Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Djuree válasza sambenez (#497) üzenetére


Djuree
félisten

tehát akkor nincs hozzá alapból. vki azt írta 16-os vagy 32-es is van néha a csomagban. :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#502) GoldhandRent válasza Riverboy (#499) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az 20-er DHL-el egyutt? mert akkor nekem megkerdezhetned :D

-

(#503) sambenez válasza Djuree (#501) üzenetére


sambenez
addikt

Mert összeállítanak csomagokat az eladók, természetesen felárért. De az alapcsomagban nincs sd kártya.

(#504) Attila444


Attila444
aktív tag

Ez miért ilyen meglepő? Egyik kamerához sem adnak, Goprohoz sem.

(#505) kobold81


kobold81
csendes tag

Sziasztok! Ma megérkezett a kamera. Sajnos még nem tudtam használni, mert nekem nem jön le az app. Csak egy hajtogatott repülőt és egy 500 -as feliratot látok. Légyszi segítsetek ha tudjátok, h mi a probléma. Előre is köszönöm.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#506) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Emberek! A geekbuyingról rendelt, az vámköteles?

(#507) kobold81


kobold81
csendes tag

Martin555 linkje segítségével sikerült letöltenem az appot. Köszi.
Viszont nekem ez a telepítés, frissítés, kártya formázás nagyon kínai.
Akinek van egy kis ideje, az legyen szíves leírni, hogy a kibontás után mivel mit és milyen sorrendben kell csinálni, melyik frissítést szabad letölteni, melyiket nem stb. (Szerintem vannak még hasonló cipőben, na mondjuk nem sokan, de tuti vannak :) ) Nagyon szépen köszönöm.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#508) maj-viktor válasza Joe Swanson (#506) üzenetére


maj-viktor
őstag

Minden EU-n kívüli küldemény 22€ felett / csomag ÁFA-köteles... (27%) 150€ felett meg vám (2,5%) és ugyebár nem a vám a magas, hanem az ÁFA...

Ha vámmacerát kiakarod kerülni EU-n belül vásárolj vagy magyar honba... így a szállítási idő is csak 1-2hét vagy 1-2nap szemben egy kínai rendeléssel, mely akár 2-6hét is lehet mindennel együtt... fizetés - feldolgozás - csomagolás - szállítás - vámolás - kézbesítés... pár 10kommenttel felejebb írtunk egy összesítőt árakkal - forrásokkal - szállítási időkkel

GOOGLE "rendelés külföldről"
http://bit.ly/junkieeeboyrendeleskulfoldrol1resz

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#509) Kh@oSz válasza Kh@oSz (#493) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Hát a sok megosztott tapasztalaton felbuzdulva (szarkazmus) ;] szétkaptam a kis yi-t és belőttem a fókuszt. Most már tűéles és egyben finomhangolható is, mert szorul annyira, hogy nem kell visszaragasztani de nem is fog elmozdulni :K

(#510) kobold81 válasza maj-viktor (#508) üzenetére


kobold81
csendes tag

Nekem ma jött meg a cam a gearbestről és sem vámot, sem áfát nem kellett fizetnem.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#511) Riverboy válasza kobold81 (#507) üzenetére


Riverboy
tag

Ez engem is érdekel, ha megtudsz bármit írd ide kérlek esetleg linkekkel együtt :)

(#512) maj-viktor válasza kobold81 (#510) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én a "törvényes módot írtam le"... ami egy jogkövető állampolgártól elvárható...
Nem szabad azzal számolni folyton, hogy "átcsúszik"... inkább számolj többel és ha szerencséd van "kevesebb lesz"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#513) kopidoo válasza Kh@oSz (#509) üzenetére


kopidoo
senior tag

Élőképet néztél az beállítás közben?

