Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) adamfriday


adamfriday
senior tag

Kellene lassan egy összefoglaló a topichoz (hol vegyem, vám, áfa, tartozékok, melyik vízálló tokot, milyen kártyát, mennyit foglal egy óra, mennyit bír az akku, fókuszállítás stb stb), mert kb ugyanezek ismétlődnek minden oldalon. :)

(#1402) maj-viktor válasza adamfriday (#1401) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekiállok, ahogy lesz időm... persze ha más magának érzi az ügyet én azt is megköszönöm!
(csak ha már vagyok olyan hülye, hogy "sportkamokat tesztelek" - FB.com/SJ4000HUN, én indítottam a topikot... SJ4000-es topik mintára... alap infók / beszerzés / "hibák")

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1403) chooyu


chooyu
újonc

Sziasztok!

Én is most lépek be az akciókamerák világába.
Rendeltem is banggoodról egy xiami yi-t, meg tokot hozzá.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez az sd kártya jó e bele:

http://www.arukereso.hu/memoriakartya-c3157/samsung/microsdxc-evo-64gb-uhs-i-class-10-mb-mp64da-eu-p223923234/#velemenyek

Gyárilag rajta van hogy 64GB lekezel, valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#1404) PoC_Zoli


PoC_Zoli
csendes tag

Szeretném autós kamerának is használni a yi-t mondjuk valami timelapse jelleggel vagy kisebb felbontással. Képes töltés közbeni felvételre?

Olvastam, hogy töltésnél túlmelegedhet. De a tervem az, hogy 100%-ra töltve kezdenék vele felvételbe. Szerintetek ez működhet? Vagy valakinek van tapasztalata?

(#1405) chooyu válasza PoC_Zoli (#1404) üzenetére


chooyu
újonc

Szia!

Úgy tudom kevésbé jó "dashcam"-nek, mert nincs benne auto start/stop funkció. A töltés közbeni felvételről sajnos nem tudok még nyilatkozni.

Egyébként itt egy cikk ami kifejezetten, mint dashcam veszi górcső alá (angol):

https://dashcamtalk.com/xiaomi-yi/

(#1406) hkari


hkari
őstag

A gearbest Svédországból küld? Ma írtak, hogy feladták a kamerát, csatoltak egy képet a csomagról, és azt írja, hogy : Sweden Post Registered.

Így akkor tuti nem lesz kiemelve.

(#1407) Surda- válasza hkari (#1406) üzenetére


Surda-
őstag

[link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1408) hkari válasza Surda- (#1407) üzenetére


hkari
őstag

Értem köszi. Hát akkor nem mostanában fog ideérni :U

(#1409) Surda-


Surda-
őstag

Valakinek van banggood kuponja? :) ;]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1410) SLC09 válasza PoC_Zoli (#1404) üzenetére


SLC09
tag

Szia! Vesz töltés közben, a múltkor készítettem vele timelapse videót Szeged-Szentes útvonalon ~ 70 km, nagyon meleg volt, a kamera napon volt a műszerfalon, közben töltöttük és az 1 órás út legvégén, majdnem otthon a kapuban adta meg magát. Sütött szegényke. Ha nem lett volna akkor hőségriadó, meg borzasztó napsütés, szerintem nem melegszik túl.

Majd rakok fel sample videót, van repülős, víz alatti és timelapse is :D

[ Szerkesztve ]

(#1411) zitbug válasza PoC_Zoli (#1404) üzenetére


zitbug
csendes tag

Én vettem hozzá autós töltőt is, nem volt 2000 ft. Ezzel még nem használtam, el kellene rejtenem a kábelt, ne zavarjon. Simán akkuról már igen. Mivel fejjel lefele áll ilyenkor a kamera kifejezetten jól jön az a funkciója, hogy meg lehet fordítani a felvételt (vagy hogy is mondjam:-)))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1412) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Egy ilyen tokot vettem hozzá. Egy éjszakát volt egy pohárban. Sajnos nagyobb nyomás alá nem tudom helyezni. Viszont itt nem ázott be.
Vignettál fotó módban.

