Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) ƵøŁĭ válasza rayoliviero (#17800) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Attól függ ,honnan szerzed be a dolgokat a gépre ,illetve neten hol barangolsz .
Ha aktívan torrentezel ,neten vásárolsz,pendriveval gyakran találkozol akkor érdemes váltani.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17802) t72killer válasza rayoliviero (#17800) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az mse mostanában nincs a top-on, ajánlom pl a comodo is-t: hatékony, ingyenes egybemegoldás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17803) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

IE használóknak: kijött az Internet Explorer 10 windows 7-re is:) Örülök neki, tartalékböngészőnek mindig is szerettem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17804) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nem tudjátok mi a követelmények ,hogy egy adott AV cég alkalmazottja legyek ? (nagy élet előtt állok :D )

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17805) rayoliviero válasza t72killer (#17802) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen. :R

(#17806) choco01 válasza ƵøŁĭ (#17804) üzenetére


choco01
addikt

Ez lehet segíts..:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#17807) L7wy


L7wy
őstag

Avast 8 RTM

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17808) TFSi válasza L7wy (#17807) üzenetére


TFSi
őstag

A 8-as IS-ben vajon benne lesz az Outpost tűzfal?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17809) szaki26a válasza ƵøŁĭ (#17804) üzenetére


szaki26a
aktív tag

BME és ha már ott vagy probálj bejutni a crysis laborba. Aztan célozd meg a sophost neki van itthon viruslaborja. Ajánlott olvasni való.:
A vírusvédelem művészete
Practical Malware Analysis: The Hands-On Guide to Dissecting Malicious Software

(#17810) masholnap válasza choco01 (#17806) üzenetére


masholnap
senior tag

Symantec, az istock négerek hazája :D:D:D:D

(#17811) rayoliviero válasza t72killer (#17802) üzenetére


rayoliviero
veterán

Feldob örökké a Comodo egy kis ablakot gép indításkor, hogy fix issue bla-bla... Szakember segítségét felajánlja. Ezt, hogy lehet kikapcsolni, hogy semmit ne ajánljon fel. Asztalra is feltett vagy 5-6 ikont, töröltem őket és a gép újraindítás után kettőt megint visszatett. Ez nem tetszik ebben a programban. Kaspersky nem csinált semmi ilyesmit, csak a háttérben tette a dolgát.

(#17812) blattida válasza rayoliviero (#17811) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem akarod többet látni az av értesítést, akkor a bal alsó sarokban található kis négyzetet pipáld be.
Két ikont tesz az asztalra a comodo, mindkettő hasznos: az egyik a virtuális dragoné, a másik a megosztott területé.
Ha törölted őket és visszarakta, az nem normál működés, hanem hiba, bug.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17813) rayoliviero válasza blattida (#17812) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz, ki is kapcsoltam az értesítést. Gondolom a tűzfal és minden egyéb maradhat alap beállításon. Mert azt sem tudom egy csomó mindenről, hogy mi micsoda... A tűzfalat amúgy otthonra állítottam.

(#17814) zoli62 válasza t72killer (#17803) üzenetére


zoli62
addikt

A Smartscreen filter nem olyan rossz ralálmány ám. :)

(#17815) t72killer válasza zoli62 (#17814) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a tpl listákra esküszöm, vele eltűnnek a bögyös nénik mindenféle oldalról, és érdekes módon pókerezni sem akar már velem senki;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17816) zoli62 válasza t72killer (#17815) üzenetére


zoli62
addikt

Na ja és egyúttal minden általad használt fiókba könnyen be tudsz jelentkezni?

(#17817) Ninja Chick. válasza L7wy (#17807) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Lesz benne adblocker illetve software updater? :R

Jó lesz nagyon a 8 úgy érzem, csak kérdés az, hogy fel-e lehet rakni közvetlen 7-re vagy előtte törölni kell

(#17818) TFSi válasza Ninja Chick. (#17817) üzenetére


TFSi
őstag

Minden új verziót érdemes tisztán telepíteni, vagy úgy, hogy egy korábbi rendszermentésből a visszaállított tiszta rendszerre telepítünk, esetleg úgy, hogy az előző verziót a saját (gyári és nem windows-os) eltávolítójával söpörjük ki. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17819) t72killer válasza zoli62 (#17816) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén Dragont használok fő-böngészőként, de IE-ben sem volt még bejelentkezési gondom. Néha sajnos muszáj a javascriptet engedélyezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17820) zoli62 válasza t72killer (#17819) üzenetére


zoli62
addikt

Hát igen, sajnos sok mindenhez kell js. Jobban belegondolva az előző hsz-em nem annyira követésvédelemre, hanem inkább az Active X szűrés böngészésre gyakorolt hatásaira vonatkozott.

