Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) l.skywalker


l.skywalker
félisten

:DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128002) i2k


i2k
senior tag

Aki eddig szerette a Spiders*** játékait, az szerintem kövesse ezt a címet is (2019.09.10-én jön, STEAM): "GreedFall"

***
Mars: War Logs
Bound By Flame
The Technomancer

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128003) l.skywalker válasza i2k (#128002) üzenetére


l.skywalker
félisten

Első bejelentés óta követem. Bound by Flame is nagyon tetszett - ennek is tetszik a világa

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128004) i2k


i2k
senior tag

Nyilván Ti is megkaptátok a GMG-től: "Exclusive Voucher | Save On Your First Purchase In The Summer Sale"
A levélben egy +10% OFF voucher.

Ismerve a GMG jó árazásait, azt hiszem a pénztárcám fel fog sírni július 17-től.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128005) reelc válasza reelc (#127978) üzenetére


reelc
veterán

Csakhogy nőjön a lista, ebbe most akadtam bele:
Solar Purge, ez pedig az alfa változatról videó.

Nyilván nemsokára várható az Early Access.
Tudom nem szép dolog alfa alapján ítélni, de valahogy nem mozgat meg első ránézésre.

[ Szerkesztve ]

(#128006) reelc válasza reelc (#128005) üzenetére


reelc
veterán

Peace: az adatlapja és a videó alapján ez kontroller támogatott lesz.

(#128007) gyimger válasza i2k (#128004) üzenetére


gyimger
őstag

Ez a rész is tetszik: "The sale will include jaw dropping featured deals, our best prices on hundreds of games", és az első vásárláskor -10%. Nem valami vaskos a kívánságlistám, de nyitott vagyok a kevésbé ismert címekre is.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128008) i2k válasza gyimger (#128007) üzenetére


i2k
senior tag

Úgy-úgy...
Remélem, jobb vásár lesz, mint volt az idei (összes) STEAM-es... :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128009) Źşë'


Źşë'
addikt

HEV Charger

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128010) i2k


i2k
senior tag

GMG Summer Sale 2019

A játék index képeinek bal felső sarkában:
G = GOLD
S = SILVER
B = BRONZE

Vásárolsz 1 darab megjelölt (G-S-B) címet, kapsz: "You'll get a 100% off voucher redeemable against selected games"

GOLD-nál: 5 címet választhatsz + 15% voucher -- a lista:
~~~~~~~~~~~~~~
* Batman: Arkham Asylum Game of the Year --- "rendes ára": 14,99 font
* Black & White Bushido --- "rendes ára": 9,99 font
* Crusader Kings II --- "rendes ára": 29,99 font
* Dead Age --- "rendes ára": 10,99 font
* F.E.A.R. 3 --- "rendes ára": 12,99 font
* Injustice: Gods Among Us - Ultimate Edition --- "rendes ára": 14,99 font
* InnerSpace --- "rendes ára": 14,99 font
* LEGO Batman: The Videogame --- "rendes ára": 14,99 font
* Next Up Hero --- "rendes ára": 14,99 font
* RAGE (1) --- "rendes ára": 7,99 font
* Super Cloudbuilt --- "rendes ára": 15,99 font
* The Black Death --- "rendes ára": 14,99 font
* The Little Acre --- "rendes ára": 9,99 font
* War Tech Fighters --- "rendes ára": 15,49 font
* Warhammer: End Times - Vermintide (1) --- "rendes ára": 22,99 font

SILVER-nél: 5 címet választhatsz + 10% voucher -- a lista:
~~~~~~~~~~~~~~
* ADR1FT --- "rendes ára": 14,99 font
* Bard's Gold --- "rendes ára": 5,79 font
* Beyond Eyes --- "rendes ára": 9,99 font
* Big Buck Hunter Arcade --- "rendes ára": 6,99 font
* Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD --- "rendes ára": 9,99 font
* Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition --- "rendes ára": 19,99 font
* Edge of Twilight – Return To Glory --- "rendes ára": 10,99 font
* Evil Genius (1) --- "rendes ára": 6,99 font
* FIVE: Champions of Canaan --- "rendes ára": 2,79 font
* Heroes of Loot 2 --- "rendes ára": 6,99 font
* Killing Floor (1) --- "rendes ára": 14,99 font
* Lead and Gold --- "rendes ára": 7,99 font
* Magicka (1) --- "rendes ára": 7,99 font
* Monster Jam Battlegrounds --- "rendes ára": 10,99 font
* Mount & Blade (1) --- "rendes ára": 7,99 font
* Mount & Blade (1): With Fire & Sword --- "rendes ára": 7,99 font
* Narborion Saga --- "rendes ára": 7,19 font
* Overlord (1) --- "rendes ára": 3,49 font
* Paperbound --- "rendes ára": 9,99 font
* Quarantine --- "rendes ára": 10,99 font
* Rocket Knight --- "rendes ára": 14,99 font
* Space Grunts --- "rendes ára": 11,39 font
* Space Ribbon --- "rendes ára": 6,99 font
* Teleglitch: Die More Edition --- "rendes ára": 8,99 font

BRONZE-nál: 1 címet választhatsz + 7% voucher -- a lista:
* 95 cím!

