Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) vidra1221 válasza Blaise (#4000) üzenetére


vidra1221
tag

Ügyes! :C
Én is agyaltam, hogy ez legyen, de amilyen "szerencsés " vagyok az ilyen dolgokban, biztos megfogták volna.
Úgyhogy én biztosra mentem és rendeltem sima YI-t BG-ról EU-stock-ból.
Várjuk a tesztvideókat véleményeket! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4002) Blaise válasza vidra1221 (#4001) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, én is gondoltam arra, hogy EU raktárról kínai verziós kamerát rendeljek, de befosattak azzal, hogy 2016 január után gyártott kínai kamerák nem működnek majd az angol nyelvű alkalmazással csak a kínaival. Annyira nem is volt sürgős, árban se volt sokkal drágább, így maradt az verzió.

(#4003) inteltunder


inteltunder
tag

[link]

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#4004) glugi


glugi
aktív tag

Megnéztem a YT-n elérhető YI 4k videókat, többek között a legutoljára linkeltet is.
Nem lett rossz, az első gondolatom az volt, hogy veszek - meglátjuk, hogyan alakul az ára persze. Aztán mikor jobban belegondoltam, picit elbizonytalanodtam. Ugyanis megint ilyen fapados érzés fogott el a kamerával kapcsolatban: van egyszer ez a crowdfunding* sztori, ami - mivel nem garázscégről van szó - nekem fura húzásnak tűnik. Másfelől megértem, hogy az elsődleges közönség megint a belső, szelfi-érzékeny piac. Örülök, hogy van végre video+photo mód, de pl. az LCD csak indokolatlanul drágítja a cuccot és tokban használhatatlan ugye, tok nélkül meg gorilla glass ide-oda, de betörhet.
A "kampány", már ha lehet ilyenről beszélni, szerintem még az ottani szinten is botrány, nincs normális PR, stb. (nyilván nem GoPro szintet várok el, de akkor is). Gondolok itt arra, hogy pl. ne az amúgy jó fej Sami mutassa be a kamerát tört angolsággal, hanem húzzák el a mézesmadzagot, szűrjenek és filterezzenek és akkor talán nem lenne savanyú a szájíz a prognosztizált árral kapcsolatban - mindezt úgy, hogy még csak tervezik, hogy legyen international verzió is.
A hardveres rész tetszik, ha nem lesznek fókusz és SD-kártya gondok, továbbá a firmware frissítések is jönnek majd rendszeresen, akkor ezzel nem lesz gond. Rendes tőlük, hogy lesz majd app videót szerkesztetni mobilon, de ezt ők sem gondolhatják komolyan...
*Csak belső piacos rendelés van most az oldalon, kb. 180 dolcsis átszámolt ~disztribútori áron, júniusi szállítással.
Bocs, hogy hosszú lett. Azért majd veszek. :DDD

(#4005) Blaise


Blaise
veterán

Monopodból milyet ajánlotok? A gyári verzió árát kicsit sokallom.

(#4006) alexw801 válasza Blaise (#4005) üzenetére


alexw801
senior tag

Ezt vettem és használom:
http://www.aliexpress.com/item/2015-Xiaomi-Xiaoyi-Selfie-Sticks-Travel-Handheld-Camera-Self-timer-Lever-selfi-Cellphone-Monopod-Mount-Stick/32525621228.html
A BT kapcsolót külön, 8,5 dollárért.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4007) havri1 válasza alexw801 (#4006) üzenetére


havri1
félisten

A hsz alatt, amikor írod, van egy "link" gomb, arra kattints, és akkor normálisan jelenik meg. Nem kell másolni, ha meg akarjuk nézni. Mobilról nehezebb.

