Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21751) bpx válasza Vikthor (#21749) üzenetére


bpx
őstag

driver van, játékok mennek, minden jó
az E8600 meg a 920 azért nem egy súlycsoport

(#21752) attak79 válasza detroitrw (#21736) üzenetére


attak79
tag

Mozog a zöld ekvalízer,de nincs hang.A hangnál annyi van kipipálva,hogy digital audio,s/pdif,de hátulról se jön semmi,ill.nem érzékeli,hogy elől van bedugva a füles...

(#21753) attak79 válasza Lenry (#21735) üzenetére


attak79
tag

Hangkártyát(?) nem látja...digital audio,aztán ennyi.Device pipa,med.player pipa,system sound nem...

(#21754) attak79 válasza jozefgucci1 (#21745) üzenetére


attak79
tag

mindenhova,sehol semmi...

(#21755) Lenry válasza Vikthor (#21749) üzenetére


Lenry
félisten

az égvilágon semmi baja nem lesz a 64 bites rendszerrel, észre se fogja venni, hogy az fut.

melyik OS jobb játékra?
bármelyik, ami támogat legalább DX9-et, egyébként meg a WinXP egy öreg szar, a Vista egy kevésbé öreg de még mindig szar, most a Win7 a menő. azt vegyetek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21756) Sub-ZeRo válasza Lenry (#21755) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Jó magyarázat. Tetszik :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21757) Sub-ZeRo válasza attak79 (#21753) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töltsd ki az adatlapodon a cuccokat és akkor jobban tudunk segíteni. Akkor lehet hogy más hangkari driver kellene, esetleg...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21758) Vikthor válasza Lenry (#21755) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tehát akkor azt mondjátok, hogy a 32bites OSek kora lejárt és ugyanolyan stabilitással lehet a 64biteseken is játszani és a játékok ki fogják használni a 6-8 GB RAMot? Ergo ne vegyen s775-ös rendszert, hanem egyből mehet a 1366-os?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21759) Sub-ZeRo válasza Vikthor (#21758) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát igen csak lejárt... A következő rendszer már csak 64-128 bites lesz... Ha jól tudom..(ezzel biztos jó kis hsz-ek lesznek... ;] )
Igen ki, amúgy 64bit 192 giga ramot képes kezelni... Úgy hogy a 6-8 giga ramot kihasználja. :DDD
Hát inkább 1366. 775-re már nem nagyon lesznek procik, mert leállítják a gyártást... Akkor inkább az újabb, vagy a 1155-ös, mert a 1156-os az rövid életűre tervezték..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21760) pzstm válasza Vikthor (#21758) üzenetére


pzstm
titán

Telljes mértékben igen. Ha most kíván beruházni, akkor nyugodtan mehet a corei7, 6GB RAM-al(ha jól rémlik azok nem dual hanem triple channelösek, így 3x2GB ram ideális lehet...bár a boltban biztos jobban tudják ezt ;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21761) Morden24 válasza Vikthor (#21758) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van rá keret és hajlandóság, akkor teljesen egyértelmű, hogy 1366-os rendszer. A tri-channelből pedig egyértelműen adódik, hogy 4Gb-nél több ram lesz a gépben, annak a teljes kihasználásához pedig 64 bites OS dukál, ebből pedig jelenleg a Win7 a legjobb :K

Sectumsempra - For Enemies

(#21762) pzstm válasza Sub-ZeRo (#21759) üzenetére


pzstm
titán

A következő rendszer már csak 64-128 bites lesz... Ha jól tudom..

