Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) i2k válasza KISDUCK (#138000) üzenetére


i2k
senior tag

Tudom, vesszek és a pokol legmélyebb bugyra várjon, de én a Nőkre bukom, és a mozgóképek, játékok női főszereplőit nagy általánosságban nagyon szívesen nézegetem.

Ezért is volt sokkoló - számomra! -, hogy Aloy mennyire... nem szép... egy olyan közegben, ahol ezt nem nagyon szoktuk meg: a digitális világokéban.

Jöhetnék azzal, hogy ez is a mai trendeknek köszönhető (hadd ne részletezzem a szociális harcosok és társaik megnevezéseit), de... szerintem ez szimplán designeri rossz döntés.


Szóval, egy olyan közegben, ahol ezt gond nélkül meg lehet tenni, én inkább nézegetek egy csinos(abb) karaktert 10-70-100+ órán át, ha tehetem...
Szeretem a szépet, és a vöröseket :)

NIOH 2 karakterem például párszáz óra - mindenféle MOD nélkül

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138002) section9 válasza i2k (#137999) üzenetére


section9
őstag

Lehet élvezhetőbb lenne a játék ha a játékmenetre, sztorira és a karakterekre fókuszálnának az emberek a csöcsök helyett. ;]

Amúgy viccet félretéve, szerintem teljesen normális és üdvözítő, hogy nem topmodelleket pakolnak bele a játékokba, hanem hétköznapi embernek tűnő karaktereket. A Forbidden West már más tészta, ott indokolatlan kalácsképet kapott, amit elég nehéz elhinni egy olyan világban ahol minden nap küzdeni kell a túlélésért.

szerk. Izé, ennyi szőr teljesen normális egy nőn. :)

[ Szerkesztve ]

(#138003) maross válasza i2k (#138001) üzenetére


maross
veterán

A mennyire nem szep eros tulzas. lehet csak modellnek menne el, nem topmodellnek, ajjaj. A kepet fel percig neztem, hogy mit kell latni rajta...te jo eg valaki mennyire raer. 100bol 99 jatekosnak ez tuti ujdonsag. En abszolut meg voltam elegedve vele.

hat ja, botrány.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#138004) i2k válasza maross (#138003) üzenetére


i2k
senior tag

"A mennyire nem szep eros tulzas."

Nem szólnék, ha ezt nem írtam volna:

"Ezért is volt sokkoló - számomra! -, hogy Aloy mennyire... nem szép... egy olyan közegben, ahol ezt nem nagyon szoktuk meg: a digitális világokéban."

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138005) maross válasza i2k (#138004) üzenetére


maross
veterán

hangos kisebbsegnek erzem a problemat

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#138006) KISDUCK válasza i2k (#138001) üzenetére


KISDUCK
addikt

A szakállas Alloy sokkal viccesebb ezzel a kiegészítéssel :))

Félre ne értsd nem csesztetni akarlak, de ezt még korábban láttam mémként és sose bírom ki röhögés nélkül ha eszembe jut. ;]

Amúgy szerintem az első részben a külseje teljesen oké, mivel "kőkorszaki-ókori" körülmények között éltek és nem igazán volt a kereskedőknél smink készlet meg gyantacsík, szóval ha kevesebb lenne rajt a ruha a játékban akkor még a story miatt a szőrös láb meg a hónaljkutya is beleférne.

Mondjuk értem amit mondani akarsz, hogy ez csak egy videójáték, ha tellett mindenre akkor lehetett volna Alloy álomnő, ennyire nem kellett volna élethűre csinálni. Azt se bántam volna, meg a játékba került modellt sem bánom.

A második résznél emlékszek a negatív visszhangra Alloy megváltozott fejét illetően, de az túlzás volt ami logikusan indokolhatatlan, mivel fitt alkata volt Alloynak és a pufi fej csak akkor lenne reális ha olyan mennyiségben enné a finomított cukrot mint a mai ember. Hozzáteszem hogy a 2. résszel nem játszottam csak az akkori sajtóvisszhangra emlékszek, szóval nem tudom hogy úgy maradt-e a játékban vagy megváltoztatták.

