Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Pocok256 válasza Csapoati (#53000) üzenetére


Pocok256
veterán

Mondjuk azért PC n erősebb a konkurencia és a sz*rt nem veszik olyan elánnal :)

Nézzünk meg egy SC2 eladást vagy egy WoW eladást az elején azok még minőségi normális játékok voltak.. Vagy ott van a Witcher a skyrim is :) valahogy ott nem volt panasz. Persze f*st készíteni majd sírni a warez miatt máris könnyebb mint minőséget letenni az asztalra :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53002) wwenigma válasza Csapoati (#53000) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondjuk azért gyengék az eladások mert ez már a sokadik epizód ahol tesznek a PC-s játékosokra és szándékosan építik le a szériát... BO-ban a mai napig nem javitottak egy eleg komoly grafikai bugot azaz XP feletti oprendszereken érthetetlen okból sokkal erősebb videokártya kell ugyanolyan framerate-hez, MW2/MW3-ben p2p hosting szivatja a jatekosokat, BO2-ben megjelent a lagcomp amit elfelejtettek kikapcsolni a nagy portolás alatt majd megjelent a Ghosts ami pedig p2p hosting/lagcomp/rossz grafikai konzolport... nem mellékesen COD4 óta nincs hatékony fellépés a csalók ellen és a remekbeszabott DLC-k csak tovabb fragmentálták a közösséget....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#53003) Dilikutya válasza Pocok256 (#53001) üzenetére


Dilikutya
félisten

World of Warcraft milyen más platformra van? Persze ettől még van igazság abban, amit mondasz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53004) Źşë' válasza Csapoati (#53000) üzenetére


Źşë'
addikt

elgondolkoztam már párszor ezeken a számokon, akkora különbség lenne platformonként?! majdnem duplájába kerülnek a codok, és mégis?! meg ha ennyire drágák a játékok mi előnye van a konzoloknak? mármint nem hinném hogy olyan sokat megvennének a "nappaliba" 17-20k - 10db játék és majdnem 200ezer... az rengeteg... marketing fogásra is gondolok ilyenkor mikor közzéteszik ezeket az adatokat... amúgy ha elkapnák a rilizer csapatokat, és beszüntetnék a tevékenységeiket merőben megugrana szvsz a vásárlás pc-re, sokkal olcsóbb játékok miatt!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#53005) Csapoati válasza Pocok256 (#53001) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Multiplatform, direkt ezert irtam bele. A Skyrimnel meg a moddolhatosag eleg jo erv a PC mellett.

wwenigma: ez oke, de nem csak a ghosts eladasai oszlanak meg igy. Nezd meg pl az F1 sorozatot. Tok jol van optimalizalva plusz effektek vannak pc-n es megis: 3 millios eladasbol meg 100 ezer sincs meg pc-n.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53006) bullseye válasza Csapoati (#53000) üzenetére


bullseye
addikt

Ez csak dobozos eladási adat? Mert ugye az PC-n...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#53007) echterion válasza Źşë' (#53004) üzenetére


echterion
nagyúr

Ne a kelet-európai fizetésekből indulj ki. Aki nyugati vagy távol-keleti részeken "csak" szakmunkásként tengeti az életét, az is simán megengedhet magának havi néhány játékot, teljes áron.

**********

(#53008) warcat válasza Źşë' (#53004) üzenetére


warcat
veterán

Tudtommal a digitális eladások nincsenek benne,ami viccet csinál az egészből.A Steam biztos nem árulja el pl mennyit ad el,üzleti titok.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#53009) djculture válasza Źşë' (#53004) üzenetére


djculture
félisten

A konzolokat a játékok cserélgetése plusz az tartja fennt hogy legtöbb ember a világon végignyom egy játékot vagy megunja és viszi be a boltba ahol beszámítják egy másikba, nem hiába volt felháborodás mikor tiltani akarták.. A briteknél pl a tesco is beszámit bármilyen konzol játékot egy másik újnak az árába.

