Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) bullseye


bullseye
addikt

Új Humble F2P unlockolható RTS/FPS/tankos izéjéről van valakinek saját tapasztalata? Van némi WoT/AW elvonásom, (Tokyo Warfare-re meg ment a refund 30 perc után), de erős kétségeim is vannak...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#118002) cskamacska válasza bullseye (#118001) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem tankos, mármint nem a hagyományos értelemben.

A Men of War Assault Squad 1-2 készítőinek új játéka szegény, a játékmotor is a megörökölt GEM2 felújított változata, és mint ilyen stratégiai játékok meghajtására hivatott. Csak éppen a főszakinak az a ragyogó ötlete támadt, hogy a World of Tanks plebs bevonzásához akkor ők csinálnak kötött FPS nézetet (mert a szabadon baszkurálható, izometrikustól TPS nézetig állítható szabad kamera nem elég menő, meg "a profiknak kedvez" :W ), és megpróbálják a játék húzó fícsörjévé tenni.(miközben a szabad kamerát meg november óta lebutították, ami miatt már a Dawn of War III-ban, Blitzkrieg 3-ban, Sudden Strike 4-ben is téptem a hajam, úgy néz ki a bukásgyanús stratégiai játékok mániája a kötött kamera :DDD )

Aztán néztek nagy boci szemekkel, hogy a játékmotor, játékmechanika(3 hete a gránát dobálás még mindig nem működött pontosan FPS nézetben, mikor a játékmotor legelső változatában 2004-ben már gyönyörűen lehetett izometrikus-tps szerűen gránátozni a Soldiers Heroes of WWII nevű Commandos klónban), és addig legyártott grafikai elemek nem erre lettek készítve, így jó másfél éve fene fenét eszik alapon azzal szenvednek, hogy a stratégiai játékból valami FPS hibridet gyártsanak.

Mondjuk ahelyett, hogy csináltak volna egy tisztességes modern kori MoW játékot, ami egyébként a Red Rising, a Wigga féle CoD WW3(amiben a CoD részek egyes pályáit lehet végigjátszani RTT módban :R ), és nyomukban több más Men of War Assault Squad 2 modoknak meglepően jól sikerült.

A Humbli ajánlat maga nem olyan vészes, a játék azért játszható, Deluxe változattal ráadásul a tervezett 4 hadjáratból kettőt is megkapsz(maradék 2 30€ szezon passzos :D ), de én mint idén 5 éves teljes árú ősbekker a francba kívánom az egész szerencsétlenséget, bőven jobban jártam volna a mostani filléres bundlival. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#118003) bullseye válasza cskamacska (#118002) üzenetére


bullseye
addikt

Köszi! Azért akkor asszem elleszek nélküle...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#118004) cskamacska válasza bullseye (#118003) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért annyira nem botrányos hogy a rá jutó 1,5 dollárt ne érje meg :) , meg amúgy pont egy Rising Storm 2 Vietnam mellette, ami bőven megéri a Tier 3-at, tekintve hogy legolcsóbb eddig 11 dolláros áron volt.

Call to Arms is tökig moddolható, bízok benne hogy a modderek ezt is rendbe rakják, ahogy több más játékkal tették. Addig is erősen tudom ajánlani az említett Men of War Assault Squad 2-t valami zakcióban, alapból jó játék coop/multira, játékos is van elég, de akkora mod válogatás érhető el hozzá, hogy 10 játéknak is sok lenne. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#118005) Dilikutya válasza cskamacska (#118004) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos megér valakinek valamennyit a Rising Storm 2 Vietnam, de tegyük hozzá, hogy kizárólag multi, így nekem az egyetlen, nyögvenyelősen elfogadható ár érte az ingyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118006) cskamacska válasza Dilikutya (#118005) üzenetére


cskamacska
addikt

Én meg a tejeskávét nem szeretem, hát erre mit lépsz? :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#118007) vorosmarti válasza Dilikutya (#118005) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Valóban, már lassan egy hete nem került szóba h nem multizol.

