Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) crok válasza TRob1 (#23732) üzenetére


crok
Topikgazda

Neked Xiaomi.EU van fent szerintem, az nem gyari, az is custom ROM.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#23752) rejtő válasza kanyi51 (#23738) üzenetére


rejtő
tag

igen frissül, de a root és a TWRP eltűnik, úgyhogy azokat újra kell rakni ha kell.

(#23753) amdboy válasza punky10 (#23750) üzenetére


amdboy
senior tag

köszi a válaszokat :R

(#23754) vornia válasza TRob1 (#23721) üzenetére


vornia
senior tag

A névnapot hogy jelzi ki neked?
Mi van beállítva?

(#23755) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Xiaomi Redmi Note 4 telefonhoz ugye Xiaomi Note 4x tokot kell rendelni ugye jól emlékszem:

A telefon egyébként már tavaly augusztus óta hibátlanul mindenféle mókolás nélkül működik.

Pont ezért nem is néztem a fórumot, kb 4636 olvasatlan hsz után írok... azóta nem is jártam itt a fórumon. :)

Csak most egy tokot szeretnék hozzá rendelni ez jó fajta tok, úgy értem, hogy jó típust választottam:

[link]

Köszönöm a segítséget előre is.

Esetleg van valakinek tapasztalata a fenti tokkal?

(#23756) trouble válasza Mano66 (#23744) üzenetére


trouble
senior tag

Ezért:
[link]

Altrenatíva:
[link]

(#23757) adrian94


adrian94
őstag

Azt vettem észre, hogy néha valamiért "felébred" a telefon és világít magától. Nem kapok semmi értesítést csak világít majd pár mp múlva elalszik.

Ez mitől lehet? Hogy tudnám kikapcsolni?

(#23758) Mano66 válasza trouble (#23756) üzenetére


Mano66
senior tag

Köszönöm. Így már értem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#23759) rin33


rin33
senior tag

Kijött egy újabb crDroid 4.0 annyi a különbség hogy kevesebb a szabad ram.

(#23760) rin33


rin33
senior tag

Hívás közben tudjátok állítani a hangerőt Oreo alatt? Nekem nem állítja csak látszólag...

(#23761) guftabi96 válasza rin33 (#23759) üzenetére


guftabi96
addikt

Az nem baj, ha használja a rendelkezésre álló ramot.
A hívás kihangosítás meg nekem se működött tegnap (crD)

#KeepFightingMichael

(#23762) TRob1 válasza crok (#23751) üzenetére


TRob1
veterán

Ööö, tényleg Xiaomi.EU. :) Azt hittem az is 'gyári'. :B Én mint kezdő Miui-s, nem tudok kiigazodni a sok rom között.

(#23754) vornia:
Anno még Google naptáramhoz hozzá lett adva a Magyar névnapok egy netes leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#23763) rin33 válasza guftabi96 (#23761) üzenetére


rin33
senior tag

Jó ez is de az előző ,,olajozottabban" futott, ezen akad pl a Messenger... 3.18.97 helyett 3.18.98 lett a kernel.

(#23764) G48


G48
senior tag

Olyat kérhetnék hogy akinek 13h óra körüli SoT-ja van vagy 3-4 esetleg 5 nap üzemidő. Küldene egy screenshot-ot és hogy ezt milyen ROM-on éri el. Vagy ilyen van már? Köszönettel, G48.

[ Szerkesztve ]

(#23765) Oldman2 válasza G48 (#23764) üzenetére


Oldman2
veterán

Önmagában a ROM nem mond semmit (de számít), ui. ahány ember, annyiféle app kollekció készülékhasználati szokás.

Ha pl. hozzá se nyúlsz a készülékhez, napokig elmegy. Az akku használati jelentés meg "átverhető", azaz nagyon ne ess kétségbe, ha másnál 11 órát megy, nálad meg pl. csak hatot.