[ Szerkesztve ]

(#53010) Csapoati válasza warcat (#53008) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kiadoknak lejelentik (olyan nincs, hogy nem, hisz nem a steam/valve sajat termeke) es szerintem benne van a digitalis eladas is, de nem neztem utana.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53011) wwenigma válasza Csapoati (#53010) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, ezekben a listakban csak a fizikai eladasok vannak benne.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#53012) Pocok256 válasza Źşë' (#53004) üzenetére


Pocok256
veterán

Mióta kijött a dio 3 és kidobtam rá 18 ezret azóta úgy vagyok, hogy semmit nem veszek meg azelőtt, hogy kipróbálnám, szóval ha nem lenne warez akkor szinte 2-3 játékom lenne összesen ... Most meg leszedem warezről ha tetszik utána megveszem ennyi.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53013) arty válasza Csapoati (#53000) üzenetére


arty
veterán

ez az adat honnan? ugye nem vgchartz? (=kamu)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#53014) bullseye válasza wwenigma (#53011) üzenetére


bullseye
addikt

Azon túl, hogy erősen kétlem, hogy benne lenne, ha tényleg ennyi lenne az összes, már bezárt volna a PC szekció.

@arty
mennyire kamu, és mi alapján?

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#53015) Csapoati válasza arty (#53013) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miert kamu? Oszinten kerdem. De ha a szamok kamuk is, az aranyok jok, a kiadok publikalt adatai is hasonlokat szoktak mutatni.

wwenigma: akkor jo lenne egy olyat talalni, amiben a digitalis eladasok is benne vannak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53016) arty válasza bullseye (#53014) üzenetére


arty
veterán

mert sokszor légbőlkapottak, tippeltek - utólag modositgatják őket, digit disztrib nincs benne, stb
sajna egyszerűen nincs rendes adat :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#53017) Wolverine válasza Csapoati (#53015) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudtommal olyan gyakorlatilag nincs.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#53018) Mate válasza arty (#53016) üzenetére


Mate
nagyúr

Meg pl. stratégiai játékok stb. fordított arányokkal vannak. Úgyhogy összes játék éves eladása pc vs konzol már izgalmasabb.

(#53019) genndy válasza Wolverine (#53017) üzenetére


genndy
addikt

És vajon a kiadóknak miért nem érdekük ilyet csinálni? Mert szerintem is a Steamnek (és az összes digitális áruháznak) le kell jelenteniük az eladásokat a kiadó felé. Akkor a kiadó miért nem ad ki egy összesített jelentést a digitális eladásokról? Abból csak egy összesített adat derülne ki, külön-külön az egyes áruházak eladása nem...
Vagy a Steam beleszólhat, hogy ne adják tovább az eladási adataikat, mert üzleti titok? Vagy nem is adnak le eladási adatokat még a kiadók felé sem? :Y Azért ezt az utóbbit nem gondolnám... :F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#53020) warcat válasza genndy (#53019) üzenetére


warcat
veterán

A Steam tuti,hogy beleszól,az Ubis főnök nyafizott hangosan nem is olyan régen,hogy a Valve ezzel mennyit "árt" a piacnak (persze csak ők szeretnék tudni az Uplay szereplése miatt hogy mekkora a forgalma a Steamnek).
Gondolom az egyes kiadókat tájékoztatják mennyi saját termék fogyott a fizetéskor,de simán kiköthetik,hogy erről nem adhatnak másnak tovább adatokat, üzleti titok miatt.

EA: It's in the crate!

(#53021) genndy válasza warcat (#53020) üzenetére


genndy
addikt

Akkor tényleg az utolsó mondatot lesz az igaz. Kár hogy így soha senki nem fog valós, összesített PC-s eladásokat látni... :(

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#53022) Źşë' válasza Pocok256 (#53012) üzenetére


Źşë'
addikt

erre valók a gameplayek, youtube, én ezt csinálom, meglesem mi milyen és az alapján döntök

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#53023) echterion válasza Pocok256 (#53012) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is így szoktam dönteni. Mondjuk, egy online multinál ez nem működik igazán, de hát semmi sem fenékig tejfel. :))

**********

(#53024) Csapoati válasza Mate (#53018) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csakhogy stratégiai játékok tized olyan mennyiségben nem fogynak, mint az fps-ek. Sajnos. A Rome 2-t is 300 ezren rendelték elő, pedig az pc-only. Hol van ez a több (tíz) milliós CoD meg BF eladásokhoz képest...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53025) Mate válasza Csapoati (#53024) üzenetére


Mate
nagyúr

Mert megy a népbutítás rendesen. Coddal egy 11 éves kislány elbirkózik, míg stratégiai játékok jóval nehezebbek és csalni is nehezebb.