Azok a nioh 2-ös képek jól néznek ki, az első rész meg van pc-re, de nem tudtam ott megszokni az irányítást gamepaddal sem.

(#138007) gyimger válasza KISDUCK (#138006) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem az a konyhásnénis maradt meg:

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#138008) section9 válasza gyimger (#138007) üzenetére


section9
őstag

PC 2-ön meg Jabba the Hut köszönne vissza vörös hajjal. :))

(#138009) KISDUCK válasza gyimger (#138007) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezek is jók. :DD

section9:

[ Szerkesztve ]

(#138010) echterion válasza i2k (#138001) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezen csak az lepődik meg, aki még nem látott nőt ilyen közelről. És igen, a gamer társadalom egy széles, de minimum hangos rétegét érinti ez. ;]

**********

(#138011) FunPro válasza echterion (#138010) üzenetére


FunPro
senior tag

Számomra inkább az az érdekes, hogy miért erőltették meg magukat azzal a vonallal?

Mármint, ha valaki jó munkát akar végezni, akkor piheszőrök mehetnek a fülre és a száj környékére is.

Ha pedig ennyire nem akarnak részletgazdagok lenni, minek szoptak azzal a pár szállal?

(Mondjuk ha jobban ráközelítek a képre, a fülén is mintha lenne piheszőr)

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138012) FunPro válasza Anonymusxx (#137998) üzenetére


FunPro
senior tag

Egyébként igen.

A surge rendesen felcseszett anno.

Igazából valamilyen szinten az én hibám, mert heavy karaktert csináltam, ami cefet lassú volt. A legtöbb boss pedig gyors mozgáshoz volt kitalálva, ráadásul a kamera is sokszor megszivatott.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138013) echterion válasza FunPro (#138011) üzenetére


echterion
nagyúr

Ott van az a piheszőr a fülén is, még csak extra zoom sem kell rá. Pont úgy néz ki, mint egy valódi nőn. Nem szép, csak fiatal és lelkes, kissé naiv. Nekem szimpi volt így is, nem csak a tombraideres csöcskiállítás tud szép lenni.

**********

(#138014) _drk válasza echterion (#138013) üzenetére


_drk
őstag

Én imádtam végig ahogy a seggét riszálja! :DD

(#138015) Crus válasza maross (#138003) üzenetére


Crus
őstag

"Átlagos fiatal lány." - Hát nem. Jártak ezek odakint? Az Insta és TikTok őrület miatt, ha kell 3 kiló mázt kennek magukra, de az összes Palvin Barbara mása akar lenni. Ahogy Aloy kinéz úgy a pékségek hátsó berkeiben lehet látni a dagasztó gép mellett lányokat. Egészen biztos, hogy egy zömmel férfi játékosoknak szánt karit egy kicsit kívánatosabbá tettem volna.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#138016) Crus válasza FunPro (#137996) üzenetére


Crus
őstag

Kb. mindennel egyetértek, de az, hogy a Surge szopat az nekem fura. Főleg olyantól hallani, akiknél már lementek a soulsok nagyjai. Nekem a Surge 1-2 nagyon kellemes csalódásként maradt meg, amiből az 1. rész elejét éreztem kissé nehézkesnek, meg kis idő volt míg megértettem rendesen a fejlődés mechanizmusát, aztán onnantól csak az élvezet maradt.

