Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) maross válasza cikasz (#57596) üzenetére


maross
veterán

helyes, nagyon jo kis jatek

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#57602) TheProb válasza FollowTheORI (#57600) üzenetére


TheProb
veterán

úgy fogalmaznék, hogy most kezdett el érdekelni a "téma", megvettem a D3:RoS-t ~7500ért nemrég (nemtom milyen árnak számít, lehet volt olcsóbb is -.-') és úgy terveztem ennyi elég volt egy időre :D De az előző hsz-ben említett gamet kéne vadásznom valahonnan jó áron. Ebay-en talán szerencsém lesz bidelni bf4-et 5k alatt, de az még odébb van..

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57603) Mate válasza TheProb (#57602) üzenetére


Mate
nagyúr

ebay-t felejtsd el.

Egyszerűbb ha itt ha-n megveszed 5k-ért.

(#57604) maddionmax válasza csaba951 (#57595) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Ennyit tudtak összehozni, (ez hivatalos levélnek minősül részükről! A "Hello"-t az elejéről és az aláírást direkt kiszedtem.) :

we share any info only with the police. It is your responsibility to buy
games only from official and trusted sources. I am sorry, but I cannot
help you with this issue. There is nothing we can do.

Majd miután kifejtettem, hogy rendben, akkor az Ügyészség fogja majd kikérni, ezt a választ kaptam:

this is nonsence. I am sorry but it is. The so called "trader" stole the
key from us and you bought it. We found out and we blocked the key. You
bought stolen goods from the trader, not us. We never block keys
purchased from our store with legit credit card. The trader is guilty,
we are not. There is nothing we can do. We have no money for the key, it
was bought with a stolen credit card and transaction was refunded to the
owner of the card.

Megjegyezném előzőekben ők maguk állították a következőt:
There is only one legal source where you can get the Steam keys - our store.

Vagyis aki vette nem lopta, hanem vásárolta lopott kártyával,így ez az ő saruk, nem az enyém. (Komolyan elhiszi valaki azt, hogy nem veszi észre a kártya tulajdonosa 4 hónapig, hogy leemletek több,mint 40€ a számlájáról!?)
A kártya tulajdonosa visszakapta a pénzét, a kiadó a játékot, a tradert senki sem keresi, én meg csináljak amit akarok. Mellesleg piszkos mód megsértődtek, amikor közöltem, hogy nem tudom miért kellene elhinnem, azt amit emailben odavet nekem? Azért,mert ő a kiadó, már minden szavát el kéne hinnem?

Várom a holnapi választ és ha nem tudnak bemutatni egyetlen okiratot sem az üggyel kapcsolatban, akkor elsétálok az ügyészségre :)

(#57605) tkesy


tkesy
őstag

Amúgy tud valaki olcsón olyan BF2-t és hozzá a SF kiegészítőt, ami Origin-be beaktiválható? (ezek csak cd-n vannak meg, a másik 2 DLC viszont már Origin-es) És ugyanez a kérdés vonatkozik a BF 1942 WWII Anthology-ra is, mert az is csak lemezen van meg...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#57606) ZS3NI válasza maddionmax (#57604) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nem igazán tudom, hogy most sírjak vagy nevessek.

Az ügyészségen biztosan komolyan fognak venni. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#57607) ForRedGlory válasza maddionmax (#57604) üzenetére


ForRedGlory
félisten

" (Komolyan elhiszi valaki azt, hogy nem veszi észre a kártya tulajdonosa 4 hónapig, hogy leemletek több,mint 40€ a számlájáról!?)"

Egy percig se aggódj, ennél SOKKal durvább eseteket sem vesznek észre emberek... Nagyon sokat tudnék mesélni, hogy mennyire hülye emberek élnek ebben az országban... de nyilván külföldön is.

