Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) vidra1221 válasza Mariann294 (#5000) üzenetére


vidra1221
tag

Akkor ezek szerint a YI 4K van neked? Az amazonos akcióban rendelted talán január elején?
Videó stabi jól működik? Ha van kedved tehetsz fel nyers, tömörítetlen videó mintát, arra én is kíváncsi lennék!
Nekem is az első gen. YI van :K és gondolkodom a váltásban.

(#5002) Mariann294 válasza vidra1221 (#5001) üzenetére


Mariann294
őstag

Igen.

Videóstabit sisakon próbáltam ki, ott jól müködött. Mellkaspántal kéne próbálni egyszer ott sokkal jobban rázkódik a kamera.

Hát...videóból kivágott képek érdekelnek? Vannak összehasonlitó képeim az első generációs yi-vel, azokat elküldöm ha érdekel.

Szerintem mindenképp megéri váltani, szép képe van nagyon. Az esti felvételekkel vannak gondok, jobb mint az előző yi, de igy is elég rossz sajnos, nagyon zajos.

(#4986) -=RelakS=- : Sajnos az nekem is eléggé tré. Ilyen :((
Sisak felvétel, menet közbeni. 1080/60, medium.

[ Szerkesztve ]

(#5003) vidra1221 válasza Mariann294 (#5002) üzenetére


vidra1221
tag

Kösz a válaszokat. :R Hát én nem is tudom éjszaka, pontosabban sötétben ki akar akciókamerázni. Maximum akciót kamerázni :DD . Viccen kívül amire általában az emberek használják az akció kamerákat azok a tevékenységek nappal történnek. Fotózni meg megint csak nem ilyennel kell, max. ha tényleg nincs jobb kéznél.

(#5004) Mariann294 válasza vidra1221 (#5003) üzenetére


Mariann294
őstag

Szivesen :)

Nyilván, csak én kerékpározáshoz használom a kamerát, sokszor nyúlik estébe a tekerés, vagy direkt akkor indulok hogy már akkor sötét van.

Képek nem érdekelnek amiket emlitettem? Jól látszik a különbség, látványos.

(#5005) vidra1221 válasza Mariann294 (#5004) üzenetére


vidra1221
tag

Hát nappali kép az jöhet, de leginkább a videó érdekelne, meg lehet másokat is. Persze ha macera a videós dolog akkor hagyd ám. ;)

(#5006) bonat


bonat
senior tag

Yi 4k+ gyakorlatban:
Tényleg durvák ezek a BitRate értékeke a Low-Medium-High esetén.
Én személy szerint nem vettem észre különbséget a 4k és 1080p-s felvételeknél.
Persze a spéci 120FPS meg hasonlóknál ott már igen, de többnyire nem az a releváns használat.
(ott Low-ban már kockás lett nekem a felvétel....)
Nekem eddig az tűnik járhatónak, hogy Low-Medium-on felveszem a nyers anyagot, aztán átkonvertálom 25-30Mbps-os MKV formába és mindenhol szépen le lehet játszani 99%-ban megegyező minőségben.
High-ban már irgalmatlan számok mennek méret és BitRate terén is, azt nem tudom ki fogja használni, meg teljesen fölösleges is, mert a Low-ban is jó a minősége.
(Leteszteltem azt is, hogy a 4k Philips TV csak kb 80Mbps-ig bírja a 4k-s videókat.)
A 1080p-s felvételek minősége viszont egy nagyságrenddel rosszabb a 4k-nál, ezt jól elszúrták!

