Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20901) zka67 válasza Dot (#20896) üzenetére


zka67
őstag

A Prefetch mappa tartalma nyugodtan törölhető. A következő indításkor egy kicsit lassabban fog betöltődni a rendszer. Ennyi.

(#20902) Sub-ZeRo válasza pzstm (#20897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi baja nem lesz a rendszernek, ha törli. Az csak a programok előtöltésének a fájlait rakja oda, egy picit lassab lesz a rendszer az első indításkor, ennyi. Amúgy meg nekem egyszer segített egy ilyen problémával. A totalcmd-nél volt ilyen problémám, hogy a 1,7 giga ramot húzott le, töröltem a mappa tartalmát és voálá, utána nem volt ilyen probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20903) belaazallat válasza belaazallat (#20801) üzenetére


belaazallat
addikt

Erre valakinek nincs ötlete? Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20904) Morden24 válasza belaazallat (#20903) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván az adott játéknak van valami baja, mert nálam egyébként működik a PrintScreen.

Sectumsempra - For Enemies

(#20905) pzstm


pzstm
titán

Current assembly WINDOWS 7/SERVER 2008 R2 BETA SP1:
6.1.7752.0.winmain.100510-1835 - actual build in winmain branch
6.1.7601.16559.win7sp1_beta.100506-1349 - actual build in win7sp1_beta branch

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20906) Sub-ZeRo válasza pzstm (#20905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönjük...

Akkor szólj, mikor az ie9 és a wlm 2010 jön ki. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20907) Sub-ZeRo válasza belaazallat (#20903) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az x-men origins: wolverine c játéknál nekem nem működik a prtscr. Például.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20908) pzstm válasza Sub-ZeRo (#20906) üzenetére


pzstm
titán

"...a wlm 2010 jön ki"
Olyan nem lesz. :N
Windows Live Wave 4 to be named Windows Live Essentials 2011 ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20909) Sub-ZeRo válasza pzstm (#20908) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az, de legalább tudtad, mire gondolok. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20910) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv mindnekinek!

#20537 : Erre valami ötlete valakinek?

Előre is kösz!

Life is shor...

(#20911) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Hy

Az lenne a problémám, hogy nem tudok sehová semmit feltölteni a torrenten kívül, az seedel de más nem megy.
Nem tudok g-mail-re csatolni, képet feltölteni sehová semmilyen böngészövel, ftp-re feltölteni és az ftp-sem megy total commaderrel és filezilla-val sem. Windows 7 X64

ruter-t kihúztam 1az1ben megy a net a gépbe akkor sem.
nem hiszem, hogy vírus lenne mert végig volt fent víruskereső (norton, smart security, Kaspersky)

Ha valakinek lenne bármilyen ötlete azt nagyon szívesen venném mert nem szeretnék rendszert cserélni.
Lehet nem jó helyre írtam de megfelelőbb helyet hirtelen nem találtam

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20912) pzstm válasza hackman27697 (#20911) üzenetére


pzstm
titán

talán épp valamelyik csoda víruskergető vagy más 3rd party app blokkolja :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20913) Sub-ZeRo válasza hackman27697 (#20911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mióta nem tudsz csatlakozni? Már mint gmail, ftp, stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20914) Sub-ZeRo válasza pzstm (#20912) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én a nortont nézném meg.

Bocs hogy hozzád írtam. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20915) pzstm válasza hackman27697 (#20911) üzenetére


pzstm
titán

mert végig volt fent víruskereső (norton, smart security, Kaspersky)

Ugye ezek nem mind egyszerre voltak fent? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20916) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Persze hogy nem.

Először volt fennt norton aztán smart security most pedig karspersky.

Már akkor kezdett szarakodni mikor smart security volt fennt kb 2 hónapja.

Először csak képet nem tudtam feltölteni iwiw, facebook meg hasonlók, de most semmilyen feltöltés nem megy a seed-en kívül.

(#20917) polonic válasza hackman27697 (#20916) üzenetére


polonic
félisten

És ezeket a programokat hogy távolítottad el? Ugye nem a saját eltávolítójukkal? És utána történt-e rendszerpucolás?

