Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni, hogy melyik lehet jobb választás (általánosságban), az Edifier Neobuds Pro vagy a Huawei Freebuds Pro? :U

Mercury

(#7702) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Ma sikerült beszereznem egy anker soundcore air 2 pro.
Simán ment a csatlakoztatás és a frissítés is és tényleg jól szól :D nekem megfelel :C
Ami viszont fura hogy az iphone 12 maxon van a hangerő és egyáltalán nem annyira hangos mint másik 2 fülhallgatóm. (sima apple gyári vezetékes a másik egy jbl vezetékes.)
Ezeket olyan 70% szoktak menni.
Nem akarok megsüketülni és jó a hallásom :)de valahol lehet ezen állítani?

(#7703) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Ha a hangminőség számít van különbség a Freebuds 4i és Freebuds Pro között?
Asszonynak van 4i-je, nem rossz vezetéknélküli füleshez képest, viszont sajnos 14 napos elálással nemtudok élni, így fogalmamsincs milyen lehet a Pro hangzása..
Esetleg valaki tud segíteni?
Jobb annyival a hangminősége a Pronak, hogy dupla árat adjak érte? :R

Press "F" to pay respects.

(#7704) yuing válasza Saskakas18 (#7700) üzenetére


yuing
őstag

Ez esetben, akkor én leszek a kísérleti nyúl, holnap megrendelem a Goboo-ról. Tesztek szerint nagyon jónak kell lennie. Csak most abban bizonytalanodtam el, hogy az Airpods copy vagy a másik verza legyen-e. :F
Nem tudom ez a nyeles (vagy minek is nevezzem) kialakítás sportoláshoz ajánlott? Bosszantó lenne, ha állandóan igazgatnom kellene, nem tudom mennyire stabil. A hagyományosabb verziót használom jelenleg. Azzal nincsen ilyen jellegű probléma.

(#7705) motoflug válasza panav3 (#7689) üzenetére


motoflug
őstag

Pont ezt néztem ki én is. Az Alzánál most 39. Ennyiért jó deal, nem? Van jobb ennyiért?

(#7706) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok eza füles megérné az árát?
EarFun Free 2 v nézzek másikat? jó hangminőség fontos lenne

(#7707) ChoppR


ChoppR
tag

Sziasztok! Erősen gondolkodom egy Earbud-on. Az lenne a kérdésem, hogy iPhone mellé egy SONY WF-1000XM4 mennyire használható? Vagy inkább maradjak Apple termékcsaládon belül, és Airpods Pro?

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#7708) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pár perce vettem egy Haylou W1-et

Edifier X5 volt előtte
Ugye nekem nagyon kis fülem van, az edifier sokkal könnyebben kiesik mint ez, ez ezerszer stabilabb számomra, illetve jóval több a mély benne amit én imádok

A 3ezres eMAG kuponnal 9ezerert hoztam el, és ilyen áron brutál jó vétel volt

Elsősorban a kialakítása miatt akartam kipróbálni, mert nagyon zavar hogy minden kiesik a fulembol

De ezek után tudom hogy ez a nekem való forma
Végre

Most már szívesen kipróbálnék egy BlitzWolf® BW-ANC3-at is, mert az is ilyen forma, és a blitzwolf cuccok számomra még nem okoztak csalódást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7709) pepe091 válasza Szupercsirke (#7706) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nekem pont úton van egy ilyen, én jókat olvastam róla, ezért mertem megrendelni. Van mellette egy X3 to u verziójú füles is, kíváncsi leszek ahhoz képest milyen.

(#7710) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.

Futashoz, konditeremhez melyik vezetek nelkuli fulest ajanlanatok ami stabilan van, nem pereg ki allandoan illetve kelloen hangos legyen, hogy a sajat zenem haljam es ne azt amit a terembe nyomnak. :U

Mi a bestbuy jelenleg?
Koszi!

Üdv.: kóóó!

(#7711) tlala


tlala
addikt

TV/film nézéshez milyen APTX LL képes bt fülhallgatót ajánlotok a kedvezőbb árkategóriákban?
(Az adó biztosan tudja az LL protokollt.)

[ Szerkesztve ]

(#7712) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Sziasztok!

