Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) crok válasza Fejlesztő13 (#22200) üzenetére


crok
Topikgazda

Én letettem róla hogy MIUI-t fogok használni a közeljövőben. Nincs olyan része amit szeretnék használni és nincs kiváló alternatívája. XenonHD-n most van 31%-on a telefon, 80 órája lett töltőről levéve és ha bárkinek is lényeges akkor a SoT most 10 óra. Ezt meg nemigen lehet hozni MIUI-val, olyan gördülékeny működéssel amit a telefon ad úgy meg szinte biztos (Antutu 67531, most mértem le).

(#22202) vikla007 válasza crok (#22201) üzenetére


vikla007
aktív tag

Official nougat vagy már Oreo?

(#22203) rin33 válasza Fejlesztő13 (#22200) üzenetére


rin33
senior tag

RR némelyik verziója ugyanúgy korlátoz mint a Miui.. crDroid 3.8.5-t használok, ez nem korlátoz semmit, 11 órás SOT megvan, testreszabható mint az RR stb, ennél le is ragadtam, azóta nem is próbáltam más ROMot

(#22204) crok válasza vikla007 (#22202) üzenetére


crok
Topikgazda

(#22205) grim13


grim13
csendes tag

sziasztok, két gyors kérdésem lenne, a dev opciot ugyan be lehet kapcsolni de csak nálam felejti el hogy már végig mentem a procedurán? a második pedig hogy a lock screenen van ez az opcio hogy ha jobbra huzok használhatom az Mi remote-ot, ezt ki lehet valahol kapcsolni ?

(#22206) Imi1981 válasza grim13 (#22205) üzenetére


Imi1981
veterán

Az elsőre tudom a választ. Mikor lefuttatod a biztonság alkalmazásban az optimalizálást akkor elrejti a fejlesztő beállítások menüt. A második kérdésedre nem tudom a választ.

(#22207) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!
Most ismerkedik a telóval és a fájlkezelő ez tényleg ilyen nem lehet az SD kártyát látni benne?

[ Szerkesztve ]

(#22208) Oldman2 válasza UFO1 (#22207) üzenetére


Oldman2
veterán

A menüben keresd...

(#22209) UFO1 válasza Oldman2 (#22208) üzenetére


UFO1
senior tag

A menüben hol?

Arra gondolok, hogy nekem eddig ami telefonom volt ott rányomtam alkalmazásokra ott volt egy gyári fájlkezelő azt megnyitva lehetett látni a telefon belső mappáit és az SD kártyáját és tudtam váltani melyiket szeretném látni. Ez nálam nincs vagy ez ilyen én csak a belsőt látom!

(#22210) Oldman2 válasza UFO1 (#22209) üzenetére


Oldman2
veterán

A fájlkezelőben.

Felül van egy Mappa ikon, ha arra kattintok, bal oldalon egy kicsit lentebb ezt olvasom, "Belső közös tárhely".

Ez egy lenyíló menü egyik eleme, a másik (nálam) az SD kártya.

[ Szerkesztve ]

(#22211) kelly416 válasza UFO1 (#22207) üzenetére


kelly416
veterán

Én leszednék egy totalcommandert vagy más fájlkezelőt.

(#22212) UFO1 válasza Oldman2 (#22210) üzenetére


UFO1
senior tag

Köszi így már megvan sose jövök rá a pöttyöket nyomkodtam meg mindent, de nem jött elő, furcsálltam volna ha pont ezt marad ki, amúgy nagyon tetszik mennyi mindent lehet állítgatni. :R

Valaki tud olyan magyar naptárt ami havi bontásban is mutatja a névnapokat?