Erre majd térjünk vissza az idei PDC után ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21763) bpx válasza Vikthor (#21758) üzenetére


bpx
őstag

igen lejárt, és a 64-es is ugyanolyan jó
az viszont, hogy a játékok kihasználják-e a 6-8 GB memóriát, az még a jövő zenéje, mert eddig nem sok játéknál láttam, hogy 64bites futtatható változata is van (kb. a Crysis-en kívül most nem is tudok mondani mást), a 32bites meg aztán sokra megy annyi memóriával ha max 2GB-ot kaphat :)
S775-öt újonnan semmiképp ne

[ Szerkesztve ]

(#21764) Morden24 válasza bpx (#21763) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem a 32 bites program kaphat max 2 gigát, hanem a 32 bites os tud max 2 gigát adni egy appnak.

Sectumsempra - For Enemies

(#21765) BemAnyó válasza BemAnyó (#21260) üzenetére


BemAnyó
senior tag

erre valaki :F

(#21766) Lenry válasza Vikthor (#21758) üzenetére


Lenry
félisten

a 775-ös procik kb 90%-a 64 bites, úgyhogy nyugodtan vehetsz azt is.

(#21762) pzstm: az N és Z szériás Atomok még mindig csak 32 bitesek, bár a piac csak kis százalékát teszik ki, és lehet, hogy nem is elegendőek a következő Windows meghajtására, így nem tudom, hogy figyelembe veszik-e őket. mindenesetre én örülnék ha csak 64 bites lenne a Win8

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21767) #93794560


#93794560
törölt tag

A 64 bites Win7 teljesen jó. A gépemben nem hogy Core i7, még Core 2 Duo sincsen, hanem egy kb. négy éves Pentium-D, ami igaz, hogy 64 bites, de régebbi architektúra. S ha ezen a procin, ráadásul 2 giga RAM mellett is tökéletesen fut a Win7 x64, akkor ennél erősebb procival és több memóriával szerelt gépen még inkább jól fog futni.
Mindenképp megéri rá váltani.

(#21768) Sub-ZeRo válasza pzstm (#21762) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Okés. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21769) Morden24 válasza Lenry (#21766) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szervervonalat már átállították, de a Windows 8 még nem hinném, hogy 64 bit only lesz. Ha valóban 2012 környékén ki akarják adni, akkor addigra talán eljutunk odáig, hogy a legtöbb appnak lesz tökéletesen, vagy legalább működő 64-es verziója (lásd a tetves Flash-t).
Ezen felül munkakörnyezetben biztosan vannak méretes gépparkok nem 64 bit-képes hardverrel, rengeteg régebbi, de használatban lévő eszközhöz nincsen drivertámogatás (és nem is lesz), valamint tuti előfordul még nem kevés 16bites kódot tartalmazó szoftver is.

Ellenben az, hogy az Office-ból most már van natív 64 bites, arra enged következtetni, hogy a folyamat ha lassan is, de megállíthatatlanul halad :)

Sectumsempra - For Enemies

(#21770) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Valaki erre vmit ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#21771) bobsys válasza jozefgucci1 (#21770) üzenetére


bobsys
addikt

majdnem jot linkeltem
[link]

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#21772) pzstm válasza Lenry (#21766) üzenetére


pzstm
titán

minimális esélyt látok rá, hogy ne adnák kis 32bites verzióban, persze ez még "nagyon messze" van....addig meg fölösleges spekulálni :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21773) janos1988


janos1988
addikt

Hogy lehet laptopon letiltani azt, hogy az e-satas vinyot ne lojje le a rendszer egy ido utan? Energiagazdalkodasnal hiaba van atallitva, semmi hatasa sincs.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21774) virkir válasza janos1988 (#21773) üzenetére


virkir
veterán

Esetleg próbáld a vezérlőnél megnézni az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21775) janos1988 válasza virkir (#21774) üzenetére


janos1988
addikt

Ehhez van koze?

Ilyen kulso hdd-rol van szo.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21776) pmmf


pmmf
csendes tag

Sziasztok!
Infó kellene. GTA San Andreas nem futott Vista alatt ezért visszatettem az XP-t, azóta ez megy. Win7 alatt vajon megy valakinek?