(#118008) KubanitoS válasza vorosmarti (#118007) üzenetére


KubanitoS
veterán

:DDD ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#118009) reelc válasza cskamacska (#118006) üzenetére


reelc
veterán

Akkor ne tejjel idd, és ne kv-t. :P

(#118005) Dilikutya: Én sem szeretem a multit, most akkor mi van? Már ketten nem játszunk vele? :D

Emberek kiosztva, 2-őt 1 csapásra. ;]

Viccet félretéve: engem sem érdekel a csomag. Gondolom ezzel előrébb van mindenki. :D

[ Szerkesztve ]

(#118010) reelc


reelc
veterán

Tudom nagyon amatőr kérdés, de bennem most merült fel.
A felhőbe mentés be van állítva a játéknál. Ha uninstallálom, akkor is bent marad a felhőben a mentés? Ugye a gépemről törlöm csak a játékot, nem a fiókomról.

Vagy lehet célszerűbb kiszedni a felhőbe szinkronizálást, és helyileg tárolnom, hogy ne teljen meg a tárhelyem?

(#118011) i2k válasza reelc (#118010) üzenetére


i2k
senior tag

Felhőben ott marad - később, bárhol, bármilyen asztali gépen is indítod, a felhőben lévő mentésedet fogod látni a játék aktuális menüpontja alatt.
Kipróbálva.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118012) reelc válasza i2k (#118011) üzenetére


reelc
veterán

Köszönöm a választ.
Tudom ez a felhőnek a lényege, csak abban nem voltam biztos, hogy ha uninstallálom a játékot, akkor a felhőből is kiszedi-e?

(#118013) csaba951 válasza reelc (#118012) üzenetére


csaba951
veterán

Abszolút játékfüggő, hogy mit is tárol a felhőben. Van olyan is, amelyik csak a játék beállításaidat. Ilyennél értelemszerűen nincs játékmentésed.

Pl. GTA IV-V, Dark Souls III mentésekre neked kell vigyáznod!

(#118014) reelc válasza csaba951 (#118013) üzenetére


reelc
veterán

Értem, köszi.
Akkor a legjobb, ha én tárolom őket.

(#118015) i2k válasza reelc (#118014) üzenetére


i2k
senior tag

A legjobb, ha játékonként tájékozódsz, ha ennyire félted a mentéseidet.
Sőt, van erre a munkára alkalmas eszköz is: http://www.gamesave-manager.com/

//Szerk:

"Perhaps you have been a victim of file corruption which also victimized your game saves? Maybe you just wish to transfer your game save(s) to your new machine, or to take with you to a friend's?

With GameSave Manager, you can easily backup, restore and transfer your game save(s).

No longer do you need to manually track through all of those different directories to backup/restore/transfer your game saves, making it great for those who like to share game save progress with friends/family, format frequently, paranoid about data loss, etc...

GameSave Manager Features:

-- No dependances
GameSave Manager doesn't need things like .NET Framework installed to run.
-- Attractive yet easy to use GUI
The GUI (Graphical User Interface) was designed around navigation and ease of use. On top of that, it looks quite pretty.
-- Built-in Update Checker
Completely optional: Check for Program (and Database) updates upon Program Startup.
-- Regular Database Updates
The "Officially Supported Games" database is forever growing, thus it's always being updated.
This database is based on the community's feedback.
-- FTP Support
Automatically upload your backups to your own private FTP Server upon their creation.
-- 7-Zip Support
Enable 7-Zip support for theoretically shorter backup times.
-- Backup Validation
Checks if the specified Backup Archive can be restored without issue by running tests and caching each game save.
This feature runs by default upon a Backup Archive being created.
-- DropBox Support
Automatically backup your game saves to your "DropBox Sync Directory", allowing you to store your backups effortlessly in your DropBox Account.
-- Sync & Link
Move your game saves to your "DropBox Sync Directory" while creating NTFS Junctions in their original place allowing for true "on-the-cloud" game saves.
Haven't got DropBox? Then move your game saves to one directory on your system for easier access.
-- Scheduled Tasks
Setup automated backups to run at whatever day/time you wish.
-- Custom Gamesave Entries
Got a game that's not supported? Simply add them yourself via "Custom Gamesave Entries".
-- Steam Spreader
Got an SSD? Running out of space on your Steam Partition?
Use "Steam Spreader" to move entire Steam-purchased games onto other partitions and drives (on a per game basis) while creating NTFS Junctions to their new locations, allowing you to get the max out of your SSD with your favorite game(s).
-- Dynamic Restoring
GameSave Manager dynamically detects restore paths, allowing you to restore game saves on your PC even if you've installed the games in a different directory/drive than before.
-- Transfer gamesaves
Quickly and easily share game saves with friends and family.
-- Highly Customisable
Loads of Program Settings you can adjust, allowing you to configure GameSave Manager to your own specific needs.
-- Seperate Archives
Optionally create separate Backup Archives for each game save selected.
-- Backup upon change
Only create a new backup when/if the game save has been modified since the last backup (only works with "Create separate archives")."

