Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#38001) Def26 válasza Micsurin (#38000) üzenetére


Def26
félisten

:DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38002) DaveHutt válasza Jovanny2 (#37987) üzenetére


DaveHutt
őstag

Azt a fehér takarólapot hányan fogják eltörni. :DDD

(#38003) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Lehet abba kéne hagyjam a kockulást, mikor a Dark Souls 1-3 és a Nioh után egy szutyok beat em all Avengers kifog rajtam sztori módban az okádék irányítás miatt. :DDD :DDD :W :W

Még Pontiff Sulyvahn is összejött a 3. tryra anno DS-ben itt meg a retek irányítás miatt 1+2+3x1 heavy egység meg egy boss kifog rajtam de olyan szinten, hogy lassan okom lesz rendelni egy CP2077 kontit, pusztán mert a gyári fehérből nem marad csak két akksi. :DDD :o

Ingame persze nincs difficulity change csak ha elölről kezdem az egész szutyok pályát hisz olyan nehéz és komoly dolog a mobok HP és DMG-ére rávágni egy 0,5x szorzót (ettől nagyobb difit nem éreztem eddig pont ugyan olyan s3gg hülye maradt az ai :D )

Behalás ez a játék némelyik karakter teljesen rendbe lett téve némelyik katasztrófa... de a pályákon is ezt érzem. Fixen a Square erőltette a kiadást ha kaptak volna még 1-2 hónapot sokkal jobb játékként jelent volna meg az Avengers...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38004) Jovanny2 válasza DaveHutt (#38002) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ahányan a One kontroller takarólemezének a füleit. Sokan. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38005) Carlos Padre válasza Jovanny2 (#37993) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A heat-pipe és a vapor chamber ugyanaz a technológia.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38006) Jovanny2 válasza Carlos Padre (#38005) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mármint mennyiben? Hogy rézcsövekből áll? :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38007) Micsurin válasza Carlos Padre (#38005) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kicsit sem... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38008) Carlos Padre válasza Jovanny2 (#38006) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nézz már utána, agyanaz az elv, csak a kialakítás más.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38009) Carlos Padre válasza Micsurin (#38007) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Édes jó istenem....

Esetleg el is olvashatnád ha már belinkelted.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38010) Micsurin válasza Carlos Padre (#38009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az elv és a működés folyamata két külön fogalom... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38011) Jovanny2 válasza Micsurin (#38010) üzenetére


Jovanny2
őstag

És még ő facepalmozik. :D Mindegy, kell ide is egy udvari bolond.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38012) Carlos Padre válasza Micsurin (#38010) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát jó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38013) Wesder válasza Jovanny2 (#38011) üzenetére


Wesder
félisten

Az a baj hogy ő elég sok helyen az.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38014) Beniii06 válasza Jovanny2 (#38011) üzenetére


Beniii06
őstag

Most miért? Lehet kis eltérés, főleg ha nem ugyanarról a YT csatornáról tájékozódtok. :U :C

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#38015) Jovanny2 válasza Beniii06 (#38014) üzenetére


Jovanny2
őstag

Attól, hogy miattad YT csatornát linkelünk be, még nem biztos ám, hogy onnan is tájékozódunk. Csak így legalább te is megérted. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38016) chipesz válasza Wesder (#38013) üzenetére


chipesz
őstag

Fogadok hogy Padreről van szó (elrejtettem a hozzászólásait, mert már fizikai fájdalmat okoztak lassan.)

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#38017) Jovanny2 válasza chipesz (#38016) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ezt hívják pay to win szituációnak. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38018) Beniii06 válasza Jovanny2 (#38015) üzenetére


Beniii06
őstag

Nekem nem kell videó, hogy tudjam, ha azt mondják 45 fokos a box működés közben, akkor az nem a belső hőmérséklete, hanem a burkolaté. Nézz több videót helyettem is. :C

;]

"Got any other secret weapons?"

(#38019) philoxenia válasza Beniii06 (#38018) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A YT-ról legalább megtudja az ember, hogy van olcsó alternatíva is.... ;] Sőt még olcsóbb is... [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38020) bulikavagyok válasza Jovanny2 (#38017) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

LOL. A PH! likeolja ezt! :K

[ Szerkesztve ]

(#38021) HunChris válasza Beniii06 (#38018) üzenetére


HunChris
senior tag

Mondjuk az sem mindegy, hogy a tetején, vagy az oldalánál is... (még nem csekkoltam videót)
Simán lehetne még hűvösebbet csinálni a Series X-ből (hasonló zajszint mellett), van benne potenciál.