[ Szerkesztve ]

(#1413) vasi89 válasza hkari (#1406) üzenetére


vasi89
addikt

Banggood is azzal küldi, nekem másfél hét volt amíg a feladás után elkezdett élni a TN, és már azt írja h svédországból elindították.

(#1414) hkari válasza vasi89 (#1413) üzenetére


hkari
őstag

Köszi! Kíváncsi leszek mikor ér ide :)

(#1415) marciart11


marciart11
aktív tag

Végre én is Xiaomi YI tulajdonos lettem.

(#1416) Surda- válasza marciart11 (#1415) üzenetére


Surda-
őstag

Mennyi volt,honnan,vám volt-e , fókusz milyen,hang milyen stb :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1417) scream válasza marciart11 (#1415) üzenetére


scream
veterán

Én meg épp az előbb rendeltem meg. Kíváncsian várom mikor, hogyan érkezik meg.

(#1418) nagyamte


nagyamte
tag

Sziasztok.

Korábban háborogtam, hogy hol van már a kamerám és miért nem érkezik meg azonnal! :) Már 3 hete!
Na továbbra sincs! :) Viszont az utána Kínából rendelt (4 nappal később) tok ma már megérkezett.
Azért rendeltem Uniós országból, hogy tuti időben megérkezzen! Erre Kínából hamarabb megérkezett a tok! :)
Ezen felbuzdulva írtam is egy levelet, hogy merre van a kamera?
Jött is a válasz.: "Úton! Nem kell türelmetlenkedni! Itt egy számsor meg egy link itt lehet nézelődni! "
A számsorozatot begépelve a rendszerbe elém tárult a csoda! Betűről betűre ugyan az van mint a Banggood oldalon. Ekkor és ekkor adták fel a csomagot és cél Magyarország!

Ha lenne egy ilyenem, inkább a világ másikféléről rendelném! :)

A tok egyébként jónak tűnik. Kipróbáltam az általatok használt tesztet, (vízbe raktam) de én nem csak papírt raktam bele, hogy lássam van e odabent víz, hanem besóztam! :D Tudom nem túl szofisztikált, de elég kézenfekvőnek éreztem. Nem történt semmi. Víznek nyoma sincs! De majd azért még tesztelgetem egy picit!

:) Jah itt a tok!

(#1419) tvamos válasza scream (#1417) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegul honnan rendelted?

Nekem meg nem erkezett meg... :( Mondjuk amugyis otthonra rendeltem, nem latom, legelobb jovo penteken.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1420) Surda- válasza maate_toth (#1377) üzenetére


Surda-
őstag

Ezen video alapján,ha jól értem elég egyszerűen párosítható a bluetoothos szelfi bottal.
A szelfi bot bluetoothon keresztül kapcsolódik a telefonhoz,a telefon meg wifin a YI-hez.
Ennyi, innentől kezdve a szelfi bottal is tudunk exponálni.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1421) Daywalker válasza Surda- (#1420) üzenetére


Daywalker
addikt

Már linkeltem korábban egy leírást, de találtam egy videót is, ahol azt mutatja, hogy telefon sem kell hozzá: [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1422) sambenez válasza Daywalker (#1421) üzenetére


sambenez
addikt

Mert ez a hozzá gyártott shutter, az előtted lévő viszont nem az. Gondolom ott azért kell a telefon.

(#1423) zitbug


zitbug
csendes tag

Érdekes, nekem csak most jelzett, hogy van új firmware, nektek meg már lassan egy hete.

(#1424) marciart11 válasza scream (#1417) üzenetére


marciart11
aktív tag

Tegnap próbálgattam kifejezetten prémium termék hatást kelt cucc.