(#5007) kopidoo válasza bonat (#5006) üzenetére


kopidoo
senior tag

Először azt írod, hogy nincs különbség az 1080p és 4k között, a végén meg azt, hogy van. Ezt nem értem...
Vagy a TV miatt van különbség, mert a TV lejátszója nem kezeli rendesen? :F

(#5008) bonat válasza kopidoo (#5007) üzenetére


bonat
senior tag

nem... :DDD
1. a konvertálás után nincs minőségbeli különbség a 4K-s MP4 és az MKV között, meg a 1080p-s MP4 és MKV között (szóval simán mehet 25-30Mbps-os MKV-ba) :R

2. a másik dolog az alapból a 1080p minősége, ami alapból csapnivaló :Y

ja, meg megnéztem most USB-ről a lejátszást, 112Mbps-ig jó, utána már bufferel a TV

[ Szerkesztve ]

(#5009) kopidoo válasza bonat (#5008) üzenetére


kopidoo
senior tag

Így már értem. :)
1080p és 4k között ott a 2.7k, ez lehet egy jó alap a vágáshoz és 1080p konvertáláshoz. Jobb mint a FHD de mégsem olyan számításigényes mint a 4k

(#5010) vidra1221


vidra1221
tag

Valaki látott hallott már erről? Ez valami újdonságnak tűnik. Kíváncsi vagyok a Mijia 4K-hoz képest milyen lehet.

(#5011) xedos válasza vidra1221 (#5010) üzenetére


xedos
addikt

ŐŐŐ???
Van mára a Mija camera, a Yi 4K és most még egy?
Seabird: 4K 30fps
Kicsit szétesik a termék paletta, mint a telefonoknál...

[ Szerkesztve ]

(#5012) vidra1221


vidra1221
tag

Akinek van Xiaomi Mijia 4K akció kamerája és van ideje, kedve megköszönném ha küldene, feltenne valahová nyers felvételt. Pl. Nem YT-st. Plusz egy kis tapasztalati rövid beszámolót is szívesen vennék. Köszönöm!

(#5013) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Csinált már valaki bitrate hacket?
Erre gondolok:
[link]
Egy Xiaomi YI-m van. Nem a 4K-s, a sima full HD-s.

Üdv. -Zsolt-

(#5014) kopidoo válasza zs198 (#5013) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én anno a fw-t módosítottam, nem autoexec fájlon keresztül csináltam. Nagyobb bitráta mellett fénymérés mátrix modot csinaltam mert autóban használom dashcam-ként. Úgy állítottam be, hogy az aszfaltra súlyoztam a mérést, így erős ellenfényben is látható a lényeg.

(#5015) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy kvázi "biztonsági" kamerás megoldást szeretnék összedobni nomád helyre (napelemes áramellátás, mobiltelós kommunikáció), kültérbe (eső).

Jelenleg van egy régi gopro 4 black kamerám, az ő FOTÓ képminősége lenne az alapelvárás.

Amit a rendszertől szeretnék:

1. vezetékes töltési lehetőség (napelemes cuccot bütykölnék rá)
2. ha a lemerült akksit újratöltötte a napelem, AUTOMATIKUSAN újraindul
3. vezérlési lehetőség mobiltelóról/netes felületről úgy, hogy nem a kínai párközpont elemzi a képeket
4. Nem kell 4k live stream, napi 10-20 fotót küldjön a rendszer és hosszabb felhős idő után tudja magát automatikusan feltámasztani.

Megoldható lenne ez egy Yi kamerával? A gopro-n sajna ultramacerás (műteni-forrasztani kell a "feltámadáshoz")

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5016) kopidoo válasza t72killer (#5015) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szerintem nem megoldható :(

(#5017) #21123072


#21123072
törölt tag

Használ valaki ND szûrôt a 4K+-hoz? Melyiket érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#5018) citkar


citkar
addikt

Valaki érdeklődött akkuk iránt. Rendeltem Kínából egy ilyen csomagot. Megérkezett, működik, azt nem tudom még, hogy meddig fogja bírni egy ilyen akku a gyárihoz képest, de méretben, súlyban hasonló, mint a gyári.

(#5019) csodacsoki


csodacsoki
tag

Nincs még semmi hír a Yi 4k+ utódjáról?

(#5020) dchard


dchard
veterán

Fórumtárstól vettem egy Yi 23L 2K-s verziót. Szépen működik. A kérdésem annyi lenne, hogy PC-s appot hol találok hozzá? A gyári Yi Home App-ot próbáltam, de amint megláttam, hogy bejelentkezést kér, már töröltem is le.

