Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) hevizms válasza hevizms (#2000) üzenetére


hevizms
addikt

Sikerült a frissités.
2 problémám van.
A kép eltűnik ha elindul a felvétel(ez még nem is akkora probléma)
Nincs hang!!! ez viszont a nagyobb probléma.

Miért nincs hang?

(#2002) StLui válasza szepsuti (#1990) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2003) wyattthoearp válasza hevizms (#2001) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Válassz olyan fps értéket ahol van értelme(30körül) a hang rögzítésének.
A kép sem fog eltűnni, ha kisebb az adatfolyam. Értsd: kisebb felbontás

[ Szerkesztve ]

(#2004) hevizms válasza wyattthoearp (#2003) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R
Tényleg.

(#2005) GoldhandRent válasza HolyFire (#1999) üzenetére


GoldhandRent
őstag

igen. én time lapsoltam vele :)

-

(#2006) hevizms


hevizms
addikt

Köszönöm az eddigi segitséget.Elkészült az első felvételem.Tetszik a dolog.Motoros vidi lett.Egy bajom van.Túl nagy.1,3 GB egy 15 perces video.Mit ajánlotok egy totál amatőr hozzá nemértő embernek?Melyik az a progi amivel könnyen tömörithetem?Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2007) zsoltti válasza Szada85 (#1972) üzenetére


zsoltti
senior tag

Mikrofon, fókusz és sercegő hang megoldása!

ha még nem volt

[ Szerkesztve ]

(#2008) HolyFire válasza GoldhandRent (#2005) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Király :) Akkor működik az hogy felrakom egy powerbankkal fiksz helyre 3-4-5 órát...és végig mehet a timelaps :)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2009) tvamos válasza HolyFire (#2008) üzenetére


tvamos
nagyúr

Siman, tobbet is mehet. Nekem legalabbis ment.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2010) Szada85 válasza zsoltti (#2007) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szia.

Igen, köszönöm, ezt láttam YT-on én is, megnézegettem több hasonló videót is, azonban nálam nem a halk mikrofonnal van probléma, amit több ilyen fixing-es videón korrigálnak, hanem pont az " ellenkezőjével ", hogy túlságosan érzékeny. :)

Próbáltam már több mindent is, először simán leragasztottam a kamera házán a mikrofon nyílását, azonban huzatra, a kamerára szemből ráfújva szelet " imitálva " szintén érzékeny volt, erre kapott pluszban egy szivacsréteget, de az sem oldotta meg a dolgot. Ha tokba teszem az némiképp javít a helyzeten, azonban tok nélkül én azt tapasztalom, hogy élesebb a kép egy minimálisan, de a zaj miatt marad a tokos használat, illetve várok hátha később egy újabb FW-rel állítanak rajta.

Köszönöm a linket mindenesetre.

(#2011) martin555 válasza trialboj (#1951) üzenetére


martin555
aktív tag

LCD képernyő, 2400mah akku backpack és csíptető clip xiaomi yi hez:

http://prntscr.com/8lr4tn

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2282699&page=165

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#2012) Márton


Márton
nagyúr

Várható esetleg vagy már van is custom fw-rel MEDIUM látószögű videómód?
Nagyon kellemes ez a gopronál, amikor a szenzor közepét használja.
1080/50 esetén mi a max. bitráta?
1 gombnyomásos (autostart) indítás lehetséges? Talán script-tel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2013) HornedReaper válasza Szada85 (#2010) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Legjobb az lenne, ha szoftveresen állíthatnánk a hangerőt az applikációban..
Meg még sok minden mást, élességtől a fényerőig ;)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#2014) wyattthoearp válasza Márton (#2012) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Van lens recto a menüben, és a felvétel indítása mindig is 1 gombos volt. A bitrátát most nem tudom fejből, majd a többiek...

[ Szerkesztve ]

(#2015) Márton válasza wyattthoearp (#2014) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, tudom, hogy kiszedi a hordótorzítást, ha akarom, csakhogy nem ez volt a kérdés...
A felvétel indítása nekem 2 gombos: 1 bekapcs, 1 indít. Neked nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2016) hevizms válasza hevizms (#2006) üzenetére


hevizms
addikt

Valaki segithetne,help. :R
Vagy nagyon bugyuta kérdés volt?
Ennek magától értetődőnek kellene lennie?

Amúgy miért csinál ez a kamera ekkora hatalmas adatmennyiséget?
13 percnyi felvétel 1,3 GB :Y
Vagy én csinálok valamit rosszul?