(#20918) pzstm válasza hackman27697 (#20916) üzenetére


pzstm
titán

Smart security-ről már nem kevés s*art hallottam....rendesen uninstallálni sem lehet csak 3rd party app-al szerintem.... abba ugyebár tűzfal is van meg ilyenek....
Mondjuk nem értem, hogy Win7 gyári tűzfal meg MSE miért nem elegendő? Ingyenes, és ráadásul házon belüli megoldható minden.....ami valahogy az én szívemhez midnig közelebb állt, mivel eggyel kevesebb 3rd party app megy a gépemre. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20919) Sub-ZeRo válasza pzstm (#20918) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is használtam, de váltottam antivírus verzióra, nem kellet a tűzfal belőle. Mindig csak szívtam vele, hogy mi menjen ki... Anvtivír verzió a nodtól és a win tűzfal, bőven elég.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20920) Morden24 válasza pzstm (#20918) üzenetére


Morden24
nagyúr

Same here.
Minek fizessek + bonyolítsam az életemet, ha ugyanazt ingyen és megfelelő végeredménnyel is meg tudom oldani... :F

Sectumsempra - For Enemies

(#20921) polonic válasza pzstm (#20918) üzenetére


polonic
félisten

Fel lehet tenni 3rd party szoftvert szerintem, tűzfal nélkül. Nekem is avira pss van feltéve a tűzfala nélkül és e mellé win tűzfal van. Jó-jó az emese, de valahogy nem győz meg. Az a lényeg, hogy ha valaki eldönti, hogy melyik kell, akkor utána azt használja, mert ha leszedi, még ha a saját eltávolítójával is, akkor is maradhatnak bejegyzések, fájlok utána és ezt nem komázhatja másik antivírus program. Egy rendszerpucolás kell, mielőtt menne fel egy másik. Ez meg nem biztos, hogy egyszerű művelet egy átlagfelhasználónak. Ez el szokott maradni, meg szerintem nem is a saját eltávolítójukkal szedik le a programokat. Ezért szokott általában baj lenni.

(#20922) Morden24 válasza polonic (#20921) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bevallom, sosem értettem, hogy egy átlag felhasználó mit "tesztel" vírusirtókon?
Nem hinném, hogy egy átlag felhasználó szándékos önfertőzést csinál, vagy erőfrorrásmanagement-et elemez.

Sectumsempra - For Enemies

(#20923) negyedes válasza pzstm (#20918) üzenetére


negyedes
addikt

Mondjuk nem értem, hogy Win7 gyári tűzfal meg MSE miért nem elegendő?

Harom okbol:
1) Van akinek valamelyik antivir bevalt es azt kivanja hasznalni
2) Az mse ha jol tudok csak eredeti winre kuszik fel
3) "szarfosm$" nekem ilyen nem kell mentalitas

Azt viszont en sem ertem miert kell 3-4-5 antivirt probalgatni, neha egyszerre is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20924) pzstm válasza negyedes (#20923) üzenetére


pzstm
titán

1,-es érvet elfogadom, 2-es, 3-ast inkább nem kommentálom :P :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20925) Morden24 válasza negyedes (#20923) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Akinek bevált, annak nem is szaródik tőle szét a rendszer, valszeg ezért vált be :)
2. Feltételezem, ha a fizetős vírusirtóknak van krekkelt verziójuk, akkor az MSE-nek is
3. Áh, már a Windows is alapban szarfosMS, nem lesz szarfosabb még egy szarfostól :DDD

Viccet félretéve mondjuk hozzátenném, hogy érdekes módon nem szoktam olvasni, hogy MSE/Avira nagyon bekavart volna bárkinek is, ellenben a sok egyéb húdeszipiszupi szarral (Kaspersky-vel meg Nortonnal az élen, bár lehet, hogy mostanság már az Eset is felzárkózott). Na most vagy az van, hogy a sok balfácán valami warezolt vackot használ, ami tényleg szar, vagy össze-vissza állítgat bennük, miközben azt sem tudja, hogy mit csinál... esetleg tényleg gyárilag rosszak ezek a cuccok, bár azért ezt én kétlem.

