Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21701) Morden24 válasza detroitrw (#21700) üzenetére


Morden24
nagyúr

Javasolnék egy rendszervisszaállítást a tegnapinál korábbi időpontra.

Ott valami nagyobb fuckover lesz. A Win7 egyébként gyári állapotú, módosítatlan?

Próbálj meg itt drivert keresni az eszközödhöz, és betallózni.

MIt próbáltál milyen virtuális PC-n pontosan? És hagyd már abba a Winfosozást meg Microfosozást, mert elég primitív.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21702) detroitrw válasza Morden24 (#21701) üzenetére


detroitrw
addikt

próbáltam de nincs rendszervisszállítási pontom

igen gyári

Microsoft virtual pc 6.0.192.0

[ Szerkesztve ]

(#21703) Blood Mage válasza Morden24 (#21698) üzenetére


Blood Mage
senior tag

"van nem egy program, aminek nem működik az online autentikál óvagy frissítő rendszere - többek között maga a WinUpdate is ilyen."

Igen a winupdatre-ről már rég nem jönnek a frissítések, de nem zavar. sőt semmilyen frissítésre sincs különösebben szükségem. A gond az, hogy akkor szerettem volna a win7-et megvenni ha már SP1 el adják egyből, de az még kicsit odébb van.
Szerinted rossz dátumbeállítással kibírhatom az SP1 megjelenéséig? :F

[ Szerkesztve ]

(#21704) Morden24 válasza Blood Mage (#21703) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem tökmindegy, mert SP1-el sem lesz olcsóbb, mint ma. Tehát nyugodtan lecsattoghatsz a boltba, megveheted most, aztán majd települ az SP1, amikor kiadják.
Másrészt meg ha neten van a géped, akkor elég nagy szükséged van a biztonsági frissítésekre még akkor is, ha te ezt nem így gondolod.

szerk.: Az "SP1-től jobb lesz az OS" illetve "stabilabb, ha alapban benne van, nem utólag települ" dolgokat meg el kell felejteni (ha ez az idokod), mert nettó baromság.

Egyébként elméleti síkon gondolom kibírhatod, bár lehet meg fogsz lepődni, ha egyszercsak nem megy tovább a Win :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21705) pzstm válasza Blood Mage (#21703) üzenetére


pzstm
titán

nem mered megvenni SP1 nélkül a Win7-et? (Amúgy azt hiszem Vista esetében volt olyan, hogy ingyen (illetve postaköltségért) a nem SP1-es telepítőmédiákat becserélték SP1 Integrated-re ;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21706) Blood Mage válasza Morden24 (#21704) üzenetére


Blood Mage
senior tag

"SP1-el sem lesz olcsóbb"

Pedig pár ezrest simán engedhetnének belőle, bár az már teljesen mind1. A fő gond, hogy most egy garasom sincs, nyáron lesz elvileg melóm, de az abból jövő pénz is másra (tanfolyamokra) kell. Nem tudom mi legyen... Mindenesetre annak örülök, hogy eddig legális win volt a gépen, nem is igazán szeretnék op rendszer tekintetében warez-hoz nyúlni mert az is bármikor feldobhatja a talpát, de ha egyszer nem tudom megvenni... ezért lenne jó nyár végéig kibírni, talán akkor...

"Egyébként elméleti síkon gondolom kibírhatod, bár lehet meg fogsz lepődni, ha egyszercsak nem megy tovább a Win"

Na igen, ettől félek én is! :DDD :F

Ja és azért is lenne jó SP1-el megvenni, hogy win installáláskor ne kelljen mindig SP1et rárakni. Idő, és hátha SP1 el stabilabb :D (tudom mondtad, hogy baromság, de akkor is a buta embereket megnyugtatja. Én is buta vok XD )

pzstm : Vista esetében volt... Win7 esetében nincs :( pedig örülnék neki (vagy rosszul tudom?)

