Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) trialboj válasza trialboj (#1938) üzenetére


trialboj
őstag

Tegnap ketten is linkeltetek 2 különböző kamerát, ahol kiváló volt a képminőség. Az egyik nappal szemben. Egyértelművé vált hogy az enyémmel gond van. Írtam a BG supportnak, és válaszoltak is:

Thanks for your email.
In your photos and videos, we could see it is blur and out of focus.
We have sold many camera to other customer ,but their camera is not as ike your camrea, we feel sorry for you.
Suggestion 1: Send it back to CN Company ,we change a new camera for you.
Suggestion 2: We refund you 20 Dollars now, you can use it to buy a better camera, is it ok?
Sorry again.

Best regards
Henry

A visszaküldés számomra nem opció. Nem tudom mennyibe kerülne, de időben mire odaér visszaküldik ideér, már tél van, és addig nincs mit használjak.

Csak azért osztottam meg hogy aki hasonló problémákkal találkozik, érdemes megpróbálni visszaszerezni egy kis pénzt. Főleg ha tényleg egy alig használható eszközt kap kézhez.

Amíg ezt írtam kifagyott a rendszer, de restart után a chrome restore page opciója, még a fele kommentet is visszahozta, nice!!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1952) Daywalker válasza trialboj (#1951) üzenetére


Daywalker
addikt

Majd ma vagok ki az egyik motoros videombol olyat ahol telibe veri a nap...meg fogsz lepodni milyen jo kepet ad - raadasul tokban.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1953) trialboj


trialboj
őstag

Csak miattam fölösleges ezzel foglalkoznod, már beláttam hogy csak az én kamerámmal van a gond, és nem az egész széria hibás.

Ismét küldtek egy üzentet, amiből nekem az jött le hogy közel sem én vagyok az első aki ilyen gagyi kamerát kapott. Sőt, kicsit úgy tűnik mintha egy szerencse játék lenne, hogy te most mit fogsz ki. És hiába veszed itthonról a bontatlan csomagot, az is lehet hibás, és szinte biztos vagyok hogy ebben az esetben nem fogsz visszakapni 1 penyt sem.

Thanks for your email.
We refund to your Paypal account , you can use it to buy anything you want , not just in Banggood. If do ,we are happy.
To be honest, xiaomi camera have some common problem ,but not all the camera is broken ,not all the xiaomi is best.
For this good price ,xiaomi camera is popular among young people, and also people blame for its quality.
We refund you 20 Dollars now, and you decide by yourself, is it ok?

Best regards

Szóval csak óvatosan a rendelésekkel!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1954) Daywalker válasza trialboj (#1953) üzenetére


Daywalker
addikt

Az enyémet a kollégám vette Hongkongban, helyben ki tudta próbálni, tökéletes azóta is, csak a hang vacak, de úgy tűnik 2K-s profilnál jobb. Nekem van egy olyan elméletem, hogy a szemetet simán küldik külföldre, úgyis lesznek páran akik nem küldik vissza így nem kell a selejttel foglalkozni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1955) Crus válasza trialboj (#1953) üzenetére


Crus
őstag

Nem értem... nem garos még? Gearbest pl. 360 napot ad rá.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#1956) Daywalker


Daywalker
addikt

Gyorsan csináltam egy félperces snittet arról, hogy milyen az enyém ha belesüt a nap (véletlenül nem húztam meg a kamera csavarját ezért menet közben eldőlt, de így lett jó, ezért látszik amit látni kell)...Z22 továbbra is, gyári tokban. [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1957) scream válasza Daywalker (#1956) üzenetére


scream
veterán

A mikrofon elég durva.

(#1958) Daywalker válasza scream (#1957) üzenetére


Daywalker
addikt

Durván szar ja :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1959) trialboj válasza Daywalker (#1956) üzenetére


trialboj
őstag

Nem kérdés hogy kráter van a két minőség között. És nem csak a fénykezelésben. Igaz hogy a YT ezt a videómat valamiért szanaszét tömörítette, de a nyers anyag sincs köszönőviszonyban a te általad mutatott snittekkel.
Bárhol állítom meg, az enyém tiszta pixel.