Köszi

havri

(#4008) alexw801 válasza havri1 (#4007) üzenetére


alexw801
senior tag

[link]
Aha. Köszi.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4009) Caspenberg válasza glugi (#4004) üzenetére


Caspenberg
csendes tag

Van belőle international verzió is [link]

(#4010) Criminal017


Criminal017
őstag

HOPPÁ! A Yi Európában terjeszkedik, többek között Magyarországra is jön hivatalosan!
[link]
Január óta pedig Lengyelországban vitézkednek: [link]

(#4011) glugi válasza Caspenberg (#4009) üzenetére


glugi
aktív tag

Láttam igen. Ez még csak geekbuying meg preorder, hivatalosan még nem jelentették be. Várjuk ki a végét, még az is lehet, hogy egyszerre indítják a két "verziót" ;)

(#4012) glugi válasza glugi (#4011) üzenetére


glugi
aktív tag

Épp most olvastam, az USA-ban már elő lehet rendelni (USA only version), hivatalos, ára 269 dollár.

(#4013) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudtok nekem ajanlani csere lencse tartot? Olyan lenne jo, ami vegig menetes. (Ez meg a regi kamera.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4014) kopidoo válasza tvamos (#4013) üzenetére


kopidoo
senior tag

Lencsetartót? Az mi az?

(#4015) tvamos válasza kopidoo (#4014) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amibe bele van csavarva a lencse.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4016) 4m@15


4m@15
tag

Most, hogy jön a 4K Yi, nem akar valaki megszabadulni jó árban az első generációsától? Nem akarok várni GB-ről vagy BG-ről míg ideér :DD

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#4017) inteltunder válasza 4m@15 (#4016) üzenetére


inteltunder
tag

80-ért tied testvírem, alá is írom :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#4018) alien0903


alien0903
tag

Sziasztok!

Valaki tud esetleg megoldást a kamera videó jelének továbbítására kb. 100-150 méterre?

(#4019) bakonyip95 válasza alien0903 (#4018) üzenetére


bakonyip95
tag

Repeaterrel tudod megoldani, szerintem máshogy nem. Xiaominek vannak kis routerjei és azzal továbbosztod a jelet!

(#4020) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Kissé hanyagoltam a topikot, de most várhatóan "visszatérek"! :D
Lesz Xiaomi Yi 2 teszt remélhetőleg valahol az elsők között - megy majd SJ4000HUN-ra is - belföldi forrásként electropoint ugyanígy hozza majd be, mint a SJCAM-okat, meg a Yi 1-et... kuponakciót is konzultáltam velük, stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4021) 4m@15


4m@15
tag

Filter lencséket rátudok tenni az eredeti vízálló tokra? A kerek optikájú tokra gondolok, nem a GoPros négyzetesre.

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#4022) havri1


havri1
félisten

Yi car camerát szedett már szét valaki? Az akkumulátor csere érdekelne. Gondolkodom egyen fixen a kocsiba, de az eddigi tapasztalatok alapján az akkumulátor nagyon gyorsan tönkremegy. Sok töltés, hideg /meleg hamar kinyírja.
Most 18e alatt van a világos bézs színű, nagyon gondolkodóba estem.

havri

(#4023) Blaise válasza havri1 (#4022) üzenetére


Blaise
veterán

Miért kéne akkucsere? Nagyon minimális akksi van benne, alapból úgy van tervezve, hogy folyamatos tápellátásról megy.

(#4024) havri1 válasza Blaise (#4023) üzenetére


havri1
félisten

Leírtam miért :)

havri

(#4025) vidra1221


vidra1221
tag

Ma jött meg a kamerám! :) Yi CN verzió. Letöltöttem az appot beüzemeltem sikeresen. 64 GB-os sdxc kártya figyel benne. Az app feltette a kérdést, hogy frissítheti-e a firmware-t mert elérhető az újabb verzió. Kérdés:
nyomhatom az oké gombot? Azért kérdem mert nem emlékszem, hogy a firmware frissítésre vagy a nagyobb bitrátás script beállításhoz írtátok, hogy csak max 32 GB-s sd kártyával lehet és stb. Kösz! :R

(#4026) vidra1221


vidra1221
tag

Az 1.2.13 -at ajánlja fel.