[ Szerkesztve ]

(#21707) pzstm válasza Blood Mage (#21706) üzenetére


pzstm
titán

Esetleg június után felrkahatsz egy 90napos Enterprise-t, amit ingyen letölthetsz, vagy ismerőstől kölcösnkérsz egy gyári ISO-t, és REARM segítségével használod 120napig.... ;)

szerk.: Jelenleg nincs (hiszen még SP1 sincs), de szerintem ha szépen megkéred egy emailben MS-t, akkor megoldják Neked.....bár SP1 kijövetele után (mármint amikor már boltokba is SP1 Integrated telepítőmédiák kerülnek) szerintem könnyen elképzelhető... de erről jelenleg még nincs pontos infóm :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21708) Lenry válasza Blood Mage (#21703) üzenetére


Lenry
félisten

miért? az SP1 nem frissítés?

"semmilyen frissítésre sincs különösebben szükségem"
lehet, hogy neked nincs, de a világ népessége boldogabb lenne, ha nem kéne a tiédhez hasonló patcheletlen gépekből álló zombihálózatokból jövő spameket elviselni. például.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21709) #65675776 válasza pzstm (#21696) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#21710) pukkancska válasza Blood Mage (#21703) üzenetére


pukkancska
tag

Ha már eldöntötted, hogy egy darabig még nem fogod megvenni a win7-et, és időközben szükséged van egy frissítésre, akkor manuálisan le tudod tölteni és telepíteni, így védett lesz a rendszered. ;)
A kérdés csak az, hogy ez így működik-e. :DDD

(#21711) pzstm válasza #65675776 (#21709) üzenetére


pzstm
titán

igen...ilyesmiről már hallottam...de ha jól tudom ez nem a "hivatalos".
Ezekután pedig már mindenféle "hackelgetés" nélkül is megoldható lesz :B
De no offense :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21712) Blood Mage válasza pzstm (#21707) üzenetére


Blood Mage
senior tag

"90napos Enterprise-t, amit ingyen letölthetsz, "

nem rossz ötlet... :) csak ez az állandó win újrahúzás... kezd fárasztó lenni XD.
Szerintem megpróbálom kihúzni úgy ahogy most van. Ha júni 1kor nem áll le, akkor még imádkozom 2 napig, és ha még akkor is minden rendben akkor életben maradt a gépem! :DD

pukkancska: Manuális telepítés? miért nem működne! csak pozitívan! :K

Lenry: Nem azt mondom, hogy nem kellenek abszolút frissítések, de egy darabig kihúzom nélkülük, és amúgy is ez csak ideiglenes állapot lenne

[ Szerkesztve ]

(#21713) detroitrw válasza Morden24 (#21701) üzenetére


detroitrw
addikt

van valami konkrét ajánlatod hogy mit keressek?
már volt 2 kékhalálom :C

:R

(#21714) #65675776 válasza pzstm (#21711) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, maximum ennyi a hátránya, hogy nem hivatalos.

Arról egyébként nem bzoley tehet, hogy ennyire körülményesen megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#21715) Lenry válasza Blood Mage (#21712) üzenetére


Lenry
félisten

rearmmal 120 nap, az 4 hónap, addig vége a nyárnak, és azt mondtad, akkor megveszed.
ha megvetted, akkor pedig nem kell majd újratelepíteni, hanem egyszerűen csak aktiválod a frissen vásárolt serialoddal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21716) nfsu17 válasza Fire/SOUL/CD (#21671) üzenetére


nfsu17
veterán

Elolvastam.
Akkor a tegnap esti "szösszeneteket" el lehet felejteni?
Ami érdekes, hogy ha fent van ez a frissítés, akkor 90 naponként akkor is küld adatokat, ha nem történt semmi változás?

(#21717) xrvman


xrvman
őstag

Erre valaki nem tudja a valaszt?
http://prohardver.hu/tema/windows_7/hsz_21362-21362.html

(#21718) Lenry válasza xrvman (#21717) üzenetére


Lenry
félisten

milyen alaplapod van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21719) Morden24 válasza Blood Mage (#21706) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ajánlat: szerezz egy teljes telepítőt abból a kiadásból, amit akarsz venni (gondolom egy HP simán elég), aztán rearm-al elszórakozol, és ha megveszed, akkor beütöd a kódot oszt' csók.

