Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) vadkörte válasza zsoltti (#1899) üzenetére


vadkörte
addikt

Valóban benne van, de hidd el a végeredmény szempontjából nagyon nem ugyanaz, mint amit TE csinálsz. :)

(#1900) wood77:
Igaz nem magyar, de free és viszonylag egyszerűen kezelhető. Tudásában nem Vegas vagy Premiere Pro, de nem is 4GB és 500E Ft. :)

VSDC Free Video Editor

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1902) vadkörte


vadkörte
addikt

Került fel pár (1, 2, 3) videó.
Nem nyersek, vágva és kódolva vannak, ezen kívül semmi hókuszpókusz nincs rajtuk.

Üdv. V. Körte

(#1903) zsoltti válasza vadkörte (#1901) üzenetére


zsoltti
senior tag

[link] ilyent csinál

(#1904) Kripepe válasza hevizms (#1889) üzenetére


Kripepe
csendes tag

Nem ilyet keresel?

http://m.jofogas.hu/budapest/Gopro_Hero_kamerakhoz_ST_60_mount_adapter_sportkamerakhoz_34927643.htm

(#1905) glugi válasza vadkörte (#1901) üzenetére


glugi
aktív tag

Még nem próbáltam manuálisan az általatok leírt módon timelapse vidit csinálni képekből, de a timelapse mód az app-ban elég jó azért, kezdésnek főleg, sok próbálgatás után ki merem jelenteni. Custom firm, emelt bitráta, 2 perces snittek, múlt héten párat készítettem házibuli alkalmából (sajnos sok ember látszik, nem tehetem fel), elég jól sikerültek. Sokszor rátettem az időzítőre forogni., Kövi. project, hogy már 2 tengely körül forogjon szerencsétlen kamera :DDD A csúszka/slider (fékezős fióksínből) építése már folyamatban :K
Közben rendeltem pára ellen kis lapkákat, a házi megoldások nem váltak be, jelentem ezek sem...banggood-ról rendeltem amúgy. 20 fok, napsütés de nem vészes, motoron és ugyanúgy pára :(((
Fókuszon mókoltam, majd teszek fel képeket, szerintem jobb lett. Mostanság scripteket próbálgatok...4GB szeletek, sharpness, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#1906) hevizms válasza Kripepe (#1904) üzenetére


hevizms
addikt

De igen.Köszönöm :R

(#1907) szepsuti válasza glugi (#1905) üzenetére


szepsuti
aktív tag

mindenről részletes beszámolót kérünk, ha időd engedi! :R

(#1908) Pgabor79 válasza vadkörte (#1902) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Némmáááá! Kaposvár! :) (Én is onnan vagyok...)

(#1909) karmatt


karmatt
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tudjátok a gyógyírt a problémámra: yi cam (android) programban (1.12.3) a preview kép nem folytonos. Azaz van, hogy eltelik 3-6mp míg frissíti a mobilon a kamera képét. Azaz a kb. 30 frame/sec helyett 0.2 frame/sec a képfrissítése. Siralmas. Mi lehet a probléma? A telefonom Meizu MX4 (LP androiddal), a xiaomi yi pedig megkapta a legújabb (1.2.12) firmware-t. Valaki tapasztalt már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#1910) vadkörte válasza karmatt (#1909) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen tapasztaltam, bár nem ennyire szélsőségesen.
Egy kikapcs/bekapcs (kamera is és telefon is) után elmúlt. Bár egy minimális késés mindig van.

Üdv. V. Körte

(#1911) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Valaki használja az AV kimenetet?
Elvileg, mennie kellene akku nélkül is, ha adok a piros ágnak 5v-ot?

(#1912) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem,hogy ha a kamerával csinálom a Time-Lapse ot videó módban,a kész videót hol találom a memória kártyán,mert én nem találtam.Le kellet tölteni a telóra és utána a telón megvolt.Na de ha nem lesz a telefonon annyi hely hogy ráférjen a videó akkor mit csináljak.
A válaszokat köszönöm.

