Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Bitdefender Antivirus Free 1.0.14.889

- Performance improvements on HTTP Scan
- Performance improvements on AUTO Scan (starting with the second Full AutoScan)
- QuickSweep every 2 days, FullScan every 2 weeks
- On Disinfect, all infected files are quarantined; no file will be deleted anymore
- Laptop Mode for AutoScan (automatically postpones itself when on battery)
- On-Demand (Right click in Explorer) no longer scan for Memory (<system>)
- AutoScan status doesn't influence the Active Infections (Pending Cleanup) scan (on reboot)
- Fixed ChkDsk block at boot
- MalwareBytes is no longer marked as incompatible solution

Todo / In progress for the next update:
- Unified Exclude system (Antivirus, Active Virus Control) within Quarantine Tab

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17202) blattida válasza ƵøŁĭ (#17201) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerencsére vannak benne nagyon értelmes és hasznos változások!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17203) dokee78


dokee78
félisten

Mennyire megbízható a UPC Smartquard ami ugye az F-secure-re épül?
Gondom az Avasttól és a Microsoft Security Essentials-tól jobb.

[ Szerkesztve ]

(#17204) kispx


kispx
addikt

Megint leszerepelt a Microsoft vírusirtója
Ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

(#17205) Narxis válasza kispx (#17204) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tűnik kitaláltnak.

Thanos was right.

(#17206) dokee78


dokee78
félisten

Ingyenesek közül az Avast a legjobb?

(#17207) Narxis válasza dokee78 (#17206) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen.

Thanos was right.

(#17208) RBJ


RBJ
addikt

Tud valaki ajánlani könnyű és megbízható av vagy tűzfalat vagy egyben. Régi gépre lesz. Kis erőforrású kellene. Tudom nincs bolondbiztos av de nem tudok mit csinálni, mindig csinálnak valamit a kollega gépén a gyerkőcők. :DDD
HItmant küldtem rá nekik mert nagyon lassú volt a gép meg nem akart rendesen bebootolni. sőt olyat csinált, hogy elállította az időt a gépen és nem jöttek be az oldalak mert lejárt a tanúsítvány. holnap megnézem nem e csak az alaplaban az elem merült le.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17209) t72killer válasza RBJ (#17208) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

CIS?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17210) King Unique válasza kispx (#17204) üzenetére


King Unique
titán

Ha már több teszten lehuzzák, akkor biztos xar.... :D tipikus jelenség,h adott gyártók egy részterületen elért sikereken felbuzdulva, átnyergelnek máshova is,de ott már kevésbé jól muzsikálnak, microsoft is oprendszert tud gyártani, vírusírtót nem... :N

(#17203) dokee78: akkor már mért nem F-Secure-t rakod fel :F , UPC se teljesen free, csak 3 hónapig, utána 520 huf havonta, de veszed/beszerzed/megkérdet Chip F-Secure havi kódot, akkor az is free és vsz biztosabb védelmet nyújt. :K
ez a UPC is tipikus példája fentebb említett "részterületeknek" :DD

(#17211) dokee78 válasza King Unique (#17210) üzenetére


dokee78
félisten

Jó lenne az F-secure,de nem tudok kódot hozzá,nem veszem a chipet régóta.

(#17212) King Unique válasza dokee78 (#17211) üzenetére


King Unique
titán

pü ment :)

(#17213) riki válasza Narxis (#17205) üzenetére


riki
senior tag

Mi ,más nyert volna, mint a Nis ! Pc mag . ;]
Sajnos,kezdem én is úgy érezni,hogy kezd lemaradni, védelmi vonalon az Mse. :(((

(#17214) ƵøŁĭ válasza riki (#17213) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez várható jelenség volt ,hiszen Microsoft nem védelemre gyúr. Vírusirtó cégek meg egyértelműen ebbe ölik a pénzt nem csoda az MSE lemaradása .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17215) blattida válasza dokee78 (#17206) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen szempontból?
Egyébként nem, maximum az egyik legjobb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17216) dokee78 válasza blattida (#17215) üzenetére


dokee78
félisten

Erőforrás igény,hatékonyság.

