Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) maj-viktor válasza Joe Swanson (#850) üzenetére


maj-viktor
őstag

De basszus... engem kérdezel!? Te nem vagy elégedett vele!? Mivel nem!? Magyarázd el... én úgy látom OK! (és azért én valamelyest "szakmai szemmel nézem"... sportkamera... légyszíves konkretizáld mi a problémád vele... ha meg nincs, akkor milyen fókuszálásról beszélsz!?)

Azért mert itt vannak ilyen "hack-ek", lencse eltekerések, stb. pláne ha nem is értesz hozzá, csak jobban tönkreteszed... amúgy meg csak használd!

A problémádat írd le...
én most így első ránézésre nem látok vele bajt... de ha rávilágítasz valamire, lehet én is "észreveszem"
(alapból tömörített youtube-ból nem tudok 100%-os minőséget leszűrni... csak közvetlen nyers MOV fájlból... youtube már alapból ront)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#852) adamfriday válasza HornedReaper (#848) üzenetére


adamfriday
senior tag

A kamerákkal foglalkozó srácnak felírhatnának már egy szemüveget a gyárban :)

(#853) maj-viktor válasza adamfriday (#852) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nemlehet, hogy fólia van még a kamera lencsén... egy ismerősöm is jött nekem, hogy a mobilja szar képeket készít... homályos.. megnézem és mondom bazze ember, há vedd le a fóliát a kamera lencséről is! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#854) adamfriday válasza maj-viktor (#853) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ez nálunk mindennapos (több száz telefont supportálunk) :)

Más:

Ti melyik fénymérő módban használjátok a kamerát? (középre súlyozott/átlagoló/szpot)

[ Szerkesztve ]

(#855) Balint78


Balint78
csendes tag

Ez engem is erdekelne, foleg hogy miben nyilvanul meg a kulonbseg a videon. :)

Azt nem tudja valaki hogy Vegas-ban milyen formatumba kell renderelni az 1080/60 videokat hogy ne rontsa le a minoseget, ne is legyen 5szor akkora mint az eredeti méret es mondjuk a popularis medialejatszok is lejatszak?

[ Szerkesztve ]

(#856) Djuree


Djuree
félisten

ioson milyen programot tudok használni hozzá? ma kaptam meg a kis cuccost. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#857) Kh@oSz válasza Djuree (#856) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

A gyári már tud angolul. :K

(#858) Djuree válasza Kh@oSz (#857) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#859) kopidoo válasza Balint78 (#855) üzenetére


kopidoo
senior tag

"Csinálj" egy szintetikus jelenetet és vedd fel mind a 3 módban. Lényeg, hogy legyen rajta sötét és nagyon világos rész is.

(#860) Djuree válasza Joe Swanson (#847) üzenetére


Djuree
félisten

ezzel semmi baj nincsen. :U vegyél gopro-t 5x ennyiért. ja hogy az se jobb, bocs.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#861) Joe Swanson válasza Djuree (#860) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Nem azt mondom, hogy rossz a képe, csak arra voltam kíváncsi a szakértőktől, hogy megéri-e befokuszoltatnom saját kézzel, vagy jót fogtam ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#862) kobold81


kobold81
csendes tag

Ma frissítettem az appot (1.7) és azóta a felvétel előtt nincs élőképem. Nektek is van ilyen problémátok, vagy ez egyedi eset lehet?

[ Szerkesztve ]

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#863) maj-viktor


maj-viktor
őstag

[FB.com/SJ4000HUN] Xiaomi Yi Sports Camera - WiFi Connection & Menu
https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1579915368924313

https://www.youtube.com/watch?v=_cO6WIGq85s

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#864) Djuree


Djuree
félisten

nálatok is ilyen lassú az app válaszideje? ipad mini3-mam van, mozgatom a kamerát és az app 10mp múlva mozdul meg, jó lassan reagál. :U nálatok is ilyen? mert ennek igy nem sok értelme van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#865) bolondember válasza Djuree (#864) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Android - N5/N7 2013: szerintem 1 sec max a késleltetés.

