Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) gyg82 válasza adamfriday (#1550) üzenetére


gyg82
csendes tag

Ezt nem tudtam. Köszi! Akkor ránézek később.
És tényleg, most néztem rá, alakul, már 720p60 a max. Később akkor 1920-ban is látható lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1552) Daywalker válasza gyg82 (#1549) üzenetére


Daywalker
addikt

Később látható lesz 1080p60-ban is, idő kell neki.

Lens rectification: kapcsold ki és meglátod:D Ez az opció küszöböli ki a lencse torzítását (ami a nagy látószögből adódik)
Metering mode: fénymérés módja; átlagolja a teljes képet, középre súlyozással mérje, középppontban mérje...tök ua. mint a fényképezőnél. Alapesetben jó az átlagolás, máskülönben előfordulhatnak túl sötét vagy "kiégett" világos részek (többnyire speciális esetekben kell használni a többi módot). De ezeket is próbálgasd nyugodtan.
Emergency backup: na erre még én sem jöttem rá pontosan...

Itt van leírás amúgy: [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1553) gyg82 válasza Daywalker (#1552) üzenetére


gyg82
csendes tag

Rendben :) Köszönöm szépen a válaszokat!

(#1554) azJENŐ válasza vasi89 (#1542) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Szervusz!

Leírnád az arany középút beállításait!

Jenő

(#1555) vadkörte


vadkörte
addikt

Megvolt kamera első komolyabb próbája.
Kivittem a fotóklubos táborba, time-lapse-eztem vele kicsit.

]EZ lett belőle

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1556) adamfriday válasza vadkörte (#1555) üzenetére


adamfriday
senior tag

Jó lett. Mennyi ideig kattintgatott és milyen időközönként?

(#1557) vadkörte válasza adamfriday (#1556) üzenetére


vadkörte
addikt

5s-enként és kb. 50 perceig. 16MP-es 4:3-as képekből lett minimálisan crop-polva alul/felül. Valamint kontraszt és szaturáció lett módosítva minden képen, mert nekem kicsit lapos volt. (batch, nem egyenként, nem hülyültem meg teljesen... :) ) és leméreteztem 1920px hosszabbik oldalra, ez miatt kicsit élesítettem is az egyes képeken.

Legközelebb 2s-re veszem az időközt és elég lesz az 5MP is. :)

Üdv. V. Körte

(#1558) adamfriday válasza vadkörte (#1557) üzenetére


adamfriday
senior tag

Már szerencsére választható 16:9-es fotó képarány, ami timelapse esetén jól jön. :)

(#1559) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Nektek mennyi az üzemidő 1080p 60fps videofelvétellel? Vagy nem kellene befolyásolni h 1080p vagy 720p? Úgy tűnik a gyári akkuja hibás lesz mert 15percet bír max. De wifi beállítás közben percenként simán merül 1-2%ot, ez normális vagy sikerült egy rosszat kifognom? Kingmax akkuval valamivel jobb a helyzet. azzal szeirntem 40-50 perc meglesz.

(#1560) kgabor89


kgabor89
csendes tag

Üdv!

2 kérdésem lenne:
1. Mi a különbség time lapse videó és fotó között?
2. Járt-e már úgy valaki, hogy a Yi "elrontott" egy timelapse-et? Mert én videó timelapse-szel csináltam 2 videót ugyan olyan 0,5 mp-es beállítással, mindkettő esetében 30 percig vett a kamera. Az egyik jó lett, a másikat viszont ha lejátszom nem timelapse lesz belőle, hanem egy 30 perc hosszú real-time képsorozat 2 kép/sec sebességgel játszva... :D

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1561) SLC09


SLC09
tag

Gondoltam, elkapok néhány villámot. Ez a gondolat a vihar végefelé jutott az eszembe. Kb. 5-10 percet raktam ki az ablakba 0,5 s-os időzítéssel. [link]

