Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20101) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#20100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, van :K
Nálam most 2 virtuális gép van, de korábban Ubuntu 9.10 is volt. [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20102) negyedes válasza animatrix11 (#20100) üzenetére


negyedes
addikt

XP modebol mar van olyan aminek nem kell a hv.Vagy hasznalhatsz siman virualboxot vagy vmwaret.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20103) animatrix11 válasza animatrix11 (#20100) üzenetére


animatrix11
őstag

meg is van :K

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#20104) animatrix11


animatrix11
őstag

ó látom megelőztek, közben megtaláltam thx :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#20105) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Win7-nél, a merevlemezeket, melyik regedit bejegyzésben található meg?
Remélem érthető a kérdés. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20106) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Próbáltam keresgélni a hsz-ok között a problémáimra de nem igazán találtam rá választ.
Szóval egyik problémám, hogy miután felraktam a win7-t (32bit-es) a különböző filmlejátszóknak a képe szemcsés, kockás, viszont a win media player-n tök zsír kép van.
A másik pedig, hogy az egérmutató egyszer csak nem mozdul elméletben. Gyakorlatban mozog csak a mutató megáll egyhelyben.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20107) Laccoss válasza anonymus89 (#20106) üzenetére


Laccoss
addikt

Fogadjunk VLC vagy Kmplayert próbáltad? Nos azoknál beállítás kérdése.

Próbáld meg kmplayernél ezt:

"Jobb klikk a lejátszó ablakon > Opciók > Beállítások > Bal oldalon kattints a Videó feldolgozásra > Jobb oldalon a Leképezés fülre > A Leképezés melletti legördülő menüben: Enhanced videó leképező (csak Vistán) legyen kiválasztva."

(#20108) localhost válasza Sub-ZeRo (#20105) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szia!
Nem, nekem nem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20109) Sub-ZeRo válasza localhost (#20108) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A rendszerhez ha raksz egy új merevlemezt, akkor feltelepíti a drivert hozzá. Majd a reg adatbázisban azt valahol elmenti. Na nekem ennek a helynek kellene az elérési útvonala, hogy hova írja ilyenkor a dolgokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20110) anonymus89 válasza Laccoss (#20107) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen-igen leírhattam volna, hogy Kmplayert használok beállítottam úgy, ahogy leírtad ost már tökéletes.

Köszi szépen!

u.i: esetleg a másik problémámon nem tudsz segíteni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20111) Sub-ZeRo válasza anonymus89 (#20106) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld ki másik usb vagy, ps2 porton keresztül. Hátha akkor nem csinálja. Vagy ha igen, akkor vagy egér hiba, vagy egy új bios kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20112) anonymus89 válasza Sub-ZeRo (#20111) üzenetére


anonymus89
addikt

Okés megtörtént várok hátha nem jön elő.
Még annyit kérdeznék, hogy felraktam a vmware tools-ra egy xp-t és ugrál rajta a kép worms armageddon alatt ez miért lehet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20113) Sub-ZeRo válasza anonymus89 (#20112) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A wmware-hez én nem értek sajnos. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20114) Tosee válasza anonymus89 (#20112) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

VmWare-t nem játékra találták ki! Van benne minimális 3D támogatás, ami arra elég, hogy vista, win7 aero felületét megjelenítse stb..., de lehet, hogy a játékhoz kevés! Tudom nem mostani játékról van szó, ezért még az is előfordulhat, hogy kevés memóriát adtál neki!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#20115) Fire/SOUL/CD válasza anonymus89 (#20112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Van VmWare topic, ott is kérdezhetsz, lehet, hogy csak ez a játék nem akarja az igazságot. [link]
Amúgy az eszközkezelődnek valahogy így kellene kinézni, különös tekintettel a VGA-ra: [link]

Tosse
Hát ha EHHEZ elég, akkor nem hinném, hogy egy Worms Armageddonhoz ne lenne... :DDD
De majd a Vmware topic-ban készséggel segítenek...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20116) Tosee válasza Fire/SOUL/CD (#20115) üzenetére


Tosee
őstag

Igazad van, akkor ennek is mennie kéne! :K
Akkor még arra tudok gondolni a memórián kívül, hogy régebbi vmware-t használ, és abban még nincs 3D...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#20117) anonymus89 válasza Sub-ZeRo (#20113) üzenetére


anonymus89
addikt

Okés virtual pc-t is próbáltam felrakni de ott még a telepítésig sem jutottam el.
Felvetettem a topikjában várom a választ.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20118) Tosee válasza anonymus89 (#20117) üzenetére


Tosee
őstag

virtual pc nem emulálja a 3d-s környezetet! Melyik VmWare-el próbálkoztál? 7.x verziókban van 3D-s támogatás!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#20119) anonymus89 válasza Tosee (#20118) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor ha jól értelmezem nem mennek a játékok megfeleleően a virtual pc-n?
VmWare 7.0.0 build-203739 ez van fent.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20120) Laccoss válasza anonymus89 (#20119) üzenetére