(#38022) HunChris válasza bulikavagyok (#38020) üzenetére


HunChris
senior tag

Sőt válogatott j(l)úzereket embereket bérelnek fel a bevételből. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38023) Moby válasza Micsurin (#38010) üzenetére


Moby
addikt

Az elv, és a működés folyamata is ugyanaz.

(#38024) Micsurin válasza Moby (#38023) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A hő elvezetése egy felületről, és az adott felületen való szétoszlatás szerintem nem egészen ugyan az. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38025) MasterMark válasza Micsurin (#38024) üzenetére


MasterMark
titán

Srácok ez még mindig téma?

A vapor chamber egy széles kilapított heatpipe igen. Ugyanaz.

Switch Tax

(#38026) Moby válasza Micsurin (#38024) üzenetére


Moby
addikt

Mindkettő ugyanazt csinálja: a meleg oldalon felforr a vákum miatt alacsony forrásponton lévő víz, a hideg oldalon kicsapódva leadja a hőt. A kapilláris hatásd elvén működik. A hőcsövet sem arra használják alapvetően, hogy "el" vigyék a hőt, hanem arra a hideg végén átadja a hőt a bordáknak. Hogy ez lehet máshol a csőmivolt miatt ez egy dolog. Mindkettő ugyanarra jó: kis felületen felvett nagy mennyiségű hőt nagy felületen szétosztva leadni. Ugyanazon a működési elven. Más a formája, kb ennyi. A vapor chamber a kialakítása miatt a meleg oldal lehet jó nagy felület. A hőcsőnél ezt nem tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#38027) Moby válasza MasterMark (#38025) üzenetére


Moby
addikt

Ennyi.

(#38029) philoxenia válasza Jovanny2 (#38011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dicséretnek szántad?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38030) Carlos Padre válasza MasterMark (#38025) üzenetére


Carlos Padre
veterán

+ Moby

Nem nem, véletlenül sem, még csak nem is hasonlít, teljesen más :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38031) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most itt erről a lemezről folyik a vita? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38032) Beniii06 válasza philoxenia (#38019) üzenetére


Beniii06
őstag

Főleg, ha ilyen emberek mondják meg a frankót videón keresztül műszaki dolgokról és osztja mindenki az "információját", mint igazságot utána.

A második linkeden a csávónak 12s-be telt(2:48), hogy el tudjon olvasni egy számot és alaki értéknek megfelelően kimondja, illetve nagyságrendileg megközelítse azt. :((( :W

Kellene nyitni egy "YT-n láttam, hallottam" topikot és minden ilyen "műszaki" kérdésben oda irányítani a tagokat az ON topikokból. (SX topik főleg) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#38033) Jovanny2 válasza philoxenia (#38029) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ofkórsz...hát ki vagyok én, hogy fórumtárskat sértegessek. Remélem nem kellett ez a cikk az úrnak (?), hogy ez világos legyen... :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38034) philoxenia válasza Beniii06 (#38032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aki minden "L"-t kétszer mond/duplán ír? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38035) Jovanny2 válasza MasterMark (#38025) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez már tényleg az offok legoffabbika, de a kezdő komment ez volt "de kell is ekkora, mert ez sima heat-pipe hűtő, így veheti fel a versenyt a Series X vapour chamberével". Attól, hogy az alapelv ugyanaz, a kivitelezés ég és föld, lásd esetünkben a két radiátor méretét. Ennyi erővel két venti is ugyanaz, mert egy villanymotor hajtja, és a levegőszállítás a feladata. :N /OFF

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38036) philoxenia válasza Jovanny2 (#38035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még offabb leszek, van amikor a magyarban szívás, ami az angolban fújás... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38037) MasterMark válasza Jovanny2 (#38035) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom már mi volt az eleje.

A lényeg, hogy a heatpipe és a vapor chamber ugyanazon az elven működik, és ugyan az a technológia is. Ez az amire írtam.

Switch Tax

(#38038) Jovanny2 válasza philoxenia (#38036) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mint külső szemlélő mondom, az is elég kemény munkának tűnik. ;]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38039) Moby válasza Jovanny2 (#38035) üzenetére


Moby
addikt

Nem kell, hogy "felvegye a versenyt" az egyik a másikával. Eltérő módon épülnek fel. Az MS mindig egy oldalra rakja az apu-t, és a ramokat, és közös bordával hűti. Ehhez kell egy nagyobb plate, oda a hőcső nem jó. A ps5-be mehet hőcső, mert a ramok és a VRM a túloldalon vannak, önálló hűtéssel. Igy oda az egy darab apu hűtéséhez teljesen felesleges lett volna vapor chamber. Főleg ekkora méretben.

