Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) glugi


glugi
aktív tag

Integral kártyákkal milyen a tapasztalatod? Most készülök venni 64 gigás kártyákat, és ez lenne a másik opció SanDisk mellett. Árban jó, ahogy néztem.

(#1752) Daywalker válasza #16729600 (#1750) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem annyira hátrány...a hangon javít valamennyire (kevésbé torzul a magas gain miatt, cserébe kicsit műanyagosabb a hang, mintha vödörben szólna). Amit én észre vettem az az, hogy a tokban jobban remeg, mintha közvetlenül a tappancsra csavaroznám (ami érthető, hiszen nagyobb az erőkar). Ami pozitívum, hogy ha lesik, akkor a tok véd valamennyire.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1753) vadkörte válasza #16729600 (#1750) üzenetére


vadkörte
addikt

Védelemre sem utolsó. Ha leesik, inkább a tok törjön, mint a kamera.

(#1751) glugi:
Én Cl10-es 32GB-os Integral-lal etetem. Nem morog miatta. Amikor vettem, az SanDisc olcsóbb volt, mint ez. :)

(#1752) Daywalker:
Nem vettem észre, hogy a tokban remegne. Ha nagyon hepehupás úton zúzok, akkor kicsit, de ott minden remeg. :)

Üdv. V. Körte

(#1754) #16729600


#16729600
törölt tag

Daywalker, vadkörte , köszönöm a válaszokat. :R

Bringa indulásra készen van, egész jól sikerült a tegnapi sufni tuningom, remélem a gyakorlat is ezt mutatja majd. :) Megyek egy harmincast az egy jó óra, gondolom a töltés meghal majd ennyi idő alatt a 1080p/60 videotól, de viszek pót aksit.

(#1755) Daywalker válasza vadkörte (#1753) üzenetére


Daywalker
addikt

Én betettem kocsiba tapadókoronggal és amikor közvetlen rá volt csavarozva, akkor kevésbé volt remegős, mint amikor ugyanazon az útvonalon haza tokban volt. De lehet még szorítani kellett volna a csavarokon. Igaz, egy hosszabbító toldóra raktam fel tokban, nem közvetlenül a csavaros részre rögzítettem, így pedig érthető a nagyobb remegés.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1756) glugi


glugi
aktív tag

Így van, inkább a tok törjön, repedjen, mint a kamera - ha lehet, akkor abból is az utángyártott :)
Remélem hamarosan lesz több időm és tesztelgetem, így elsőre a kép mintha picivel élesebb lenne mint a másik kamerával készített videón.
Kiegészítők úton, még az original tokon filózom...

(#1757) #16729600


#16729600
törölt tag

Nah megjöttem, 50 percet bírt a töltés , utólag vettem észre, hogy nem a gyárit hagytam benne, hanem a Kingma-t. A felvétel nagyon fasza lett ( kép ). ellenben a bringán kicsit recseg a kormány terhelésnél,a fő hangmotívum sajnos ez a nyekergés lett, kib@szottul hangosra sikeredett. Ezzel tuti kell majd kezdenem valamit.Mármint a mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Daywalker


Daywalker
addikt

Ha nem csal az emlékezetem, valamit reszeltek az új firmware-n is asszem, hogy tovább bírja. Ebből tapasztalt már valaki valamit?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1759) vasi89 válasza #16729600 (#1750) üzenetére


vasi89
addikt

Én bringán is abba rakom de nálam nem torzít a hang, sőt a tok lefogja.

(#1760) Karaya


Karaya
tag

Kijött a v1.2.12 firmware, ami már hivatalosan is támogatja a 2K módot.

Added Photos folder while taking photo in time-lapse and Burst mode;
Optimized the power-svaing mode, in order to increase the camera working time;
Optimized the hint sound and LED light, helping to recognize the camera’s status;
Optimized the experience of loop video record while SD-Card is full;
Fixed no response while controlling Camera via APP;
Fixed the image reveral setting don’t take effect while recording video in time-lapse mode;
Fixed no preview video in app after reconnecting camera;
Fixed duration difference between preview video and the actual video file in time-lapse mode;

(#1761) wood77


wood77
tag

Több napos tengerparti külső és vízalatti tesztelés során a piros gumis tok és a páramentesítő lap kombináció tökéletesre vizsgázott. [Innen] vettem a páramentesítőt, párszázas tétel és szerencsére nem volt gond a párásodással.
Nálam az app hibátlan, tegnap felment az új FW a 22-re és a 2K is működik. Eddig eléggé bejött. Jövőhéten megy fel quadcopterre és ott is tesztelem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1762) PpenoO válasza Karaya (#1760) üzenetére


PpenoO
őstag

Itt meg a v1.2.12 custom firmware verziók tölthetők le.