:F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#866) Djuree válasza bolondember (#865) üzenetére


Djuree
félisten

akkor nem tudom nálam mi van. majd állitgatok vmit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#867) Tejberizs76 válasza Djuree (#864) üzenetére


Tejberizs76
tag

Nekem is iPad és iPhoneom van és mindkettőn ugyan olyan lassú. Kipróbáltam egy droidos telóval ott jóval gyorsabb volt. Pedig a wi-fi ugyanaz volt. Megis csak Androidos a Xiaomi :DD

(#868) Tejberizs76


Tejberizs76
tag

Lehet láma kérdés, de nyaralni megyek és kellene SD kártya, addig ok hogy Class10 legyen. Kinéztem itt egy Sandisket Class10 64Gb-osat. Kezeli a 64GB-ot a kis Xiaomi? Vagy jobban járok ha 2x32GB-osat veszek? Melyik a gyorsabb a 32 vagy a 64 GB írásban? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#869) maj-viktor válasza Tejberizs76 (#868) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha jól emlékszem kezeli a SDXC-t így 64GB-ot is... de nekem személy szerint csak 32GB-tal van tapasztalatom... abból van egy halom, ami bevan fogva midenhova (mobil-tablet-DSLR-sport kamok, stb.)

Class-ból C10-et sztem (nem sokkal drágább és másolásnál megköszönöd)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#870) maj-viktor válasza Djuree (#864) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pont az előtted lévő komment - videóba látható, hogy kb. 1mp-es a LAG - késleltetés... 10mp nagyon soknak hangzik!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#871) Balint78


Balint78
csendes tag

Nem tud valaki valami olcso drone-t amire fel lehet szerelni a Xiaomi-t?

(#872) maj-viktor válasza Balint78 (#871) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/friss.html
Syma X8C? (50E-s kategória)
Cheerson CX20 (100E-s kategória)...
egy 20E-s kategóriás (pl. Syma X5C nem bírja el)
Még saját építés... 40-60E között, ami elbír egy ilyen méretű - tömegű kamerát...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#873) maj-viktor


maj-viktor
őstag

[FB.com/SJ4000HUN] Xiaomi Yi Sports Camera -
How to use without smartphone (Használat okosteló nélkül)

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1579915615590955

https://www.youtube.com/watch?v=yKI6O5wBm6I

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#874) XDAnonymus


XDAnonymus
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi, lehet hogy alap kérdés, de ez a masina (végül honorbuyról euból vettem egyet) tok nélkül nem vízálló?
Azért kérdeztem, mert valahol olvastam ilyet, meg hátul elég rendesen zár mind a két helyen, de nem merném kipróbálni.
Ha nem, akkor valaki tudna segíteni, hogy hol találhatnék Mo-hoz minél közelebb minél jobb (esetleg olcsóbb) vízálló tokot?
Köszönöm.

(#875) adamfriday válasza XDAnonymus (#874) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nem vízálló, a két műanyag ajtóra azért nem mondanám, hogy jól zár.

(#876) Balint78 válasza XDAnonymus (#874) üzenetére


Balint78
csendes tag

Nehogy vizbe tedd tok nelkul, mindenképpen kell hozzá.

(#877) maj-viktor válasza XDAnonymus (#874) üzenetére


maj-viktor
őstag

Első komment:
"- (Vízálló tok opcionálisan vásárolható hozzá)"

számomra már ebből eléggé egyértelmű lenne, hogy nem vízálló alapból...
(meg ha végigolvasnám a kommenteket - más "oldalakat" google keresés)

De akkor újra: a kamera alapból nem vízálló, csak a vízálló tokkal, mely ~20$-ért vásárolható külföldről! (~1hó szállítással)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#878) XDAnonymus


XDAnonymus
csendes tag

Jó, köszi a válaszokat, én is láttam ezeket, csak biztosra akartam menni, mert láttam egy-két helyen azt írták, hogy önmagában is vízálló, de tok nélkül sérülékeny...
De akkor ez nem igaz. Igazából fekete vagy fehér Kingma tok érdekelt volna euból, de ilyet nem láttam, úgyhogy marad más... (Annyira nem fontos)

