Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) vadkörte válasza zsoltti (#1099) üzenetére


vadkörte
addikt

Gondoltam szólok, hogy a sample privát. :)

Enyémet kicsi Ming még nem adta fel, csak a TN van lefoglalva. Kiváncsi vagyok Haylan mikor ér vele ide. :)

Szerintetek autós töltőnek a mezei univerzális 1A-es autóstöltő is jó lehet? Ha igen, csak USB madzagot kell vadásznom. Ebből csak a gyárit szereti, csag elvan bármilyennel?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1102) zsoltti válasza zsoltti (#1099) üzenetére


zsoltti
senior tag

Elvileg már nem privát.

(#1103) adamfriday válasza vadkörte (#1101) üzenetére


adamfriday
senior tag

Teljesen jó hozzá az az autós töltő is. Kábelnek én olyat használok ami garantáltan átvisz normális töltőáramot, az olcsóbbak általában 500mA-nál többet nem tudnak továbbítani.

(#1104) Freezee válasza zsoltti (#1099) üzenetére


Freezee
senior tag

Ejj ahogy egyre több videót nézek szerintem nekem is kellene fokuszt állítanom :(
De nagyon nem szívesen állok neki szétbontani. Honnan tudtad mennyire kell állítani mennyit kell fordítani rajta?
Sok időbe telt amíg sikerült?

(#1105) adamfriday


adamfriday
senior tag

Az az érdekes, hogy visszanéztem az első felvételeket, amiket még talán a 0.9-es fw-el csináltam, semmi élesség gond nincs velük, mintha valamelyik frissítéssel állítottak volna a rekeszértéken.

(#1106) zsoltti válasza Freezee (#1104) üzenetére


zsoltti
senior tag

Most megint tekertem rajta , mert láttam hogy a bal oldal nem volt olyan éles.
Egyszerűbb ha képeket csinálsz és usb-vel gyorsan a gépre rakod és megnézed hogy milyen lett a kép. nem sok idő azt írták hogy szemből nézve a lencsét óramutató járásával megegyező irányba kell tekerni, miután a meleg ragasztót lepiszkáltad. 2-3 mm-t írnak de én többet tekertem rajta, amíg jó lett, majd ma próbálgattam, és rájöttem hogy homályos az egyik oldal. az még 2-3mm volt jobba balra amíg megtaláltam a helyes szép képet. [link] ennél szebb már nem hiszem hogy lenne, kérdés még, ha tovább tekerek rajta mennyire lesznek élesek a messze lévő dolgok, érdemes-e ezzel még szórakoznom, mert akkor a közelbe lévő dolgok már nagyon homályosak lesznek, illetve akkor már megint be homályosodik a baloldal.

[ Szerkesztve ]

(#1107) HornedReaper válasza zsoltti (#1106) üzenetére


HornedReaper
senior tag

És hogy lehet újra rögzíteni, milyen ragasztóval? :)
A meleg-ragasztós pisztollyal biztos nem próbálnám meg..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1108) vadkörte válasza zsoltti (#1106) üzenetére


vadkörte
addikt

Nincs kicsit túlreagálva ez az életlenség mizéria?

A dashcamtalk alapján 1/2,3"-os (7,77mm átm.) valóban 16MP-es Sony IMX206CQC/IMX206HQC az eszköz szenzora.
Kérdés milyen optikát kapott - üveg, vagy műanyag lencsés - van-e valódi rekesze (kétlem)?
Az optika anyaga - az egyes lencsék törésmutatói, felbontóképességük, bevonataik minősége, stb... - is jelentősen képes befolyásolni a végleges kép minőségét. Viszont nem írják, hogy mekkora a gyújtótávolsága.
Az OK, hogy a 155°-os látószög lényegében halszem és a halszemek egyik tulajdonsága, hogy pár centitől Jeruzsálemig minden éles.
A konkurenciában - SJ4000/5000, GoPro, Sony-k, stb... - mekkora szenzor dolgozik?
Aki kicsit jártasabb a digitális fotózás világában az tudja, hogy minél kissebb egy szenzor, annál könnyebb kompakt méretű optikát készíteni hozzá. Elképzelhető, hogy ezt az optikát nem ekkora szenzorhoz tervezték?
Nem lehet, hogy az az életlenség amit tapasztaltok az a szoftveres utóéesítés hiányából, vagy moderáltabb mértékéből fakad? Ha viszont a nagy szenzor okozza a távolabbi tárgyak életlenedését, az nem hiba, hanem tulajdonság. Mélységélesség. (még halszenél is van, csak rohadt nagy az élességi tartomány)

Üdv. V. Körte

(#1109) r6man123


r6man123
senior tag

Ahogyan egyre több videót nézek meg, annál jobban gyanakszom minőségbeli eltérésekre. Nem tudom, hogy a Youtube, vagy user tömörítés, vagy hardver miatt van-e, de HD és HD között nagy eltéréseket látok (élesség, részletesség, telítettség). Esetleg valakinek van nyersen letölthető videója?