(#1913) glugi válasza Mclarenöcsi (#1912) üzenetére


glugi
aktív tag

Ott van az a többi fénykép/videó mellett a kártyán, a DCIM-ben. Van belőle thm nevű fájl, az lesz az előnézet amit látsz a telón a fájlok között.

[ Szerkesztve ]

(#1914) Mclarenöcsi válasza glugi (#1913) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

De azt nem menti le a kamerában lévő kártyára mint a videót vagy a fényképet?Mert nekem a DCIM-ben nincsen semmi.

(#1915) glugi válasza Mclarenöcsi (#1914) üzenetére


glugi
aktív tag

Nem tudom sajnos, az app-ban ezt nem használom, direktben másolok a kártyáról mindig.

(#1916) vadkörte válasza Mclarenöcsi (#1914) üzenetére


vadkörte
addikt

Amennyiben az app "Download" lapján letöltötted, úgy eképzelhető, hogy nem csak másolta, hanem áthelyezte a telefonodra. Nézd meg a telefon "Downloads" mappáját. Ha ott sincs, passz.

(#1908) Pgabor79:
Az ám. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#1917) Mclarenöcsi válasza vadkörte (#1916) üzenetére


Mclarenöcsi
tag

Igen letöltöttem de az egyből lementette a telóra a kamera memória kártyályán nyoma sincs.Azért érdekelne mert egy 10 gb os fájl nem biztos hogy felférne a telefonomra és ha csak oda menti akkor az nem annyira jó nekem.

(#1918) trialboj


trialboj
őstag

Készítettem egy átfogóbb teszt/értékelés félét, néhány kiegészítőről. Leginkább azoknak aki még nem használtak ilyen fajta cuccokat. A videóban egy 24$-os szettet mutatok be, és néhány apróbb de fontos alkatrészt amit a kamerához vettem.

A 17 darabból álló szett, nem csak a yi kamerával működik, szóval bárki használhatja a megfelelő átalakítóval.

[Sakkor a videó, remélem segíteni fog néhány embernek.]

(tag: tartozékok, kiegészítők, cuccok, kupak, szett, hám, teszt, vélemény, videó, tipp, hogyan, mit vegyek, érdemes)

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1919) Karaya válasza trialboj (#1918) üzenetére


Karaya
tag

Hasznos a videó. :C

2 megjegyzés:
az UV filternek csak annyi a szerepe, hogy védi a lencsét a sérüléstől. A napsugárzás IR tartalmára nincs hatással (ultraviola vs. infravörös) Az UV szűrés a filmes gépeken számított utoljára, digitálison védőűveg.

Ha a Sandisk kártyád 13 MByte/sec írást tud, akkor az 13*8 =104Mbits bitráta, ami bőven elég, ha azt folyamatosan tudja..

(#1920) trialboj válasza Karaya (#1919) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz, ez hasznos volt, kiírhatnád alá kommentben is. vagy ha még lesz korrekció lehet kiírom én.

Az uv filtert azért csúnyán benéztem, a leírásban is van kép ahol hasonlítgatják, a vele/nélküle állapotot, és ott is azt mutatja hogy kevésbé ég be tőle a táj.

Arra lennék még kíváncsi hogy az üzemideje kb mennyi kellene legyen? Én egy kb 40-50 perc túrán beraktam 30 és 5 mpkénti fotózásra (tehát párszor wifivel telóhoz kapcsoltam) és mire odaértem már alig 28 % volt.
Ma is videózgattam kb 20 percet és elég sokat merült.

A különböző típusok akksi kezelésében is van eltérés?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1921) zooca22 válasza trialboj (#1920) üzenetére


zooca22
csendes tag

Sziasztok!

A napokban érkezett meg az én kamerám is, érdeklődni szeretnék csak, hogy valaki állított már a focuson manuálisan? Youtube-on rengeteg videó van, ahogy leszedik a kamera előlapját és kézzel állítják a focust, így elérve egy sokkal élesebb kameraképet! Az enyém már frissített fw-vel megy, így 2k videófelbontásban rögzít, nem tudom, hogyha állítanék a focuson esetleg még élesebb lenne a kép, vagy inkább ne babráljam?! :)

(#1922) ArsenalF válasza zooca22 (#1921) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Én a múlthéten csináltam meg. Nekem nagyon nem jött be hogy csak a közeli dolgok voltak élesek. Itt megtudod nézni milyen volt-lett: [link]
Én nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, de én nagyon elégedetlen voltam a kamera állapotával ahoyg megjött. Ha neked nincs nagy bajod vele akkor szerintem ne babráld.

