Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Mate válasza csaba951 (#57950) üzenetére


Mate
nagyúr

Ennél sokkal fontosabb kérdésem lenne. Lehetséges, hogy witcher 3 csak gog-ra jön ki?

(#57952) tipuka


tipuka
addikt

Srácok van még valakinek BF3 bundle-ja elfekvében? elég csak a BF3 is. :) pici pézé" (privátban a többiről)

(#57953) reelc válasza csaba951 (#57950) üzenetére


reelc
veterán

Nagyszerű, köszönöm.
A 4-es pontot tudtam, így jártak el az első résszel is. Hatalmas dolog ez tőlük.
Legalább nem DLC mániások, mint sokan mások. Tudom, sok pénzt hoz a DLC biznisz.
De ők legalább normálisan befejezik a játékot. Nem csinálnak millió DLC-t. Hanem minden forrás magára a játékra van áldozva.

[ Szerkesztve ]

(#57954) zone


zone
őstag

The Witcher 1,75 font, drm free - kérdés, hogy ha van hozzá kulcs, azt be lehet-e regisztrálni a gog.com-on

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#57955) Mate válasza zone (#57954) üzenetére


Mate
nagyúr

Vedd meg és mond el ;]

(#57956) ollie válasza zone (#57954) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha DRM free-t ír, akkor nem ad kulcsot.

***

(#57957) csaba951 válasza Mate (#57951) üzenetére


csaba951
veterán

Röviden: Kizárt! Szerintem.

Hosszabban:
Elvileg megtehetik, hogy GOG excluisve lesz, és ezzel jól felfuttatják. Viszont ez egy kis kiadó, egyetlen jól fogyó franchisezal. Ha az exkluzivitás mellett döntenek, akkor gyakorlatilag alig lesz árbevételünk, bár az igaz, hogy nem is kell osztozniuk senkivel. Ez szerintem nem fedezné az elkészítés, terjesztés költségeit.

Steam Store jelenlét viszont annyival dobja meg az értékesítést, hogy bőven megéri osztozni a Steammel a bevételen. A kapitalizmusban minden normális cég igyekszik maximalizálni a nyereségét. Ezzel el is dőlt, hogy a következő játékuk Steamen is kapható lesz-e! :)

Nézd meg, még a viszonylag jól menő Ubisoft sem engedheti meg magának, hogy ne legyen jelen Steamen. Egyedül az EA jár külön úton. Az Origin Store finoman szólva nem egy sikertörténet. Sokkal jobban jártak volna ők is, ha az értékesítés megmaradt volna a Steam "akolon" belül. Jó, mondjuk ehhez az kellett volna, hogy jó játékokkal jöjjenek ki a az elmúlt 2-3 évben. ;]

Kis kiadók meg egyenesen összetörik kezüket-lábukat, csakhogy bejussanak! Codemasters, Bohemia, SimBin mind kipróbálták kicsiben, hogy vajon mennyire veszik a már kész játékukat Steamen. Pár hónap után mindegyik azzal jött elő, hogy az összes jövőbeli játékuk Steamen jelenik majd meg!

(#57958) reelc


reelc
veterán

Most így a Witcher kapcsán eszembe jutott valami a régmúltból.
Szerintem azért is csináltak pl. Enchanched Editionokat is, mert lengyel fantasy könyvsorozat alapján készült a Witcher, hazait dolgoztak fel, a sajátjuknak érzik. Nekünk is lehetett volna "sajátunk".

World of Chaos (sok helyen Word of Chaos)
Volt a John Caldwell (Nemes István) által írt Káosz Világa fantasy könyvsorozat. Régen olvastam, hogy készítenek belőle játékot. Most rákerestem, mi a helyzet...
Még 2003 körül kezdték fejleszteni hazai fejlesztők. Végül németek fejezték be. Játszhatatlanul bugosan, és német nyelvvel jelent meg.
Ezeket a használható infókat találtam hirtelen:
képek, trailer linkek, ismertető

2005-ös interjú a fejlesztőkkel

Utóélet

Ha időben befejezik, talán egy sikeres hazai fejlesztésű játék lehetett volna belőle.

[ Szerkesztve ]

(#57959) Arkennys válasza reelc (#57958) üzenetére


Arkennys
addikt

Igen, cherubion kiadós könyveket gyűjtöm-olvasom sok éve. Ha lett volna belőle játék, őrültmód bezsákoltam volna amint tudom :D Nagyon szépen kiépített világ az, volna benne lehetőség. Sajnos ezek kiaknázatlanok maradnak ha jól gondolom.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#57960) reelc válasza Arkennys (#57959) üzenetére


reelc
veterán

Ezeket találtam pár perc keresés után a leghasználhatóbb infóknak.