(#17821) t72killer válasza zoli62 (#17820) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól tévedek a chrome-ban/dragonban alapban nincs ActiveX és nagyon jól elvagyok.:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17822) zoli62 válasza t72killer (#17821) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, de a téma IE10-ről jött elő. :)

(#17823) t72killer válasza zoli62 (#17820) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok mérvadó, mert nagyon kevés oldalon használom az IE-t, de az activeX szűrés be van kapcsolva, és nincs különösebb problémám. Most ránéztem az iwiw-re, na az folyton rimánkodik, hogy mindenféle activeX tartalmat szeretne futtatni. Noigen, én is szeretnék sokmindent...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17824) L7wy válasza Ninja Chick. (#17817) üzenetére


L7wy
őstag

Igen, igen és frissíthető :) (bár én azt sose szoktam)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17825) zoli62 válasza t72killer (#17823) üzenetére


zoli62
addikt

Én vegyesen használok IE-t FF-ot, Operát. Chrome-ot legkevésbé, legfeljebb linuxon.

(#17826) LaleeeSan


LaleeeSan
tag

Tegnap tapasztaltam egy kis érdekességet.
Windows 8-on (eredeti természetesen) volt fent Avast és Comodo firewall.
Egyik pillanatról a másikra nem lehetett böngészni, de a skype meg ilyesmi az működött.
Kikapcsoltam az Avast web és hálózatvédelmét és újra jó lett minden.
Most leszedtem az Avast-ot és felraktam a Comodo Internet Security-t.
Akkor ezután nem lehetnek egyszerre fent vagy csak a windows 8 miatt akadnak össze?
Esetleg nálam van valami kártékony érdekesség megbújva?

Through 20 years of effort, We've successfully trained everyone to use passwords that are hard for humans to remember, but easy for computers to guess.

(#17827) t72killer válasza zoli62 (#17825) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sima Chrome-ot nem használnék én sem. Comodóék a FF-ra is csináltak egy böngészőt, az Icedragon-t, egyetlen dolog nem tetszik a sárkányokban: kb 1 verziószámmal mindig le vannak maradva az anyaböngészőhöz képest, ez probléma lehet a sebezhetőséget tekintve.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17828) blattida válasza LaleeeSan (#17826) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet, hogy az avast frissítése kavart be, nem nézted meg, hogy a beállításokban vagy webszűrő szabályaiban nem történt e változás?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17829) TFSi válasza t72killer (#17827) üzenetére


TFSi
őstag

Legutóbb az IceDragonnál kb. 1 napot késtek, most van egy olyan elhúzódó megjelentetés, amit magam sem értek, de biztosan nem ok nélkül van. Egyébként a legutóbbi 18.0.3.1-es verzió sebezhetősége miatt nem érdemes aggódni, mert ha jól emlékszem, magasabb a verziószáma, mint az FF 18-nak.

LaleeeSan: az Avast webshieldje olykor komoly lassulásokat szokott produkálni a hálózati kapcsolatokban, erről körülbelül egy jó fél éve volt itt szó a topicban, érdemes azért egy Malwarebytes vizsgálatot csinálni, esetleg egy TrendMicro Housecall-t lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17830) LaleeeSan válasza blattida (#17828) üzenetére


LaleeeSan
tag

Ezeket nem néztem az igaz.
De az is érdekes volt, hogy az avast nem engedett frissíteni sem, ebből jöttem rá, hogy vele lehet a gond. Azt írta ki, hogy nincs elég hely, pedig van bőven :) (csak a rendszer vinyón vagy 60 GB és memória is volt szabad vagy 6GB).
Ezért szedtem le. Majd megvárom az Avast 8-t addig elég a CIS.

Through 20 years of effort, We've successfully trained everyone to use passwords that are hard for humans to remember, but easy for computers to guess.

(#17831) t72killer válasza TFSi (#17829) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Dragon aggaszt inkább: az aktuális verzió a 24.0.1312.56-os chrome-ra alapoz, a 25.-ösben viszont egy seregnyi hibát javítottak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17833) t72killer válasza #46372352 (#17832) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mennyire erős a konfi (XP esetén gondolom nem túlságosan). Ha a CIS-t elbírná, az szuper lenne, príma egybemegoldás (Az XP-re ráfér egy jó tűzfal is).

Könnyűsúlyban pl ott az Avira, AVG free.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17835) Fandango válasza #46372352 (#17834) üzenetére


Fandango
veterán

Igen a CIS a Comodo Internet Security.

Karbantarto program alatt mit ertesz?

(#17836) Met


Met
nagyúr

Yahoo-ról tud vírus leveleket küldeni a címlistára?
Csak webről használom mégis kiment egy csomó levél :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17838) t72killer válasza #46372352 (#17834) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Általános karbantartó progit nem használok/nem használtam xp alatt sem.

Ideiglenes szemét-eltakarításra, registrypucolásra: ccleaner
Defrag: windows beépített

Ha a gép az aláírásodban szereplő i3-as példány, akkor mindenképp a comodo IS-t ajánlanám.