[ Szerkesztve ]

(#57608) FollowTheORI válasza tkesy (#57605) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A BF2-t supporttal tudod berakatni Originre, ha tényleg megvan eredetiben, nem kell újra megvenni... az 1942-ből meg csak az van Origin alá amit ott letudsz tölteni ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57609) bullseye válasza maddionmax (#57604) üzenetére


bullseye
addikt

Vagy észrevette, jelentette is (talán még a bank is kártalanította azonnal), de kellett némi idő ahhoz lezárják a nyomozást, aminek az eredményeképpen elvették a lopásból származó kódokat.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#57610) tkesy válasza FollowTheORI (#57608) üzenetére


tkesy
őstag

Thx. És ahhoz mit kérnek igazolást? Blokkot? Mert a BF2 (legalábbis az egyik példányé 2005-ből) talán megvan, de a többié... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#57611) csaba951 válasza maddionmax (#57604) üzenetére


csaba951
veterán

>There is only one legal source where you can get
>the Steam keys - our store.

Ez igazán megnyugtató! Ezek szerint aki Steam Storeban veszi meg, az lop/csal! ;]
(Tudom, hogy nem erre gondol, de gyakorlatilag akkor is ezt írja le hivatalos álláspontként. Azért nem ártana gondolkodniuk időnként!)

>Várom a holnapi választ és ha nem tudnak bemutatni egyetlen okiratot sem
>az üggyel kapcsolatban, akkor elsétálok az ügyészségre :)

Ezek hiányában tényleg az van, hogy ők loptak el tőled egy játékot. És ez nem vicc! Én nagyon szurkolok neked!

Vagy megemlíthetnéd azt is, hogy akkor szeretnél csatlakozni a feljelentésükhöz, hiszen te is érintett vagy az ügyben. A rabló/csaló neked is kárt okozott! Vagy létezik olyan, hogy mégsem tettek ismeretlen tettes ellen feljelentést? ;]

(Akkor meg talán mégsem a te szívatásoddal kellene kezdeniük.)

(#57612) djculture válasza tkesy (#57610) üzenetére


djculture
félisten

csak azt eredeti termékröl egy képet, lemezek meg tok borító

(#57613) Dilikutya válasza FollowTheORI (#57608) üzenetére


Dilikutya
félisten

Medal of Honor Allied Assault-ot (csak az alapjáték) is be lehet rakatni valahogy? Számla, blokk régesrég nincs már meg, de fotót tudok csinálni a tokról, lemezekről, kézikönyvről, mindene megvan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57614) echterion válasza maddionmax (#57604) üzenetére


echterion
nagyúr

Rohadtul igazad van és én nagyon drukkolok neked. Várjuk a további fejleményeket és kitartást a küzdelemhez.

**********

(#57615) FollowTheORI válasza Dilikutya (#57613) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, az nincs Origin alatt. :)

Ha kell digitálisan akkor megvenni lehet a GOG-on. (Énis ott vettem meg nemrég.)

Vagy marad offline dobozosban + valami saját "backup".

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57616) La Magra válasza maddionmax (#57604) üzenetére


La Magra
tag

Nem vagyok túl járatos a jogi dolgokban, ezért fogalmam sincs, mekkora eséllyel indulsz, de én szurkolok neked!
BTW messze ez eddig a legizgibb sztori, amit itt ph-n olvastam! Mint valami folytatásos dokurealitynovella, vagy mi! :DD

(#57617) djculture válasza csaba951 (#57611) üzenetére


djculture
félisten

Értem a lényegét a dolognak de ha tényleg egy birósági per lesz az nem magyar országon lesz a tanuknak meg kötelező lesz részt venni ... Jó lesz mondjuk 5000 forintos játékért kiutazni x országba pár százezerért, ha meg nem jelenik meg előállitja a hazi rendőrség elfogatóparanccsal mintha maga lopott volna.. Én azért is írtam már hagyja a francba tanulópénz.Még a végén addig szrakodik mig ő lesz az orgazda. Jobb ebbe nem belekeveredni tekintve hogy bankkártya lopás és vett egy olcsó terméket amiröl sejthette hogy valami nem oké vele ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#57618) parandroid válasza djculture (#57617) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fog eljutni perig, egyrészt a dolog értéke miatt, másrészt ebben az ügyben az ügyészség szóba sem fog állni vele. Ügyvédet persze fogadhat, bár a dolog természetéből fakadóan kétlem, hogy akár egy profi nyerni tudna, de legalább párszázezret rákölthet addig is. Abból induljatok ki, hogy ha ugyanez egy autóval történik, akkor is bukta van, a legjobb esetben a károsult (aki a lopott autót vette) polgári peres eljárásban megpróbálhat kártérítést kiharcolni a kereskedőtől, de még ott is nullához konvergál az esély, hogy lesz belőle valami, a költségek meg csak gyűlnek. Szóval jó poénnak tűnik, de értelme semmi, persze ha rám hallgat,mindenki azt csinál, amit akar.

