Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Esetleg tudom webkameraként is használni Yi-t ? Hasonlóképpen mint mondjuk az SJ4000-et ? :R

Üdv. Riccsiz

(#1852) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hello, Xiaomishop.hu eredetit árul? hallottam olyat hogy nem :F

(#1850) Pgabor79: Gearbest EU szállitása korrektebb mint a Banggoodos, DHL-lel tényleg megjön 1 hét alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1853) PpenoO válasza trialboj (#1848) üzenetére


PpenoO
őstag

A ragasztót könnyű leszedni, egy nagyon hegyes körömvágó olló hegyét a ragasztás alá beékelve egy pattintással le lehet szedni. Hangszóróhoz tényleg szét kell szedni Yi-t. Hajszárítóval rámelegítesz a Yi-s cimkére (ha aktuális a gari még egyáltalán) a többit youtuberól ellesheted. Ha már szétszedted érdemes a wifi antennát is leárnyékolni, így nem fog ciripelni felvétel közben. Újrafókuszálás után ég és föld lesz egy mobiushoz képest.

Amúgy az újabb szériáknál a wifi ciripelésen kívül nem nagyon hallani fókusz problémákról, mikrofonon meg fullra tolták a kakaót. Viszont a régebbi verziók lencséjén van IR szűrő, így újrafokuszálás után jobb felvételeket lehet készíteni mint a mostani szériákkal.

xiaomishop.hu drága, gearbest EU raktár vagy amazon.

[ Szerkesztve ]

(#1854) Daywalker válasza XP NINJA (#1852) üzenetére


Daywalker
addikt

Miből? Kamerából nem igazán van hamisítvány...szóval nem hiszem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1855) trialboj válasza Karaya (#1849) üzenetére


trialboj
őstag

A modellszámot hol lehet megnézni? melyik lenne nekem a jobb? :))

Amúgy a videókban amit néztem azt felejtették el tisztázni, hogy mire kellene beállítanom. Mennyire távolra kell lásson hogy jó legyen?

Én ezt légi felvételekhez használnám, ahol 3 métertől 500+ ig kellene viszonylag éles legyen a kép. Fogalmam sincs a mobius hogy tudta ezt hozni, de ott csak a nagyon közeli tárgyak voltak életlenek minden más elég elfogadható volt.

Mellesleg mielőtt nekiugrok, írtam a BG supportnak, kíváncsi vagyok mit szólnak. Nyilván nem küldöm vissza, már csak az elpazarolt idő miatt sem, de hátha nem csak 1 vállrándítás lesz a reakció.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1856) Karaya válasza trialboj (#1855) üzenetére


Karaya
tag

Az akksi alatt, az az S/N utáni első 3 karakter.
Az elmélet az, hogy a fókuszt ennél a nagylátó lencsénél kb. 120 cm-re állítva 40cm-végtelenig minden éles lesz.
Az alkalmazott erős zajcsökkentés miatt viszont a kisebb (távoli) részletek jobban elkeni a yi. Ez csökkenti az távoli élességérzetet, főleg magas ISO (kevés fény) esetén. Emelett az optikai felbontás is eshet valamennyit távolra, nem oda lett optimalizálva az üveg. Árkategóriában így is kiváló..

[ Szerkesztve ]

(#1857) PpenoO válasza trialboj (#1855) üzenetére


PpenoO
őstag

Az IR szűrő miatt szerintem a régebbi szériák jobbak, 221 a tuti, bár annál 99% hogy kell fókuszálni és nagy az esély rá, hogy le kell szedni a szivacsot a mikrofonról, hogy normális hangerőt produkáljon. 22L kerülendő, mivel nincs IR szűrő így videofelvétel készítése során enyhén ködös lehet a kép erős napfényben, fotózni meg szinte lehetetlen vele, annyira ködös lesz a kép. 23L, 23Snél még mindig nincs IR szűrő de valamiért már annyira nem zavaró a ködösödés. Dashcamtalk-on sok információ fellelhető a Yi-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1858) glugi