(#4027) alexw801 válasza vidra1221 (#4025) üzenetére


alexw801
senior tag

Nekem a nagy bitrátás custom firmware van rajta, 64 GB kártyával kiváló.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4028) vidra1221 válasza alexw801 (#4027) üzenetére


vidra1221
tag

Na de ha most csak a simán az alkalmazás által felkínált frissítést akarom akkor azt nyugodtan megtehetem a telefonos alkalmazás segítségével, lehet benne akár a jelenlegi 64 GB-s kártya? Jelen pillanatban csak ez az egy szabad kártyám van.

[ Szerkesztve ]

(#4029) adamfriday válasza vidra1221 (#4028) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nyugodtan tedd fel.

(#4030) alexw801 válasza vidra1221 (#4028) üzenetére


alexw801
senior tag

Amit a papagáj mondott a macska szájában: Nem besz@rrni!
Amúgy vehetsz ilyen kártyát:
[link]
és mindgyárt lesz több kártya. Van ott ugyenez 32 GB-al is. Nálam bevált.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4031) vidra1221 válasza alexw801 (#4030) üzenetére


vidra1221
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#4032) vidra1221


vidra1221
tag

A kamerát rákötöm a PC-re és beolvastatom a kártya tartalmát akkor az adott felvételt tartalmazó fájl mellett egy azonos nevű pl: YDTL0012_thm fájl plusz egy ugyan ilyen THM kiterjesztésű file található. Ilyet timelapse felvételnél és sima videónál is van. Ez minek tudható be, mi a funkciója?

szerk.
Na meg is találtam a választ a kérdésemre. :)
Ezt ki lehet iktatni ha akarom hogy ne foglaljon helyet?

[ Szerkesztve ]

(#4033) glugi


glugi
aktív tag

Na, végre megjöttek a Transcend 400x 32 GB kártyák a sincerity-től. Még csak gyors h2testw és CrystalDiskMark teszteket futtattam le, illetve kipróbáltam az eddigi scripteket és a custom 35-ös firmware-t is. Utóbbival még mindig van gond, szóval lehet, hogy a kamera alapból hibás (első gen. Z22), mert stabilan ír a win7 120-130 megabittel amúgy a kártyára, illetve a szekvenciális írás (amire többen gyanakodtunk eddig) is elegendő kellene, hogy legyen. A script egyelőre nem darabolt. Idővel brutál tesztek jönnek, mert már elegem van nagyon ebből :((
Ha kellene valakinek (és a kereső miatt is) sebességek 5 X 4 gigás fájlon, CDM 5.1.2 portable, Lexar USB 3.0 olvasóval:

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 83.997 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 23.646 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 7.358 MB/s [ 1796.4 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 0.116 MB/s [ 28.3 IOPS]
[I]Illetve[/I]
Sequential Read (T= 1) : 79.270 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 20.551 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 5.920 MB/s [ 1445.3 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.107 MB/s [ 26.1 IOPS]

Ha valaki még nem ismerné, XIMODE. Nálam darabol :(((

@vidra1221: scripttel lehet törölni, ez az app miatt készül amúgy. Az előbbi link és fórum, illetve ez a link hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#4034) alexw801 válasza glugi (#4033) üzenetére


alexw801
senior tag

Jónak bizonyulnak nálam ezek a Transcend 400x kártyák, van 64 GB és 32 GB is, több. És nem drágák.
A többi tudomány előtt fejet hajtok, mindenhez nem érthetek ennyire, ezért inkább csak használom a Yi-t, a 35 Mbps firmware-rel ( talán Fried féle ), kifogástalanul teszi a dolgát. Z23S, 2 db.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#4035) havri1 válasza alexw801 (#4034) üzenetére


havri1
félisten

Az első ilyen kártyám kb 4 éves, már tényleg nem tudom mennyi van, telefonokban, kamerákban, sajátom, meg akiknek rendeltem, mind ilyen kártya van, mai napig mind hibátlanul üzemel. Nagyon ajánlott kategória. (16/32/64)

havri

(#4036) stega85


stega85
csendes tag

Milyet erdemes venni?
<url>http://m.geekbuying.com/item/-Official-EU-Edition--Xiaomi-Yi-Action-Xiaoyi-Z23L-International-Version-Sports-Camera-WiFi-BT4-0-16MPSony-Sensor-Ambarella-A7LS-2Kp30-1080p60-HD-155-Degree-Wide-Lens---Black-363395.html</url>
Esetleg ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#4037) Criminal017 válasza stega85 (#4036) üzenetére


