Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21351) bigdigit


bigdigit
addikt

adott win7 64 bit.tegnap volt jó pár áramkimaradás+volt egy dolog amiatt át kellett mennem xp-re.ma indítom a gépet és 2 vinyón is konzisztenciát ellenőrizni.először ott hagytam egy darabig de óra alatt sem végzett a 2db 750-es vinyóval.valami visszaállításokat írogatott dos-os ablakban.a 2db vinyó amin csinálná nem a win7 rendszeres.
most kilőttem a vizsgálatokat induláskor és elindítottam egy vinyó ellenőrzést win alól de igen lassan halad szegényke.
ez meg fogja oldani a problémám vagy ki lehet valahol kapcsolni ezt az ellenőrzést?

[ Szerkesztve ]

(#21352) Sub-ZeRo válasza bigdigit (#21351) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valószínűleg azért ellenőriz, mert mikor áramszüneted volt és kikapcsolt a gép, akkor a fájlok sérültek a merevlemezen. Hagyad hagy csinálja végig, kell az neki. Vagy ha nem végzed el, akkor mindíg szólni fog a rendszer, hogy csináld meg. Vagy leformázod az egészet és nem kell megvárnod míg végez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21353) Fecogame válasza SLYM (#21349) üzenetére


Fecogame
veterán

:) Használd egészséggel :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21354) Imco válasza bigdigit (#21351) üzenetére


Imco
őstag

Addig is egy sentinelt ráengedhetsz, hogy megnézd a fesz ingázás nem nyesegette-e meg a vinyókat.
A több órás szöszölés gyanus a Te configodon.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21355) Sub-ZeRo válasza Imco (#21354) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vinyó mérete is sokat számít. Én egy 500-ra engedtem rá ilyen ellenőrzést és több mint 1,5 órán át csinálta...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21356) bigdigit válasza Sub-ZeRo (#21352) üzenetére


bigdigit
addikt

a windows saját ellenőrzését sem volt türelmem végig várni..megszakítottam.most viszont újraindítás után végzett mindkét lemezzel 1 perc alatt.
olyan mintha korábban valami végtelen ciklusba rohant volna.

(#21357) samfishR


samfishR
senior tag

Windows 7-ben nincs valahol olyan opció, hogy ha ablakok között akarok váltani, (nem teljes méretűek között), akkor ne kelljen rájuk kattintani, hogy átváltson, hanem mondjuk elég lenne csak rávinni a kurzort és görgetni? Gondolok itt konkrétan a winampra, mert nekem legfelül van egy vékony csíkban (always on top mód bekapcsolva) és ha hangerőt akarok állítani, akkor mindig rá kell kattintani és utána lehet görgetni. Vagy ez esetleg alkalmazástól függ és nem is lehet ilyet beállítani win7-ben? Előre is kösz, remélem érthetően írtam le. :R

Üdv

(#21358) Sub-ZeRo válasza samfishR (#21357) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alt+tab, Win gomb + tab? Egyik sem jó?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21359) samfishR válasza Sub-ZeRo (#21358) üzenetére


samfishR
senior tag

De, ezek működnek, viszont csak annyit kéne, hogy mondjuk netezek, közben szól a zene, rámegyek fent a winampra, egy görgetés, lehalkul, vissza le firefox-ra és lehet is folytatni ott is egyből görgetéssel. Tudom, így most nagyon kényelmesnek tűnök, de gondoltam megkérdezem, hátha van ilyen lehetőség :D

(#21360) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Lemeztöredezetség mentesítést szerettem volna csinálni, de azt az üzenetet kaptam hogy:a lemeztöredezettség mentesítő nem képes elindulni mert a feladatütemező szolg. nem fut......
A feladatütemezőben viszont semmit sem tudok csinálni. Állandóan oda lyukadok ki, hogy a feladatütemező nem fut.

(#21361) Lenry válasza odipapa (#21360) üzenetére


Lenry
félisten

ez ugye nem valami kókányolt Windows?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21362) xrvman válasza Sub-ZeRo (#21297) üzenetére


xrvman
őstag

Win 7 64bit felment es az ahci driver is felment mert van hot swap. Sot zavaro is mert az a hardver biztonsagos eltavolitas mindig ott van. ok ez meg nem oly veszes, mert eltunik, hanem amikor bedugom a pendriveot, akkor nem 1 hanem 3 kozul lell valasztanom. Nem oly kenyelmes :D
Meg lehet adni hogy az a 2 HDD nem eltavolithato?