[ Szerkesztve ]

(#879) Balint78 válasza maj-viktor (#872) üzenetére


Balint78
csendes tag

Koszi! Esetleg valami szoftvert tudsz ajanlani amivel ossze lehet fűzni a videokat es nehany alap modositast vegezni? (Kontraszt, szaturacio stb.) Vegas pro-t probaltam de csak ugy tudtam lementeni a videot 1080/60-ba, hogy a nyers 1 giga anyagbol 5 giga lett. Azt meg sokallom egy 3 perces videohoz :)

(#880) sambenez


sambenez
addikt

Mióta feltettem a legújabb firmwaret bekapcsoláskor kifagy a kamera, ki kell vennem az akksit és újra bekapcsolni. Van hogy 2. de előfordul 4-5. alkalomra tudom csak működésre bírni. Találkozott már valaki ilyen hibával?
Visszaraktam az 1.09-et, és azzal nincs ez a probléma, ezért gondolom a firmware az oka.

(#881) bakonyip95


bakonyip95
tag

Nektek is nagyon melegszik a kamerátok?

(#882) Joe Swanson válasza bakonyip95 (#881) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ha töltöm, akkor brutálisan melegszik.

(#883) bakonyip95 válasza Joe Swanson (#882) üzenetére


bakonyip95
tag

Nekem használat közbe is brutálisan és nem tudom, hogy csak én fogtam ki egy ilyet, vagy mindegyik ilyen e?

(#884) KTU válasza bakonyip95 (#883) üzenetére


KTU
addikt

Enyém is melegszik, eléggé használat közben.
De ezt főleg 50P-nél vettem észre.

Vettem plusz akkut és fali töltőt, ami 2db akkut tölt, de nem egyszerre.
Szóval töltés közbeni melegedést nem tudom.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#885) sambenez válasza KTU (#884) üzenetére


sambenez
addikt

Ha nem egyszerre akkor mi értelme a két akku töltésnek? egymás után az egyes töltő is feltöltené.

Egyébként nekem is melegszik. De az SJ4000 is melegszik. Ez gondolom a kis méret miatt van.

(#886) Tomeewap válasza sambenez (#885) üzenetére


Tomeewap
tag

Nálam nem melegszik nagyon a kamera. Töltés közben szinte nem is érezni (megfelelő töltővel kell használni), működés közben viszont érezni a melegedést, de az sem vészes, Galaxy S3 Neo-m erősebben fűt videófelvételkor.

GYÁRI TOK: azt mondta az eladó (mivel én is hibás gyári vízálló tokot kaptam) hogy a Xiaomi leállította a gyártást, mert a termékek nagy része selejtes. Én visszakaptam 60%-ot az árából úgy, hogy nem kellett visszaküldenem Kínába. Így kb.: 3000 Ft-ért elég jó vétel volt, mert nálam egy olyan kis repedés van, mely még éppen hogy nem zavar be a vízállóságba. Egyébként nekem mindegy, mert én nem is ez miatt, hanem a por és rovarok védelme ellen vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#887) adamfriday válasza sambenez (#880) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nálam is előfordult fagyás már kétszer frissítés óta, remélem gyorsan javítják.

Én úgy vettem észre, hogy wifivel melegszik kicsit jobban.

(#888) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Eléggé elítélhető módon nem olvastam végig a topic-ot - kb 80 hsz-ig jutottam a 600+ból - és gondoltam inkább megkérdem, érdemes-e belevágni, javítottak-e a firmware-ek az esetleges gondokon, akksiidő hosszú távon is beállt erre a 85-100 percre, etc.
Továbbá honnan érdemes most rendelni, érdemes-e szórakozni a kínai rendeléssel, vagy keressek vmi eu warehouse-os china webshopot inkább (megfogják-e a vámon, plusz ott van a gariban visszapostázás esete...), valamint a számomra legfontosabb kérdés:
megy-e az app BB Z10-el is? Értsd az app elindul, működik, de akinek van esetleg OS10-es BB is a közelében, tudná nekem tesztelni, nincs-e kompatibilitás probléma, esetleg laggolás?