(#21777) Laccoss válasza pmmf (#21776) üzenetére


Laccoss
addikt

Megy.

(#21778) luki88


luki88
csendes tag

Sziasztok, tegnap írtam az Aero felület problémám miatt, és azóta sem működik egyáltalán, azóta telepítettem pár frissítést, köztük volt a videokártya frissítés is (Nvidia 8600 GT) de még mindig a tükrözési illesztőket használó programokat ki kéne kapcsolni üzenettel találkozom, már eléggé zavar a probléma és nem nagyon tudok benne előre lépni (win7 ultimate build 6.1.7600). Logmein-t használtam a távoli eléréshez, nem tudom mennyiben játszik szerepet ez.
Ha tud rá valaki valami megoldást mondani légyszi segítsen, eddig nem fordult elő ilyen jellegű probléma.

Köszönöm előre is!

Luki

(#21779) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

(#21780) Lenry válasza pmmf (#21776) üzenetére


Lenry
félisten

megy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21781) Fire/SOUL/CD válasza luki88 (#21778) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Most nem vagyok otthon (W7 előtt) ezért fejből meg nem mondom, hogy manuálisan hol kell beállítani, de a legegyszerűbb, ha lefuttatod az élményindexet(frissíted), az be szokta kapcsolni...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21782) Laccoss válasza luki88 (#21778) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a gyártó oldaláról letöltött videókártya drivert felrakni, lehetséges hogy a windowsos driver körül van némi kavarás. A Logmein távoli hozzáférésnek nincs hozzá köze, esetleg annak a beállításában lehet még szétnézni, mert vannak ilyen távoli vezérlő programok amik csökkentik a vizuális dolgokat, hogy ne a netet terheljék.

(#21783) ttt1


ttt1
őstag

Nu sajna uj driver telepitése sem oldotta meg az eltünedezö vinyó problémám, de megoldottam. A gond az volt ,hogy az 1ik hdd nem volt "berakva" keretbe hanemcsak a dvd iróra lett ráhelyezve.Ergo ennek túlmelegedés lett az oka és x fok után (sztem 50-55 fok körül) win7 automatán leválasztotta a hdd-t, gondolom ,hogymegóvja..Ventit tettem rá most jónk tünik, de elhet ezt is becsavarozom normálisan a házba...

(#21784) Lenry válasza xrvman (#21724) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ezt töltsd le, és adagold be az eszközkezelőben a SATA vezérlőnek, majd restart.

valahonnan az Inteltől is le lehet tölteni, de nem volt kedvem megkeresni, ezért töltöttem fel a saját tárhelyemre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21785) Sub-ZeRo válasza Lenry (#21784) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha utólag adagolom hozzá az ahci drivert akkor lehet probléma belőle?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21786) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#21785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, lehet. Amúgy megkérdezhetem, hogy miért van rá szükség?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21787) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok!

olyat tapasztalok, hogy hiaba csukom le a laptopom fedelet es kerul a gep alvo allapotba, egy ido utan ujra beindul ugy hogy le van csukva a fedel. mi lehet a mici?
tudna nekem vki segiteni? :U

:R thx

(#21788) janos1988 válasza Lejszi (#21787) üzenetére


janos1988
addikt

Valami nem ebreszti fel veletlenul?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21789) Morden24 válasza Lejszi (#21787) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van rákötve külső eszköz? Adott esetben hálózati eszköz is felébresztheti.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21790) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Olyan problémám van, hogy néha váratlanul elkezd pörögni a proci 80-100 %-on, ami a feladatkezelő tanulsága szerint a media center miatt van, ugyanis a folyamatokban látszik, hogy az használj a procit úgy, hogy a program be sincs kapcsolva...sosem használom. A folyamatot le tudom állítani, de elég idegesítő dolog. Le tudom tiltani valahogy?

