Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136001) Executioner válasza FunPro (#136000) üzenetére


Executioner
tag

Azért nincs benne látszólag semmi logika, mert a kiadók szabják meg az összes elérhető pénznemben az árakat. Emiatt van az is, hogy az egyes játékok az egyes régiókban kupon limit alatt vannak míg másokban meg fölötte.

Linket nem tudok adni, mert egy elég régi diskurzusból maradt meg az információ. Akit jobban érdekel ez a téma az ha van rá ideje akkor utána tud nézni...

Exec

(#136002) Mr.Csizmás válasza FunPro (#136000) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

globális üzletben a huf tételek szinte mindenhol kb. a statisztikai kerekítési hibába tartoznak nagyságrendileg. szerintem simán kerekítenek a bankközi árfolyamból, amíg meg nem zuhan x árfolyamig, addig ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#136003) FunPro


FunPro
senior tag

Azt már akkor értem, hogy a kiadók maguk állítják az árat az adott pénznemhez vagy éppen kerekítik a pénznemet...

Így viszont egy másik dolgot nem értek:

Erre miért nem ugrik az EU?

Mert így akár előfordulhat olyan eset is, hogy én lekuponozok egy 5000 forintos játékot 2000-re (6€), a német viszont nem biztos, hogy le tudja kuponozni, mert nála mondjuk a játék 14€, a kuponja meg mondjuk csak 15€ felett működik.

Vagy különböző pénznemeknél az ilyen már le van tojva?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136004) TheNewDawn válasza FunPro (#136003) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De fordítva is előfordulhat.... Van ami 14.99€ ott, itt meg bőven a megadott kereten alul van.
Ráadásul ugye nálunk nem is euróra hanem dollárra van belőlve a váltás, de a 15$ az nagyon nem 4390 HUF, az akkora árfolyam szerint volt tavaly annyi, amikor 292 volt a dollár árfolyama nem pedig 322.

A másik meg, hogy csomó esetben mikor látom pl hogy hirdetik, hogy valami kuponnal 20 helyett 10$, akkor nézem hogy jó, akkor biztos 6200 helyett 3200 ft, hát nem :D Simán lehet mondjuk 4000, de 2400 is, kb 1/3 az esélye hogy sokkal jobban vagy éppen roszabbul vagy kb ugyanúgy járunk :D

(#136005) l.skywalker válasza TheNewDawn (#135976) üzenetére


l.skywalker
félisten

Megvettem :(((

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136006) TheNewDawn válasza l.skywalker (#136005) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Viccet félretéve szerintem jól tetted :)
Bár a Death Stranding nagyon nagyon love or hate játék, középút tényleg nincs, én még embert nem hallottam, akinek ez 6 vagy 7/10 lett volna, hanem vagy év játéka és fantasztikus, vagy dögunalmas serpaszimulátor :)

(#136007) s7evcsenko válasza TheNewDawn (#136006) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor én jelentkeznék elsőnek a közéépútra, mondjuk 7/10-el.
A történet tényleg remek lett, de nálam ez év játéka egyik évben sem lenne szerintem.
A fő szálra koncentrálva egy nagyon jó jétéknak mondanám, de amint elkezdesz foglalkozni a mellékküldikkel is, előbb-utóbb jön a serpaszimulátor érzés.
Hát még ha az úthálózatot is ki szeretnéd építeni... ;]
Az viszont kétségtelen, hogy ennyi pénzt bőven megér. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#136008) TheNewDawn válasza s7evcsenko (#136007) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Esküszöm te vagy az első akitől ezt hallom, olyan 25-30 szélsőséges véleménnyel szemben.
Pedig az igazság ehhez áll a legközelebb. Kinda Cyberbug 2077 feeling, csak ott azért jó pár ember reaálisan értékelte.

De ott is az van, hogy amíg a főszálat tolja az ember, ( csak ugye ott még kell egy nagyon jó gép hozzá míg Death Stranding kiválóan fut budget gépen is) addig tök jól el lehet lenni vele, és úgy tűnik hogy egy kiváló játék vannak a történetnek nagyon jó részei és kiváló karakterek is, de amint letér róla és próbál elmerülni a világában akkor jön a feketeleves.

