Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21251) gyurci76 válasza bpx (#21249) üzenetére


gyurci76
csendes tag

Köszönöm, végre sikerült!!! :)

Asus P5B Deluxe, intel core2 quad q6600 2400Mhz, 4x1 giga dual ddr2 geil ultra, WD 250 giga sata2, Plextor dvd iró, Asus EN9600 GT Top 512 MB, Chieftech 500W táp

(#21252) polonic válasza Egzee (#21244) üzenetére


polonic
félisten

Nálam ugyanez van, soha nem volt gondom ilyennel. Bár én mindig felteszem a legfrissebb drivert, amint kiadják. Nem hiába adnak ki olyan sűrűn. :D

(#21253) Ap3x89 válasza pzstm (#21235) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

köszi majd beugrok akkor és megkérdezem.

azt nem tudjátok hogy ha hibernálom a gépet és utána ha elindítom akkor mindig bejön a bejelentkezős fiók és mindig kell nyomni egy entert/rá kell kattintani a fiókra hogy bejelentkezzen a hibernálás tán(nincs jelszavam) hogy ezt hogy lehetne kikapcsolni hogy egyből az asztalt mutassa?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#21254) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv!
Az a gondom töbszöri ujra indiításra jön be a Windows 7 mi lehet a gond?Azt írja hiba üzenetben a távoli eljárás hívása nem sikerült.

(#21255) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lenne egy kis gondom a Win7-el. Eredeti MSDNAA-s, és az utóbbi 2 napban ezt dobálja:

Pedig az MSDNAA hozzáférésem még él, megnéztem, még egy éve sincs hogy letöltöttem:

És végül ez nem ellentmondásos? Mert ha a rendszer tulajdonságait megnézem, ott azt mutatja hogy semmi gond:

Van erre valakinek valami ötlete? :F Köszi előre is!!

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#21256) LLKobe válasza LLKobe (#21255) üzenetére


LLKobe
veterán

És még egy érdekesség: ha a kapott kulccsal újra aktiválom:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#21257) polonic válasza LLKobe (#21256) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, hogy nem ártana felhívnod az MS számot.

(#21258) negyedes válasza Ap3x89 (#21253) üzenetére


negyedes
addikt

Igy.

ll-kobe: szerintem is hivd fel.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21259) pzstm válasza LLKobe (#21256) üzenetére


pzstm
titán

Blogomról is többen megkerestek ilyen panasszal mostanság....
MSDNAA-s egyetemi kontakt-al nem árt ilyenkor beszélni...valami "központi" hiba lehet..mert ez nekem így már gyanús :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21260) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok,

Misztikus win 7 problémám van a céges gépemen, hálózatba csatlakoztatva van egy HP2840 es nyomtató amit alapból nem akar felismerni de a helyi (? na ez is érdekes) portok listájából már megtalálható és üzembe helyezhető, viszont állandóan eltűnik, vagyis azt jelzi hogy a nyomtató ki van kapcsolva úgy 10 perc után, csak a reinstal segít ilyenkor, már próbáltam kihúzni visszadugni kikapcs bekapcs újraindít, hp driver, hp driver update, win7 driver, hálózatot többször is újra beállítottam (othoni és munkahely is amivel amúgy nincs gondom mert a hálóba kötött gépeket és hálózati HDD látom és használni is tudom) eddig nem jöttem rá miért van ez. Ami érdekesebbé teszi hogy a kolleginámnak ugyan úgy 64bit es WIN 7 je van csak nem pro hanem ulti, és neki simán működik. :O

ui : minkét gépen Panda Antivírus van és a panda tűzfala megy, persze én kipróbáltam a win7 -esel is meg tűzfal nélkül is de semmi.

bármilyen építő jellegű ötletnek örülnék ;)

Bem

(#21261) Kolondrum válasza LLKobe (#21255) üzenetére

Ezt mondtam, azzal is összeakad akinek legal van. Bár nekem átment a vizsgán.

