Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) crok válasza G48 (#23400) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, ROM függő hogy a randomization be van-e kapcsolva alapból vagy nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23402) G48 válasza crok (#23401) üzenetére


G48
senior tag

WiFi][/L]

Nagyon nem találom? Erre?

[ Szerkesztve ]

(#23403) helkis válasza kelly416 (#23313) üzenetére


helkis
addikt

no ez egy jó gondolat.. az a gyanúm, hogy a mediatek-es teló már nyitott volt korábban, igaz volt az oldalán egy void-open matrica, de ilyet még nem láttam egy original csomagoláson sem.. képek
+kibontás után koppra le volt merülve, az sem volt túl bizalomgerjesztő..

+persze ezt elfelejtették megemlíteni a smartshopnál, így már tegnap megfogalmazódott bennem, hogy élni fogok az elállás jogával.. ráadásul ma sem böfögtek semmit..

jogilag van különbség a "hibás teljesítés" és az "elállás" között?

ezek után tegnap délután leveleztem is egyet a Turbado-val, hogy a náluk kapható note4-en van-e global matrica -hamar válaszoltak is, hogy igen, illetve hogy itthon is használható a töltő!, +itt 2év garit adnak a telóra, ezért 14óra körül meg is rendeltem, gls-ponton maradóra, ami számomra nagy meglepetés volt, hogy ma reggel 7-re itt volt a teló!! teljesen original note4 black snapdragon jött, ahogy meg lett beszélve! :K

köszi mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23404) helixP válasza helkis (#23403) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak simán elállás legyen, azt nem kell magyarázni, indokolni. Jogod van hozzá.

Az hogy egy készülék le van merülve kibontáskor, semmit nem jelent. Mért lenne az probléma?

[ Szerkesztve ]

(#23405) Imi1981 válasza helixP (#23404) üzenetére


Imi1981
veterán

Új telefon kibontáskor sosincs lemerülve. Mindig van 40-60 %töltöttség az aksiban. Ha jól tudom lemerülve nem is szabad hosszú távon az aksi mert nem tesz jót neki de ez csak rémlik, hogy valahol olvastam.

(#23406) helkis válasza helixP (#23404) üzenetére


helkis
addikt

úgy tudom a li-polymer akkuk nagyon nem szeretik..

az új telóm kerek 50%-al indult.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23407) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Valaki esetleg meg tudja mondani hol tudom bekapcsolni ram ürítés után hogy lássam mennyi a szabad ram? Már 3-szor átnéztem a beállításokat és itt a keresővel sem találom!
köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23408) vargalex válasza keke69 (#23407) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Beállítások - Kezdőképernyő és feladatkezelő - Memória állapot megjelenítése.

Alex

(#23409) keke69 válasza vargalex (#23408) üzenetére


keke69
őstag

Köszi! Isten Király Vagy! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#23410) helixP válasza helkis (#23406) üzenetére


helixP
nagyúr

Tudom, hogy nem szeretik, de attól még nem kuka az egész, illetve az nem a forgalmazó sara, ha le van merülve.

Imi1981: nincs mindig annyi benne :)

[ Szerkesztve ]

(#23411) Kolondrum válasza Imi1981 (#23405) üzenetére

Tárolási szinten adják. Tudjátok a 3-4.2v meg 3.7v stb körüli törnénet. Bankok is így jönnek, ritka ha nem.

(#23412) vipviform


vipviform
senior tag

Kihangosító gondom van. Én hallom kiválóan a partnert, ő viszont engem nem. A hangrögzítővel tökéletes felvételek vannak, a telefonálás is normál módban jó. MIUI EU DEV 8.2.1 van a telón. Valaki?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23413) Narxis


Narxis
nagyúr

Legújabb mi-globe ROM-ban elérhető maradt a téma áruház?

Thanos was right.

(#23414) zzz03


zzz03
őstag

global stabil 9.2.2.0 a rom. a problema, hogy merul mint a titanik. 4.5ora kijelzo ido es 20-25%-on van az akku. masnal is ez a helyzet? vagy egyedi?

[ Szerkesztve ]

(#23415) kelly416 válasza Imi1981 (#23377) üzenetére


kelly416
veterán

Az enyémen eláll az üveg széle (a full covert 1 óra után kivágtam, úgyhogy arról inkább nem is írnék), így rendeltem sima fóliát is, de az is ugyanúgy levegős a szélénél, úgyhogy tovább használom védelem nélkül. De egyébként bubimentesen ment fel, csak a szélén volt levegős, mint a sima üveg.

(#23416) crok válasza Narxis (#23413) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi-Globe, ugyan stabil alapú, 9.2.1.0 NCFCNEK és megy vele - de lehet ezzel még nem jött az a változás amire gondolsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23417) mrszitya válasza zzz03 (#23414) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egyedi vélhetően...
Ha van TWRP-d, csinálhatsz egy Dalvik-cache törlést. Egyébiránt tegyél fel egy monitorozó appot, amivel kideríted a háttérben titokban randalírozó appokat (pl. GSam Battery Monitor).