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118016) reelc válasza i2k (#118015) üzenetére


reelc
veterán

Köszi, látom elég komoly program.

Pusztán arról van szó, hogy ha most nem viszek végig valamit, és úgy érzem majd folytatni fogom, vagy ha majd egyszer achievementeket fogok vadászni (ki tudja), akkor ha lehet ne kelljen újrakezdenem az adott játékot.
Nekem végülis elég a Documents (vagy hasonló) mappából lezippelgetnem ami kell.
Az elmúlt években elvoltam összesen 4-5 játékkal, most kicsit gyorsítottam a tempón, ezért merült fel a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#118017) i2k válasza reelc (#118016) üzenetére


i2k
senior tag

"Nekem végülis elég a Documents (vagy hasonló) mappából lezippelgetnem ami kell."

De éppen ez az: NEM ELÉG, ugyanis egyre több és több játék nem is ott tárolja a mentéseit, sőt, néha nem is a STEAM mappád alatt...
Szóval, ha jót akarsz magadnak: a Gamesave Managerrel mentsd le, mert az tudja, hogy mit és honnan kell lementenie és visszaállításkor helyetted vissza is másolja a helyére!

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118018) reelc válasza i2k (#118017) üzenetére


reelc
veterán

Ok, köszönöm.

(#118019) MrGeE


MrGeE
csendes tag

ÜdV!

Nem tudom volt e már, humbli havi 10% off-ot meglehet osztani még 1 accra :DDD
nyilván csak nekem újdonság, redditen már nov 24 írták :Y

(#118020) Hauptmann válasza csaba951 (#118013) üzenetére


Hauptmann
addikt

A GTA V tud felhőbe menteni, ha jól tudom, csak nem alapértelmezett.

(#118021) Dilikutya válasza reelc (#118016) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pl. a GTA IV a Local Settings-ben tárolja, ha jól emlékszem, szóval ez nem ennyire fix. Egyébként nem értem az okát, miért kell így barmolni ezzel, miért nem elég egy 'save' mappa a játékon belül, mint ahogy 20 éve folyamatosan az ID motoros játékoknál. A Call of Duty-k is mai napig így mentenek helyi gépre. Kicsit agyon van bonyolítva a Windows mappa/fájl szerkezete, mostanra a 'User\Documents' is egy szemétdomb, én azt a mappát nem is használom semmire.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118022) vidaila válasza MrGeE (#118019) üzenetére


vidaila
aktív tag

Aki esetleg nem használja fel akkor privátban én örülnék annak az offnak

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#118023) i2k válasza Dilikutya (#118021) üzenetére


i2k
senior tag

Támogatnám az ötletet én is --- rühellem, amit a programok művelnek a rendszer meghajtóval.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118024) reelc válasza i2k (#118023) üzenetére


reelc
veterán

Tegnap töröltem egy gyanús könyvtáram, miután rákerestem mi is az. Az Nvidia van olyan kedves, és az installer mappáját nem törli driver frissítés után, több, mint 1,2 GB helyem felszabadult. Ja a Viber is ilyen rendetlen, ráleltem a letöltött install fájlokra, ott volt fél évre visszamenőleg az összes.
Valahogy intelligensebbek voltak régen a programok, megkérdezte némelyik hogy na melyik mappát akarom tempnek a kicsomagolás/telepítés idejére... ma már vadászd le te.
Amúgy a .Net keretrendszer és egyes böngészők mappája is olyan nagy és kaotikus számomra - nem hiszem hogy minden kell nekik.

