Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#32101) icemad válasza Beniii06 (#32062) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a megjelenéskori ár a mérvadó, akkor olyan hardvereket nézz már meg, ami az S megjelenésekor elérhető volt, és az akkori árakkal számolj. 2200G nem olyan régi, mint az S.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#32102) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Én nem állítom, hogy ez a Game Pass következménye, de
GAME intends to close 40 stores in the UK
"We are facing a challenging retail market…"

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32103) bandi0000 válasza Carlos Padre (#32102) üzenetére


bandi0000
nagyúr

GP nek semmi köze ehhez, szimplán az emberek inkább digitàlisan vàsàrolnka sztem, pont mint pl a video téka is megszűnt, mindenki online nézi a filmeket vagy letölti

Xbox One: bandymnc

(#32104) Madoc válasza bandi0000 (#32103) üzenetére


Madoc
veterán

Nembeszélve arról hogy megy a nyígás hogy nincs játék meg hogy az üzletekbe csak a ps játékok-gépek vannak szinte.És így összefüggésbe hozni üzletbezárásokat az xboxos gamepassal... :C

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32105) l.skywalker válasza Madoc (#32104) üzenetére


l.skywalker
félisten

:K És a PC ;)
Ha valakit hibáztatni lehet az az EA. Ők vannak jelen minden platformon előfizetéses szolgáltatással

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32106) icemad válasza l.skywalker (#32105) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Switchre is van Access vagy ahhoz hasonló? Vagy még csak tervezik?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#32107) Madoc válasza icemad (#32106) üzenetére


Madoc
veterán

Nincs.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32108) l.skywalker válasza icemad (#32106) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pletykálták a Game Pass-t és/vagy az Xbox Live-ot, de végül ebből sem lett (még?) semmi.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32109) philoxenia válasza bandi0000 (#32100) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vitatnám, mert a konzolra a generáció közepén is írnak játékot, de akkorra már pécére inkább az új generációkra írnak, azaz vagy fut jól a régebbi vason, vagy nem. Bár jobban belegondolva kb. azt írod, hogy valaki a konzol árának mondjuk három-négyszeresét költve a csúcson maradhat pécén, az kb. igaz.
Persze az új kártya még vagy elfér a lapon és a házban, vagy se, a táp szintén kérdéses gyakran. Ez szerencse kérdése is, hogy éppen merre megy a fejlesztés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32110) Carlos Padre válasza bandi0000 (#32103) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Itt Angliában ha bemész egy játékboltba a ps szekció 3-4x nagyobb, mint az xbox, mert nincs rá kereslet. Ezt a hatalmas bevétel kiesés mindenkit érzékenyen érint, nem csak a GAME-t.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32111) FollowTheORI válasza bandi0000 (#32103) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg inkább úgy unblock az online vásárlás és az amazonhoz hasonló monstrumok miatt van ez.

Semmi köze a GP-hez.

Ez inkább méretgazdaságossági-versenyképességi kérdés.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32112) Moby válasza FollowTheORI (#32111) üzenetére


Moby
addikt

>Szerintem meg inkább úgy unblock

Szerintem meg inkább úgy en bloc ;)

(#32113) Wesder válasza Carlos Padre (#32110) üzenetére


Wesder
félisten

Múltkor még az volt hogy akkoràban érdemes fenttartani az Xboxnak helyet mert ugyanakoràban, mint a PS veszteség lenne rajta, most meg màr miattuk kell bezàrni üzleteket. Na döntsétek màr el végre:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32114) Carlos Padre válasza Wesder (#32113) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A kettő összefügg.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32115) l.skywalker válasza Carlos Padre (#32114) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezt most én sem értem. Szóval te azt mondod, hogy az Xbox túl kicsi retail jelenléte miatt mennek csődbe az üzletek?

De ha a PS4-ből 4x többet adtak el, mint Xbox-ból, akkor ez a felállás miért nem tartja el a fizikai boltokat? És nem mellesleg PC szoftvereket és kiegészítőket nem lehet kapni abban a boltban?

(én ezt úgy kérdezem, hogy soha: ismétlem soha nem voltam egy gamer/konzol etc. boltban)

Ahogy korábban írták ez a jelenség pont ugyanazt mint a videótéka majd DVD kölcsönző volt.

És a telefonfülkék még mesélhetnének :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32116) MunezXBK válasza l.skywalker (#32115) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azok visszahívhatóak!