A per egyébként ott van, ahol a feljelentést teszik, kivéve persze, ha áthelyezik az ügyet más bíróságra túlterheltségre hivatkozva. Bár meggyőződésem, hogy ebből semmiféle per nem lesz, még ha emberünk tényleg komolyan gondolja az ügyészségesdit, akkor sem.

És ezt egyébként a kiadó is pontosan tudja, amellett, hogy abban is 100%-ig biztosak, hogy jogosan jártak el (én is biztos vagyok ebben egyébként, nem mintha bármit számítana), és nem mellesleg nekik tényleg van ügyvédjük is, akit úgyis átalányban fizetnek, tehát nekik ez semmiféle költséget sem fog jelenteni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57619) sagem válasza djculture (#57617) üzenetére


sagem
addikt

Nem kell ezt túlbonyolítani..ez jellemzően olyan terület (gamer), amihez bőven elég az internet ereje. Ha úgy alakul az ügy, hogy az többek számára is érdekes lehet, akkor elég felpakolni a megszerzett információkat egy-két nagyobb fórumra (pl. Reddit stb.), és hopp, máris elkezd a story terjedni..talán felkapja pár nevesebb blogger, gamer site is, és máris ott találjuk magunkat, hogy az érintett cégek kénytelen-kelletlen lépnek az ügyben..:) Hány meg hány hasonló eset volt már, amikor a kisember vs nagy cég történetet felkapta az internet népe, aztán már akkora volt a zsongás, hogy a nagy cégnek muszáj volt reagálnia valamit (ami sok esetben elbaltázott reakció volt, s így tovább kavarták maguk körül a truyit :D)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57620) djculture válasza parandroid (#57618) üzenetére


djculture
félisten

Nem az ő ügye fog eljutni szerintem odáig hanem a bankkártya lopás ügye juthat el olyan szintre a hogy majd őt is bevonják..

(#57621) ayo válasza sagem (#57619) üzenetére


ayo
addikt

jode erted milyen ugyben? vett egy ketes forrasbol szarmazo lopott cuccot olcson. steam egy copy paste-tel megoldana a dolgot es szevasz. nem menne az se semerre

(#57622) dragon1993: hogy nem lopott e, ha igen irj a supportnak :D

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#57622) dragon1993


dragon1993
őstag

Rossz topic :D

[ Szerkesztve ]

(#57623) sagem válasza ayo (#57621) üzenetére


sagem
addikt

A forrás jelen esetben tök mindegy szerintem. Az ügy lényege az, hogy ha Te egy -elvileg- megbízható oldalról veszed a kulcsod, akkor is elvehetik azt bemondásra, anélkül, hogy bizonyítanák hogy valóban történt e bűncselekmény.

Magyarul: mivel semmiféle bizonyítási kötelezettségük nincs, illetve nem szolgáltatnak részedre semmi kézzelfoghatót (csak azt mondják, hogy lopott, csak mert az és kész), mi garantálja azt, hogy nem törölnek csak úgy kulcsokat?:) (a mai csúnya világban.. )

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57624) DeFranco válasza sagem (#57623) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szó amit keresel, az a vásárlást igazoló nyugta.

(#57625) TheProb válasza Mate (#57603) üzenetére


TheProb
veterán

Miért? Nekem még nincs rossz tapasztalatom vele.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57626) csaba951 válasza ZS3NI (#57606) üzenetére


csaba951
veterán

Nem veszed azt figyelembe, hogy nem csak 1 embertől vették el a játékot. Szerintem itt, Magyarországon is össze tud szedni még pár érintett embert. És ez már rögtön tömeges feljelentés, amivel kénytelen foglalkozni a hatóság!

Most gondolj csak bele! Valaki kicsal tőlem 1000 Ft-ot. Érdemes vele foglalkozni? Rendőség keresni fogja? Szerintem nem nagyon, ezt simán csak "bebuktam". De nem tudom elhinni, hogy ugyanez 1000-100000-es tételben elkövetve ugyanúgy nem büntethető!