SOT-idők nálam az elmúlt napokban: 12ó40p, 14ó15p, 14ó35p, 10ó5p, 11ó20p, 9ó5p
ROM: Global stabil 9.2.2.0 (1 SIM)

[ Szerkesztve ]

(#23418) Imi1981 válasza kelly416 (#23415) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem a sima fólia nem állt el a szélén! Csak rettenetesen buborékosan tudtam felrakni. De most újítottam mert mindenképp szeretnék rá üveget de a full cover szerintem félmegoldás (nekem nem tetszik és sokat ront). Volt itthon egy sima üvegfóliám (nem full cover) és felraktam megint de ugye itt körben a szélein el áll fél cm-t! Youtubeon láttam, hogy valami folyadékkal(egyik videóban olajat mondtak) körben beitatják fülltisztító pálcikával és eltünik az elállás! Na ezt megcsináltam itthon és tökéletesen eltünik az elállás! Nem volt itthon speciális olajam így étolajat használtam de tökéletes lett az eredmény! Most rendelek új ilyen üveget mert ez már használt volt és egyszerűen nem tudtam 100 %-san szöszteleníteni. Amúgy sokkal jobb mint a full cover üvegfólia és nincsenek idegesítő pöttyök és az a iszonyatos csillogás. Bocs kicsit hosszúra sikerült a hsz.

[ Szerkesztve ]

(#23419) crok válasza Narxis (#23413) üzenetére


crok
Topikgazda

Rákérdeztem, hátha megnézi valaki, hogy a 8.3.1-re épülő legújabban megy-e.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23420) B2man2 válasza zzz03 (#23414) üzenetére


B2man2
aktív tag

Az Miui fórumban többen írták ezt a problémát.
Nekem is 9.2.2.0 van fent. Nálam jobb az üzemidő mint a 9.2.1.0-val volt.
Néhány app ugrált ki véletlen szerű alkalmakkor.
Csináltam egy tárhely gyorsítótár törlést, azóta minden jó.
Egy érdekesség. Néha kiírja, hogy a Google Play Filmek alkalmazás leállt. Ez azért fura mert sosem volt elindítva, mindig is tiltva volt...

(#23421) mrszitya válasza kelly416 (#23415) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egy full covert én is sec-perc alatt kukáztam link. Eleve nem volt kivágva az a típus, amit kaptam a gomboknál. Így aztán a megvilágításnak búcsút mondhattam volna. Az értesítési ledet pedig szinte láthatatlanná tette a ragadós rész vastagsága és túl kicsi furatméret okán.
Aztán picit játszottam vele, ha már tudtam hogy kuka lesz, és egy minimális feszítésre már darabokra is repedt. Vicc.

Továbbra sem szeretem ezt a fantasztikus 2.5D technológiát... így maradtam egyelőre a sima fóliánál, amit még a karbonos szilikon tokkal küldtek. Ez nagyjából 1mm-re áll el csak a széleknél. Gyakorlatilag egyáltalán nem zavaró számomra a léte, de persze lehetne jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#23422) Dr. Gonzο válasza zzz03 (#23414) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem egyedi, rajtam kívül már más is észlelte.

(#23423) imi0424


imi0424
senior tag

Sziasztok, az miért van, hogy rá tettem a telómra a LineageOs-t, és a vakunak kicsit más színe lett?
Vagy ezt csak én képzelem be?

[ Szerkesztve ]

(#23424) rin33 válasza zzz03 (#23414) üzenetére


rin33
senior tag

Mostanában nekem is jobban merül, sűrűn cserélek ROMot de úgy is... (igaz, főzött ROMokat de Xda-n 11h sotot írnak a hozzászólók, nekem jóval kevesebb)

[ Szerkesztve ]

(#23425) crok válasza imi0424 (#23423) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem más csak kettő led van - és csak az egyiket használja. Ezzel külön-külön és egyszerre is kapcsolgathatod ha akarod, sőt, még az "erősségét" is állíthatod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23426) dealerman válasza imi0424 (#23423) üzenetére


dealerman
senior tag

PE és RR -nél is "sárgás" a ledek fénye :K fogalmam sincs miért..

underground techno will never die

(#23427) Kolondrum válasza Narxis (#23413) üzenetére

Nem. De mi ez h maradt? Nem hiba??

(#23428) kelly416 válasza Imi1981 (#23418) üzenetére


kelly416
veterán

Kemény vagy, én nem olajoztam volna be. Rendelj Nillkin-t (szerintem), egyrészt megéri azt a felárat, másrészt alapból kapsz mellé réskitöltőt. Anyámnak így tettem fel, máig boldog, pedig karácsony előtt ment fel az üveg, Feleségem Nillkinje majd egy éves, semmi baja.

(#23429) imi0424 válasza crok (#23425) üzenetére


imi0424
senior tag

Most vettem észre, hogy alapból nincs is benne root jog.
Vagy, ha van, hol lehet előhívni?