[ Szerkesztve ]

(#1923) vasi89 válasza vadkörte (#1896) üzenetére


vasi89
addikt

Most volt valami, nekem is több mint 1 hónap alatt jött meg banggood-ról, igaz én augusztus elején rendeltem.

(#1924) kardhal2


kardhal2
csendes tag

Sziasztok! Kezdő vagyok a témában, most fogok venni egy ilyen kamerát. Lovagláshoz használnám. Néztem egy ilyen hevedert hozzá: http://www.ebay.de/itm/ARNES-AJUSTABLE-PECHO-ESPALDA-IMAGEN-PRIMERA-PERSONA-CAMARA-DEPORTIVA-XIAOMI-YI-/111700522747?hash=item1a01deb6fb
Jól gondolom hogy a kamerán kívül kell vennem egy tokot vagy keretet is hogy csatlakoztatni tudjam a pánthoz a kamerát?

(#1925) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Hali!

Az mitől lehet, hogy a videók mindig 2részletben kerülnek mentésre?

Pl: 3perces video 2:12mp és 0:48mp fájl
A legutóbbi 10perc és egy 2perces videóra sikerült.
Legújabb fw, wifivel és wifi nélkül próbálva, class10 32gb kingston kártyàval.

(#1926) Husibogyo válasza trialboj (#1920) üzenetére


Husibogyo
csendes tag

A hasonlítgatós, beégős "reklámok" sztem a polar szűrőnek szólt, az hasznos lehet, főleg az állítható.

WoT: Kuplung1973 klán: OBI

(#1927) vasi89


vasi89
addikt

Na bangoodnak nagy pirospont. Írtam nekik hogy a gyári akkuval nagyon szégyenletes az üzemidő. Küldtek 1 másik új akksit, igaz nem gyári xiaomi de legalább küldtek újat :)

(#1928) Geri1981


Geri1981
csendes újonc

Sziasztok összelöktem egy kis nyaralásos videót! :) A kameráról: kb tiz perc után iszonyatosan párásosodott utángyártott tokba!A tok jól birta nem ázott be de a párásodás után már szinte használhatatlan volt!A kamera ettöl függetlenül tökéletesen müködött! :)

[link]

(#1929) wood77


wood77
tag

Kijött az app frissítése.. :)

(#1930) tomchy válasza wood77 (#1929) üzenetére


tomchy
tag

Nekem az új app nem képes lejátszani a rögzített videókat, le kell tölteni. Míg a play áruházas verzió ezt megoldotta. Vagy ez nem az app hibája?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#1931) wyattthoearp válasza tomchy (#1930) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Felbontástól függ, a túl nagyokat nem tudja lejátszani.

(#1932) szel.balazs


szel.balazs
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van 2 kamerám és mindkettőnek valami baja van. Az egyik a villogós csipogós tüneteket mutatja, a másik pedig bekapcsolás után semmire nem reagál és semmit nem csinál csak világít a 3 kis led. Ha valaki ért hozzá és tudna tippet adni hogyan tudom újraéleszteni őket azt szívesen fogadom, illetve olyan variáció is szóba jöhet hogy elküldöm neki és megcsinálja jutalom fejében. Nagyon fontos lenne, ha legalább az egyik működő képes lenne!! Köszi előre is!

(#1933) martin555 válasza szel.balazs (#1932) üzenetére


martin555
aktív tag

egy alternativ androidos app:

https://forum.dashcamtalk.com/threads/ponerines-debug-0-1-4-the-android-apk-for-xiaoyi-sports-camera.13006/

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1934) wyattthoearp válasza szel.balazs (#1932) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Merre felé laksz? Szívesen megnézném, hátha tudok segíteni.