Én csak a Worluk átkát olvastam, meg talán az első 2 Skandar Graun könyvet. Nem gyűjtöttem a Káosz Világát.
A Cherubionos könyveket én is sok éven át vettem. Az Éj- és a Hajnal- trilógia, Halálvilág trilógia, majd a Terry Pratchettek, stb. sok nagyszerű könyvet adtak ki. Aztán egy idő után leálltam velük.

(#57961) Arkennys válasza reelc (#57960) üzenetére


Arkennys
addikt

Még vannak új worlukosok, szóval nem kell feladni :D

Amúgy igen, káosz világásoktól az általad említetteken át pár egyéb is benne van a dologban. Van bőven, két polcom igazából ezekkel van tele :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#57962) reelc válasza Arkennys (#57961) üzenetére


reelc
veterán

Másra kell a pénz, ahogy mondani szokás (igaz).
Nekem egy polc... meg ott vannak az Exkluzív kötetek is (sci-fi és fantasy), az egyiket dedikálták is nekem annó. :)

Most elolvastam az interjút, nézegettem a képeket... elég jó játék lehetett volna belőle. Mit gondolsz? Persze nem egy Might & Magic, vagy Ultima szint, de jó lett volna. Hangulatos, a jellemző történet és humor, a grafika sem rossz.

(#57963) Arkennys válasza reelc (#57962) üzenetére


Arkennys
addikt

Mivel látom, egy könyvet dolgozott volna fel, jó ég mennyi rész lehetett volna még :D De akár az épp addig kint lévők összességéből elég nagy alkotógárdával egy bejárható szabadabb világ is kerekedhetett volna, lehetőségileg kb végtelen a dolog. De igen, jó lett volna, ha igényesen befejezik. Örömmel játszottam volna abban a világban. Gothicot is még mostanság is játszom, mert bár mai szemmel nézve csúnya, de egyszerűen jó. :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#57964) dejaris válasza Arkennys (#57963) üzenetére


dejaris
addikt

Tobb resz is? Na mindjart jon djculture es megmondja, hogy aminek van harmadik resze, az mar szar ;]

(#57965) reelc válasza Arkennys (#57963) üzenetére


reelc
veterán

Igen, egy sikeres első rész után talán egy szabadabb folytatás jöhetett volna.
Ráadásul Nemes István támogatta a projektet.

Nekem a Morrowind a nagy kedvencem. Rengeteget játszottam vele pár évvel a megjelenése után. Akkoriban nem is tudtam, hogy vannak MODok hozzá, tetszett kinézetre is.

(#57964) dejaris: Akkor ez jó bugosan és németül, mert elhasalt első részként? :)

[ Szerkesztve ]

(#57966) Mate válasza dejaris (#57964) üzenetére


Mate
nagyúr

Most értettem meg, hogy miért nincs Half Life-nak új része :D

(#57967) reelc válasza Mate (#57966) üzenetére


reelc
veterán

Mert Gabe szerint az emberek az online játékokkal akarnak játszani.

Pedig annó hogy istenítették az epizódikus modellt. A játékos hamarabb kap tartalmat, meg blabla, ez a jövő. Csakhogy sok éve az epizódok összementek, és DLC-nek hívják őket.
A TellTale, meg 1-2 indie használja az epizódikus formátumot a mai napig is.
A lényeg az, hogy a 2007-es Episode Two óta nincs semmi Half-Life. Ha a Steam nem lenne sikeres, akkor biztos lenne már pár új része.

(#57968) Agyzuzo válasza Arkennys (#57959) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A teljes széria itt figyel a polcomon hiánytalanul (Káosz világa = instabuy). :R
Emlékszem anno még Nemes Istvánnal is több ízben beszéltem telefonon, meg levélben (igen, sima postai levélben :D), hogy mikor jön már a következő rész... :) Ez se most volt. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#57969) kriszpontaz válasza cskamacska (#57866) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Arra gondoltam, hogy minden olyan játéknál kapsz pontokat, amiben vannak Achivementek. Pl. BF3-ban az acsikkal összegyűlt ~650 pont, ebből a Mass Effect DLC-ket is ki tudom váltani, de gyűjthetek pontokat azzal is ha szimplán a Mass Effect vagy Dead Space 3 Achivementeket csinálok meg. Nem tudtam hogy pénzért is lehet venni, de szerintem egyszerűbb játékkal megszerezni és unlockolni.