Laccoss
addikt

Miért mennének? Nem arra lett csinálva. VmWare támogatja, de az sem a játékok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20121) anonymus89 válasza Laccoss (#20120) üzenetére


anonymus89
addikt

Jó persze most nem azt állítottam, hogy csak is arra lettek tervezve egyszerűen kíváncsi voltam mert nekem nem fut normálisan a worms.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20122) bpx válasza anonymus89 (#20121) üzenetére


bpx
őstag

a worms armageddonhoz pont teljesen felesleges bármilyen virtuális gép
van egy nemhivatalos verzió, amibe bele van integrálva a legutolsó patch + kicsit meg van piszkálva és megy rendesen win7-en is (a régi játékoknál szokásos fura színeket leszámítva, de azt meg egy 3soros batch fájllal lehet orvosolni)

(egyébként meg vmware-ben nekem is ugrált a worms képe, virtualbox/virtualpc-n meg elindítani se sikerült...)

[ Szerkesztve ]

(#20123) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Egy kérdésem lenne és nem elfogult választ szeretnék . Szerintetek melyik oprendszer jobb a játékoknak az xp vagy a win7 ? Nem a külsöség érdekell hogy melyik csicsásabb op rendszer hanem hogy melyik gyorsabb a játékoknak . Válaszokat elöre is köszi !

(#20124) ollie válasza kliszi (#20123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A választás attól függ, hogy milyen játékokkal játszol. Ha újakkal, javaslom a Win7-et, mert ahhoz optimalizálnak mindent, a DX10-11-ről nem is beszélve. Ha viszont régebbi játékokat is előveszel, inkább az XP-t javaslom, mert vannak bizony kompatibilitási problémák, és egyelőre még nem fontos a DX11 (bár valszeg 1, max 2 éven belül az lesz).

A legjobb megoldás az, ha Win7 a fő oprendszered, és van egy kicsi XP-s partíció is, ami a nem kompatibilis játékoknak van fenntartva.

***

(#20125) Sub-ZeRo válasza kliszi (#20123) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szerintem a 7-es az jobb már a játékra. Ha csak azt nézzük, hogy xp alatt max dx 9, itt meg már dx 11 is van. Már egy jó pár jártékot kipróbáltam 7 alatt és nagyon különbséget nem találtam xp, és 7 között.Ugyan úgy tudta hozzni az xp alatti fps-t a 7-es is. Hát én szerintem a 7-es az valamivel jobb. Persze lesz majd olyan játék, ami nem fog elindulni 7 alatt. De a nagyrésze az igen.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20126) Fire/SOUL/CD válasza kliszi (#20123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha mai/friss játékokkal játszol, akkor W7, főleg ha x64-et is támogatja a játék, akkor csak W7 x64. Én nem vagyok játék megszállott, de egy 2006-os játék is szebbnek tűnik W7 alatt, mint XP-nél, az újakról nem is beszélve, főleg a DX új verzióinak köszönhetően, ami nincs XP alá.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20127) kliszi


kliszi
senior tag

Köszönöm a válaszokat . Az a gondom hogy az f1 challenge nem indul el win7 alatt és sajnos van még néhány régebbi játékom . De tudom hogy viszon van már olyan játék ami meg xp altt nem indul már ell . Csak tudja követni az ember ezt az egészet . Nem értem miért nem tudnak olyan op rendszert csinálni ami teljesen kompatibilis egymással ? Igaz az nem biznisz hogy tökéletes legyen mert akkor senki nem venné meg a következöt .

(#20128) animatrix11


animatrix11
őstag

xp mode-nák lehet álltani hogy a processzorból mennyit engedjen át a virtuális gépnek? mert jelenleg ugy néz ki kb hogy bejelntkezek és szaggat a hang pedig T6600os proci és 4 fb ram van a gépeben, amiből 2 gbot engedélyeztem hogy használjon, mi lehet a gáz :F

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#20129) Sub-ZeRo válasza animatrix11 (#20128) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam az xp mode nem csinált ilyet, igaz nem laptopon van a rendszer.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20130) SLYM


SLYM
veterán

2 giga memória elég egy 64 bites win7-hez szerintetek? emellett nyilván még játszani is szeretnék

(#20131) Sub-ZeRo válasza SLYM (#20130) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elég.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20132) g.gergo válasza SLYM (#20130) üzenetére


g.gergo
senior tag

Elég, de 2 gb alá minek, jobban járnál 32bittel, feltéve ha nem akarsz bővíteni az elkövetkezenőkbe.