"A teljes véleménynyilvánításhoz látnom kell a teljes képet. Nem szeretek úgy szidni valamit, hogy nem kapom meg a teljes élményt"

Ebben az a jó, hogy ha nem tolod végig és úgy nyilvánítasz véleményt, akkor azt kapod, hogy le se toltad, nem releváns a véleményed, ha meg letolod, akkor meg megmossák a fejed, hogyha nem tetszik minek toltad végig. Az a fránya sapka...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#138017) echterion válasza Crus (#138016) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs fejmosás (már ha rám célzol ezzel), csak nem értettem. De leírtad, nagyjából fel is fogtam ám. :K

**********

(#138018) i2k


i2k
senior tag

//Látom, tényleg átment, amiről eddig írtam [nem ment át].
Írtam egy jó erős bekezdésnyi vélemény-választ a lejjebb a "hétköznapi nőket a játékokba" témában, de aztán mégse böktem be ide -- nem fogok OFF-olni tovább.
Mindenki más okból játszik azzal és úgy, ahogy - amikor játszom, nem a hétköznapokat akarom látni és újrajátszani.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138019) W.Wilson válasza i2k (#138018) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Dehogynem, átjött, hogy nem tetszik, hogy piheszőrök vannak egy nő arcán, ezért inkább 12 éves maszturbátor Pistike módjára egy igen ciki bikinis moddal tolod a játékot. ;]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#138020) Mr.Csizmás válasza W.Wilson (#138019) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ő csak másképp konzervatív :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#138021) i2k válasza W.Wilson (#138019) üzenetére


i2k
senior tag

Nem a piheszőrökről van szó - a kép ne zavarjaon meg a kis buksidat -, hanem a teljes főszereplőről.
De francnak futom le a köröket...

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138022) FunPro válasza i2k (#138018) üzenetére


FunPro
senior tag

Számomra ez egy kicsit érdekes megközelítés. Addig modolni egy játékot, ameddig nem fogja teljesen az én ízlésvilágomat tükrözni, elég unortodoxnak tűnik.

Nem ítélem el a dolgot, mert mindenki úgy játszik egy játékkal, ahogy szeretne. De ilyet felróni egy játéknak, hogy ne legyen valósághű, mert az túl hétköznapi?

A horizon egy poszt-apokaliptikus sci-fi játék. Én egy ilyen játéktól pont azt várnám el, hogy ennek megfelelően a karakter ezt tükrözze is. Visszább is írta valaki, hogy Aloyyal nem az volt a probléma, hogy a második részre megcsúnyúlt. Meghízott! Egy olyan környezetben és életmóddal, amiben ezt nem lehet kivitelezni. Ez nem realisztikus. Sőt! Igazából nekem már alapból túl szép volt a néni, mert azt senki ne mesélje be, hogy az ősemberi szintre való visszafejlődéskor majd pont a hónalját és egyéb testszőreit fogja valaki epilálni.

Ugyanez volt a baj a Last Of Us 2-vel is. Nem az a baj, hogy a kihagyhatatlan gendersemleges fiúlány egyáltalán nem hasonlít már lányra. Az a baj, hogy mindezt teszi úgy, hogy egy poszt-apokaliptikus, "minden nap egy túlélés" környezetben él, és nagyobb izomtömeget pakol fel magára eredendően nőként (hormonok és minden nélkül), amihez nekem még férfiként is erőteljesen kondiznom kéne, mindenféle tömegnövelő szerek társaságában.

Szóval Aloy igenis legyen ronda, aki pedig a tökéletes nőket hajtja, az játsszon inkább jrpg-t.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138023) gyimger válasza FunPro (#138022) üzenetére


gyimger
őstag

A "free the nipple" mozgalom mellett ez lesz a következő, amit támogatni fogok. Ronda nőket a poszt-apokaliptikus játékokba!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#138024) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Atya ég... hogy ti mennyire ráértek munkaidőben... :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#138025) csuvicsuva válasza s7evcsenko (#138024) üzenetére


csuvicsuva
őstag

They are alloying Aloy.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#138026) i2k válasza FunPro (#138022) üzenetére


i2k
senior tag

"Szóval Aloy igenis legyen ronda, aki pedig a tökéletes nőket hajtja, az játsszon inkább jrpg-t."

Mi folyik itt Gyöngyösön?! :C

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138027) gejala válasza FunPro (#138022) üzenetére


gejala
őstag

"Meghízott! Egy olyan környezetben és életmóddal, amiben ezt nem lehet kivitelezni."