By Fried

1) For build : 22 - 23 - 23A - 23S

2) For build : 22L - 23L

Both of firmware are customized to get 35Mbps for every resolution in High Quality mode.
Medium and low quality are untouched.

By hoderer

For build : 22 - 23 - 23A - 23S

- Bitrates in High Quality Modes 2k, 1080p30/25, 1080p60/50, 720p120 is set to 35MBIT
- Preview bitrates are 1MBIT and CBR-Mode (instead of lower bitrates and VBR)
- Bitrate adjusted to 35MBIT for time lapse video mode 1080p24fps (instead of 10MBIT)

By Bal

For build : 22L - 23L

- 35-30-25MBIT with bitrate table.

!!!!! Mindenki saját felelősségre tegye fel !!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1763) wyattthoearp válasza PpenoO (#1762) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ezeket a bitrátákat nem lehet elérni scripttekkel? Így nem kellene cserélni a firmware-t.

(#1764) PpenoO válasza wyattthoearp (#1763) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem tudom, annál kényelmesebb vagyok, minthogy scriptekkel ..szakodjak. Kb 1 perc frissíteni és ugyanannyira rizikós mert scriptel is haza lehet vágni a kamerát.

Aki nem találná a sorozatszámot itt megleli.

A frissítés menetét pedig itt találjátok.

(#1765) gergor válasza PpenoO (#1762) üzenetére


gergor
csendes tag

Szia,

Segíts kérlek. :-)
Hol lehet ezeket a custom firmware-ket nyomon követni? Melyik fórumba?
Mert keresgettek és csak régiek voltak.
Köszi szépen!

Szerk.:
Megvan, dashcam forum. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1766) vadkörte válasza PpenoO (#1762) üzenetére


vadkörte
addikt

A 23L-esem a v1.2.10-es fw-rel is 35MBit/s-es rátával ment. Addig 11-12MBit/s volt.

Üdv. V. Körte

(#1767) Daywalker


Daywalker
addikt

Van valami jó összehasonlító, ahol össze lehet hasonlítani a különböző bitrátás felvételeket? Úgy értem, ahol ugyanaz van felvéve, mert sample van a YouTube-on elég, csak nem összehasonlító.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1768) PpenoO válasza Daywalker (#1767) üzenetére


PpenoO
őstag

A méret a lényeg ;] Nem látok rá sok esélyt de amennyiben az időm engedi, hétvégén próbálok csinálni pár összehasonlító videót. Amúgy a puding próbája az evés. Nem kerül semmibe feldobni a customot és ha nem vagy elégedett visszarakod a gyárit. Szerintem max 20 perc és meg is vagy.

(#1769) glugi


glugi
aktív tag

Amit cpurage írt az általa készített verzióról abban a topikban, elég impresszív, hétvégén kipróbálom. Kíváncsi vagyok a melegedésre... Motoros és konyhai időzítős forgós time lapse teszt hegyek :)

(#1770) Daywalker válasza PpenoO (#1768) üzenetére


Daywalker
addikt

Most nem akarom rá feltenni, mert teszt előtt van, aztán ha brickelve lesz akkor lekaparom az arcom...ha végeztem vele utána tudom kipróbálni.
Nyilván a több jobb, ez nem kérdés...a kérdés az mennyivel, megéri-e annyi plusz helyet feláldozni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1771) vadkörte válasza Daywalker (#1770) üzenetére