glugi
aktív tag

Tök bénán hangzik, de most elbizonytalanodtam a fókuszt illetően. Ha az idő engedi hétvégén, tennék fel képet, aki szaki hozzáértő megnézné, hogy kell-e állítani? Vagy kezdjem el tesztelni a már többször ajánlott falas módszerrel? A szemem amúgy teljesen rendben elvileg, de esküszöm nem venném észre azt ha lenne baja a fókusznak...Arra gondolok, hogy nem tiszta, meddig is kell(ene) élesnek lenni a képnek.../OFF]

(#1859) Pgabor79 válasza PpenoO (#1857) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

És valamelyik webshop elárulja hogy milyen szériaszámú készüléket küld, vagy zsákbamacska az egész?

(#1860) PpenoO válasza Pgabor79 (#1859) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha jól emlékszem Banggoodnál lehetett kérni rendelésnél melyikből kérsz. Gearbestnél, Amazonnál nem tudják garantálni a szériaszámot. Esetleg még Aliexpressen próbálkozhatsz az eladóval egyezkedni.

(#1861) Karaya válasza PpenoO (#1857) üzenetére


Karaya
tag

az orosz fórumos tesztek/szétszerelések alapján: IR szűrés van az L-es modellekben is, csak lencsére gőzölt, vékonyabb bevonat formájában. (gopro 4-en szintén) Emiatt tényleg érzékenyebb a napra, mint a régebbiek, ahol önálló IR vágó fólia van. Cserébe valamivel jobb felbontású, részletgazdagabb képet adnak az újabb modellek.
22L-t hajtok, lehet vele rendesen fotózni, de tény hogy verőfényben vannak olyan beesési szögek a napból a lencsére amikor fátyolos lesz. Elég régóta fotózom, ott megszoktam, hogy erre figyelni kell, így kézben tudom tartani, de egy akciókameránál nem ez az alap hozzáállás :) Ha repkednék vele, lehet zavarna.

(#1862) trialboj válasza Karaya (#1856) üzenetére


trialboj
őstag

A típus Z23L. BG-ről van, én nem láttam lehetőséget hogy választhassak a szériaszámok közül, habár lehet ott volt valahol a leírásban csak nem vettem észre.

Dear ...

Thanks for you email.
We have received your pictures ,sorry ,but we are not quite agree with your said that Everything is out of focus. Actually , we can see your ball in the photo is very clear. And to be honest ,the video is not clear ,that's truth. we recommenced you refresh your camera refer to follow link:
http://www.xiaoyi.com/update/sports?lang=zh-cn
Please choose a corresponding serial number and download the corresponding software to refresh.

Best regards

Én azt állítottam, hogy 70 cm után Minden fókuszon kívül van... nekik az ment át hogy Minden homályos :))) A videót nem töltötték le, csak megnézték a Google driveon ami természetes hogy nem éles.

Küldtek egy [linket], google lefordítja... itt ki lehet választani a kamera szériaszáma szerint a frissítést. Érdemes ezzel szarakodni, vagy a kamera magától is ugyan ezt töltötte le mikor frissítettem?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1863) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Na most egy utolsó kérdés: Z22 vagy Z23 a jobb? Banggood-on némi felárért (+13$) lehet kérni kifejezetten a a 23L-es sorozatból.... :F

(#1864) Pgabor79 válasza Pgabor79 (#1863) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

...vagyis nem felárért, csak arra nem vonatkozik az akció!

(#1865) Revesz válasza PpenoO (#1857) üzenetére


Revesz
aktív tag

A ködösödést UV szűrővel lehet mérsékelni nem?

(#1866) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Hali!

Újrafókuszálás után vettem észre, hogy a kép bal oldalán egy csíkban homályos a kép.
Ezzel mit lehet tenni? próbáltam más fókusz beállítást, de akkor is ott marad a homályos vonal.

