Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21401) tomiee85


tomiee85
senior tag

Tudtok ajánlani 1 cikket esetleg ahol Windows7 alatti tuningról /annak nehézségeiről van szó? (angol nyelv nem akadály)

(#21402) hackeeeee válasza tomiee85 (#21401) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sose fogom megérteni, hogy mi ezzel a gond. :D Nah mindegy... Én 2 platformot hajtottam, hajtok win7 alatt OC-vel, megy minden gond nélkül.. INTEL/AMD egyaránt...

2 haveromnál E8400 megy 4,2GHz-n, települt is a win7, és megy is minden hiba nélkül, nálam 4 GHz-n ment, szintén nem volt gond.. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21403) Lenry válasza tomiee85 (#21401) üzenetére


Lenry
félisten

mi köze az OS-nek a tuninghoz? :F

(jó persze, lehet, hogy 25 MHz-el magasabban dobja fel a talpát az XP, mint a Win7, de ez már bőven a "tökmindegy" kategóriába tartozik)

(#21404) legiaap: XP-s gépen vagyok, úgyhogy sajna nem, de gyanítom, hogy a vezérlőpultban van ilyen menüpont, de ha a start menü keresőjébe elkezded pötyögni, hogy "biztonsági mentés", az is valószínűleg releváns találatot fog adni ;)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21404) legiaap válasza Lenry (#21395) üzenetére


legiaap
nagyúr

Megmondanád merre tudom kikapcsolni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21405) hackeeeee válasza Lenry (#21403) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az, hogy ugye a win7 kényesebb, úgymond ha van tuning, akkor lehet kicsit több fesz kell mindenhez... (nb/sb/memória/proci..) Dehát ahogy elnézem hiába magyarázom... :DDD

Mivel ugye az xp nem ennyire finnyás, és ott lehet kisebb feszen is elmegy hiba nélkül, közben ugye lehet mégsem teljesen stabil a rendszer.

Véleményem szubjektív...

(#21406) Sub-ZeRo válasza joecontra (#21397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó, nekem is ilyen van, csak gigabyte féle verzióban.

tomiee85:Itt is van olyan topic, ahol a tuningról van szó. Ott biztos segítenek neked.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21407) tomiee85 válasza hackeeeee (#21402) üzenetére


tomiee85
senior tag

Énse fogom fel hogy ami gond nélkül ment 2.7-en XP-n az mért szopat 2.4-en WIN7 alatt. (Ugyanazon beállítások mellett)

Köszi az eddigit átnézek egy AMD tuningos topicba.

[ Szerkesztve ]

(#21408) hackeeeee válasza tomiee85 (#21407) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kb azért, mert ott nem jött ki a hiba.. Mivel mint írtam, az xp közel sem annyira finnyás, mint a 7... Aki ténylegesen csak tuningol, épp ezért használ xp-t...

Véleményem szubjektív...

(#21409) Lenry válasza hackeeeee (#21405) üzenetére


Lenry
félisten

ezt elismerem, de kérdés, hogy mire kell a tuning? ha rekordot dönteni, akkor egyik sem jó, én úgy láttam, hogy általában valami maszekolt, kiherélt, spéci Windows-a van minden profinak, ha viszont így akarja használni a továbbiakban a gépet, akkor egyáltalán nem szerencsés teljesen a végletekig hajtani a procit, mert könnyen kékhalál lehet a vége bizonyos alkalmazásokban, vagyis érdemes egy kis "biztonsági tartalékot" hagyni, tehát úgysem fog elmenni addig, hogy számítson az op.rendszerek közti különbség.

szerintem. persze lehet, hogy nincs igazam, de az E2140-em, ugyanazon a beállításon megy stabilan 3200MHz-en XP, Vista, és Win7 alatt is, és ugyanúgy meghal 3400 fölött.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21410) hackeeeee válasza Lenry (#21409) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért mondtam azt, hogy kinek mire kell. Értelmes használatú tuningot simán elvisel a win7 is... Aki csak toplistára tuningol, az maradjon az xp-nél. :)

Véleményem szubjektív...

(#21411) McKane válasza samfishR (#21376) üzenetére


McKane
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R :R

(#21412) tomiee85 válasza hackeeeee (#21410) üzenetére


tomiee85
senior tag

2000->2400-ra szerinted kimegy az értelmes tuning határaiból?

(#21413) hackeeeee válasza tomiee85 (#21412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem.. De max amd-s totyik, ahogy írtad...

pci-e freki le van fixálva 100mhz-re?

Véleményem szubjektív...