#17836: valszleg megszerezte a jelszavadat egy kártevő. Sürgősen változtass jelszót és pucold le a problémás gépet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17840) StSanya válasza #46372352 (#17837) üzenetére


StSanya
őstag

Ezzel jó tapasztalataim vannak:

Advanced SystemCare 6 Free

Ezt a három pipát kiveszem telepítés után:

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#17841) t72killer válasza #46372352 (#17839) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A core2 simán fogja vinni a CIS-t, ha van elég memória.

A comodo IS-ben van vírusirtó, de a Malwarebyte's jó kiegészítés heti 1-2x lefuttatva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17843) BigManus válasza Met (#17836) üzenetére


BigManus
addikt

Tud, futottam bele, de nem igazán a Yahoo a ludas, egy oldalt meglátogatva töltődik be a háttérben egy java script ami a gépedet fertőzi meg. A malware vezérli utána a Yahoo-s küldéseket.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17844) TFSi válasza #46372352 (#17837) üzenetére


TFSi
őstag

Amennyiben a CIS 6-ot teszed úgy szükségtelen mellé az Avira, mert összeakadhatnak. Ha ragaszkodsz mégis az Avirahoz, akkor CFW (Comodo Firewall Free). Teljes körű, ingyenes karbantartó progi pedig a Wise Care 365 Free, de alap esetben elég lehet a CCleaner is.

laca026: szia! :) Adatbázis alapján ismerik a védelmek ezt a "Yahoo-s" kártevőt?

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17845) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Az egyik ismerős áthívott,hogy egy szer elkezdett a window 7 jelezni,hogy ismeretlen pc van a hálózatba.Amúgy a digi-nél van net előfizetése 2darabb pc látam a hálozati kapcsolatok alatt az nő pc és egy ismeretlen pc nvet ekkor meg pingeletem a 192.168.1.100 és utána kiadtam a arp -a parancsot hát ezt kaptam ! Itt nem csak az ő pc-jének a ip cimét kéne látni?Talán feltörték a pc-jét és hogyan mert nincsen wifi de szoktak a szomszédok és az ő számítógépéjével nettezni.Vagy sikkerült valamit a neten össze szedni de már lelet futtatva a víruskereső és egy anti-spyware program is.

[ Szerkesztve ]

(#17846) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Baidu Antivirus 2013

Baidu Antivirus is a ultra light weight, easy to use, extremely fast anti-virus program that protects your system from malware, viruses, spyware, adware and other malicious programs.

The program combines the Baidu Antivirus Engine and Baidu Cloud Security Engine with the Avira Antivirus engine to provide you with complete protection against all online threats.

Baidu Antivirus offers an easy to use interface with several advanced configuration options as well as quarantine of infected files. It also has an extremely small memory footprint, so you can actually do other things while it is running on your computer. Other features include automatic updates, Host Intrusion Prevention System (HIPS), scan reports and more.

Weboldal: [link]

További képek: [link]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17847) t72killer válasza qwertly (#17845) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hálókártya driver is lehet ludas, nekem is volt 1x ilyen. Próbáld ki, hogy az alaplap/notebook gyári drivere nem oldja-e meg a gondokat, vagy szerezz be egy újabb drivert.
A helyesírásod fáj :DDD, ha mobilról írsz, légyszi nézd át, mielőtt beküldöd a HSZ-t, mert ez így brutális :C

#17846) LiLxWaYnEx: Ő meg kicsoda? Küldjük a filejainkat egy kínai szerverre ellenőrzés végett :DDD? (baidu=kínai "google")

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17848) BigManus válasza qwertly (#17845) üzenetére


BigManus
addikt

Ez nagyon érdekes. Lehet települt valami botnetes cucc.
Van az IP címek közt, Microsoft, Skype, Singapor és mindenféle cucc.

TFSI:

Szia!

Igen, ismerik... Ezért is furcsa, érdekelne mi volt a gépen.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17849) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Eközben , már az Avast frissíthető .



(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17850) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm a válaszokat :) a hálókártya driverel az a gond,hogy nem azt használja mert amikor megnéztem a hálózati csatolókat akkor van az alaplapi meg egy olyan,hogy wlan miniport és az van beállítva az alapértelmezettnek ha ezt letiltom nincsen net.Pc induláskor be volt állítva,hogy automatikus legyen a csatlakozás,most hiába teszem be a pipát nem csatlakozzuk automatikusan csak ha én rá kikellek a csatlakozásra és mindig kiírja,hogy regisztrálás a hálózatba és hosszú percek múlva van csak net.És miért kell állandóan regisztrálni neki a hálózatba?amikor felcsatlakozunk.És kinek a pc van ott a hálózatba a saját pc neve alatt?Így igen csak rejtély amikor naprakész a vírusirtó és lefuttattam egy Anti-spyware programot is.Az nem lehet,hogy egyszer aki nála internetezett a jelszavát és felhasználónevét megszerezve nettezik a saját otthonából?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.