Rossz esetben akár az is történhetett, hogy valóban volt betörés/csalás, de a Bohemia nem tett feljelentést, viszont elkezdte büntetni a kulcsokat felhasználó játékosokat. Na, ha ez történt, akkor először a Bohemia fogja megütni a bokáját! Utána meg persze a rabló/csaló.

(#57627) bullseye válasza sagem (#57619) üzenetére


bullseye
addikt

Csak ebben az ügyben nem a nagy cég a gonosz, hanem egy ismeretlen magányszemély. Ráadásul még csak nem is az, akitől madionmax vette a játékot, hanem akitől az vette, akitől ő vette. Vagy még több láncszemen át valaki (Kevin Bacon?). Őt kellene elfogni, és kifizettetni vele a kárt, amit okozott azzal, hogy törölték a játékot.

Pár részt láttam a zálogos reality-ből, ott is említették, hogy lopott holmit nem azért nem vesznek, mert olyan erkölcsösek, hanem mert lefoglalja a rendőrség, ozt oda a pénz, amit adtak érte. Azt hiszem idehaza is ilyen a rendszer kb.: a lopott holmit visszakapja az eredeti tulaj, aki meg megvette a tolvajtól, megszívta.

De abban meg igaza van madionmaxnak, hogy ő is áldozat (vagy legalább gyanúsított orgazdaságért :)) ), és ehhez azért szerintem járna, hogy információkat kapjon az ügyről, ha már érinti. Nem mintha azzal előrébb lenne, hogy "Ismeretlen személy 2013.XX.XX-án vásárolt 50 kódot lopott hitelkártyával, köztük ezt is:XXXXX-XXXXX-XXXX. Ez volt a tied, visszavontuk, fordulhatsz rendőrséghez, hátha meglesz a tolvaj". De legalább látni lehetne, hogy igyekeznek.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#57628) sagem válasza DeFranco (#57624) üzenetére


sagem
addikt

És azzal mit érsz el vagy mit garantál..?:)

Ha pl. Steam giftet cserélek annak is nyoma marad a rendszerben, ráadásul ugye gift, tehát egyszer valaki már megvette, nyugtát is kapott róla, mégis ha az a valaki lopott kártyával fizetett, vagy bármilyen okból vissza lett vonva az a kulcs, akkor törlik tőled a játékot, hiába bizonygatod, hogy a Steam legálisan kínált szolgáltatását, a cserét vetted igénybe, s nyoma van annak, hogy te xy dologgal fizettél érte:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57629) DeFranco válasza sagem (#57628) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Biztonságot ad :)

El kell fogadni, hogy az ilyen second hand csencselés az jár bizonyos kockázatokkal. Nem tetszik? Be lehet fáradni a digitális szaküzletbe és lehet nyugatnémet valutáért vásárolni igényesen szentimentálisan. Kapsz blokkot, számlát, kutyafülét, plusz opciót az asztalcsapkodásra.

Aki viszont spórolni akar, az cserélgethet, tradelgethet, de ha kiderül, hogy sz@r az áru, akkor törölheti szemét száját. Ez egy ilyen sport. Nincs garancia, nincs reklamáció. Hogy a kolléga szakmai hevületből felmutatta az ügyészségkártyát, az egy dolog, ő is tudja, hogy vaktöltényt puffogtat.

[ Szerkesztve ]

(#57630) djculture válasza sagem (#57623) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon nem mindegy a forrás ugyanis neki bekell bizonyitania hogy jóhiszeműen vásárolt mert ha nem tudja akkor maga is orgazda.. Vagy 12 éve én is vettem egy telefont ismerőstöl amit persze a csávó talált mit kiderült (azóta se veszek csak újat ) és hasonló bajban voltam. Nem hülyéböl irtam ezt hogy hagyja a fenébe de ugylátszik szeretne szpni

[ Szerkesztve ]

(#57631) echterion válasza parandroid (#57618) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha a példádnál maradva lopott autót veszel, akkor ki jön el a kocsért hozzád? Ki viszi el és mi alapján? Na, ebbe kell belegondolni és máris megértitek, mi a baj azzal az eljárással, amit ezek művelnek.
A nagy jogvédő emberkék minden fórumon azt hangoztatják, hogy a cd kulcs is ugyanolyan cucc, mint egy kézzel fogható dolog (pl. autó), akkor ugyan minden helyzetben tessék úgy tekinteni rá és aszerint eljárni (a kocsidat sem tudja jogszerűen elkobozni egy magánkézben lévő autókereskedés, akkor ugyan a kulcsot se nyúlják már le tőled csak úgy mindenféle hiteles alátámasztás, indoklás nélkül), ne csak a nekik kényelmes helyzetben.