Elsősorban zenehallgatásra, sétáláshoz szeretnék venni egy TWS-t. Nem várom el, hogy úgy szóljon mint a Fiio F9-em, de azért adott árkategóriában a lehető legjobb hangzást szeretném.

Olvasgattam kicsit és az alábbi versenyzők maradtak:

-Sennheiser cx400 True Wireless (35 ezer, hangzásban azt olvastam kiegyelített, ár/értékben nem vagyok biztos hogy ez a legjobb, de a régi vezetékes sennheisereimet szerettem)
-Klipsch T5 (29ezer akciósan, szép design, többiekhez képest nem tudom milyen a hangzása)
-SoundPeats H1 (19 most alin, de nem szeretnék 1,5 hónapot várni rá, így marad amazon.de-ről 28ért, ez legalább tud aptX-et, illetve jókat olvastam a hangzásról, hybrid drive miatt talán jobb lehet)

Ti melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

(#7713) <Adamsky> válasza ez_meg_emaz (#7712) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A FiiO-nak vannak ilyen bt.-s kiegészítői (FiiO LC-BT1, FiiO UTWS3). Az nem játszik?

(#7714) ez_meg_emaz válasza <Adamsky> (#7713) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Az UTWS3 az egész ötletes megoldás, de nekem kicsit ormótlan. Azért egy pillanatra elgondolkodtam :) Eddig nem tudtam, hogy ilyen kiegészítői is vannak :R

(#7715) patomi válasza ez_meg_emaz (#7712) üzenetére


patomi
őstag

Kiegyenlitett hangzás kell, akkor esetleg lypertek soundfree s20. Amazon.com 42 dolcsi plusz egyebek, kicsivel 20 felett jön ki. Tesztekben dicsérik. Érdemes kicsit utána keresni.
(Szerk. Igaz csak AAC, SBC)
Én is csak most rendeltem, szóval messze jár még. :D

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7716) vicze válasza patomi (#7715) üzenetére


vicze
félisten

"régi vezetékes sennheisereimet szerettem"
Azaz igen erős mély kiemelés és leginkább V hangzás kell neki, nem kiegyenlített.
Az hogy ki mit gondol kiegyenlítettnek, az több mint szubjektív.

(#7717) patomi válasza vicze (#7716) üzenetére


patomi
őstag

Ok, lehet az első felét benéztem.

ez_meg_amaz.
Kérlek tekintsd semmisnek a hozzászólásom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7718) ez_meg_emaz válasza vicze (#7716) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nem állítottam, hogy a kiegyenlített hangzást szeretem, csak hogy azt olvastam a cx400-ról.
patomi: semmi gond :)

A régi vezetékes cx300 meg cx400-ak nekem bejöttek. Nálam a top most a Fiio F9 (az nem tudom mennyire kiegyenlített), de nem várom el egy 30-35ezres TWS-től hogy úgy szóljon.

Őszintén kicsit ódzkodok ezektől a soudpeats és egyéb számomra ismeretlen márkáktól, főleg miután több review-t olvastam amazonon. A sennheiser lehet túlárazott, de minőségre szerintem megbízható. A Fiio-tól is tartottam, de nagyon bevált, elég jó minőség.

Nem tartom magam audiofilnek, de hallom a különbséget azért füles és füles között, emiatt nem mindegy hogyan szól az adott termék. Zeneileg abszolút vegyes az ízlés. Élőzene csak töredékét teszi ki, de van az is.

[ Szerkesztve ]

(#7719) hcs57


hcs57
őstag

Erről hallotatok már? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7720) ez_meg_emaz válasza patomi (#7715) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Amazon.com az nem usa-ból szállít? Onnan még lesz vám, stb, úgy is megéri?

Illetve a basic, premium és high-end modellek között csak designban van különbség? Csak mert dupla annyi az egyik mint a másik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7721) floratm


floratm
senior tag

soundpeats trueair2 -Telefonálás közbe ha zajos a környezet alig hallom a masik felet. Nem lehet tovább hangositani. De ez csak telefonálásra vonatkozik, amugy elég hangos.

Van valami rejtett beállitási lehetőség ahol esetleg elnyomkodtam volna valamit?(miui rendszer)

(#7722) vicze válasza ez_meg_emaz (#7718) üzenetére


vicze
félisten

F9-ből kérdés hogy melyik, van pár verzió és revízió is. Mindegyik erősebb vagy gyengébb formában V hangzásvilágú. 3-at hallottam, az újabb revíziókat nem.
FiiO leginkább a prémium szegmensbe kívánkozik és nem emlékszek, hogy bármivel is minőségi problémák lettek volna részükről.

