Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) <Adamsky> válasza DonAttilas (#8049) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudnám kellően szabatosan kifejezni magam, ezért inkább bedobom ezt a link-et.
Nincs Discord-om, de ha jól veszem ki a szavaidból, akkor ez is ilyen voice-os (beszélgetős) cucc, amihez ugye aktív kell, hogy legyen a mikrofon. Az én tapasztalatom az, hogy az összes olyan bluetooth-os eszköz (fej-, fülhallgató, hangszóró) amiben van miki, Windows 10 alatt két külön(böző) eszközként jelenik meg. Van a "headset" mód, és a "sima" (lenn a kis hangszürüra kattintva lehet váltani). Előbbinél elérhető a mikrofon, de csak egy forrás, míg a másiknál nem, viszont több forrás is szólhat egyszerre.
A link-elt cikk épp erről szól. Pontosabban arról, hogy a 21H2 talán meghozza a (el)várt változást, és nem kell majd kompromisszumokat kötni.

(#8052) DonAttilas válasza <Adamsky> (#8051) üzenetére


DonAttilas
tag

Igen valószínűleg nálam is így van köszönöm. Akkor szerencsésnek mondhatom magam, hogy laptopom van és van benne beépített mikrofon. Erről tudok beszélni, és ha az összes forrásra van állítva a füles akkor más hangok is mennek. Kis kompromisszum, de amennyi előnnyel jár a vezeték nélküli füles bőven kompenzálja ezt a hibát, ha így meg tudom oldani :D

(#8053) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok,
adott egy Sony Bluetooth fülhallgató. Vezetés közben ha telefonálok es headsetkent használom, az akit hívok jelentős recsegest tapasztal a vonal tulvegen. Én ebből semmit nem tapasztalok. Több autóval és több telefonnal osszeparositva is ugyanúgy produkálja a hibát. Utcán, villamoson ez nem jön elő.
Tapasztalt már valaki hasonlót?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#8054) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan programot windows 10-re ami képes mutatni valós időben a BT füles akkú töltöttségét?
Köszönöm.

(#8055) Janaboy


Janaboy
veterán

Pár jó, olcsó deal a BB topikbol: [link]

Janaboy

(#8056) tomp


tomp
félisten

Eddig bírta a NeoBuds Pro...
Bal része szépen recseg. Már az IsoTek sem segít sőt azzal is brutálisan recseg. De csak a magas hangokkal.
Zenéknél is a mély az rendben van. Éneknél van gondja.

(#8057) <Adamsky> válasza tomp (#8056) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Honnan is vetted? Felvetted már az eladóval a kapcsolatot?
Ilyen bármelyik márkával előfordulhat. Szvsz. általánosítani nem szavad, és addig míg korrektül állnak a garanciális ügyintézéshez, leírni se.

(#8058) tomp válasza <Adamsky> (#8057) üzenetére


tomp
félisten

Semmi negatív érzelem nincs bennem a márka iránt. Amerikai amazonról vettem. Ma felveszem velük a kapcsolatot, hogy cserét kérek. Eszem ágában sincs elpártolni. Persze hibás darab bármiből beeshet.

(#8059) <Adamsky> válasza tomp (#8058) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Derengett, hogy amazon, de hogy a tengerentúlról? :Y
A "com"-on ennyivel olcsóbb vol, mint a "de"-n?
Kíváncsi leszek, hogy ez, hogyan lesz levezényelve.

(#8060) norby_42


norby_42
aktív tag

Megérkeztek a tip-ek a QCY T5-höz.
A trükk ugye az, hogy a dobozába nem fér be akármi. A győztes a BGVP A08M lett, ezzel rendesen működik, és a hangja sokkal jobb lett, kb mint az X3.

Eat pasta, run fasta

(#8061) tomp válasza <Adamsky> (#8059) üzenetére


tomp
félisten

Németen nem volt. Amerikairól meg mindennel együtt 59ezer volt 1hét alatt.
Kíváncsi vagyok garanciás szállításnál kell e fizetnem vagy az amazon fizeti.

(#8062) patomi válasza <Adamsky> (#8057) üzenetére


patomi
őstag

No meg le is esett. Az sem tett jót neki. Fiam heti min. egyszer leejti valamelyik oldalát a tws1 pro-nak. Kíváncsi vagyok meddig bírja. :D

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8063) blueye válasza patomi (#8062) üzenetére


blueye
veterán

Kertben, kutyazashoz a Honor Choice van nalam altalaban, sokat esik, eddig nagyon jol birja.