(#17217) blattida válasza dokee78 (#17216) üzenetére


blattida
nagyúr

Az erőforrás igénye alacsony, de nem a legalacsonyabb, a hatékonyság neked mit jelent, felismerést, eltávolítást, gyorsaságot, csöndességet?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17218) dokee78 válasza blattida (#17217) üzenetére


dokee78
félisten

felismerést,eltávolítást inkább

(#17219) motacilo


motacilo
aktív tag

PCMAG = Symantec. Legalább néha hozzanak mást is ki perfectnek, csak a látszat kedvéért. Jobban mutatna az előző egyenlet!

(#17220) blattida válasza dokee78 (#17218) üzenetére


blattida
nagyúr

Felismerésben a legjobbak között van, eltávolításban kicsit rosszabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17221) HZoli87 válasza motacilo (#17219) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy ezt a tesztet nem ők csinálták (PCMAG), hanem a londoni székhelyű Dennis Technology Labs. Ők csak lehozták a híreik között, mint sok más honlap.

(#17222) dokee78 válasza blattida (#17220) üzenetére


dokee78
félisten

És az F-secure,hogy áll ezekben a dolgokban?

(#17223) blattida válasza dokee78 (#17222) üzenetére


blattida
nagyúr

Felismerésben hasonló, eltávolításban jobb, viszont nem ingyenes, plusz, minimálisan konfigurálható, ha ez neked számít egyáltalán.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17224) dokee78 válasza blattida (#17223) üzenetére


dokee78
félisten

Számít persze.
Erre épül a UPC Smart Guard is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17225) blattida válasza dokee78 (#17224) üzenetére


blattida
nagyúr

igen, de ha jól tudom, nem a legfrissebb verzióra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17226) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Nektek is jelez a védelem erre az oldalra? (Csak saját felelősségre!)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17227) HZoli87 válasza TFSi (#17226) üzenetére


HZoli87
veterán

Semmi (NIS).

Egyébként itt van az elemzés.

k2.js - VT: 45/3

[ Szerkesztve ]

(#17228) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#17226) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

KIS blokkol egy scriptet ill. trojan-t...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17229) rayoliviero


rayoliviero
veterán

KIS mellé feltehetem az ingyenes MBAM-ot? Érdemes egyáltalán?

(#17230) Fandango válasza rayoliviero (#17229) üzenetére


Fandango
veterán

Nyugodtan felteheted, es erdemes mert remek kiegeszito vedelem, hetente 1x lefuttatod annyi eleg, vagy ritkabban ha ugy erzed.

(#17231) rayoliviero válasza Fandango (#17230) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, akkor rakom is fel, köszi. :R

(#17232) RBJ


RBJ
addikt

jé a BItdefendernek mióta van ingyenes verziója? régen nem volt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17233) Qasam válasza TFSi (#17226) üzenetére


Qasam
aktív tag

Bitdefender IS is beengedett.

(#17234) riki válasza HZoli87 (#17221) üzenetére


riki
senior tag

Kicsit nézelődtem s úgy tűnik ,hogy ez a Dennis Tech a"házi" tesztelője a Symantecnek.
[link]
:U

[ Szerkesztve ]

(#17235) HZoli87 válasza riki (#17234) üzenetére


HZoli87
veterán

Részemről ennyi, de lehet megvették kilóra őket ...