Criminal017
őstag

Anno én is gondolkodtam a feketében, de lebeszéltek róla itt. Igaz is, mert nagyon melegszik a kamera, főleg nyáron, aztán még pluszban fekete is, úgyhogy garantált a túlmelegedés. Érdemesebb az EU verzión belül a fehéret választani, szerintem.

(#4038) stega85 válasza Criminal017 (#4037) üzenetére


stega85
csendes tag

Köszi, és mikre kell még figyelni a választáskor? És persze honnan érdemes?

(#4039) Criminal017 válasza stega85 (#4038) üzenetére


Criminal017
őstag

Az EU verzióval nem sokan rendelkeznek innen, szóval releváns tapasztalatot nem tudok/tudunk írni.
Olyan helyről érdemes rendelni, ahol van EU raktár, mert ez a tétel már a vámhatár felett van.
Ja, és van egy honlap, ahol le vannak írva az EU (international) verzió különbségei a kínaihoz képest, érdemes átbogarászni.

(#4040) martin555 válasza Criminal017 (#4039) üzenetére


martin555
aktív tag

előrendelés van még csak a YI 2 4K-ra de már minden vackot adnak hozzá

http://www.banggood.com/search/xiaomi-yi-2-4k.html [link]

YI2 4K topicja: [link] http://prohardver.hu/tema/yi_4k_action_camera/friss.html

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4041) Criminal017 válasza martin555 (#4040) üzenetére


Criminal017
őstag

Ismerem én a kettes Yit, de most nem arról volt szó... :F

(#4042) tvamos


tvamos
nagyúr

Meg tudom en azt oldani, hogy ne nekem kelljen csatlakozni a Yi-hez, kozvetlenul, hanem a Yi csatlakozzon a routeremhez, azon keresztul kapjon IP cimet, es ugy tudjak csatlakozni hozza? (Vegulis fix IP-vel is jo lehet....)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4043) sambenez válasza tvamos (#4042) üzenetére


sambenez
addikt

Nem.

(#4044) bakonyip95 válasza tvamos (#4042) üzenetére


bakonyip95
tag

Itt néz körül:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/camera-wifi-in-client-mode-working-ash-script-inside.12239/

Elméletileg meglehet csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#4045) shaddam


shaddam
aktív tag

Van valami mód hogy a yi képét mondjuk ustreamen közvetítem? VLC-re tudom rá lehet bűvölni a képet, de ehhez direkt wifi kapcsolat kell, a net felé nem látok ki. Az erkélyről jó kilátás nyílik a gólyafészekre, a yi-t mondjuk más célból vettem, de nem lenne rossz így "hasznosítani" :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#4046) tvamos válasza shaddam (#4045) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is erre keresem a megoldast. (Az nem annyira tetszik, hogy a Raspberry-be dugok 3 USB WiFi atalakitot.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4047) shaddam válasza tvamos (#4046) üzenetére


shaddam
aktív tag

Na jobb híján kiegyeznék ezzel. Csak időnként streameltem volna. Valami how to-t tudsz adni?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#4048) tvamos válasza shaddam (#4047) üzenetére


tvamos
nagyúr

[link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4049) shaddam válasza tvamos (#4048) üzenetére


shaddam
aktív tag

Kösz. Közben kerülőúttal VLC-vel és openbroadcasterrel működésre bírtam a streamet. A netem nem a legszuperebb, holnap kiderül mennyire pixelesek a gólyák

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#4050) Bazs- válasza alexw801 (#4027) üzenetére


Bazs-
tag

Tudnál adni egy linket ehhez a firmware-hez (egy útmutatónak is örülnék, hogy miként kell felrakni :R )?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.