(#57627) bullseye: Ott a kulcsszó: rendőrség. Nem a kiadó, nem egy magánszemély, nem egy kereskedő foglalja le, hanem a hatóság. Itt pedig nem a hatóság foglalta le a kulcsot, hanem egy magánvállalkozás. ez a bökkenő a sztoriban.

[ Szerkesztve ]

**********

(#57632) sagem válasza djculture (#57630) üzenetére


sagem
addikt

A jóhiszemű vásárlásra ott van a lenti példám, a Steam legális szolgáltatása, a csere..az elég jóhiszemű?:) Vagy az usernek tudnia kellene, hogy amit a Steam rendszerén cserére kínálnak (azaz már fizettek érte) az biztosan lopott volt?:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57633) ayo válasza echterion (#57631) üzenetére


ayo
addikt

digitalis tartalmak messze nem egyenloek.

azt hogy a legtobb ember ugyerzi hogy ove a steames jatek az attol meg nem igy van. nem egy trade bant lattam mar, szerintem az kene egy ket embernek es kivancsi vagyok hogy azzal pl mit kezdene :)

egy ket pelda hogy mennyivel masabb a digitalis: gta all pack giftekbol egy ido utan kikerultek a regi reszek.

itunes mp3: nem orokolheto pl. meghalsz a gyerekedre nem ruhazhatod ra.

gondolom van meg ezer pelda de en soha se hallotam olyat hogy a digitalis es a materialis tartalom 1:1 lenne. max usertol :)

(#57634) djculture: jolmondod a steam nem vallal garanciat, alt ilyenkor trade bant kapsz teis majd ha tisztazodott akkor ajanljak a store t vagy a marketet mint biztos forras es orulj hogy feloldottak az accodat

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#57634) djculture válasza sagem (#57632) üzenetére


djculture
félisten

Ha a steamröl vásárolsz akkor igen de traderekböl nem egy ilyen csaló arra steam se vállal garanciát. Vagy ha tudsz ilyenröl mutasd meg már ezt a szöveget az oldalon.
Itt meg a jóhiszemű vásárlás kizárva mert azt fogják mondani normál árának a felébe se került ami vagy ugy valósulhatott meg hogy aki eladta őrült és bukni akar rajta vagy csalásból származik. Ezer sebböl vérzik ez az egész addig jó mig nem lesz belőle ügy mert aki megvásárolta azt is megjutalmazhatják ha a jogászokon múlik.

[ Szerkesztve ]

(#57635) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Odáig eljutott mindenki, hogy teljesen nyilvánvalóan lennie kell egy feljelentésnek valahol a kiadó részéről hitelkártyacsalás miatt?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#57636) Cheesus


Cheesus
senior tag

Soklesz az off srácok :U megint ránk fognak szólni.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#57637) sagem válasza djculture (#57634) üzenetére


sagem
addikt

Nem kell megmutatnom, te jöttél a jóhiszemű vásárlással..a Steam csere pont erről szól, nem orrgazdákat keres fel az ember, hogy sötét aluljárókban csencseljen, hanem jóhiszeműen használ egy legális szolgáltatást. Amit mondassz az meg már magyarázkodás..te csak úgy cserélsz a Stemen h az eredeti árának a felét adod mindig vagy mi?:) Akkor is kaphatsz lopott giftet, ha 1:1 értékben cserélsz..:) Vagy nem értem, az usernek csak kötelezettségei vannak, jogai meg nincsenek?:)

Ettől még lehet lopott az amit vesz, igen, senki nem vitatja.