(#21414) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Már a windows vista óta problémám, de most h win7 van eszembe jutott megkérdeni :D
A lényeg, h ugyebár van vmi megosztott memóra amit hozzá tud csapni a win a videkari memóriájához a rendszermemória függvényében....
A kérdés, hogy ki lehetne e kapcsolni vhogy ezt a megoszott memória akármit?
Vagy ezt a gép mikor rakja hozzá?
Mert lenne egy gép 128as videóval meg 1 giga rammal és sztem értelmesebb lenne ha az 1 giga ram csak win7 és programjaié lenne, a 128 megás videó meg filmet nézni, zenélni, szövegetszerkezsteni bőven elég kellene hogy legyen:)
Remélem nem voltam túlságosan érthetetlen:)
Köszi a segítséget előre is.

(#21415) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#21414) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Veszel bele egy vga-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21416) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#21415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hehe...
DE akkoris meg lesz ozstva a memória bármilyet veszek bele....
Az 1 gigás 4870nél is megvan, csak ott van mellette 6 giga ram és ott nem zavaró h megvan osztva hozzá....
Meg nem egy mai gépre akarok win7et:D
Építő jellegű hozzászólásokat várok :D

(#21417) tomiee85 válasza hackeeeee (#21413) üzenetére


tomiee85
senior tag

persze h fixáltam

(#21418) Imco válasza szabonagyur (#21416) üzenetére


Imco
őstag

A fizikaihoz nem nyúl hozzá a VGA.
A virtuális memoria a fizikai memoria függvényében
jön létre egyéb beállitás hijján.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21419) odipapa válasza negyedes (#21400) üzenetére


odipapa
senior tag

Alapból azon volt, de ha kézire teszem akkor sem működik.
A töredezetségmentesítést megoldottam egy segédprogrammal, de mégis csak bosszant hogy nem fut a win 7-en.

(#21420) #65675776 válasza szabonagyur (#21414) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha integrált videokártya az alany, akkor bele kell törődnöd, hogy a rendszermemóriából (is) használ. Amennyiben a lapon nincs SidePort Memory az IGP-nek dedikálva, akkor mindenképpen kell neki rendszermemória. (Ha van SidePort, akkor BIOS-ban be lehet állítani, hogy csak azt használja, de ez már a DXVA-t is képes korlátozni valamennyire).

Ha diszkrét VGA, akkor meg nem kell foglalkozni vele, pláne ha nem játszol. Nem valószínű, hogy észrevennéd a HyperMemory használatát.

negyedes, odipapa: Nem a lemeztöredezettség mentesítőt, hanem a Feladatütemezőt kell engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

(#21421) szabonagyur válasza Imco (#21418) üzenetére


szabonagyur
félisten


Ez nem igazán virtuális memória...
Amit bejelöltem pirossal azt kéne lenullázni vhogy ha lehet:D
Meg ez érdekelne engem, hogy ezt miylen esetben veszi le magánk?:D
Nem ezt a videókártyának akarom lenullázni a megosztottját, csak most erről tudom megmutatni:)
daa-raa! hát egy agp-s videókártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#21423) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Most az előbb kellett használnom a visszaállítási pontot.
A legutolsó pont az tegnap jött létre, mikor feltettem az aktiválós kiütős dolgot. A gond nem ez, nem emiatt kellett használom, egy program kutyult be.

Visszaállítás megtörtént, ezt az utolsó updatet választottam ki.

Megnéztem a telepített frissítéseket és ott van tegnapi dátummal ez a 033-as frissítés. Ennek ellenére észleli, hogy van 1 fontos frissítés, és le akarja megint töltetni velem.

Szerintem el kellett volna tűnnie a telepítettek közül, nem? Hisz az elé állt vissza és mégis ott van. Telepítsem mégegyszer ezt, vagy az már bekavarna?

Mi lenne a legokosabb teendő most?

(#21424) #65675776 válasza nfsu17 (#21423) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem warez Windows-hoz nem nem jár támogatás...

[ Szerkesztve ]

(#21425) negyedes válasza #65675776 (#21420) üzenetére


negyedes
addikt

Annak, hogy mondjak angolul? :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21426) nfsu17 válasza #65675776 (#21424) üzenetére


nfsu17
veterán

Te most miről beszélsz?
Mert én nem ezt kérdeztem.

Nem beszéltem warez windowsról, nem tudom honnan szedted. De a kérdésem sem értetted meg ezek szerint.

Tegnap feltettem délelőtt ezt az aktiválási frissítést sikeresen.

Mivel ma kellett használom a visszaállítást és ez a frissítéses pont a legutolsó volt, ezt kellett használnom.

