerősöm gépén amin Comodo Antivirus van, futtatom az Avira Rescue Disk-t, mert lassulásra panaszkodott.
Ez lett az eredménye:

Újratelepítés szükséges?
Vagy akkor ezzel a virusírtás megtörtént?

20 éve a Prohardveren

(#18367) blattida válasza odrif (#18366) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ubisoft indító biztos, hogy nem okoz lassulást, azt is kétlem, hogy fertőzött lenne, szinte biztos, hogy fals riasztás.
Ha lassulásról van csak szó, akkor érdemes ellenőrizni a futó folyamatokat, például egy process explorerrel vagy a comodo saját killswitch-ével...vagy akár a feladatkezelővel...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18368) Andyka0908 válasza blattida (#18367) üzenetére


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a megfelelő vírusirtó kiválasztása ügyében. Nem rég vásároltam az alábbi gépet:
Fujitsu LH532. Azóta került bele még +4GB ram, így 8GB van benne.

Általános dolgokra használom a gépet (film, netezés, egy kis játék, de nem túl gépigényesek). Elég sokat szoktam szörfözni a neten, és új ismeretlen oldalakat megnézni...de bizonytalan oldalakat nem nagyon szoktam megnyitni.

Köszi a segítséget előre is! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18369) BigManus válasza Andyka0908 (#18368) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Azt azért még oszd meg velünk, hogy ingyenes vagy fizetős védelemben gondolkodsz?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18370) Andyka0908 válasza BigManus (#18369) üzenetére


Andyka0908
tag

Ingyenesben.

[moderálva]

Szóval szívesen fogadok mindenféle javaslatot. :)

[ Módosította: Neil Watts ]

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18371) BigManus válasza Andyka0908 (#18370) üzenetére


BigManus
addikt

Ezen a fórumon NINCSENEK " másféle megoldások "

Avast!, Avira, BitDefender, AVG
Teljes értékű komplex védelem: Comodo Internet Security

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18372) blattida válasza Andyka0908 (#18370) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Igen, vannak fizetősek is, közöttük sok olcsó és jó megoldás, gyakorlatilag 5000 forint alatt megkapod őket, egy évre, de az ingyenesek is teljesen jók.
Egyéb beszerzési, használati megoldások nem ajánlottak, azt hiszem pár ezer forint nem nagy összeg, gondolom, a boltban sem lopod el a csokit, energiaitalt, piát, cigit, kólát, stb, mondván, az túl drága...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18373) Andyka0908 válasza BigManus (#18371) üzenetére


Andyka0908
tag

Nem itteni fórumra gondoltam. Bocsi, akkor félreérthető volt a válaszom. :(

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18374) TFSi válasza Andyka0908 (#18373) üzenetére


TFSi
őstag

Az most itt teljesen mindegy, az a lényeg, hogy a feltört, vagy szürkekódos megoldások helyett tucatnyi alternatíva létezik, és aki meg tud vásárolni egy 100-150 ezer forintos gépet, azt nem fogja a földhöz vágni 3-4 ezer forint évente, vagy pláne nem egy 0 Ft-os komplex, ingyenes megoldás.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18375) BigManus válasza Andyka0908 (#18373) üzenetére


BigManus
addikt

Semmi gond. De más fórumokkal meg én speciel nem foglalkozok ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18376) choco01


choco01
addikt

Hali.:)
Az miért van hogy suliban bármelyik böngészővel letöltünk(töltenénk) előtte meg jelenik ilyen GFI -s ablak amiben letöltődik a fájl majd onnan engedi még letölteni a gépekre is?
Ez ilyen szerveren lévő védelem?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18377) Qasam válasza Andyka0908 (#18373) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia! Olvass utána a Norton 360-nak, ha tetszik akkor van ismét egy fölösleges licenszem, amit szívesen odaadok. Egyébként tényleg hallgass az előttem szólókhoz, ha védelem, akkor az legyen tiszta, mindegy, hogy ingyenes-e vagy fizetős. Üdv :)

[ Szerkesztve ]

(#18378) Andyka0908 válasza BigManus (#18375) üzenetére


Andyka0908
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Persze tudom, jobb ha valami tiszta, és eredeti formában van meg...és gondolkoztam rajta, hogy megveszem jogtiszta formában, ha sikerül a megfelelőt kiválasztani.