(#2017) Daywalker válasza hevizms (#2006) üzenetére


Daywalker
addikt

Teljesen rendben van, hogy annyi (nézd meg a videó tulajdonságait, meglátod hány kbps-ben vesz fel, váltsd át MB-ra, és az 900 másodperc-cel szorozva megátod könnyen összejön). Én nem ismerek amatőr progit, Vegas-szal szoktam vágni és konvertálni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2018) Márton válasza hevizms (#2016) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez kb. 13 mbit, mégis mit akarsz? Kisebb lenne, akkor meg az lenne a baj, hogy kockásodik a felvétel.
Anno a DV korszakban 25mbittel dolgoztunk, és az nem is HD volt.
13GB 1 óra :DDD (mondjuk nem is volt kockásodás, bármilyen gyorsan rángattam a kamot..)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2019) wyattthoearp válasza Márton (#2015) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Kikapcsolt kamerával szeretnél felvenni?
Ha pedig be van kapcsolva akkor hány gomb is kell hozzá? 😃
Scripttel el lehet érni, hogy boot után azonnal indítsa a felvételt.

(#2020) Crus


Crus
őstag

Cirka 1 hete nyúzom a kütyüt, azt kell mondjam 18,5k-ért ez így eléggé betalált nálam.

Ma jött meg bele a Kingston 64GB-os Class10-es kártya. Eddig 1080p@60FPS-el rögzítettem, elégedett is voltam, de most rámentem a 2K-ra... hát igen, vitathatatlanul szebb és nem biztos, hogy nekem -főleg-dashcam használóként a 60 képkocka annyira kell, mert összességében szebbek a felvételek, mint FHD 60 frame mellett. Akciókameraként is használtam már, teljesen pöpec... egy OIS-t azért eltudnék viselni benne, de ennyiért ez így bőven jó!

Nekem a gyári akksival, wifi kikapcs olyan 1 óra 10-15 percet bír, az olcsó utángyártottal (~1000 Ft volt) ez ~10 perccel kevesebb. Mikrofon gondom nincs! Csak akkor "zajos", ha valami nagyon durva terepen megyek a kocsival, de akkor már én is kiesek az ülésből.

Nagyon aggódtam, hogy gond lesz a kijelző hiánya, de 2 nap után már a világ legtermészetesebb dolga a kezelése és egyszer beállítom utána már sok feladat nincs vele. A készülékből a mem kártyát soha ki sem kell venni, mert telóról seperc alatt le lehet törölni a felesleges felvételeket.

Fókusz gondom sincs egyelőre, bár egy picit jobb lenne ha távolabbra fókuszálna, mert közelre perfekt (0.5-3m), de távolabbra lehetne még mit javítani a dolgon. Semmi vészes, de lehetne jobb is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#2021) Márton válasza wyattthoearp (#2019) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, de van olyan helyzet, hogy nem férek az indítógombhoz bekapcs után.
Ezért írtam, hogy autostart. Vagy te most kötözködsz? :F

Medium FOV megvan már?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2022) wyattthoearp válasza Márton (#2021) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Legkevésbé sem akartam kötözködni, de iróniával igyekeztem fogalmazni.
Adtam is választ a kérdésedre, ha visszaolvasol.
A látószög dolgot pedig nem is értem.
Tudtommal az objektíven múlik a látószög. Ha pedig digitális zoomra van szükséged akkor mi a kérdés?

(#2023) Márton válasza wyattthoearp (#2022) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, akkor ez a scriptes megoldás már valami.
Igen, az objektíven múlik, hogy a teljes szenzorra mekkora látószögű kép esik.
De az már rajtam múlik (legalábbis gopro esetén), hogy a teljes szenzort akarom-e használni, vagy annak egy középen crop-olt részét? Ne keverd ide a digitális zoomot, nem erről szól a történet, hisz ez esetben mivel a szenzor nagyobb mint 2mpixel, megmarad az élesség! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2024) vadkörte válasza hevizms (#2016) üzenetére


vadkörte
addikt

Vágni és szerkeszteni:
Adobe Premiere Pro; Sony Vegas, vagy ha nem vagy milliomos, akkor Free Video Editor. Nem olyan nagy tudású, mint az előbbiek, de "némileg" olcsóbb azoknál.

Kódoláshoz meg mondjuk Handbreak

A Lens rectification funkció kb azt takarja amit szeretnél. Ekkor nincs jalszem hatás és le is vágja a képszéleket.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#2025) hevizms válasza Daywalker (#2017) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R

vadkörte

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2026) vadkörte válasza hevizms (#2025) üzenetére


vadkörte
addikt

Igazán nincs mit!

Srácok! A Yi teszt egyelőre elhalasztva. Kb. 80-90%-a már be van gépelve de a melóban annyi időm sincs, hogy bekapjak valamit, meg ott értelem szerűen nem ezzel kellene foglalkozni. Mire hazaérek hulla vagyok. Szóval készül, de még nem tudom mikor tudom publikálni...