(#1955) Crus : a garanciát buktam amikor hozzányúltam a mikrofonhoz, de még ha nem így lenne, sem tudnék várni több mint 1 hónapot... hogy kicseréljék.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1960) maj-viktor válasza trialboj (#1959) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hülyevagy... már bocs! (PayPal-al fizettél!? Akkor kipostát is visszatérítik neked...)
Feladása ~3E Ft lenne... tény a idő "sok"... ~1hó legalább! (de addig ennyire szükség esetleg vennél egy másikat EU-s raktárból addig)

én nem hagynám, hogy a 70$-ért vett kamból 20$-t visszaadjanak, de az ugyanúgy szar marad!
Instant cseréltetném... kína postával!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1961) zoli1026


zoli1026
csendes tag

Nekem is megjött végre,4 hét után. Z23L,amazonról rendelve. Honkongból jöt,de Németországban a vámnál felbontották és az agyhalottak a zacskóvan lévő akut belegyömöszölték a helyére,a fedelet nem rakták vissza rendesen,alig tudtam leszedni. A tipusnak vannak hibái vagy valami? Kipróbálni nem tudtam még.

(#1962) tvamos válasza trialboj (#1953) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az enyém (gondolom nem vagyok egyedül) "csak" piszokul melegszik, de azt nehéz levideózni. Túlzottan nem aggaszt... nem használom. Persze, tavasszal jó lenne majd.

(#1950) HolyFire
Ez a 240 fps engem is érdekelne. (A 2k nem izgat.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1963) vadkörte válasza Daywalker (#1956) üzenetére


vadkörte
addikt

A Z23# széria érdekes jószág...

ITT van néhány videóm. Nem nyersek, mert vágtam és kódoltam őket. 1/2-1,5GB-os cuccokat nem akartam feltölteni, de a lényeg látható.
Nappal szemben az enyém sem valami acélos. Visszaküldeni nem fogom, mert mivel szétkaptam a gari ugrott. Úgyhogy ezzel kell együttélnem, vagy eladom a vesém és veszek egy GoPro-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1964) Freezee


Freezee
senior tag

Az enyém is hulla sz...r, de mivel én fókuszt állítottam én is buktam a garit :(
Fókusz állítás után is tragikus szerintem. Bár nekem még nem volt ilyen kamerám de a többiek videóit nézva sz..r az enyim is :(

(#1965) vadkörte válasza HolyFire (#1950) üzenetére


vadkörte
addikt

A 2K-s fw gyári, nem barkácsolt. Elméletben minden verzióval mennie kell, a 2K "csak" 30fps-kel megy. A 240fps, csak NTSC/480p-ben működik továbbra is. 720p-ben a max az a 120fps (sok-sok mindenre elég ez is)

Szerintetek, az IR túlérzékenységet lehetne orvosolni optikacserével - elvileg a Z22 és a Z23 optikája is ugyanaz - vagy valami IR vágószűrő közbeiktatásával?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1966) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Megjött a Kingma-szettem a Yi-hez: 2db akksi, dupla akksitöltő, 2db pattintós hátlap mert vastagabb az akksi a gyárinál. (amiből a képen egy zöld és egy fehér volt, de sajnos 2db zöldet kaptam)

Sajnos a "matrica", amiben van az akksi, nem tapad az akksira rendesen, így nehéz betuszkolni és kivenni a kamerából..
Ez még a kisebbik gond. A nagyobb, hogy az akksifedél / hátlap, amit mellékeltek, nagyon szoros, és puszta kézzel nem is tudom levenni, kell egy csavarhúzó / kulcs vagy egyéb a lefeszegetéséhez.. Előbb-utóbb törni fog valami akksicserénél.. Vagy a pöcök a hátlapon, vagy a kamera háza :(

Kép az eladó oldaláról:

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1967) szepsuti


szepsuti
aktív tag

Üdv!