(#514) stu77 válasza kobold81 (#507) üzenetére


stu77
csendes tag

szia

én frisitemtettem az fw t és az appot szintén már párszor azt nem mondom meg mit csinálj,én igy csinálom:
vannak különböző fw-ek ha jól emlékszem martinnál az 1.09 az utolsó ezt letöltöd
felmásolod egy teljesen leformázott (fat32) sd re át kell nevezni firmware nek
beszed az sd kártyát bekapcsolod elkezd pittyegni nálam kb 20 sec kikapcsol a kamera.Én mindig kiveszem a kártyát és megnézem ha minden jól ment nem lesz rajta a fájl.
a Telefonos appot nem irnám le letöltöd telepited előtte a régit törlöd.
Van uj firmware ami a gyári számot nézi ami a kamerán belül van a 1.12 aszem de az sem bonyolult visszább olvasva sima ügy lesz :)

(#515) Djuree válasza Kh@oSz (#509) üzenetére


Djuree
félisten

hogy csináltad?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#516) adamfriday válasza kobold81 (#507) üzenetére


adamfriday
senior tag

Már simán megy a szoftverfrissítés az appon keresztül. Berakod a kártyát a kamerába, felrakod az appot a telefonra (ha nem a legújabb, akkor frissíti magát), menüben megkeresed formázást, aztán a fw frissítést és mehet, mindent magától megcsinál. A régebbi verzióknál volt gond, akkor kellett a kártyára másolni a fw-t és app nélkül frissíteni.

(#517) Riverboy válasza GoldhandRent (#502) üzenetére


Riverboy
tag

Megkerdeztem 25$-ert adja DHL-el.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#518) kobold81


kobold81
csendes tag

Stu77 és adamfriday köszi a segítséget.
Az app felajánlotta a frissítést (v1.5), amit el is indítottam, de a telefon mégsem töltötte le, ezen még dolgoznom kell.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#519) GoldhandRent válasza Riverboy (#517) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ez ennyiert visszautasithatatlan :D
koszi szepen
irok neked PU-t

-

(#520) N0rMen


N0rMen
csendes tag

Sziasztok!

Itt van készleten eredeti tok, kb 1 napig még akciósan 30.35 dollárért:
http://www.aliexpress.com/item/Pre-Sale-Original-Xiaomi-Yi-Camera-Waterproof-Case-Mi-Yi-40M-Diving-Sports-Waterproof-Box-Yi/32299341819.html

A képek és a visszajelzések alapján is eredetinek tűnik (legalábbis ezt mondják, akik már megkapták :) ).
Elvilg 2 napon belül postázzák. Én ma reggel rendeltem, és fizetést követően nem sokkal már írt is az eladó, hogy hamarosan postára adják.

Nem a legolcsóbb, de legalább eredeti és van készleten is még kb 85db.

Üdv.
NorMen.

[ Szerkesztve ]

(#521) sambenez válasza N0rMen (#520) üzenetére


sambenez
addikt

Tőle jön nekem is. Valóban hamar feladta.

(#522) Tomeewap


Tomeewap
tag

Hali, én is vettem egy ilyen kamerát. Geek-ről jött, 2 nap !!! alatt itt volt. Most próbáltam beüzemelni, viszont a gyári appot nem lehet letölteni. Valami gáz van a Xiaomi honlapjával. Tudtok valami letöltési helyet mutatni? Előre is köszi :)

(#523) Joe Swanson válasza Tomeewap (#522) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Milyen postával vetted te azt, hogy olyan gyorsan odaért kínából?

(#524) adamfriday válasza Tomeewap (#522) üzenetére


adamfriday
senior tag

APP1.5

[ Szerkesztve ]

(#525) Kh@oSz válasza kopidoo (#513) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Sajnos nincs micro hdmi-m, így nem tudtam élőképpel beállítani, telefonon keresztül meg sztem nem látszódik olyan jól.
Így maradt a tekerem, tesztelem beállítás :U

(#515) Djuree:

Egy youtube video alapján fogtam neki. Lefeszegettem az előlapot, utána bejelöltem a lencse eredeti állását és kisollóval lecsipkedtem a lencsét rögzítő ragasztópöttyöket. Ezután már lehet forgatni a lencsét és ezzel állítani a fókuszt. Óramutatóval megegyező irányba kb 2-3 mm-et fordítva éless lett a végtelen. Előtte kb 30-40 cm-es tárgyávolságnál volt tűéles és utána már lágyult a kép.

Majd mutatok előtte utána képet ha kicsit jobb idő lesz és tudom tesztelni. :K

(#526) Djuree válasza Kh@oSz (#525) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#527) Tomeewap válasza Joe Swanson (#523) üzenetére


Tomeewap
tag

Normál 0$-os SG postával jött. Meglepődtem én is rendesen :)
Sőt, egy másik shopból egy telefont vettem pár nappal később, az meg 3 nap volt ugyanezzel a postával.