CX300/CX400 erősen mélyemelt fülesek erre kihegyezve általánosan V karakter.

A TWS-ek túlnyomó többsége V, a mértéke változó, nagyon kevés ami nem az. Nagyjából az enyhébbre hangol V-s TWS van a F9 környékén.

TWS-ek többsége úgy 5-10e közti vezetékes kategóriában játszik, A legjobbak és általában legdrágábbak, mennek el a 15-20e-s vezetékesekig, de a BT maga minding korlátozó tényező lesz.

(#7723) patomi válasza ez_meg_emaz (#7720) üzenetére


patomi
őstag

Igen usa. Nem tudom lesz-e vám, majd kiderül. Valami tax volt az árban, szerintem hazai áfakulcs szerint.
Különbség van köztük, ahogy árban mennek fel tudásban is. Aszem a legdrágább BA+DD driverrel van szerelve. Német amazonon is megtalálhatóak. Kicsit drágábban.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7724) <Adamsky> válasza hcs57 (#7719) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Erről hallotatok már?" - persze.
FYI: EarFun Free Pro 2 - megnyerő

(#7725) vicze válasza patomi (#7723) üzenetére


vicze
félisten

Amazon.com global shippinges és eBay.com-nál aki az eBay global shippingjét használja, egyből felszámolódik a vám és a helyi ÁFA is, így a végösszegre nem kell fizess + spórolod a vámeljárás díját ami a legnagyobb költség általában.

(#7726) -NoVa- válasza vicze (#7722) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 3 revízióból a Pro Knowles armatúrákkal dolgozik, a nem pro és az SE csak az MMCX vs fix kábelben tér el. Enyhe V, teljesen élvezhető lenne, ha nem lenne benne egy erős magas tüske 7KHz-nél, amitől sziszeg és fémes kissé.

Attól még egy LC-BT1-el így is jobb lehet sétára, mint a legtöbb TWS.

(#7727) -NoVa- válasza ez_meg_emaz (#7718) üzenetére


-NoVa-
őstag

szerk, dupla

[ Szerkesztve ]

(#7728) Janaboy


Janaboy
veterán

Már egy jó ideje követem a topikot, de őszintén szólva nincs egyszerű helyzetben az ember, annyi variáció van és annyi féle igényt szolgálnak ki vele.

Nem rég meghallgattam egy Sony WH-1000XM2 (ami ugye egy BT-s fejhallgató) és persze szépen szólt, de nem kapott el az a wow faktor, hogy kell nekem.

Nagyon szívesen meghallgatnék egy ilyen Fiio F9-et ha ez már ilyen csúcsnak számít.
Meg persze egy XM4-et is :)

Janaboy

(#7729) hcs57 válasza <Adamsky> (#7724) üzenetére


hcs57
őstag

Az ottani 24$ kedvezmény akcióra gondoltam, nem az itteni játékra..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7730) ez_meg_emaz válasza -NoVa- (#7726) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Sima F9-em van. Nekem egyelőre kb eddig tart az igényességem. Nálam ez a top most :DDD

(#7731) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Az asszony lenyúlta a Life P3-am, igy ideje komolyabbra váltani nagyon meg voltam vele elegedve elso fules letere. Az elmult 3 honapban jott ki valami best buy 30k-ig? Vagy marad a ComfoBuds Pro?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#7732) ez_meg_emaz válasza vicze (#7722) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi az infokat. :R
Kicsit viszont átfogalmazom a dolgot: Van az irodában egy JBL TUNE700BT fejhallgatóm (céges cucc), pont ezért úgy voltam vele, hogy ingyé jó az is.... szkeptikus is voltam, de rohadjak meg tetszik a hangzása. Nem egy F9, de nekem amire kell (kizárni az irodai zajokat és spotify-t hallgatni) éppen jó.

Na akkor úgy kérdezném, hogy melyik TWS fülhallgató üti meg legalább a JBL TUNE700BT szintet, mert az már jó lenne. Ha fullos TWS-t akarnék akkor a Sony WF1000XM4-et nézegetném, de sétálgatni egy kicsi, praktikus, megbízható, (számomra) tűrhetően megszólaló valami kéne.

