Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20751) polonic válasza SLYM (#20742) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell kiegészítő. Erre van az inprivate-szűrés. Jobb oldalt a biztonság menüben találod vagy ctrl+shift+f kombinációval kapcsolod be.
Aztán van egy lista hozzá, innen letöltheted, ezt importáld be az eszközök menü, bővítmények kezelése, inprivate-szűrés résznél.

(#20752) virkir válasza polonic (#20751) üzenetére


virkir
veterán

Kíváncsiságból kipróbáltam.
Egy baj van vele, pont azt nem szűri amit kéne a színes szagos villogó flas reklámokat meg úgy egyáltalán valahogy nem olyan mit az FF-on a falshblock-adblock kombó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20753) #40835072 válasza negyedes (#20655) üzenetére


#40835072
törölt tag

valaki magyarul nem tudja elküldeni? (A) mert az onlinefordító elég gyérül fordította és nem értettem rendesen! :R

(#20754) Kiss67


Kiss67
senior tag

Sziasztok
Nem szeretnék végigolvasni pár 100 hsz-t, ezért kérem a segítségeteket.
Van egy X200 lenovom és feltettem egy Intel X18 ra a win 7 64 -et.
No az történik hogy az elején amikor még szőz volt az op. a logo betöltés után azonnal betöltött, most meg áll vagy 10-30 másodpercet. Lehet valami nem jól telepítettem . Az elsö telepítésnél még azt írta ki a rendszer teljesítmény mérö hogy 7.8 pont a lemezsebesség . Utána bármennyiszer tettem fel az op. már csak 5,9 pontot adott rá.
Le kellene formáznom a lemezt , de nem a win 7 telepítöjével? teljes törlés kellene, Van összefüggés a bootolás meg a sebesség között?
Köszönöm.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#20755) pojzon


pojzon
tag

"Sziasztok!

Egy olyan "probléma" megoldásában szeretném segítségét kérni a hozzám jobban értőktől, hogy van nekem egy X-fi hangkarim amit egyik pci-e slotból átraktam egy másikba, ahol szépen feltelepült a driver minden oks, csak a hangszekcióban a hangszóró, az spdif, stb alatt (tehat minden olyan eszköznél, ami része a hangkarinak) az van most írva hogy "2 - Creative SB X-Fi", amit szeretnék a "2 -" nélkül látni, de nem tudom, hogy miképpen lehetne ezt megváltoztatni... :S Az eszközkezelőben rendesen írja ki, tehát ott nincs semmi kettes vagy eféle.
Tudom nem befolyásolja a működést, csak szeretném átnevezni ha van rá mód.
Előre is köszönöm a segítséget!"

Erre valakinek nincs ötlete?

(#20756) Laccoss válasza #40835072 (#20753) üzenetére


Laccoss
addikt

Itt van egy videó hogyan is kell... [link]

(#20757) Lenry válasza pojzon (#20755) üzenetére


Lenry
félisten

persze

hangkártya kivesz, minden kapcsoló driver, vezérlőprogram, registry bejegyzés kitakarít (utóbbihoz javaslom a CCleanert), aztán kártya visszarak, driverek föl.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20758) Laccoss válasza Kiss67 (#20754) üzenetére


Laccoss
addikt

7.8 csak akkor lehetett a lemezsebességed, ha SSD-t használsz. Amúgy normál vinyónál 5.9 a max. Gondolom telepítettél dolgokat, amik lassítják a bootot is. Teszteld a vinyót, ha akarod, de formázás felesleges szerintem.

(#20759) polonic válasza virkir (#20752) üzenetére


polonic
félisten

Ez mondjuk igaz.
Végülis nem is reklámblokkoló ez az inprivate-szűrés, hanem megelőzi, hogy a tartalomszolgáltatók információkat gyűjtsenek a meglátogatott webhelyekről.