De: se a Steam se a kiadó nem küld neked semmi bizonyítékot arról, hogy az a kulcs lopott volt, csak kapsz egy értesítést, és ennyi, hidd el ,hogy az volt, csak mert..és kész (aztán ugyanazt a kulcsot meg másnak értékesítik :) )

Ennyi a probléma, nem az, hogy törlik a kulcsot:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57638) ayo válasza Cheesus (#57636) üzenetére


ayo
addikt

ja kene logoutra mehetne a tema

(#57637) sagem: nem fog kuldeni ja, es mit irtam oruljon hogy leveszik a tradebant :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#57639) csaba951 válasza wwenigma (#57635) üzenetére


csaba951
veterán

Én például igen! Viszont akkor miért nem hajlandó ennek részleteit megosztani velem, mint az ügyben érintettel a kiadó? Még egy nyamvadt ügyiratszámot sem küldenek, amivel lehet érdeklődni a rendőrségen! Miért?! ;]

#57640 bullseye
Ezt is csak így, bemondásra??? ;]

[ Szerkesztve ]

(#57640) bullseye válasza csaba951 (#57639) üzenetére


bullseye
addikt

Há' mondom én, hogy gyanúsított... ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#57641) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Szvsz az ne sirjon, aki aron alul vesz kulcsot es kiderul, hogy nem fenekig tejfel az elet. Kezdjuk ott, hogy jogkoveto allampolgar nem vasarol ketes helyrol semmit. Innentol az artatlansag velelme sem allja meg a helyet, mert minimum meg kell hogy forduljon a fejeben, hogy ez tul olcso porteka, plane figyelembe veve a traderek altal arult kulcsok veszelyeit. Vagyis a vasarlo a kialakult helyzetben boven hibas... A johiszemuseg pedig szep szo, de a jog kb letojja. Utana meg lehet okoskodni, meg fenyegetozni, de egy ceg korberohogi az ilyet, mert vaktaban nem fognak kiadni informaciot harmadik felnek. Megis mit adjanak ki? Azt hogy a kartya tulaja ki? A rendorsegi feljelentest? Megis milyen alapon? NULLA koze van az olcsojanosoknak ahhoz, hogy kinek milyen szamlajarol vettek a jatekot, ha lopott...Oda lehet cibalni a birosagra barkit, akik fogjak es felmutatjak a doksit, csorijanos meg fizeti a perkoltseget is, mert nem volt kepes lenyelni a bekat. Ilyenkor inkabb csendben kellene maradni es elgondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#57642) parandroid válasza echterion (#57631) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hivatalból foglalják le, majd az ügy végén visszakerül az eredeti tulajdonosához, vagy ha a biztosító őt már kártalanította, akkor a biztosítóhoz.

Ebben az esetben az eredeti tulajdonos a kiaadó volt, hozzá kerültek vissza a kulcsok, és pont. Ügy lezárva.

Komolyan, nézzetek már utána egy kicsit jogilag, mert megy itt a vagdalkozás, meg a 'rohadt szemét kiadó'-zás, de valójában minden a törvény betűje szerint történt.

De ezt hadd ne én bizonygassam már, magyarázzátok majd el az ügyészségnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57643) djculture válasza sagem (#57637) üzenetére


djculture
félisten

Még televan orgazdákkal a hely, kapásból van aki tized áron árul cuccokat, biztos önjelőlt télapó vagy a téli sale befújht hozzá pár játékot ingyen és nem tudja már hova rakni :) Így akkor a te gondolatmenetedet követve a steam-et kellene beperelni annak akinek elveszik az orgazdáktól csalóktól megvett játékot

[ Szerkesztve ]

(#57644) maddionmax válasza ayo (#57621) üzenetére


maddionmax
aktív tag

A kétes forrás és az olcsó is relatív fogalmak, azonban a termék forrása vagy ára jelen helyzetben teljes mértékig irreleváns. Ha olcsón vettem legálisat vagy drágán illegálisat, nem változtat a dolgon, miszerint ha a kiadó azt mondja valamire, hogy lopott és nincs számlád/nyugtád a vásárlásáról, akkor keresztet vethetsz rá. Ez nekem így kicsit karcsú.

(#57645) sagem válasza djculture (#57643) üzenetére


sagem
addikt

Istenem..mondjuk az gondolom lényegtelen, hogy a különböző régiókban legálisan fele-harmadába kerül ugyanaz a játék Steamen, mint pl. nálunk.