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18379) AmigaFan válasza Andyka0908 (#18378) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Ennek eldöntésére nagy segítség, hogy mindegyik fizetős minimum 30 napig kipróbálható legálisan! ;]
Egyébként a Facebookról is letölthető akár 6 hónapos promócióban jópár fizetős program, Pl: Panda IS2013, McAfee, és még sokan mások...

Amiga Forever...

(#18380) Andyka0908 válasza AmigaFan (#18379) üzenetére


Andyka0908
tag

Nah ezt tényleg butaság volt, amit írtam...nem gondolkoztam. :F :B

(#18377) Qasam: Neked mi a véleményed a Norton-ról? Ha esetleg pár mondatot tudnál róla írni. :)

(#18371) laca026: te a négy közül melyiket ajánlanád inkább? Írtad a Comodo-t is, az létezhet magyar nyelven is?

Köszi mindenkinek! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18381) olivera88 válasza Andyka0908 (#18380) üzenetére


olivera88
veterán

Igen, van Magyar a Comodoba.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18382) BigManus válasza Andyka0908 (#18380) üzenetére


BigManus
addikt

Az én véleményem ne legyen mérvadó, én egy kicsit elfogult vagyok az AVG felé...
Ha értesz a rendszeredhez és be tudod paraméterezni rendesen akkor a Comodo nagyon erős védelmet nyújt.
Természetesen tud magyarul.
Az AVG Internet Security 2013-hez én is fel tudok ajánlani egy licencet. De akár a McAfee Antivirus Plusz-hoz is.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18383) t72killer válasza BigManus (#18371) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehogynincs "másféle" megoldás: promós kódok. Így simán juthat az ember fizetős védelemhez ingyen pl fél évig - fél év múlva meg valszleg lesz másik kód. Én Trustporttal egy egész évet húztam így ki, és merje valaki mondanki, hogy illegális...

Kaspersky-hez, Bitdefenderhez is szoktam ilyeneket látni, mindkettő erős cuccos.

Amúgy a feltört vírusirtóban természetesen nem hiszek, elég rossz reklám, ha fel tudják törni :DDD.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18384) BigManus válasza t72killer (#18383) üzenetére


BigManus
addikt

Már rég túl vagyunk ezen, tudja Ő is mire gondolt. Hagyjuk ezt. Tudom, hogy vannak a promóciós megoldások, de ingyenes volt a fő cél.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18385) dbius


dbius
veterán

Akinek nincs még, ill. szeretne kedvező áron MBAM PRO-hoz hozzájutni, még kb. 15 órán keresztül megteheti, 50% kedvezménnyel: [link]

(#18386) M3oH válasza dbius (#18385) üzenetére


M3oH
addikt

Ennyiert nem rossz vetel, de igazabol amira nekem kell, arra eleg a free verzio is. Estig meg meggondolom :)

(#18387) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy érdemes-e lecserélnem a Kaspersky Internet Security 2013 programot. Igazából nincs vele problémám, de ha van olyan alkalmazás (fizetős is lehet), ami hasonlóan jó védelmet nyújt, felhasználóbarát, de kisebb erőforrásigényű, mint a KIS, akkor átnyergelnék arra. Előny, ha tud magyarul, de nem feltétlenül szükséges.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#18388) BigManus válasza Jim74 (#18387) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha nincs vele problémád és a licenced is egy ideig jó még, ne cseréld le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18389) Jim74 válasza BigManus (#18388) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R.

Problémám nincs vele, csak kíváncsi voltam, hogy van-e jobb megoldás. :U

(#18390) BigManus válasza Jim74 (#18389) üzenetére


BigManus
addikt

Erre így nehéz válaszolni. Kinek mi a jobb. Konfiguráció függő is a dolog, de vannak még tényezők amik befolyásolók lehetnek.
Ha nem zavaróan terheli a rendszert és nem okozott problémát, mint fagyás, kék halál, stb., ha tudod megfelelően kezelni akkor Neked megfelelő.
Nekem nem jó sajnos, bár én a sima antivírust használtam ( volna ) de nálam okozott problémát.
Van egy egy éves licencem de használni nem tudom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18391) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ide is leírom, hátha érdekel valakit:
A napokban megjelent a Pure 3.
Össze sem lehet hasonlítani egy KIS 2013-al!