(#1867) wyattthoearp válasza czollnerg (#1866) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ha az optika tekerése után is ugyanott homályos, akkor szerintem szenzor probléma, vagy kosz lehet.

(#1868) Daywalker válasza czollnerg (#1866) üzenetére


Daywalker
addikt

Au...pedig nagyon szép élesre sikerült varázsolni az éles részeket távolban is. Nekem is neki kéne állni úgy látom :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1869) czollnerg válasza wyattthoearp (#1867) üzenetére


czollnerg
aktív tag

Sajnos nem koszos :/ új kora óta ilyen képet csinál, lehet belenyúltam.

(#1870) zsoltti válasza czollnerg (#1869) üzenetére


zsoltti
senior tag

nekem is ilyen volt, akkor visszabb kell venni a fokuszt, egyik szele mindig homalyosabb a ketto koze kell beloni

[ Szerkesztve ]

(#1871) czollnerg válasza zsoltti (#1870) üzenetére


czollnerg
aktív tag

Megnyugtató, köszi, akkor tv-hdmi kábel vissza :D

(#1872) szepsuti


szepsuti
aktív tag

Üdv!

A tegnapi nappal én is beléptem a Yi-sek táborába. Júl 31-én rendelt kamera Szept 9-én érkezett meg. (Banggood) Kínai raktár és megfogták a vámon. Z221 verzió.

Az első benyomás a készülékről elég jó: Példás összeszerelés,jó anyaghasználat, párosítás gond nélkül ment az appal.

az éles bevetés még várat magára.

(#1873) r3dsnake válasza szepsuti (#1872) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mennyi plusz pénz jött rá?

(#1874) szepsuti válasza r3dsnake (#1873) üzenetére


szepsuti
aktív tag

19 746 Ft volt maga a kamera, posta vámmal 7259 Ft volt az áfa és a vám. Szval nem éri meg Kína, semmivel se jön ki így olcsóbban mint, ha Eu raktárat választasz. Nem beszélve a sok héten keresztül tartó hercehurcáról. Aug 26-án már az országban volt a kamera.

(#1875) maj-viktor válasza szepsuti (#1874) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ezaz... 30-35E-ért belföldön itthon kapsz azonnal

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1876) ArsenalF válasza szepsuti (#1874) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

De ha átcsusszan akkor meg megéri. Márpedig általában átcsusszan.
Én augusztus elején rendeltem és szeptember elején jött meg szintén Banggood. Nekem átcsusszant mint ahogy a dolgok 80%. Szóval lehet egy terméken buksz pár ezret, viszont más termékeken meg 10 ezeket nyerhetsz.

(#1877) r3dsnake válasza szepsuti (#1874) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Uh annyiért nagyon sok. Honnan rendelve lehet legnagyobb valószínűséggel megúszni a vámot?

(#1878) maj-viktor válasza r3dsnake (#1877) üzenetére


maj-viktor
őstag

EU-s raktárból... vagy belföldről

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1879) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!

Lehet ilyen adaptert venni itthon?
Vagy valakinek eladó?

(#1880) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Ma elvégeztem a lencse tekerést, mert botrányos volt a fókusz. A különbség már már tapintható lett. (még ha a készítés szöge nem is teljesen azonos)

(utána <-> előtte)

Azt mondjuk hozzátenném hogy marha nehezen jött le az előlap hiába néztem a videókat nekem nem adta magát olyan könnyen az utolsó sarok. Aztán egyszer csak lepattant. Azóta viszont picit lötyög ott az előlap, szóval nem szívesen szedném szét újra, félő hogy nem élné túl a pöcök.

Más:
Timelapse videó készítéshez ti mit használtok?