vadkörte
addikt

Szoros a cipő mi? :D
Kb. itt tartok én is, hogy a teszt az készül, de még gatyába kell rázni, mivel 14 oldalt nem tölthetek fel. A kutya sem olvasná végig. Videókat meg képeket is kellene csinálni hozzá, de időm az kevés. A moddolásról is kellene írni ezt azt. (~2 oldal kész szöveget nyelt be a Logout :O )
Van egy vacak 60 perces konyhai időzítőm, azt is át kellene alakítani állvány és kamera kompatibilissé. És még dolgozni sem ártana valamit a munkahelyen, mert szétrúgják a hátsóm.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1772) Daywalker válasza vadkörte (#1771) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem ez lenne a dolgom, de a fél stáb szabin van, így nem tudok haladni, jövő héten IFA, egyszerűen nem megy minden. Plusz nem egy kamera lesz benne, hanem öt...
Na de elég a sírásból... :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1773) vadkörte válasza Daywalker (#1772) üzenetére


vadkörte
addikt

:C :C

Üdv. V. Körte

(#1774) Karaya válasza Daywalker (#1767) üzenetére


Karaya
tag

Nekem default bitrátának a 30-35 Mbits vált be jó kompromisszumnak. Editáláskor lejjebb veszem, ha nem indokolja a tartalom.
Ha Youtube a cél, akkor a 8 Mbit is bőven elég, még azon is tovább tömörítenek..

(#1775) zoli1026


zoli1026
csendes tag

Üdv! Aodoor tokot használ valaki? Vélemények? Ez lenne: [link]

[ Módosította: Daywalker ]

(#1776) Daywalker válasza zoli1026 (#1775) üzenetére


Daywalker
addikt

A linkelésre figyelj oda kérlek a jövőben. Most javítottam.

A témához hozzászólva: nem néz ki jobbnak mint bármely másik utángyártott tok, csak erre írtak egy márkanevet és adnak egy kendőt. Kicsit többért gyári tokot kapsz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1777) #16729600 válasza zoli1026 (#1775) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is ilyet akartam rendelni,de egyrészt nem szállítanak csak német.o-ba, másrészt van egy ilyen vélemény róla a visszajelzések között. : Nach einer viertel Stunde kam der prüfende Blick: Im inneren schwappte ca 1 TL Wasser von rechts nach links. Magyarán negyed órás otthoni teszt után egy teáskanálnyi víz lötyögött a tok alján.

(#1778) glugi


glugi
aktív tag

Cpurage custom firmware teszt, dobálja a fájlokat, tehát 2 gigás fájlt készít és a következő hiányzik...ha mégis megvan akkor csak pár perces a fájl és már alacsonyabb bitrátás...utóbbira panaszkodtak a dashcam fórumon más custom firmware esetében is. Beírom oda a tapasztalatokat, hátha tudják javítani. Addig vissza az original. Pedig olyan jó képe van a custom fullhd-nak.... :((( A motorozás java meg lemaradt.... :((

(#1779) zsoltti válasza glugi (#1778) üzenetére


zsoltti
senior tag

OMFG Legújabb frissítéssel 2K videót vesz fel a kamera :DD

(#1780) vadkörte válasza zsoltti (#1779) üzenetére


vadkörte
addikt

LINK

Üdv. V. Körte

(#1781) zoli1026 válasza #16729600 (#1777) üzenetére


zoli1026
csendes tag

Németországban lakom. Megrendeltem és utána 1 nappal rá jött a negatív komment. Azt hiszem az lesz,hogy amint megjön küldöm is vissza és rendelek egy eredetit.

(#1782) #16729600 válasza zoli1026 (#1781) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ettől még túlsúlyban vannak a pozitív értékelések, Amazonon, ha 24 karátos aranytömböt árulnának, akkor is lenne egy halom beírás, hogy aluminium vagy max réz a cucc, ilyenek a svábok. :) Mondjuk én után gyártottat rendeltem [link], remélem nyaralásig megjön ( és nem ázik be ) :)

[ Szerkesztve ]