Viszont a 7300 FT ot amennyiért kapható, már az is bőven megéri szerintem, ahogy a Death Stranding is a 4200 at :)

(#136009) l.skywalker válasza TheNewDawn (#136006) üzenetére


l.skywalker
félisten

Csak amiatt gondolkodtam rajta, mert pár hónapig biztos nem lesz időm hozzányúlni és kérdés, hogy így ez mennyire volt logikus lépés, de nem voltam benne biztos, hogy ilyen áron lesz a következő fél évben.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136010) TheNewDawn válasza l.skywalker (#136009) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ennél olcsóbb szvsz legközelebb Epic Mega Salen lesz, ami május-júniusban szokott lenni, és a winter sale mellett a másik alkalom,amikor szokott kupon lenni.

De van 2 másik, igaz közel sem ilyen valószinű alternaíva: egyik, hogy a kuponozás ugye közel sem biztos hogy örökké tart, szóval....Lehet 1 év múlva se lesz olcsóbb.

A másik, hogy én pl tavaly emiatt ilyenkor vettem a Controlt hasonló áron hasonló megfontolásból, aztán rá 1-2 hónapra Humble Choicban landolt, még 1-2 hónapra meg ingyenes játék lett Epicen. :D

Szóval nyilván ez sem kizárható, de ha véletlen így is lenne, attól még simán megéri a mostani árát függetlenül attól mi történik a jövőben.

(#136011) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Kiszórtam ide pár kulcsot , gyertek válogatni.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#136012) Mr.Csizmás válasza TheNewDawn (#136010) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

controlt adta az amazon prime is, havidíj és kontent arány szempontjából sztem sokszor meglépi a régi HB choice/bundle szintet :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#136013) TheNewDawn válasza Mr.Csizmás (#136012) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Simán, 2021 ben brutál erős lett a prime, eddig se volt gyenge, de most szintet léptek.
Kár, hogy nekem már minden IS megvolt amit kínáltak, nyilván 10-20X drágábban :D De akiknek nem, azoknak ez bomba üzlet volt.

(#136014) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Nem szokásom amúgy irigykedni úgymond, de picit most majdnem mégis úgy vagyok az idei Epic free gaminggel....Mármint akiknek eddig nem volt meg, és most ingyen kapnak ilyen brutál gyöngyszemeket mint a Prey, vagy a Vampyr ill a Pathfinder... nem semmi :)
Mondjuk legalább a Humankind az nincs meg nekem sem, és azért már csak ezért az egy játékért pozitívan értékelem a karácsonyi ingyenes felhozatalukat. Remélem persze nem kiablom el, és tényleg igaz lesz a leak.

(#136015) Dilikutya válasza TheNewDawn (#136014) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akár be is tehetted volna a listát. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136016) l.skywalker válasza TheNewDawn (#136014) üzenetére


l.skywalker
félisten

nekem már csak a Loop Hero miatt megérte, mert whislist-es volt. :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#136017) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ha steamen veszek egy origines játékot, akkor is kell hozzá minden alkalommal az origin is és a steam is?
Az andromeda most olcsóbb steamen, mint originen, de ha megveszem steamen és utána kell mindkettő az indításhoz, akkor az kicsi macera...
Számol acsit a steam? vagy bármi előny az áron kívül?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#136018) maross válasza l.skywalker (#136016) üzenetére


maross
veterán

beletoltam vag 4-5 orat, mar egesz jol haladtam, erre corrupted savegame, kezdhettem ma elolrol....nem orultem...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#136019) ayo válasza maross (#136018) üzenetére


ayo
addikt

roguelike feature 😅

http://jateknaplo.blog.hu

(#136020) FunPro válasza ayo (#136019) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez elég EPIC komment volt! :DDD

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136021) Vertigo18 válasza maross (#136018) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mint C64-en!

Nem ám mentés, meg ilyenek! :D Nekiülsz és végigjátszod! Ha nem, akkor legközelebb újrakezded... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#136022) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#136017) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megvettem steam-en, indítja origin-t.
Viszont első indítás után bekerült origin könyvtáramba, így a steam már nem kell utána.
Érdekes, hogy a steam-en a 30%-os sáp mellett is olcsóbb, mint a saját boltjukban. :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#136023) FunPro válasza s7evcsenko (#136022) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem nincs akkora sáp.