(#1110) zsoltti válasza vadkörte (#1108) üzenetére


zsoltti
senior tag

A Youtube annyira szarul tömörít hogy majdnem a nem is látni hogy homályos a fokusz fix előtti videóm.
Ha valaki gyanakszik arra hogy homályos a videója Yi-je akkor valószínű az, 5 perc alatt meg van a fix álljon neki, nem kotyog a lencse nemigazán tűnik törékenynek!
Nemigazán lehet elrontani

előtte , utána videóba elvileg lehet látni a különbséget, még szaros youtube videón is.

[ Szerkesztve ]

(#1111) vadkörte válasza zsoltti (#1110) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezekszerint egyes példányok nemes egyszerűséggel trehányul vannak öszerakva. :(((
Kiváncsi leszek, vajon az enyém is kendácsolós lesz, vagy a jól összerakottak körül kerül ki. :D

Üdv. V. Körte

(#1112) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Én is gondolkozom egy Yi vásárlásán a kérdés már csak az honnan lenne érdemes rendelni. Nézegettem a Banggood-ot, Gearbest-et és a Honorbuyt, de még mindig nem sikerült dönteni. A garanciával mi a helyzet? Mert ahogy láttam Gearbest esetén az jár hozzá, a többinél nem találtam infót erről. Kinek mi a tapasztalata (szállítási idő, megbízhatóság.. ) ? Melyik webshopot ajánljátok?

szerk: közben egy Honorbuy-on talált komment - válasz:
Hi, is there a guaranty ? - hello, yes,we provide warranty

[ Szerkesztve ]

(#1113) silboy


silboy
aktív tag

Windows phone-ra van a kamerához app?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1114) adamfriday


adamfriday
senior tag

Nálatok az 1.8-as app működik rendesen? Nálam nem látja a kamerán lévő képeket, videókat, csak az ikonjaikat. Ha rányomok akkor megnyitja, de letölteni nem lehet őket. Visszaraktam 1.7-et, az teljesen jó.

(#1115) kopidoo válasza vadkörte (#1108) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha megnézel egy előtte-utána képet vagy videót, akkor látod, hogy nincs túlreagálva.

(#1116) dvnce válasza Daywalker (#1012) üzenetére


dvnce
csendes tag

Köszi a tippet!
Végre megjött a kamera és ma volt időm a szoftverrel és magával a kamerával is letesztelni a kártyát. Sajnos valóban nem tudja az ígért 48 megás sebességet, de a class10-et legalább igen.
Teszteredmény:
Warning: Only 30474 of 30516 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 14.1 MByte/s
Reading speed: 18.2 MByte/s
H2testw v1.4

Ami viszont fontosabb hogy a Yi-hez így kevés! A tesztfelvételen a korábban említett fehér villanást is tapasztaltam, illetve néhol nem gyengén beszaggatott.
Sebaj ebay-en már meg is reklamáltam és megrendeltem hazai boltból az eredeti evo-t :)

(#1117) Daywalker válasza dvnce (#1116) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért a sebesség nagyban függ az olvasód képességétől, nem biztos, hogy a kártya nem eredeti (teszteld más gépben is)...ha a class 10-et hozza akkor annak elégnek kell lennie a Yihez, elvileg nem kell uhs kártya. Nekem a tiednél lassabb kártyával is jó volt a felvétel.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1118) silboy válasza silboy (#1113) üzenetére


silboy
aktív tag

Erre valaki?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1119) sambenez válasza dvnce (#1116) üzenetére


sambenez
addikt

Ebayről is lehet jó evo-t venni, csak nem mindegy kitől veszed.

(#1120) sambenez válasza silboy (#1118) üzenetére


sambenez
addikt

Tudomásom szerint nincs.

(#1121) maj-viktor válasza dvnce (#1116) üzenetére


maj-viktor
őstag

A 48MB általában olvasási sebességnek adják meg... csalóka a class az írás... de a nagybetűvel ráírt 48 "csak" olvasási sebesség...