Sokszor az is elsikkad, hogy a 11 óra mellett, mennyi volt a kijelző összes ideje.
:-)

(#23766) G48 válasza Oldman2 (#23765) üzenetére


G48
senior tag

Csak kicsit el vagyok keseredve, most. A régi Nougat RR-en nagyon jó üzemidőm volt. Elkezdett soft resartolni, most meg elmászott alatta BT MAC-em, nem találok olyat mint az volt, esetleg a crDroid Nougat...

(#23767) ktomcat válasza Oldman2 (#23765) üzenetére


ktomcat
senior tag

Sziasztok!
Ma átvettem a telefont és miui 8al inditottunk aztán belakás közben nyomott egy random rebootot gondoltam llefrissitek mindent és lett miui 9.2.1.0 stable, de ugyanúgy rebootol még be se tudom lakni.. illetve ha hosszabb ideig nem nyúlok hozzá akkor van hogy fel se éled, csak egy hosszas power gomb nyomkodás áràn, mintha kikapcsolt volna bootol előről. Van értelme fastboot romokkal próbálkoznom vagy bármi mással? Csinálja ha van benne sim kártya ha nem, ha wifiről ha nem... :F :O amúgy nagyon jó telefon lenne, nem is vészes ez az 5,5" ;)

Illetve a 8-9re váltás mellett szólt még hogy elkezdtek fc-zni az alkalmazások, de ezt ugyanúgy csinálja 9en is[OFF

[ Szerkesztve ]

(#23768) ht42 válasza ktomcat (#23767) üzenetére


ht42
senior tag

Ez nekem power gomb hibának tűnik. Vidd vissza szerintem.

(#23769) kelly416 válasza G48 (#23766) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon sok összetevője van a dolognak. Pl. ha nem használom a MiBand2-t (bár állítólag a bluetooth nem is fogyaszt szinte semmi energiát), szerintem legalább 1 óra SOT-ot nyerek, de minek? Nekem kényelmesebb MiBand2-vel néma telefonnal 40-60% között töltőre csatlakozni esténkén. A másik, hogy én 50% felé állítom a fényerőt alapból, és erre tolom rá az automata fényerőt. Aki ilyen 11 órás SOT-okat nyom két nap alatt, az szerintem közel minimum fényerőben használja a telefonját. De én inkább látom a kijelzőt, és kevesebb SOT-al kényelmesen használom, mint vakoskodok. Azért sokkal több Nekik a SOT, mert próbálják elolvasni azt, amit mi egy rápillantással tudunk a normál fényerő miatt. ;] :P

(#23770) G48 válasza kelly416 (#23769) üzenetére


G48
senior tag

Nekem is ilyesmi üzemidőm van mint Neked, azt hittem sereghajtó vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#23771) bizmark6


bizmark6
tag

Redmi note4-en (9.2.1.0) google fiók mindent leszinkronizál kivéve a névjegyek,már napok óta szenvedek,valaki tudna megoldást?A MI fiók rendesen szinkronizál.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#23772) ktomcat válasza ht42 (#23768) üzenetére


ktomcat
senior tag

A kikapcsolós eddig 2x fordult elő, de recoverybe be tudtam bootolni, és utána ment a resi. A gomb maga rendesen reagál, a rebootok előtt egy pár mp-s megfagyást tapasztalok, de volt hogy factory reset után hagytam miui képernyőn egy pár percet, és kb 5 perc után resizett úgy hogy hozzá se nyúltam.. Hétfőn szerintem viszem vissza, remélem cserélik és nem szervíz lesz belőle, bár nem úgy tűnik hogy hardveres..