A Hunger Games filmekben is ilyen pufi feje volt Jennifer Lawrence-nek, Aloy is biztos ugyanazt a diétát követi. :DDD

(#138028) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Horizon Zero Dawn, napi bug vadászat: az állatok tudnak futni a víz alatt*, a nyuszi végig ugrabugrált a folyóban a víz felszín alatt. :))

*ez többször megtörtént

(#138029) i2k válasza s7evcsenko (#138024) üzenetére


i2k
senior tag

Inkább ez, mint a valódi meló :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138030) cskamacska válasza FunPro (#137897) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ha nekem kéne nulláról kezdenem, biztos nem pc-re kezdeném el építeni a játékkönyvtárt."

Hanem? Mondja kedves, aztán hogy szolgál a X360 könyvtára a Series X gépén? :P
Microsoft Store már alkalmas bármire játékok kikölcsönzésén, konzumszemétként való gyors "kijátszásán" kívül? Mikor épp a Win10/Win11/Store nem dolgozik a bugos sz@rrakás plecsni napi kiérdemlésén persze.
Nintendo-ról viszonylag kevés szó esik, pedig ott extra vazelin jár a még extrább f@szkorbács mellé a lelkes gyűjtők nagyobb örömére. :D

Mondok jobbat, PC-n is gyakorlatilag van Steam.. és futottak még mások. Amikor épp nem adták fel á lá Bethesda, de én az EA Origin, Epic Launcher, és a Battle.net tulajok helyében is vágnám már a centit.
Gyakorlatilag 10 éves távlatban továbbra sem tudok más boltot ahol biztos megmaradnak majd a megvett játékaink. :( Ezt súlyosbítja hogy egyedül a Volvo foglalkozik egyáltalán a Linux támogatással. MS bármikor kitalálhat valami őrültséget, de Linuxból még akár a Steam felhasználók is faraghatnak spéci "mentsük meg a Steam fiókunkat" disztrót.

"vennék vagy egy közepes laptopot"
Ami amúgy gyorsabban avul mint egy konzol, drágább (pláne Korona óta méreg drágák lettek a laposok, vidkártyák drágulása kutya töke ahhoz :( ), és gyakorlatilag nem bővíthető.

"vagy építenék egy gépet, egy viszonylag jobb procival, 16 giga rammal, m2 ssd-vel, vga nélkül"
Ja hát pont ez a csavar benne, hogy építünk egy min 6 magos már játékra is igen alkalmas gépet, aztán direkt azért nem veszünk bele egy RTX3060-at 150k-ért, hogy inkább vegyünk még egy Series X-et 220-ért. :))

"Mellette a játékokat is 4k-ban játszom"

Cöcöcö, Dynamic 4K lesz az inkább. :P
Nyilván ahogy öregszik a gép, úgy egyre inkább dinamikus lesz, mint 4K. ;]

"optimalizáltan"

Erről a rég óta konzol tulajok tudnának mesélni. ;] Tipikus hogy ha valami PC-n látványosan nyüszít 0 day akár bugokból eredő teljesítmény gondok miatt, akkor konzolon még plusz vasat sem lehet alá dugni hogy az enyhítse, az bezony olyan marad a megszabadító peccsig, vagy a épp a végítéletig.. :(

Amúgy tiszta sor, PC gyártók rettenet elpofátlanodtak a COVID és/vagy a kripta lufi alatt. Ebben a rendszerben nem lehet azt mondani hogy a fák nem nőnek az égig, igen is meghosszabbítjuk Mars-Felsőig.. rövid távon az árak egeken túl emelésével, azt majd meglátjuk a többit, az már a holnap felkelő C garnitúra sara.

