Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) patomi válasza Fall-N (#7549) üzenetére


patomi
őstag

Nem is vettem annak. ...Nagyon jó példa a Fiio fw1 knowles BA-val, amit rettentően félre hangoltak szerintem. Nem is "drága" és minőségi cucc, de sajnos a hangja kissé sötét, bár tiszta. Nagyon kevés magassal. Hiába az aptx. De volt edifier tws nb2 is ami SBC only. Mégis jól szólt, nagyon jó ANC-vel. Tény, hogy illesztéket kellett cserélnem rajta.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7552) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok,

Akinek van airpods pro-ja mondana egy pár szót róla? Sok tesztes videót láttam de valaki aztmondja, hogy jó és valaki azt mondja, hogy nem jó. Iphone-hoz kellene.

70k-ig mi lenne a legjobb választás? Iphone-hoz csak az airpods lenne jó?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7553) blueye válasza Saskakas18 (#7552) üzenetére


blueye
veterán

(#7554) patomi válasza Saskakas18 (#7552) üzenetére


patomi
őstag

40-70k közt nehezebb bakot lőni mint alatta. Ha belefér és nem fáj, simán airpods pro.

blueye,,, várj, pro, nem sima

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7555) blueye válasza patomi (#7554) üzenetére


blueye
veterán

Igaz, en erre reagaltam: "Iphone-hoz csak az airpods lenne jó?"

(#7556) tomp válasza laskr99 (#7514) üzenetére


tomp
félisten

Bejáratás után a basszus finomodni fog! A cicergés LHDC-vel megszűnik! :)

(#7557) Pug válasza ollie (#7546) üzenetére


Pug
veterán

Nekem pl az vezerles teljesen dijnyertes buds eseten, jobban megszoktam, mint a jabra-et... izlesek es pofonok ;)

(#7558) blueye válasza Pug (#7557) üzenetére


blueye
veterán

Nem tisztem vedeni a Jabrat (alig hasznaltam meg) de nagyon szemelyre lehet szabni az app-pal.

(#7559) ollie válasza Pug (#7557) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ámen.

***

(#7560) Saskakas18 válasza patomi (#7554) üzenetére


Saskakas18
tag

De van jobb alternatíva airpods pro helyett? Iphone csak airpodsal kommunikál jól?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7561) patomi válasza Saskakas18 (#7560) üzenetére


patomi
őstag

Nagyon sok jó alternatíva van. Pár oldalt vissza olvasva is találsz néhány fülest. De apple mellé az airpodsot javaslom.
Ha mégis más, akkor Jabra, Samu, Sony vonalon keresgélnék.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7562) -NoVa- válasza Saskakas18 (#7560) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sógor Sennheiser TW2-t használ iPhonehoz elégedetten, valami akcióban jó áron nen hagyta ott. USA-ban néha akadnak valódi akciók is még.

(#7563) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli fülest keresek, elsősorban NEM TWS-t(de nem zárom ki),munkába járáshoz, nagyjából 30e Ft-ig.

Mi a bestbuy ebben az árkategóriában?

Ezeket néztem:
Focal Sphear wireless ~25e
Harman Kardon Fly bt ~30e
Marshall Minor II BT ~30e
Mee Audio m6 pro ~30e

TWS:
Sennheiser cx400bt ~ 37e
Panasonic RZ-S500W ~ 28e
Lypertek Tevi ~40e

Esetleg más?

Köszi

(#7564) hajbel válasza kurucz24 (#7563) üzenetére


hajbel
addikt

TWS-ek közül, ha kiegyenlített fülest keresel, pl. alter, rock, blues, akusztikus zenére, akkor Tevi, ha több basszus kell, Sennheiser, ha fontos az aktív zajszűrés, akkor Pana. Egyikkel sem lősz nagyon mellé. Összességében hangminőség tekintetében a legjobb, legkiegyensúlyozottabb a Senny, a Tevinél egyeseknek hiányozhat a szub-basszus.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7565) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Megérkezett hozzám a H1.

Egy olyan fülest szerettem volna a H1 személyében, ami ötvözi a Sonic basszusát a TWS1 Pro kényelmével, hangerejével és tiszta hangjával.
Kinézet nálam 5*.
Semmi hivalkodás, szép letisztult, minőségi.
A kapcsolódás azonnali és atom stabil.
Az érintőgombok nem annyira érzékenyek, mint a Pro-nál, ami nekem plusz pont.
Hangzásban azt kaptam, amit vártam(4-5 óra járatás után).
Basszusban nincs annyi benne, mint a Sonicban, de bőven odavág, ha kell és nem csak az alsó frekvenciák dominálnak.
Minden a helyén van.
Tisztaságban veri a Pro-t is.
Sehol egy recsegés a basszusnál, éneknél, vagy zongoránál.
A közép és magas tartományokat is szépen szólaltatja meg.
Összességében nagyon szépen szól.
Nyugodt szívvel ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#7566) patomi válasza bombibmw (#7565) üzenetére