(#20133) SLYM válasza g.gergo (#20132) üzenetére


SLYM
veterán

a 64 bites win7 biztonságosabb

(#20134) negyedes válasza SLYM (#20133) üzenetére


negyedes
addikt

mivel? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#20135) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom van-e összefüggés,de mióta a hetest használom a freecall típusú ingyenes telefonprogramok nem alkalmasak arra hogy ingyen tudjak hívást kezdeményezni rajtuk,hiába tudom regisztrálni őket.
Xp-vel nem volt ilyen gondom. :F
Tudna esetleg valaki segíteni mi is lehet a gond?
Köszi előre is! :R

(#20136) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Csinált egy olyat a Win7, hogy amikor a menüsorból "lenyitok" egy menüt, akkor azt a gomb (feliratot körülvevő téglalap) jobb széléhez illesztve attól balra nyitja meg. Eddig a bal széléhez igazítva jobbra nyitotta meg. Ez az új beállítás roppantul bosszant és nem tudom mitől állt át. Valaki tudja, hogy ezt hogyan lehet állítani?

Köszi.

Szerk:
A jobb megértés végett egy kép:

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20137) Laccoss válasza Picturemaker (#20136) üzenetére


Laccoss
addikt

Véletlenül nem túl sok minden van a menüben, és jobb oldalra már nem fér, ezért balra nyitja meg?

(#20138) Picturemaker válasza Laccoss (#20137) üzenetére


Picturemaker
őstag

A képen látható idióta módon nyitogatja meg a menüket. Pl. a Firefox és az ACDSEE, OpenOffice a hagyományos módon, normálisan működik, de a Win saját dolgai, PS, TC és még jó néhány progi nem.
Valószínű, hogy a jól működők nem a Win ablakkezelőjét hívják meg.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20139) SLYM válasza negyedes (#20134) üzenetére


SLYM
veterán

[link]

egyébként miért járnék jobbal a 32 bitessel? :F

[ Szerkesztve ]

(#20140) Picturemaker válasza Picturemaker (#20138) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megtaláltam a megoldást!

A kéz-orientáció állítódott át. Magától, mert eddig nem is tudtam, hogy van ilyen (csak az egér "balkezesítéséről" tudtam). Gyanítom, hogy egy telepített frissítés cseszte el, mert az után lett ilyen. Nagyon ritkán frissítek, mert eddig is több gondot okoztak a frissítések (XP-nél is), mint amennyire segítettek.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20141) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Üdv
Nemrég váltottam netszolgáltatót. ADSL-ről kábelnetre(vidanet). Azóta ha elindítom a µTorrent-be a letöltést akkor egész egyszerűen megszakad a net. Windows XP alatt nem csinálja ezt. A Netszolgáltató egész egyszerűen azt mondta, hogy ne használjam a seven-t. Mondom Kösz :D
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#20142) Sub-ZeRo válasza SLYM (#20139) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ebben a cikkben hol írnak 64 bites win7-ről??? Mert egy árva szó nem volt róla, hogy a 64 bit jobb. Ugyan az. A cikk lényege végülis az hogy az XP a legkevésbé biztonságos windows a windows termékcsaládon belül. Mindegy hogy 32 vagy 64 bit. Mindegyik ugyan úgy kapja a biztonsági foltozásokat legyen 32 vagy 64 bites.
Ha már ennyire benne vagy, akkor 7 alatt IE8-at használj, mert a hackerek ellen az a legbiztonságosabb páros. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20143) Sub-ZeRo válasza MayerApu (#20141) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Havernál volt ilyen. Neki az oldotta meg, hogy az eternet vezérlőt letörölte, majd újra indította, fel ismerte újra és utána jó lett neki. Próbáld meg, hátha jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20144) polonic válasza negyedes (#20134) üzenetére


polonic
félisten

Úgynevezett patchguard.

(#20145) MayerApu válasza Sub-ZeRo (#20143) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Próbáltam már, sajna nem segített

(#20146) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Nemlehet hogy a router tűzfal vagy a win7 tűzfal blokkolja be a torrentelést neked?

(#20147) MayerApu válasza P-SZ-S (#20146) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Router nincs! Win 7 alatt pedig nem tudom hol kéne ezt megnéznem

(#20148) SLYM válasza Sub-ZeRo (#20142) üzenetére


SLYM
veterán

kösz az infót :) ez egyébként miért van így? nemtod?

[ Szerkesztve ]

(#20149) Sub-ZeRo válasza SLYM (#20148) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20150) Dusee


Dusee
őstag

hi!
lenne nekem egy olyan problémám, hogy a tálcán a net ikon azt írja, hogy nincs net, pedig van, és nincs semmi olyan netes hardver amin ne lenne net.

így nézne ki.
tudom, hogy a hamachin nincs net, de eddig ez nem volt neki probléma.
valami ötlet, hogy hogyan lehetne "netet varázsolni" az ikonba?
engem idegesít :U
köszi előre is :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.