Csak, hogy ellenpélda is legyen: Mai napon én is nekiálltam a sokak által javasolt fókusz állításnak. De én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy tökéletes fókuszú kamerát kaptam. Bármerre tekertem a lencsét kevesebb részlet volt a képeken. Nem volt rossz alapból a kamera, de ki akartam hozni belőle a maximumot. De ezt már megtették helyettem a szorgos kínai kollégák. Viszont így buktam a garit...

Z22 a verziója.

(#1968) Daywalker válasza szepsuti (#1967) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is Z22 és teljesen jó a fókusz gyárilag, szét sem szedtem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1969) trialboj válasza szepsuti (#1967) üzenetére


trialboj
őstag

A fókusz állításnál nem bukod a garanciát. A bal alsó sarokban lévő csavar fején van a garancia plecsni, ha azt kilyukasztod akkor buktad. Azt viszont csak a mikrofon miatt érdemes szétszedni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1970) szepsuti válasza trialboj (#1969) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nem hiszem, hogy jó szemmel néznék, ahogy összetaknyoltam ragasztóval a lencse rögzítését :D

(#1971) Hakos97


Hakos97
újonc

Sziasztok most szeretnék venni egy sportkamerát és nem tudom hogy honnan érdemes megrendelni.Szerintetek érdemes Ebay-ről rendelni vagy inkább valamilyen európai cégtől kéne rendelnem?

(#1972) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok,

Szakmai segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy Xiaomi Yi kamera, Z22-es széria.
Pár napja kipróbáltam a kamerát én is autóban, amiről a linken láthattok videót is. ( rövid, de a lényeget látni, illetve inkább hallani ).
A kamera 1280x720 50P-s beállításon volt, 1.0.9-es Firmware van rajta.

[link]

A kamera tok nélkül volt, a középső tükör mellé felrakva, vákuumos tappancsos tartóval. Videót kézzel indítottam ( tehát a wi-fi sem zavarhatta be ). Vezető oldali ablak volt csak lehúzva.

Kérdésem lenne, hogy a huzat okozhatja ezt a mértékű ( más szóval borzalmas ) hangot, vagy esetleg a mikrofonnal lehet valami??

Visszábbolvastam korábban, és láttam egy régebbi kommentben videót, amikor a fórumtárs gocartozás közben a sisakra rögzített, szintén tok nélküli kamerával vette fel, és ott minimális szélzaj volt csak, ezért állok értetlenül a dolog előtt. Lehetséges, hogy a mikrofon van " túlvezérelve "?

Válaszotokat előre is köszönöm,

Üdv,
Gergő

(#1973) Daywalker válasza Szada85 (#1972) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd vissza pár kommenttel előrébb a videóimat...Z22 szintén tokban és borzalmas a hang. Túl van vezérelve a mikrofon, reméljük javítják majd.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1974) #16729600 válasza Daywalker (#1973) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért a nyaralási tapasztalatok nálam azt mutatják, hogy a vizes felvételeket kivéve kapitális hiba volt nem kivenni a tokból a ketyerét, mert úgy meg kurv@ halk a beszédhang. Veszek is egy másik tokot, ami nem teljesen zárt a szimpla felvételekhez.

(#1975) Daywalker válasza #16729600 (#1974) üzenetére


Daywalker
addikt

A Z22-nél tök mindegy, mindenképp túl van vezérelve a mikrofonja, így az, hogy tok vagy nem tok, hangerő szempontjából szinte mindegy, minden zajt összeszed. A hangminőségen ront a tok. Motorra meg azért kell tokba rakni, mert ha perec van, akkor inkább a tokot érje a mocsok vagy abban guruljon el, mint simán a semmibe, mert akkor tuti összetörik. Szóval nem csak víz alá kell a tok. Normális felvételek alatt nem tudom mit értesz, én a normális felvételeket MILC-cel csinálom inkább, nem akciókamerával.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1976) #16729600 válasza Daywalker (#1975) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyetértek.Kell tok, de szerintem semmiképpen sem hermetikusan záródó vízálló a sima felvételekhez.Normális felvétel= nem vizes környezet.