(#21262) stargazer


stargazer
senior tag

ezt nem hiszem el! feltettem a 64-est és az eredetileg 32-esen a memóriára kapott 6,6 pontomat leminősítette 5,9-re! ez hogy lehet? pont azért tettem fel 64-est hogy ne csak 3 gigát ismerjen föl, erre nemhogy gyorsabb, lassabb lett! hogy lehet ez?!

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#21263) Kolondrum válasza stargazer (#21262) üzenetére

Nem kell a pontoknak hinni. Ha az én gépem kapja ezeket a pontokat (7.x) akkor a maiak mérhetetlenül gyorsak aztán mégsem pontozás szerint. Hülyeség az egész rendszer. A notim vetekszik a lenti asztalival CPU-ban! :DDD

(#21264) Sub-ZeRo válasza stargazer (#21262) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha ennyire zavar tedd vissza a 32 bites win-t. Amúgy meg a kutyát nem érdekli az élmény index.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21265) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#21264) üzenetére


RootRulez
félisten

Dehogynem! Pistikét és az osztálytársait... :K

mod: off

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#21266) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Sziasztok!
Létezik magyar verzió a Windows 7 Manager-ből? Ha igen hol találom? :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#21267) Sátán44


Sátán44
addikt

Most vásároltam egy win7-et kéz alól,de a csomagolás sértetlen volt a sorozatszám sem volt még aktiválva.Ha írok egy adás-vételi szerződést azt elfogadják ellenőrzéskor?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21268) tope


tope
addikt

Előre szólok nem ide kellene írnom, tudom, de itt pörög a totyik
DOS alatt hogyan tudok formázni úgy, hogy ne 2GB-os particiót csináljon 20GB-os vinyóból ?

Utólag is elnézést

(#21269) Kolondrum válasza Sátán44 (#21267) üzenetére

Milyen ellenőrzéskor? És minek az adásvételi? Vagy én vagyok lemaradva valamivel az eladások körül?

(#21270) brd válasza tope (#21268) üzenetére


brd
nagyúr

DOS6.22-es alatt sehogy, mert az annyit tud (FAT16). A Win98-cal (vagy talán már a 95-ben is volt, nem emlékszem pontosan) született DOS7 alatt már lehetőség van FAT32-re, ezt a partíció készítésekor tudod megmondani, hogy ilyen filerendszere legyen.

The only real valuable thing is intuition.

(#21271) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#21265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Upsz. :B Rájuk nem gondoltam. :o :W :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21272) Sátán44 válasza Kolondrum (#21269) üzenetére


Sátán44
addikt

Ha netalán egy jóakaróm feljelentene és kijönnének házhoz.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21273) tope válasza brd (#21270) üzenetére


tope
addikt

Jól éreztem én ezt, akkor máshonnan kell megközelítenem a problémát (köszi)

(#21274) Kolondrum válasza Sátán44 (#21272) üzenetére

Ja úgy más.

:N :(

[ Szerkesztve ]

(#21275) Sátán44 válasza Kolondrum (#21274) üzenetére


Sátán44
addikt

A választ tudod?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21276) #65675776 válasza brd (#21270) üzenetére


#65675776
törölt tag

Win95 OSR 2.5-ben jelent meg a FAT32.

(#21277) priti válasza LLKobe (#21256) üzenetére


priti
addikt

RemoveWAT neki aztán kész, csak akkor warez ha nem eredeti a példányod, de ha megvetted akkor nem az, a frissítéseket meg ugyanúgy letölti és telepíti a kiherélés után is, teszteltem, ...aztán majd ha orvosolták a problémát visszaállsz egy elmentett lemezképből egy régebbi állapotra és felteszed a hotfix-et vagy akármit ami közben kijön rá, én biztos nem foglalkoznék ügyintézéssel, most miért te telefonáld végig őket? Intézzék azok akik azért sírnak, mert az 1850 eurós bérük felett járó 14. havi bónuszt elvették tőlük a hatalmas válságban. ;] Én lesajnálnám a helyedben.