(#1425) Balint78


Balint78
csendes tag

Kivancsi vagyok velemenyekre fokusz allitassal kapcsolatban. En ma probaltam allitani, de azt vettem eszre hogy mintha a gyari beallitas egy arany kozeput lenne. Letettem 2 asvanyvizes flakont a kamera ele, az egyiket kozel a masikat tavolabb. Ha eltertem a gyari beallitastol, akkor tenyleg elesebb lett a kozeli palack, viszont a tavolabbi meg kb ugyanannyival lett rosszabb. Ha a masik iranyba tekertem egy picit akkor homaly. Persze a videon amit youtube-n neztem buszken mutogatta a pali, hogy mennyivel elesebb lett a kis helikopter-modell a kamera elott, viszont nem nagyitott ra a tavolabbi dolgokra. Kivancsi lennek mas tapasztalataira is.

Ime az altalam keszitett fotok eredeti meretben:

[link]

(#1426) Balint78


Balint78
csendes tag

Kozben megprobaltam jobbra tekerni is, ilyenkor a tavolabbi dolgok lesznek elesebbek, a kozeli viszont kicsit homalyosabb.

(#1427) maj-viktor válasza Balint78 (#1426) üzenetére


maj-viktor
őstag

A fókusz - élesség már csak ilyen... :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1428) kopidoo válasza Balint78 (#1425) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szerintem maradj az eredeti fókusznál. A dashcamtalk-on olvastam ha jól emlékszem, hogy 112cm-re kell belőni.

(#1429) Daywalker


Daywalker
addikt

Nektek nem túl érzékeny a mikrofon? Pl. kocsiban tok nélkül dashcamként használva a zene is betorzítja. Eddig az volt a baj, hogy túl halk, most meg az, hogy túl érzékeny? Próbáljam tokban?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1430) kopidoo válasza Daywalker (#1429) üzenetére


kopidoo
senior tag

A mély hangokra nagyon érzékeny. Nagyon nem értek a mikrofonokhoz de mintha még erősítene is rajta.

(#1431) Daywalker válasza kopidoo (#1430) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen...de látom a a miui fórumon is panaszkodnak.

mod: tokkal sokkal jobb a helyzet, kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1432) vadkörte


vadkörte
addikt

Szerintetek tartozékokat - tartó(k), pánt(ok), heveder(ek), tok, stb... - érdemes külön külön összeguberálni, vagy az ilyen sok in 1 kiszerelésekkel érdemesebb próbálkozni?

Igazából egy selfiebot kellene (nem, nem selfie-zni) pár tartó (kormány, szélvédő, esetleg soktappancsos) egy fej- és egy mellkasheveder, meg egy tok, amiben ez mind kényelmesen elfér.

Üdv. V. Körte

(#1433) martin555 válasza vadkörte (#1432) üzenetére


martin555
aktív tag

kingma tokot vettem, párszor már merültem vele olyan 3 max 4 méterig, nem ázott eddig be, gombok jól nyomhatók, ugy néz ki egyszerű célokra megfelel. a zsanérnál a műanyagba dugott stift eléggé meggörbül, nem csodálkoznék ha ott majd a műanyag elpattanna.

DIY bobber-t készítettem hozzá kisméretű műanyag flakonból.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1434) tvamos válasza martin555 (#1433) üzenetére


tvamos
nagyúr

DIY bobber-t készítettem hozzá kisméretű műanyag flakonból

Csatolnál pár képet? Nagyon érdekelnek ezek a diy dolgok!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1435) vasi89 válasza martin555 (#1433) üzenetére


vasi89
addikt

Azt hittem h az enyémet én görbítettem el valahogy de akkor nem egyedi eset :(

[ Szerkesztve ]

(#1436) marciart11


marciart11
aktív tag

Sajnos nekem is homályos, és nem sikerül élesre belőni vagy távol(100m) éles vagy közel(0.5m) vagy középtávolságban(4m), sarkokban meg alapból életlen, nekem az esik le az egészből, hogy szenzor és a proci elvitte a pénzt, így az optikára már nem futotta.
Meg szerintem ekkora méretű szenzornál már nem nagyon működnek jól a hiperfokális lencsék.