(#22213) vipviform válasza crok (#22166) üzenetére


vipviform
senior tag

Szia, leszedtem feltettem a Nougat Magisk modult, de kihangosítva ügyanúgy nem hallanak, hogy tudom ezt eltávolítani? A másik kérdésem, hogy Xenon Hd alatt rendben műkszik e a kihangosítás?

előre is köszi... :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22214) Gloob válasza crok (#22204) üzenetére


Gloob
addikt

Crok!
Kezd ez a ROM érdekelni. Viszont lenne pár kérdésem. A linkelt oldalon sok verzió van. Melyik a nyerő? Gondolom a dátum szerinti legfrissebb. A rom előre rootolt, vagy rootolni kell? Ha kell, akkor a Magisk jó hozzá? Ha jó hozzá, akkor gondolom mehetnek a modulok is, bár nem sokat használok belőlük. A camera api2-vel hogy áll a rom? Be van kapcsolva bent, vagy be kell kapcsolni? Ha kapcsolni kell, akkor mehet a Magisk modullal?

Samsung Galaxy A52S

(#22215) Gloob válasza vipviform (#22213) üzenetére


Gloob
addikt

Úgy, hogy a Magisk managerben kitörlöd, és újraindítás.

Samsung Galaxy A52S

(#22216) vipviform válasza Gloob (#22215) üzenetére


vipviform
senior tag

TWRP-vel tettem fel, erre is van megoldás?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22217) crok válasza vipviform (#22216) üzenetére


crok
Topikgazda

Attól még a managerben bent kell lennie - így törölheted onnan.
Nekem Xenon alatt nem volt eddig gondom a kihangosítással.

[ Szerkesztve ]

(#22218) crok válasza Gloob (#22214) üzenetére


crok
Topikgazda

A linkelt oldalon sok verzió van. Melyik a nyerő? Gondolom a dátum szerinti legfrissebb.
Így van, a 20180116 a legfrissebb, szerintem várható hogy nemsoká lesz frissítés.

A rom előre rootolt, vagy rootolni kell?
Nem előre root-olt (nem is látom értelmét egyébként). Ha akarod root-olod ( :

Ha kell, akkor a Magisk jó hozzá?
Természetesen jó hozzá.

Ha jó hozzá, akkor gondolom mehetnek a modulok is, bár nem sokat használok belőlük.
Mehetnek.

A camera api2-vel hogy áll a rom? Be van kapcsolva bent, vagy be kell kapcsolni? Ha kapcsolni kell, akkor mehet a Magisk modullal?
Ha be van ha nincs a modul mindenképp bekapcsolja. Tedd fel nyugodtan. (Nem emlékszem hogy be volt-e kapcsolva alapból de egyetlen sor, van rá modul és flash-elhető zip is - nem tétel)

(#22219) vipviform válasza crok (#22217) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, megkeresem. Még egy kérdés, bár lehet, hogy láma. Én kb. hat éve használom a MICLOUD-ot Xenon alatt is megtehetem, ha igen akkor már töltöm is...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22220) crok válasza vipviform (#22219) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, ahhoz - legjobb tudomásom szerint - kellene a framework, ahhoz meg MIUI alapú ROM - ez viszont Lineage OS alapú. Ha nem tudsz vele szakítani akkor szerintem itt ez bukó. Lehet a többiek tudnak rá valamit de én tutira nem, sorry.

(#22221) vipviform válasza crok (#22220) üzenetére


vipviform
senior tag

hát ez nem jó hír, akkor valaki! aki tud megoldást erre a kihangosítás problémára... MIUI EU DEV romon vagyok a legújabb frissítéssel. A MIUI HU-nál jól működik a kihangosítás?, ha igen, akkor átállnék arra. Köszi...

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22222) crok válasza vipviform (#22221) üzenetére


crok
Topikgazda

Tegnap jimmy5 írta, hogy a MIUI HU-n nem volt nála gond.

(#22223) vipviform válasza crok (#22222) üzenetére


vipviform
senior tag

Ő a globalra és a devre írta, ahogy olvasom...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22224) crok válasza vipviform (#22223) üzenetére


crok
Topikgazda

Fudi kérdezte, hogy:
"Néztétek, hogy a tisztán cn alapú miuihu is ilyen?"

jimmy5 válaszolta, hogy:
"Azzal nem volt kihangositva baj.
Ott jól hallanak.
Csak az EU-t cseszték el.
A globál stable és dev is jó."