(#23773) kelly416 válasza G48 (#23770) üzenetére


kelly416
veterán

Nem szoktam nekimenni a második napnak 60% alatt, így gyakorlatilag minden nap töltöm, de tudom jól, ha véletlenül 5-6 órát nyomkodni kell (mert unatkozom vonaton például) vagy filmezek rajta, röhögve túléli. Általában 3 óra SOT-tal már 60% körülre süllyed a fogyasztás reggel 6, este 21 intervallumban. Amikor tanfolyamra jártam Pestre, napi 5 órát vonatoztam, 4-et telefonnyomkodással töltöttem, a maradék átszállás, kajálás, társai..., 6 órát ültem bent előadásokon és csúnya, nem csúnya, sok esetben 2-3 órát játszottam, fórumoztam, neteztem ebből, így jöttem haza többnyire 15-25%-os akkuval. Tehát olyan 7-8 óra SOT-tal eléggé lemerült állapotba került, de mint írtam, nem minimum fényerőn, nem bluetooth nélkül. Na meg folyamatos mobilnettel. Azt se felejtsük el, hogy az is beleharap az akkuba jelentősen, és még ma is van, aki szinte csak wifi-vel tolja. Vagy kapcsolgatja a mobilnetet a takarákosság oltárán, vagy kevés adatforgalma van, vagy annyit ül wifi közelében, hogy szinte semmi mobilnetet nem használ.

(#23774) G48 válasza kelly416 (#23773) üzenetére


G48
senior tag

Köszönöm.
Van tapasztalatod Custom Oreo -itt írták hogy kevesebb képernyőidőt tudtak kihozni vele- Custom Nougat, vagy MIUI alatti képernyő v. üzemidőt illetőleg?

[ Szerkesztve ]

(#23775) G48


G48
senior tag

Az üvegfóliák réskitöltő folyadéka az ki jön másnak is? Miből lehet? Valamiféle olajos dolog?

[ Szerkesztve ]

(#23776) zzz03


zzz03
őstag

kis erdekesseg: global stabil 9.2.2.0. beraktam egy 32gigas sandisk kartyat gyors, franko stb. viszont azota az ujjlenyomatos feloldas eleg sokszor hibazik elsore. csak rezzen 1et. 2-ra mar nyitja is szepen. mas eszrevett hasonlot?

[ Szerkesztve ]

(#23777) Imi1981 válasza G48 (#23775) üzenetére


Imi1981
veterán

Úgy tudom valami olaj féle. Én is csináltam de nem gyári réskitöltő folyadékkal hanem itthoni tiszta olajjal de ahogy a zsebembe hordtam a telót mindig kijött kicsit. Szóval nem ért semmit. Egy márkásabb nillkin üveget és hozzá adott réskitöltő folyadékot egyszer kipróbálok még lehet. Bár már elment a kedvem tőle és drága is.

[ Szerkesztve ]

(#23778) Black_Raven válasza Imi1981 (#23777) üzenetére


Black_Raven
veterán

ez jó volt.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#23779) kukinyo


kukinyo
addikt

Fél topik arról szól hogy ki milyen tokot, fóliát vegyen rá.
Kezd bosszantani az emberek értetlensége, keresőképtelensége.
Ezerszer le lett írva minden variáció.
Most leírom az enyémet amit én tökéletesnek találok: Tőle vettem egy globálra való üveget. A telefont alapból ipaky tokkal rendeltem, aminek van egy kis szegélye (takarása) a kijelző szélein. Soha semmilyen elálló, poralámenéses, stb dolgot nem tapasztaltam. Van egy kis hőmérséklettől függő "olajosodás" a képernyő közepén de ez használat közben észre sem vehető. Az üveg széleit fogja a tok pereme, a tok 1-2 milliméteres vastagsága ekkora méretnél pedig szerintem nem számít.

(#23780) nrg_52 válasza kukinyo (#23779) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem jobb ha megszokod, kevesebbet idegeskedsz. Amig egyszerubb ujra megkerdezni, mint keresgelni ez igy lesz. 😁 Egyebkent izlesek es pofonok. Engem peldaul az nem erdekel ki milyen romot meg kernelt hasznal eppen, meg mi a nyugje vele. Elolvasom, elfelejtem es joccakat.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#23781) Kolondrum válasza kukinyo (#23779) üzenetére

Ja Szvini jó fej. :))

(#23782) btibiii


btibiii
csendes tag

Valaki tudna ajánlani fóliát és tokot a telómra? :D
Köszönöm szépen.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#23783) Zotyatv válasza zzz03 (#23776) üzenetére


Zotyatv
tag

Nálam is ilyen, sajnos. Ezek az új verziók egyre rosszabbak. Van még mit pótolniuk. Az akkuidőt sem tudják visszaállítani.

