Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) bl4ze válasza maj-viktor (#1448) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha nem üzemelted még be akkor tárgytalan, olyantól akartam kérdezni aki X ideje már használja, netán RSTP streameli is :)

.:. bl4ze .:.

(#1452) maj-viktor válasza Mlaci73 (#1449) üzenetére


maj-viktor
őstag

Erre való a "párafogó"... amúgy sokszor azért párásodik, mert a kamera melegszik... a víz meg hideg!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1453) vasi89


vasi89
addikt

Nah ma végre megérkezett a kamera. Sok időm sajna nem volt vele, de már első benyomásra is teljes mértékben meg vagyok elégedve. Ennyi pénzért ennyire igényes cuccot, le a kalappal előttük :R GoPRo Hero HD-t használtam előtte azaz a butított goprot de fényévekkel jobb tőle és fele annyiba került :) Hétvégén, aquapark éles teszt de a tok is normálisnak tűnik. Lesúlyoztam víz alá és nem folyt bele víz, remélem így is marad. Jah és Kingma tokot vettem :)

(#1454) vadkörte


vadkörte
addikt

Elvileg már az országban van a kamerám, így nézegetek hozzá még pár dolgot.
Gearbest-en egész jó áron vannak kiegészítők.
Szerintetek milyen pótakku + külső töltő párost érdemes venni? Megéri a Banggood-on kapható Kingma a ~20$-t, vagy a többi noname-mel sem tudok annyira mellélőni? (Banggood-dal kapcsolatban, kicsit megingot a bizalmam, bár, ha nem svéddel küldi... :DDD )

Üdv. V. Körte

(#1455) adamfriday válasza maj-viktor (#1452) üzenetére


adamfriday
senior tag

Erre a párátlanításra van valami jól bevállt homemade megoldás?

(#1456) vadkörte válasza adamfriday (#1455) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg? Ki kellene próbálni mennyire fér be a tokba és mennyire zöröghet.

Üdv. V. Körte

(#1457) eumano válasza adamfriday (#1455) üzenetére


eumano
tag

Nevetni fogtok de az intim betét 2-3 helyen elhelyezve kisebb darabokban felfogja a párát!

[ Szerkesztve ]

(#1458) vadkörte válasza eumano (#1457) üzenetére


vadkörte
addikt

Végülis nedvszívás a feladata... :D

Üdv. V. Körte

(#1459) vasi89 válasza vadkörte (#1458) üzenetére


vasi89
addikt

En rendeltem ilyen direkt kamerába való pára elszívót de egyenlőre nem kaptam még meg pedig kiváncsi vagyok megis mi ez :DDD

(#1460) Daywalker válasza vadkörte (#1454) üzenetére


Daywalker
addikt

Tinydealen rendeltem kingmat, valami 15 usd volt...van paypal is, plusz holland posta opcio. Ami aze megse sved :) Meg nem kaptam meg, mert a magyar posta ul rajta.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1461) Freezee válasza bl4ze (#1446) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem tegnap jött meg. De egyelőre a kínai nylevű appal szenvedek :D
Nem tudod lehet valahogy angollá vagy magyarrá tenni?

(#1462) martin555 válasza Freezee (#1461) üzenetére


martin555
aktív tag

1,2,6 hoz moddolási leirás FW hez, google fordítóval leforditom és úgy nézem minden HW hez jó, majd kipróbálom.emelt bitráta.

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1043209

[link]

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1463) bl4ze válasza Freezee (#1461) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt az appot nézd meg, ez nem full kínai : [link]

.:. bl4ze .:.

(#1464) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Banggoodról vett valaki kamerát? Svéd postával rendeltem (4-6 nap) 10-én shipped, de még sehol. Meddig várjak? :(

(#1465) SLC09 válasza Freezee (#1461) üzenetére


SLC09
tag

Én nem tudom, ti mit és hogyan csináltok, de én amikor megjött a kamera, a QR kóddal a gyári oldalról leszedtem az appot, eleve angol volt, mindig a legfrissebbet használtam és a kamerát is telefonon keresztül frissítettem mindig és sose volt semmi bajom vele :K

(#1466) vasi89 válasza XP NINJA (#1464) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem kb 2 hét után lett aktív a TN vagyis addig azt írta h shipped. Mondjuk én kínából rendeltem de onnan is svéd postával jött, összességében 3 hét alatt nálam volt.

