Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) rin33 válasza rin33 (#23549) üzenetére


rin33
senior tag

Lehet hogy túl nagyok az elvárásaim... :)

(#23552) [lAyCsI] válasza guftabi96 (#23545) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Gondolom már 8-as vonalon voltál AOSP-ben,
milyen a Cr az AEX-hez képest?

-= No way back from Here =-

(#23553) guftabi96 válasza [lAyCsI] (#23552) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem, Oreo-val még nem igazán próbálkoztam (csak egy délutánig volt fent valamelyik (talán Cosmos), de akkor még a kiforrott Nougat romok gyorsabbnak érződtek valamivel.
Nougatból nekem a crDroid és az AEX a kedvencem. Oreo-ból emlékeim szerint még mind a 2 béta fázisban van.
(#23549) bluegenius
Azt azért tegyük hozzá, hogy az én használati szokásaimmal jön ki ez az érték. Nálam szinte csak ezek mennek: Böngésző, FB Messenger, Youtube, Instagram. Szinte mindig wifire van csatlakozva a telefon, mobilnet nem nagyon van használva (pont ezért nincs is net előfizetésem, ha kell, akkor veszek 2-500 megát, és egy hónapra bőven elég). Gps, bluetooth kikapcsolva. Játék nagyon-nagyon ritkán. Szóval nem is csoda, hogy ilyen 13h körüli képernyőidőim vannak, de ugye én ebből tudok kiindulni, ebből látom, hgoy melyik rom mennyire eszi az akksit.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#23554) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Amúgy mi az "ismeretlen hívás" és mi a "magántelefonszám" pontosan a hívásszűrésnél? Nem tippre, pontosan.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#23555) crok válasza Rickeffe (#23554) üzenetére


crok
Topikgazda

Ismeretlen hívás: van hívószám de nincs a kontaktok közt.
Magántelefonszám: nem küld számot se.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23556) Rickeffe válasza crok (#23555) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Ah, köszönöm!

Rickeffe

(#23557) V.Stryker válasza V.Stryker (#23546) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23558) [lAyCsI] válasza guftabi96 (#23553) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

AEX-et én tesztelgetem pár napja, és simán alkalmas mindennapi használatra

-= No way back from Here =-

(#23559) BSOD válasza MrChef (#23514) üzenetére


BSOD
senior tag

A pillanatragasztó nagyon rossz ötlet! :N Ocsmány fehér köd párolog ki belőle.

mod:
egy páran megelőztek

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#23560) Melafoto


Melafoto
senior tag

Magisk 16 alatt hogyan lehet működésre bírni az Adaway progit?

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#23561) Upo válasza Melafoto (#23560) üzenetére


Upo
addikt

Mint a 15 alatt. Topik kereső nagyon segítőkész! Ugyan nem én vagyok az, hanem fent az az üres mező, de mondjuk #23376

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23562) helkis válasza crok (#23533) üzenetére


helkis
addikt

én Z2-ről jöttem, ezt kerestem én is! köszi! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23563) guftabi96 válasza [lAyCsI] (#23558) üzenetére


guftabi96
addikt

Megnézem majd.
Most a Firehound Oreot raktam fel Franco kernellel, de az alap kamera app valamiért nem működik megfelelően. Látszólag elkészíti a fotót, de a galériában sem jelenik meg és a kamera appban ha meg akarom nézni, akkor csak egy szürke téglalapot mutat, nem a képet. Opencamera működik tökéletesen. Fura :F

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#23564) Melafoto válasza Upo (#23561) üzenetére


Melafoto
senior tag

Köszi, sajnos ezt nem dobta fel a kereső. Lehet rosszul kerestem ;)

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#23565) kmarci25


kmarci25
veterán

Nem tud ez a készülék olyat, hogy teljesen lenémított állapotban (se hang, se rezgés) érkező hívás vagy sms esetén a vakut kezdi el villogtatni? Esetleg alkalmazás erre? :F (A legújabb miuihu van a telefonon.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23566) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok,
tegnap megjött a Bangoodról rendelt Nillkin üvegfólia a telóra, de nem jó rá, jóval keskenyebb...
Note4x-hez rendeltem, de a dobozára Note4 van írva, sajnos a Nilkin oldalán is azt írják, hogy jó az összes Note4-re. És én sem találtam méretbeli különbséget a két teló között mégsem jó a méret.
Ez hogyan lehetséges? A Nillkin azért csak nem gyárt ekkora szórással?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23567) Headless válasza rsf (#23566) üzenetére