Ennek fényében a Sennheiser, Klipsch T5, Soundpeats H1 trióból valamelyik megfelelő lehet?
Esetleg egy JBL Live 300 vagy Lypertek SoundFree S20?

(#7733) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, a 3 fülesről mi a véleményetek?
[link]
[link]
[link]
Egy SM E10BT-nek keresem a megfelelő utódját.
Melyiket ajánlanátok inkább?
Képbe került még a JBL/Yurbuds márka, mennyire ajánlott ebben az árkategóriában?

Előre is köszi az infókat dm

(#7734) RedCactus válasza dm1970 (#7733) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem mindegyik link sikerült...

(#7735) RazoR


RazoR
veterán

Újra előjött nálam a dili, játékra keresek PS5-höz a lehető legalacsonyabb latency-vel rendelkező TWS-t. Az Epos Hybrid lenne a felső plafon de ha van olcsóbb megoldás akkor az jó lenne. A BT-s aptX-es füleshez kellene egy hozzá passzoló BT adapter is. Köszi!

(#7736) Taybor válasza ez_meg_emaz (#7732) üzenetére


Taybor
tag

Egy ideje én is keresem az ár érték bajnokot 40-ig bezárólag. Elég sok külföldi tesztet és véleményt elolvastam. Ha az anc nem fontos akkor szerintem a Sennheiser cx true wireless(a cx400 idei kiadása) az egyik legjobb. Kipróbálni sajnos nem tudtam, jelenleg egy buds+ használok, de ehhez képest én nagy ugrást feltételezek hangminőségben...
Erositsen meg valaki nyugodtan ha van tapasztalat :)

(#7737) dm1970 válasza RedCactus (#7734) üzenetére


dm1970
tag

Köszi!
Sajnos nem ellenőriztem.
Pedig mindent ugyan úgy csináltam.
Akkor nem linkelünk. :))

Harman/Kardon FLY BT
Sennheiser CX 350BT
SoundMagic E11BT
Egy SM E10BT-nek keresem a megfelelő utódját.
Melyiket ajánlanátok inkább?
Képbe került még a JBL/Yurbuds márka, mennyire ajánlott ebben az árkategóriában?

Előre is köszi az infókat dm

(#7738) Bubesz90


Bubesz90
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni TWS választásban, mivel nem sok jelöltet találtam eddigi kereséseim során.

A fő szempont az lenne, hogy a hangerőt és mikrofon némítást lehessen vezérelni a fülesről. Jobban örülnék az érintéses vezérlésnek, de természetesen csak ha megbízhatóan működik. Plusz pont, ha testre szabható a vezérlés.

Nagyrészt értekezletek során használnám, de plusz pont, ha jó a zenei hangminőség is. (Főleg a rock skálán hallgatok alkuszikus könnyedtől a metálig sokmindent.) Feltételezem, hogy csapnivaló hangminőségű fülest amúgy sem fogtok ajánlani. :D

Kialakítást illetően félig nyitott fülest preferálnék, de jöhet in-ear is, ha ANC-s (ennek a kialakításnak csak ezzel a funkcióval látom értelmét esetemben).

A szárral rendelkező formák jobban tetszenek, remélem / gondolom a hangomat is jobban veszik, mint a gombóc alakúak.

Eddig a Fiil cc 2-ről (link) olvastam jókat, de fura a hangerő állítás (halkítás három koppal) és tudomásom szerint nincs lehetőség némításra.
Továbbá itt a fórumon ajánlotta <Adamsky> kolléga a Life P3-at, aminek testre szabható a vezérlése, de nem derült ki számomra, hogy tud-e némítani.

Az üzemidővel nem hiszem hogy gondom lesz.
Ár tekintetében bízok benne, hogy 50-ig bezárólag akad ilyen példány, de ha drágább, arról is tudni szeretnék.
Plusz, ha EU-ból jön (két hét múlva használnám).
Xiaomi Mi Note 10-em van.