Azt már meg sem említem, hogy a 2012 Q3 tesztben például a Kaspersky végzett az élen, biztos ők is odacsúsztattak valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#17236) Tetete1 válasza HZoli87 (#17235) üzenetére


Tetete1
senior tag

Pénzért mindent: szopok,nyalok, gombot varrok.. :DD

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#17237) riki válasza HZoli87 (#17235) üzenetére


riki
senior tag

Pont azt linkeltem. Kicsit nézd meg jobban . :U
Nem megbántani akartalak,csak számomra érthetetlen,mostanában egy ekkora cég, miért nem indul ,az itt jelenlévők által, elismert teszteken. :F

[ Szerkesztve ]

(#17238) HZoli87 válasza riki (#17237) üzenetére


HZoli87
veterán

Az általad említett "házi tesztelő" oldalra reagáltam (mert kicsit erősnek éreztem, bár tudom hogy ebben a topikban mindenki mindent tud, rálátása van minden eseményre az AV világban) és az unsponsored igencsak üti egymást. Elég csak megnézni a Dennis Labs oldalát, ahol az elérhető tesztek felében a Kaspersky végzett élen (ez továbbra sem a házi tesztelő oldal titulust erősíti a szememben). Elég gyerekes, ha azt hiszed hogy megbántásból reagáltam, csupán pontosítani akartam, hogy nem a PCMAG végezte a tesztet, csupán a hírei között hozta le, ahogy sok más oldal is. Peace.

AV-Comparatives-ra gondolsz? Ott valóban nem indulnak, annak is megvan a pontos oka (amit csak a két cég ismer egészen biztosan), a többi "ismert" teszten ott vannak szerintem.

(#17239) riki


riki
senior tag

Itt az ominózus teszt.[link]
Csak még egy megjegyzést . Miért fizetős komplex védelmekkel hasonlították össze ,egy köztudottan fapados
védelmi szoftvert. Illet volna betenni még egy ingyenes, bármely a teszten szereplő versenyző free termékét. És máris nem ,lejáratás íze lenne a dolognak. :U

(#17240) Fire/SOUL/CD válasza riki (#17239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az MSE saját magát járatja le évek óta... Volt már ilyen teszt linkelve korábban(talán több is), ahol ingyenes védelmeket teszteltek, ott is a sor végén kullogott és nem kicsivel lemaradva.
(A héten volt olyan gép, amin 39 különböző kártevő volt és több, mint 700 fájl volt fertőzve, (a WMV-től a JPG-ig) de MSE szerint meg minden a legnagyobb rendben volt. :DDD)

Mostanában W8-al előtelepített gépek tulajdonosai cumiznak ezerrel, mert sokszor elhangzik fórumokon, hogy "elég a Defender (W8-on ez az MSE)" és hasonló "értelmes dolog", aztán mégis beborul a W8, de úgy, hogy a gyári recovery is meghal, azaz bebukták az eredeti OS-t...

Szóval szerinted kell külön lejárató kampány az MSE/Defender-nek?

Az MSE akkor használható, ha vállalti környezetben/módszerekkel, a kliens gépekre van telepítve, de magát a szervert egy izmos védelem védi és az admin is ért a szakmájához és diktatórikus módszerekkel konfigurál, minden egyéb esetben az MSE csal placebo.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17241) netpeti98


netpeti98
addikt

Most ismét elgondolkoztam az MSE-ről F-Secure IS-re való váltáson. Elég régóta nézeget már az F-Secure IS-t de valahogy nem tudtam magam rászánni váltásra. Ami azt illeti régen Avast!-ot használtam, de mivel Windows 8 alatt problémás így maratd a beépített védelem, amivel még nem volt gondom, a Malwarebytes se talál a Defender után semmit.
Régebben olvastam hogy nem mindig karja elfogadni az újságos kódot az F-Secure csak újratelepítés után, ez mennyire valós probléma?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#17242) King Unique válasza netpeti98 (#17241) üzenetére


King Unique
titán

Nálam elfogadta elsőre :K , de felrakhatsz akár ESET 6-ost is, ott kód reg után, személyreszóló egyedi username-passt küldenek mailben, mindegy mit csak rakj fel,mert ez az MSE kész "életveszély" :Y
amúgy ha MBAM se talál utána semmit,az elég fura... :F ,de majd szakik megmondják a tutit

[ Szerkesztve ]

(#17243) netpeti98 válasza King Unique (#17242) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet még az ESET szóba jöhet váltáskor, csak erről sajnos sok negatív kritikát hallottam. Bár jól beállítva lehet más a helyzet.
Mielőtt bármit is kipróbálok élesben érdemes teljes rendszermentést csinálni ha nem jönne be az új védelem vagy elég a saját eltávolító programja?