Hol vetted!? Mert a 10-15MB írás - olvasás normális!
Nem értem mit akarsz reklamálni...

És ezek megaBYTE, a video bitrátája meg megaBIT

BYTE - BIT 8-as váltás... és a 15MByte / sec = máris 120MBit... a videóhoz fullHD esetén meg kb 20.000 kbps kell (ami 20Mbit)

Amúgy ahogy előttem írták nem mindegy hogy méred... beépített kártyaolvasóval... USB2-n vagy USB3-on, még a kábel minősége is számít, ha USB-s kártyaolvasóról van szó...


eseteg erről a narancssárga Samsung-ról van szó!?
UP TO 48MB... azaz AKÁR 48MB! :DDD

Ezt a fajtát én is 18/14-es sebességgel mértem (írás/olvasás)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1122) maj-viktor válasza maj-viktor (#1121) üzenetére


maj-viktor
őstag

Parancsolj Samsung honlapja is...
http://www.samsung.com/hu/consumer/memory-ssd/memory/microsd/MB-MP32DU2/EU
"Sebesség
Max 48 MB/s átviteli sebesség UHS-I interface * Az aktuális sebesség kevesebb lehet eltérő körülmények közt. * Az írási sebesség kevesebb, mint az átviteli sebesség."

A Samsung PRO tud 90/80 olvasás-írást
(ami amúgy Xiaomi Yi-hez felesleges a C10 elég neki)
http://www.samsung.com/hu/consumer/memory-ssd/memory/microsd/MB-MG32D/EU
"Sebesség:
Olvasás: max 90 MB/s UHS-1 felület, írás: max 80 MB/s UHS-1 felülettel * Az aktuális sebesség eltérő körülmények között változhat."

Érted... max. elméleti max, mint az USB2 480Mbit-je... vagy a netcsomagod, amiért 100Mbit-ért fizetsz papíron és apróbetűben a "garantált sebesség" 10Mbit mondjuk és a valóságban csak stabil 60Mbit-et kapsz mondjuk

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1123) dvnce válasza maj-viktor (#1122) üzenetére


dvnce
csendes tag

Ok. Akkor az elmondásotok alapján jó a kártya... vagyis elég valószínű hogy jó. Ekkor azonban felmerül bennem a kérdés, hogy miért szaggat a felvétel helyenként és miért villant itt-ott egy fehéret a videó?

(#1124) silboy válasza sambenez (#1120) üzenetére


silboy
aktív tag

Akkor akinek windows-os mobilja van nem is tudja használni a Yi-t?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1125) KTU válasza silboy (#1124) üzenetére


KTU
addikt

Tudja használni.
Csak a telefonjával nem tudja összekapcsolni.

Várja a win 10-et.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1126) silboy válasza KTU (#1125) üzenetére


silboy
aktív tag

Win 10-el mi fog változni?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1127) bakonyip95


bakonyip95
tag

@maj-viktor: Sikerült kipróbálni, hogy az olcsó bluetooth shuterrel működik e? Néztem youtube-on csak olyan van h telefonos szoftverrel együtt megy, de engem az érdekelni, ha nincs csatlakoztatva telefonhoz, akkor működik e! :D

(#1128) Daywalker válasza maj-viktor (#1121) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD akkor rossz a kártyaolvasótók, nekem stabil 22 megával írja :D
Na de mindegy, a lényeg, hogy jó a kártya és annak az írási sebességnek elégnek kell lennie.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1129) Djuree


Djuree
félisten

rendeltem light in the box-ról egy kingma vízálló tokot, erre küldtek egy dual usb chargert, de legalább az is kingma és persze fele annyiba kerül. :W ennyi retardáltat komolyan...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1130) r3dsnake válasza silboy (#1126) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi.

(#1131) Daywalker válasza Djuree (#1129) üzenetére


Daywalker
addikt

Akku is van legalább hozzá?:D (ha nem kell és megválnál tőle szólj, hátha érdekel) Komolyan nem komplettek ezek...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1132) KTU válasza silboy (#1126) üzenetére


KTU
addikt

[link] nézd min. 8:10-ig, 40 másodperc :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1133) HornedReaper válasza adamfriday (#1114) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem most jött nemrég a kamera, rögtön frissítettem, és nálam sem játssza le a kameráról a videókat a telefon, azt írja online nem támogatott a lejátszás vagy ilyesmi..
Amúgy élesnek tűnik a képe, én nem tekergetem a lencsét, ill. nem merül kikapcsolva :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1134) vadkörte válasza KTU (#1132) üzenetére


vadkörte
addikt

Félelmetes ez a két madár... :C

(#1115) kopidoo:
Visszakerestem amit az egyik topiktárs linkelt. Látható a különbség, de ha nem mondjátok mit keressek annyira nem tűnik fel. (videóban)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1135) sitotomi


sitotomi
tag

Sziasztok!