Sectumsempra - For Enemies

(#20926) hackman27697


hackman27697
csendes tag

Azért váltogattam a víruskeresőket mert (még) nem vettem meg 1et sem, és mindnek csak a trial verzsönt használtam, nem akartam pepecselni az aktiválásukkal, lejárt a trial és szedtem le normálisan unistall aztán ccleaner.
A norton-al semmi gond aztán felraktam a köcsög smart securityt és egyszer kiírt valami bunkóság tanuló módot, vagy már nem tudom pontosan de attól kerdve minden a szarra rákérdezett, hogy engedélyezem-e ezért is szedtem le.

Aztán felraktam a Kaspersky-t (Pure) ez egész jónak tűnik, de a feltöltési gigszer ezzel sem szűnt meg.

A smart security nem csinálhatott valami olyat, hogy a feltöltéseket megkorlátozta a windows-ban valahol mielőtt még leszedtem és úgy maradt?

(#20927) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék: asszony gépére tegnap tettem fel a windows 7-et, immár másodszor és csak egy apró probléma van vele, hogy a Zuma Deluxe nevű játék 3D gyorsítással erősen szaggat.

A gép Asus P5B-MX, Celeron 3.3GHz, 1.5GB ram, nVidia 7200-as videokártyával (nem az alaplapival van használva).

Pár hónapja már kínlódtam vele egyszer, akkor minden drivert feltetem, most pedig a Windows 7 által telepítettek vannak fent, de a helyzet semmit nem változott.

Ez egy olyan játék, ami egy 300MHz-es gépen is fut, a legócskább videokártyával is.

Mit tehetnék, hogy ne kelljen ezért visszatennem neki az XP-t? (Azon persze simán megy)

(#20928) Sátán44


Sátán44
addikt

win7 alatt szeretnék pdf fájlhoz portable programot társítani, de nem társítja. Van valamilyen módszer amivel megtehetném?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#20929) Morden24 válasza hackman27697 (#20926) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csinálj egy rendszervisszaállítást a ESS installálása előtti dátumra, oszt' jónapot.

Amúgy meg ha elfogadsz egy jótanácsot (mivel írod, hogy még nem fektettél lóvát egyikbe sem): MSE vagy Avira + Windows tűzfal. Bőven elég. Ésszel netezve még sok is. Ráadásul ingyér'.

Sectumsempra - For Enemies

(#20930) Morden24 válasza zka67 (#20927) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbálj kompatibilitási módot állítani (játék parancsikonján jobbklikk, tulajdonságok és meg fogod találni), mondjuk XP-re.
Hozzátenném, ha mással nincsen gond 3D gyorsítás terén, akkor ez bizony a játék hibája is lehet. Ha nincsen hozzá frissítés, akkor előfordulhat, hogy nem tudsz mit kezdeni a dologgal.

Sectumsempra - For Enemies

(#20931) #93794560 válasza zka67 (#20927) üzenetére


#93794560
törölt tag

Próbáld meg XP SP3 kompatibilitási módban futtatni, hátha az segít!

Úgy látszik, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#20932) hackman27697 válasza Morden24 (#20929) üzenetére


hackman27697
csendes tag

Az MSE-t kipróbálom, köszi!
De rendszer-visszaállítani nem nagyon szeretnék, jó pár dolgot vissza kéne raknom.
Nincs valamilyen windows-os program amivel ilyen dolgokat lehet beállítgatni?

(#20933) Sátán44 válasza Sátán44 (#20928) üzenetére


Sátán44
addikt

Más portable progit meg enged társítani,amit szeretnék azt meg nem :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#20934) zka67 válasza Morden24 (#20930) üzenetére


zka67
őstag

Köszi, tán ez az egyetlen amit még nem próbáltam, de ez sem segített. Kipróbáltam 256 színnnel is, 640x480-is bepipálva, sehogy nem javul a helyzet.

Azt hogy a játék hibája lenne, talán kizárnám, mert másik gépeken meg megy simán, pl. Asus P5B, 2GB ram, E1200 proci, 8400GT, de ezen durván szaggatni kezd, amint sok 3D-s dolgot kell csinálnia. Nem lehet, hogy szoftveresen akarja lekezelni a 3D-t és azt nem bírja a gép?

Pedig más 3D-s dolgok simán mennek rajta.