Szerk.: Amúgy nem járkálok veszélyes helyekre, jelenleg warez program sincs gépen és semmi furcsaságot nem tapasztaltam, ami vírusra utalna. Az MBAM gyors keresés pedig naponta lefut.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#17244) King Unique válasza netpeti98 (#17243) üzenetére


King Unique
titán

Igaz mostanában nem az ESET a nr1., de legutóbbi tesztekben ahogy láttam 5-öst vizslatták, 6.oson biztos finomítottak ezt-azt, szal 6-os+MBAM szerintem bőven ad olyan szintű védelmet, h ne boruljon meg a rendszer, ne történjen komolyabb baj, szerintem :K ,max majd szakik kijavítanak.
"elég a saját eltávolító programja" ezt mire érted pontosan?
kicsit láma kérdés, '98 az a szüléved, sose lehet elég korán kezdeni.? :)

(#17245) netpeti98 válasza King Unique (#17244) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eltávolító programot arra értem hogy ha mondjuk felkerül az F-Secure vagy ESET, de valamiért nem vagyok vele elégedett akkor az uninstall-t elég elvégezni a program saját uninstall programjával vagy érdemes visszatölteni egy korábbi az AV telepítése előtti lemezképet? Régebben olvastam hogy az 1 rendszertelepítés/1 AV ajánlott, új AV előtt érdemes tiszta lappal kezdeni.
Igen az a születési év. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#17246) King Unique válasza netpeti98 (#17245) üzenetére


King Unique
titán

F-Secure-t még nem távolítottam el, de ESEt.nél elég volt sima uninstall-t elvégezni :K , de van hozzá spec unistaller is, az gondolom alaposabb munkát végez, mert Program Files-ba ott maradt mappája, de azt manuálisan töröltem később, de F-Secure nem vinyogott telepítésnél, h bármi is ütközne.
Amúgy ez az "ajánlott" dologban nyilván van vmi, de én nem tapasztaltam problémát, meg mivel sok progit teszek fe, cserélek le, nem is foglalkozom vele :N, azt mégis klappol minden

(#17247) dokee78


dokee78
félisten

Olyan oldalt tudtok ahol a vírusírtókat lehet tesztelni védelem szempontjából?

(#17248) riki válasza Fire/SOUL/CD (#17240) üzenetére


riki
senior tag

Teljes mértékben igazat adok neked,de pld.ilyen tesztet hiányoltam :[link]
Szerintem ez meggyőzöbb .Mert sorba állit free alternativát. És jobban hasonlit az eredmény a valosághoz. Nem azt vallom ,hogy a Bd világuralomra tör,de szerintem közel jár hozzá. Teszem hozzá megérdemelten,mert a free megoldásával is az élen jár.Nem csak a Symantecnek ,de a Kasperskynek is fel kell kötni az alsót, mert igencsak kopogtatnak mások is új megoldásokkal a piacon. :R

[ Szerkesztve ]

(#17249) UserX válasza dokee78 (#17247) üzenetére


UserX
őstag

Sziasztok!

Nekem is olyan oldal kellene, ahonnan pack-eket lehet letölteni. A Laca oldalát a mai napig gyászolom. Tudom a szabályokat, csak privátban, légyszi.

Big THX!

(#17250) UserX


UserX
őstag

Nem a hozzászólásaimat akarom szaporítani, csak lejárt a szerkesztési idő. A Roboscan Free-ről mik a vélemények? Ha jól olvastam, BD motort használ... :U

Tesztelős kedvemben vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.