Így legális is maradsz, gányolt OS-t sem kell feltenned, be sem fog szarni, a frissítések is jönnek, ráadásul nem kell majd újratelepíteni, ha megveszed (RC-ről természetesen nem lehet frissíteni semmiképpen).

Amúgy meg ne legyél buta, és hidd el, ha azt mondjuk, hogy NEM, NEM LESZ INSTABIL attól, hogy utólag telepíted az SP1-et.

szerk.: Amúgy lehet utólag igényelni SP1-el megbolondított telepítőmédiát közvetlenül az MS-től. Régebben ~10 euró volt. De egyébként te is megoldhatod az eredeti telepítőd, egy letöltött SP1 és a WAIK, na meg egy üres dvd segítségével, azaz házilag is készíthetsz integrált telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21720) Morden24 válasza detroitrw (#21713) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mit írt a BSOD?

Sectumsempra - For Enemies

(#21721) virkir válasza Morden24 (#21719) üzenetére


virkir
veterán

RC-ről természetesen nem lehet frissíteni semmiképpen).
Természetesen lehet frissíteni egy picike módosítással.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21722) detroitrw válasza Morden24 (#21720) üzenetére


detroitrw
addikt

most "ide" jutottam:
"Az eszköz egyik illesztőprogramja (szolgáltatása) le lett tiltva. Egy másik illesztőprogram szolgáltathatja ezt a funkcionalitást. (Kód: 32)"

remélem nem 100-ig kell eljutni a kód-ba :DD

a bsod-t nem tom mert egyből elszámolt 100-ig
viszont az eseménynaplóba benne kell hogy legyen nem?

(#21723) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, nem kimondottan W7 kérdés, de azon produkálja a laptop a problémát, írtam a VGA topicba is, de ott még nem jött válasz, a dolog meg eléggé zavaró..szóval:
Van egy olyan gond, hogy adott egy laptop az egyik barátomé és minden indításnál frissíti a VGA illesztőprogramját kéretlenül. Berakták a driverlemezét, eszközkezelő stb, de akkor azt írja ki, hogy nem kell frissítés. Ilyenkor mit kéne tenni?
(az autofrissítések után folyton újra akarja indítani, de újraindításnál a folyamat kezdődik előröl)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#21724) xrvman válasza Lenry (#21718) üzenetére


xrvman
őstag

Asus P5Q-E

(#21725) polonic válasza Morden24 (#21719) üzenetére


polonic
félisten

"De egyébként te is megoldhatod az eredeti telepítőd, egy letöltött SP1 és a WAIK, na meg egy üres dvd segítségével, azaz házilag is készíthetsz integrált telepítőt."

Ez egyébként nem ugyanaz, mint a gyárilag sp1-es telepítő. Én is azt hittem, hogy így van. Pusztán egy megfigyeléssel sikerült az ellenkezőjét megtapasztalni.
Vistánál csináltam, hogy beleintegráltam a telepítőbe.
A lényeg: Amikor megy az oprendszer telepítése, akkor van egy olyan rész, hogy frissítések telepítése, na ugye ezt szépen átugorja, mivel a gyári lemez nem tartalmaz frissítéseket, még az sp-s sem, mert ugye ött közvetlenül a fájlok ki vannak cserélve az sp-s fájlokra. Ha házilag sp-vel integrált a cucc, az viszont akkor installálja fel az sp-t, amikor a frissítések telepítése szöveget írja ki. Ez akkor tűnt fel, amikor ott tovább időzött, nem ugrotta át nekem. Aztán megnéztem azzal a paranccsal, amivel az sp-s ideiglenes fájlait el lehet távolítani, és el is távolította. Tehát gyakorlatilag a telepítőbe integrálás csak annyit jelent, hogy a win telepítése után rakja fel az sp-t még a telepítési folyamat közben. Ezzel csak annyit spórol az ember, hogy nem kell külön elindítani.