(#8064) patomi válasza norby_42 (#8060) üzenetére


patomi
őstag

Én a W szériából vettem mert alacsonyabb. Bevált.

blueye.. lehet az övé rosszul esett, plusz van benne egy armatura is

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8065) tomp válasza <Adamsky> (#8059) üzenetére


tomp
félisten

Lehet majd csak januárban csinálom meg mert ugye jönnek az ünnepek aztán a futár cégek is megállnak.
Most elővettem a fülest és tökéletes. Semmi recsegés. Ki érti ezt.
Lehet ilyen driver+armatúra meghibásodás?
Délután bekapcsolás után rögtön baja volt. Elraktam. Most meg semmi hibája. Magas hangok is rendben vannak. Szépen tisztán szólnak a balban is. :F

(#8066) norby_42 válasza patomi (#8064) üzenetére


norby_42
aktív tag

Érdekes, azzal nagyon nem tetszik a hangja

Eat pasta, run fasta

(#8067) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok,

~10 ezer Ft Környékén keresek vezeték nélküli fülhallgatót. Leginkább zenehallgatásra lenne használva, de néha utcán telefonálásra is.

Ezt a kettő típust néztem ki:
Xiaomi Realme Buds Air 2 Neo
LAMAX Dots2

Talán a sok és inkább pozitív értékelések közül én a Lamax felé húzok.
Mi a véleményetek róla. Ebben az árkategóriában érdemes őket választani? Esetleg tudtok jobbat?

Előre is köszönöm!

You can walk straight through hell with a smile

(#8068) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Pár review-t és tesztet átolvasva eljutottam oda, hogy pontosan nem tudom mit vegyek. Jabra 75t/85t egy arany középútnak felel meg 40-50k kategóriában, de Reddit-en és amazonon is sokan panaszkodnak a meghibásodási arányra, legtöbb embernél 1 évet sem bírt. Ennyi pénzért ezt erősnek tartanám. Mi marad? Sony WF-1000XM3 de ezt picivel gyengébbnek írják mindenben, mint a Jabra-t. Anker és Bose ami pl RTINGS-en kiemelt figyelmet kapott, a top10-ben szerepel.

A Jabra-val kapcsolatban az új Elite 7 Pro-nál is sokan panaszkodnak, hogy olyan feature-ket nem tud, amit a 75t tudott alapból.

(#8069) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
[LG TONE Free HBS-FN6] vagy esetleg [1More Comfobuds Pro ]
?

[ Szerkesztve ]

(#8070) blueye válasza _NCT (#8068) üzenetére


blueye
veterán

(#8071) hkari válasza blueye (#8070) üzenetére


hkari
őstag

Vagy csomó ember hirdeti akár 20 tól is. Kettőt lehet venni alza áron :DDD

(#8072) _NCT válasza blueye (#8070) üzenetére


_NCT
őstag

Szerintem a 75t már nem ér ennyit, akkor inkább az upgrade-et venném, 85t (lehet ez is lesz a befutó). Igazából ha bezuhanna a 75t ára valahova 40k környékére, azt venném, erre várok karácsony előtt.

(#8073) blueye válasza _NCT (#8072) üzenetére


blueye
veterán

OK, en csak a dilemmat probaltam megoldani. :)
En is itt vettem HAn a 75t-t fele ennyiert.

(#8074) _NCT válasza blueye (#8073) üzenetére


_NCT
őstag

Pont azért nem vennék használtan ilyen terméket, amiért nem veszik vissza általában a boltban. Tudom, ha finnyás vagyok fizessek, viszont most a lehetőségekhez képest próbálom a legjobb választást hozni.

(#8075) blueye válasza _NCT (#8074) üzenetére


blueye
veterán

Nem volt hasznalt amit vettem, "0 km"-es volt. :)

A sajatjaimat is rendszeresen pucolom ha hasznaltat vennek azt is lehet pont ugy fertotleniteni de ez nyilvan egyeni dontes.

[ Szerkesztve ]

(#8076) hkari válasza _NCT (#8072) üzenetére


hkari
őstag

Én is megrendeltem a 85T-t emag akcióban, aztán lemondtam mert nagyon sok tesztben azt olvastam hogy inkább visszalépés.

(#8077) _NCT válasza hkari (#8076) üzenetére


_NCT
őstag

Sok helyen azt írják jobb, van ahol azt, hogy visszalépés…Most kinek higgyen az ember….85t tudja a wireless töltést, jobb anc, nagyobb driver, de nehezebb és “csak” ipx4-et tud….No meg amazonon szidták sokan, hogy elromlott több darab is viszonylag hamar…. 75t könnyebb, jobban illeszkedik, aki sportol is, annak ajánlják, anc-t tud legutóbbi fw-el, de nem olyan jó, mint 85t-nél, zenére meg szubjektív.