#adamfriday: köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#528) Joe Swanson válasza Tomeewap (#527) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Vámon megnézték a csomit?

(#529) N0rMen válasza sambenez (#521) üzenetére


N0rMen
csendes tag

Szia!

Mikor adták fel és hol tart most?
Jelezhetnél, illetve írhatnál róla vélemyént ha májd megérkezik...

Már csak a bluetooth-os remote shutter kéne hozzá...
EnnEk megjelenési időpontjáról tud valaki valamit?

Üdv.
NorMen

(#530) Tomeewap válasza Joe Swanson (#528) üzenetére


Tomeewap
tag

Nem volt adatbekérés, egyszerűen csak leküldték.

(#531) sambenez válasza N0rMen (#529) üzenetére


sambenez
addikt

16-án adták fel, utazott Kínán belül, majd 20-án hagyta el Kínát.

(#532) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Én is megrendeltem végre + a piros tömítésű tokot. Kár, hogy a zöld kamera drágább, fehéret rendeltem normál tracking légipostával.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#533) Djuree


Djuree
félisten

ez a kingma tok ez mennyire vízálló? nekem olyan kéne ami 4-5 méteres mélységig tuti vízálló.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#534) kobold81


kobold81
csendes tag

Sikerült feltelepítenem mindent és elkezdtem tesztelni a kamerát. Észrevettem, hogy hangot csak 1280x720 48p-től rögzít. Nálatok is így van, vagy az enyémmel van valami probléma? Ha ez hiba, akkor hogyan tudom javítani? Előre is köszi a segítséget.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#535) maate_toth válasza kobold81 (#534) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Elvileg az alkalmazás is írja (legalábbis az angol Tweaked verzió), hogy 100/120/200/240 p-n hangot nem rögzít. Tehát nem a te készülékedben van a hiba.

(#536) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Akit esetleg érdekel -20%-os kuponkód banggoodra "Xiaomi tartozékokra"
Pl.: vízálló tok, akku... annak: [link]

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#537) hpsafl


hpsafl
tag

Valaki próbálta már az UV szűrőt?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#538) kobold81 válasza maate_toth (#535) üzenetére


kobold81
csendes tag

Köszi, most már megnyugodtam.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#539) kobold81


kobold81
csendes tag

Ma autós tartóval is kipróbáltam a kamerát. A képpel elégedett vagyok, de a hanggal van valami probléma. Amikor az úton kis döccenők vannak, akkor a döccenés pillanatában olyan hangot hallok a felvételen, mintha belefújna a szél a mikrofonjába, ami elég zavaró a visszanézésnél (az autó belterében ez elég érdekes).

1. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek ötlete, hogy mitől van ez? Lehet valahogy a beállításokkal, frissítéssel orvosolni a dolgot?

2. Egyes videóknál ugyanazzal a számmal van egy thm fájl is, ez a képduplázás miatt van? A vágóprogramok mind a két fájlt használják, egyáltalán mi értelme van ennek? Használjak inkább 30p-t a hatvan helyett?

3. Szerintetek melyik felbontásban érdemes videózni, melyik az amelyik minőség/adatmennyiség arányban a legjobb?

4. Time laps videóhoz ti milyen programot használtok, mivel fűzitek össze a képeket?

Bocs a bagatell kérdésekért, de még elég kezdő vagyok.

Előre is köszi a segítséget.
(Lassan ez lehetne az aláírásom :) )

[ Szerkesztve ]

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#540) maj-viktor válasza kobold81 (#539) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most így hirtelen, gyorsba:
1. A hangjával én sem vagyok elégedett... alapból elég halk egy SJCAM SJ4000-5000-hez viszonyítva...
2. a .thm tudtommal a "lejátszáshoz használja"... azt küldi át / játssza le a mobilon, amikor a Playback-et használod... azaz ha te laptopon valamit vágni akarsz, neked nem az kell... ez csak a wifi-s átjászás mobilra miatt van... kisebb felbontás / bitráta... amit "elbír a wifi" vezetéknélküli kapcsolata
3. Videóminőség / felbontás... hát kinek mire kell... itt nincs felinterpolálás, mint egy "szar kínai mobil esetén", hogy 12Mpix-elre szoftveresen felnyomja, de a valós képérzékelő csak 2Mpix... szal FullHD az FullHD... használd azt... PAL/NTSC 24/25/30/60/120fps meg "igényeknek megfelelő"... ha lassításos téma érdemesebb minél nagyobb fps-be... amit utólag tudsz lassítani gyorsítani... csak ugyebár a hangra is figyelni kell, ha olyan a téma, hogy a hang a fontosabb, akkor maradni kell a 30fps-nél, stb.
4. TimeLapse... bármi... SonyVegas - Ulead/Corel Videostudio - Windows MovieMaker, stb. (múltkor valaki ajánlott SJ4000 topikba / face oldalon valami ingyenes "profi videóvágót", most nem jut eszembe a neve... de bármilyen alap videóvágó megbírkózik bár .jpg képpel... egymás után berakva... időzítve hány fps-t akarsz, stb. és kész a timelapse... pl. VirtualDub a legfapadosabb - legalapabb - ingyenes, nyílt forráskodú