De sajnos a PC-vel együtt a konzol is felment, ott különösen a játékok árai nőttek nagyot, már nincs 7000 forintos előrendelés Brexitland-ből. Persze lehet megvenni az aktuális gammákat, jóú kitóni egy hét alatt, és eladni pici bukóval, meg van gémpassz egy olyan konzolra ami amúgy meg se nagyon érné, csak hát ha kell a kallofdutyi akkor az bruttó 29000 lesz, köszönjük hogy nálunk vásárolt.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#138031) gyimger válasza cskamacska (#138030) üzenetére


gyimger
őstag

Még élsz :R

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#138032) Mr.Csizmás válasza cskamacska (#138030) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#138033) FunPro válasza gyimger (#138031) üzenetére


FunPro
senior tag

3 év után visszajött, hogy nekem beszoljon. :DDD

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138034) FunPro válasza cskamacska (#138030) üzenetére


FunPro
senior tag

"hogy szolgál a X360 könyvtára a Series X gépén"

Azokat a pc játékaimat, amiket azidőtájt szereztem be, amikor a box360 menő volt, mostanra maximum a valagamba tudnám dugdosni, mert hogy optikai meghajtó már nincs a gépembe, az is biztos. Innentől ugyanúgy meg kell vennem újra, pc-re is ezeket a játékokat, ha játszani szeretnék velük.

Ugyanolyan avulás van ezen a platformon is, csak nem tűnik fel senkinek. A következő az lesz, hogy az x86 cuccok nem fognak elindulni...

Viszont minden az arányoktól függ. Amikor azt a hsz-t írtam, még elég letargikus állapotok uralkodtak, tehát fejben úgy raktam össze a dolgot, hogy a gpu mondjuk 280-350k, a proci 80-150k, a többit pedig képzeljük hozzá.

Egy ps5 250k, egy tv 100k, egy laptop meg legyen mondjuk 350k. Összekombinálhatom ezt 600-700k értékre, csak az kérdés, hogy a megnyomott hardverárak mellett, ez a konfig időtállóbb-e, mint a laptop + konzol kombináció. Ha még egyenlő időarány jön ki, akkor is jobban járok az első kombinációval, mert az legalább mobil.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138035) l.skywalker válasza cskamacska (#138030) üzenetére


l.skywalker
félisten

Üdv újra itt :)

"Mondja kedves, aztán hogy szolgál a X360 könyvtára a Series X gépén?" - van azért pár olyan OG Xbox és X360 cím, ami kapott felújítást anélkül, hogy újra meg kéne venni:
(1) List of X enhanced Xbox 360 and original Xbox Games : XboxSeriesS (reddit.com)

Nem PC-s minőség persze, de azért akinek már van egy szépen felépített gyűjteménye, az Series X-en is élvezheti ezeket jobb minőségben, hogy pontosan melyik milyen enhance-ben részesült az itt van listázva: List of Xbox One X enhanced games - Wikipedia

Én elég sokat kipróbáltam és valóban látványos.

"Mikor épp a Win10/Win11/Store nem dolgozik a bugos..." - két éve van PC-m és értsd: 1x sem használtam még a Store-t játékok letöltésére. Csak az Xbox App-ot, ami szintén hagy maga után kivetnivalót, de így is fényévekkel jobb, mint a Store.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#138036) Dilikutya válasza FunPro (#138034) üzenetére


Dilikutya
félisten

És meddig tart betenni egy DVD meghajtót? Vagy venni egy külső USB-set. Egyszerűen csak nem akarsz azokkal játszani, mert régiek, csúnyák, nem támogatnak széles képarányokat, nagy felbontást.
Sok régi lemezes játékot amúgy lehetett később a Steam-re regisztrálni, legalábbis amelyik kiadó foglalkozott ezzel. Warner, Valve igen, többit nem tudom, nekem nagyon kevés lemezes volt, többségük nem is kapható digitálisan, pl. a Gunman Chronicles.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138037) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Amazon Prime: The Evil Within 2, Chicken Police

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138038) section9 válasza cskamacska (#138030) üzenetére


section9
őstag

Nekem egy rakás Xbox 360 játékom van Series X-en, köszönik jól vannak. Mondjuk játszani nem játszom velük, de ez nem a játékok hibája, hanem az én gyüjtöszenvedélyemé. :D

(#138039) FunPro válasza Dilikutya (#138036) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából, mivel elég gyerek voltam abban az időben, így komolyabb játékaim nem voltak. A legtöbb játék vagy gamestar vagy pcguru melléklet volt, a nagy részük régebbi. Továbbá, voltak ilyen tescoban beszerezhető hülyeségek, mint a lego soccer és egyéb ilyen hülyeségek.