Előre is köszönöm! :R

(#7739) Janaboy válasza Tamás9x (#7731) üzenetére


Janaboy
veterán

Szólj majd ha megvan az utód, meghallgatnam :D

Janaboy

(#7740) Tamás9x válasza Janaboy (#7739) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nemf elejtelek el nyugi :B

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#7741) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Vettem egy Haylou Gt6 fülest, mert olvastam, hogy többen ajánlották itt a fórumon. Kényelmes viselet számomra, de a hangja nem tetszik. Konkrétan olyan, mintha szinte zéró basszus lenne benne, a magasak meg nagyon kiemelve (konkrétan irritál). Ami azért fura, mert ketten is írták itt a fórumon, hogy elég a basszus, meg mintha elnyomná a tisztaságot. Én korábban egy VE Monk vezetékes fülest használtam (EQ nélkül), és annak a hangja tetszett, ahhoz hasonlítom. Van valami beállítási lehetőség, amit nem találok? Az egyes lejátszókban be tudtam állítani az EQ-t, hogy nagyjából jó legyen a hangja, de ez nem minden appban opció, plusz egyesével kell vele szórakoznom.
Még akár el is tudok állni a vásárlástól, ha esetleg tudtok ajánlani másik típust, ami hasonló kialakítású, és a hangja közelebb áll a Monkhoz (több basszus, kevesebb magas). Láttam itt Ramoskaatól a SOUNDPEATS TrueAir2 Wireless és az Edifier TWS 200-t, esetleg azok?

Köszi a segítséget.
D

(#7742) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali!

Ez vajon valós ár lehet? Vagy inkább úgy mondom, ez eredeti lehet?
Csak mert máshol kétszer ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#7743) patomi válasza DDA40X (#7742) üzenetére


patomi
őstag

Eddig megbízható oldal volt. Érdemes EU raktárat választani.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7744) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!
Redmi buds 3 pro-n gondolkodom. KB 23e.
Néztem a Samsung buds 2 pro is 48e.
Tud annyival többet a samsung mint az árkülönbség?

(#7745) Gubu0101 válasza Illesvik (#7744) üzenetére


Gubu0101
veterán

Samsung buds 2 most vettem 36-ert,arukereson ra kell keresni :D en kellemeset csalodtam.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#7746) maestro87 válasza tlala (#7711) üzenetére


maestro87
őstag

Én is ilyet kerestem múltkor, de sajnos még egyik füles se támogatja az Aptx LL szabványt. :(

(#7747) Fall-N válasza tlala (#7711) üzenetére


Fall-N
veterán

Fülhallgató az nincs, de fejhallgató viszont igen. Én azok között néznék körül. Topikja is van, igy esetleg kérdezd ott meg.

(#7748) LostData


LostData
csendes tag

Sziasztok!

10.000 Ft-ért (vagy nagyon max 15eFt) melyik vezeték nélküli fülhallgatót érdemes megvenni? Ennyiért melyik mondható tartósnak és melyiknek jó a hangzása? Külön jó pont, ha ez valami diszkrét, alig látható füles és/vagy lehet rajta a hangerőt szabályozni.

Köszi előre is :)

(#7749) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem vezeték nélküli fülhallgató választáshoz. Androidos telefonhoz.
Airpods jellegűt szeretnék (TWS amit nem kell a hallójáratba dugni). Nem vagyok otthon az audio világában, nem ismerem a márkákat.
A keretet 20 ezer Ft körül húznám meg, de ha van valami brutális minőségbeli ugrás 25-30 ezres ársávban, akkor belefér. Ha azt mondjátok, hogy 8-10 ezer körül is van ami ugyan azt nyújtja, akkor azzal is megelégszek.
Sokat használnám telefonálásra az egész napos zenehallgatás mellett. Legyen normális a mikrofonja is, mert zajos a munkakörnyezet.(jelenleg vezetékes megoldásként Earpods-t használok)

Ezt találtam, van tapasztalat? Megfelelő a minősége?
Xiaomi Redmi Buds 3 - 17 ezer Ft

Gondolom van valami ár-érték bajnok ársávonként. Valaki leírná ezeket? Melyik miért jó/jobb?
Csak ez a kialakítás jöhet szóba, mert a hallójáratba illeszkedős megoldásokat nem tudom elviselni 20-30 percnél tovább.

(#7750) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Azt tudja valaki, hogyha az Edifier shopból vásárolok, akkor arra még rájön az fideszadó meg a vám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.