Ha egy x országban élő emberke megveszi a játékot majd elcseréli veled, akkor Te teljesen legálisan használtad a Steam szolgáltatását, milyen törvényt kerültél ki? nem használtál VPN-t, nem használtál proxyt, semmit nem ügyeskedtél, egyszerűen cseréltél.

Szóval az árakat ne keverjük már ide..nyilván ha a Stemaet nagyon zavarná a dolog, akkor megoldanák a problémát, nem két hónapja lehet cserélgetni ugye:)

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy bemondásra is törölhetnek kulcsot, elrugaszkodott példa, de ha egy olyan pozicióban levő emberke úgy dönt xy kiadónál, akkor pár száz kulcsot csak úgy kivonhat a forgalomból, mert mi fog történni? Semmi, írsz nekik, meg lobogtatod majd a kis digitális számládat (ha egyáltalán meg van még), aztán ők meg azt mondják, hogy lopott volt, end of story, bízz bennük, mert soha nem ártanának neked, bizonyítékot meg nem kell szolgáltatniuk. És akkor mehetsz, és perelheted őket..ja de nem fogod, mert annyit meg már nem ér..úgy látom valaki itt jogilag járatos azt írta, hogy ez így teljesen törvényes, hát ez a szomorú ebben az egészben :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57646) Crytek


Crytek
veterán

Contrast a maga 15$-jával nagyon irritál kaphatna egy -30%-ot legalább akkor az 5$-os kuponnal már megvevős lenne :C

Next PC Upgrade: 2022

(#57647) csaba951 válasza maddionmax (#57644) üzenetére


csaba951
veterán

>nincs számlád/nyugtád a vásárlásáról, akkor keresztet vethetsz rá.

Na, ez a rész is csak bonyodalmakat hozhat a képbe! Ugyebár ott vannak a születésnapra kapott ajándékok, amikhez csak a legritkább esetben van mellékelve az megajándékozott nevére szóló nyugta/számla. :)

A kiadó persze védekezhet azzal, hogy az EULA-ban elfogadtad, hogy nem értékestheted tovább a terméket. Rendben, ezt be is tartottad! Nem adtad el a Steam fiókodról a játékot! :)

A konkrét ügyben az összes ilyen csere-bere még az EULA elfogadása előtt jött létre! :)

(#57648) echterion válasza ayo (#57633) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem-e? Csak a kiadó nagyszavú nyilatkozatait kellene alapul venni, illetve azokét, akik szerint tök normális, hogy én az általam nem letöltött / ellopott játékok, egyebek miatt kénytelen vagyok sarcot fizetni minden szutykos pendrive-ra meg ilyenekre. Na, erre gondoltam, mikor ezt írtam. Ha olyankor ugyanúgy kell kezelni, akkor ilyenkor is vonatkozzon rá az a szabály.
Mellesleg egy normálisan működő demokráciában ha te jogot szereztél egy szellemi tulajdon életed végéig történő használatára, akkor annak visszavételét igenis tessék alátámasztani valamivel. Mert azt azért hiába írják bele mindenféle ászf-be, hogy ehhez joguk van, attól még ez nem így van. Legalább is az én normáim szerint ehhez nem kellene, hogy joguk legyen, de persze nem nyálaztam át az ide vonatkozó jogszabályokat.

(#57642) peterkeT: Nem érted. A bajom az, hogy nem hatósági jogalkalmazás történt, hanem önbíráskodás. Legalábbis addig, míg be nem mutatják az erről szóló jogerős bírósági határozatot. A kocsidért sem kis béla vállalkozó megy érted, hanem a hatóság által jogokkal felruházott behajtó.

[ Szerkesztve ]

**********

(#57649) marcusa


marcusa
addikt

Szeretném pozitív tapasztalatom kifejezni az Origin Support-tal kapcsolatban :)
Írtam nekik, hogy szeretném megvenni a Crysis 3-at, de a Crysis 1 & Warhead és a 2 Steam-en van meg, és szeretném hogy egy helyen legyen. Először kértek képeket borítóról, számláról stb. Majd megírtam, hogy ezek nincsenek, mert steam-en vettem mindet, és csatoltam képet a steam könyvtáramról, és ma betették az Origin fiókomba mind a 3 játékot :C

:-)

(#57650) Blaise


Blaise
veterán

Ha jól rémlik meg mindig kb. 600Ft-on megy a vita? :F

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.