(#23430) Upo válasza imi0424 (#23429) üzenetére


Upo
addikt

Addonsu csomagot felraktad? [link]
Utána a fejlesztőiben lehet beállítani hogy legyen alkalmazásokra is root, utána meg már a szokásos engedélykérés.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23431) imi0424 válasza Upo (#23430) üzenetére


imi0424
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

(#23432) punky10 válasza Imi1981 (#23418) üzenetére


punky10
addikt

Annyiszor említetted már az idegesítő pöttyöket hogy elkezdtem keresni. Az enyémen nincs.
Lehet, hogy hamis? Kínából van, megeshet... :D

Én ezt rendeltem, eddig semmi gond nincs vele
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23433) Imi1981 válasza punky10 (#23432) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát eddig 3 típust próbáltam full cover-ből és mindhármon látszott. Az utolsó legdrábbon a legjobban. Ez főleg kinti fénynél és ha nem pont szemből nézed akkor látszik . De ami jobban zavar bennük, hogy nagyon csillog/tükröződik és némelyik sokat ront az érintésérzékenységen. Full cover-ből amit itt a hardverapron rendeltem az volt a legjobb.

(#23428) kelly416 AliExpressen keresgéltem de nem találtam olyat amihez réskitöltő folyadékot adnak(vagy nincs feltüntetve) . Amit anyukádnak így felraktál réskitöltő folyadékkal üveget az azóta se válik el a széle? Mert ha jól bírja akkor végre lenne egy jó megoldás, igaz elég pepecselős meg vigyázni kell, hogy máshova ne folyjon a folyadék.

[ Szerkesztve ]

(#23434) btibiii válasza punky10 (#23432) üzenetére


btibiii
csendes tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de ezt csak úgy simán rá kell tenni a képernyőre?

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#23435) nrg_52 válasza Imi1981 (#23433) üzenetére


nrg_52
addikt

Cafele uveghez adnak 2 fiola folyadekot. Most kupon is van cafelehez alin. 1 dodo kedv. 1.01 dodo vasarlas felett.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#23436) punky10 válasza Imi1981 (#23433) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem ez, amit rendeltem, megér egy próbát. Nincs 400 Ft(bár lehet, hogy azért olcsó, mert erről lespórólták a pöttyöket :-)) ) ennyit be lehet vállalni. Nem tükröződik, nem lessz rosszabb az érzékenység, látszódnak a navigombik, pontosak a kivágások,jól ileszkedik a széleken, és nincs olajfolt. Eddig 2 "hibát" tapasztaltam:
-nincsennek pöttyök ;]
-a Luxury Armor tokomat nem tudom használni. Az az elején ráhajlik egy kicsit a telefonra, és fóliával pont annyira vastagodott meg a telefon, hogy már feszíti. És mivel nem sima fólia, hanem üveg, így nyomja a kijelzőt, ami úgy érzékeli, mintha érintés lenne valahol a jobb oldalon. Ha hozzáérek a kijelzőhöz,akkor azt hiszi 2 ujjal érek hozzá, és általában nagyítani akar... :((
Másik tokkal nincs problémám.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23437) helixP válasza btibiii (#23434) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen. Mondjuk ezzel a módszerrel.

(#23438) vipviform válasza punky10 (#23436) üzenetére


vipviform
senior tag

Linkelnéd az eladót? Köszi :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23439) btibiii válasza helixP (#23437) üzenetére


btibiii
csendes tag

helixp, mondták már neked, hogy király vagy? köszi! :D

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#23440) helkis


helkis
addikt

ennek a toknak az előlapján az egy üres keret, vagy van valamilyen védő üveg/fólia benne?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23441) punky10 válasza vipviform (#23438) üzenetére


punky10
addikt

Így kell?
[link]

Igen, így... :D Bocs, de ilyet még nem csináltam, ezért ez a szűzlányos érdeklődés... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#23442) Narxis válasza Kolondrum (#23427) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, adatvédelmi okok miatt a Xiaomi letiltotta EU-s országokban de elvileg csak ideiglenesen.

Thanos was right.

(#23443) vipviform válasza punky10 (#23441) üzenetére


vipviform
senior tag

A linkelés jó, csak nem a megvett kijelzővédőt látom...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23444) vipviform válasza helkis (#23440) üzenetére


vipviform
senior tag

Van rajta az ablakon védőfólia. Van egy ilyen nekem is, de sokszor kinyílt magától, egy picit nagyobb lehetne, úgyhogy most pihen a fiókban.
:)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23445) trebrona válasza vipviform (#23443) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eladót kérted, nem a terméket...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23446) vipviform válasza trebrona (#23445) üzenetére


vipviform
senior tag

Bocsi, nekem az volt a logikus, hogy a terméket kapom, hiszen arról volt szó. Az eladóhoz tartozó termékre gondoltam.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23447) roti86 válasza vipviform (#23446) üzenetére


roti86
őstag

A terméket korábban linkelte, olvass vissza.

(#23448) Gloob válasza vipviform (#23446) üzenetére


Gloob
addikt

Ebben ott a termék linkje is

Samsung Galaxy A52S

(#23449) vipviform válasza punky10 (#23441) üzenetére


vipviform
senior tag

Bocsi, ha félreérthető voltam, igazából a fóliára gondoltam... :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#23450) vipviform válasza Gloob (#23448) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.