(#20760) Sub-ZeRo válasza pojzon (#20755) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 2-nál a drivert letörlöd. (Lásd linkek)
Kikpacsolod a gépet, kari kivesz, a régi helyére vissza rakod, és ott is ugyan úgy törlöd, majd restart és újra felteszed.
Egy kis segítség:
1
2

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20761) Kiss67 válasza Laccoss (#20758) üzenetére


Kiss67
senior tag

Ha olvasztad figyelmesen akkor egy Intel X-18M SSD-t használok. És az elején még valóban 7.8 volt az index most meg 5.9.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#20762) Sub-ZeRo válasza Kiss67 (#20754) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy töredezetség mentesítés sem árt neki. Az is gyorsít a lemezen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20763) Laccoss válasza Kiss67 (#20761) üzenetére


Laccoss
addikt

Bocs, de nem vágtam hogy az X-18M SSD-t jelent.

(#20764) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A feladatkezelőben látható egy a Windows könyvtárban lévő PresentetionFontCache.exe ami folyamatosan 50%-on jártja a procim, újraindítást követően is. Hogyan lehetne ezt kilőni?

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#20765) Kiss67 válasza Laccoss (#20763) üzenetére


Kiss67
senior tag

Jó , rendben.
Akkor nincs tapasztalatod ssd téren?
A betültéskor a logo után elég sokáig áll néha és nem történik lemezművelet sem.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#20766) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Üdv!
Nincs valakinek ötlete hogyan lehetne az XP módot működésre bírni 512mb rammal?
A munkámhoz kellene,teljesen lecsupaszított laptopon.Se net,se játék.
Régebbi diagnosztizáló programok sajna nem működnek a win7tel.Fontos lenne.
Előre is köszi.
De ha más nem,hát visszamegy az xp :O

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#20767) negyedes válasza dni (#20764) üzenetére


negyedes
addikt

Start menu -> Futattas ->service.msc->itt kered meg es ted at disablere. Nem biztos, hogy kell neked. Ha hasznalsz Windows Presentation Foundation-t hasznalo programot akkor nem kellene leloni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20768) Sub-ZeRo válasza NÉMÓ510 (#20766) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

2 giga ram kell az xp módhoz. Vagyis annyival megy normálisan. Úgy is levesz 512-őt a 2 gigából.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20769) Laccoss válasza Kiss67 (#20765) üzenetére


Laccoss
addikt

Nincs sajna. És a töredezettségmentesítés sem használ ssd-nél, mivel nem olyan mint a vinyó. Talán a win húzott le drivert, azért lassult be, de ha minden újratelepítéskor ilyen, akkor az is kiesik. Próbáld meg, net nélkül a telepítést, és utána a rendszerminősítést szintén net nélkül.

(#20770) NÉMÓ510 válasza Sub-ZeRo (#20768) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Thx.Még próbálom működésre bírni valahogy.Aztán megpróbálom mellétenni az xpt.
Gondolom indításnál ki tudom majd választani az oprendszert.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#20771) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#20769) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudtam hogy ssd-vel küldi.

NÉMÓ510:Hát ha a 7 után telepítesz xp-t akkor nem lesz boot képernyő. Easybcd-vel kell létrehozni utána. De én ehhez nem értek. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20772) Morden24 válasza Kiss67 (#20754) üzenetére


Morden24
nagyúr

A régebbi SSD-k esetén van valami teljesítményvesztés (nem töredezés, de hasonló folyamat megy végbe). Ha jól tudom, néhány cég erre firmware frissítést adott ki.

Egyébként azt azért tegyük hozzá, hogy egy szűz Win és egy már belakott, sok startup-al rendelkező, driverekkel kitömött Win között akkor is lesz különbség, ha ssd-t használsz :K
Ha szoftverek esetén nem tapasztalsz negatív különbséget, csak a boot lett hosszabb, meg a WEI eredmény szarabb, akkor szerintem tegyél rá magasról, hiszen kb. kit érdekel?