[ Szerkesztve ]

(#118025) micafighter válasza reelc (#118014) üzenetére


micafighter
nagyúr

GameSave Manager a barátod ;)

(#118026) cyberkind


cyberkind
félisten

A Microsoft szerint a régi PC-ket jobban lelassítják a javítások

Igaz játékban nem tudom mennyire fog ez változni mert elvileg még jönni fog frissítés ha nem öli meg a gépeket, DE ezzel most már elérték, hogy az újkori régebbi de abszolút nem rossz procikat is cserélni kelljen, aztán persze mielőtt ez kiderült az Intel elnöke "shortolt" egy szépet, nem tudom meddig fog így menni a PC gaming mert iszonyat árak vannak mindenhol, és ez nem igazán fog felénk javulni. :U

Paranormal Cocktivity

(#118027) cskamacska válasza cyberkind (#118026) üzenetére


cskamacska
addikt

"A Microsoft szerint a régi PC-ket jobban lelassítják a javítások"

Ja, pláne ha úgy írják meg az Apple mintájára. :DDD ;]

Vagy éppen egyáltalán indul a gép utána:

A Microsoft a Spectre és a Meltdown sebezhetőségre már egy ideje elérhetővé tette a Windows oldali, KB4056892 jelölésű javítást, ami lassan felkúszik a PC-kre. Ez azonban bizonyos régebbi, leginkább K8 architektúrára épülő AMD processzorokon hibát generál, ugyanis a települése után a felhasználók nem képesek többet bejutni a Windowsba. Ezen ráadásul az érintettek sokszor csak úgy tudtak segíteni, ha az operációs rendszer a kijelölt partíció újraformázásával telepítették újra, ami messze nem kellemes korrekciója egy szoftveres hibának.

Mondjuk ez nem magának a javításnak a sara, hanem továbbra is azzal sz@punk, hogy a Microsoft már nem tesztel rendesen kiadás előtt, és csak a Jóistennek köszönhető, hogy egy-egy peccs nem robbantja a népek arczába a masinériát. :U :W

Amúgy a Glorious PC Masterrace Géming köszöni szépen jól van, per pillanat a memória árak vannak mérhetetlenül elszállva a Samsungnak köszönhetően, meg valamelyest a videokártyák árai, mivel a Radeon Technologies Group tolja a cryptát mintha a jövője függne tőle. Más különösebben nincsen, procik várhatóan még olcsóbbak is lesznek:

Az AMD durván leárazta a Ryzeneket

ócóryzentvegyenek

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#118028) cyberkind válasza cskamacska (#118027) üzenetére


cyberkind
félisten

Idén már árat emelnek a gyártók mert kevés a ram, igaz ők max 20dollárt mondanak de mire elér az áru a vevőhöz az jóval több lesz, aztán kukkants szét itthon, illetve a világban és nézd meg milyen vga árak vannak hála a buzi bányászatnak, és erre rátesz majd a ram hiány is az új szériánál, Ryzen cpu szép meg jó de kevés játékra jelen pillanatban, majd talán a 2 csak legyen már egy normális órajel mindegyiken, 8 mag 16 szál 4.4-en és turboval 4-7-en már király lenne, bár a Ryzen 5 1600x ennyiért ajándék. :D

Szóval nem igazán látom én ezt annyira jónak, simán lehet készülni, a 200k-s xx70-es kártyára és a 150k-s xx60-asra NV oldalon, jelezném egyik se felső kategória, az utóbbi meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#118029) tomsolo válasza cskamacska (#118027) üzenetére


tomsolo
őstag

> Mondjuk ez nem magának a javításnak a sara, hanem továbbra is azzal sz@punk,
> hogy a Microsoft már nem tesztel rendesen kiadás előtt,

Kedves processzorgyártódat kellene inkább napalmtól izzó szavakba foglalni, mivel kiderült, hogy ezt a problémát főleg az okozza, hogy ezeknél prociknál eltért az MS-nek átadott specifikációtól. (Amit az AMD adott.)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#118030) Dilikutya válasza reelc (#118024) üzenetére


Dilikutya
félisten

A telepítő-szemét kaotikus. Hagynak komplett csomagot az Programdatában, Local Settings-en belül bárhol, a Windows-ban, és ha törlöd azokat, akkor nem lehet se a programot eltávolítani, de talán frissíteni sem. Az AMD sem törli a telepítőt, de legalább manuálisan kidobhatod, nem lesz belőle gond, és az kint van a rendszer gyökérben szem előtt.
A Windows frissítések után is rengeteg szemét marad, és ezeket a Lemezkarbantartó sem törli, csak 3rd party programok szedik le. Vagy te manuálisan, bár pl. az erre a célra ajánlott Patch Cleaner talán jobban tudja, mit lehet már ebből törölni, és mit nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118031) Dilikutya válasza tomsolo (#118029) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a tesztelés is hagy némi kívánnivalót maga után, ha ezek a frissítések települhetnek a K8-ra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118032) i2k válasza tomsolo (#118029) üzenetére


i2k
senior tag

Te még hiszel a Mikorfosnak?