A legtöbbjük azóta már megvan digitálisan, így legalább el is indulnak. Nem tudom, hogy egy lemezes total annihilationt, culturest, tomb raider 2-t mennyire komál a windows 10/11.

Egy konkrét játék van, amit tudom, hogy megpróbáltam telepíteni lemezről, win 10 alatt, de már ez a művelet sem jött össze. Pure. Én azt a játékot a mai napig cefetül imádom! Nem is értem, miért nem készült több ilyen játék. Szerencsére, még amikor elérhető volt steamen, megvettem. Igaz, az a verzió sem akart elindulni egy jó ideig, csak aztán történt valami, és azóta makulátlanul fut. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#138040) Dilikutya válasza FunPro (#138039) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezeknél a régi játékoknál kiszámíthatatlan, hogy mennek-e az eredeti verziók. Tulajdonképpen gond nélkül működhetnek is, bár jó rég nem próbáltam már, majdnem minden régen játszott játékot legalizáltam Steam-re vagy valamelyik másikra.
Amik biztosan nem mennek, azok a 90-es évek végi Lucasarts játékok. Maga a program működhet (régi rippelt verzió), de a gyári telepítője ezeknek el sem indul. Többségüket kiadták már normálisan azóta, de néhány Star Wars cím még nem kapható újra, pl. a Phantom Menace vagy a Battle for Naboo.
Viszont találkoztam olyannal, hogy a lemez jó, a telepítő elindul, viszont nem települ, mondván a játék aktuális verziója annyival frissebb már. Ilyen a Call of Duty Black Ops első része, a telepítő szépen lepasszolja a feladatot a Steam kliensnek, és az letölti a teljes játékot. Most ez nem lenne már gond, pár perc alatt megvan, de amikor pár évesen megvettem a játékot, mert dobozosan megérte, akkor nem 1-2 perc volt azt a 8-10 GB-ot letölteni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138041) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Horizon Zero Dawn-ba végig vittem a story szálat, ilyenkor a játék az utolsó missziót mindig visszateszi a játékba?

(#138042) FLATRONW válasza KISDUCK (#138041) üzenetére


FLATRONW
őstag

Gondolom erre azért van szükség, hogy a megmaradt mellékküldetetéseket be lehessen fejezni a vége után is.

(#138043) KISDUCK válasza FLATRONW (#138042) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nyilván, mert másképp a kieget sem lehetne játszani, csak meglepett hogy visszakaptam a küldit. Más játékban csak simán nincs több story mission.

(#138044) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fanatical-ra nincs véletlenül egy kupon kódotok?

Köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#138045) cyberkind


cyberkind
félisten

Azért egy kicsit félelmetes, hogy a Gta 5 idén lesz 10 éves, és gyakorlatilag mindenben up to date a mai napig: [link]

Paranormal Cocktivity

(#138046) echterion válasza KISDUCK (#138043) üzenetére


echterion
nagyúr

Ja, ezt egy kicsit bénán csinálták meg szerintem is, de ez ilyen.