(#1935) vitko6 válasza Geri1981 (#1928) üzenetére


vitko6
csendes tag

Párásodásra van vmi jó tippetek?

(#1936) GoldhandRent válasza vitko6 (#1935) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Szaraz levegon rakjad a kamerat a tokba
Tedd napra vagy vakuumkamraban rakd ossze oket :"D

[ Szerkesztve ]

-

(#1937) szel.balazs válasza wyattthoearp (#1934) üzenetére


szel.balazs
csendes tag

Köszönöm. Leírom privátba hogy mi a helyzet!

(#1938) trialboj válasza trialboj (#1809) üzenetére


trialboj
őstag

Banggoodról rendeltem a kamerát, ide is ért 14 nap alatt, pedig Kínából jött. (elméletben)

Xaomi yi Z23N

- értékelés -

Most már jó ideje tesztelgetem. Az első nagy csalódás akkor jött mikor rájöttem hogy rettenet rossz a fókusz. Csak a közeli tárgyak élesek, minden más el van mosva.
Neten rengeteg segítség van ennek az orvoslarásra, nekiálltam én is. Viszont kellett hozzá egy mini hdmi kábel és ragasztó pisztoly a lencse fixálásához. nekem egyik sem volt, nem is szándékoztam beszerezni. Nagyobb kínlódás volt de meg lehet csinálni.

A mikrofonról is leszedtem a borítást, de ez sajnos semmit nem javított az amúgy is nagyon csendes hangzáson.

Következő pofára esés akkor jött mikor rájöttem hogy az uv szűrő amit vettem, egyedül a kamera lencséjének védelmét látná el, ha fenn maradna. Mivel hogy a napsugarak kiszűrésére IR szűrő kellett volna. Ez mondjuk az én hibám, de az oldalon ahonnan rendeltem,a leírás teljes mértékben félrevezető volt.

Elkezdtem megvágni 1 videót, amihez régebben mobiusal felvett anyagot is használtam. És mikor egymás mellé került a yi és a mobius nyer anyaga, leesett az állam. A yi-vel felvett anyag teljesen fakó, és a legtöbb helyen élvezhetetlen, főleg ahol a nap bármilyen szögben a kamera előtt van. A mobius ezzel ellentétben remekül kezelte, és kiszűrte a zavaró fátyolosodást (ghosting).
Továbbá ahogy a yi menüjét böngésztem az is eléggé meglepett hogy nincs lehetőség a kontraszt színtelítettség stb állítgatására. Az alap beállítások pedig mint fentebb említettem rendkívül fakó képet adnak, Főleg ha van mihez viszonyítani. (ezt utólag lehet javítani szoftverekben, de ez elég nehéz, és nem mindenki ért hozzá)

Itt a fórumon szétnézve értettem meg hogy nem csak 1 féle Yi kamera van, persze ezt nem a nevében jelzik, hanem gondosan elbújtatva hátul az akkumulátor alatt az SN szám elején. Én a Z23N típust kaptam, amire a fenti problémák igazak. És mint írtam nagy részüket lehet javítani, a fátyolosodás viszont egy olyan probléma amire nem találtam rendes megoldást.

Video a Z23N rettenetes fénykezeléséről

Itt a videó az uv filter hatásáról

Aki teheti mindenképpen kerülje ezt a szériát, ha nem biztos benne milyet küldenek rendelje máshonnan! Ez így szerintem használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1939) zsoltti válasza trialboj (#1938) üzenetére


zsoltti
senior tag

szerencsére az enyém nem ilyen, ez nagyon selejt! :(
[link] Bár nem tudom mi a szériaszáma az enyémnek

[ Szerkesztve ]

(#1940) Daywalker válasza zsoltti (#1939) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, de a hangja a tiednek is katasztrófa, akárcsak az enyémnek. Én arra lettem figyelmes, hogy az új firmware-rel 2K-ra állítva mintha jó lenne a hang, visszább vették volna. Még sokat nem volt időm tesztelni, de majd próbáld ki te is. Az enyém Z22...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1941) wyattthoearp válasza trialboj (#1938) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Annyira nem értek hozzá, de szerintem az UV filter helyett körpolárt kellett volna feltenned.