(#1562) Surda- válasza SLC09 (#1561) üzenetére


Surda-
őstag

Végül el nem kaptad őket,csak lefotóztad? :DDD

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1563) Daywalker válasza vasi89 (#1559) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is merül percenként vagy 1%-ot beállítás közben.
És persze hogy befolyásolja a felbontás is. Mint mondtam, 1080p60 nekem is 50 perc körül van.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1564) vasi89 válasza Daywalker (#1563) üzenetére


vasi89
addikt

De ez a baj h gyári akksival nekem az max 20 :(

(#1565) Daywalker válasza vasi89 (#1564) üzenetére


Daywalker
addikt

Olvastam, értettem :D Az valóban nem jó...kingma akkuval mérd le mennyi. Egyébként nekem is ingadozott múltkor, kocsiban mértem 55 percet, motoron volt h 40-et bírt (rázkódás? melegedés? ki tudja...)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1566) vasi89 válasza Daywalker (#1565) üzenetére


vasi89
addikt

Reggel van még, nem néztem h írtam e ezt tegnap vagy csak annyit h keveset bír. A kevés meg relatív :DDD

(#1567) vadkörte válasza vasi89 (#1564) üzenetére


vadkörte
addikt

Már az 1.2.6-os fw-rel - fHD/60fps - próbáltam kocsiban, ott 29 perc alatt merült 64%-ra. Nemrég time-lapse-eztem - 16MP/5s - vele ~50 perc alatt merült 43%-ra, majd hazafelé készült még egy éjszakai felvétel a kocsiban a Yi tesztemhez (ha érdekel valakit, még a teszt befejezése előtt felteszem YT-ra) - HD/60fps - kb. 15 percet és így merült kb. 30%-ra.

Várd meg a Kingma akkut és próbáld meg azzal is. Ha úgysem jó, akkor egy fw frissítést/újratelepítsét megpróbálhatnál.

Üdv. V. Körte

(#1568) vasi89 válasza vadkörte (#1567) üzenetére


vasi89
addikt

Már megjött csak épp most vitte el haverom az egészet de úgyis motorozni megy úgyhogy meglátjuk mennyit vesz fel :) Lehet a sok ki be kapcsolgatás meg wifin néztem a képet beállításnál.

(#1569) vadkörte válasza vasi89 (#1568) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezt nem mondtad. :) A wifi szeresse a ménküt, én nem is szokom tartósan használni. Bekapcsolom, csatlakozok a telefonhoz, beállítom, ha kell, aztán wifi-OFF.

Arra viszoont figyeljetek, hogy ha lehet, először a kamerán kapcsoljátok ki a wifi-t utána a telefonon. Mert ha elveszti a kapcsolatot a telefonnal, de lát bármilyen elérhető wifi-t kérdés nélkül csatlakozni próbál hozzá. Ilyen esetben volt, hogy csak akku kivétellel sikerült kikapcsolnom... :U

Üdv. V. Körte

(#1570) Daywalker válasza vadkörte (#1567) üzenetére


Daywalker
addikt

A részidők nem számítanak, simán lehet, hogy nem lineárisan merül, ezért kéne végigmérni egyszer. Most visszanéztem: 53 percet ment egy kocsiban, hogy többször is volt ki-bekapcs és az elején 4-5 percet állítgattam, hogy jó fele nézzen, plusz megfordítottam a képet. De aztán voltam motorozni, ott mintha kevesebbet bírt volna (~40-45 perc). Ami simán lehet, mert akkupakkról töltöttem, és az hajlamos előbb kikapcsolni, ha nagyon alacsony az áramfelvétel (max töltöttség közelében előfordul) így simán lehet, hogy nem fullról indult.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1571) vasi89 válasza vadkörte (#1569) üzenetére


vasi89
addikt

Úgy szoktam :) De bringázásnál mindig megnéztem a képet indulás előtt, mondjuk ezek csak ilyen fél percek voltak max.

(#1572) vadkörte válasza Daywalker (#1570) üzenetére


vadkörte
addikt

Persze. Szerintem is inkább attól függhet mennyire van igénybevéve az eszköz.
A 60p-s fHD videó lekódolása több számítással jár, mint a 16MP-es fotó adatfolyamának JPEG konverziója. :)
Így jobban is meríti az akkut.