BF3ban szerzett pontok (900 pont gyűjthető összesen):

Dead Space 3-ban összegyűjthető pontok:

Mass Effect 2 unlockolható DLC-k:

Ezekre gondoltam, persze ez az unlockolósdi nem működik a Dead Space 3-nál, viszont a Mass Effect 3-nál igen.

[ Szerkesztve ]

(#57970) magitor válasza kriszpontaz (#57969) üzenetére


magitor
csendes tag

Szerintem itt sem működik. Az egyik Origin a másik Bioware pont a kettő nem ugyan az sajnos.

(#57971) SityiSXT válasza kriszpontaz (#57969) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Bioware pont nem Origin pont. :N Ott a képen is, amit linkeltél.

(#57972) ollie válasza Agyzuzo (#57968) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj már, max 5 éves lehettél, amikor ez a sorozat volt a menő. :DDD

***

(#57973) Agyzuzo válasza ollie (#57972) üzenetére


Agyzuzo
addikt

'83-as vagyok, Káosz könyvek 90-től jelentek meg ha jól emlékszem. :) Sokból első kiadásom van. Legjobb mikor a végén ilyen beírások vannak hogy kedves vásárlóink, az ÁFA bevezetése miatt sajnos jövő hónaptól kénytelenek leszünk árat emelni. :D
Egyébként elég nagy könyvbuzi vagyok, általános 4. osztályos koromra már kivégeztem az összes addig megjelent Stephen King könyvet, Valhalla könyveket, Cherubion könyveket... Plusz a híres Kaland-Játék-Kockázat széria is itt figyel. :D A Steam előtt más library-ra gyúrtam. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#57974) cskamacska válasza reelc (#57967) üzenetére


cskamacska
addikt

Ugye te most nem egy Blikk cikkre hivatkozol? :U Mert szerintem igen. :P
Megjelent egy írás, ami a Valve belső felépítésével és szerveződésével foglalkozik. Erre a gémerbulvár meg ráugrott, hogy nem lesz HL3, meg azért nem lesz, mert mostantól csak multi játékokat fognak csinálni mert a népek azt akarják. Ami önmagában akár igaz is lehet, csak éppen az eredeti blogposztból nem következik.

Mostanában egyre hangosabb a folytatásokra nevelt gémerek hangja. Mert a multik bezony ránevelték őket, hogy ha valami kicsit is sikeres, abból minimum 5 részes frencsájz lesz, és punktum.
Pedig NEM kell folytatás, ha nem tudják megcsinálni rendesre. A HL folytatást várók szája is még szélesebb volna, ha valami izét kapnának FPS műfajt újradefiniáló csodacsacsi helyett.

Pedig az EA biztos szívesen csinálna nekik Half-Life sorozatot négyet is. Évente kettőt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#57975) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Mai szivárogtatós világban tudnánk róla, ha készülne valami... de nem sok hír jön a dologról így kétlem.
Lehet van valami skicc vagy vázlat, esetleg tervek a háttérben, de maga játék nagyon messze lehet.

Addigis a Titanfall ott lesz mint Source motoros játék, kiderül mire képes ma a motor (igaz módosított).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57976) djculture válasza FollowTheORI (#57975) üzenetére


djculture
félisten

A half life 2 lost coast tech demó azért mai napig üt.. Emlékszem annak idején nem tudtam játszani mert a piacon lévő megfizethető kártyák kínlódtak vele rendesen volt, volt vagy 10fps full hd-ben 7600gt-vel ha minden maxra rakott az ember:).. Az elején az öreg mire odaért az emberhez kitépte a haját olyan lassú volt..

[ Szerkesztve ]

(#57977) Mate


Mate
nagyúr

Az is lehet, hogy source motor-ra már nem akarják megcsinálni. Ha viszont megcsinálják a hl3-at egy új motorra, akkor egyből a nyakukon fognak lógni, hogy mikor jön az új CS, TF3, Portal 3, Left 4 Dead 3 (Jé de érdekes, hogy a legnagyobb sorozataik megálltak 2-nél :U (Dota 3-t kihagytam)

[ Szerkesztve ]

(#57978) Garada


Garada
őstag

Pontosan így van bár én rettentően örülnék ha mindenből lenne 3. rész :)

(#57979) Polllen válasza kriszpontaz (#57969) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezekből a pontokból mit szeretnél vásárolni? Mármint origin pontok, mert most kb. sztem semmire sem jók. :DDD

Uplayen legalább be lehet váltani az ottaniakat, de itt még nem találtam semmit, amire jó lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57981) djculture válasza Garada (#57980) üzenetére


djculture
félisten

Engem se vertek még át ott, de ilyet ne írj mert mindjárt jön cskamacska a google térképes szövegével hogy látszik ott hogy egy sufni kulcsbót..:D

Szerk: Annyira nem is olcsó amúgy , vannak sokkal szürkébb sufnis bótok is negyed árral de ott meg is járhatja az ember a kulcsokkal..