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118033) cyberkind válasza i2k (#118032) üzenetére


cyberkind
félisten

Miért, te nem, az új konzol is ríl négykáá és társai!

;] :P

Paranormal Cocktivity

(#118034) i2k válasza cyberkind (#118033) üzenetére


i2k
senior tag

Segíthetnél, hogy most ironizáltál vagy sem?

Én: még a kérdéseit sem hiszem el a Microsoftnak.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118035) cyberkind válasza i2k (#118034) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem látszik a 2 smiley jobb oldalon, vagy ha igen nem egyértelmű? :F

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#118036) cskamacska válasza cyberkind (#118028) üzenetére


cskamacska
addikt

És ha elmúlott a DJKultúra Úr féle rettegés a sorostervektől, akkor megláthatjuk, hogy már régebben Drágultak, és [még annál is] tovább drágul[t]ak a VGA-khoz szánt memóriák is, miközben a 6GB-os GTX 1060, meg a 3GB-os GTX 1060 ára csak jelzés értékűen emelkedett 1 év alatt, avagy mindig is túlárazott volt. :)

Ellenben az 56000-es RX470 tényleg eltűnt, helyette van RX570 85000 forint felett, de ebben masszívan benne van az RTG és partnerei keze is, mikor már driver és reklám szinten is összekacsint a bányafelügyelőkkel, mondjuk ahelyett, hogy tűzzel-vassal üldözné az ilyen használatot, és visszaszerezné a videokártya vásárlók kegyeit. :U

Ez a Ryzen nem jó játékra duma addig tart, amíg ki nem kopnak a 2 magot használó ócskaságok(persze valami sosem változik, worldoftanks vadonatúj Encore motor tesztjében a 2 magos i3 4330 megveri a 6 magos 4 memóriacsatornás Intel Core i7 3970X-et.. :D ), GameGPU tesztekből jól látszik, hogy az új AA játékok már kihasználják a 6 magot, és stabilabb frame time-ot hoznak.

tomsolo: Lehetett volna az bármi mástól is(pl Hold-Merkúr-Tel Aviv együttállás), de ha szar, és teszten ez kijön, akkor nem adják ki. Helyette csúsztatták volna mialatt működőre megpatkolják, és helyette kidobja ablakba a júzernek hogy "az AyyeMDee töketlensége miatt szoptok, jó étvágyat hozzá", aztán táma befejezve. Ehelyett jött a Windows harakiri, nyilván ez elegánsabb volt. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#118037) cyberkind válasza cskamacska (#118036) üzenetére


cyberkind
félisten

Régebben is drágultak de még fognak, és még jobban dübörög a bányászat, a többit nem tudom, Amd kártyákat nem nagyon nézek csak kisebb NV kártyákat de pl nyáron iszonyat sokat drágult a 1050TI is, és ha így haladunk tuti lesz két fajta xx50TI kártya, amiből a több ramos meglesz 90k, bele se merek gondolni.

Nem nem jó játékra hanem ugyanolyan Intel jobb, ennyi az egész, én ezért várom az új körös Ryzen-t mert nagyon remélem, hogy csináltak valamit az órajelekkel mert ez a mostani 4Ghz vagy annyi se elég karcsú, nekem kb ennyi bajom van a Ryzen-nel így felületes tudás alapján, de ha ennyire drága lesz egy 8 magos i5 mint a mostani 6 magos akkor igencsak meg kell gondolni a Ryzen-t.

Egyre jobban érik itt a konzol az új játékokra, a régiekre meg egy átlagos gamer lapos. :D

(#118038) i2k
Oké. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#118038) i2k válasza cyberkind (#118035) üzenetére


i2k
senior tag

A szövegre koncentráltam - ha most nem olvasom a hozzászólásodat, észre sem veszem a szmájliket.