Akár 3rd party progi is érdekel, nem csak a gyári.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5021) kopidoo válasza dchard (#5020) üzenetére


kopidoo
senior tag

Yi action App és nem kér regisztrációt vagy bejelentkezést

(#5022) dchard válasza kopidoo (#5021) üzenetére


dchard
veterán

A Yi action App telóra van csak (vagy legalább is én nem találtam meg a PC-s verziót), nekem PC-s app kéne.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5023) kombi válasza dchard (#5022) üzenetére


kombi
csendes tag

Szia, itt megtalálod:
[link]

(#5024) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Yi 2k-hoz valaki használja a Yi Pro appot?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5025) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!

Nem egészen sportkamera, de hátha tudtok segíteni. Vettem egy YI Dash kamerát, és miután beletettem a micro SD-t, kiírja, hogy class 10-es kártyát ajánlanak, ami minimum 80 MB/s sebességet tud. Erről a képernyőről nem is hajlandó továbblépni, csak kikapcsolni tudom.
A kártya amúgy egy Kingston class 10-es kártya. Legalábbis ez van ráírva. Vajon nem jó neki a kártya, vagy más baja lehet?
Köszi.

(#5026) llaszlo


llaszlo
veterán

A xiaomi kameráknál nálam most nagy a káosz. 😁😁
SJ 5000nél keresnék jobbat.
Van a Yi 4k meg a Lite, de láttam, hogy van mija is, és ott is láttam több félét.
Mi a különbség ezek között? A lite meg a sima az kb ok.
Van valamilyen összehasonlító oldal? Ahol fent vannak legalább a paraméterek?

(#5027) beci


beci
őstag

Elég jó árban van most,ha valaki gondolkodik gimbal-ban.Jo vélemények es tesztek vannak róla:
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5028) beci


beci
őstag

Érdeklődtem a magyar nyelv támogatással kapcsolatban.Talán lesz...
"Thank you for contacting YI Technology support.

We regret to inform you that the YI 4k+ Action camera does not support the Hungarian language. However, we will forward the request to the development team and you can expect it in our future updates."

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5029) madred


madred
csendes tag

Kedves mindenki!

Sajnos vagyis részben sajnos Yi Discovery kamerát vettem. 1 akku nem akku. Kellene még minimum egy hogy lehessen cserélgetni a túrákon. Sajnos sehol sem lehet kapni... Valakinek volt már ilyen problémája?
Ha talált valaki valahol a nagyvilágban kérem segítsen!
A Discovery akkuja más más mint amit a 4k-ba , lite-ba stb. raknak.

Köszönöm előre is !

(#5030) duni84 válasza beci (#5028) üzenetére


duni84
aktív tag

kicsi piac vagyunk. cseteltem és leveleztem is velük kb 1 éve.

#metszéspontok

(#5031) madred válasza madred (#5029) üzenetére


madred
csendes tag

Köszi mindenkinek...Megoldottam SJCAm akkuval. Most az app hiányolja a netet wifi kapcsolat van és 4g-s net is...De majd erre is rájövök magam....

(#5032) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Yi 4K+ másnak is bolond?
Hónapokkal ezelőtt az androidos alkalmazással frissítettem a firmware-t, azóta csinálja.
Akármilyen kártyát rakok bele, egy idő után "Slow Card" hibaüzenetet ad. Mikor megnézem ATTO benchmarkkal, valóban lassú a kártya, de ha még kétszer leellenőrzöm, visszatér belé az élet :Y Mintha a kamera elbarmolna valamit a kártyákban. Mivel bármikor reprodukálható a jelenség, ha kell, szúrok be képet, hogy mire gondolok :)

Ez a Slow Card hibaüzenet azért is jó, mert így a loopolt felvétel megáll mondjuk 2:45-nél. Pár másodperc múlva felvesz egy teljes 5 perces anyagot, majd a következő meg 2:48-nál áll meg. Most akkor vagy jó a kártya, és szórja rá az 5 perceket, vagy lassú, és akkor ne tudjon rá rendesen felvenni, de ez így elég beteg.

Firmware down és upgrade már volt oda-vissza, csak kissé enyhített a bajon, de nem oldotta meg.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5033) tumak3


tumak3
újonc

Sziasztok!