(#22225) Imi1981


Imi1981
veterán

Exfat-ra formázott sd kártyát kezeli a teló? Vagy milyen fájlrendszert érdemes választani ahol nincs méretkorlát (mint fat32-nél a 4 gb) de a windows is látja ?

(#22226) vipviform válasza crok (#22224) üzenetére


vipviform
senior tag

Bocsi, csak a lényeget nem láttam...akkor mehet fel a MIUIHU... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22227) vipviform válasza Imi1981 (#22225) üzenetére


vipviform
senior tag

Nálam látja a 128 Gb kártyámat exfat formázással, és kezeli is...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#22228) Imi1981 válasza vipviform (#22227) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor az lesz . Kösz :R

(#22229) Lune


Lune
tag

Sziasztok!

Egy kollégám vásárolt egy ilyen telefont (2016102-es verzió) fehér színben. Belefutottunk ebbe a tok/fólia mizériába. Mivel nem enyém a telefon, nem olvastam utána. Szeretnék rendelni rá az ebay-ről nem túl drága fehér keretes fóliát. Hogyan kell keresnem? Illetve tokot is hogyan keressek?
A múltkor note 4 néven rendeltem a fehér fóliát és sajnos a 4X-re való változatot küldték.

Segítsetek!

(#22230) kelly416 válasza Lune (#22229) üzenetére


kelly416
veterán

Nincs kedvem újra leírni, az összefoglalóban minden ott van.

(#22231) Faby válasza crok (#22224) üzenetére


Faby
senior tag

Status report kihangosítás ügyben:

Feltettem az 5-ös számú zipet, a túloldalon így jól hallottak kihangosítva, de nálam baromi hangos volt, le kellett venni teljesen a minimumra a hangerőt, hogy ne torzítson, ill én is értsem rendesen.
Azt vettem még észre, hogy eléggé változó volt a háttérzaj. Elvileg a túloldalon egy csendes szobában voltak, ennek ellenére hol volt egy kis sustorgás, hol teljes csend, és néha elég magas zaj volt.
Persze ez lehet, hogy a túloldali készülék zajszűrése miatt volt, és hozzájárult a nálam elég magas hangerő is, nem tudom. A másik telefon egy Redmi 2 Pro, MIUI HU rommal.
Melyiket érdemes próbálnom, a 2-es, vagy a 3-as számút, melyik lehet a köztes megoldás?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#22232) salzdorfer válasza ans1980 (#22170) üzenetére


salzdorfer
csendes tag

Szia,

Esetleg ezek?
[link]
[link]

(#22233) Lune válasza kelly416 (#22230) üzenetére


Lune
tag

Nincs olyan információ, ami segítene. Nem az enyém a telefon, nincs előttem, nem ismerem a paramétereit, semmit. Ezért kértem segítséget.

(#22234) punky10 válasza Lune (#22229) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem meg pont Note4-re valót kaptál.Amennyiben a Note4 Globál van a kollégádnál,akkor jónak kell lenni a 4X fóliájának.

A sima Note 4 Mediatek processzort tartalmaz, míg a Note 4x és a Global Note 4 pedig Snapdragonost. Nekünk a 4x-re való fóliákat és tokokat kell nézni, mert különbözik a telefon kinézete: A jack - másodlagos mikrofon - infra kombo máshogy áll, alul kevesebb hangszóró rács van, illetve a kamera is picit el van tolva a hátlapon és az értesítő led is másik oldalon van. Ezért nekünk Note 4x-re való tok és üveg kell.

Idézet az összefoglalóból.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#22235) Lune válasza punky10 (#22234) üzenetére


Lune
tag

A kínai azt mondta, hogy 4x-re való. Kisebb is volt, illetve a lyukak nem a megfelelő helyen vannak. :(

(#22236) punky10 válasza Lune (#22235) üzenetére


punky10
addikt

Mennyivel volt kissebb?