Most nem néztem utánna, de szerintem az ea-vel tuti kötöttek valami egyedi megállapodást.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136024) Aljasvip válasza s7evcsenko (#136022) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Működik cucc gond nélkül de később lehetnek bajok.
2 "hiba", ami velem nemrég előfordult:
1) Az Origin programban érdemes beállítási alapértelmezett telepítési helyként a Steam-es játék könyvtáradat. Ez az ellen lesz jó, hogy egy Origin frissítés után megvan az esélye, hogy a kliens nem fogja többé látni telepített játékként az ilyen Steam->Origin játékokat.
Azért ciki a helyzet, mert Origin játékként az Origin-nem kellene a mentéseket szinkronizálni, így ha itt eldobja magát, és te pedig felül írod, akkor törölheti a mentéseket.
2) Soha ne legyen ékezetes karakter az Origin-es játékok elérési útjában, legyen az a meghajtó vagy egy mappa neve, valamint a Windows profilban sem, mert néhány játék így nem tud menteni, vagy el fogja dobni magát - lásd 1-es pont.
Nálam az első ilyen "nem mentek csakazértse" játék a BF Bad Company 2 volt, és a hiba oka az volt, hogy a felhasználó nevemben volt ékezetes betű.

(#136025) FunPro válasza Aljasvip (#136024) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem a második pont már nem aktuális.

Én is ez miatt szoktam rá vagy 10 éve az ékezet nélküli windows névre, de ez már le van kezelve.

Ha jól tudom, megjelenítésnél ugyan látod az ékezeteket, de a háttérben már minden kisbetűsen, ékezet nélkül hivatkozik rá.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136026) JóGéza válasza Aljasvip (#136024) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az ékezetes problémával az Epicen osztott Just Cause 4-nél találkoztam. Ha a Windows felhasználói fiók nevében van ékezet, akkor nem ment, ha nincs, akkor igen. Néhány napja kipróbáltam, még nem oldották meg.

(#136027) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Alza LEGO akciók. A legtöbb valaha mért legjobb ár (ÁK árdiagram szerint, azaz kuponnal lehet volt olcsóbb).

LEGO Creator 10282 adidas Originals Superstar
20890 Ft | ÁK: 26789 Ft -tól | -22%

LEGO Star Wars 75252 Birodalmi Csillagromboló
180990 Ft | ÁK: 209490 Ft -tól | -14%

LEGO Creator Expert 10290 Pickup teherautó
36490 Ft | ÁK: 49989 Ft -tól | -27%

LEGO Creator 31114 Szupermotor
4590 Ft | ÁK: 5290 Ft -tól | -13%

LEGO City 60271 Főtér
41690 Ft | ÁK: 48900 Ft -tól | -15%

LEGO Friends 41379 Heartlake City Étterem
11090 Ft | ÁK: 14899 Ft -tól | -26%

LEGO Disney Jégkirályság 43197 A jégkastély
46690 Ft | ÁK: 59900 Ft -tól | -22%

LEGO Ideas 21321 Nemzetközi űrállomás
18290 Ft | ÁK: 21989 Ft -tól | -17 %

LEGO Super Mario 71387 Luigi kalandjai kezdőpálya
13 790 Ft | 15 400 Ft -tól | -10%


#akció #ármegosztó

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#136028) i2k válasza Aljasvip (#136024) üzenetére


i2k
senior tag

Személy szerint 1996 óta nem használok ékezetes felhasználói nevet - sehol -, így mindig meglep, hogy vannak olyan számítógépet, kütyüt használók, akik meg képesek rá, és ezzel kockáztatnak sok mindent.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#136029) Źşë' válasza s7evcsenko (#136022) üzenetére


Źşë'
addikt

akkor ezek szerint ha egy másik origin akkuntal lép be az ember akkor oda regisztrálja? plusz ha megvan az adott játék már originen (egy adott fiókon) és ebből kifolyólag pl ha másik akkuntal lép be originre, akkor steam onnantól kezdve onnan fogja tudni majd csak elindítani? annyira nem értem ezeket a 3rd party akkuntokat steamen

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#136030) echterion


echterion
nagyúr

Erről az itch.io oldalról hogy lehet vásárolni? Ezt a WorldBox - God Simulator játékot nézte ki magának a lányom, augmented steam szerint most 4,42€ ott, de a linkre kattintva csak egy steam-es vásárlási lehetőséget kapok az oldalon. Tud valaki ebben nekem segíteni?