Sectumsempra - For Enemies

(#20773) janos1988


janos1988
addikt

Hol tudom Win 7-ben letiltani, hogy az e-satas csatlakoztatott vinyot ne kapcsolja ki?! Xp alatt alapbol sose alitotta le.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20774) pukkancska


pukkancska
tag

Hali
Alap hülye kérdés, de nem bírom megoldani. :B
Hogy tudok t-onlines netet automatikus csatlakozásra bírni?
Betettem indítópultba is a parancsikont a kapcsolatnak, kivettem minden jelölést ilyen-olyan bekérés előtt de még mindig nem csatlakozik.
Az All Users-hez meg nem férek hozzá.

(#20775) Sub-ZeRo válasza janos1988 (#20773) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energiagazdálkodás, vezérlőpultban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20776) Killing válasza pukkancska (#20774) üzenetére


Killing
addikt

Vezérlőpult->Internetbeállítások->Kapcsolatok->Állítsd a t-s netet alapértelmezettre->'Mindig az alapértelmezett kapcsolat tárcsázása'

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20777) pukkancska válasza Killing (#20776) üzenetére


pukkancska
tag

Ja nem erre gondoltam.
Hanem, hogy rendszer indításkor automatikusan tártyázza a kapcsolatot.
Tehát ne nekem kelljen csatlakoznom.
Xp-ben 1 kattal elértem, mert ott betettem az All Users-hez az indítópultba a parancsikont, de itt nem férek hozzá, csak a saját indítópultomhoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#20778) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nem használtam még win7-et, viszont egy ismerősömnek problémája akadt vele és nem nagyon tudom megoldani, ezért kérem a segítségetek.

A témáknál érdekes módon a háttérképeket nem lehet állítani, egyszerű fekete háttérkép van, esetleg ennek a színét módosíthatjuk, de csak egyszínűre. És hiába állítjuk be az aero témákat, csak a tálca színe meg az ablakok beállításai módosulnak, a háttérkép marad fekete. Olyan mintha az egyszerű témánál leragadt volna, és az aerosokat le tiltotta volna de semmi lehetőséget nem találok ennek visszaálítására. Érdekes hogy addig ment rendesen amíg egyszer át nem tették erre az egyszerűre, és onnan vissza már nem sikerült.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#20779) Sub-ZeRo válasza Dolby (#20778) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Visszaállítsái pontnál állítsátok vissza arra az idópontra, mikor még jó volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20780) Killing válasza pukkancska (#20777) üzenetére


Killing
addikt

Ez is ugyan azt csinálja. Nekem indítópultból ugyan így ment XP alatt. (Invitel ADSL)
Vagy ha másképp akarod akkor kutakodj a modem menüjében.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20781) pukkancska válasza Killing (#20780) üzenetére


pukkancska
tag

Mármint melyik csinálja ugyan azt?
Mert bent van az indítópultba, de mint ha nem is lenne ott. Mindig nekem kell csatlakozni.
Modem... na ennek a sz*rnak még menüje sincs ;]

(#20782) Killing válasza pukkancska (#20781) üzenetére


Killing
addikt

A Windows 7. Nekem feldob egy ablakot hogy most csatlakozik és már megy is. 2 mp az egész.
mod: IP címről érd el a modemet. ;) Ha szolgáltató adta akkor nem mindig könnyű belépni.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20783) Steelmanus válasza Dolby (#20778) üzenetére


Steelmanus
addikt

Veletlenul nem W7 Starter-nel fordul ez elo? Netbook-ra azt szoktak tenni ott jelentkezik ez a problema?

(#20784) pukkancska válasza Killing (#20782) üzenetére


pukkancska
tag

Amikor feldob, az a rendszerindítás után van?
Vagy amikor elindítod az Internet Explorer-t?
A modemet hagyjuk, nem lehet benne beállítani semmit, mert nincsen kezelőfelülete. Még a t-home adta jó pár évvel ezelőtt... (D_Link 360), de eddig hibátlanul működött és most sincs vele gond, mert az xp-nél működik az automatikus indítás, de itt a win7-ben nem jutok megoldásra.