[ Szerkesztve ]

(#1881) hotib


hotib
csendes tag

Sziasztok! Én is beléptem a Yi táborba. Banggood-on rendeltem 19500 Ft-ért. Pár napra rá irtak hogy z22-őt rendeltem, akarok e helyette z23-at. Válaszoltam persze. Pár nap mulva írnak hogy nem tudnak z23-at mert nincs és nem is tudják mikor lesz. Mi lenne ha küldenének z22-őt plusz egy akksit és egy tokot a kellemetlenségért. Legyen... Ma megjött. Z23L + akksi + tok 19500-ért :) Ennyit bőven megér. Nem várok gopro minőséget, teszteket néztem az alapján tetszik. Majd napközben tesztelem.

(#1882) kecske65


kecske65
csendes tag

Sziasztok!

Még a nyár elején vettem a honorról a kamerát gyakorlatilag 3 nap alatt a kezemben volt.

Az ebayról jött a piros gumis tok ami tökéletes, bírta a sós vizet is 1 héten keresztül meg a merülést is néhány méterre. A párásodás simán megoldható ha kirakod a napra a kamerát és a tokot is aztán elpárolog belőlük a nedvesség, majd úgy rakod bele a kamerát és semmi gond sincs vele, tökéletes volt.

A mikrofont tuningoltam de sokat nem ér valami szoftos zajszűrő kéne bele mert 70 felett iszonyat szélzaj van, ha erre valaki tud valami megoldást azt szívesen veszem.

A fókuszon egyenlőre nem állítgattam /22L/ lehet ennél nem is kell annyira nekem jó így. Túj gyakran nem jó szétszedni mer a műanyag pöckök egy összerakásra vannak tervezve és nem szeretik ha kéthetente szétszeded a kamerát.

Napfényben picit fátyolos a kép de szerintem simán elviselhető.

[ Szerkesztve ]

(#1883) vadkörte válasza ArsenalF (#1880) üzenetére


vadkörte
addikt

Time-lapse-hez:
FastStone-nal leméretezem fHD-ra +10-15% unsharp mask. VirtualDub-bal összerakom a nyers videót, majd Handbreak-kel lekódolom.

Üdv. V. Körte

(#1884) scream válasza ArsenalF (#1880) üzenetére


scream
veterán

Én először Lightroom-ban átdolgozom a képeket, majd QuickTime Pro-ban összerakom.

(#1885) pmheros


pmheros
senior tag

Sziasztok!

Berendeltem egy fehér Xiaomi Yi Action Basic akciókamerát a xiaomishop.hu -ról.

Korábban itt már tőletek olvasgattam róla hogy valós 60fps -t tud interpolárás nélkül. A cél 1080p@60fps lenne.

Ehhez milyen sebességű kártyát érdemes vennem, aminek a minimum írási sebessége is megvan ehhez az adatfolyam folyamatos kiíráshoz. Főzött szoftvert nem akarok,extra bitráta miatt.

Ami ennél is fontosabb, melyek azok a márkák és konkrét microSD típusok amelyikre biztosan nem háklis a kamera, és hibátlan üzemel vele, minden anomália nélkül.
32GB -os az elképzelésem.

Saját tapasztalatotok érdekelnek, amik nálatok tökéletesen mennek.

Előre is köszönöm :R

nem vagyok tökéletes

(#1886) Karaya válasza pmheros (#1885) üzenetére


Karaya
tag

Úgy rémilik 12Mbits a max bitráta a gyári firmwareben. Erre egy valós class10 kártya bőven elég.

Nálam az ár/érték bajnok a Transcend prémium 300x. Ebből már vagy 8at vettem az elmúlt években, a legtöbbet innen. Nálam 40MByte/sec-et hoz az írásra.

A YI vitte vele a 46Mbits bitrátás saját moddolt firmwaret is amikor teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#1887) wyattthoearp válasza Karaya (#1886) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Eddig sandisket vettem évekig, de legutóbb én is a transcendet választottam. Jó kártya, 64-est vettem 14 dolcsiért.