(#21363) odipapa válasza Lenry (#21361) üzenetére


odipapa
senior tag

Mit értesz a kókányolton pontosan? :)

[ Szerkesztve ]

(#21364) negyedes válasza Lenry (#21361) üzenetére


negyedes
addikt

Valoszinuleg az, mert csak olyanban szoktak letiltani.

odipapa: azt, hogy belemaszot-e mar valaki(ati edison stb).

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21365) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Létezik olyan skin a 64 bites W7-hez, amit ha ráhúzok a W7-re akkor úgy néz ki mint az XP (ezüst színséma)?

Indok: XP külseje tetszik, a W7-é kevésbé. A jövőben valamikor (nem tudom mikor) túl léphetem a 4 GB RAM-ot és szeretném, ha azon felül is meg tudná helyesen címezni a memóriát.

A végére még egy kérdés:
A 64 bites W7-en futnának a 32 Bit-es XP vagy 32 Bit-es W7 progik?

A kérdésekért kéretik nem megkövezni, nem vagyok túl expert a témában.
A válaszokat, ha lesznek előre is köszönöm!

Üdv,
J

(#21366) Imco válasza samfishR (#21359) üzenetére


Imco
őstag

Máshogy nem fog menni csak ha kijelööd az alaklmazást amit használni kivánsz.
Viszont ezen talán segithet egy multimédiás billentyüzet kb 1500ft-tól.
Van volume+/- és mute is általában. Az enyémen még vezérlők is vannak a winamp számára.

Üdv! Imco

(#21367) odipapa válasza negyedes (#21364) üzenetére


odipapa
senior tag

Ez az "első" magyar nyelvű verzió amihez már nem kellett a nyelvi fájlokat adni.
Ezen kívül semmi extra.

(#21368) Imco válasza Sub-ZeRo (#21355) üzenetére


Imco
őstag

Nálam 2,5TB /2*750GB+1TB/ van de soha sem volt több néhány /max. 2-3/ percnél. Nem tudom az okát.

Üdv! Imco

(#21369) Sub-ZeRo válasza Imco (#21368) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mikor a windows indításkor csinálja, ott nekem is annyi, de mikor a windowsból indítottam el, ott elég sokat szötymörgött. Ez még xp alatt volt. Win7 alatt mindíg törlöm a partíciót, ha leírok róla minden adatot. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21370) Imco válasza negyedes (#21364) üzenetére


Imco
őstag

Egyetértek, de... :)
Mivel letiltásról van szó.
Van egy stabil W7 X86-om. Sokszor belefutottam már otthoni csoport tesztelésekor, hogy a "nem müködik a pnrp szolgáltatás /pnrpsvc/ vagy az identitáskezelő /p2pimsvc/ szolgáltatás.". "A társhálozatcsoportositás nem müködik." Igazából nem zavar, de sejtésem szerint ezért vannak nehézségeim /fájl mozgatásnál/ a helyihálozatban idönként.
A szervizeknél beállitottam hogy a winnel automatikusan induljon. Igy sem megy.
Igazából azt sem tudom mire jó ez a szolgáltatás.
De ha már itt vagyunk... :) ;)

Az otthoni csoport ugy egészébe nem az igazi. Még az elején tudtam jelszót váltani stb. Most már nem megy ez sem. Mintha valami kikezdte volna! :)

Köszi!

Üdv! Imco

(#21371) Sub-ZeRo válasza joecontra (#21365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudok róla, hogy lenne olyan. De ha aero témát használsz, akkor beállíthatod, hogy milyen színű legyen. Xp-hez hasonlót tudsz beállítani magadnak.

Az indokodat nem értem.

Persze hogy futnak 32 bites programok rajta. 99%-ban. A maradék 1%-ban pedig azért nem, mert régiek, és egy újabb verziót kell beszerezni hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21372) Imco válasza Sub-ZeRo (#21369) üzenetére


Imco
őstag

Aha... félreértettelek. Win alól nem inditok ilyesmit! :)

Üdv! Imco

(#21373) joecontra válasza Sub-ZeRo (#21371) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi a választ. :R

Az indok mindössze annyi, hogy ragaszkodom a klasszikus XP ezüst skinhez és szeretném, hogy a jövőben 4 GB-nál több memóriát is tudjon kezelni. Nem tudom, így érthető-e.

Üdv,
J

(#21374) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

na akkor ismét érdeklődnék:

létezik az, hogy 2010ben, a hiper-szuper Win7-ből kihagynak egy olyan alap featuret, hogy az ikonokat ne rögzítse windows intézőben?!
eddig bárkit kérdeztem, csak a fejét vakarta... :(((

(#21375) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

egy buherás kérdésem lenne..