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128011) i2k válasza i2k (#128010) üzenetére


i2k
senior tag

The Green Man Gaming 2019 Summer Sale – COMBO TIME!

Ez az írás segít.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128012) Dilikutya válasza i2k (#128010) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem valami nagy durranás. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128013) eami válasza Dilikutya (#128012) üzenetére


eami
addikt

mondjuk még mindig nagyobbnak tűnik mint a steam sale :O

(#128014) ayo válasza Dilikutya (#128012) üzenetére


ayo
addikt

kicsit olyan, mintha az indie galás maradékokon szeretnének már túladni

http://jateknaplo.blog.hu

(#128015) Dilikutya válasza eami (#128013) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezekre az ősrégi bónusznak adott játékokra gondoltam. A kiárusítást nem is nézem, úgyse akarok semmit venni. Amit már megvettem, azok se haladnak. Inkább strandolok meg koncertre megyek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128016) i2k válasza Dilikutya (#128012) üzenetére


i2k
senior tag

Csak az engem érdeklő játékon keresztül tudom neked vázolni:

"Just Cause 4 - GOLD"

Historical Low - STEAM - 2019-05-21 - 67% OFF: 35,46 euro = ~11590 Ft volt
Current Best - Humble Store (még 3,5 óráig) - 60% OFF: 35,99 = ~11750 Ft

Mindeközben GMG-n: 60% OFF - 27,20 font ----- (már ez is: ~9860 Ft)
E-mailben kaptam vouchert a Summer Sale első vásárláshoz: 67% OFF-ra jön ki kábé, mert: 24,48 font = ~8880 Ft

Hát ennyire nem nagy durranás a Sale-jük...
Nem említve (a nem sok száz címmel bíróknak elsősorban) ugye az ingyen játékos cuccot, plusz a maximum 5 vásárlással automatikusan nyereményjátékban való részvételt...

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128017) Dilikutya válasza i2k (#128016) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tekintve a kijátszatlan játékaim számát, egy 8880 Ft-os Just Cause 4-re nem áll már a cerka, mikor még az elsőnek se értem a végére. :) Nincs értelme hörcsögösködni, ennyiből iszonyat jó koncertekre mehetek, amire fogok 10 év múlva is emlékezni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128018) ayo válasza Dilikutya (#128017) üzenetére


ayo
addikt

én is amire eljutok egyhez, addigra ingyen adják vagy jön a HD Remaster GOTY verzió :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#128019) i2k válasza Dilikutya (#128017) üzenetére


i2k
senior tag

"...ennyiből iszonyat jó koncertekre mehetek, amire..."

Nyilvánvaló, hogy minden fillért, amit specifikus hobbira-szórakozásra tesz vagy költ el az ember, lehet másra is elherdálni --- hosszú(abb) távú élmények (ir)reális reményében, vagy szimplán mert csak.

Viszont, mindig lesznek olyan játékosok, akik itt és most, éppenséggel játszani akarnak (nem backlogra tápolni), és nem rock koncerten csápolni.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128020) Dilikutya válasza i2k (#128019) üzenetére


Dilikutya
félisten

Arra céloztam, hogy pl. a Far Cry 3 sincs kivégezve, hiába érdekelne a 4-5, meg a New Dawn is. GTA5-öt se vettem még meg, pedig amúgy ránézésre meg az előzmények alapján simán megérné a Steam-es a 15€-t, sőt arra még talán azt mondom, a 30-at is (60-at már nem biztos, annyit egy játék sem), de nincs annyi időm, hogy új vásárlásokkal játsszak, azokkal se haladok, amik megvannak és érdekelnek.
Ott a Dead Island, a Dead Rising, az Alien Isolation, amik a műfaj és a téma miatt is érdekelnek, de egyszerűen nem megy. Pedig még gyerekem sincs, meg jelenleg nő se. :)
Bár a nyári játékos kedvet a vadi új cross trekkingem sem hozza meg, augusztusra 1000km van megcélozva. :)
És igen, idén becsúszott pár olyan koncert, ami bakancslistás volt évek, vagy évtized óta. A GTA5 meg lesz még akciós, és a november is lesz még hideg, esős. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128021) i2k válasza Dilikutya (#128020) üzenetére