Hardverlesen

(#21278) Laccoss válasza Sátán44 (#21267) üzenetére


Laccoss
addikt

És mire fel jelentenének fel? Hogy vásároltál egy win7et? Ennyi erővel lehetne jelentgetni a wowos és steames acc eladókat is. Ha az a kulcs nincs letiltva akkor az legális. Az hogy nem számtech üzletből vagy mstől vásároltad lényegtelen. Mint írtad bontatlan, eredeti csomagolás, akkor az a tiéd. Teljesen mind1, hogy 40e-ért vetted, vagy csak 5ért.

(#21279) Zolás válasza Laccoss (#21278) üzenetére


Zolás
addikt

Amennyiben cégszerüen használod a géped és kimennek ellenőrizni elkérhetik az adott szoftver számláját. Az igaz hogy eredeti win7 de lehet lopott...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21280) Sátán44 válasza Laccoss (#21278) üzenetére


Sátán44
addikt

A számla más nevén van és ezért szeretnék egy adás-vételi szerződést.Így akkor már hivatalosan is az én tulajdonomban lenne.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21281) Laccoss válasza Sátán44 (#21280) üzenetére


Laccoss
addikt

Cégszerűen akarod használni? ill cég nevére vetted? Gondolom nem, hisz cégnek nem így vásárol az ember. Egyéb esetben szerintem felesleges. Amúgy meg ha lopott lenne, miért nem tiltja le akitől lopták? Komolyan nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#21282) Sátán44 válasza Laccoss (#21281) üzenetére


Sátán44
addikt

Saját részre vettem!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21283) Sub-ZeRo válasza Sátán44 (#21282) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem tök felesleges ez a cécó, de te tudod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21284) Fire/SOUL/CD válasza Sátán44 (#21282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

OEM változatot csak géppel együtt lehet eladni(átruházásnak nevezik).
A teljes változatot egy alkalommal lehet "továbbadni", itt természetesen nem kell a gép, "csak a többi" (COA matrica, termékkulcs, a beszerzést igazoló dokumentum(eredeti számla, akitől veszed))

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21285) dugomc


dugomc
tag

sziasztok. Valaki tudna segiteni. A vinyómon nem ismeri fel az egyik particiót a win7. A megoldás az volna hogy betüt adok a beghatónak csak nem tudom hogy. Ha bemegyek a winyó tulajdonságaiba ott van a partició csak nincs betüjele. Hogyan tudom megcsinálni? Előre is köszi a választ.

(#21286) Fire/SOUL/CD válasza dugomc (#21285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Asztalon Számítógép ikonon jobb egér/Kezelés/bal oldalt Lemezkezelés/jobb oldalt kiválasztod a kívánt lemezt és partíciót, jobb egér a kívánt partíción és Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása.

Ezután meg egyértelmű lesz...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21287) dugomc válasza Fire/SOUL/CD (#21286) üzenetére


dugomc
tag

Isten vagy köszi. Már régen egyszer csináltam ilyet csak azóta elfelejtettem. Köszi a gyors választ megvan és jó. Csáó

(#21288) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
Random időközönként, de folyamatosan felbukkanó probléma nálam az, hogy eltűnik a gyorsindítás eszköztárom. Valamikor hónapokig ott van, de van olyan is, hogy hetente, néha naponta újra elő kell varázsolnom. Nagyon idegesítő, mert csomó programot onnan indítok, és ha eltűnik mindig folyamatosan rendeznem kell ott az ikonokat stb...
Miért csinálja ezt? Másnak nincs ilyen gondja? Valami megoldás?

(#21289) virkir válasza CarrGomm (#21288) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz nem igazán van itt sokunknak ilyen gondja amióta az egész tálca gyorsindítású lett.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21290) CarrGomm válasza virkir (#21289) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

igen csak a gyorsindítós pici ikonokból sokkal több elfér, mint azokból a böszme nagyokból...
Vagy kisebbre lehet őket venni?