A telepítettek között ott van, hogy tegnap feltettem a frissítést, mégis megtalálja kereséskor és mégegyszer fel akarja velem tetetni, mikor ott van a telepítettek között látszólag.
Most azt kérdeztem, hogy annak nem kellett volna eltűnnie, ha a frissítés előtti állapotot szerettem volna visszakapni?
Felteszem mégegyszer ha neki ez kell, de ha ott van a telepítettek között, akkor minek találja meg mégegyszer.

Ezért kérdeztem volna, hogy ha 2x teszem fel ezt a frissítést, akkor az mit fog okozni. Nem, nem attól félek, hogy kiüti a nemlétező krekkemet, kisebb gondom is volt annál ma, ha ma jött volna más fontos frissítés, akkor az az előtti állapotot állítom vissza.

Ha a lelkednek jobban esik, bolti OEM win7 HP-om van.

[ Szerkesztve ]

(#21427) odipapa válasza #65675776 (#21420) üzenetére


odipapa
senior tag

Az automatikus-on van, viszont nem lehet elindítani.

"A windows nem tudja elindítani a feladatütemező szolgáltatást ezen a helyen:
Helyi számítógép
Hiba:1068 A függő szolgáltatás vagy csoport elindítása nem sikerült."

(#21428) szabonagyur válasza nfsu17 (#21426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia!

Többszöri visszaállítási tapasztalatból mondom, h igen ottmarad amit már felraktál, semmi baj nem lesz belőle ha felrakod megint:D

(#21429) szabonagyur válasza odipapa (#21427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Odipapa?
warez vagy eredeti win7ről van szó. Ha előbbi akkor vegyél egyet ami biztosan jó.:D
Am meg ennyi idő alatt mióta ezzel szórakázol hatszor újra tudtad volna már rakni sztem... :)) :B

(#21430) odipapa válasza szabonagyur (#21429) üzenetére


odipapa
senior tag

Mehet priviben a számlaszámom amire a win7 árát utalod? :W

(#21431) szabonagyur válasza odipapa (#21430) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jöhet nyugodtan közösbe is, mivel ha elolvasod az alapszabályokat megtudod h itt nincs warez téma! Vedd meg és kész!
Amíg nem eredetid van addig senki sem fog foglalkozni ezzel ebben a fórumban.

És nem kötekvásből, de ha ilyen gépre tellik akkor egy oemre vagy egy angol retailra is tellhetne...

[ Szerkesztve ]

(#21432) odipapa válasza szabonagyur (#21431) üzenetére


odipapa
senior tag

A warez témáról a végtelenségig lehetne vitatkozni és úgy sem tudnánk egymást meggyőzni.
Én viszont ha egy problémára nem tudom a megoldást akkor csak egyszerűen nem reagálok rá.
Egyszer próbáld ki.
Azt meg hogy más sem fog segíteni, azt bízzuk a többiekre, ha így lesz én tudomásul veszem.

[ Szerkesztve ]

(#21433) nfsu17 válasza szabonagyur (#21428) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm a bíztatást, valóban feltelepítette "másodszorra" is. :R

(#21434) szabonagyur válasza odipapa (#21432) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt nem arról van szó h nem tudom, de ez a többiek számár is nagy segítség ha tudják warezolt verzióról van szó, mivel azokba rengeteg hiba lehet...
Nehéz egy olyan hibát megkeresni amit nem éppen hozzáértő személy hozott létre, és lehet h csak neked jelentkezik!
használtam nyugi warezt én is, DE! amit olvastad a fórumban helye nincs a wareznek, olvass vissza pár kommentet és látni fogod, még linket is találsz az alapszabályokról!
Meg neked az nem feltűnő, hogy olyan névvel, vagyis inkább leírással fut egy torrent, h ezt már "nem kell magyarítani", akkor esélyes, h már belenyúltak, vagy az integrálás során vmit elrontottak kihagytak, vagy nem végleges verzió lett magyarítva és így vmi nem klappol. Hidd el nem egy ilyet próbáltam már kit virtualba:O

(#21435) Imco válasza szabonagyur (#21421) üzenetére


Imco
őstag

Itt valami átverés van! Nekem egy GX 2 van 1 GB rammal és ugyanugy 1279 MB van megosztva. A total elérhető 1791 MB. Igen ám de ez 2X mert a rendszer a GX2 2x 512-nek kezeli és az nvidia panelen ez tisztán ki is van irva mint gpu 1 és gpu 2.
A 4 GB rammomból ugye csak ~3,2-t tud kezelni a win. Akkor a ramom java vga-hoz van rendelve. Ugy, hogy egyébként hibátlanul fut minden?