[ Szerkesztve ]

(#57983) wwenigma válasza djculture (#57981) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mingya visszarakja a kollega a hsz-t reflink nelkul. :DDD

ollie: ez gyors volt, csak neztem hogy mínusz innen egy hsz, frissités után a másik is hopp, eltunt. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#57984) Mate válasza Polllen (#57979) üzenetére


Mate
nagyúr

Tegnap néztem, hogy mikre lehet beváltani a pontokat uplay-en :D

pl. Új splinter Cell: 10 pont egy asztali háttérkép, 20 pont-ért kis ledek az egyik ruhára és 200 000 dollár ingame pénz. 30 és 40 pontért pedig két páncél.
Far cry 3: 10 pont háttér, 20 pont tetoválás csomag, 30 pont egy új fegyver 40 pontért pedig egy extra küldetés.
FC3 Blood dragon: 5 pont háttér, 3 egyenként 10-10 pontba kerülő zene és 15-ért szintén muzsika.

Tehát uplaynél 1-2 jó cuccra is beválthatóak a pontok, bár 90% semmit sem ér.

De hogy ideillő hsz-é varázsoljam.

Ha van pl. FarCry 3-am steam-en, ami ügye hozzáadódik uplay-hez is, akkor ha pontokból valamit feloldok uplay-ben azt meg kapom stem-ből indítva, ügye?

Most nézem, hogy ez az eredeti játékok-best buy topic. Mi a fenéért itt beszélgetünk erről? :D

[ Szerkesztve ]

(#57985) ollie válasza wwenigma (#57983) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen reflink? :DDD

***

(#57986) eami válasza Mate (#57977) üzenetére


eami
addikt

szerintem is azért nem jönnek a 3. részek mert azokat majd új enginere írják. A kérdés mitől lenne új egy engine. 2vel elég sok új dolog jött, valahogy nem érezem azt hogy lenne annyi érdekes újdonság hogy egyhamar legyen belőle vmi. Talán majd ocolus riftre építve és hl3 mellé adnak egy ingyen riftet :-)

(#57987) djculture válasza ollie (#57985) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk nekeméppenséggel nincs is fiókom ott és bármit belinekelek arról oldalról az már reflink..

Emiatt kaptam figyelmeztetést is. Nem tudom mit tudtam reflinkelni ezt azóta se értem. Valaki megmagyarázhatná mit kell nézni a linken vagy kitörlni belőle mert hardvertechnikusként ehhez nem értek..

[ Szerkesztve ]

(#57988) Arkennys válasza Agyzuzo (#57973) üzenetére


Arkennys
addikt

Én is beszéltem vele egyszer kétszer, bár én azért, mert egy rendelt könyvet nem küldtek el. :D

Könyvileg nekem is marha sok van, de sajnos nem a teljes. De azért gyűjtögetek. KJK könyvek szintén majdnem a teljes sorozat van, King könyvből szintén. Úgy látom hasonló az érdeklődésünk könyvileg :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#57989) ollie válasza djculture (#57987) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A reflink az az, amikor ha valaki rákattint, és utána vásárol valamit azon az oldalon, akkor részesedsz a vásárlásból (vagy valaki más, mert lehet, hogy más reflinkjét másolod be). Ennél a linknél gyönyörűen látszott, mert rákattintás után még ki is írta a link végén, hogy reflink=...

***

(#57990) djculture válasza ollie (#57989) üzenetére


djculture
félisten

Csak az az érdekes hogy a g2a-n fiók nélkül lehet vásárolni akkor kinek reflinkeztem én pl , akinek sose volt ott fiókja? Egyedül az email cimet kéri utána a paypalra dob és elküldi a kulcsot a megadott email cimre. Gamersgate-n pl tudom hogy ha bejelentkezek működik a reflink és pár százalékot ad (fiók szintjétől függően) ha valaki az én linkemről vásárol. De ott se izgat ez mert meghveszem ami kell nem vagyok rászorulva erre a filléreskedésre. eleve közösköüdni se szeretek groupbuy meg a többi hülyeség nem nekem való..