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#22237) helixP válasza Lune (#22235) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem mindegy, hogy Redmi Note 4x, vagy sima Redmi 4X.
Ha Redmi Note 4X-re rendelsz kiegészítőt, akkor rendben leszel.
Amúgy meg tényleg: összefoglaló, konkrét tok és fólia ajánlatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#22238) crok válasza Faby (#22231) üzenetére


crok
Topikgazda

Erdemes kiprobalnod a tobbit is, eleve ugy van megirva, hogy menj rajta sorba.

A Xiaomi Snapdragonos telefonjaival ez egy evek ota tarto problema. Igazi megoldas egyszeruen nincs, valahogy mindig visszaternek..

(#22239) rin33 válasza helixP (#22237) üzenetére


rin33
senior tag

Igen, ha charging board-ot rendel valaki és note 4 b20-a van akkor note 4x-re rendelje, tapasztalat, sima note 4-re rendeltem es mas teljesen. (Usb csatlakozo es mikrofon van rajta)

[ Szerkesztve ]

(#22240) Whist


Whist
aktív tag

Aki nem szokta elejteni a telefonját és inkább tok nélkül hordja, annak tudom ajánlani ezt az opciót. Műbőr hátlap/skin, én már két hete használom, bevált :)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22241) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Van jopar alkalmazasom ami nem tudja hasznalni meg read modba sem a kulso sd kartyat.
A kartya kulso media tarolo modba van csatolva.
Par alkalmazas keptelen hozzaferni, dacara hogy az alkalmazasoknak root jog van megadva, valamint a
Beallitasok/fejlesztoi beallitasok menube engedelyezve van minden alkalmazasnak a kulso tarhely hasznalata.
Pl. ftp es smb megosztaskor lehetetlen megadni az sd kartyat, csak az emulated/0 tarhelyet, root error es acces denied uzeneteket ad.
Valami otlet erre?

(#22242) crok válasza tordaitibi (#22241) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet, hogy az uj Magiskkal nem kompatibilisek, mint az AdAway se. Esetleg ha SuperSU-val rootolod.

(#22243) lkristóf válasza Whist (#22240) üzenetére


lkristóf
senior tag

Jól néz ki, itt is 4xet kell választani a global snapis verzióhoz?
Nehéz volt felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#22244) juve600


juve600
nagyúr

üdv

jó autós tartó tudtok ajánlani ? illetve bluetooth kihangosítót ???

(#22245) Whist válasza lkristóf (#22243) üzenetére


Whist
aktív tag

4X-et igen, de írt nekem a csávó,megkérdezte hogy a Snapis verzióra kérem-e. Nem volt nehéz, elég erős ragasztó van rajta, mintha üvegfóliát tennél fel.

(#22246) kmarci25 válasza juve600 (#22244) üzenetére


kmarci25
veterán

Tartóból a blitzwolf vagy a rock mágneses tartóját ajánlom, mindkettőről van tapasztalat és mindkettő jó minőségű.

Szerk.: persze ezekhez kell egy kis lap a telefonra is, amit el lehet bújtatni egy tok mögött, illetve árulnak kifejezetten olyan tokot is, amiben eleve benne van a ez a bizonyos lap.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22247) juve600 válasza kmarci25 (#22246) üzenetére


juve600
nagyúr

ezeket hogy rakom fel,hogyan működik ? nekem mindig tokban van a teló
esetleg magyar bolt ahol tudok ilyet venni ?

(#22248) juve600 válasza kmarci25 (#22246) üzenetére


juve600
nagyúr

pl ez is jó lehet ? [link]
vagy ez ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#22249) [lAyCsI] válasza Whist (#22240) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én nem szoktam, múlt héten mégis kicsuszott a kezemből :DDD
szerencsére a plexi felfogta a crash-t, az repedt be, rendeltem is rögvest
egy cseredarabot belőle

-= No way back from Here =-

(#22250) [lAyCsI] válasza crok (#22242) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Xenon alatt nálam tökéletesen működik az AdAway a legújabb Magisk-el...

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.