(#53026) Mardel válasza Mate (#53025) üzenetére


Mardel
őstag

Ez is picit retegjatek, mint a repulo, vonat, stb. Szimulatorok.
Ha konzolon is lenne, nem biztos, hogy tobb lenne az eladas.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#53027) djculture válasza Csapoati (#53024) üzenetére


djculture
félisten

Rome 2 készítőit mondjuk kalodába kellene zárni annyira rossz minőségű terméket adtak ki a kezeik közül, így még az is átkozza öket aki egyáltalán előrendelte vagy megvette..

(#53028) Mate válasza Mardel (#53026) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudom. De jó pár olyan játék van, aminek bár nincs olyan nagy eladása, de annak 90% pc. Így elég nehéz megállapítani 1 játék saccolt eladásából a pc piac helyzetét.

(#53029) Csapoati válasza Mardel (#53026) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ne is legyen konzolon, mert akkor ugrik a normális irányítás meg nehézség.

djculture: Én előrendeltem, de csak részben bántam meg, mert jó lesz ez, csak kell még pár patch.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53030) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Magicka + DLC-t ingyen odaadom az első privátban jelentkezőnek. Humble Bundles.

(#53031) Crytek


Crytek
veterán

Gamersgate:

Sine Mora 1.27 font
Sniper Elite V2 Collection 3.99 font
The Cave 2 font
Rise of the Argonauts 1.36 font

Next PC Upgrade: 2022

(#53032) kaszaf válasza kaszaf (#53030) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Elkelt!!!

(#53033) Arkennys


Arkennys
addikt

sniper elite nazi zombie army 2 nincs valamerre olcsón?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#53034) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Én annyit szólnék hozzá a vitához hogy nemrég láttam valahol bevételi statisztikát játék piacon, asszem EA volt és a PC bevétel azonos volt a konzolok bevételeivel (per konzol).

Szóval az eladási darabszám tuti hamis képet fest. :)
Azóta ezeknek nem is hiszek.

Majd otthon nem mobilról próbálom megkeresni/linkelni is.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53035) SityiSXT válasza FollowTheORI (#53034) üzenetére


SityiSXT
őstag

En ezt talaltam kis keresgelessel. Igaz, ez ket eves adat, raadasul szerintem megjeleneskori. Meg Ayo is irt egy ertekezest az indie eladasokrol a Dustforce kapcsan, ha jol emlekszem, linket most lusta vagyok keresni.

(#53036) arty válasza Csapoati (#53029) üzenetére


arty
veterán

supreme commander 2-ből ugrott a normális irányítás/nehézség?

ez nem ilyen egyszerű. ha konzolon elmenne egy rtsből 5 millió, pécén meg 200e, egyértelmü lenne hova optimalizálnák a játékot, egyelőre erről nincs szó :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#53037) Csapoati válasza arty (#53036) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, ez jogos. De ahhoz, hogy konzolon elmenjen 5 millió egy rts-ből, ahhoz valami extra über irányítást kéne kitalálni hozzá, mert egész egyszerűen nem kontrollerre találták ki a műfajt, illetve elég nehezen ültethető át rá. Én ennek csak örülök.

#53035: Húha, ez elég komoly. Így már megértem, hogy máshol miért vannak sokkal durvább akciók, mint a Steamen.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53038) sagem válasza SityiSXT (#53035) üzenetére


sagem
addikt

A Prison Architect is lassan 300ezer eladott darabnál jár (forrás a fejlesztők honlapja), ami tekintve, hogy indie, stratégia, alfa állapotban, és egyébként meg mivel van DRM free változat is kismillió helyről letölthető.. nem rossz..Ebből kiindulva a nagyobb cégeknek még bőven megéri PC-re is fejleszteni..:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#53039) reelc válasza Rendo84 (#52970) üzenetére


reelc
veterán

Most $4.12, ennyiért megveszem, nincs értelme várnom. Ennyiért jó ajánlatnak tartom. Ha még vársz, jól is járhatsz, de akár rosszabbul is. A BTA-ban vannak a húzónevek, és biztosan van sok ember (más országokban), aki nem $4.12-őt fog rátenni, hanem többet, mert neki ez nem pénz.

