Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21451) szabonagyur válasza Imco (#21448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak nyugodtan, addig én lehet felrakom a win7et...:D
Csakhát lusta vagyok...

(#21452) Fire/SOUL/CD válasza odipapa (#21450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor maga a defrag él, viszont az, hogy a feladatütemező rész tök üres, az nem sok jót jelent. Akkor még ellenőrizd, hogy itt megtalálható-e a feladatütemezés: [link]
Ha ott van, csak nincs elindítva, akkor duplakatt és állítsd automatikusra és indítás, indítsd újra a gépet.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21453) odipapa válasza Fire/SOUL/CD (#21452) üzenetére


odipapa
senior tag

(#21427)

Már írtam hogy nem lehet elindítani + van egy hibaüzi.

(#21454) Fire/SOUL/CD válasza odipapa (#21453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsesz, valóban...Hát akkor valami nem virágbolti változatot kell valóban felpakolni, mert ezt "kiherélték" rendesen valószínűleg...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21455) odipapa válasza Fire/SOUL/CD (#21454) üzenetére


odipapa
senior tag

Köszi a segítséget. :R

(#21456) #65675776 válasza nfsu17 (#21426) üzenetére


#65675776
törölt tag

"feltettem az aktiválós kiütős dolgot"

Szerinted? Ezt Te írtad a #21423-ban. Ilyen frissítést a MS biztosan nem adott ki... Inentől kezdve pedig warez az OS.

(#21457) Sub-ZeRo válasza #65675776 (#21456) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem akarok beleszólni, de nem írta el? Utána pár hsz-el írta, hogy erkó neki a rendszer... Szerintem csak rosszul fogalmazott, de nem is akarom védeni őt...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21458) #65675776 válasza Imco (#21448) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne foglalkozzatok ezzel a HyperMemory/TurboCache dologgal. Normális esetben nem nyúl hozzá a driver. Csak akkor, amikor a VGA dedikált memóriája már kevés. Az ilyen helyzeteket viszont el lehet kerülni a részletesség/effektek/felbontás valamelyikének visszavételével.

Sub-ZeRo: Majd ha lesz időm elhiszem...

[ Szerkesztve ]

(#21459) Sub-ZeRo válasza #65675776 (#21458) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

értem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21460) nfsu17 válasza #65675776 (#21456) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez akkor szerinted mi?
Nem ez üti ki krekkelt gépeken az "aktiválást"?
Tiltott ezt feltenni eredeti OS-re?

Tudom mit írtam és azt is írtam még abban a hsz-ban, hogy nem ez a gondom, hogy ez felkerült, hanem egy program kavarása miatt kellett visszaállítanom az OS-t.

(#21461) Imco válasza #65675776 (#21458) üzenetére


Imco
őstag

Köszi! Végülis eddig nem zavart, csak a kollega felcsigázta az érdeklödésem.

Üdv! Imco

(#21462) negyedes válasza nfsu17 (#21460) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem probald meg feltenni ujra. Ha szol, hogy mar fent van, akkor jobb click a frissitesre es elrejtes. igy nem fogod tobbet latni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21463) nfsu17 válasza negyedes (#21462) üzenetére


nfsu17
veterán

Írtam már, hogy sikerült, mert csak bent maradt a telepítettek között, de igazából nem volt telepítve. Azért köszi a segítséget. :K

(#21464) szabonagyur válasza #65675776 (#21458) üzenetére


szabonagyur
félisten

KÖszi a segítséget, de ez már a vista óta foglalkoztatott de akkorsem volt megoldásom rá, tehát wárok a következő windowsig:D

(#21465) #65675776 válasza nfsu17 (#21460) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bizonyos törések használatát lehetetlenné teszi. Fogalmazni viszont nem tanít meg senkit. Pedig azzal el lehetne kerülni nagyon sok félreértést.

Feltenni nem tilos, csak éppen értelme nincs. El lehet rejteni minden frissítést, és akkor a későbbiekben nem zaklat vele.

szabonagyur: Ezen mit is kellene megoldani? Eleve nem a Windows szolgáltatása, hanem a VGA driver része.

[ Szerkesztve ]

(#21466) szabonagyur válasza #65675776 (#21465) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én azért gondoltam h vmi új windows dolog, mivel a vista meg win7 óta láttam csak iylet, előtte még sosem, és én naív úgy gondoltam, hogy ez a windows hülyesége:)
De mostmár tudom, hogy nem, okosabb lettem :D:D:D:D

(#21467) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy angol Win 7-et rakni a gépemre de teszt jelleggel, szóval, hogyan csinálom meg korrektül, hogy az XP is megmaradjon és a Win 7 is legyen rajta? milyen rendszerbetöltő kell, vagy mit csináljak az MBR el jó lenne egy egyszerű megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#21468) Lenry válasza jahatpersze (#21467) üzenetére


Lenry
félisten

semmit. egyszerűen telepítsd fel a Win7-et egy partícióra, fel fogja ismerni a régebbi rendszert és automatikusan létrehozza az indítómenüt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21469) Laccoss válasza jahatpersze (#21467) üzenetére


Laccoss
addikt

És lehetőleg másik partícióra tedd...