(#32117) Wesder válasza Carlos Padre (#32114) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt persze...
Ha tudom hogy max 2 polc xboxra, meg 6 polc Nintendo meg 8 polc PS-re van kereslet, akkor ne azt hibàztassuk màr, amibe amúgy is kevés pénzt fektetek.
Egyszerű. Az emberek inkàbb digitàlis tartalmak felé kezdenek fordulni. Ez van, ezt kell szeretni, csak mostanàban mindig a Box a bűnbak, azt kell rugdosni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32118) Carlos Padre válasza l.skywalker (#32115) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, az eleve alacsonyabb részesedés miatti alacsonyabb (használt) játék vásárlásnak vágott alá a GP ami érzékenyen érintette a boltokat. A GP megjelenése előtt fele-fele volt a xbone és a ps4 megjelenés, most már nagyon nem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32119) bulikavagyok válasza Wesder (#32117) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...csak mostanàban mindig a Box a bűnbak, azt kell rugdosni."" - dehogy bűnbak a box! Csak ne felejtsd már el, h kivel beszélsz! :D

(#32120) l.skywalker válasza Carlos Padre (#32118) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én a GP előtt is azt hallgattam mindenkitől, hogy Ausztriában meg Németországban 4x akkora a helye egy üzletben a PS-é mint az Xbox-é. Ez egy trend. Globális trend és nem csak a játékiparban. Én 2013 óta itthonról dolgozok. Van olyan ismerősöm, akinek ha mesélem azt mondja, hogy ez kizárt. Nincs ilyen munkahely, mert ez nem létezik. Ahogy Holdra szállás sem volt.

A digitalizáció évről évre ér el olyan szintekre, amik megdöbbentik azokat az embereket akik több évtized alatt hozzászoktak dolgokhoz. És még csak most vagyunk az 5G bevezetésén. Amikor nem videó játék boltok, hanem fizikai munkahelyek fognak megszűnni hasonló okok miatt, akkor lesz majd nagy felháborodás.

Én is a "sátáni" oldalon ülök. Olyan folyamatokat automatizálok Németországnak, amiket eddig 2 diplomás fritzek végeztek 20 évig manuálisan step-by-step havi 14 munkanapban. Én megírom a kódot és 12 másodperc alatt kész. A fritzek meg mennek idő előtt nyugdíjba. Érthetően engem okolnak érte, pedig az ok sokkal egyszerűbb: modernizáció, költségoptimalizáció, continuous service improvement.

A GP igen, ennek egy nagyon fontos eleme. De a PS Now, az EA/Origin Access, a Stadia, az Uplay+, a Steam (!!!), az Epic és a sorolhatnánk hányszáz féle launcher pont ugyanúgy veri a saját maga kalapácsával a szöget a fizikai hordozós játékipar koporsójába. Ezt nem lehet visszafordítani. 2013-ban hasonlót vázolt fel az MS, akkor azért meghurcolták őket. Most már ez a "standard"

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32121) Wesder válasza l.skywalker (#32120) üzenetére


Wesder
félisten

És tényleg...
Amiért 13-ban az MS kapta a savat màra màr tökre elfogadott. Jó nyílvàn a lemezes jàtékok nem cseréje igazàn csúnya daràzsfészek volt akkor, meg még most is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32122) Carlos Padre válasza Wesder (#32117) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem erre céloztam, anno a gp bejelentésekor a kereskedők mondták, hogy ez ki fogja nyírni a hagyományos piacokat és boltbezarárások lesznek. Nekik lett igazuk és nem azoknak, akik lehurrogták őket. Ezt a képet most lőttem csak nektek. Tavaly még egyforma súlyban voltak. Ez a CeX egyébként.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32123) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Tudom, hogy qrwa tudományosan meg lehet magyarázni piaci részesedéseket, meg minden lófaxot, meg az eladott p4-eket, de saját káromon tanultam meg, hogy nem mind arany,ami fénylik. Az első ps ex játékom a Days gone, ami faszán indult, de kb a felétől bughalmaz lett. én ilyen szintű hibákkal xbox játéknál még nem találkoztam. Nem tölti be a texturákat, küldetésben 5. visszatöltés után sem jön az A ps4 topik a minőségi exekkel van teleordibálva....hát ezt a faxukra húzhatják....pedig jó volna, csak xarul van megcsinálva... erre büszkék lehetnek...

(#32124) Carlos Padre válasza l.skywalker (#32120) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A béka megfőzésének tipikus esete.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32125) Madoc válasza bulikavagyok (#32119) üzenetére


Madoc
veterán

:DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32126) Wesder válasza frankdelgado (#32123) üzenetére


Wesder
félisten

Kezdő volt a csapat jó? Meg első nagy jàtékuk, meg amúgy is etalon!4!négy!

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32127) Micsurin válasza frankdelgado (#32123) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szeretsz élet halál közt sétálgatni? Irány esténként az 1-es vili vonala. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32128) l.skywalker válasza Carlos Padre (#32124) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen. De a béka a hülye

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32129) l.skywalker válasza Carlos Padre (#32122) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy pont a CeX-nek baromi jó az online felülete.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32130) Bogyi007 válasza l.skywalker (#32115) üzenetére


Bogyi007
veterán

Sőt Angliában a telefonfülke által világok között is utazhatsz... :DDD :D

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32131) FollowTheORI válasza Moby (#32112) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jogos... :D :R

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32132) Bep válasza l.skywalker (#32120) üzenetére