(#53040) ayo válasza sagem (#53038) üzenetére


ayo
addikt

csak keszulne el mar mert meg ahogy hallom meg mindig egy nagy semmi :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#53041) Mardel válasza sagem (#53038) üzenetére


Mardel
őstag

Szerintem indie cimeket nem erdemes idekeverni.
A legtobb fut egy 4-6 eves vason, mig az uj cimek nem biztos.
A gyartok szerint meg a pc piac szukul, vagyis ritkabban cserelik az emberek a gepeiket, vagy a fobb alkatreszeket.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#53042) WayneGace


WayneGace
őstag

A vicc az egészben az, hogy vannak, akik negatívumként fogják fel, ha egy játék drm free és nem steames.

(#53041) Mardel PC hardver piac lehet szűkül, de a szoftver piac nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#53043) sagem válasza WayneGace (#53042) üzenetére


sagem
addikt

Nem negatívum, az én példámban pl. azért említettem meg, mert mivel DRM free változata van, minden további nélkül felpakolják minden torrent oldalra..abból meg nyilván nem lesz bevétele a fejlesztőnek, s az eladást sem növeli..:)

ok, bármit fel lehet törni, de ezekkel még fáradozni sem kell, ahogy kijön egy frissítés a játékhoz, már ott is van a DRM free változat torrenten.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#53044) maddionmax


maddionmax
aktív tag

(#53045) arty válasza FollowTheORI (#53034) üzenetére


arty
veterán

EA október végi eredmények

sajna a GAAP és non-GAAP kifejezésekkel nem vagyok tisztában, pedig eléggé mások a számok...
(GAAP: Generally Accepted Accounting Principles/Általánosan elfogadott számviteli elvek, wiki alapján usa beli elszámolási "szabályrendszer", amit NEM a kormányzat állított fel... non GAAP viszont teljes homály, h mit fed)

GAAP, 2014 második negyedéves eredmények:
bevétel konzol összesen: 309
bevétel pécén összesen: 274
bevétel mobilon összesen: 28
trend: konzol 20% csökkenés, pécé 28% növekedés. mobil duplázódott.
Tehát EA esetén a bevétel 44%-át a pécé hozza, a konzol 48%-ért felelős (GAAP bevétel).

Ugyanez non-GAAP számításban: 19% és 67%, tehát jelentősen más a megoszlás... :(

(#53042) WayneGace - valahol ez érthető is, hiszen a steam ugyan DRM, de ezt rengeteg kényelmi szolgáltatása (sokaknál) bőven ellensúlyozza. esetemben egyenesen ez a standard, ezért fáj, ha valami nem steames, mert nem gyors letöltést, auto pecselést, kontrolleres GUI-t, acsikat, gyors letöltést, felhősmentést, "közösséget", stb stb stb - mindezek meglétéről pedig a "bolt" korrektnek mondható felvilágosítást is ad.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#53046) WayneGace válasza sagem (#53043) üzenetére


WayneGace
őstag

Ez viszont igaz. Mert például én kifejezetten idegenkedem a programok torrentezésétől. Nem szeretem, ha úgy kezdődik a leírás, hogy lőjem ki a tűzfalat és a vírusirtót.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#53047) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Új Bundle a Bundlestars-on!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53048) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hm... ez a Thomas was alone így felnőtt fejjel elég súlyos alkotás... a vége/stáblista után 3 percig csak ültem és néztem ki a fejemből... kemény.

Ritka az ilyen, amikor _tényleg_ minimál grafikával, minimál játékmenettel elérik azt, hogy a saját agyad tekerjen be és roppantson porhanyósra...

(#53049) Vertigo18 válasza DeFranco (#53048) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bakker, akkor azt besszire elkerülöm! :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#53050) CarajoEsp válasza DeFranco (#53048) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Zsír, tényleg. Messze a legjobb az utobbi időben.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.