Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) adamfriday válasza maate_toth (#248) üzenetére


adamfriday
senior tag

A Nexus4/CM soft reboot nálam is megvan, továbbá csak úgy volt hajlandó csatlakozni, ha egy másik wifiről kapcsolódtam át (ami a szabadban kicsit problémás :) ) FW frissítés és wifi átnevezés óta még csak egyszer próbáltam, de akkor működött.

(#252) OccsE


OccsE
aktív tag

lehet hulye kerdes.... de az sj4000 vizallo tokjaba nem lehet bele rakni?
Kis "kiparnazassal"?
tudom a gombok nem ott vannak.... de ha ugyis wifi-sen iranyitja az ember...

[ Szerkesztve ]

(#253) adamfriday válasza OccsE (#252) üzenetére


adamfriday
senior tag

(#254) OccsE válasza adamfriday (#253) üzenetére


OccsE
aktív tag

koszi... erdekes...
azert merult csak fel a kerdes mert lattam egy olyan osszehasonlito videot ahol
egymas melle voltak rakva es ott a Xiaomi kisebbnek tunt...

(#255) sambenez válasza OccsE (#254) üzenetére


sambenez
addikt

Sajnos nagyobb. Első dolgom ennek kipróbálása volt, annak ellenére, hogy láttam egy videót ahol nem tudták belerakni.

(#256) OccsE válasza sambenez (#255) üzenetére


OccsE
aktív tag

kes belso sinek lereszelese..... tul nagy melo?

(#257) sambenez válasza OccsE (#256) üzenetére


sambenez
addikt

Talán megoldható lenne, de 19$ a saját tokja ennyiért meg inkább nem bántom.

(#258) Szada85


Szada85
aktív tag

Van közületek olyan, aki rendelt is már tokot?
A legtöbb oldalon még presell van, egyedül a coolicool oldalon látom, hogy in stock, ott 19 dodóért, erősen gondolkozom, hogy leüssek egyet, csak gondoltam előtte tájékozódom :)

(#259) GoldhandRent válasza sambenez (#257) üzenetére


GoldhandRent
őstag

kapni már tokot hozzá ?
pont válaszoltak rá :$

[ Szerkesztve ]

-

(#260) maj-viktor válasza Szada85 (#258) üzenetére


maj-viktor
őstag

Engem annyira nem izgat a tok... de coolin ezt olvastad!?

"Pre Sale Tips: This item is available to pre-order from 07.04.2015 - 31.05.2015,
All the orders will be shipped out on 31.05.2015 after the pre-sale period. we will ship the parcel in chronological order."

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#261) GoldhandRent válasza maj-viktor (#260) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem nyárra kéne a VÍZÁLLÓ tok :S
Esetleg valami HomeMade megoldás, ha addig nem tudnék beszerezni ? :D
Gondolkoztam már átlátszó műanyag dobozon, nejlon zacskón, stb xd (vicc)

-

(#262) sambenez válasza maj-viktor (#260) üzenetére


sambenez
addikt

Engem izgat, mert elég nehéz lenne nyaraláskor tengerben fürdős videót csinálni nélküle.

Nyárig szerintem simán megjön. Szerintem ugyanaz lesz mint a kamerával. Hirtelen mindenhol lesz csak meg kell rendelni.

(#263) GoldhandRent válasza sambenez (#262) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ugyan erre kellene nekem is :D
szinte csak ezért vettem :P

-

(#264) GeryGreyhoun válasza OccsE (#252) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

A Yi nagyobb, kb 2 milliméterrel szélesebb (próbáltam, nem fér bele az SJ4000 tokjába)

tomanovicsgergely.hu

(#265) Szada85 válasza maj-viktor (#260) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, azóta észrevettem, csak első blikkre átfutottam rajta, mea culpa :)
Én hasznosnak gondolom a tokot, ugyanis legtöbbször autós felvételeket szeretnék csinálni, köztük külső felfogatással ( ezért is váltottam sima sj4000-ről beépített WiFi-s camra ), és nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy egy váratlan tappancs elengedéskor nem a kamera maga, vagy a lencse karcolodik, hanem egy tizenhuszon dolláros, cserélhető tok :) ( elhagyni nem fogom, arra készítettem "biztonsági pántot " magamnak, hasonlót, amit az sjcam-hoz is adnak, csak hosszabbat.
Nyilván belső videóknál nem feltétlen kell, bár ott is ad egyfajta plusz biztonságérzetet. De persze ez csak az én véleményem.

(#266) maj-viktor válasza GoldhandRent (#261) üzenetére


maj-viktor
őstag

...persze nem azt mondom, hogy hülyeség, csak aki nem vízes környezetben használja annak nem létszükség... persze ha majd úgy adódik én is valszeg beszerzek hozzá, csak nekem nem olyan sürgős... mert én alapból nem vizes környezetben használom... pl. szörf - síelés... de abszolút megértem azokat, akiknek ez hiány... pl. akár csak egy medencés vízalatti felvételhez!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#267) Upo válasza GoldhandRent (#263) üzenetére


Upo
addikt

Pacsálásra nekünk van ilyen, már vagy 6 éve teszi a dolgát, még optikai zoom is van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#268) Attila444 válasza maj-viktor (#266) üzenetére


Attila444
aktív tag

Azért egy akciókameránál alap(nak kéne hogy legyen) a tok.
Nem a vízállósága miatt, hanem ha felrakod bárhova, autóra, motorra, biciklire, fejre, vállra, lábra, stb. és valami történik, akkor ne a lencse vagy a kamera sérüljön, koszolódjon.
A 2014-es olcsó gopronál sem úgy próbáltak spórolni, hogy nincs hozzá tok, nem véletlenül.