[ Szerkesztve ]

(#57991) ollie válasza djculture (#57990) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, kéne látni az eredeti hsz-ed. Melyik topikban volt?

[ Szerkesztve ]

***

(#57992) djculture válasza ollie (#57991) üzenetére


djculture
félisten

Itt volt szerintem, g2a-s akciókat csak ide linkeltem régebben. Azóta csak képet csinálok inkább nem akarok problémát. Viszont a g2a-n tényleg jó akciók vannak Csak jó lenne érteni hogy kinek reflinkelek vagy mivan . Amúgy köszi a felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

(#57993) sagem válasza Mate (#57977) üzenetére


sagem
addikt

Ööö korábban úgy olvastam, hogy a Valve már régóta dolgozik az új Source motoron, s amiket felsoroltál azoknak valszeg lesz is folytatása ha egyszer elkészül a motor (a legtöbbje ugye online játék, ami passzol Gabe elképzeléseihez :) )

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57994) djculture válasza sagem (#57993) üzenetére


djculture
félisten

Online half life normális történet nélkül az szép lenne...Rémálom, akkor inkább akkor ne legyen új rész..:)

(#57995) maross


maross
veterán

How to Survive-ban profi valaki? Elakadtam, a nyillal jelolt reszhez kene eljutni, de az objectivesben sincs listazva + passzolom hogy kell atjutni a barikadon. Most kaptam meg a robbano molotov koktelt, de vagy benan dobtam, vagy semmi hatasa nincs a torlaszra. Egy kis helpet megkoszonnek.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#57996) warcat válasza maross (#57995) üzenetére


warcat
veterán

Bénán dobtad,el kell hogy kapja a robbanás a barikádot.Egy idő után nekem rakott újra sörösüveget a gázolajtárolóhoz és tudtam megint molotovot gyártani,nagyjából itt hagytam abba mert nem volt kedvem mindig üvegre vadászni :)

EA: It's in the crate!

(#57997) sagem válasza djculture (#57994) üzenetére


sagem
addikt

Mármint úgy értettem, hogy a HF-en kívül a többi cím simán kaphat folytatást, mert mindegyik a multira van kihegyezve végülis (na jó, a Portal nem annyira :) )

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#57998) maross válasza warcat (#57996) üzenetére


maross
veterán

ok. akkor minden ilyen barikadhoz kene egy ures uveg? az meglehetosen kellemetlen.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#57999) reelc válasza cskamacska (#57974) üzenetére


reelc
veterán

Arra hivatkozok, amit találok. Főleg magyarul.
Mert szerinted a betervezett, beígért 3-ik epizódot nem tudták volna időre elkészíteni? Vagy 1-2 évvel később? Normálisan lezárni ezt az epizódikus dolgot? Amitől ők maguk elvoltak ájulva, hogy ez a jövő?
Azóta már egy minőségi következő részt is összedobhattak volna. Volt rá 5-6 évük.
Szóval az a lényeg, hogy amit már régóta beígértek (3. epizód), az nem jön.
Ezt most találtam.
Úgyhogy nem mostanában követelik az emberek az új részt, hanem 2007 óta. Ha már azt nyilatkozták, hogy addigra befejezik. Erre emlékszem is, nagyon hangoztatták, hogy nem kell sokat várni az Ep. 3-ra, miután megjelent a 2.
Ráadásul a hagyományos kiegészítő lemez már ezer éve nem divat, a Half-Life-hoz volt (Blue Shift, Opposing Force), a HL 2-höz nem volt. Csak utána az epizódok.

Ha már itt járunk egy kiadó/játékfejlesztő az első és nagyon sikeres IP-jét hagyja parlagon heverni. Dícséretes, hogy közben csináltak sok mást. De egyik sem Half-Life.

Nem, nem lenne jó az EA way :) , hogy 1-2 évente egy új rész, de legalább 3-4 évente lehetne. DLC sem kell hozzá, csak egy normális rész.

(#58000) reelc válasza Arkennys (#57988) üzenetére


reelc
veterán

Egyszer voltam a HungaroConon, ott volt Nemes István, meg az akkori Cherubionos írók.
Az Éj trilógiából megnéztem volna egy normális filmet.

KJK sorozat nekem is megvolt, sajnos már nincsen. Csak a Titán könyv van meg valamerre.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.