Bep
senior tag

Nem csak emiatt. Van egy munkaerő oldala is.
Automatizálásra azért is szükség van, mivel azok aki eddig havi 14 munkanapban 2-n végezték a munkájukat manapság már vagy nem elég a 14 nap rá, vagy nem 2-n kellenek rá, hanem 3-an, 4-en. Illetve örülsz, ha van még 2 ilyen dolgozód.
Megmunkáló/feldolgozó cégek vannak rákényszerűlve! arra, hogy automatizáljanak, mert nincs szakképzett dolgozó. Vagy hiányzik, vagy egyáltalán nincs is. Felhúznak egy új üzemcsarnokot és nem tudják megtölteni dolgozókkal.
Ebbe az irányba az EU már lépéseket tett (Industry 4.0).
Saját példám mind üzemvezető is ez illetve amit te írtál. Ez a nagy helyzet, nincs más út a cégeknek.

(#32133) FollowTheORI válasza l.skywalker (#32120) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg az online vásárlás további térhódítása sem épp elhanyagolható... nem is tudom mikor vettem utoljára játékot vagy nagyobb dolgot úgy, hogy bementem egy konkrét üzletbe és ott megvettem egyből. Szinte csak élelmiszert, meg háztartásifogyóeszközt veszek offline.

Szerintem elkényelmesedtünk és ez az oka az offline boltok halálának... csak ahogy ez teret nyer, úgy fog szépen gyorsulni a folyamat.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32134) l.skywalker válasza FollowTheORI (#32133) üzenetére


l.skywalker
félisten

Auchan Online :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32135) echterion válasza Bep (#32132) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez már nem probléma, jön Ahmed olcsón, szaktudással és nem kell robot. ;]

**********

(#32136) Bogyi007 válasza echterion (#32135) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azt mondod Ahmed? :DD :DDD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32137) l.skywalker válasza Bep (#32132) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az én helyzetemben nem erről van szó, és azokon a területeken ahol én közreműködök - szintén nem. Az automatizáció lényege nem a szaktudás pótlása, hanem a költséghatékonyság, amibe beletartozik az idő, a járulékos költség, a hosszú távú tervezhetőség. Ha csak a szaktudást kéne pótolni, akkor arra megvannak a megfelelő piacok. Azokon a helyeken is robotizálják a folyamatokat, ahol megvan a megfelelő képesített dolgozói tömeg. De az embernek fizetés kell, az automatizációs folyamatoknak pedig csak felügyelet. De ugyanakkor megvannak azok a területek, ahol nem lehet automatizálni, minden cégen belül.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32138) Bep válasza echterion (#32135) üzenetére


Bep
senior tag

Jah, igen..... :U :DDD

(#32139) icemad válasza echterion (#32135) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is robot, csak Bio.

Gondolom a "csapágyas lett a brazil gépsor" - t is hallottad már. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#32140) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Amúgy eszembe jutott, hogy a kinectet valami szabadalom miatt dobta a microsoft, de

1, Miért nem ő vásárolta meg a céget?

2,Illetve a PS camerával mi a szitu akkor?

Xbox One: bandymnc

(#32141) MasterMark válasza bandi0000 (#32140) üzenetére


MasterMark
titán

A ps camerának mi köze a Kinect-hez?

Teljesen máshogy működik. PS-nél csak a fagyit látja.

Switch Tax

(#32142) bandi0000 válasza MasterMark (#32141) üzenetére


bandi0000
nagyúr

biztos vagy benne? Just dance-hez nem kell se a konti se a fagyi

Xbox One: bandymnc

(#32143) MasterMark válasza bandi0000 (#32142) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván azt amit kameráz azt látja. De többlett információja csak a fagyival van.

A Kinect teljesen máshogy működik.

Switch Tax

(#32144) bandi0000 válasza MasterMark (#32143) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez esetben akkor tárgytalan, utánanézés nélkül gondoltam, hogy hasonló a 2 dolog de akkor más

Xbox One: bandymnc

(#32145) l.skywalker válasza bandi0000 (#32144) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy a Kinect továbbra is létező dolog, csak nem a gaming részlegen:
[link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#32146) KardosAttila


KardosAttila
aktív tag

Jelentkeztem nemrég a project xcloud preview-ra, és már visszajelzet az ms, hogy letölthetem az appot stb. Mi a legegyszerűbb módja a régióváltásnak androidon? Megoldbató három betűs megoldás nélkül?

(#32147) sugarforce válasza Carlos Padre (#32118) üzenetére


sugarforce
őstag

Jóval a gp elott sem volt masmilyen a helyzet.

(#32148) icemad válasza KardosAttila (#32146) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem kellett a vpn.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#32149) S e t h válasza frankdelgado (#32123) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálam év játéka lett a hangulat, sztori miatt, de ps4 pro alatt nem kezdtem volna el vele játszani az optimalizálatlanság miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32150) Madoc válasza S e t h (#32149) üzenetére


Madoc
veterán

Csak az a furcsa hogy boxon ilyen szintű külömbség nincs a konzolos játékok futása között.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.