//Hint: legközelebb inkább a mondatod mögé szúrd őket...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118039) Dilikutya válasza cyberkind (#118028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy nagy rakás ló@, hogy a Ryzen játékra nem jó. Ha i5 árban i7 közeli teljesítményt is kapok már, akkor miért nem jó? Ennyi erővel az i7 is szar. Persze ha szar egy játékmotor, azzal nincs mit tenni.
A CPU piac évek óta nem az órajelvadászatról szól, kb. mióta az Intel belátta, hogy a Northwood nem fog 10 GHz-en menni. Az Athlon XP is alacsonyabb órajelen hozta azt, amint a Pentium 4, de cserébe nem is ment akkora órajelen, egész egyszerűen mert más architektúra. Mellesleg a csúcs i9-7980XE is csak 2,6/4,2 GHz-es órajelekkel rendelkezik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118040) cyberkind válasza Dilikutya (#118039) üzenetére


cyberkind
félisten

Értsd jól, jelenleg bármilyen Ryzen nem hoz annyi fps-t mint a 6 magos/12 szálas játékos Intel, ez így szerintem szar de legalábbis nem annyira jó, igen, van ahol megközelíti de nem nyomja le, és ez probléma, mi lesz a játékos 8 magosnál, ismét egyoldalú lesz a küzdelem amit csak masszív árazással nyerhet meg az Amd?

Azt meg se említem, hogy a 8700k képes 5Ghz-re.

[link]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#118041) tomsolo válasza cskamacska (#118036) üzenetére


tomsolo
őstag

Ezek a tesztek nem úgy működnek, hogy ott van a raktárban a világ összes gépe azt Huan végignyomkodja mert ráér erre napi 14 órában, de mindegy.

Az egyébként sokaknak még mindig nem ment át, hogy a legtöbb esetben az OS peccse önmagában édeskevés, az alaplapnak is kéne frissülni ami telefonok, tabletek esetében elég vicces dolog - és még arról 16 millió féle háztartási eszközről nem is beszéltem amiben szintén kellene pl. Smart TV-k.)

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#118042) i2k válasza tomsolo (#118041) üzenetére


i2k
senior tag

De így legalább a legutolsó hekkerróka is tudja már, hogy van biztonsági rés, és rááll a dologra, hogy kitanulja és kihasználja...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118043) cyberkind


cyberkind
félisten

És akkor ami eddig csak találgatás volt most már tuti, jön a Dark Souls Remastered mindenre, május 24-én. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#118044) tomsolo válasza i2k (#118042) üzenetére


tomsolo
őstag

persze, de aki semmilyen javítást nem tesz fel az lényegében nyitva hagyja bejárati ajtót és abba se érdemes bízni, hogy na majd a vírusírtók megoldják mert ez igazából hardveres sérülékenység így nem oszt nem szoroz milyen rács van az ablakon

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#118045) reelc válasza tomsolo (#118044) üzenetére


reelc
veterán

Nyilván vannak olyanok, akik ilyen-olyan okokból frissítést eddig sem tettek fel. Azoknak ez is épp olyan sérülékenység, mint a többi.

Amúgy bevárom, amíg lesz valami kézzelfogható arról, hogy milyen esetekben lassulhat be a gép?
Általános felhasználás? Játék? Videóvágás? Stb., valami nem ennyire kézzelfogható esetben?
Majd ennek fényében meggondolom, felrakom-e. Nagyon régi a gépem, és úgy vagyok vele, amíg működik nem cserélem le. Ilyen régi cuccoknál már igen komoly az akár 30%-os belassulás.

[ Szerkesztve ]

(#118046) reelc válasza reelc (#118045) üzenetére


reelc
veterán

Picit utánaolvastam, az 5 évnél fiatalabb procis gépek védelmét támogatják jelenleg, a többit majd meglátják.

(#118047) i2k


i2k
senior tag

https://www.humblebundle.com/store - Humble Winter Sale január 25-ig azoknak, akiknek még van és akik költeni akarnak STEAM-közeli árakon.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118048) maross válasza i2k (#118047) üzenetére


maross
veterán

hogy a viharba ne, koszi :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#118049) i2k válasza maross (#118048) üzenetére


i2k
senior tag

:DD :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#118050) cyberkind


cyberkind
félisten

21:9-es monitorral rendelkező userek lennének oly kedvesek és írnának pár sort milyen az élmény és a játékok támogatása? :)

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.