Üdv. V. Körte

(#2027) Daywalker válasza vadkörte (#2026) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó kis teszt lesz, most futottam át :DDD Lényegében mindent leírtál, bár tényleg csak átfutottam...verziószámos balhé lehetne még említeni :) Szóval hamar fejezd be :D :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2028) Márton válasza Daywalker (#2027) üzenetére


Márton
nagyúr

engem a scriptekről érdekelnének infók.
valaki beleásta már mélyebben magát?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2029) vadkörte válasza Daywalker (#2027) üzenetére


vadkörte
addikt

Eltartott egy darabig mire leesett, hogy, hogy tudtad átfutni :D
Még sokat kell pofozni rajt, de ahogy időm engedi azzal is foglalkozok.

(#2028) Márton:
EZT ismered?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#2030) Daywalker válasza vadkörte (#2029) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Mindent látok, mindet hallok ;] Lassan az összehasonlító is készülget (SJ4000, 4000 WiFi, GoPro Hero, Evolveo X8, Evolveo X3, Yi). Még van felvétel, csak várom, hogy süssön a nap, mert mostanság csak ez a felhős takony van, nekem meg az nem jó. :(((

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2031) zsoltti válasza trialboj (#1969) üzenetére


zsoltti
senior tag

[link] nappal szemben hát igen örülök hogy ezúttal nem kaptam selejtet, sokszor rá csesztem már netes vásárlással kínából szerencsére ezúttal nem.

(#2032) GoldhandRent válasza Daywalker (#2030) üzenetére


GoldhandRent
őstag

legyen benne takony is !
nem lehet mindig szép, tökéletes idő :D

[ Szerkesztve ]

-

(#2033) vadkörte válasza GoldhandRent (#2032) üzenetére


vadkörte
addikt

Nézd meg a YT-os videóim. Van ott taknyosidős videó is. :D

Üdv. V. Körte

(#2034) Daywalker válasza GoldhandRent (#2032) üzenetére


Daywalker
addikt

Nah, pont azért nem tudta tegnap befejezni, mert takony idő volt és már túl sok volt a taknyos idős :D Általában ilyen felhős, felhők mögül néha előbukkanó naposok vannak. Esős nincs.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#2035) Márton válasza vadkörte (#2029) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2036) trialboj


trialboj
őstag

Egy ideje már nem olvastam a forumot, most átfutottam és senki nem találkozott 23N típussal, ami gyetrán kezeli az ellenfényt. Valaki linkelt is egy Eu-s Gearbest modellt, 83$ ért, de ha kicsit bele túrok a kérdésekbe akkor látszik, hogy mindenhol teljesen random módon küldik ki. (legalább is mindenhol ezt állítják)

Tehát lényegtelen hogy 20 vagy 40$ extrát fizetek rá, nem garantálják hogy "egészséges" szériát kapok. Ez tényleg ekkora orosz rulett, vagy csak pont én szívtam meg, és nem minden 4. modell hibás?

Question:
Wich Hardware Version is in stock (EU)? Z23 L / A or S?
Reply:
Hi Jan,
Thank you very much for your inquiry. The item is generally shipped out with a version at random due to variable stock levels.

Question:
if I buy in EU werehouse I can be specified in the Order I want the white version model z23l ? thank you
Reply:
Hi Severine, it is support EU warehouse. The item is generally shipped out with a version at random due to variable stock levels. Thank you for your inquiry.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2037) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

Most akkor melyik a legjobb hw verzió? Z23L?

(#2038) kopidoo válasza HolyFire (#1999) üzenetére


kopidoo
senior tag

Igen.

(#2039) havri1 válasza kopidoo (#2038) üzenetére


havri1
félisten

Tehát itt már nincs fókusz/mikrofon gond?
Én is most rendelnék, de Z23L meg nincs Banggoodon EU raktárból, ÁFÁ-val meg már elég húzós.. :B

havri

(#2040) havri1


havri1
félisten

Bocs a dupláért.

Konkrétan öcsémnek kellene egy akciókamera, kültérre, extrém körülmények közé.
2 helyre kellene felüggeszteni, egy tankra fixen, illetve rohambilire. Erre is kell valami megoldás még..
Most nézegetem pár napja őket, és nem tudom melyiket rendeljem meg, illetve milyen víz/porálló tokot hozzá.
Inkább a porállóság, és a felületi víz (eső stb) lenne mérvadó, meg a fix, stabil rögzíthetőség.

Dilemma a 2 verzió közötti döntés Z23L és a másik, mainek már nem is találom a verzióját..
Utóbbi EU raktárból 20k körül, Kínából 18k (+ Áfa vag ysem).
Előbbi cirka 20k de csak Kínából lehet rendelni, tehát vámköteles..
:U

havri

(#2041) hevizms


hevizms
addikt

Olvasgatom a fórumot.
Most komolyan szét kell szedni a kamerát azt összevissza ragasztózni meg állitgatni a lencsét hogy jó legyen? :Y :W

Azért ez gáz nem kicsit.