(#18392) Neil Watts válasza Szellem. (#18391) üzenetére


Neil Watts
veterán

A BDIS 2013-hoz képest milyen rendszerterhelést illetően? :)

Üdv. core2

(#18393) Szellem. válasza Neil Watts (#18392) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mivel nekem egy elég erős gépem van ssd-vel, így nem sokat veszek észre alap esetben.
Viszont, a BDWS-hoz képest egy picivel gyorsabb minden. A felállás, a programok indulása, stb.
Ahogy írtam, össze sem lehet hasonlítani egy KIS-el.BD-hez képest picivel gyorsabb minden. Sőt!

(#18394) TFSi válasza Szellem. (#18393) üzenetére


TFSi
őstag

Azért várd ki a végét, kíváncsi leszek, mi lesz a véleményed 2-3 hét múlva... :K Kár, hogy a One kódjai nem jók a Pure-hoz, ha netán mégis beválna... :U

Egyébként a Pure lenne a 2014-es előfutára, vagy csak egy tökéletesített KIS 2013? Ha ez utóbbi, akkor a jelenlegi KIS-re miért nem viszik át a Pure megoldásait? (nem az extra szolgáltatásokra gondolok)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18395) Jim74 válasza Szellem. (#18391) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az össze sem lehet hasonlítanit a működésre érted pozitív értelemben, vagy a kinézetre?

(#18396) Szellem. válasza TFSi (#18394) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Persze, még várok vele. Csak az eddigi tapasztalataimat írtam le. :R
Én úgy tudom, hogy nem előfutára a 2014-nek, hanem a 2013 alapjaira épül. Tulajdonképpen a KIS 2013 kiegészítve extra fícsörökkel. Azt viszont már korábban tapasztaltam, hogy a Pure 2 is jobban ment, mint a KIS 2012! A KIS-t elhamarkodják, nem tesztelik ki tökéletesen. A Pure esetében azt látom, hogy sokkal kiforrottabb. Ahogy írtam, sokkal pattogósabb a rendszer minden tekintetben.

Még annyit, hogy a KIS 2013-at felraktam a megjelenésekor és leszedtem 1 hónap múlva, mert voltak problémáim vele. Aztán most amikor kijött az 'f' patch felraktam megint, de ahogy írtam, másnap már le is szedtem, mert bőven bebugzott. Már írtam korábban, hogy milyen elviselhetetlen dolgokat művelt.
Szóval, tökéletesebben működik, mint a KIS 2013.
Megértem én a versenyhelyzetet, de inkább adnának ki egy kiforrott programot.

(#18395) Jim74: Egyértelműen a működésre értettem.

[ Szerkesztve ]

(#18397) TFSi válasza Szellem. (#18396) üzenetére


TFSi
őstag

Na éppen ezért nem értem, hogy mentve a menthetőt, a KIS is kaphatna még egy maintenance pack-et és úgy futna, mint a Pure... Tisztelettel várjuk a további fejleményeket! :R :C

A biztonság kedvéért azért valószínűleg beszerzek egy 3 gépes BD W8 Security-t, mert elég jól megy már 3 hete, és Neked sem voltak vele különösebb gondok... :K Na meg jelenleg az IS kulcsával használom, az meg nem biztos, hogy tuti megoldás... :U Mondjuk akkor miért nem osztottak ki rá külön kulcsokat... :F

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#18398) Szellem. válasza TFSi (#18397) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én sem értem, de ez van sajnos. Tények.
Természetesen használom és meglátom, hogy mi a szitu vele. Ha gáz lesz és bebugzik, jelzem. Ha nem azt is. :R

(#18399) Szellem. válasza TFSi (#18397) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A biztonság kedvéért várjál még vele. :)
Megnézem ezt a Pure-t hosszabb távon és javaslom nézd meg Te is. :R

[ Szerkesztve ]

(#18400) Jim74 válasza Szellem. (#18399) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, kipróbálom én is a PURE-t, bár év végéig van KIS liszenszem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.