Whathifi,rtings, amazon, reddit ezeket néztem…Hol érdemes még nézelődni?

(#8078) Janaboy válasza _NCT (#8077) üzenetére


Janaboy
veterán

Az a baj ezzel az egésszel, hogy nem tud senki dönteni helyetted.
Én már egy ideje követem a topikot és sokan idedobjak hogy ez a keret vagy pár modellt ideirnak és melyik a legjobb.
De válaszok nincsenek, hogy is lennének. Leirhatja valaki ha van neki hogy mi a tapasztalata, de az nem jelenti hogy neked is tetszeni fog az eszköz.
Így támaszkodsz mások szubjektív véleményére és persze a nyers adatokra.
Így hogy vissza sem küldhető ha nem tetszik, egy jó kis sakk-matt helyzet :)

Janaboy

(#8079) hkari válasza _NCT (#8077) üzenetére


hkari
őstag

Ez így van. Tény hogy mindenhol mást írnak. Nekem az volt a döntés oka hogy 20.000 Ft ért vettem egy 75T-t. És ha még jobb is picivel a 85T, ami kicsit sem egyértelmű, akkor sem ér 3x annyi pénzt.

De hogy még jobban összezavarjalak, pusztán hangra még mindig jobban tetszik a FIIL T1 XS.

[ Szerkesztve ]

(#8080) RIC5I


RIC5I
tag

Sziasztok sajnos a Sony wf 1000xm3 mam aksija már 1 órát is alig bír anc nélkül és már lejárt a garancia így úgy döntöttem új TWS fülessel lepném meg magam karácsonyra sajnos a kicsi fülem miatt az Sony wf 1000xm4 nem lenne jó választás így alternatívát keresek

Ár : Max 100.000
Fő szempont: felső kategóriás hangzás, és kényelmes stabil elhelyezkedés a fülben.
Samsung Galaxy Note10+ al lenne használva

az xm3 majd hogy nem tökéletes volt viszonyt a fülembe iszonyat instabil és nagyon nem volt biztonság érzetem vele , illetve ha lehetséges lépnék szintet funkciók, hangzás terén de ha minden kötél szakad veszek egy új xm3 mat ha nem találnánk alternatívát

aki tud tippel segítségél szolgálni azt nagyon szépen meg köszönnöm :R

[ Szerkesztve ]

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#8081) fido válasza RIC5I (#8080) üzenetére


fido
csendes újonc

Szia, nekem ugyanilyen fülhallgatóm van és ez is nagyon hamar lemerül. Én megpróbálom kicserélni benne az akkumulátorokat.

(#8082) _NCT válasza fido (#8081) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi srácok, hogy ezt leírtátok, ő lett volna a másik kinézettem, de akkor mégsem. Azért erős, hogy ezek a kütyük ilyen árban ennyit bírnak.

(#8083) kaszibat válasza hkari (#8079) üzenetére


kaszibat
tag

Ez az infó nekem nagyon hasznos volt. Akkor küzdök tovább a Fiil T1 xs gyors merülés hibájával, mert nem látok ennél jobb alternatívát jelenleg. A Jabra csak a telefonálás közbeni jobb hangminőség reménye miatt érdekelt volna, de a zenehallgatás az elsődleges szempont és ezen a téren nagyon szuper a Fiil. Köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#8084) hkari válasza kaszibat (#8083) üzenetére


hkari
őstag

Örülök hogy jól jött. A FIIL-nek nagyon szép a hangképe. Ezt eddig is hallottam, de most hogy gondoltam picit tovább lépek most derült ki igazán hogy mennyire... :D 1 héten belül vettem meg a Jabrát, és egy Sabbat E12 Ultrát. Az én füles szerint mind a kettőt megeszi. A Sabbatnak egy előnyét látom, hogy nekem nagyon kényelmes. De az interneten terjedő legendás mélye pl sokkal gyengébb mint a Fiilnek. Puffog puffog, de olyan mintha nem menne elég mélyre.