patomi
őstag

Szép darab. Szemeztem vele, de eddig minden soundpeatsnek több volt a basszusa mint amennyi jól esik nekem. Honnan sikerült venni? Ali, amazon?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7567) bombibmw válasza patomi (#7566) üzenetére


bombibmw
veterán

Alin vettem.
A Sonic féle basszus már nekem is sok és az EQ se nagyon segít rajta.
Ez egy kicsit moderáltabb és hangban sokkal részletesebb, mint az eddigiek.
Mondanám, hogy hifisen szól, de azért ez még nem a legteteje, mégha a Soundpeats királya is.
Ami nekem nagyon tetszik, az a tisztasága.
Tényleg semmi recsegés, fehér zaj nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7568) patomi válasza bombibmw (#7567) üzenetére


patomi
őstag

Olvastam teszteket és dicsérik. Ezek szerint tényleg jól eltalált darab lett.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7569) Illesvik válasza kurucz24 (#7563) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!

Ezek az érintés vezérelt TWS fülesek hogy viselik ha a fülemre húzom a téli sapkát?
Érdemesebb lenne fizikai gombosat nézni?

Üdv V.

(#7570) valeno válasza Illesvik (#7569) üzenetére


valeno
tag

Szia,
Nekem egy edifier x3 van, most már sapkával használom de eddig soha nem érzékelte a sapkát.

(#7571) blueye válasza valeno (#7570) üzenetére


blueye
veterán

Igy van, nem erzekeli a sapkat sem es az erintest sem :)

(#7572) hallgi


hallgi
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 3 hete elkezdtem biciklivel munkába járni, az út olyan 25 perc. Vezeték nélküli fülest keresnék, hogy ne kelljen a zsebemben turkálni hívás fogadáshoz, és hallgassak menet közben egy kis zenét. Csak az egyik fülemet dugnám be, hogy ne zárjam ki a külvilágot. Sapi alá lesz ebben a hidegebb időben, nem tudom mennyire szorítaná be a fülembe. Elkezdtem körülnézegetni, de mivel eddig csak vezetékes füleseim voltak, kicsit elvesztem a kínálatban. Max olyan 30-40 dollárt szánnék rá. A következőket néztem eddig:
Redmi Airdots Basic 2
Honor Choice True
Xiaomi Haylou W1
Mpow M30
EDIFIER TWS1 Pro - ez már 50 dollár körül van.

Köszönöm a tippeket előre is!

(#7573) Illesvik válasza blueye (#7571) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Köszönöm

(#7574) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok, lett az Edifier X5-nek újabb verziója? A hivatalos Edifier oldalon másképpen néz ki, mint amit én is meg itt a fórumon mások is vettek.

Másik kérdésem az lenne az mitől függ, hogy egy bluetooth fülest egyszerre több készülékhez is lehet csatlakoztatni? Haverom KZ-je egyszerre 2 készülékhez van csatlakozva (laptop, és mobil) nekem folyton újra kell csatlakoztatnom az Edifier-t ha készüléket váltok.

(#7575) <Adamsky> válasza Onderon (#7574) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... az mitől függ, hogy egy bluetooth fülest egyszerre több készülékhez is lehet csatlakoztatni?"
Attól, hogy tudja-e a multipoint-ot (ez a funkció neve).

(#7576) cs_dy válasza vicze (#6766) üzenetére


cs_dy
tag

És nem vízálló van 30k alatt?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#7577) ollie válasza Onderon (#7574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alig létezik TWS, ami tudja a multipoint- ot, a jabra-k ilyenek például.

***

(#7578) <Adamsky> válasza ollie (#7577) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és a Liberty 3 Pro :K

(#7579) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Youtube videó nézésre, és telefonálásra keresek fülest 10-20 között.
[Xiaomi Haylou W1 ] Ez megfelelhet nekem erre a célra?
[Edifier TWS1 Pro Vagy inkább az Edifier?
Köszönöm

1.4 T-jet M32

(#7580) RedCactus válasza erik365 (#7579) üzenetére


RedCactus
senior tag

Mindkettő jó választás, talán a kialakítás az ami döntő lehet, na meg az ár. Ez alapján én a Haylou-ra szavazok, bár az Edifier meg tovább bírja. De ez csak a saját véleményem...

(#7581) erik365 válasza RedCactus (#7580) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, tökéletes lesz akkor számomra a Haylou.