Headless
őstag

Azért keskenyebb, mert a hülye telefon gyártók eröltetik ezt a lekerekített szélű kijelző üveget ahova ügye nem tud megtapadni a védő üveg és elemelkedne ezért keskenyebb. Ha tényleg note 4 van ráírva akkor jót kaptál.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#23568) fzoli86 válasza rsf (#23566) üzenetére


fzoli86
tag

szia, linket kuldesz? nekem veszettul levegos a szele 5-8mm en. Kicsi jo lehet...

(#23569) MrChef válasza vadkörte (#23531) üzenetére


MrChef
aktív tag

A pillanatragasztót főleg műgyanta és maratott fém alkatrészekhez használják, a makettragasztót pedig műanyaghoz - mert nem törik és egybeolvasztja a műanyag alkatrészeket.
Sosem késő újrakezdeni a makettezést. Én is így teszek majd, miután a gyerekeim kicsit nagyobbak lesznek. Ezért is van nagy életkor-szakadék a makettező társadalomban: 30 éves kor alatt és 50 éves kor felett. :-D
Azért a pillanatragasztót egy lejárt szavatosságú okosteló kijelzőjén kipróbálnám védőüveg széleinél. :-)

[ Szerkesztve ]

(#23570) Kolondrum válasza kmarci25 (#23565) üzenetére

(#23571) V.Stryker válasza Kolondrum (#23570) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez milyen téma?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23572) [lAyCsI] válasza guftabi96 (#23563) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én Liquid Remix-et próbálgattam előtte, de ott meg minden egyes új build telepítésekor clean Install kellett,
különben szétcsesződött az egész rendszer... erre sem kedvem, sem időm, szal hanyagoltam, pedig nagyon szépen muzsikált az is :K
AEX egyelőre jónak tűnik, SOT bőven 10h fölött, nem találkoztam benne semmi buggal, új build simán felment dirty flash-el. Bár a kamerája olyannyira fapados, hogy kb még azt sem lehet beállítani benne hova mentse a képeket, se HDR opció se semmi...

-= No way back from Here =-

(#23573) crok válasza guftabi96 (#23548) üzenetére


crok
Topikgazda

Tegnap megnéztem, egy seggberúgás után csinált egy backup-ot:

Telefonról terminálból:
bmgr backup @pm@ && adb shell bmgr run

PC-ről adb-vel:
adb shell bmgr backup @pm@ && adb shell bmgr run

..aztán meg tudod nézni mikor lesz a következő:

dumpsys backup | grep "next sched"

..epoch-ban adja meg - de itt egy konverer (úgy tűnik 5 óránként csinálja meg és mivel nálam az App data sync ki van kapcsolva így csak a "beállításokat" menti, amit a backup menüben felsorol - benne van a wifi).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23574) kmarci25 válasza Kolondrum (#23570) üzenetére


kmarci25
veterán

csak a szemem nem szúrta ki... :W Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23575) guftabi96 válasza [lAyCsI] (#23572) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez a Firehound se tűnne rossznak (ennek is full fapad a kamerája), de nem tudok rájönni, hogy miért nem működik (mármint a kamera). Este óta ennyire jutottam:
-Ha csak simán felpakolom a romot, magisk-et, sound-fixet és akármilyen kernelt, de gapps-ot nem, akkor működik normálisan.
-Ha ugyan ezt megcsinálom, de felrakom a Gapps-ot is, akkor az első indítás utáni google beállítások után már nincs is a főképernyőn a kamera ikon (kint kellene lennie alapból) és képeket is hiába csinálok vele, mert a galériában nem jelenik meg az elkészített kép, illetve a kamera appban is ha jobbra lapozok, akkor csak egy nagy szürke téglalap van, nem a kép.
-Na, és most jön a csavar: ha felrakok mindent, (kivéve gappsot) és csak az első indítás után egy újraindítást követően telepítem fel a gappsot, akkor megint jó a kamera, csak éppen a google fiók beállításán nem tudok végigmenni, mert a google play services folyamatosan összeomlik. Felraktam egy Opencamerát, az működik tökéletesen.