Ez van 2X:

Report Created On 05/22/2010 19:27:55
System Info PC
Display
System information
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz (3229 MHz)
Operating system: Windows 7 Ultimate, 32-bit
DirectX version: 11.0
Graphics card information
GeForce 9800 GX2 (GPU 1 of 2)
GeForce 9800 GX2 (GPU 2 of 2)
Driver version: 197.45
CUDA Cores: 128
Core clock: 600 MHz
Shader clock: 1500 MHz
Memory clock: 1000 MHz (2000 MHz data rate)
Memory interface: 256-bit
Total available graphics memory: 1791 MB
Dedicated video memory: 512 MB
System video memory: 0 MB
Shared system memory: 1279 MB
Video BIOS version: 62.92.39.00.10
IRQ: 18
Bus: PCI Express x16

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21436) szabonagyur válasza Imco (#21435) üzenetére


szabonagyur
félisten

De itt nem azt írja h 512es a videókarid?
Mert nekem nagyon is hasonlónak tűnik a helyzet, csak az enyim 256os és nincs benne csak 3 giga ram:D

(#21437) odipapa válasza szabonagyur (#21434) üzenetére


odipapa
senior tag

A többiek tudták :D ..............hidd el :K

(#21438) szabonagyur válasza odipapa (#21437) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jólvan h tudták, de azért azt vedd figyelembe h mivel warez az OS sokkal kevesebb az esélye h legyen megoldás, de sokkal több az ok is.
Am meg rakd újra, ha megint x@r akkor meg hajítsd ki és töls le másikat.... :W

(#21439) Imco válasza szabonagyur (#21436) üzenetére


Imco
őstag

Hát ja! Magonként! 2 ilyen riport van. GPU1 és GPU2.
Ezért fura.

Üdv! Imco

(#21440) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#21421) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is van ott 800 megás megosztott ram... És 4670-el tolom 512-vel... Ennyi....
Tessék

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21441) szabonagyur válasza Imco (#21439) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nah de ha magonként 512 akkor neked is van látod 1279 mb megoszott, az h most minek neked annyi az nem fontos annyira nekem :P
Csak az h azt ki lehetne e vhogy lőni?:D

Tudom, hogy ott van mindenkinek, de a kérdésem abból indult ki csak h kilehet e vhogy kapcsolni?:$

[ Szerkesztve ]

(#21442) Fire/SOUL/CD válasza odipapa (#21437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Futtasd a parancssort rendszergazdaként és indítsd el így a defragot defrag.exe c:
Ha elindul(nem íródik ki semmi hibaüzenet), akkor legalább tudjuk, hogy "él"(megszakíthatod a CTRL+C-vel). Ha így lesz, akkor asztalon Számítógép ikonon jobb egér/Kezelés itt mit tapasztalsz, látsz?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21443) blueMerle válasza legiaap (#21404) üzenetére


blueMerle
veterán

Én megmondom ;)

admin módban inditsd el a command prompt-ot /asszem magyarul parancssor/ majd írd be a következöt:

vssadmin resize shadowstorage /for=c: /on=c: /maxsize=2GB

A 2GB egy tetszöleges érték, lehet kisebb-nagyobb ahogy neked megfelel :) A C: helyére természetesen a rendszermaghajtó betujelét tedd, amennyibena C a rendszer akkor maradjon C.

[ Szerkesztve ]

(#21444) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#21441) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg a lapozófájlt kikapcsolni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21445) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#21444) üzenetére


szabonagyur
félisten

hmmm...lapozófájl lenne:O
hát nem tudom, de vmit kell csinálni...:D
De azt am nem tudja senki sem, hogy ez mindig aktívan leveszi a rendszer memóriából, vagy csak ha szüksége lenne a videókarinak rá?:D

(#21446) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#21445) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, csak egy próbát megér... Lehet hogy hülyeséget mondtam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21447) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#21446) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megpróbálom amint felrakom az adott gépre a win7et:D
Ez jólvan most ahogy van ennél nem számít a ram, csak a másiknál az 1 gigánál igen:)

(#21448) Imco válasza szabonagyur (#21441) üzenetére


Imco
őstag

2x1279. Ezt nem értem.
Kell nekem mindenkivel szóba állni! Eddig jó volt a gépem! :)) :DD
Kikapcsolnám a virtuálist tesztből, csak 14 órája megy egy projektem és nem akarom ujra kezdeni! :) Még pár óra amig kész lesz.

Üdv! Imco

(#21449) Imco válasza szabonagyur (#21445) üzenetére


Imco
őstag

Egy GX 2 mellett indulásnál biztos nincs szükség rá. És indulásnál hozza létre.
Igy mindig leveszi.

Szerintem...

Léptem, majd jövök. Oldjátok meg addig! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21450) odipapa válasza Fire/SOUL/CD (#21442) üzenetére


odipapa
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.