Windows XP-ben van az a Flipper /Space Cadet/ nevű windows beépített játék.
Kérdésem az lenne , hogy ezt a játékot hogyan lehet átvarázsolni XP-ből Windows 7-be?
mert ugye Win7ben más alapjátékok vannak, és a flipper a kedvencem.
Köszönöm előre is!

(#21376) samfishR válasza Imco (#21366) üzenetére


samfishR
senior tag

Vágom, köszi. Akkor marad a kattintás. Elvileg az enyém is vmi multimédiás 990Ft-os billentyűzet, de beragadt rajta a hangerőszabályzó :DDD

McKane: talán ez segít

[ Szerkesztve ]

(#21377) hackeeeee válasza McKane (#21375) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próba szerencse.

Véleményem szubjektív...

(#21378) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#21377) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez szép, én is ezt a linket adtam meg az XP-s topicban... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21379) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Nos Xp ről váltottam win7-re. Az a bajom hogy valahogy sokkal érzékenyebb a tuningra mint anno az XP volt. xp-n a kis 3800+ x2-m 2000-ről 2740-ig tudtam húzni. Most újra nekiálltam húzni alap órajelről win7 alatt. 2400 (240FSB) után már valami betegsége lett. 1.tünet nem ismeri fel amit elötte telepítettem (WLAN adapter) 2.tünet szétesik a kép. 3.tünet lefagy.

Tudom hogy kell AMD-t tuningolni hisz XP alatt már nem1x elvégeztem. Legújabb nvidia driver van fenn. PCI FSB-je 100-on van.
Mostmár hiába rakok vissza mindent eredetire, Startup recovery-vel fogad.
Mi lehet a hiba? Van valakinek tippje? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#21380) Sub-ZeRo válasza joecontra (#21373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindegy, mert ha aero témád az van 32, 64 biten is. Csak a vga legyen elég neki.

tomiee85:Szokj hozzá, hogy win7 alat nem lesz annyi tuning mint xp alatt. Sokkal érzékenyebb az ilyen dolgokra. Tapasztald ki, hogy mennyin fut még normálisan és hagyd úgy. Soha nem értettem miért kell tuningolni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21381) tomiee85 válasza Sub-ZeRo (#21380) üzenetére


tomiee85
senior tag

De azt nem értem hogy mitől esik szét ennyire egy kis FSB emeléstől? Meg hogy minek csinálnak egy olyan windowst ami nem birja a tuningot?
AZ lesz a vége visszarakom az XP-t:D

[ Szerkesztve ]

(#21382) tomiee85 válasza Sub-ZeRo (#21380) üzenetére


tomiee85
senior tag

A tuningról meg annyit hogy inkább veszek valamit x ezer forintért és húzom meg minthogy egy ugyanolyan teljesítmény procit kapjak gyárilag x+10e fornitért

(#21383) negyedes válasza tomiee85 (#21379) üzenetére


negyedes
addikt

Win7 telepito be es javitas.

A 7est mar nem lehet annyira huzni, mivel jobban kihasznalja a hw.

A sevent nem regi vasra csinaltak. ;)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21384) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#21378) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oda nem járok. Nincs miért. :DDD

@negyedes: Az os-t nem tudod húzni. :P Bár végülis, a gépre tudod, ha telepíted. :D (najóbocsi.. :) )Amúgy ugyanannyira lehet húzni, csak ténylegesen stabilra kell belőni a vasat. Ha valahol valamihez kevés a fesz, akkor arra lehet, hogy az XP még simán felmegy, de mondjuk lehet, hogy a 7 már nem. Szal 7 alatt nem lehet eszetlenül tuningolgatni, ami meg nem baj.. Kénytelen vagy stabil OC-t alkotni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21385) Sub-ZeRo válasza tomiee85 (#21382) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát, akkor rajta, hogy degradálódjon a proci. ;] :DDD Ahogy neked jó, csináld úgy. Az enyémet is megrántottam 3,3-ig, fesz adás nélkül, de 2 perc után visszaraktam inkább 2,8-ra. Nekem annyi bőven elég mindenhova. Az pár %-os teljesítmény növekedés, meg másodperc pl. tömörítésben, vagy csomagolásban, azt meg kibírom. A játékok meg maxon mennek, amikkel játszom. Ennyit a tuningról. De ez nem kioktatás volt. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21386) tomiee85 válasza negyedes (#21383) üzenetére


tomiee85
senior tag

szóval ha tuningolni szeretnék felejtsem el a windows 7-t? Az egy dolog hogy kihasználja a hardware-t de mért hülyül meg egy kis tuningtól ezt nem értem. Ha xp alatt birt 274 FSB-t akkor a hardware-nek most is birnia kéne.