(#23784) ht42 válasza btibiii (#23782) üzenetére


ht42
senior tag

Én meg azt szeretném kérdezni, hogy ha dirtyflashelem twrp-ben azt a magisk modult, ami lazyflasheli a nougatot oreora, akkor a supersu bootloopot okoz-e a 3.14-es cr-rr-miuihu romban?
Másik kérdésem, hogy melyik az a rencer, amelyikben 65536 óra a SOT, és Paks után az én telefonom lesz a második legnagyobb beszállító a magyar energiapiacba? :)

(#23785) kelly416 válasza G48 (#23774) üzenetére


kelly416
veterán

Nincs tapasztalatom. Csak LineageOS-t használtam 2 napig és RR-t 3 hónapja. Se semmi kernel csere meg ilyenek. Nekem ez nagyon mély víz. :))

(#23786) kelly416 válasza btibiii (#23782) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt azért nagyon remélem, hogy nem gondoltad komolyan, de akkor már tehetted volna off-ba eleve, hogy ne nekem kelljen.

(#23787) btibiii válasza kelly416 (#23786) üzenetére


btibiii
csendes tag

Poénnak szántam, bocs, nyugodtan kitörölheted!

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#23788) G48 válasza btibiii (#23782) üzenetére


G48
senior tag

(#23789) ans1980


ans1980
tag

Jól emlékszem hogy a régebbi verziókban volt automatikus háttérkép váltás? A 9.2.1-ben nem találom, lehet hogy kivették, vagy csak nem jó helyen keresem?

(#23790) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Jól látom, hogy tegnap nem jött miuihu? Megint sárga újév van? :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#23791) Fejlesztő13 válasza G48 (#23788) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Többek ajánlására vettem én is ilyet IMAK-ot, most fel is tettem. Szerintem semmivel sem különb mint egy féldolláros noname. Kivágások pontatlanok, lukak kicsik, szóval átlagos. Eddig nekem egyetlen egy fajta lett igazán jó ami bevált (Gertong). Abból először egy darabot vettem majd másodjára egy marékkal, ekkor persze tök más silány üveget küldött a kínai, közelsem azt mint előtte 1 hónappal...

(#23792) guppy


guppy
őstag

Van valakinek tapasztalata a note 4 milyen képeket csinál egy nexus 5-höz képest? Gondolkozom egy ilyenen, de félek h gyengébb lesz a kamerája.

(#23793) Lackó77 válasza guppy (#23792) üzenetére


Lackó77
csendes tag

Bár nincs viszonyítási alapom a Nexushoz képest, amit el tudok mondani a Note 4ről hogy nem a kamera a legjobb tulajdonsága,de azért vállalható képeket csinál főleg ha a fényviszonyok is megfelelőek.

(#23794) helixP válasza guppy (#23792) üzenetére


helixP
nagyúr

Máshogy lesz szar :) Nézd meg a tesztekben a képeket és dönts Magad. Azért a Note 5 se a kamerájáról volt híres.

[ Szerkesztve ]

(#23795) trebrona válasza helixP (#23794) üzenetére


trebrona
nagyúr

Note 5? Nexus 5-öt kérdezett. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23796) helixP válasza trebrona (#23795) üzenetére


helixP
nagyúr

Jogos, Nexusra gondoltam :B

(#23797) G48 válasza Fejlesztő13 (#23791) üzenetére


G48
senior tag

Jó a tok amit írsz. Én imádom az IMAK-ot. Múltkor a sarkára esett betonra és megvédte a telefont, mondjuk át is lyukadt a tok...

(#23798) G48


G48
senior tag

A Doze for GMS Magisk modult tette már fel valaki? otonieru neve alatt fut a Magisk repo-ban.

(#23799) rin33 válasza G48 (#23798) üzenetére


rin33
senior tag

Igen mindig felrakom.

(#23800) G48 válasza rin33 (#23799) üzenetére


G48
senior tag

Érzel valami változást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.