i2k
senior tag

Hidd el, magam is megélem ezeket... b*szott nagy backlogom van... csak STEAM-en ~1100 cím... és meg is értem, ha nem akar valaki "előre" sokat kifizetni valamiért, amit úgysem játszana azonnal (vagy rövid időn belül), és közben meg az a jelenség, hogy 1-2-3 éven belül szinte utánunk dobnak egy-egy kisebb-nagyobb AA(A) címet (is) bagóért...

A spórolásnak igen is van létjogosultsága.

///Nekem is le kellene állni a vásárlásokkal, még ha nem is beteges méretekben teszem azokat... :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128022) gyimger


gyimger
őstag

Aki még nem vette meg a Far Cry 5-öt, gondolja át. Két unatkozás között összeírtam a legzavaróbb dolgokat, annak, aki vacillál rajta.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128023) Dilikutya válasza i2k (#128021) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na ez az. 8000 Ft backlogra sok. Nem összegszerűen, mert 2-3 órás koncertekre lazán kifizetek ennyit, sőt többet is, hanem mert csak áll benne a pénzem, és ez nem olyan, mint az arany. Zsinórban lesz megint 2 estém legalább ami már nem szabad, tegnap az lett volna, végül tábortüzes kertimozi lett lájtos sörözéssel, esélytelen, hogy télnél előbb játszak, de akkor meg államvizsgára készülök már. :) Nem, nem fiatal vagyok, csak későn érő típus. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128024) arty válasza Dilikutya (#128020) üzenetére


arty
veterán

irigyellek kicsit :) fc3, gta5 előtt állsz, remek címek a szériában... (közvetlen a kedvenc fc1 és gta4em mögött :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128025) Dilikutya válasza arty (#128024) üzenetére


Dilikutya
félisten

Far Cry 3 folyamatban van, csak kicsit meguntam. :) A tarajos köcsög kinyírása kicsit felbosszantott, az a füves látomásos harc, utána meg az új terepen bóklászni annyira nem volt már izgalmas.
GTA5 nyilván jó, a 4 is tetszik, csak az is elakadt. Bár rengeteg órám van benne, annak fele ámokfutás, munka utáni békés közterületi öldöklés. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128026) morfondőr válasza gyimger (#128022) üzenetére


morfondőr
őstag

Maximálisan egyet értek a leírtakkal, hatalmas csalódás volt nekem is! Engem se visz rá a lélek hogy befejezzem!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#128027) arty válasza Dilikutya (#128025) üzenetére


arty
veterán

látomásos részeket gyűlöltem (a négyesben is) :(

és igen az openworld veszélye, hogy mire a fősztorival haladnál, már beleuntál a "világba" ... mostmár nagyon régóta tudatosan csak a főszálat nyomom és azzal áltatom magam, hogy majd a főszál után baromkodok (amire az esetek 99%-ban már nem kerül persze sor :D )

viszont a rengeteg "értelmetlen" utazgatás így is lélekölő tud lenni... szívesen néznék statot, hogy a 100 órákból 1-1 játékos mennyit töltött "semmittevéssel" (aka A-ból B-be utazással)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128028) arty válasza gyimger (#128022) üzenetére


arty
veterán

már a 42 óra is horrornak tűnik, de mennyinél szálltál ki végleg? :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128029) ayo válasza Dilikutya (#128025) üzenetére


ayo
addikt

én anno annyira megunta, hogy azóta se tudtam rávenni magam, hogy másik FC játékkal toljam, azaz másik térképen :D

(#128027) arty: egyszerűbb mint valódi kontentet rakni, klasszik ubi, bár Odyssey-nél végre már van változás.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#128030) gyimger válasza arty (#128028) üzenetére


gyimger
őstag

Hát meg kellett néznem... 43-at mutat a UPlay, úgyhogy kb. annyi volt a vége. :)

(#128026) morfondőr:
A történet nélküli előrehaladás és a néma főhős semmi motivációt nem adott a befejezéshez. A befejezetlen játék miatt a season pass is kimarad.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128031) arty válasza gyimger (#128030) üzenetére


arty
veterán

a sztorisabb hármas után már a negyedik is ettől döglődött :(
pedig a környezet és egyáltalán: az alapfelvetés az 5-ben tűnik a legérdekesebbnek....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128032) i2k


i2k
senior tag

Ki lehet játszani az Xbox Game Pass Ultimate előfizetést

"Történetünk ott kezdődik, hogy a Microsoft az idei E3-on bejelentette az Xbox Game Pass Ultimate szolgáltatást, ami egy előfizetésben egyesíti a kiváló Xbox Game Passt, valamint az Xbox Live Goldot, némileg olcsóbb áron, mintha mindkettőre külön-külön fizetnénk elő.