(#1783) glugi


glugi
aktív tag

Tesztelgettem még kicsit class 10-es kártyával a cpurage ill. a hoderer által írt custom firmware fájlokat, vegyes eddig a kép. Utóbbinál tartja a 35 Mbit sebességet minden kipróbált felbontásnál, illetve time-lapse esetén is és szépen szeletel 2 gigánként, míg amit cpurage tett fel, ott vannak gondok továbbra is.
Ugyanakkor kíváncsiságból kipróbáltam egy lassabb, class 4-es kártyával is, aminek 40 Mbit/s a max írási sebessége (leteszteltem) és itt már a hoderer firmware is hasonlóan viselkedik, nyilván a folyamatos maxon írást nem szereti a kártya és ettől megbolondul a gép.
Dashcam-on bug-ról írnak egyébként és valóban lehet valami turpisság, mert ugye egy class10-es kártya simán vinné a cpurage-féle firmware-ben választható 50 Mbit/s-t, de mégis szeletel ad hoc és percek hiányoznak....
Na de pozitívum, hogy az a bizonyos piros tok fél napot töltött el 1 méter mélyen és totál száraz. :C
Kingma akksik és töltő egész jó, bár most csinált olyat, hogy 18%-os töltöttség után egyszer csak felvétel közben kikapcsolt, de ezt egyelőre betudom a custom firmware-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1784) denta58


denta58
csendes tag

Sziasztok
Van egy Lenovo A7 (59-410282) tabletem. Erre akartam letölteni a Xiaomi yi aplikációt de azt írta ki a play hogy Ezzel a készülékkel nem kompatibilis ez a verzió. Valahogy kitudom játszani a rendszert? Egyáltalán mi nem kompatibilis?
Köszi előre is !

(#1785) wyattthoearp válasza denta58 (#1784) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Rakd fel a korábbi, verzió valamelyikét, találsz apk-t a neten.
Utána szerintem már frissülni fog playen keresztül is.

(#1786) vadkörte válasza glugi (#1783) üzenetére


vadkörte
addikt

Mennyivel jobban ezek a custom FW-ek, mint a gyári?
Van olyan funkció, ami a gyáriban nincs, vagy kevésbé tömörít, jobb a képminőség???

Más.
Tegnap leszedtem a tokom elején lévő plánparalell lemezt, hogy kipróbálhassam a "tok nélküli" videózást. Hááát... Érdekes lett az eredmény. "Viccenes" vesz a 23L variáns verőfényes napsütésben... Mit kellene eléapplikálni, hogy ne égesse szarrá a képet? A fénymérási mód átállítása Center-ről Avarage-re segíthet, de akkor meg világos helyen jó lehet, de a sötét helyen meg van lőve.

Üdv. V. Körte

(#1787) vasi89


vasi89
addikt

Srácok, az mitől lehet h az akkukijelzés elég össevissza van? Tegnap videoztam vagy 15 percet és 45%ot írt ki. Kivettem visszaraktam és egyből 82%ot írt ami reális is. Aztán ma bekapcosltam és 60%ot írt viszont tegnap már nem piszkáltam. Kivettem az akkut majd vissza és már 78%ot mutat ami lehet valós mert állítgattam ma egy kicsit. Nem a gyári akku van benne hanem kingma de ennek csak nem kellene befolyásolni. FW update megoldhatja vagy az app lehet bugos?

(#1788) glugi válasza vadkörte (#1786) üzenetére


glugi
aktív tag

Emelt bitrátával működnek, de egyelőre még bőven van rajtuk mit csiszolni. Az app is bekavar sajnos ahogy olvasom, valami bug van benne (szeletelés, bitráta visszaugrik, fájlok eltűnnek ill. egyszerűen kimarad a felvétel és mondjuk egy 10 perces felvételből 4 másodperc marad). De ezek a problémák elmaradnak elvileg akkor, amikor app-ban beállítod a felbontást majd kiveszed az akksit és vissza. A gyakorlatban páran tesztelgetjük - idővel.
Többen is kapcsolatban vannak a xiaomi yi fejlesztőkkel, szerintem rövid időn belül ezek a problémák megoldódnak.
Azért a 60fps fullHD 35 Mbit-en elég szép képet ad, de a 2k 46 Mbit is meggyőző volt. Ugyanakkor melegszik, bár ez a gyárival is ugyanígy van.
Ami még nekem fontos volt, hogy a time-lapse is 35 Mbit, nem pedig 10, mint a gyáriban.
Az app lehet a hibás a töltöttségi szint kijelzéséért is....

(#1789) wyattthoearp válasza vadkörte (#1786) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Egy cirkuláris polárszűrőt megérne a dolog. Persze csak tok nélkül megy a dolog.