Xiaomi 4k plus kamerámhoz hol tudok ténylegesen eredeti aksit venni?

Köszi!

(#5034) csodacsoki válasza -=RelakS=- (#5032) üzenetére


csodacsoki
tag

Hali!
Esetleg SD card optimization? (Torli a kartya tartalmat)

(#5035) -=RelakS=- válasza csodacsoki (#5034) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbáltam, nem lett jobb
Az egyetlen gyanúm, hogy amikor nagyon felmelegszik az egész cucc, akkor ez a kártya jobban belassul, mint a többi

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5036) scorpyo60


scorpyo60
újonc

Sziasztok !
Yi 4k kamerát vettem, lehet csak nekem újdonság, de találtam egy hasznos funkciót, ha a érintő kijelzőről minden kijelzést kikapcsolok, akkor a közepére bökve újamat felfelé húzom akkor megjelenik egy Spot Metering funkció. Ahová a célkeresztet húzom a kép azon területén méri a fényt és így kiküszöbölhető, hogy a felvétel egy része túl sötét legyen.

(#5037) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, iPhone X-re váltottam Androidról és szeretném összehozni a Xiaomi Yi kamerámmal. Melyik app-ot töltsem le hozzá?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#5038) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok, első szériás Yi Action kamerához keresek vízálló tokot, anno pl. a Kingma is gyártott, stb. Mivel ugye kifutó, régi modell, sehol nem találok Budapesten... 2-3 héten belül kellene, így most a kínai rendelés sajnos nem fér bele az időbe. Köszi minden tippet!

[ Szerkesztve ]

(#5039) BagoIstvan válasza citkar (#5018) üzenetére


BagoIstvan
csendes tag

Szia!
Mi a tapasztalat az akkuval? Bírja azóta? Van valami márkája? Az Alis link azóta már nem él.

(#5040) bl4ze


bl4ze
veterán

Vannak itt Mijia 4K userek ? :)

.:. bl4ze .:.

(#5041) Dr. Gonzο válasza bl4ze (#5040) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Vannak. Egy ideje már megvan, bár ritkán használom.

(#5042) bl4ze válasza Dr. Gonzο (#5041) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha nem baj itt kérdeznék :)

1. automatikus file törlés, felülírás csak a loop-recording (dashcam) módban van, ugye?
2. használsz bármilyen filtert hozzá? UV, CPL ?
3. fénymérést mivel használod? Center, spot, average ?

Van bármi praktikus tipped hozzá? 2 hete van meg kb még csak, egyelőre autóban dashcam
módban használom még csak.

Van rá custom firmware vagy a gyári ami ajánlott?
Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#5043) Dr. Gonzο válasza bl4ze (#5042) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

1: igen
2: nem
3: nem állítgatok semmit :) ahogy gyárilag volt. :)

Nyaralás alkalmával, gimballal, vagy sznorkelre felszerelve használom.
Nem vagyok hardcore felhasználó. :)
Nem tudok custom fw-ről.

(#5044) bl4ze válasza Dr. Gonzο (#5043) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi.
Milyen gimball van hozzá, mit ajánlasz ?

.:. bl4ze .:.

(#5045) Dr. Gonzο válasza bl4ze (#5044) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha csak ehhez használnád, akkor kifejezetten ehhez van Xiaomi gimball.
Én egy Zhiyun Smooth Q3 gimballt használok némi okoskodással.

(#5046) bl4ze válasza Dr. Gonzο (#5045) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak ehhez, igen.

.:. bl4ze .:.

(#5047) Dr. Gonzο válasza bl4ze (#5046) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Akkor Xiaomi MiJia 4K Gimbal.
[link]

(#5048) Gexxx


Gexxx
tag

Azért az sem mindegy, hogy mire használod.
Én motorozáshoz használom a kamerát, ahhoz pedig a Zhiyun Rider-M gimbal illik. (Vagy a hasonlók)

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5049) bl4ze válasza Dr. Gonzο (#5047) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#5050) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok,

továbbra is keresek elsőszériás Yi action kamerához vízálló tokot. Új és használt egyaránt érdekel! Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.