A Microsoft tett ezen kívül egy nagylelkű ajánlatot: az új előfizetők számára az első hónapot 1 dollárért adja. A dolog ezután kezd érdekessé válni: a felhasználók rájöttek, hogy az 1 dolláros kezdő hónap érvényes azokra is, akik már előfizetői vagy az Xbox Game Passnak, vagy az Xbox Live Gold-nak, és hogy ha előfizetnek az Ultimate-re, akkor az előfizetésből hátralevő mindegyik hónapra megkapják az Xbox Game Pass Ultimate-et, azonban a havidíj nem emelkedik meg, marad annyi, amennyiért önmagában a sima Game Passért vagy a Live Goldért fizetnénk.

A dolog annyira működik, hogy megtehetjük azt is, hogy kibővítjük az előfizetésünket az elméleti maximumig, ami jelenleg 36 hónap (amihez a legjobb, ha akciósan vásárolunk kreditet valamelyik üzletben), majd ráeresztjük a Game Pass Ultimate-akciót, és három évig nyomott áron élvezhetjük a szolgáltatást.

Ez a dolog természetesen hamar feltűnt a Microsoftnak is, azonban meglepő módon nem korrigálták a dolgot, hanem egy hivatalos blogposztban olyan lifehack-nek nevezték, amit ők is támogatnak (egyelőre még!). Sőt, még lépésről-lépésre le is vezetik, hogyan valósíthatjuk meg a dolgot (csak ők persze azt szeretnék, ha a Game Pass vagy Live Gold előfizetést a Microsoft Store-ból vásárolnánk)."

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#128033) ayo válasza i2k (#128032) üzenetére


ayo
addikt

így nyomja sztem mindenki :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#128034) Zolás válasza ayo (#128033) üzenetére


Zolás
addikt

Sajnos előbb megvettem az akciós ultimate cuccot, mint kiderült volna ez a trükk...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#128035) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Vannak nekem eredeti cd-s játékok, azokat hol tudnám elcserélni akit érdekelne?

(#128036) l.skywalker válasza Heroes fan (#128035) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hardveraprón pénzért

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128037) Heroes fan válasza l.skywalker (#128036) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem.

(#128038) _drk


_drk
őstag

Jövedelem topikban most beszéltek le valakit a játékfejlesztésről. No money, no life!
Hozzátartozóan ajánlom iddqd-s áttekintő a Bungie-ről.
Halo 2 fejlesztésénél a dolgozók 15%-ának ment szét a házassága. Nem is csinálhatják azt amit akarnak, ami egy kreatív munkánál erős. Folyamatos pénzügyi gondok, felvásárlás stb..

Mi megcsodálkozunk, hogy 1-2 játék olyan amilyen..
Előfizetői modellre mondják, hogy kicsit könnyíthet a határidők miatt a fejlesztőkön. De bizonyos dolgokat akkor is meg kell csinálni a játékban, és amíg minden hülyeséget össze ígérgetnek és a marketing 100x fontosabb az se fog segíteni nekik.

[ Szerkesztve ]

(#128039) Crytek


Crytek
veterán

"Holnap kezdetét veszi a Ghost Recon Breakpoint első technikai tesztje, így ha ti is jelentkeztetek rá, akkor feltétlenül nézzetek körül az emailek közt! A kizárólag PC-n futó tesztkör három napon át, egészen július 29-ig fut majd, aki pedig bejutott a szerencsések közé, az három másik barátját is meghívhatja a buliba - mégis csak egy kooperációra kihegyezett címről van szó."

Aki esetleg bejutott egy meghívót elfogadnék szívesen! :R

Next PC Upgrade: 2022

(#128040) l.skywalker válasza Crytek (#128039) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én bejutottam Xbox-on és küldtem 3 meghívót Xbox-os ismerőseimnek. Szóval nem kizárólag PC-s :DDD

Szerk:
Ja Ubisoft Club ismerősöknek tudtam csak küldeni...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128041) duvi válasza Crytek (#128039) üzenetére


duvi
nagyúr

Uplayen is Duvi néven vagyok fent. Küldj egy friedn invet és küldöm a meghívót :K

(#128042) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jön a Red Dead Redemption 2 Pc -re vagy sem? Várom, várom, de sehol semmi.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#128043) duvi válasza Predator2 (#128042) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyelőre nincs hivatalos megerősítés.