(#8085) kaszibat válasza hkari (#8084) üzenetére


kaszibat
tag

Igen, a mélye és igazából a közép és magas részletessége is tetszik nagyon. Kár, hogy van ez a bal oldali füles állandó merülés problémája, amit anno, ha emlékszel, veled is beszéltünk. (Ha benne vannak a fülesek a dobozban, akkor állandóan világít a zöld led rajta.)
Minden hasonló összehasonlítást szívesen olvasnék tőled, ha kísérletezel, hogy van-e jobb valamiben a Fiil-nél. :R

(#8086) kbyte1024 válasza Fall-N (#100) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ha esetleg valakit érdekel majd,jön egy BlitzWolf®ModellBW-FYE15 és egy JBL LIVE PRO+ TWS. Ha valakit érdekel írok majd róla véleményt.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8087) _NCT válasza hkari (#8084) üzenetére


_NCT
őstag

Nem zavartál össze, igazából én is köszönöm, mert ennyi pénzért viszont elgondolkodtató, jó alternatíva lehet (ez is ANC-s vagy amazon írta el?).

(#8088) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok!

Megadta magát a JBL Free X fülesem bal oldali darabja. Tudnék hozzá venni egy másikat, de valamiért nem kapcsolódtak össze egymással. Valaki tudna rá megoldást? :U
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#8089) blueye válasza Gabi 8906 (#8088) üzenetére


blueye
veterán

Ezt probaltad?
[reset-jbl-free-x]

(#8090) (ex)Cat válasza kbyte1024 (#8086) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mindenképp!

(#8091) hkari válasza kaszibat (#8085) üzenetére


hkari
őstag

Ami eddig tuti gyengébb számomra nála: EDIFIER TWSNB2, Jabra 75T, Sabbat E12 Ultra, Galaxy Buds

Én is szívesen veszem ha van valakinek ötlete, mi az amire érdemes továbblépni. Meleg hangzású, erősebb méllyel rendelkező, de nem basshead fülest keresek :D ANC nem érdekel, előny ha bőven van benne hangerő :)

(#8092) Janaboy válasza hkari (#8079) üzenetére


Janaboy
veterán

Olyan kár hogy ez a Fiil T1 XS ilyen szár nélküli kialakítású, pedig simán megrendeltem volna, de nem szeretem ezt a kialakítást, pedig a hangjára nagyon kíváncsi lennék.

Janaboy

(#8093) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyik Xiaomi fülhallgatót válasszam?
Nincs nagy elvárásom, bluetoothos legyen, aptx -es, hogy ne csússzon a hang, ha a TV-re csatlakozva hallgatnám a konzol hangját pl., max 10 EFt környékén. Ja és ne a fülbe dugós verzió, mert azokkal csak a gondom van, mindig kiesik a fülemből, bármelyik gumit is teszem rá. ( Főleg ha rágok. :) ).
Esetleg nincs valahol olyan lista, mely Xiaomi fülhallgatók aptx -esek?

Köszi a segítséget előre is!

(#8094) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#8093) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Találtam egy ilyet közben: https://xiaomi-store.hu/hu/fejhallgato/2007-haylou-moripods-tws-blue--6971664930986.html
[link]

Viszont eszembe jutott, hogy a TV bluetooth 4.2 -es csak, attól még jobb lesz nekem a késleltetés az aptx miatt vagy ez csak 5.0 -tól lenne érezhető?

(#8095) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Valaki tudja, hogy a galaxy buds füles kompatibilis iphone 7-tel? Vagy iphone 7-hez milyen vezetékmentes füles ajánlotok?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8096) patomi válasza MikeWazowski (#8095) üzenetére


patomi
őstag

Persze, működni fog. Én buds-ot iPaddel használom időnként teljesen ok.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8097) Druantia


Druantia
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, dilemmázok pár füles közt.
Beszélgetésre használnám, valamint városban és sport közben zenehallgatásra - szóval fontos lenne a zenei hangminősége is.

Elég sok tesztet és hozzászólást olvastam a témában, azok alapján amiket kinéztem:

JBL Under Armour Flash X
Jabra Elite Active 75T
Jabra Elite 7 Pro

Talán a legutóbbi felé hajlok leginkább, leírások alapján az tűnt a legjobban, de kíváncsi lennék a véleményetekre - vagy ha hasonló minőségben ajánlanátok mást, szívesen fogadom.

Köszi! :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#8098) Druantia válasza Druantia (#8097) üzenetére


Druantia
csendes tag

A Sony WF-1000XM4 lemaradt :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#8099) MikeWazowski válasza patomi (#8096) üzenetére


MikeWazowski
addikt

köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8100) <Adamsky> válasza Druantia (#8097) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha nem csak magyarországi beszerzés játszik, akkor én melegen ajánlom a Soundcore Liberty 3 PRO-t. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.