[ Szerkesztve ]

**********

(#136031) Mr.Csizmás válasza echterion (#136030) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha jól értem, az androidos verzió annyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#136032) echterion válasza Mr.Csizmás (#136031) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, én is ettől tartok, bár konkrétan nem kerestem rá. Csak a steam oldalán akkor szar sajna az augmented, nem kellene ennek feljönnie. :(

**********

(#136033) Golden9 válasza Mr.Csizmás (#136031) üzenetére


Golden9
addikt

Androidra mindig ingyenes.

[ Szeretkezve ]

(#136035) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Rossz hírem van amúgy mindenkinek a híres hörcsöggel kapcsolatban, már az se segít ha leitatjuk :( [link]

(#136036) FollowTheORI válasza s7evcsenko (#136022) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én csak a Bf bétával próbáltam, ott mindig kellett mindkét kliens.
Annyi hogy a steam-nek elég az origin “vékonykliens” amit felrak.
Amúgymeg egymást indítgatták, ha nem futottak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#136037) _drk


_drk
őstag

Hogy lehet nyereséges egy ilyen év?
[https://www.gamestar.hu/uzlet/ujabb-rekordevet-zart-a-jatekipar-304034.html]

Alig jött ki játék, amik kijötek meg nagy része meh..
COVID? Vagy nekünk már mindegy csak nyomjuk valamivel?

(#136038) Zolás válasza _drk (#136037) üzenetére


Zolás
addikt

Mindenki be van zárva a covid miatt, így mindent is megvesznek. Elfogynak a konzolok a polcról, ahhoz meg kell a játék is. Mindegy mi az, csak valami lekössön.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#136039) echterion válasza _drk (#136037) üzenetére


echterion
nagyúr

Sikeres lean projekt. Lásd cyberpunk. A szart is eladták jó pénzért. :DDD

**********

(#136040) Frod válasza _drk (#136037) üzenetére


Frod
addikt

Szvsz semmi meglepő ebben, vagyis de, az hogy a mobil-szegmens milyen szinten uralja le az egész piacot.

Do you see the white shadow?

(#136041) FunPro válasza FunPro (#135987) üzenetére


FunPro
senior tag

Hmm.

Ennél nagyobb purge-re számítottam a rockstar részéről.
Rádásul 9 nap után? Mindenki karácsonyozik... :D

Mondjuk lehet ők is szerettem volna revansot venni, csak eddig nem tudták, ki-mit-honnan vett. :B

Vagy csak lezárult a karácsonyi dömping, és elzárták a csapot. . .

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136042) FunPro válasza Frod (#136040) üzenetére


FunPro
senior tag

Annyira nem kell csodálkozni.

A mobilra fejlesztés hosszútávon olcsóbb, továbbá, ott minden pay 2 win.

Így könnyű magas profitot termelni. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#136043) Frod válasza FunPro (#136042) üzenetére


Frod
addikt

Azt tudtam, hogy a mobil szegmens erős, de durva látni, hogy ennyire.

Do you see the white shadow?

(#136044) Anonymusxx válasza FunPro (#136041) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Én nem, mert sokszor volt már elárazás, visszavétel meg elég ritkán.

(#136045) i2k


i2k
senior tag

Free Game from Epic: "Mages of Mystralia"

//közvetlen linkre cserélve

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#136046) ZsZso válasza ZsZso (#136027) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Hupszi, most nézem, hogy ez baromi rossz topikba ment :D .

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#136047) csuvicsuva válasza ZsZso (#136046) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Csodálkozom, hogy most senki nem szólt meg. Ha jól emlékszem korábban már volt rá példa. :(
Az akciók mindenhol akciók, a közösségépítés pedig mindenhol közösségépítő. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#136048) eami válasza ZsZso (#136046) üzenetére


eami
addikt

direkt nem, gyorsan mindenki behuzta ezeket a jó kis akciókat :))

(#136049) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Murderous Pursuits: APNAH-MPG5X-89RXnégy
Kao The Kangaroo: Round 2: YM0Hhét-L5J90-YJAGH

(#136050) sto1911 válasza phenomHUN (#136049) üzenetére


sto1911
veterán

Murderous Pursuits koszi!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.