(#21387) tomiee85 válasza Sub-ZeRo (#21385) üzenetére


tomiee85
senior tag

Az a baj hogy nálam a VGA-t a processzor limitálja azért kell a húzás

(#21388) hackeeeee válasza tomiee85 (#21386) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fenéket...Dehogy kell elfelejteni. Lehet alaplapnak kéne egy kis fesz még, vagy a procinak..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21389) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!

Kicsit hely szűkében vagyok a gépemen és felfedeztem, hogy van olyan mappám, ami nagyon sokat foglal.
WindowsImageBackup a neve. Két meghajtóm van. A C-n van maga a windows. Na már most ez a másik meghajtón van. Nem tudom, hogy hogy került oda. Nem értem miért nem a C-n van. Valami 27 gigát foglal.
Ebben a mappában van még 3 almappa.
- Backup 2010-02-21 180022
- Catalog
- SPPMetadataCache
Kérdésem a következő lenne.
A windowsImageBackup mappa törölhető az almappáival együtt?
Amúgy mire való ez a mappa és hogy került oda?

Ja a gépemen Windows 7 Professional 32 bites rendszer van fenn.

A másik kérdés, hogy az előző windows a gépemen Vista volt. Erre toltam fel a 7-et és így lett a C-n egy Windows old mappa. Na az megint csak sokat foglal. Szerintetek az törölhető?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21390) Lenry válasza legiaap (#21389) üzenetére


Lenry
félisten

elég beszédes a neve, nekem egy biztonsági rendszermentésnek tűnik

a Windows.old meg azért jött létre, mert nem formáztad telepítéskor a lemezt, pedig nem ártott volna. egyébként ha engedi a gép, akkor törölheted

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21391) negyedes válasza hackeeeee (#21384) üzenetére


negyedes
addikt

OC-ben nem vagyok otthon annyira. :N En notival huzom a mindenapokoat, azt meg nem kell huzni. Az egyettlen huzhato vas ami a kornyzetemben van, az a 6 eves 400Mhz Celeronom, :DDD , szoval meg probalgatni sem lehet mennyit bir a seven.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21392) hackeeeee válasza negyedes (#21391) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem. :) Bírja ez az OC-t, csak úgymond nem észnélkül. ;]

Véleményem szubjektív...

(#21393) legiaap válasza Lenry (#21390) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor WindowsImageBackup és a Windows old mappát is törölhetem?

Nem akarom, hogy olyat töröljek ki, ami után behal a rendszerem.

:F

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21394) Sub-ZeRo válasza tomiee85 (#21386) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A hardver az bírja. Csak az operációs rendszer nem szereti. Amúgy meg igen. Ha nem elég az, amit win7 alatt tudsz kihozni belőle, akkor menj vissza xp-re.
Amit adtak tanácsot próbáld meg. Ha nem jön be, akkor vagy tuning nélkül használd, vagy tuningal xp-ét.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21395) Lenry válasza legiaap (#21393) üzenetére


Lenry
félisten

a Windows.oldot biztosan.

a másikat meg szerintem nyugodtan, de akkor kapcsold ki az automatikus biztonsági mentés készítését, mert különben újra létre fog jönni előbb-utóbb

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21396) tomiee85 válasza Sub-ZeRo (#21394) üzenetére


tomiee85
senior tag

Emeltem a feszültségeket kicsit jobban mint anno XP-n meglátjuk ha lefut a system restore mire megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#21397) joecontra válasza Sub-ZeRo (#21380) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

Egy ilyen alkalmas lenne a feladatra?

(#21398) Lenry válasza joecontra (#21397) üzenetére


Lenry
félisten

Aerohoz?
ahhoz szinte minden VGA jó, amit 2006 után gyártottak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21399) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#21380) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én inkább azt nem értem, hogy az minek tuningol, aki nem tudja, hogy mit csinál, állít és csak állítja... :U

Globálisan nézve, hülyeség az, hogy a win7 nem szereti a tuningot... :U Az inteles konfigommal se volt semmi gond, ment minden gond nélkül, települt is tuninggal.. Ugyan ez a jelenlegi AMD-s konfigommal is... Szóval, ésszel kell tuningolni, ki kell tesztelni rendesen mindent, és megy a telepítő és az OS is minden gond nélkül...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21400) negyedes válasza odipapa (#21367) üzenetére


negyedes
addikt

Megoldodot?

Ird be startmenu keresojebe, hogy services.msc ebben keresd meg a lemeztoredezetmentesitot. es ted az indulasat automatikusra.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.