Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) ollie válasza Dilikutya (#89600) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, változott az OEM licence.

***

(#89602) FollowTheORI válasza lafaty80 (#89591) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. :)

(#89596) Dilikutya

Az a vicc amugy hogy bármilyen Win7-et simán lehet okosítani amúgy... szóval még ezis csak lustaság.
De ja egy windowst ma már illik belekalkulálni a gépvásárlásba, főleg hogy úgynézki ingyen lesz innentől az upgrade is a következőre.

(#89584) tomsolo

Köszi. Elgondolkodtam rajta, mert tényleg jó ár... de majd legközelebb inkább.
Majd ha 5-10 EUR lesz kb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89603) Dilikutya válasza ollie (#89601) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor mi a különbség? Tudom, hogy volt valami, de úgy rémlett, megszűnik az OEM, de látom, 8.1-ből is árulnak még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89604) eami válasza djculture (#89598) üzenetére


eami
addikt

Nekem R9 270x 4GB van, de úgy gondolom hogy még a játszható szintet hozza eddig High beállításokkal. Kap még egy kis finomhangolást akkor nem lesz ezzel olyan óriási nagy probléma. Egyébként úgy látom az nvida link alapján hogy a fákon kívül nincs akkor nagy eget verő különbség az 5% és a 100% között.

(#89605) FollowTheORI válasza Dilikutya (#89603) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az hogy végülis ezt már nem OEM-nek hívják amugy.

Windows 8/8.1 OEM System Builder license az a laptopokkal, gyári gépekkel árult változat aminek a kulcsa a BIOS-ba van égetve gyárilag. Ez nem hordozható.

Amit te a boltban vehetsz az nem iylen OEM mint fent, hanem "personal use license", amit viszont vihetsz magaddal bármilyen gépre, de csak 1 gépen használhatod (a másikról le kell törölni, és minden telepítés után aktiválni kell az új gépre, a régin meg célszerű revoke-olni/deaktiválni, bár ez nem kötelező asszem).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89606) Agyzuzo válasza Dilikutya (#89603) üzenetére


Agyzuzo
addikt

NetTom megírta. :)

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#89607) tomsolo


tomsolo
őstag

Daily Indiegame:

Selknam Defense - 0.99 $, 1.04$(get 2 key) - STEAM

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#89608) birorichard válasza tomsolo (#89511) üzenetére


birorichard
őstag

A Need a Debit Card-on konkrétan sírtam a röhögéstől. :D

(#89609) Dilikutya


Dilikutya
félisten

GTA V 44,90€, nem Steam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89610) Blaise válasza Dilikutya (#89609) üzenetére


Blaise
veterán

Ilyen áron kb semmi értelme nem Steam-eset venni, a dobozos ennél olcsóbb lesz és ugyanott vagy.

(#89611) ollie válasza Dilikutya (#89609) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd szólj, ha 4,490 lesz. :D

***

(#89612) bullseye válasza Dilikutya (#89600) üzenetére


bullseye
addikt

Viszont a 8.0-tól kezdve már át lehet vinni, csak előbb le kell szedni. Mondjuk ha épp lerohadt a gép, az más, de gondolom telefonálással akkor is megoldható.

/slowpoke

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#89613) bijesz


bijesz
aktív tag

Na ez már tényleg off topic, de szeritnem itt tévhitek élnek a helyi közfelfogásban.

Nem értem honnan jön az az elképzelés, hogy személyes célra megvehetem az OEM licenszet és utána még hordozgathatom is?

Ezek alapján konkrétan tiltva van (a személyes célra oem vásárlás is és a hordozás is):

http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx
http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx

Amit sokszor kevernek az emberek az a licensz technikai kikényszerítése nem egyezik a konkrét licensz feltételekkel.
Nagyon kisarkítva: ha van egy windows 7-em és a windows 8 is feltelepül ugyanazzal az aktiávló kulccsal attól még nem jogszerű a használata. (al'a oem másik gépre telepítése)

[ Szerkesztve ]

(#89614) echterion válasza bijesz (#89613) üzenetére


echterion
nagyúr

Na pontosan az ilyen számomra kusza szabályozás miatt nem veszek windows-t. Eddig a hetet használtam 120 naponta reinstallal (a sűrű hardvercsere miatt ez nekem sose volt gond), most kb egy hónapja a 10-et tolom.

**********

(#89615) ollie válasza bijesz (#89613) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan, az általad linkelt oldalon van ez írva:

Can be transferred to new hardware, if removed from the prior PC.

Mindháromhoz:
* Windows 8.1 and Windows 8.1 Pro
* Windows 8 and Windows 8 Pro
* Windows 7

8.1-hez csak annyi kiegészítés van, hogy nem lehet önállóan megvásárolni, csak PC-vel együtt, de ettől még ahhoz is oda van írva, hogy áttehető másik hardverre, amennyibe az előzőről eltávolították.

[ Szerkesztve ]

***

(#89616) vorosmarti válasza echterion (#89614) üzenetére


vorosmarti
senior tag

És mennyire stabil a 10-es játékok szempontjából? Kicsit mazochista vonásnak tűnik még a használata :D

(#89617) bijesz válasza ollie (#89615) üzenetére


bijesz
aktív tag

Igen de az én értelmezésem szerint az nem a "system builder" azaz OEM verzió.