[ Szerkesztve ]

(#1977) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Mostanában kissé inaktívabb vagyok a fórumon... de jöttem egy "hírrel"! :D

Aki esetleg belföldi beszerzésben gondolkozik az electropoint elkezdte forgalmazni a Xiaomi Yi-t már egy ideje...

Ha jól láttam más magyar forrás még nem nagyon van.... (persze "drágább", de szerintem még így is kedvező a szett ár és kuponnal további kedvezmény érhető el)

Trolloknak: a külföldi nettó ár... azt bruttózd fel és vedd hozzá, hogy 1-2hó is lehet a szállítás, belföldön meg 1-2nap!

így egy 70$ csak kamera
(nettó ~20E + 6E ÁFA + 2E vámkezelési költség = 28E Ft)
VS
35E kamera szett
(+akku +asztali töltő, mely ~5E értékű amúgy, szal a csak kam 30E)

szal +2E a felára, ami a kuponnal már le is jön gyakorlatilag...

Persze mindenki döntsön belátása szerint!

Külföld esetén a banggood ajánlott

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1978) danilla válasza maj-viktor (#1977) üzenetére


danilla
őstag

Ezzel mi a helyzet? Itt már elég régóta lehet kapni.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1979) maj-viktor válasza danilla (#1978) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez "hivatalos" bolt!? Személyes átvétel nem is lehetséges!?
Nem igazán találtam hivatalos infókat a honlapon, mint:
Adószám, Cégjegyzékszám, Székhely cím, stb.

Ez is elég érdekes...

I. Üzemeltetői adatok
Név: változtatás folyamatban…
Cím: változtatás folyamatban…
Adószám: változtatás folyamatban…
Kibocsájtó okmányiroda: változtatás folyamatban…

Hasonló kétségeim votak az eustock-al (bár az ennél egy fokkal jobb, az csupán szlovák bejegyzés)
Vagy amúgy ez "hivatalos" Xiaomi Seller Shop!? múltkor a mobius cam-nál volt hasonló "találat", hogy valami tizenéves srác csinálta, mintha hivatalos shop lenne... mármint "gyártó shop"! (aztán kevesebb, mint 1év alatt el is tűnt)

Persze ha amúgy van pozitív tapasztalat velük, akkor nem szóltam... ahogy electropoint / eustock / banggood estén is van! Ha vannak konkrét "vásárlók" jelentkezzenek! :D

Sajnos tapasztalatom, hogy sokan ragaszkodnak az azonnal megkapom akár felárért (értsd belföldi forrás) és személyes átvételhez... (facebook pm-ekből leszűrve)

Amúgy EU-s beszerzés esetén még ott a banggood EU raktára / xiaomiforsale (pozitív tapasztalatok)
Kína esetén banggood / gearbest / geekbuying, stb.
Itt inkább a belföldi beszerzés lenne a lényeg "tapasztalattal"... külföldről már van jó pár szerintem (én magam saját darabja is banggood-ről van külföldről)

Nemtudom pl. eustock-gery szándékozzák-e árulni ezt a modellt a SJCAM-ok után (eléggé adná)
De gondolom idővel a nagyobb műszaki webshopokba is megjelenik, mint edigital-aqua-ipon, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1980) danilla válasza maj-viktor (#1979) üzenetére


danilla
őstag

Nemtudom, hogy hivatalos e. Természetesen vásáslás előtt mindenképpen érdemes érdeklőni telefonon az ügyfélszolgálatnál. Én legalábbis így fogok tenni mielőtt vásárolok (egy hónap múlva), majd megírom a tapasztalatomat.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1981) pmheros válasza danilla (#1980) üzenetére


pmheros
senior tag

Az enyém onnan van. Fizettem, érkezett.

nem vagyok tökéletes

(#1982) maj-viktor válasza danilla (#1980) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mindenképpen! Én várom a tapasztalatokat!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1983) pmheros válasza maj-viktor (#1979) üzenetére


pmheros
senior tag

Tapasztalat a xiaomishop.hu -val.