(#269) Upo válasza Attila444 (#268) üzenetére


Upo
addikt

Van tok ehhez is, csak még nem áll rendelkezésre kellő mennyiségben. :U
Manapság már mindenki mindent a bejelentés előtt 2 héttel akar megvenni, és rá 3 napra már anyázik hogy még nem jött meg kínából. Hiába, az early adoptereknek ilyen stresszes az élete, vannak akik pl. kiharapott telefonokért képesek napokat sátorozni. Hidd el, május végére dunát lehet vele majd rekeszteni, a csapból is az fog folyni, sőt biztos vagyok benne hogy lesz akciós gép+tok bundle is, de hát az elejétől tudni lehetett hogy a tok később lesz, aki enek ellenére mégis berendelte és most anyázik hogy nincs, pedig mondták hogy még nincs, na az megérdemli...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#270) GoldhandRent válasza Upo (#267) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nyilván nem csak amiatt de fontos szempont volt.. úgy ahogy a FHD 60fps és a slowmo 240fps is :P
(amit gondolom az nem tud, VGA felbontásban :D)

-

(#271) OccsE


OccsE
aktív tag

es tovabb esik az ara...

(#272) rasky válasza OccsE (#271) üzenetére


rasky
senior tag

lesz ez még 15k is... :U

(#273) HornedReaper válasza rasky (#272) üzenetére


HornedReaper
senior tag

+vízálló tok és felfogatók.....

Pótakksi is drágább még hozzá a konkurenciánál, ill. nincs is gyári pótakku.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#274) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Kezdenek megjelenni a Xiaomi-ra is a TV-out "megoldások"... :)

&

tok sportkamokhoz (GoPro - SJCAM-ok - SJ4000 - Xiaomi)
~5$-ért 1-2E Ft-ért nem rossz alternatíva - tárolás - huroclázáshoz

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#275) GeryGreyhoun válasza HornedReaper (#273) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Amit a Honorbuy árul, az vajon nem gyári?

http://www.honorbuy.com/284-rechargeable-battery-charger-for-xiaomi-yi-sports-camera.html

(SJCAM.com-on külön-külön kerül 10 dolcsiba az akku és a töltőkeret, szerintem ez így elég baráti ár)

tomanovicsgergely.hu

(#276) adamfriday válasza GeryGreyhoun (#275) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ezt már én is nézegettem, de nem hinném, hogy ennyiért eredeti. Még a Kingma féle utángyártottal szemezek.

(#277) Dashes


Dashes
őstag

banggood+szövegleszedés+300ftos posta = 9 munkanap.

(#278) sambenez válasza GeryGreyhoun (#275) üzenetére


sambenez
addikt

Honorbuy-on elég szép a szállítási költség.

(#279) Burki válasza adamfriday (#247) üzenetére


Burki
aktív tag

Elfelejtettem válaszolni. :U
Nagyon köszönöm a segítséget!
Elvileg feltöltöttem, remélem kikapcsolt állapotban nem merül sokat, ma lesz a köszöntés, remélem tetszeni fog az illetőnek.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#280) didros válasza Dashes (#277) üzenetére


didros
senior tag

"Ugyanezt" várom én is... Te sem kaptál Tracking numbert?

(#281) Dashes válasza didros (#280) üzenetére


Dashes
őstag

nem, üzenetre is sablon válasz jött. postnl hozta végül 9 munkanap alatt.

(#282) GoldhandRent válasza Burki (#279) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én azt vettem eszre, hogy kikapcsolva arcatlanul merul... 30-45% kozott kapcsoltam ki vasarnap, s 5%korul kapcsolt be csutortokon... Ez azert eleg nagy kulonbseg... Wifi beizzitasa utan kapasbol ki is kapcsolt.

-

(#283) sambenez válasza GoldhandRent (#282) üzenetére


sambenez
addikt

Melyik FW van rajta?
Én ennél sokkal lassabb merülést érzek.

(#284) Burki válasza GoldhandRent (#282) üzenetére


Burki
aktív tag

Visszaolvasva kicsit (#248) maate_toth írta,hogy újabb FW-vel megszűnik a merülés.
Más is csinált már FW frissítést?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#285) adamfriday válasza Burki (#284) üzenetére


adamfriday
senior tag

Én felraktam az 1.0.9.-et az 1.4-es appon keresztül, simán ment.

(#286) adamfriday válasza GoldhandRent (#282) üzenetére


adamfriday
senior tag

Közben megnéztem, 99%-on kapcsolt be egy héttel töltés után.