Ahogy néztem a telegram csoportjukat és az xda-t, csak én szenvedek hasonló problémával. Pedig tényleg jó romnak tűnik. + benne van az is, hogy a dupla koppos lezárás bármilyen üres területen működik a főképernyőn, nem csak a statusbaron. Eddig ezzel csak AEX-ben találkoztam, és nagyon szerettem ezt a kis fícsört.

(#23573) crok
:R :R
---------------------------------------------------
Közben érkezett új crDroid Oreo és ez már Stable
[link]

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#23576) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy az átköltözés menüt használta már valaki, mert én még soha. Nem baj ha különböző rendszer van a telefonokon? Redmi Note 2-ről költöznék át. Vagy inkább csináljak egy teljesen új belakást?

Xiaomi Redmi note 7

(#23577) rin33 válasza [lAyCsI] (#23572) üzenetére


rin33
senior tag

Liquid Remix-ben jó a wifi? Mikor legutoljára próbáltam nem ment (factory reset+format system volt előtte)

[ Szerkesztve ]

(#23578) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A rendszer hol tarolja a Gapps telepiteseket?
Kb. 2 honapja tettem RR romot, utana a gapps.
Miutan rendesen elqurtam a rendszert :) (tanulo os) tegnap ujrahuztam mindent.
A boot.img-t, a systemet, a komplett romot, a data cache vipe es a belso tarhegy gyalulas is megvolt.
Elso inditasnal ott vigyorgott a PlayStore es az osszes google kellek, ezert kerdem hol vannak ezek a rendszerbe.

(#23579) rsf válasza fzoli86 (#23568) üzenetére


rsf
senior tag

Ezt rendeltem:
[link]
Eredeti gyári bontatlan csomagolásban jött meg, tokkal együtt. A gyári matt fólia sem ér ki teljesen az is kisebb 2mm-el mindenhol, de azt a tok széle elfedi.De ez az üvegfólia még ettől is keskenyebb.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#23580) [lAyCsI] válasza rin33 (#23577) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nálam nem volt vele gond

-= No way back from Here =-

(#23581) mrszitya válasza rsf (#23579) üzenetére


mrszitya
senior tag

Üdv a 2.5D kijelzők világában. Mindenki utálja ezt a helyzetet, de vagy full cover üveget veszel rá, vagy hagyományos kialakításút, ami nem ér a széléig, mint a Nilkin. Ezek között is mind nagy a szórás, ám egyik sem ideális. Egyiknél túl sok a levegős rész, a másik túl kicsinek tűnik, a harmadiknél nem látni a ledet vagy a gombokat rendesen. Kompromisszum.

(#23582) sandró60 válasza rsf (#23579) üzenetére


sandró60
addikt

Tavaly augusztus végén vettem a Redmi Note 4/64 a Kingtel-nél.Ott tettek ilyet fel 1000 ft-ért.Nekem nem tetszett.Rá 1-hónapra lett feltéve az amire itt sokan panaszkodnak-nekem bevált.Igaz azóta egy Pajzs tokban van(PH aprón vettem) ami elölről jobban rányomja a fóliát.

[ Szerkesztve ]

(#23583) Imi1981 válasza rsf (#23579) üzenetére


Imi1981
veterán

Az üvegfóliát ha felrakod csinálj róla egy képet légyszíves. Kíváncsi vagyok így, hogy kisebb feltapad e rendesen a széleinél . Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#23584) MrChef válasza rsf (#23579) üzenetére


MrChef
aktív tag

Ez ilyen. A lényeg, hogy pontosan a kijelzőt fedje. Ami mellette és alul-felül van, azt nem fedi.
Edzett üvegek között is vannak különbségek. Van, amelyiken jól csúszik az ember ujja, a másik meg kissé tapadós, műanyagos érzés. Na, nekem az utóbbi ilyen volt.

(#23585) MrChef


MrChef
aktív tag

Jól látom, ezek a telefonhoz való komplett kijelzők? Mert ha igen, esetleg érdemes egyet feltankolni, hátha.. És akkor a szervizben csak munkadíjjal számolhatsz.

(#23586) guftabi96 válasza guftabi96 (#23575) üzenetére


guftabi96
addikt

Fel is pakoltam az új crDroidot (Oreo, stable). Nyúzom is egy órája, eddig teljesen jó, de ennyi idő alatt természetesen nem lehet semmi biztosat kijelenteni. Itt is megy alapból a dupla kopp bárhova a főképernyőn -> képernyőzár. Ha valakinek van kérdése, akkor kérdezzen nyugodtan, megpróbálok rá válaszolni.