@SLC09: Ők most za IP kameráról beszélnek, amit fentebb linkelt bl4ze :)

[ Szerkesztve ]

(#1467) Freezee válasza SLC09 (#1465) üzenetére


Freezee
senior tag

Háát lehet nem nézted az előzményeket de ez egy Xiaomi Smart Camera webcam Night Vision nem a kis Yi action cam amiről most szó van. És én is a hozzá adot prosiról a QR kóddal indítottam és csak kínai létezik belőle ;)

(#1468) SLC09 válasza Freezee (#1467) üzenetére


SLC09
tag

Bocsesz! :R De akciókamerásoknál is láttam régebben app.-os gondokat.

(#1469) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudja valaki, hogy van-e a kameraban IR filter? Ha van, szeretnem kiszedni. Tudtok arra leirast?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1470) bakonyip95


bakonyip95
tag

Premiere proban mibe érdemes exportalni, hogy a youtube utána a lehető legkevésbé rontsa le?

(#1471) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy nincs kép hdmi-n keresztül? Kábel jó, av out bekapcsolva.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1472) kopidoo válasza ajani (#1471) üzenetére


kopidoo
senior tag

HDMI kimenet legyen bekapcsolva.

(#1473) martin555 válasza kopidoo (#1472) üzenetére


martin555
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=NAFIH6Ppa9Y&feature=youtu.be

[link]

ez még a standard 1.2.6 nem pimpelt FW-vel egy minta video 1080 / 60 fps-ben, a mikrofont leragasztottam szigszalaggal de igy is van menetzaj. ami nekem furcsa és várom a "LOCK"-olási lehetőséget az a fehéregyensúly, vagy csak napellenzőt kellett volna rakjak a maerára. mutatok másik minta videót ahol másodpercenként ujraszámolja és tök elrontja a white balance-ot.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1474) adamfriday


adamfriday
senior tag

Frissült az app, a fw frissítéssel kapcsolatban javítottak néhány dolgot.

(#1475) martin555 válasza adamfriday (#1474) üzenetére


martin555
aktív tag

%-os akku töltöttség bekerült. Vízálló nem lett ettől a frissítéstől.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1476) KTU válasza martin555 (#1475) üzenetére


KTU
addikt

Kár,
akkor lehet rendelek tokot, nem várok tovább. :N

Nehogy írjatok rá vicc volt!!!!

:D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1477) martin555 válasza KTU (#1476) üzenetére


martin555
aktív tag

50 fps PAL vs. 60 FPS ntsc beállítások tesztelése full HD-ben:

háát, az 50 fps-es , közelről nagyon szép éles, lehetséges hogy a 60 fps-es már kicsit életlenebb??

50 fps:

https://www.youtube.com/watch?v=ES4QatJvqHM [link]

60 fps:

https://www.youtube.com/watch?v=V40MP_jAZpo [link]

gyári fókusszal 1.2.6 nem moddolt FW-vel.

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1478) vadkörte válasza martin555 (#1477) üzenetére


vadkörte
addikt

Mindkettőt megnézve nem éreztem életlenebbnek. A mikrofon viszont nagyon túlvezérel, lehet érdemes lenne "lefojtani" valamivel.
Milyen kopterrel szállítod?

Üdv. V. Körte

(#1479) Daywalker válasza vadkörte (#1478) üzenetére


Daywalker
addikt

Találtál már valami jó módszert a lefojtására? Nekem még tokban is baromira recsegős tud lenni motoron :S Kitalálhatnának már erre valamit.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1480) vadkörte válasza Daywalker (#1479) üzenetére


vadkörte
addikt

Keresek, de leginkább a megfojtásra.
Még mindig csak elméletben vagyok Yi tulaj. Remélem ma délután az "Önnek csomagja érkezett" levél fogad a postaládámban. A TN-em még mindig "Belföldi feldolgozásra továbbítva" státuszon áll.
Nálunk a mezei bokorugró postás nem szállíthatja ki a csomagokat. (még a levélcsomagokat sem) Ennek ellenére megesik, hogy beleszuszakolják a postaládába. :((