(#21470) jahatpersze válasza Laccoss (#21469) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

És az MBR-re rakja a betöltőt? mert akkor ha leszedem a win7-et az XP se fog elindulni? megoldás?

(#21471) pzstm válasza jahatpersze (#21470) üzenetére


pzstm
titán

Windows7 eltávolítása másik operációs rendszer mellől

Amúgy ha Win7 után Te XP-re akarsz visszatérni, és már eleve így indulsz neki, akkor lehet fölösleges ez a sok előkészület...maradj meg nyugodtan XP-nél....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21472) jahatpersze válasza pzstm (#21471) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Hát szeretném, ha beválna a win7, de nekem eddig még zsákbamacska, az XP meg jól bevált.

(#21473) Imco válasza jahatpersze (#21472) üzenetére


Imco
őstag

Ha ez a 21000 hsz nem győz meg akkor semmi.
Vannak bajai, problémái, mint mindennek de szerintem nem igen tért vissza még senki az XP-hez innen.

Gyakorlatilag P3 1.2 gépen elmegy már! :D

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21474) pzstm válasza jahatpersze (#21472) üzenetére


pzstm
titán

Ha anyámékat átszokattam karácsony óta Win7-re és ők szabályosan szeretik, meg tetszik nekik, akkor nem hiszem hogy bajod lesz vele. 6éves gépen használjá. Más kérdés, hogy csak böngésznek, emailt írnak meg esetleg egy-két soksit megnéznek/szerkesztgetnek. Ha meg bajod lenne, akkor itt vagyunk...nem nagyon emlékszem olyan valakire, akinek ne orvosoltuk volna a problémáját ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21475) jahatpersze válasza pzstm (#21474) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Hát köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok. meg remélem jó lesz az a win7

(#21476) pzstm válasza jahatpersze (#21475) üzenetére


pzstm
titán

Hidd el, jó! :K ;)

(Múlt hétvégén ismerős csajnak MAC Book AIR-re raktuk fel OSX helyett ;] :P :DDD )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21477) Lauda


Lauda
félisten

Azt hol tudom megnezni, hogy mikor lett telepitve a rendszer? Regebben tudtam, de kiment a fejembol. :D

[ Szerkesztve ]

(#21479) Piloss válasza Lauda (#21477) üzenetére


Piloss
senior tag

Everest=>Operációs rendszer=>Operációs rendszer

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#21480) negyedes válasza Lauda (#21477) üzenetére


negyedes
addikt

Megnyitod a cmd-t es beirod hogy systeminfo.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21481) Manitou


Manitou
addikt

Nem régóta használok windows 7-est. Lenne egy olyan problémám, amit nem tudom, hogy a windowsnak egy bizonyos beállítása okoz, vagy esetleg ettől függetlenül valami más "gond" lehet.

2 winchester van a gépemben, egyik sem túl régi. A rendszer winyó egy 500GB Hitachi SATA 2-es, a másik egy 640GB Samsung Spinpoint F1.
A jelenség: bizonyos idő után az egyik winyó fogja és lekapcsolja magát, hallatszik, ahogy a fejjel történik valami, ilyenkor pl, ha TC-ben rákattintok az egyik meghajtóra, akkor elkezd gondolkodni, és közben kiírja, hogy kapcsolódás, majd pár másodperc után hallatszik újra ez a kattanás a vinyóban és ekkor a winyó particiójának tartalma meg is jelenik. Vagyis olyan, mintha egyszerüen lekapcsolódna a gépról a winyó egy bizonyos idő után, ha nincs munka végezve rajta. Engem ez marhára zavar, olyasmi hang ez , mint mikor döglődik egy winyó. Amúgy minden progi 100%-osnak látja mindkét winyót.

Valaki tudja mi lehet a megoldás?

(#21482) Laccoss válasza Manitou (#21481) üzenetére


Laccoss
addikt

Gondolom mivel nincs az a vinyó használatban, lekapcsol, energiatakarékosság tudod. Energiagazdálkodásnál kikapcsolhatod ezt a dolgot.

(#21483) Manitou válasza Laccoss (#21482) üzenetére


Manitou
addikt

:R Pedig ott már néztem, csak a speciális beállításokba nem néztem bele, ott meg is találtam. Ez gyors volt :)

(#21484) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Most nézegetem itt az energiagazdálkodást a notinál, és a hűtésnél az van, h akksiről használva passzív. Ez normális? :D Vagyis ez azt jelenti, hogy ekkor ha nincs rá "igény" akkor leállítja a ventit?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21485) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#21484) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Röviden: Normális és azt jelenti. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21486) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#21485) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Királyság.. Kösz. :D

Véleményem szubjektív...