Üdv. V. Körte

(#1573) tvamos válasza vadkörte (#1572) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én 720p/30fps-en próbáltam, es úgy sem vitt 90 percet, sajnos. Valahogy ki kell drotozni belőle az 5V-ot, a tokon kívülre... (vagy eladom... nem tudom még...)
Valahogy rá tudok vele mászni a routerre amúgy? Van megoldás a megosztásra ilyen módon?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1574) Habsteve


Habsteve
tag

Ilyet vennétek Yi helyett? :D

(#1575) Surda- válasza Habsteve (#1574) üzenetére


Surda-
őstag

Nem,mert ez hamisítvány.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1576) Habsteve válasza Surda- (#1575) üzenetére


Habsteve
tag

Persze én se, az enyém YI-m már úton van. Ismerősöm rendelt ilyet, most jött meg. Csak miben rosszabb az h hamisítvány (akksi, képminőség)?

(#1577) maj-viktor válasza Habsteve (#1574) üzenetére


maj-viktor
őstag

+10$ és eredeti WiFi-s SJCAM-ot kapsz... tényleg megéri a 10$ spórolás!? (sztem rohadtul nem)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1578) vadkörte válasza maj-viktor (#1577) üzenetére


vadkörte
addikt

Tesó, le vagy maradva. Az SJ6000 már lejárt lemez, az már elavult. Én már űrtechnológiás SJ7000-rel is találkoztam. :D ITT egy kihagyhatatlan ajánlat. :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1579) tvamos válasza Habsteve (#1574) üzenetére


tvamos
nagyúr

Semmi képen sem. Én egész pontosan ezt venném: Garmin VIRB Elite.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1580) zsoltti válasza vadkörte (#1578) üzenetére


zsoltti
senior tag

Jaj, hol éltek már emberek? :DDD SJ8000-t kell már venni, a többi elavult!! :C

[ Szerkesztve ]

(#1581) vasi89 válasza zsoltti (#1580) üzenetére


vasi89
addikt

Milyen kemény már amikor a kínai utánzatot is hamisítják :DDD

(#1582) maj-viktor válasza zsoltti (#1580) üzenetére


maj-viktor
őstag

Van már "kamu 9000" is, inkább ne szemeteljük tovább ezt a topikot... itt már volt-van róla szó...
http://prohardver.hu/tema/olcso_sportkamerak_gopro_alternativak/friss.html

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1584) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Nektek milyen renderelési beállítások váltak be? Például Youtube felbontás*FPS, vagy szimplán gépen tárolásra (jó lenne kordában tartani a gigákat, egyszer az 1 terra is be fog telni :) ). Vegas / Preiere pro?

Előre is köszi!

(#1585) tvamos válasza r6man123 (#1584) üzenetére


tvamos
nagyúr

En szinte csak 720p / 30fps-t használok, de ezen túl nem nézem a file méretet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1586) vadkörte válasza r6man123 (#1584) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha nem hosszú a klip, akkor 1080p/30fps, ha hosszabb, akkor 720p/30fps.

A videók mellett kell a hely a fényképeknek is, mivel elsősorban fotózok. A videózást csak "kirándulás"nak tekintem. A D7000 14 bites NEF-jei meg az ebből készülő TIFF-ek zabálják a helyet. Úgyhogy a Yi egyelőre "másodhegedűs".

Programra meg hivatalosan VSDC Free Video Editor. (ingyesen és bár kicsit nyakatekert de nem rossz) Nem hivatalosan amelyik szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1587) Karaya


Karaya
tag

Ugyanarról a YI képről egy RAW(bal) és a camera JPG (jobb) :

Döbbenetesen sok részletet tud rögzíteni a YI lencse+szenzor, amit sajnos a softveres jpg tömörítés/zajcsökkentés megzabál. Remélem megtalálják majd a módját, hogy legalább scriptből ki lehessen kapcsolni. forrás: dashcamtalk

(#1588) HornedReaper válasza Karaya (#1587) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Aztán majd 1 perc videjó 1GB-nyi adat lesz :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1589) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Az ismerősömnek is megjött a kamerája, de több problémája is van vele.