09.11 -én a webshopjukban berendeltem egy Xiaomi Yi -t, meg is jött a visszaigazoló
09.14 -én a futár a kezembe adta a készüléket

Összesen fizettem 28900Ft

A honlap miatt én is vacilláltam. :K

nem vagyok tökéletes

(#1984) PpenoO


PpenoO
őstag

Gearbest eu raktárból, tn számmal, csomagbiztosítással kijött 22ezerből és 10 nap alatt a kezemben volt.

(#1985) gergejly válasza maj-viktor (#1) üzenetére


gergejly
aktív tag

van benne képstabilizátor?

(#1986) maj-viktor válasza PpenoO (#1984) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azthogy!? Sehogy... mert EU-s raktárakba 100$-on van... ~28E Ft-ért, akkor te Kínából kaptad vámolás nélkül...nettó áron máshogy nem jön ki az az ár, amit írtál!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1987) wood77 válasza maj-viktor (#1986) üzenetére


wood77
tag

Itt most azt írja az EU raktárra hogy 73,5 dollár :)
[Gearbest EU]

(#1988) wood77 válasza wood77 (#1987) üzenetére


wood77
tag

Pontosítok.. plusz 1,6 vagy 8 dollár a szállítás..

(#1989) StLui válasza wood77 (#1987) üzenetére


StLui
veterán

És ha ezt is rendelem akkor csak egy szállítási díjat fizetek?

Mindenkitől: ez amúgy normális tok? Mert így egyben kamerával nagyon jó vételnek tűnik.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1990) szepsuti válasza StLui (#1989) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Nem éri meg sztem egy ilyen olcsó tokra bízni a kamera védelmét. A "pirosgyűrűs" illetve az eredeti tok javasolt. Vignyettálást, képminőséget, minőséget figyelembe véve.

(#1991) PpenoO válasza maj-viktor (#1986) üzenetére


PpenoO
őstag

Ne okoskodjál... 10 nap alatt szerinted hogy jött volna meg Kínából? Ráadásul a DPD szállította ki és TN alapján is Hollandiába kezdte meg az útját. Összesen 80 dodó volt, ami augusztusi árfolyammal számolva 22351 forint.

(#1992) eumano


eumano
tag

Én is a Gearbest-ről rendeltem, igaz nem 10 nap volt hanem 1 hónap kb. de folyamatosan nyomon tudtam követni és mivel EU raktárból jött így vám sem terhelte. Szumma megállt a kamera magában átváltással együtt: ~ 19e környékén!

(#1993) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek.

Szeretném megkérdezni hogy nekem ezzel a verziójú kamerával kell e,érdemes e,bármit frissitenem vagy jó ez ahogy van?

(#1994) wood77 válasza hevizms (#1993) üzenetére


wood77
tag

Szia. Érdemes mert a frissítés után már elérhető lesz a 2K felbontás a menüben. :)

(#1995) Crus válasza Szada85 (#1972) üzenetére


Crus
őstag

Z23 dashcam főleg, de semmi hasonló...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#1996) hevizms válasza wood77 (#1994) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi.

Az normális hogy melegszik a kamera töltés közben?
Eléggé melegnek érzem.
Az is normális hogy a felvétel közben a telefon appban eltűnik a kép amit éppen vesz a kamera?

A legújabb firmware erről az oldalról biztonsággal tölthető?

(#1997) hevizms válasza hevizms (#1996) üzenetére


hevizms
addikt

Helyesbitek.Nem töltés hanem használat közben melegszik eléggé.Ez normális?

(#1998) vapega válasza hevizms (#1996) üzenetére


vapega
tag

De a kép alapján már letöltötte az app a legfrissebb firmware-t..... indítsd el a frissítést.
Ja a kamera 50% feletti töltöttségű legyen.

MI 10T

(#1999) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Helló!

Powerbankkal működik a Yi kamera? Lehet közben videózni vele hogy rá van dugva a bank?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2000) hevizms válasza vapega (#1998) üzenetére


hevizms
addikt

Húha.
Mit csináljak hogy el ne rontsak valamit?Csak nyomjak rá az upload gombra?
Nem biztonságosabb inkább sd kártyáról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.