#KeepFightingMichael

(#23587) helixP válasza MrChef (#23585) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért ennyiért nem számíts olyan minőségre, mint a gyári.

(#23588) [lAyCsI] válasza guftabi96 (#23586) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

egy pár napos használat után szívesen vennénk pár sort a tapasztalatokról ;)

-= No way back from Here =-

(#23589) Fejlesztő13 válasza guftabi96 (#23586) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Van látható változás a 7-eshez képest? Úgy értem mint megjelenés, funkciók, menük, stb. Mennyire magyar? Nem sürgős, bőven jó ha pár nap után egybegyűjtve leírod a tapasztalatokat. :)

(#23590) guftabi96 válasza Fejlesztő13 (#23589) üzenetére


guftabi96
addikt

Stock Oreo kinézet.
A rendszer magyar, de az utólag beletett crDroid settings angol.

#KeepFightingMichael

(#23591) orc88


orc88
őstag

Sziasztok
Epicrom + velvet 6.1 /6.4 et használtam, gondoltam flashelem a legújabb velvetet de azóta nincs wifi :U
Próbáltam vissza rakni a régit de már azzal sem kapcsol be a wifi :W
Supersu is flashelve van ha számít.

Mit csináljak vele?

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#23592) crok válasza orc88 (#23591) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem az EPIC-et dirtyflash-eld, majd Velvet megint (és ha root is kell akkor választott root metódust is.. meg amit még akarsz). A ROM dirty flash lesz a lényeg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23593) orc88 válasza crok (#23592) üzenetére


orc88
őstag

Az idegtől lazyflash-nek olvastam a dirtyflasht így azt flasheltem elsőnek utána a velvetet :DDD
Így rögtön bekapcsolt wifivel fogadott a rendszer :C
Köszi! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#23594) grafikus17


grafikus17
senior tag

Szeretném módosítani a letöltési mappát de mindig ezt a hibát írja ki. Én nem találok ilyen dokuments beállításokat. Valakinek van ötlete?

Xiaomi Redmi note 7

(#23595) crok válasza grafikus17 (#23594) üzenetére


crok
Topikgazda

Beállítások -> telepített alkalmazások -> rendszeralkalmazások megjelenítése -> dokumentumok app kikeresése > alkalmazás le van tiltva -> engedélyezd -> kezd el megint átállítani a célkönyvtárat

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23596) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Igazán nyomhatnatok rá pár megerősítést. :B Köszönöm

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23597) rin33 válasza guftabi96 (#23586) üzenetére


rin33
senior tag

Én is felraktam, nagyon pörgős, stabil, force close egyre kevesebb, deepsleep ok. A nougat-ból maradt (Slim 7) cm14.1 firmware jó vagy feltétlen az xda-n linkelt kell?

[ Szerkesztve ]

(#23598) guftabi96 válasza rin33 (#23597) üzenetére


guftabi96
addikt

Ha ujjlenyomat olvasóval oldod fel a telefont, akkor mennyire gyorsan kapcsol be a kinelző?
Nekem az alsó gombok egyből el kezdenek világítani, a telefon is rezzen, de a kijelzőnek kell pár tized mp, mire feléled.
Eddig ez az egyetlen kisebb hiba, amit eddig találtam.
A firmware nem csak akkor kell, ha Miui-ról vált az ember? (Anélkül tudtommal el sem indul a frissen telepített rom, ha miui-ról vált az ember). Neked ha már megy a feltelepített rom, akkor nincs rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#23599) rin33 válasza guftabi96 (#23598) üzenetére


rin33
senior tag

Igen, nekem is úgy old fel, a gombok egyből, a kijelző picit később (fél mp) ébred fel. Amúgy nagyon gyors, jól kezeli a ramot.

(#23600) vipviform


vipviform
senior tag

MIUI EU DEV-ről szeretnék átváltani MIUI HU-ra. BL nyitva, TWRP, Root, Magisk és moddok vannak fenn, ezek megmaradnak, vagy újra kell telepíteni? Leírná valaki, hogy mi a legjobb megoldás, hogy a legkevesebb újralakással lehetne ezt megcsinálni? Köszi....

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.