(#1790) #16729600


#16729600
törölt tag

Befutott a vízálló tok.2 órás teszt után is csontszáraz maradt, szóval minden fasza vele, rendelhető bátran.[link] 5 munkanap alatt ért ide.

[ Szerkesztve ]

(#1791) trialboj


trialboj
őstag

Van-e baj?

Megjött a kamerám, nem ismerte fel az sd kártáy úgyhogy párosítás után a telefonról toltam egy firmware updatet!

A százalékos számolósdi le is pörgött, de azóta piros háttéren ezt írja a teló:

Frimware Update

Camere is updating, pease wait..

kor benne refresh ikon

The camera is updating, with the buzzing sound. By rapid beeps, update is complete and the camera will turn off automatically.

alatta gomb Back to Home

Na most ez megy kb 10 perce a telefon nem megy alvó módba, és a kamera is kéke világít illetve a wifi led is villog.

Nem csipog nem számol semmit. SD kártya benne van, bármi ötlet? Olyan nagyon hamar ideért, ne kelljen már ismét a supportal barátkoznom.

Francért nem mozog semmi sem, honnan tudjam hogy még dolgozik vagy már rég megfagyott a f@szba.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1792) Daywalker válasza trialboj (#1791) üzenetére


Daywalker
addikt

Kamera sípolt, villogott, frissített? Mert ha nem sípolt és villogott, akkor szerintem nem is csinált semmit.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1793) trialboj válasza Daywalker (#1792) üzenetére


trialboj
őstag

Nem tudom hogy sípolt-e, mert nem voltam végig mellette, de olyan hossza tuti nem pittyegett mint amit a videókon láttam. A wifi led most is villog lassan.
kb 15 perc telt el. A teló nem fagyott le...nem vágom mi a helyzet

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1794) SutiAdi válasza trialboj (#1791) üzenetére


SutiAdi
tag

Valószínűleg abban az állapotban maradt, hogy töltötte le a firmware-t, vagyis hogy töltötte rá a yi-re. Én is így jártam elsőre, amikor megjött a cam. A villogó wifi arra utal, hogy kapcsolat van a teló és a yi között. Mivel még nem kezdte el a frissítést, így nyugodtan kinyomhatod. Szerintem szedd le innen a legfrissebb firmware-t, nevezd át firmware.bin-re, tedd fel az sd-re, és folytasd a csipogós résszel. Az elég hamar le fog futni, csipog egy darabig, aztán kikapcsol. Illetve törli is a gyökérből a firmware.bin fájlt, szóval következő bekapcsolásnál már nem fog újra frissíteni. Valószínűleg amúgy találni fogsz az sd-n is egy firmware fájlt, amit ugye a teló töltött rá, azt is törölheted.

[ Szerkesztve ]

(#1795) trialboj válasza SutiAdi (#1794) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm, ki fogom próbálni. Nyomtam egy back-et és szerencsére nem hallt meg. Mikor párosítottam kiírta hogy nem sikerült a frissítés, és hogy próbáljam újra. De a kamera működött.

Azért a biztonság kedvéért végigfotóztam 5 percenként, hogy ha mégis megkotlana, legyen valami a kezemben amivel bizonyíthatom az igazam.

Remélhetőleg így már működni fog.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1796) scream válasza trialboj (#1791) üzenetére


scream
veterán

Rosszul van formázva az SD kártya, ez nem az ő hibájuk.

(#1797) eddie1978 válasza trialboj (#1795) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én is az SD-t mondanám a lehetséges problémaforrásnak. Nem látja, nincs mire másolnia a telefonról a file-t.

(#1798) trialboj válasza scream (#1796) üzenetére


trialboj
őstag

Frissen formáztam neki... Szerintem valami kompatibilitási probléma lesz, itt többen panaszkodnak ugyan erre a hibára.
[link]

Ha megvan a megoldás megosztom itt is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1799) Daywalker válasza trialboj (#1798) üzenetére


Daywalker
addikt

Eredeti az az sd kártya? Sokan beszívták már ezzel...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1800) scream válasza trialboj (#1798) üzenetére


scream
veterán

Rakd bele egy Androidos telefonba az SD-t, ott formázd és voila, már látja is a Yi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.