(#21726) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Csak egy gyors kérdésem lenne: Ultimate aktiválható (jogtiszta) Enterprise kulccsal? Gondolom nem, de azért biztos ami biztos alapon megkérdezem.

(#21727) polonic válasza Psychonaut (#21726) üzenetére


polonic
félisten

Ezt kétlem.
Az enterprise-nak talán más is az aktivációja, mert az vállalati felhasználásra van.

(#21728) AndrewTdi válasza polonic (#21727) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
1,6Ghz-s Atomos 2 Gramos netbookra melyik win7-et javasoljátok?

(#21729) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#21726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem. :N Az Enterprise az egy Mennyiségi liszenszes(Volume License) Ultimate. Más a kulcs és más az aktivációs metódus is.

AndrewTdi
W7 Home Premium x86

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21730) detroitrw válasza littlemamba (#21723) üzenetére


detroitrw
addikt

Eszközök és nyomtatók -> a gép nevére jobb gomb -> eszköztelepítés beállítása

és asszem ezt a részt itt lehet letiltani

(#21731) AndrewTdi válasza Fire/SOUL/CD (#21729) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ty :R

(#21732) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Helló !

Egy olyan problémám lenne ,hogy az előbb fel akartam telepíteni a fiamnak a GT Legends játékot Win 7 ultimate 64 bit-re. A játék eredeti .Feltelepült szépen .Beállításoknál beállítottam a felbontást az antistropikus szűrést stb.Leokéztam majd elakartam indítani a kirakott ikonról a játékot. Feldobta egy ablakban hogy Protekt system igen , nem. Az igenre nyomtam és ekkor fekete képernyő újraindította gépet.Azonban már nem töltött be hanem kiírta ,hogy a legutóbbi indítás óta egy szoftverváltozás történt és nem tud a windows elindulni .Rakjam be a z ertedeti lemezt javításra stb.

A hibaüzenet .: 0x000000e

Most a meghagyott partíciómon levő Xp alól írok.

Légyszi vki segítsen mert végre flottul belőttem az oprendszert és most egy játék miatt behal ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#21733) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#21729) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, tudom, hogy az (mármint hogy gyakorlatilag azonos az Ultimate-el, pár szolgáltatásban térnek csak el), ezért gondoltam, hogy hátha használható annak a kulcsa hozzá, de ezek szerint akkor nem. Köszi! :R

SZERK: akkor viszont újab kérdés: miben tér el az Enterprise aktiválása a többiétől? Telefonon nem is lehet aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#21734) attak79


attak79
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni: sehogy se tudok hangot varázsolni a windows 7-hez (ultimate,64bit)
Telepítettem az alaplapi drivert,videókarit,külön audió drivert(realteket használ az alaplap),kodekeket,és még mindig semmi.Minden helyre bedugtam a fülhallgatómat,semmi.Vhol olvastam,hogy át lehet állítani a hangot digitálisról analógra,de gunsztom sincs,hol.Ötlet? :W

(#21735) Lenry válasza attak79 (#21734) üzenetére


Lenry
félisten

pedig elég logikus helyen van
vezérlőpult - hang

itt jobb klikk a használni kívánt hangkártyára: beállítás alapértelmezett eszközként

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21736) detroitrw válasza attak79 (#21734) üzenetére


detroitrw
addikt

az óra mellett van a hangszóró/lejátszó eszközök
ha megy valami zene van valami jelmozgás valamelyiknél?

ill. itt az van beállítva ahonnan várod a jelet?