(#20935) Morden24 válasza zka67 (#20934) üzenetére


Morden24
nagyúr

másik gépeken meg megy simán

Az egy dolog, de a másik gépeken is Vista vagy Win7 van? Csak azért, mert ezeknek a rendszereknek a felépítése és a drivermodell is gyökeresen eltérő.

Sectumsempra - For Enemies

(#20936) betyarr


betyarr
veterán

a driver amit a vidkarimhoz lehúzott a netről a 7-es tökéletes,vagy érdemes beszerezni a legújabbat?azt veszem ki,hogy valami tavaly augusztusit szedett le.

[ Szerkesztve ]

(#20937) Laccoss válasza betyarr (#20936) üzenetére


Laccoss
addikt

Érdemes a gyártó ATI/NVIDIA oldaláról leszedni a legújabbat, ill. azt ami támogatja a kártyát.

(#20938) betyarr válasza Laccoss (#20937) üzenetére


betyarr
veterán

ehh,volt egy ilyen gyanúm
ebben az esetben az adott frissítést uninstalláljam,vagy mehet fel egyből az újabb?

(#20939) Laccoss válasza betyarr (#20938) üzenetére


Laccoss
addikt

Uninstallálhatod, de úgyis amint lekerül újra felismeri, és felrakja a windows... szóval mehet rá:)

(#20940) zka67 válasza Morden24 (#20935) üzenetére


zka67
őstag

Ugyanolyan Win7 van minden gépen. Gyakorlatilag az alaplapban különböznek, amin nem megy, azon van egy alaplapi videokártya, a másikon nincs. Ha más nem lesz, akkor kiveszem a 7200-est és kipróbálom azzal is. De mindkettő Asus P5B. A másik különbség pedig a videokártya, 7200/8400, mindegyikből a legolcsóbb Gainward.

(#20941) Sátán44 válasza Sátán44 (#20928) üzenetére


Sátán44
addikt

Erre nincs senkinek ötlete? :F
A program ez lenne: PDF-XChange Viewer 2.0.51

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#20942) polonic válasza betyarr (#20936) üzenetére


polonic
félisten

A videókártya driverét frissítsd, ha jelenik meg új és a hangkártya driverét. Ezeket érdemes, a többi jó, amit a win telepített.

(#20943) Sub-ZeRo válasza Sátán44 (#20941) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Adobe reader miért nem jó? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20944) polonic válasza Sub-ZeRo (#20943) üzenetére


polonic
félisten

Inkább foxit reader.
Adobe egy kövér bughalmaz, tele biztonsági résekkel. :D

(#20945) Sub-ZeRo válasza polonic (#20944) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az.
De már az adobe-hoz is vannak frissítések.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20946) polonic válasza Sub-ZeRo (#20945) üzenetére


polonic
félisten

Ez mind szép és jó, normális dolog is.
De akkor is rengeteg támadás érkezik az adobe sérülékenységeire alapozva, jó kis pdf exploitek, nem régen olvastam valahol egy cikket erről, messze az egyik legsebezhetőbb program.
Ezért is aktiválták az automatikus frissítést.

(#20947) betyarr


betyarr
veterán

Laccoss,polonic: köszi,megtettem :K

más.

a win7 másnak is tekeri a hdd-t látszólag indokolatlanul?én mintha azt venném észre.

(#20948) polonic válasza betyarr (#20947) üzenetére


polonic
félisten

Mikor tekeri? Indítás után, tétlenség esetén?
Indítás után az indexelés és superfetch adatbázis betöltése történik. Tétlenség esetén a superfetch adatbázist és indexet frissíti, esetleg töredezettségmentesít is. Ja és teljesítményigényes programból kilépés után a superfetch adatbázist tölti vissza a memóriába.
Ha ezek az esetek fordulnak elő, amit leírtam, akkor ne foglalkozz vele, normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#20949) Sátán44 válasza Sub-ZeRo (#20943) üzenetére


Sátán44
addikt

Mert lassú.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#20950) betyarr válasza polonic (#20948) üzenetére


betyarr
veterán

simán netezés közben pl.

a defrag automatice megy? :Y na lássuk csak... (ez mellesleg mennyire lett jobb az xp-énél?nem is érdemes plusz progi hozzá?)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.