(#21487) Storms


Storms
őstag

Feltettem az SP1-est Win 7-et LINK
Észrevehetően gyorsabb az egész rendszer, gyorsabban feláll a rendszer mint a sima Win 7-el. :))

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21488) pzstm válasza Storms (#21487) üzenetére


pzstm
titán

clean install-al csináltad valami házilag integrált telepítővel, vagy esetleg szűz Win7-re raktad fel az SP1-et? :U

(Amúgy én a helyedben tuti x64-es rendszert raknék fel :K )

Meg nyilván tudod, hogy ez még nem a végleges SP1 ;)

((és halkan megsúgom, hogy attól a verziótól létezik már újabb is ;)
6.1.7601.16559.win7sp1_beta.100506-1349 - actual build in win7sp1_beta branch

Csak nyilván nem szivárgott ki :N )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21489) Morden24 válasza pzstm (#21476) üzenetére


Morden24
nagyúr

Természetesen szigorúan warez Gamer Edisönt :D
Ja, és aláírtad a mekbukot, mint Ballmer atya? ;]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21490) pzstm válasza Morden24 (#21489) üzenetére


pzstm
titán

nem :DDD
De a poén, hogy lementem csajhoz netet beállítani, mert LAN-on kellett volna, aztán az meg minek MAcBook Air-re :DDD
És csaj meglátta a Win7-et meg a windows-tab gomb hatását meg megnézte a desktop Preview képeket...erre megtetszett neki...kérdezte van-e rózsaszín téma...gyorsan átváltottam neki rá, majd szerelmetes lett a Win7-be :DDD :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21491) hackeeeee válasza pzstm (#21490) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:W :DDD

Véleményem szubjektív...

(#21492) Morden24 válasza pzstm (#21490) üzenetére


Morden24
nagyúr

Barátnőm is hasonló színkombóban használja :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21493) Lenry válasza Storms (#21487) üzenetére


Lenry
félisten

4GB RAMra 32 bites rendszer?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21494) Storms válasza Lenry (#21493) üzenetére


Storms
őstag

Szted ha lenne x64-es Win 7 Sp1 telepitő akkor nem ezt tettem volna fel? Ez egy telepitőbe integrált magyar SP1 amúgy...
csak még nincs kész a 64 bites verzió, és ez is megteszi addig, nem igazán érdekel az hogy 4GB helyett 3,25GB ramom van. netezni elég, sőt játékra is. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21495) negyedes válasza pzstm (#21490) üzenetére


negyedes
addikt

jajjjj roszaszin. :W . igaz nekem multkor rozsaszin kismacskas kurzort kellet volna beallitanom xpre.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21496) hackeeeee válasza Storms (#21494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fontos ez az SP1? :U

Véleményem szubjektív...

(#21497) pzstm válasza Storms (#21494) üzenetére


pzstm
titán

van x64-es is halkan megjegyzem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21498) Lenry válasza Storms (#21494) üzenetére


Lenry
félisten

tekintve, hogy az SP1-ben az égegyadta világon semmi olyan újdonság nincs, amire halandó usernek szüksége lenne, azon kívül, hogy egybegyűjtötték az eddig kiadott patcheket, igazán fölösleges volt feltenned egy félkész bétát, csak azért, hogy ez legyen fönn. ha felteszel egy normál, noSP Win7-et, meg ráengedsz egy Windows Update-t, pontosan ugyanezt az eredményt kapod.

egyébként meg engem a frász kitörne, ha tudnám, hogy igaz kiadtam egy csomó pénzt a RAMért, de kb negyede csak talonban lóg.

de persze a te döntésed, csak elmagyaráztam, hogy ez egy értelmetlenül hülye döntés volt ;)

plusz én is vallom pzstm kollega aláírásának második felét, csak az én aláírásomba már nem fér bele :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21499) pzstm válasza Storms (#21494) üzenetére


pzstm
titán

Parancsolj! Itt egy x64-es ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21500) Storms válasza pzstm (#21499) üzenetére


Storms
őstag

Ja igen, csak hogy ez angol és hogy teszel rá magyar nyelvet, mikor a windows update-ben nincs benne mivel SP1 van már fent és nem ajánlja fel? Magyar Win 7-re, meg nem lehet feltenni az Sp1-et mivel csak angol van belőle. :) Próbáltam én is ezt, ezért tettem fel ezt Torko oldaláról, ő foglalkozik ezzel és ő készítette el ezt is.(LINK)Ide kerülnek fel folyamatosan a legfrissebbek.

[Hiába a nemes cél, ha attól még warez oldalra mutat a link. Kiszedtem]

[ Módosította: Cathfaern ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.