(#287) martin555 válasza adamfriday (#286) üzenetére


martin555
aktív tag

vízalatti tokom ettől az eladótól nem jött meg, most várom hogy visszakapjam a pénzt:

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Xiaoyi-Yi-Action-Camera-Waterproof-Case-Diving-40m-sport-box-Xiaoyi-Sport-Cameras-Box/32312416639.html

valaki tudott már endelni és meg is kapta? ha igen, linket léci!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#288) adamfriday válasza martin555 (#287) üzenetére


adamfriday
senior tag

Atyaég ember, ugye tudod, hogy ez előrendelés? De ha nem is tudsz angolul legalább egy kicsit itt olvasnál vissza.

(#289) bakonyip95


bakonyip95
tag

Csak nekem tűnt el banggood-ról az a bizonyos 300ft-os gyorsabb szállítási mód? :( Egyébként ott most már 74 dollár a sima kamera! :)

[ Szerkesztve ]

(#290) maj-viktor válasza adamfriday (#288) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajna rengeteg ilyen rendelő van... olvasni nem tud... de követelőzik!

Egyszóval: PRE-ORDER & PRE-SALE... fázisba van szinte mindenhol a tok! Május elejére - közepére igérik mindenhol a szállítmányokat, így onnantól indulhat meg a valós szállítás + 2-4hét míg megjön EU-ba / magyarba! Ergó legjobb esetben május végére lesz a kezedbe! (esetleg kicsit hamarabb - magasabb áron a EU stock-os ware-kbe! Oda küldenek majd kartonnyit és magasabb áron ~1hét szállítással is megkapható lesz... azért mondom május közepe vége felé tűnik reálisnak a "kézbe vevés - használhatása")

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#291) GoldhandRent válasza Burki (#284) üzenetére


GoldhandRent
őstag

legújabb FW és APP van fent, de majd még nézegetem, hátha egyszeri alkalom volt :)

-

(#292) Dashes


Dashes
őstag

távoli fókusz\wifi zaj\gyenge hang problémákra van valami megoldás?

(#293) maj-viktor válasza Dashes (#292) üzenetére


maj-viktor
őstag

távoli fókusz (lencse tekerés):
https://dashcamtalk.com/xiaomi-yi/#Out_of_Focus

csak saját felelősségre!

wifi zaj! (ne wifivel használd! :D) <--- ez engem is bosszant!

alacsony hang... utólagos szoftveres feltuningolás! :D

sajnos ezeket a problémákat én is tapasztalom és igazából "minőségi" megoldás nincs... első generációs kamera... újabb gen esetén talán javítják (esteleg fw frissítéssel)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#294) Captor válasza Dashes (#292) üzenetére


Captor
tag

(#295) sambenez válasza Dashes (#292) üzenetére


sambenez
addikt

Csináltam egy gyors próbát. Nekem semennyivel nem halkabb a Yi mint az SJ4000. Persze lehetne kicsit hangosabb.
Aztán elindítottam a felvételt, és közben bekapcsoltam a wifi-t, de nem lett zajosabb a felvétel. Egyedül a távoli fókusz amivel gondom van, de ez meg a FW frissítéssel jött. Hátha egy későbbi FW-ben javítanak rajta.

(#296) sambenez válasza Captor (#294) üzenetére


sambenez
addikt

Én ebből a mikrofon fix-ből semmit nem értek. Mit csinál? Kilógatja a mikrofont a házból? Mert ez így biztosan nem járható út.

(#297) Captor válasza sambenez (#296) üzenetére


Captor
tag

Én azt vettem ki belőle, hogy a mikrofont körbevevő gumi eltakarhatja azt a kis furatot a házon. Olyan a felvétel mintha befognák a mikrofont. Nem feltétlenül érinti mindegyiket, de ha tompa a hangja akkor valószínű. Egyébként kivágja nagyobra a gumit, hogy ne tudja eltakarni a furatot a házon.

(#298) Dashes válasza sambenez (#295) üzenetére


Dashes
őstag

wifivel indítsd a felvételt, úgy tudom mindegyiknél van zaj.
a halk hang nem is zavar, de ha egy erősebb rendszer elé állsz a mélyeket már nagyon nem bírja..(mobilhoz viszonyítva).

(#299) sambenez válasza Dashes (#298) üzenetére


sambenez
addikt

Valóban, ha megy a wifi felvétel indításkor akkor van alapzaj.

(#300) maate_toth válasza adamfriday (#251) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Nexus 4 / CM 12.1-el már nem kaptam során soft rebootot (Néhányszor próbáltam csak). Csak kiírja, hogy disconnected.
Még CM12 alatt nekem is problémák voltak, ha másik wifi nélkül akartam kapcsolódni. (Szabadban, illetve olyan helyen, ahol nem kapcsolódok másik wifihez) Elsőre szépen kapcsolódott, utána pedig csak sokadik próbálkozásra.
Majd az új CM-el kipróbálom, hogy mit szól hozzá a kamera.

Hangprobléma: A miui fórumon azt olvastam, hogy leszedték a mikrofonról a gumi "tokot", amitől jobb lett a hangminőség. Link, kb. ugyanaz a megoldás, mint amit Captor linkelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.