Én is rendeltem kamerát, plusz egy két tartozékot. Reméljük a legjobbakat. :-)

- kam [link]
- szilikon tok [link]
- vízálló tok [link]
- tartozékok [link] (Majd kiderül kompatibilis-e, ebay feedback selectoron csak pozitív volt rá.)
- powerbank [link] (kár hogy powerbankból nincs fehér...)

[ Szerkesztve ]

(#1136) Djuree válasza Daywalker (#1131) üzenetére


Djuree
félisten

akkut nem küldtek baxxák meg. :DDD írtam nekik, remélem normális választ adnak, kb. ilyesmit: ok, semmi gond, küldjük a cuccot, azt meg tartsd meg! :DD ez lenne a korrekt, máshol volt már így.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1137) adamfriday válasza sitotomi (#1135) üzenetére


adamfriday
senior tag

Idővel ehhez a powerbankhoz is lesz minden színben szilikon tok. :)

@harveszter: a fotók miniatűrjeit sem mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#1138) sambenez válasza sitotomi (#1135) üzenetére


sambenez
addikt

"(kár hogy powerbankból nincs fehér...)"

10400-hoz van fehér szilikon tok, és máris van fehér powerbankod.

(#1139) Daywalker válasza Djuree (#1136) üzenetére


Daywalker
addikt

:C Reméljük a legjobbakat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1140) HornedReaper válasza adamfriday (#1137) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Fótokat meg is nyitja, nagyítani is enged. Csak a videókkal nem lehet kezdeni semmit..

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1141) adamfriday válasza HornedReaper (#1140) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nem szoktam appban visszanézni videókat, de úgy rémlik a 60FPS-t nem játsza le, csekkold le 30FPS-el.

(#1142) sitotomi válasza sambenez (#1138) üzenetére


sitotomi
tag

És tényleg! Köszi! Bár nekem 10000 van nem 10400. Nem néztem még méretbeli különbség van-e.

[link]

(#1143) HornedReaper válasza adamfriday (#1141) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A 30 FPS videót lejátssza :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1144) .wantííd válasza .wantííd (#1112) üzenetére


.wantííd
tag

Valaki erre? :)

(#1145) adamfriday válasza HornedReaper (#1143) üzenetére


adamfriday
senior tag

Hmm nálam lehet, hogy az 1.8-as app nem szereti a CM12.1-et.

(#1146) HornedReaper válasza adamfriday (#1145) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Könnyen meglehet, nekem Xiaomi MI2S-en 4.4 alapú MIUI van

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1147) Djuree válasza Daywalker (#1139) üzenetére


Djuree
félisten

na küldik a cuccot ez meg maradhat. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1148) r6man123


r6man123
senior tag

Nagyon nem tudok dönteni.

Az SJ5000+ és a YI között mi adja a "felárat" az SJ javára?

Megmondom őszintén laikus szemeimmel nem tudok érdemi eltérést felfedezni a két kamera képe között. Amúgy a mostani Bangood-os leárazás reális vagy kamu és ilyen áron szokott mozogni?

Köszi !:)

(#1149) maj-viktor válasza r6man123 (#1148) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ: adnak pluszba rengeteg tartozékot és 2"-os LCD
(de ne PLUS-al, hanem az SJCAM SJ5000 WiFi-vel szemezz szerintem)

Xiaomi: 120fps lassítás (nuku LCD, nuku tartozékok, nuku vízálló tok)

Bang ár annyi... nettó ár! (Kínából +ÁFA-val számolj +27% és 2E Ft vámkezelési költség... EU-s raktár esetén nincs pluszköltség)

SJ4000HUN-on szoktak lenni kuponkódok banggoodra - SJ4000 - SJ5000 - Xiaomi Yi-re...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1150) Djuree válasza r6man123 (#1148) üzenetére


Djuree
félisten

vigyázz az sj5000+ -al, amit én rendeltem hibás és küldöm vissza. a többieknek jól működik mert nem olvastam másnál ilyet. a yi az megy ahogy kell.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.