(#21737) Fire/SOUL/CD válasza Psychonaut (#21733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ez esetben azért jó pár dolgot le kellene írni, mert nem az "átlag" user kategóriába tartozik, kell hozzá szakmai ismeret, tudni kell mik azok a MAK és KMS kulcsok, központi telepítés, KMS szerver stb stb...Ezért 2 link, ahol jól le van írva minden, videókkal illusztrálva, illetve további információk is elérhetőek az oldalról: [link] [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21738) bobsys válasza Psychonaut (#21733) üzenetére


bobsys
addikt

mármint hogy gyakorlatilag azonos az Ultimate-el, pár szolgáltatásban térnek csak el
nem gyakorlatilag, hanem teljesen ugyanaz a ketto (nincs tobb meg kevesebb szolgaltatas, ficsor)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#21739) Psychonaut válasza Fire/SOUL/CD (#21737) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszi!

bobsys: Én úgy tudtam, ezek nincsenek Ultimate-ben:
DirectAccess
BranchCache
Enterprise Search Scopes
AppLocker
Virtual Desktop Infrastructure (VDI)

(#21740) bobsys válasza Psychonaut (#21739) üzenetére


bobsys
addikt

benne vannak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#21741) Psychonaut válasza bobsys (#21740) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor köszi a kiigazítást.

(#21742) pzstm válasza Psychonaut (#21741) üzenetére


pzstm
titán

Enterprise az egy mennyiségi licence-el rendelkező Ultimate. Semmi különbség nincs a kettő között. :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21743) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Korábban minden gond nélkül ment az Aero most viszont nem tudom bekapcsolni. ATI 4890-en van. A legutóbb omnoviat használtam és azóta nem tudom visszaállítani. Azt mondja a Win7, hogy a tükrözési illesztőket használó programokat ki kéne kapcsolni (távsegítség vagy live mesh), de nem tudom, hogy hol kéne.

Még rendszervisszaállítást is próbáltam, de az egytelen visszaállítási pontnál sem volt jó az Aero.

Van ötlet mit kéne csinálnom?

fulekitrading.wordpress.com

(#21744) littlemamba válasza detroitrw (#21730) üzenetére


littlemamba
aktív tag

köszi, megpróbáljuk.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#21745) jozefgucci1 válasza attak79 (#21734) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hová dugtad a csatlakozót ?Előlre vagy hátra ?

Mert nekem pl az adatlapommal csak hátul jön ki a hang.Elől akármit csinálok nem.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#21746) jhos910 válasza Fire/SOUL/CD (#21508) üzenetére


jhos910
aktív tag

A bios reset óta nem volt kékhalálom. :C

(#21747) szabonagyur


szabonagyur
félisten

hmmm meghalt estére a fórum :D

Pedig eddig tényleg szórakoztató is volt :P

(#21748) luki88 válasza Fecdzo (#21743) üzenetére


luki88
csendes tag

Hello!

Feczdo, nekem ugyanez a problémám, és ma szembesültem vele én is először, logmein -z használok a távoli eléréshez, de eddig ez nem jelentett problémát, de ma mikor visszaértem a koliba és bekapcsoltam a gépem nekem sem működött az aero felület, és még mindig fenn áll a probléma, ha valaki tud valami segítséget azt megköszönnöm én is
Windows 7 ultimate-et használok (6.1.7600)

köszönöm előre is!!

Luki

Luki

(#21749) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm venne új gépet, de nem tudja eldönteni, hogy 32bites vagy 64 bites OS-t használjon játékhoz. Ugye az összes 32bites kliens Windows max 4GB-ot támogat és csak a 64 bitesek képesek normális mennyiségű RAMot kezelni. Kérdés, a 64 bites OS-ek stabilan futtatják mindenféle hiba nélkül a mai és a régebbi játékokat? Driver van hozzájuk normális? E8600-as vagy Corei7 920-as rendszer között kellene döntenie. Ebben tudtok segíteni, hogy melyik OS jobb játékra? Előre is köszönöm!

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21750) Sub-ZeRo válasza Vikthor (#21749) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

64 simám mehet rá. Az a jövő, ha lehet ezt mondani. Szerintem úgy is már 4 giga rammal akarja használni, meg min. 512-es vga-val, így nyugodtan lehet 64 bites rendszert. A játékok meg 1-2 kivétellel de mennek rajta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.