(#1888) pmheros válasza Karaya (#1886) üzenetére


pmheros
senior tag

Be is rendeltem gyorsan egy TS32GUSDU1 -et. Nagyon kellemes áron van, és nyugtat a tudat hogy a tapasztalatod alapján megy vele, nem lesz felesleges pénzkidobás

Köszönöm a tippet :R

nem vagyok tökéletes

(#1889) hevizms


hevizms
addikt

#1879 nincs senkinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#1890) vadkörte válasza pmheros (#1885) üzenetére


vadkörte
addikt

32GB Cl10 Integral-t és 8GB Cl10 Samsung-ot evett eddig a Yi. Nem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1891) vadkörte válasza hevizms (#1889) üzenetére


vadkörte
addikt

Próbáld meg a CFoto-nál.
www.cfoto.hu

(bocs,hogy így "linkeltem", de mobilról írok)

Üdv. V. Körte

(#1892) #16729600


#16729600
törölt tag

Vízálló tokom teljesen jól bevált, ellenben az Adria kezdi felzabálni a csavarját.Nem annyira van rajta rozsdaálló bevonat ( illetve egész pontosan egyáltalán nincs ) :) Remélem még kibir pár napot. :)

(#1893) hevizms válasza vadkörte (#1891) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Sajnos nem látok ilyet a kínálatukban.
Az unokaöcsémé a kamera és én meg rendeltem egy 4 db-os készletet hogy majd kölcsönkérem tőle a kameát motoros felvételekhez.
Fene se gondolta hogy még külön kell ilyen bigyó is a szetthez amit rendeltem :W [link]
Igazán beledobhatnának egy ilyen 200ft-os szart.Most van egy mellkas pánt csak nem tudom használni :W

(#1894) vadkörte válasza hevizms (#1893) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha van tokod, az azon lévő becsószós zárféleséggel tudod csatlakoztatni a hevederhez.

Üdv. V. Körte

(#1895) hevizms válasza vadkörte (#1894) üzenetére


hevizms
addikt

Szerintem csak magát a készüléket vette meg az unokaöcsém,tokot azt nem.Na majd rendelek külön egy ilyen szart hozzá,csak megint heteket kell várni,ez az idegesitő,azért kérdeztem hol lehet esetleg itthon venni ilyet,de akkor nem maradt más,rendelek az ebay-ről.

(#1896) vadkörte válasza hevizms (#1895) üzenetére


vadkörte
addikt

Az úgy kellemetlen... :(

Én ilyen kis vackokat már nem is keresek itthon. Bár most kicsit csalódott vagyok. Július 22-i rendeléseim (Gearbest & Banggod) még mindig nem érkeztek meg. Pont ilyen kis szirszarok voltak benneük. (akku, töltő, tartók, bot, stb...)
Holnap írok nekik, hogy küldjék újra, vagy full refound. Nem nagy tétel, együtt is alig 5.000 Ft, de akkor is bassza a csőröm.

Üdv. V. Körte

(#1897) maj-viktor válasza hevizms (#1889) üzenetére


maj-viktor
őstag

electropoint esetleg...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1898) hevizms válasza maj-viktor (#1897) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R
Végignéztem a kinálatot.
Nem nagyon láttam náluk sem ilyen adaptert külön.
Meg már rendeltem is kínából.
De ettől függetlenül vennék itthon,mert amikorra kellene a kamera,addigra úgysem ér ide kínából,így marad a házi barkács ideiglenesen :)

(#1899) zsoltti válasza ArsenalF (#1880) üzenetére


zsoltti
senior tag

Benne van a videó módba a timelapse készítés az android app-ba, komlplettan megcsinálja a kamera a videót!

[ Szerkesztve ]

(#1900) wood77


wood77
tag

Sziasztok!

Kicsit OFF, de abban kérnék segítséget, hogy a nyaraláskor a YI-vel készült 30giga 1080p/60fps és 480p/240fps anyagot milyen programmal tudnám könnyen megvágni, szerkeszteni (lassítás, gyorsítás, zene beszúrása)?
Olyan programot keresek ami egyszerű és érthető és esetleg magyar felület beszerezhető hozzá. (a Vegasba belenéztem, de baromi bonyolultnak tűnik :) )
Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.