(#38040) HunChris válasza Moby (#38039) üzenetére


HunChris
senior tag

Gondolom a PS5 is szívja a levegőt kifelé, mint a series x.

[ Szerkesztve ]

(#38041) Moby válasza HunChris (#38040) üzenetére


Moby
addikt

Ez nézőpont kérdése :) De ahogy te érted (szerintem) úgy nem. Fújja befelé. Fent-elől beszív, hátul kifúj.

(#38042) HunChris válasza Moby (#38041) üzenetére


HunChris
senior tag

Tehát a PS5-nél friss levegőt fentről szívja és alul hátul megy ki a meleg?
Akkor szerintem zajosabb lesz, mint a series x.
A kémény elv jobban tetszik a series X-en, bár még jobb lenne push pull-al.

[ Szerkesztve ]

(#38043) Moby válasza HunChris (#38042) üzenetére


Moby
addikt

Ez ebből nem következik, mivel mindkettőben venti van, az irány jóformán teljesen mindegy. Ezt a kéményhatást passzív hűtésnél lehet kihasználni (mint a routerem pl), egyébként sok szerepe nincs. Ha a ps5 esetleg hangosabb lesz, akkor az nem azért lesz, hanem a ram hűtés miatt. Az apu hűtése nem indokolja, szabad szemmel is jól láthatóan nagyobb a hőleadó felülete mint az SX-ben. Fűteni meg kb ugyanannyit fognak a tápjaikól kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#38044) Jovanny2 válasza HunChris (#38042) üzenetére


Jovanny2
őstag

Logikusan a PS centrifugális mókuskerék ventilátora nagyobb fordulatra van tervezve, mint a box axiális ventije. De komolyan kíváncsi leszek a terhelés közbeni hangerőre, teszek is majd érte, hogy halljam a boxét: quick resume-ban tolom majd a CP-t, a Cold Wart és a Valhallát. ;) Majd valaki tesztelje le a PS-t is.
Szerk.: a kéményhatás nem biztos, hogy nálam érvényesülni fog, még nem döntöttem el, hogy állítva, vagy fektetve lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#38045) HunChris válasza Moby (#38043) üzenetére


HunChris
senior tag

Meleg levegő felfelé száll. PCn sem az alján gyűlik össze a meleg, sokkal logikusabb a plafon felé kiszívni. Szerintem ugyanakkora pl 400 rpm venti (minimális fordulat) mellett hűvösebb, ha plafon felé megy ki a hő, mint fordítva.... mégha csak pár fokot is jelent.

[ Szerkesztve ]

(#38046) Moby válasza HunChris (#38045) üzenetére


Moby
addikt

A fizika nem fogja alátámasztani, hogy mitől lenne melegebb, de megpróbálkozhatsz a bizonyításával :) Hogy tehetelen állapotában a nyomáskülönbség miatt felfelé száll az egy dolog, de itt a nyomáskülönbséget a venti teremti meg. Ugyanakkor ez még mindig nem magyaráz semmilyen hőmérsékletkülönbséget. A levegő nem melegszik fel csak azért mert fentről fújjuk lefelé(pedig egy ilyen olcsó fűtés jól jönne mindenhova) :D

[ Szerkesztve ]

(#38047) HunChris válasza Moby (#38046) üzenetére


HunChris
senior tag

Hát ehhez nincs türemlem, ha van egy ismerősödnél egy radiátoros fűtés, akkor nézzd meg merre megy a levegő, és mennyi energia lefé fújni, hogy a padlón legyen meleg, ne a plafonnál.
Ha csonton megy a venti, akkor majdnem mindegy, de itt nem ezt a helyzetet írtam le...
Részemről zárom ezt a parttalan vitát.

[ Szerkesztve ]

(#38048) Moby válasza HunChris (#38047) üzenetére


Moby
addikt

Ezt helyesen teszed :D

(#38049) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Semmi újdonság, de durva ezt így látni.

[ Szerkesztve ]

(#38050) FollowTheORI válasza bulikavagyok (#38049) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok mennyi tényleg új húzócímet tudnak majd kisajtolni magukból hosszútávon, mert azért az igazat megvallva, nem sok ilyen van még ezekkel együtt is jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.