(#1437) martin555 válasza tvamos (#1434) üzenetére


martin555
aktív tag

https://goo.gl/photos/yyewfHv4fY6XpaVp6

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1438) martin555 válasza martin555 (#1437) üzenetére


martin555
aktív tag

Fel vok haborodva le allitotta a videot a cam. Mi ez a beallitas hogy emergency mode? Nem amiatt? Mert razkodasra allt le

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1439) adamfriday válasza martin555 (#1438) üzenetére


adamfriday
senior tag

De nagyon valószínű. Ha loop recordot használsz akkor rázkódásra pl csak a legutolsó felvételt hagyja meg. Emlékszem legutóbb akkor voltál felháborodva, amikor a még csak előrendelhető vízálló tokot nem kaptad meg. :)

(#1440) maj-viktor válasza adamfriday (#1439) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vannak ilyen emeberek, akiknek "semmi sem jó"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1441) gyurka00


gyurka00
csendes tag

Helló
Elutazom 2 hétre szerintetek 32 vagy 64 GB-os kártyát vegyek?
Viszek magammal tabletet amire indőnként majd mentek is azon kb 20 GB szabad helyem lesz.
Szóval az igazi kérdés 20GB+egy 32GB-os kárty szerintetek elég 2 hét nyaralásra?

(#1442) tvamos válasza gyurka00 (#1441) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha magambol indulok ki, akkor 2x 64-es....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1443) Daywalker válasza gyurka00 (#1441) üzenetére


Daywalker
addikt

Most erre mit lehet erdemben valaszolni? Mik az igenyek? Milyen felbontas, hany fps? Ha 0-24 akkor keves...ha csak par ora, akkor eleg. Neked kell ezt tudni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1444) Surda- válasza gyurka00 (#1441) üzenetére


Surda-
őstag

Ha 32-est veszel,akkor ne 20gigás vinyót vigyél menteni,szinte biztos,hogy többre lesz szükséged.
Az is sokat számít,amit írtak,hogy pl full hd kell vagy elég a hd.
De 32gb úgy magában szerintem nem elég.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1445) sitotomi válasza gyurka00 (#1441) üzenetére


sitotomi
tag

Én egy hétre viszek 2x32gb memóriakártyát, meg egy netbookot 250gb hellyel... :D
Plusz két pótaksi, meg egy powerbank.
(1080p-s videózás lesz.)

(#1446) bl4ze


bl4ze
veterán

Igaz nem a sport cam, de Xiaomi Yi Small Ants cam van valakinek ?
Kérdeznék, ha van dobjon már igy privit rám :)
Köszi :)

.:. bl4ze .:.

(#1447) vadkörte válasza gyurka00 (#1441) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez a 32+20GB még az én aszkéta szokásaimmal mérve is ku***a kevés két hétre. Én legalább 2db 64GB-osat vinnék.

(#1446) bl4ze:
Ez kicsit más Yi. Ha jól tudom ez valamiféle IP kamera igaz? Érdekelnének a tapasztalataid, mert szemezek vele én is :) De ne szemeteljük tele a toopikot, írhatnál róla egy posztot.

Üdv. V. Körte

(#1448) maj-viktor válasza bl4ze (#1446) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kérdezz... van nálam... bár még nem nagyon volt időm beüzemelni... de kézben van! (bár még én sem olvastam utána a pontos beüzemelésnek)

Igen... beltéri IP camera!

Most pont kültéri IP kamot néztem.. talán a héten rendelek - megvan a pontos típus... van microSD plusz biztonsági mentő funkciós is... ~50$ +5$ felár a microSD

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1449) Mlaci73


Mlaci73
csendes tag

Sziasztok, van valakinek ötlete, párásodás! Kingma tokom van, élesbe vagyok nyaralás a tengeren, és kb öt perc után nem lehet használni a vizbe, mert full párás, tettem bele papirzsebkendő darabot, de ez sem segit,előre is köszi.

(#1450) wyattthoearp válasza Mlaci73 (#1449) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Instant megoldás, hogy nyállal kend végig a tokot belülről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.