Mod:
Kis dekorgumi darabra, esetleg vastagabb (szivacsosabb) montázsragasztó darabra tippelnék. Ezekkel talán le lehet fojtani annyira a mikrofont, hogy nem vezérel túl. Cserébe a halkabb hangokat is lefojtja.
Vagy a nyers snitt feldolgozásakor levágod róla a hangsávot és teszel alá valami mást.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1481) martin555 válasza vadkörte (#1480) üzenetére


martin555
aktív tag

a mikrofont szigszalaggal tudtam csak ragasztani kevés volt csak az volt kéznél, lehet más réseken is bemegy a zörej, remélem a mic gain-on javitanak, vagy szét kell nyitni és ott lefojtani még kissé?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1482) maj-viktor válasza martin555 (#1481) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jól értem, hogy valakinek az a baja, hogy túl "tompa" (korábban), mostmeg túl "érzékeny a mikrofon"!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1483) vasi89 válasza maj-viktor (#1482) üzenetére


vasi89
addikt

Azt hiszem volt erről szó, hogy valamelyik frissítés óta túl hangos lett.

[ Szerkesztve ]

(#1484) skyli


skyli
senior tag

Múlt héten végül nekem is megjött a kamera :) Eddig nagyon tetszik, nekem semmi bajom nem volt vele, bár a firmware frissítést külön kellett letölteni, alkalmazásból örökkévalóságig akarta volna letölteni :D Gearbestről jött, nem volt vám, viszont ennél a csomagnál kb 5 hét volt a posta..
Hdmi-vel rákötve a monitorra az élességet úgy láttam, hogy 10-20 cm-re a legélesebb, úgyhogy nekem is fókuszállítás lesz belőle mindjárt :)

Milyen távolságra érdemes belőni a fókuszt? 1-2 méterre?

(#1485) Freezee válasza skyli (#1484) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem rohadtul nem sikerült belőnöm a fókuszt :(
Mondjuk nem tudom milyen távolságra lenne érdemes , de nekem mindenhol nagyon homályosnak tűnt :(

(#1486) Karaya válasza skyli (#1484) üzenetére


Karaya
tag

112 cm a hiperfocális távolsága a lencséjének. A fókuszt erre állítva lesz elvileg 56cm és végtelen között minden éles. Valaki kapott egy xiaomi-s választ, hogy selfi célok miatt állítják ennél közelebbre a gyárban..

(#1487) Daywalker válasza Karaya (#1486) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát nem tom...valaki kipróbálhatná ezt a dolgot, hogy tényleg működik-e. Nekem ennél közelebbre is éles, de távolban nem olyan rossz, mint egyes youtube videókon látni...azt mondom, hogy olyan 30 centiről 5 méterig nagyon fasza (példával élve: olvasható a kocsik rendszáma) utána veszít élességéből, de eddig nem zavart különösebben.

Más: megjött a kingma töltő és akkuk, kíváncsi vagyok mit tud :C

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1488) martin555 válasza Daywalker (#1487) üzenetére


martin555
aktív tag

videokép remegés megszűntetésére ezt használom:

https://www.youtube.com/watch?v=nIo_AuYRVj0

2 pass tehát 2 lépésben szedi le a deshaker a virtualdubbal.

köszönet a tippért maximusz fórumtársnak.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1489) sambenez válasza Freezee (#1485) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem most ilyen az élessége:

(#1490) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Tudom volt már százszor de a tokokkal kapcsolatban némi infó.
Nekem az alábbi kettő van. A piros gumis ma jött meg.

A piros gumis jobbnak tűnik. Nem vignettál, vagyis mintha valami lenne, de nem észrevehető. A jobbos ezzel szemben szép fekete foltokat rak a kép sarkaiba (fotó mód).
A piros gumis gombjai sokkal finomabban járnak.
A piros gumisnak jobbnak látszik a zárszerkezete is. Itt nem kifejezetten a rögzítő pöcökre gondolok, hanem stabilabbnak látom.
A piros még nem búvárkodott. Ma este merülni fog reggelig egy kancsó vízben. Nekem elég ha esőálló.

(#1491) adamfriday válasza Freezee (#1485) üzenetére


adamfriday
senior tag

Először én is így voltam vele, aztán rájöttem, hogy nem a dslr-em képéhez kell hasonlítani, ez a lencse ennyit tud. Egyébként szerintem nem elég ehhez a szenzorhoz.