Elötte van egy ilyen kitétel:
Windows 7 and Windows 8.1 system builder software does not permit personal use, and is intended only for preinstallation on customer systems that will be sold to end users.

(#89618) echterion válasza vorosmarti (#89616) üzenetére


echterion
nagyúr

A WoT mintha jobban menne egy hajszálnyival ugyanazon beállításokkal, viszont az FM2013 konkrétan el sem indul, így a kövi hardvercserekor (kb. két hét múlva) megy vissza a hetes.

(#89615) ollie: Akkor most mivan? Lehet, vagy nem lehet?

[ Szerkesztve ]

**********

(#89619) ollie válasza bijesz (#89617) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A system builder nem egyenlő az OEM-mel. A system builder-t arra használják, hogy perszonalizáljanak egy OEM verziót, pl. beletegyék a gyártó specifikus szoftvereket, így nem kell utólag telepíteni.

Az oldalak, amiket belinkeltél, kifejezetten az OEM licenceelésről szólnak. OEM-ből van personal, meg system builder licence. A personal megengedi a szoftver áttételét másik hardverre, a system builder nem.

(#89618) echterion: lehet, ha besétálsz a boltba, és veszel egy OEM windowst, ami personal licence-es (csak olyat fogsz kapni)

[ Szerkesztve ]

***

(#89620) bijesz válasza ollie (#89619) üzenetére


bijesz
aktív tag

Én úgy tudom nincs már OEM verzió csak "OEM System builder" azaz így hívják újabban az OEM verziót.
Itt van mellettem egy rakat WIN 7/8/Server 2012 OEM pack erre is mind az van írva, hogy system builder, és az országban csak ilyen lehet venni vagy dobozosat.

Azt hiszem megfejtettem a különbséget:
http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx

A fenti alapján a egyedül a WIN8 esetében van megengedve az OEM személyes célra vásárlása és használata, továbbá ebben benne van a transzfer jog is.

Win 7 és 8.1 esetében csak dobozos szoftver megengedett személyes célra és ott lehetséges a transzfer.

Ha ugye élsz az ingyenes WIN8.1 upgrade-el és OEM WIN8-ad volt talán akkor marad meg a hordozhatóság, de ez nem biztos át kellene olvasni az upgrade feltételeket és gyanítom kizárták ezt.

Meglehetősen el vannak bonyolítva az ms licensz konstrukciói, üzleti szoftvereknél még komplikáltab nem csoda, hogy nem érti meg az átlag halandó.
Az ms külön tanfolyam/vizsga párost tart fenn csak a licenszelésnek.

(#89621) vorosmarti válasza echterion (#89618) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Köszönöm, pont ettől féltem.

(#89622) bullseye válasza bijesz (#89620) üzenetére


bullseye
addikt

Ugyan mit nem lehet ezen érteni? Van kicsit OEM, meg nagyon OEM. Az átlagfelhasználó meg majd kitanulja a különbséget, ha nem akar sittre menni! ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#89623) Dilikutya válasza echterion (#89614) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom, ki hogy van vele, nekem kényelmetlen lenne évente 3x Windows-t telepíteni, ha nem muszáj. Az adatok hiába vannak másik partíción és vinyón, akkor is kényelmetlen, mire a programjaimat vissza telepítem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89624) djculture válasza eami (#89604) üzenetére


djculture
félisten

Plusz a levegőben lévő por szemét füst és a házak fele eltünik 5%-on:)

[ Szerkesztve ]

(#89625) TTomax válasza lafaty80 (#89591) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ajaj...akkor én is kezdhetek aggódni mert a FC4 Goldom-om onnan van... nuuvem,ha azt elveszik akkor egyértelműen hazudnak a lopott bankkártyás origines storyval...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#89626) FollowTheORI válasza bijesz (#89620) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És tényleg... 8.1nél már van Retail... 8-nál nem is volt eleve retail csomag ("dobozos"), nem lehett mást kapni csak ezt a personal OEM izét, nekem is az van.

Cserébe mostmár neten is lehet venni 8.1-et: [link]

Eddig ez se volt... pedig pár hónapja néztem.
Mindig csak upgrade-re vitt el az oldal.

Azért fejlődik az MS is... tök érthetetlen eddig miért nem lehetett digitálisan windowst venni.
De jó tudni mostmár van.

Igaz 40k. A pro meg 90k. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89627) djculture válasza TTomax (#89625) üzenetére


djculture
félisten

fc4 -eket törölgették szépen , 10 ismerősömnek is oda lett.

(#89628) echterion válasza ollie (#89619) üzenetére


echterion
nagyúr

Értem, köszönöm.

(#89623) Dilikutya: Ettől ilyen szép az élet. Különbözünk, és az igényeink sem egyformák.

**********

(#89629) TTomax válasza djculture (#89627) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nuuvemes?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#89630) szami777 válasza TTomax (#89629) üzenetére


szami777
addikt

De ez teljesen abszurd, nuuvem hivatalos bolt, nem törölgetnek onnan minden ok nélkül.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#89631) Mate válasza djculture (#89627) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor nekem 11 barátomnak!