(#1942) hoge87


hoge87
tag

Valaki tudna segíteni h pontosan melyik filet kell a kártyára másolni raw fotózáshoz?

Pár napja vásároltam egy Yi-t mert nagyon nem voltam megelégedve az SJ4000+-al, hát ég és föld a két készülék. Az SJ-nek csak a bazijó üzemidejét tudnám pozitívumként felsorolni, na meg a kiegészítőket és kijelzőt. Viszont borzalmas képeket készít, a videók színhőmérséklete és fehéregyensúly kezelése is eléggé rossz, a túlélesítés is sokszor zavaró...A Yi viszont gyönyörű képeket készít (SJ-hez viszonyítva legalábbis), és bár a videók alapminőségében nincs igazán észrevehető különbség, a színhőmérséklet, és fehéregyensúly kezelés miatt mégis jócskán a Yi felé dől a mérleg.

(#1943) zsoltti válasza Daywalker (#1940) üzenetére


zsoltti
senior tag

tokba van nekem, milyen legyen a hang, inkább a motor rezgését szedi fel minthogy a hangját ilyenkor.

(#1944) Daywalker válasza zsoltti (#1943) üzenetére


Daywalker
addikt

Az apró cicergésekre gondolok, túl van vezérelve a mikrofon alapból, tokban is sok neki...tudom, nekem is ilyen.

mod: nekem ilyen motoron tokban (youtube jól letömöríti :((( ) [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1945) Crus


Crus
őstag

Most kaptam meg a YI-met, de FW upgrade miatt már töltöm is. Lenne pár kérdésem, kérem válaszoljon rá, aki tud, előre is köszönöm szépen! :R

1. A Yi most ki van kapcsolva, akksi bent, rádugtam a PC USB portjára így is tölti ugye?

2. Nekem Z23L-es kezdetű széria számú jutott, erről mik a vélemények?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#1946) Crus válasza Crus (#1945) üzenetére


Crus
őstag

Még annyit, hogy Gearbest-ről jött és pontosan 1 hónap kellett hozzá, viszont nem volt gond a vámmal és rengeteg tartozékot is vettem hozzá.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#1947) trialboj válasza Crus (#1945) üzenetére


trialboj
őstag

Akkor tölti ha a piros gyűrű világít. Ha nem világít akkor vagy fel van töltve, vagy nem megy a pc, és így az usb töltés nem működik.

A z23-ról pedig pont néhány órával ezelőtt készítettem egy beszámolót: (#1938) trialboj

itt pedig a firmware frissítésról írtam: trialboj (#1809)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1948) Crus válasza trialboj (#1947) üzenetére


Crus
őstag

Köszönöm a válaszod!

Az előbb futottam vele pár percet, csak kezemben tartottam és készítettem vele egy 1080p@60FPS-es videot. Azt kell mondjam elégedett vagyok. Nekem ennél jobb minőség nem kell, mert főleg sporthoz és dashcamként szeretném használni, fotózni soha nem fogok vele.

Ma még elviszem futáshoz, letesztelem gyengébb fényviszonyok között is, és este majd töltök fel videót.

A fw upgrade gyorsan és szépen felment, pedig wifin keresztül csináltam. Kingston Class10 kártyát használok egyelőre csak egy kicsi 16GB-os van benne, de közben befoglaltam egy 64GB-os belőle.

Nem tudom, hogy a Z23N és Z23L között amúgy mi a különbség, valami csak van ezek szerint...

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#1949) maj-viktor válasza trialboj (#1938) üzenetére


maj-viktor
őstag

Levetted a lencséről a fóliát!? :D
Ilyen pocsék képminőséget csak úgy tudok elképzelni...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1950) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Helló!

A kamerához a 2K-s firm barkácsolt vagy hivatalos frissítés? Az összes változattal megy illetve tud-e tőle más pluszt is a kamera? Mondjuk 720p-ben 240 fps?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.