Banggood fiókom van, rendeltem már onnan pár dolgot - pl. Xiaomi powerbank, hogy maradjunk a márkán belül - , van kuponom is tőlük, amivel UK raktárból a termék 95USD lenne. Ugyanez tőlük Kínából (68-5) USD * 1,27 + 2000 HUF; jelen árfolyamon (280 HUF) 26600,- Ft UK stock vs 24.400,- Ft CH stock. (Vs 17.600,- Ft, ha átcsúszik a postán) Így egyértelmű a UK előnye, nem ül rajta a posta, nem kell szívnom a vámeljárással, megjön max egy hét alatt.
Kivéve ha átcsúszik, mert akkor Kína verhetetlen áron szolgáltat...
Nagyon keményen lecsap a posta az ilyen csomagokra? Nem érdemes rizikózni? És tudtok esetleg olcsóbb/biztosabb beszerzési forrást?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#889) kobold81


kobold81
csendes tag

Válaszoltak az original tok gombtörés problémámra. Felajánlották, hogy küldenek egy KingMa tokot és a gyárit is megtarthatom. Amíg gondolkoztam, hogy mi legyen újra megnéztem a tesztet és ott láttam, hogy ha minden igaz, akkor a gyári tokok gyártását le is állították a gombtörés miatt.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#890) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Fejpántot keresek a kamerához (sisak nélkülit), esetleg tudtok linkelni belföldi webshopból? (1-2 héten belül kellene.)

Köszi!

(#891) kobold81 válasza r3dsnake (#890) üzenetére


kobold81
csendes tag

Ezt nézd meg:
[link]

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#892) r3dsnake válasza kobold81 (#891) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:R

(#893) adamfriday válasza kobold81 (#889) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nagyon jó, még ide sem ért az original tok, de jobb, ha nézek is helyette másikat.

(#894) silboy válasza adamfriday (#893) üzenetére


silboy
aktív tag

Én rendeltem egy ilyet,majd megosztom a tapasztalataimat.Gondolom ez olyan mint a fórumon közzétett összehasonlító tesztben szereplő,második legjobbnak kihozott,piros tömítéses 60 m-ig vízálló tipus.

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#895) szel.balazs válasza sambenez (#880) üzenetére


szel.balazs
csendes tag

Meséld már el nekem legyél olyan kedves, hogy hogyan tetted vissza a régi firmwaret, mert nekem is teljesen ugyan ez a problémám a frissítéssel.

(#896) sambenez válasza szel.balazs (#895) üzenetére


sambenez
addikt

Rámásoltam a bin fájlt az SD kártyára beraktam a kamerába, bekapcsoltam a kamerát, és a kamera feltelepítette, majd kikapcsolt. Ezután már a régi firmware-val indul el. Arra kell figyelni az app jelzi amikor csatlakozol a telefonhoz, hogy van frissebb de nem szabad engedni, hogy telepítse.

(#897) sambenez válasza Tomeewap (#886) üzenetére


sambenez
addikt

Működés közben melegszik nekem, én nem töltöm az akksit a kamerában.

(#898) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Már a 11-edik napja nincs itt a tokom :( Már kezd elég bosszantó lenni a dolog.
UI, banggoodos eus rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#899) Tomeewap válasza Joe Swanson (#898) üzenetére


Tomeewap
tag

Nekem 9 nap alatt megjött Kínából a vízálló tok. Mostanában elég jó időket futnak be a távol-keleti posták.

Hongkong post: 6 nap
China post: 9 nap
SG post: 2 nap
NL post: 1 nap! (processing idő (3-4 nap)

Nyáron úgy látszik "pangás" van, és csak úgy száguldanak a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#900) Daywalker


Daywalker
addikt

Üdv!

Csatlakoznék a csapathoz! Az imént kaptam kézbe, hongkongi helyi beszerzés, még töltődik, de nagyon várom már, hogy mit tud. :C
Nagyon meg vagyok indulva a tokért is, de amiket itt olvastam a gyári tokról kicsit elbizonytalanított. Lehet, hogy én is inkább a silboy által linkelt pirosat veszem...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.