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#541) Attila444 válasza kobold81 (#539) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ilyesmire gondolsz? [link]
Azt hittem, hogy azért csinálja mert hangos az autó és nem bírja. De ha nálad is ez van, akkor valami más gond lesz.

(#542) kobold81 válasza maj-viktor (#540) üzenetére


kobold81
csendes tag

Köszi a segítséget. Igazából nekem a hangerővel kapcsolatban nincs viszonyítási alapom, én elégedett vagyok vele kivéve azt a fura zajt.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#543) kobold81 válasza Attila444 (#541) üzenetére


kobold81
csendes tag

Úhhhh a te problémád gázabb, mint az enyém. Nekem nem cisszeg így, a döccenéseknél olyan hangot hallok, mintha a szél telibe fújná a mikrofont, vagy mintha dörzsölné valami (ezek keveréke). Holnap letesztelem még egyszer, hátha az autós tartó nem volt meghúzva rendesen (amit erősen kétlek, de ezzel nyugtatom magam).

[ Szerkesztve ]

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#544) kobold81 válasza Attila444 (#541) üzenetére


kobold81
csendes tag

...a "bubogás" nálam is olyan mint nálad, csak egy kicsit gyengébb, mondjuk az is igaz, hogy én nem pályán és nem is versenyautóval mentem.

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos"

(#545) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!
Egy YI kamera megvételén gondolkodom, sajnos ilyen topic hogy "milyen akciókamerát vegyek" nincsen, ezért ide irom. Nincs hasonlitási alapom korábban még nem volt akciókamerám viszont szeretnék vásárolni egyet cross motorozáshoz főként. hero 3 black-el hasonlitgattam nagyjából össze meg az sj4000-el, és árérték arányban lyukadtam végül ki a Xiaomi YI mellett, xiaomi termék ( telefon ) korábban már volt/van a birtokomban, csalódást igazából különösebben nem okozott, tudtok ajánlani ilyen 40-50.000 Ft-os árkategóriában jó kamerát? A legfőbb szempontok kb. majdnem ugyanazok (140-150-160 fokos látószög) , 12-14-16 MP objektiv, 1000-1200 mAH akksi , valami ilyesmire volna szükségem.

Elég katyvasz lett ez a kis szösszenet de szerintem nagyjából rálehet jönni mit "akarok" :D.

ui.: Köszönöm hogy elolvastátok. :R

Üdv.:Peti

(#546) GoldhandRent válasza Attila444 (#541) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ez szerintem.normalis...minden autos (akar goPros) videonal ugyan ezt hallani :)

-

(#547) HornedReaper válasza chosa921 (#545) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szia!

Én az SJ4000-et endurózni használtam, és a 30 FPS nagyon kevés volt.. Már várom a Yi-t, amit rendeltem, itt már csak a képstabilizátor hiánya lehet illúzióromboló.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#548) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok!Vannak már kiegészítők ehhez a kamerához?Nekem bringához kellene valamilyen rögzítő,meg valamilyen fejpánt.Tudtok valamit ajánlani?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#549) Attila444 válasza GoldhandRent (#546) üzenetére


Attila444
aktív tag

Igen, ha kívül van a kamera, de itt bent volt.
Itt egy másik belső SJ5000-el, lényegesen jobb a hang: [link]
(a kép azért ilyen sötét, mert nagyon levettem az expot)

(#550) chosa921 válasza HornedReaper (#547) üzenetére


chosa921
tag

Mennyiért rendelted és honnan? Privibe irj rám, ne itt szemeteljünk

Üdv.:Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.