(#21791) Morden24 válasza Asifan (#21790) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha egyáltalán nem használod a Media Centert, akkor el is távolíthatod. Beírod a Start menu-be, hogy "turn windows features on or off" és a felbukkanó ablakban a Media Features-ben megtalálod a WMC-t, ami elől a pipát kiszedve és az ablakot leokézva eltávolítod.

Ha valamikor mégis kedved szottyan hozzá (egyébként remek program), akkor ugyanitt vissza is rakhatod :K

Sectumsempra - For Enemies

(#21792) Lejszi válasza Morden24 (#21789) üzenetére


Lejszi
senior tag

egy pen drive. az lehet az?
vagy meg egy vezeteknelkuli eger van ratolva aminek az adoja olyan mint egy pendrive es az is be van dugva az usb-be.

melyik lehet az?

az eddigieket koszonom sracok ;)

(#21793) Morden24 válasza Lejszi (#21792) üzenetére


Morden24
nagyúr

Inkább az egér. Azaz úgy mondanám: tuti az egér.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21794) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#21786) üzenetére


Lenry
félisten

akkor lehetne belőle baj, ha IDE módban lett volna telepítve.
most annyi történik, hogy Microsoftos AHCI drivert cseréljük le Intelesre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21795) Lejszi válasza Morden24 (#21793) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszi szepen.

akkor kenytelen vagyok a vezetekeset hasznalni, na nem baj, legalabb megtudtam mi a hiba. tovabbi szep delutant.byer

(#21796) Morden24 válasza Lejszi (#21795) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem kell vezetékeset használni - főleg, hogy az is felébresztheti alvó módból :D
Csak lődd ki az usb-s eszközök ébresztési lehetőségét.

Sectumsempra - For Enemies

(#21797) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#21794) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem, abból is lehet gond. :K Hidd el, számos tapasztalatból mondom...
Van amikor valóban semmi gondot nem okoz, de ha igen, akkor majd szembesülni fogsz vele, mert idézet a logout-os cikkemből:

"Miért kell integrálni az AHCI drivert, nem lehet utólag feltelepíteni XP alól?

De igen, fel lehet, azonban a tapasztalatok azt mutatják, hogy az utólag telepített AHCI driver gyakran negatívan befolyásolja a rendszer stabilitását, extrém esetekben BSOD(Blue Screen of Death) eseményt, magyarul KÉK HALÁLT is okozhat, ezen kívül, korábban kifogástalanul működő adattároló/adatrögzítő eszközök működését is negatív irányba befolyásolhatja. Ezért ezt a módszert nem javaslom"

Természetesen ez Vista/W7-re is igaz...A BSOD elég nehéz nem észre venni, de vannak(lehetnek pontosabban) sokkal "gonoszabb" kihatásai is. Ilyen pl tipikusan, hogy eltünedeznek fájlok, másoláskor meg-megakad HDD, szemetel a DVD író(átforgat bizonyos biteket az írás során, azaz nem az kerül ki a lemezre, aminek kellene), vagy az eddig jól működő alvás/hibernálás funkciók "megkergülnek"...

Szóval csak akkor cseréld le az MS AHCI-t, ha az nem működik megfelelően, mert legjobb esetben is nem történik semmi változás...(rosszabb esetben meg amiket leírtam... ;] )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21798) Lejszi válasza Morden24 (#21796) üzenetére


Lejszi
senior tag

azt hogy (hol) tudom? :U

(#21799) Morden24 válasza Lejszi (#21798) üzenetére


Morden24
nagyúr

Device manager-ben az egered tulajdonságai között van egy Power Management fül, ahol lesz egy pipa az "allow this device to wake up computer" előtt. Na az nem kell neked :)

Egyébként rádiós egereken szokott lenni on/off kapcsoló. Azt is használhatod ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21800) xrvman válasza Lenry (#21794) üzenetére


xrvman
őstag

Vagyis ami az asus oldalon van azt tegyem fel?
Valahogy a Microsoft es az Intel valahogy nekem egy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.