Mire fel voltak akkor annyira oda az elején az emberek hogy hú ez aztán a gopro verő kamera meg az istenkirály cucc.

Nem mindenki műszerész beállitottságú hogy ilyen munkának nekiálljon.
Mi a francért nem tudták rendesen összerakni? :W

[ Szerkesztve ]

(#2042) havri1 válasza hevizms (#2041) üzenetére


havri1
félisten

Gyártási hiba, amire későn derült fény, de már javítva az új verzióval, amit nyílván olvastál ha olvasod a fórumot :)

havri

(#2043) hevizms válasza havri1 (#2042) üzenetére


hevizms
addikt

Na jó,de ez nem vigasztalja a régebbi szériás tulajokat.
Amúgy mi számit új szériásnak és hol lehet ezt megnézni hogy mondjuk az enyém minek számit?

[ Szerkesztve ]

(#2044) #16729600 válasza hevizms (#2043) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem régi szériás van és teljesen jó.Ennyiért simán megéri megvenni, akár még egyszer használatos, eldobható eszközként is. :Y :D

(#2045) hevizms válasza #16729600 (#2044) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor te valami milliárdos vagy?Egyszer használatos,eldobható mi? :))

(#2046) trialboj válasza hevizms (#2043) üzenetére


trialboj
őstag

Kikapod az aksit, és alatta kb középen kell írja az SN numbert. Z22x v Z23x.

A szívás csak az hogy teljesen random módon küldik, és nincs rá garancia hogy jót kapsz. A fókusz pedig nem az egyetlen hiba. Akinél az rendben van annak szarakodik a mikrofon, akinél a mikorfon ok, pl mint nálam, ott meg lehet valami egyéb szűrőt spóroltak ki, és napos időben használhatatlan képminőséget kapsz.

Eldobható kamerának azért nem mondanám, de ha már nagyon megszívtad és nem tudsz vagy akarsz túladni rajta, érdemes esetleg másodlagos kamerának használni, és olyan helyekre felpattintani, ahova egy jól működőt nem mernél.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2047) havri1 válasza trialboj (#2046) üzenetére


havri1
félisten

(#2048) #16729600 válasza hevizms (#2045) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó persze túlzás, én Horvátországi nyaralásra vettem, elsősorban vizes felvételekhez.Ha valaki azt mondja, hogy a 3 hetes vakáció után elromlik és ki kell dobjam, nekem akkor is megérte volna ennyiért.

(#2049) PpenoO válasza hevizms (#2041) üzenetére


PpenoO
őstag

Lehet a Xiaomi-t fikázni minőség-ellenőrzés szempontjából de huszonx ezer forintért még mindig ez a legjobb árértékű akciókamera a piacon, fókuszállítás ide vagy oda. Teszem hozzá egy 10 perces tök egyszerű műveletről van szó, semmilyen műszerész tudás nem kell hozzá.

Vagy vegyél magadnak goprot hatszor ennyiért és akkor nem kell fókuszállítással foglalkoznod. Esetleg szóba jöhet egy Amkov, SJCAM vagy a mostanában piacra dobott Eken H9 de ezek nem hogy a gopro képminőségét de még a Yiét sem hozzák.

Más: akinek nem felelne meg az újabb modellek IR szűrője, gearbestről rendelhet magának 10 dolcsiért cserelencsét. Szerelési útmutató.

szerk.: 12,41$ pontosan

[ Szerkesztve ]

(#2050) vadkörte válasza hevizms (#2041) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem, nem gáz. A Yi-t inkább szelfikameraként aposztrofálták, ezért elsősorban 0,5-3m közé állítják a gyárban az élességet. Szelfikameraként használva nincs is vele akkora gond.
A gondok akkor kezdődnek, amikor 0,5-től az Univerzum végéig mindennek élesnek kellene lennie... Probléma azzal is lehet, hogy elképzelhető, hogy nagy a szenzor amihez meg kicsi az objektív. A nagy fényerő még rá is tolna a méretére, nem véletlen, hogy a halszem objektívek nem túl fényerősek. Nézd csak meg a Nikon 6mm f2.8 halszemének mekkora a frontlencséje (az árát inkább hagyjuk, kijönne belőle legalább 10 GoPro Hero Black is...)

Egy finom csavarhúzóval óvatosan szét lehet pattintani a házat, nem vagy kunszt. A ragasztót is el lehet távolítani finoman, HA KELL!

A Z23L széria sem alapból hibás, de ha lehet választani inkánn a Z22-t ajánlom. Még akkor is, ha annak meg túlvezérelt a mikrofonja. Azt meg majd lejjebb húzod a vágóprogramban, vagy beteszel alá valami zenét. Használd a fanzáziád...

(#2049) PpenoO:
Jól gondolom, hogy ez csak az optika és nincs benne szenzor?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.