(#89632) marcusa válasza Mate (#89631) üzenetére


marcusa
addikt

Nincs is annyi barátod :DD
(legalábbis steam-en... :P )

[ Szerkesztve ]

:-)

(#89633) TTomax válasza szami777 (#89630) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,ezt én is így gondolom.Viccnek is rossz,ha az enyémet törlik,akkor gyakorlatilag bármit törölhetnek még azt is amit tőlük vettél...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#89634) tomsolo válasza djculture (#89627) üzenetére


tomsolo
őstag

Ezek a 100 rubeles ismerősök? :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#89635) djculture válasza tomsolo (#89634) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom azoknak mivan csak coopozni szoktam velük, fiókomat nem akarom feltöretni így nem nagyon veszem fel őket ismerősnek:)

[ Szerkesztve ]

(#89636) duvi válasza lafaty80 (#89591) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is nuuvem-en vettem az uplay-es Anno 2070-et. Nekem nem törölték. Most is ott van a játéklistámban.

(#89637) Dilikutya válasza FollowTheORI (#89626) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az alap Windows 8-at meg lehetett venni már digitálisan, úgy emlékszem. Windows Vista/7 alá volt egy kis program, az szedte le. A Pro amúgy otthonra nem éri meg. Amiben több, az a Bitlocker, a távoli asztal elérés és a tartományok támogatása. Ebből melyik nagy veszteség egy otthoni felhasználónak? :)
Hozzászokott a nép a warez Windows-ok korában a Professinal, Ultimate, Enterprise, Jóégtudjami verziókhoz, holott pont a hagyományosan warezolóknak nincs szükségük ezekre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89638) FollowTheORI válasza Dilikutya (#89637) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem jól jött volna már egyszer, mert pendriveot akartam titkosítani... :D
És emiatt nem tudtam. ezért meg valami 3rd party cuccot nem veszek/teszek fel.

Amugy nem volt, mert én anno tűvé tettem érte az összes boltot meg netet. :)
Csak ilyen G2A oldalakon lehetett digitálisan venni kulcsot max.

Az a program is csak az upgrade-t nyomatta, meg az MS oldalán is mindenáron csak az upgrade-t akarták eladni nekem. :D
Pedig áttúrtam oda vissza kétszer is az MS store-t.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89639) Agyzuzo válasza Dilikutya (#89637) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jah, én is imádom mikor ismerős segítséget kér hogy nem jó a gép és mint kiderül egy Celeron procis gépen 1 giga rammal fut a Win7 Ultimate vagy Enterprise, ezeken mindig fogom a fejem. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#89640) AtHoS válasza Dilikutya (#89637) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt azért picit részletesebben vannak feltüntetve a különbségek. Lehet csemegézni kinek mi lehet szükséges a simából hiányzó speckók közül.

read-only mode on the forum

(#89641) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

A megbízható helyek közül ( nem tudom követni melyek azok! :N ) hol a legolcsóbb most a GRID Autosport?

www.smart-bus.hu

(#89642) Blaise válasza -Solt- (#89641) üzenetére


Blaise
veterán

(#89643) -Solt- válasza Blaise (#89642) üzenetére


-Solt-
veterán

EZT dobta ki legolcsóbbnak, akkor innen vehetem nyugodtan? :)

www.smart-bus.hu

(#89644) Dilikutya válasza AtHoS (#89640) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem a felhasználók 99,99~%-ának elég a sima. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89645) csaba951 válasza -Solt- (#89643) üzenetére


csaba951
veterán

Igen, innen nyugodtan vásárolhatsz!

Van cégnév, cím, VAT szám, telefonszám. Ezeket kb. soha nem szokták megadni a kulcsboltok.

About Us
As a licensed software partner of game publishers like Electronic Arts, Ubisoft or THQ, Gamesrocket GmbH provides a 24/7 online shop as well as the possibility of an instant download after successful purchase.

(#89646) -Solt- válasza csaba951 (#89645) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm Uraim! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#89647) #79621120 válasza Dilikutya (#89597) üzenetére


#79621120
törölt tag

Na, remélem minden háborgó elégedett.

Lehet , hogy most meg az EA-t szidják a facebookon .

(#89648) #79621120 válasza csaba951 (#89645) üzenetére


#79621120
törölt tag

És ez ?

A VAT szám a lap alján található .

(#89649) -Solt- válasza csaba951 (#89645) üzenetére


-Solt-
veterán

Az normális, hogy az igazolványom másolatát kérik, plusz fényképet a búrámról? :D

www.smart-bus.hu

(#89650) Dilikutya válasza #79621120 (#89647) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kártyatolvajt senki nem szidja? Az Origin-t végképp hol érdekelné, ki vette meg másodkézből a sáros kulcsokat. Meg saját magára senki se mérges, hogy bedőlt, holott sose volt titok, mi a gond ezekkel az oldalakkal. Gondolom látványosan olcsóbb is a legakciósabb legálisnál is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.