(#20785) janos1988 válasza Sub-ZeRo (#20775) üzenetére


janos1988
addikt

En mar mindenhol kerestem. De sehol sem talalom. Ott sem ahol irtad.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20786) Sub-ZeRo válasza janos1988 (#20785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20787) Piloss válasza SLYM (#20744) üzenetére


Piloss
senior tag

Persze,én magam is használom IE8 alatt :K

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#20788) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Húú de megijedtem, hogy ismét Win7 reinstall lesz :D Nem akart bekapcsolni a gép, mert valami boot filekat nem talált meg, de hál isten a telepítő ki tudta javítani

(#20789) Killing válasza pukkancska (#20784) üzenetére


Killing
addikt

Mikor bejön az asztal. Nekem is D-link 360-am van. De most már van egy Wi-Fi router ami úgy van beállítva hogy automatikusan tárcsázzon. Na, így kéne a modemedet is beállítani, feltéve ha bele tudsz lépni.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20790) band1103


band1103
őstag

Bocs ha már volt.

Egy program installáció közben elment az áram még mielőtt a telepítés elkészült volna.
W7 alatt mivel távolíthatom el a félbemaradt telepítést hogy feltelepíthessem? Csak mert a program nem működik, nincs uninstallja és a "programok eltávolítása"-ban sincs a listában tehát nem tudom eltávolítani de használni sem és még csak újra sem tudom telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#20791) Rebirth II. válasza Rebirth II. (#20788) üzenetére


Rebirth II.
tag

Tévedtem.. Mégse javította ki :D Csak akkor indul el a Win7-em ha benn van van a telepítő dvd :D I love MICROSOFT :Y

(#20792) WonderCSabo válasza band1103 (#20790) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hh. nem tudod újratelepíteni? :S

(#20793) Laccoss válasza Rebirth II. (#20791) üzenetére


Laccoss
addikt

Javítsd ki a bootszektort.. ennyi.

(#20794) Rebirth II. válasza Laccoss (#20793) üzenetére


Rebirth II.
tag

Hidd el a Win7 mindig azt írja megvan a hiba és ha akarom javítani nyomjak OK ot. Csinál is valamit aztán ugyan olyan mint előtte, hogy csak DVD vel indul. Reinstalálni meg most nincs kedvem

(#20795) band1103 válasza WonderCSabo (#20792) üzenetére


band1103
őstag

Azért nem tudom újratelepíteni mert azt írja ki hogy már fel van telepítve, és addig nem enged telepíteni míg az előző telepítés el nincs távolítva. Ezt viszont nem tudom megtenni. :(((
Sem használni nem tudom mert hibát ír ki sem eltávolítani nem tudom hagyományosan.

Van w7 alá program eltávolító alkalmazás ami helyre tenné a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#20796) negyedes válasza Rebirth II. (#20794) üzenetére


negyedes
addikt

De mit csinaltal vele elozoleg?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20797) Laccoss válasza Rebirth II. (#20794) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem csak az a javítási mód van...

Végigmegy - Parancssor -

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe/fixboot

band1103: Rendszer visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#20798) band1103 válasza Laccoss (#20797) üzenetére


band1103
őstag

Ki van/volt kapcsolva :B .
Eltávolító szoftver w7 alá?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#20799) Laccoss válasza band1103 (#20798) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem a biztonsági mentésre gondolok, hanem a rendszer visszaállításra, amit pl. frissítés előtt is megcsinál. Az is ki van kapcsolva?

Esetleg registry végigtúrása hátha:) Nem bíztam, és sosem használtam ilyen cleaner programokat.

[ Szerkesztve ]

(#20800) Rebirth II. válasza Laccoss (#20797) üzenetére


Rebirth II.
tag

És akkor ezt hogyis? Mert ezeket a parancsokat nem ismeri a Win7, legalábbis ezt írja

(#20796) negyedes: Ez a poén semmit :D Újraindítottam

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.