**********

(#138047) i2k válasza cyberkind (#138045) üzenetére


i2k
senior tag

Személyes vélemény: ezek kábé lekakilom eredmények ingame, annyira semmit sem jelentenek.
De úgy általában a Ray Tracing is ennyit tud nyújtani nagyon-nagyon sok játékban.
Csillog minden, mint salamon töke, de közben
- átlógnak a hullák a tárgyakon/falakon
- ruha/jármű fizika 0 (haj meg vicc - az is átlebeg mindenen) kábé minden játékban
- karakterek "tétlen" állapotban szart se, vagy csak lihegnek, mintha 2 maratont futottak volna le egyhuzamban
- pályatervezés sokszor röhej (leginkább: "nesztek egy k nagy játszótér, megszórtuk nektek munkával, szórakozzatok"
etc. etc. etc.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#138048) _drk válasza i2k (#138047) üzenetére


_drk
őstag

Te se vagy kiégve, mi? :D

Egyébként Én 2 okot tudok mondani miért nem jó ma régi gamernek lenni. (ha el hagyjuk a szokásos AAA fikázás)

-túl sok játék van! Nem lehet választani! Most fel mentem ps store-ra és van vagy 50 játék akcióban. Autós, kosaras, jrpg, fifa, midnight sun stratégiai, skyrim mmo, gotham Knights, több felé multis lövölde, Coop lövölde, survival, open world zombis meg még több 100 ilyen. Fogalmam nincs mivel lennék el.

- Egy bizonyos szint után, nem akarsz lejjebb adni.
Ha végig vitted sorban az év játékait akkor ugyebár csak a rosszabbak maradnak. Ez minden évben nagyon feltolja a mércét. De technikailag is: az átlag játékos keveset retrozik, mert ha megszokott a szemed egy bizonyos grafikát vagy a kezed egy irányítási mechanikat nem nyúlsz vissza 2014es játékhoz. De ez igaz a maiakra is ha egyszerűen látszik hogy több aspektusban gyenge.
Witcher 3 óta nem csináltak igazán jó OW sztori orientált fantasyt nekem például. (AC meg se közelítette.)
Még nincs Zelda szintű fizika a játékokban.
De egy Last of Us vagy Uncharted játékmenet is ritka.
Na ezek után nehéz leülni bármi elé. Legjobb hasonlatot haverom monda: ha veszel egy új kocsit(klíma, tempomat, ülés fűtés stb) , nagyon nem akarsz vissza ülni a régibe (még szervó sincs) csak ha muszáj, na játszani nem muszáj.

(#138049) Crus válasza _drk (#138048) üzenetére


Crus
őstag

Pong korszakból származó gamerként, azért hadd árnyaljam azzal a képet, hogy ütős gémerpíszi, meg VR mellett, nálam főleg a Switch(!) pörög. A felejtős PS5-öt*, meg lepi a por. Pedig Switch-en erősen olyan a grafika színvonala, mintha 15 éves PC játékkal tolnám... csak hát az a fránya gameplay.

Nagyon hamar átszokik az ember a 4k 60 - 120-ról a 720p-1080p néha 30-ra se, ha jó a gameplay. Switchen a játékok zömében van lélek. Hiába szakítja le az ember arcát egy lelketlen RDR2, vagy egy AC Ody/Valhalla, amikor egy Metroid Dread, vagy éppen egy Donkey Kong Tropical mellett meg újra kölyök vagy.

Abban viszont feltétlenül egyetértek, hogy bődületesen sok cím van. Aki több platformon is jelen van, az már rég belefulladt. Viszont az egyértelműen kiégett, aki ennyi játék között nem talál magának jókat.

*Lement rajta 3 ütős cím, aztán viszonlátás'.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#138050) s7evcsenko válasza _drk (#138048) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem is ez a bajom, tele vagyok játékkal, de egy csomótól elmegy a kedvem egy egyperces bemutató videó után.
Egy párat meg elkezdés után hagyok abba, mert nem fog meg.
Nagyon feltolta az igényeket 1-1 komolyabb játék.

"Witcher 3 óta nem csináltak igazán jó OW sztori orientált fantasyt nekem például. (AC meg se közelítette.)"
Ám ezzel azért vitatkoznék... :B
Most játszom újra a next gen frissítés miatt W2-at, és hát azért ezen is már látszik az idő mind grafikában, mind játékmenetben...
Nyilván ízlés kérdése, de nekem pl az AC odyssey sokkal jobban tetszett, de még talán az origins is.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.