A kamera nagyon melegszik, elmondása szerint bekapcsolt állapotban rögzítés nélkül is érezhetően meleg. Rögzítéskor ha a bekapcs gombon tartja az ujját, akkor fájdalmasan meleg lesz a gomb.

A kamera magától lekapcsol. Valamikor fél óra után, de van úgy, hogy 3 perc rögzítést követően is.

A rögzítés nem megy Wifi kapcsolattal párhuzamosan.

Szerinte nagyon merül a kamera.

Legújabb FW van fent neki. Szerintetek?

(#1590) vasi89 válasza r6man123 (#1589) üzenetére


vasi89
addikt

Merülést én is tapasztalom, többit hálistennek nem. Melegszik de nem durván, vízben sem párásodott annyira. Szerintem szoftveres gond lesz nála és nálam is :(

(#1591) vasi89


vasi89
addikt

Lenne egy kérdésem ezzel a párásodással kapcsolatban. Raktam bele ilyen elvileg goprohoz való párátlanító csíkokat de kínai szóval nem tudom mit ér. De ismerős volt hungaroringen motorozni és kb 2,5 perc után bepárásodott az egész. Közvetlen a lencse részhez kellene tenni ezeket a vackokat? Mert én random a házba raktam, illetve oké meleg volt de normális h ennyitől be is párásodik? Menetszél hűtötte azért rendesen a kamerát de Én nem tapasztalom azt amit fentebb említett a kolléga, hogy nagyon felforrósodna.

(#1592) r6man123 válasza vasi89 (#1591) üzenetére


r6man123
senior tag

Fura ez a párásodás. Én is motoron használtam, a mellkasomon volt, végig érte a nap, de nem párásodott be.. bár lehet, hogy az ismerősöd plexi mögé rakta, ahol nem érte a menetszél?

(#1593) vasi89 válasza r6man123 (#1592) üzenetére


vasi89
addikt

Tuti, hogy odarakta :) most h jobban megnézem a videot :DDD Én múlthéten bringáztam, oké nem akkora tempó mint motornál de eléggé meleg volt de nem párásodott.

[ Szerkesztve ]

(#1594) r6man123 válasza vasi89 (#1593) üzenetére


r6man123
senior tag

De ha már ez a téma. Tudod, hogy hogyan rögzítette a plexi mögé? Én a tankra a gearbest-es ragadós tappanccsal és egy patentes mounttal és egy rövid hosszabbítóval raktam fel, de élvezhetetlenül rezgett. :(

Videó

(#1595) ambrusg válasza vasi89 (#1591) üzenetére


ambrusg
csendes tag

Ha 2:00 alatt mesz nem parasodik :)

(#1596) vasi89 válasza r6man123 (#1594) üzenetére


vasi89
addikt

Kormányra kötegelőzte a tapadókorongos tartót, fogalmam sincs hogy de egyáltalán nem rezgett neki. Bringán kormányra raktam én is de ott sem látod az utat kb annyira rezeg :)

@ambrusg: :DDD

(#1597) kopidoo válasza r6man123 (#1589) üzenetére


kopidoo
senior tag

Gyors és kikapcsolt állapotban történő merülésre link
Wifi-vel bőven 50 fok fülé megy a kamera és így még gyorsabban lemerül.

(#1598) skyli válasza Karaya (#1587) üzenetére


skyli
senior tag

Tényleg nagyon más a raw, mint a jpeg. sokkal több a részlet így, csak sokat kell vacakolni, míg a rawból normális kép lesz. Fehéregyensúlyt nem is tudom beállítani olyanra, mint a jpegben..

(#1599) scream


scream
veterán

Hogy lehet a Yi-vel RAW-ba fotózni? :F

Amit találtam ott valami script van, de nem tudom hogyan kéne azt futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#1600) skyli válasza scream (#1599) üzenetére


skyli
senior tag

Csak tedd az sd kártya gyökerébe a szkriptet autoexec.ash néven :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.