(#21291) pzstm válasza CarrGomm (#21290) üzenetére


pzstm
titán

jobb klikk "tálcán", properties>use small icons.... és nem kell trükközni semmivel ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21292) CarrGomm válasza pzstm (#21291) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Na az komoly, valami ilyesmire gondoltam! :D
Kösz!

(#21293) Laccoss válasza CarrGomm (#21292) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha pedig úgy csináltad egy mappát társítottál a gyorsinditás részhez, akkor ott megtalálhatod az ikonokat is, és eltünés esetén könnyen visszaállítható.

(#21294) virkir válasza CarrGomm (#21290) üzenetére


virkir
veterán

A lényeget pzstm már leírta de ha még így sem férsz el akkor javaslom a 7stack használatát.
Egy könyvtárba rakhatod az ikonokat tetszésed szerint a tálcán viszont csak egy foglalja a helyet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21295) CarrGomm válasza Laccoss (#21293) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Az ikonok megvannak mindig, csak a sorrend változik meg állandóan miután visszaállítom a gyorsindítást. Akkor kell mindig az általam megszokott sorrendbe tennem őket és ez idegesít a legjobban (lehet, hogy csak én vagyok erre allergiás :D ), de az is hogy eltűnik, mert tudom miért?

Amúgy látom vannak megoldások, csak nem néztem körül a témában.
Kösz mindenkinek a választ! :R

Amúgy most ahogy így gondolkodok, ha rögzítek valamit a tálcán (egyelőre 3 adobe-s progi van így), annak nem jelenik meg újabb ikonja, ha megnyitom, szal van hely még a tálcán, úh akár a nagy ikonok is maradhatnak. Gyorsindításon amúgy 28 ikonom van, ebből csak a felét tettem láthatóvá (a másik fele a nyíl alatt van), de csak durván 10-et használok belőle minden nap... :D Na mindegy.

(#21296) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Melyikben a jobb hasznalni a Windows 7 et? BIOSban lehet allitani: IDE modban vagy AHCI modban?
Csak Sata eszkozeim vannak.
Van ertelme az AHCI modnak? Most telepitek ujra, Win7 64bit. Eddig 32bit volt.Am memo vasarlas utan elkell a 64bit a 4gb memo miatt.

(#21297) Sub-ZeRo válasza xrvman (#21296) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyorsabb nem lesznek a vinyók AHCI módban. Ha minden vinyód Sata2-es, akkor van értelme az AHCI-nek, mert kitudja használni az előnyöket. NCQ, Hot-swap. De ehhez az alaplahoz tartozó AHCI driver szükséges, de a win7 anélkül is felfog települni a vinyókra, ha AHCI módban van. A hot-swaphoz kell a driver, mert nekem nincs vinyó leválasztásom. (nem telepítettem fel hozzá a drivert.)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21298) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Nem teljesen ideillő a probléma, de csak win7nél jelentkezik.

Adott egy vadonatúj wlan router és van h a laptopot nem engedi fel, vagyis csak akkor ha bekapcsolom a router tűzfalát. X, linux alól meg jól megy.
Illesztőprogram/firmware a legfrissebb, kábelen is megy a tűzfallal csak wirelessbe nem :O
Valakink hasonló tapasztalat, megoldás??

Köszi

(#21299) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#21298) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És miért baj, hogy be kell kapcsolni a router tűzfalát? Örülj neki, hogy másképp nem engedd fel, hardveres tűzfallal netezel akkor. Szerintem hagyd bekapocslva a router tűzfalát. Én is úgy használom, hátrányom meg nincs belőle.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21300) D1Rect


D1Rect
félisten

Van valahol egy jó összefoglalás arról, hogy miért jobb a W7 mint az XP?
Nincs kedvem leírni már megint. :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.