(#128044) Predator2 válasza duvi (#128043) üzenetére


Predator2
addikt

Mire van nagyobb esély (magánvélemény)?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#128045) duvi válasza Predator2 (#128044) üzenetére


duvi
nagyúr

Az adatbányászok és az áruházi bakik alapján lesz :K Persze előbb megvárják, hogy mindenki húzza be konzolon (vagy pont ezért vegyen konzolt ;] ), aztán kiadják PC-re is.

(#128046) cyberkind válasza duvi (#128045) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt se feledjük, hogy a R* jelenleg a Gta 5 RDR 2 kombót viszi állandóan, amihez szintén rengeteg ember kell, úgyhogy talán igen, talán nem, én inkább konzolt veszek a jövőben.

Paranormal Cocktivity

(#128047) reelc válasza reelc (#127978) üzenetére


reelc
veterán

Pagan Online - hamarosan elhagyja a korai hozzáférést a Wargaming új játéka.
Valahogy nem keltette fel az érdeklődésem, de ez legalább záros határidőn belül kijön.

(#128048) FunPro válasza cyberkind (#128046) üzenetére


FunPro
senior tag

Részemről a tavalyi év legjobb döntése volt ps-t venni. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128049) arty


arty
veterán

Megint előjött a "miért drága a szoftver, miért/mennyire drága az előállítása" - az ontopikban...
innen indultunk:
https://kotaku.com/why-video-games-cost-so-much-to-make-1818508211
https://kotaku.com/the-video-game-industry-cant-go-on-like-this-1836606033

(#29299) warcat válasza ollie (#29297) üzenetére

És ezt el is hitted a Kotaku bértollnokainak? :(

(#29310) pitepeti71

"Mivel a szoftverfejlesztésben dolgozom, tudom, hogy igazat írnak." (by Ollie)

Akkor Te is $10.000-t keresel havonta? ;]

Na, most ez vagy marhaság, vagy az egész koncepcióval baj van. Azért a játékeladások, még a nagy nevek esetében is, nem az első héten döntögetik a rekordokat, hanem később, mikor az árak mérséklődnek.
Jó, biztos van pár kivétel, ami tényleg annnyira, de annyira jó, hogy már a megjelenés napján be kell zsákolni csillióért. Ez a pár húzónév legyen a kivétel, ami erősíti a szabályt. Az összes többi meg gyakorlatilag megszünteti azt (ti a szabályt)

(#29314) pitepeti71

Az a 10k az egy ember havi jövedelme, a cikk szerint. És ahány ember, annyiszor 10k/hó Ami egy közepes, 40 fős csapat esetén, havi 400k USD-ben. Na, erre szoktam azt mondani, hogy bullshit.

@pitepeti71 (hátha idetéved....)

a cikk nem írja, hogy 10000$-t keres a programozó; az a 10k az a dolgozóra osztott teljes céges kiadás (iroda, fejlesztőeszköz, hw, járulék, stb), igen, a cikk szerint :)
és körülbelüli fizukat és járulékterheket, bérleti díjakat, szerverárakat, fejlesztőeszközök árát ismerve ismerve SAJNOS nem tűnik irreálisnak (mármint itt, magyarországon "ismerve")

és igen, a 40 fős csapat, 2-3 év alatt 10-15 milláért fejleszt le egy játékot... egy kimondottan olcsó játékot :) (nem indie kategóriában!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128050) s7evcsenko válasza arty (#128049) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha a Witcher 3-ból indulok ki, ami egy szerintem igen jól sikerült és igényes játék lett, akkor az a 10k kb ki is jön kis túlzással.

Ign cikkje szerint $81 millió volt a teljes projekt költsége, amin 240 ember dolgozott napi szinten, további 1500 pedig besegített még így-úgy.
Így ha csak a 240 embert számoljuk, akkor az $8437/hó-ra jönne ki 3.5 évre kivetítve.
Mondjuk, ha az az 1500 is kapott kicsit komolyabb összeget, akkor már nagyon messze kerülünk a 10k-tól...

Viszont ez közel sem volt veszteséges, illetve aközeli dolog, mert azt írják, hogy $62.5 milló volt a tiszta nyereség.

Szóval lehet csinálni így is. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.