(#1492) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Létezik valamilyen hack, hogy a 4 gigás sd-mre tudjak akár csak 1-2 képet rögzíteni? Megjött a kamera, de a memóriakártya nem :)

Keresgéltem, de nem igazán találtam megoldást arra, hogy lehessen közvetlenül PC webcamként használni (vagy telefonon keresztül cameraként, pl Skype).

Tudok az SD megérkezésééig bohóckodni vagy legyek türelmes? :)

Előre is köszi!

(#1493) r6man123 válasza r6man123 (#1492) üzenetére


r6man123
senior tag

Közben szokásos user fail, 2 gigásat raktam bele, 4gigással működik. :)

(#1494) vadkörte válasza eddie1978 (#1490) üzenetére


vadkörte
addikt

Ilyen piros gumist vettem én is. Kamera még nem látta, de vízben már járt. Elég vízállónak tűnt. Az oldalsó gomb (wifi) nálam kicsit mélyebben ül, ez miatt kicsit nehezebben is jár.

Más.
Holnap postabotás. Megjött a csomagom. :) 36 nap telt el a rendelés leadása óta.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1495) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Következő problémám lenne. Tegnap kaptam kézhez a kamerát, eddig autóban próbáltam és a képminősége nagyszerű. Viszont 1080p 60 fps mellett (máshogy még nem próbáltam) 1,93 gigánként szétdarabolja a felvételt. Lehet ez ellen tenni valamit? Most egy 16 Gigás class 10-es sd van benne. Márkás.

Meg lenne még egy kérdésem. A töltés automatikusan kikapcsol? Mert jó ideje töltőn van és még mindig világít a sárga gomb.

Amúgy gearbest-ről rendeltem és 4 hét után vámmentesen érkezett.

A válaszokat előre is köszi.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1496) Leon77 válasza vadkörte (#1494) üzenetére


Leon77
őstag

Szia, nekem is ilyen piros gumis van. ha bele teszed a kamerát érezni fogod, hogy picikét mozog. Ékeld ki egy papír darabbal (vagy mással) alul vagy felül, mert döcögős úton hihetetlenül idegesítő kattogó hangot produkál, ahogy a kamera hozzáverődik a házhoz. Én elsőre egy fecnit tettem bele és bevált, de majd finomítok ezen.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1497) skyli


skyli
senior tag

Beállítgattam a fókuszt, de azt kell, hogy mondjam, gyárilag is egész jó volt. Csak egy nagyon kicsit tekertem óramutató járásával megegyezően (kb 1mm-t), tovább tekerve életlen volt. Ha megint otthon leszek, mutatok tesztképeket, mert egész éles lett :)

A 2,5K-s videóra(skripttel) van beállítás az androidos appban vagy csak annyi, hogy beállítás után úgy indul, amíg meg nem változtatom?

(#1498) Daywalker válasza Leon77 (#1495) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem lehet vele mit csinálni, bár állítólag van valami script amivel 4 GB-ig ki lehet tolni. A Fat32 fájlrendszer miatt amúgy is 4 GB lenne a maximum.

Töltés: kikapcsol, ha készen van.

skyli: kíváncsivá tettél :)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1499) Surda- válasza Leon77 (#1495) üzenetére


Surda-
őstag

MInd szétdarabolja, a goprok is. Olvass vissza.
Össze kell fűzni,szerencsére már youtubeon is pofonegyszerű.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1500) vadkörte


vadkörte
addikt

A mai napon reggel a biztonsági őrre majdnem rárúgva a rácsos ajtót beloholtam a postára és átvettem a csomagom.
Így most már hivatalosan is Yi-s vagyok.
A csomagbontás megvolt. Sértetlen. Jelenleg szoptatón van a kamera, sajnos csak PC-ről tudom tápolni, így eltart egy ideig, amíg feltöltődik. Aztán kapcsolódási és fókusz-/minőségteszt következik.
Majd ráfordulok a logout tesztre. :D

Amúgy Banggod és 37 nap. A tartozékok remélem már úton vannak (közepes táska, pótakku, kerékpáros tartó, minimonopod, stb...)

(#1496) Leon77:
A tokba már belepróbáltam, de enyém nem mozgott benne. Pedig ráztam mint túlmozgásos bármixer a shaker-t.

(#1497) skyli:
Hmmm... Mesélj szépen. :D

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.