1.4 T-jet M32

(#7582) patomi válasza erik365 (#7581) üzenetére


patomi
őstag

Érdemes teszteket olvasni, a haylounak szidják a magasait. Esetleg az x5 [link] is jó lehet erre.
Ha mégis a haylout veszed írj pár sort róla.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7583) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Na pont ma délután rendeltem kolléganő fiának egy Haylou GT1 Plus-t.
Visszaolvasgatva ez volt ajánlva a low latency miatt és a hangminőségre is korrekt jelző volt ennyi pénzért. A srác sokat játszik és a youtube is befigyel, szóval a késleltetési idő volt az egyik szempont. Itt is rosszak a magasak? Mert ha ennyi pénzért van alternatíva ami jobb ezekhez a kritériumokhoz, akkor order cancel még lehetséges.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#7584) RedCactus válasza Roland8622 (#7583) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nyugi, teljesen jó választás volt. Mi baj lenne a magasakkal? Nem is értettem/értem.

(#7585) Roland8622 válasza RedCactus (#7584) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm, akkor marad.Felettem hozták szóba, de lehet benéztem és a másik modellre / W1/ írták.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#7586) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Szerintetek Buds2 vagy Buds Pro vagy Sony WF1000XM4?
Illetve hol érdemes megvenni? Olvastam itt a Samsungra valami kupont, az él még?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#7587) vicze válasza Gabbana (#7586) üzenetére


vicze
félisten

Sony WF1000XM4.

(#7588) Onderon válasza ollie (#7577) üzenetére


Onderon
senior tag

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#7589) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Van valakinek tapasztalata a BlitzWolf® BW-FYE15-el kapcsolatban?

(#7590) <Adamsky> válasza Gabbana (#7586) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én felvenném a listára a Soundcore Liberty 3 Pro-t (a többit pedig kihúznám :D )

#7589 Hauptmann
Tapasztalatom nincs, de az itt olvasottak alapján én kerülném. Ugyan van egy hybrid vezetékes BlitzWolf-om, - amit szeretek, - de ezt a FYE15-öt kóklerségnek tartom. 3db dinamikus meghajtó (minek?) 10e Ft alatti ár? Olvastad, hogy a gyártó szerint az üzemidő 4 óra?

(#7591) tisn


tisn
addikt

koszonom a jabra 75t tippet, hozzaszolasokat. nagyon elegedett vagyok vele, bar nem akartam ennyit kolteni csak futashoz hasznalt eszkozre, de nagyon bevalt. hang kituno, kapcsolat stabil az orammal (a xiaomi itt bukott meg), szilardan ul a fulben a kozepes haranggal (az edifier azert csak kiesett mindig).

kezeles is kenyelmes, es amitol legjobban feltem a fulzsirproblema, az a gumiharang pocogtetesevel megoldva. (kihullik belole, nem kell alkohollal tisztiani)

(#7592) Morris válasza tisn (#7591) üzenetére


Morris
veterán

A hívott fél hogy hall? Nagyon összeszedi a környezeti zajokat a mikrofon?

(#7593) tisn válasza Morris (#7592) üzenetére


tisn
addikt

nem telefonalok vele soha, telefon sincs nalam, futni hasznalom.

(#7594) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, sport fülest keresnék, mikrofonnal, lehetőleg kampóval. Szemüveg szárával azért férjenek meg (ez kb megvan a T17-el) és ne nagyon lógjon ki a fülből (szélzaj miatt). Most egy Haylou T17 van nálam, kb jó lenne (hangra kicsit lusta, de minőségi zenehallgatásra van rendes füles), de az appja vérlázítóan pocsék, és nem győzött meg hogy stabilan fülben fog maradni (csak közepes harang van hozzá, lehet hogy a kicsi kellene, mert egy kicsit kimozdul).
Nem baj ha nem izolál nagyon (sőt). Hangra naturális, flat lenne a preferált, de mivel nem nagyon költenék 10-15nél többet rá, ez gondolom úgyis bukó.
Asszem ennyi; emagon keresek (kupon végett) elsősorban, van pár ami elvileg jó is lehet, de gondoltam tudtok irányt mutatni miket keressek :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7595) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Napot. Van egy JBL Tune 110 BT fülhallgatóm. A problémám vele a következő: 2 online játékban(The Division és The Division 2) teljesen használhatatlan, ha be van kapcsolva a játékban a mikrofon használat, akkor iszonyatosan torzá válik az egész játékhang. Viszont a más játékokban illetve programokban ezt nem tapasztaltam(Windows 11, MediaPlayerClassic,Cyberpunk2077, Diablo3) továbbá telefonnal használva sem tapasztalom ezt a jelenséget. Amúgy az is normális, hogy a Windows a BT mikrofont monó 8bites 16kHz-es hanggal képes csak működni? Ez a füles ennyire rossz minőségű, vagy kifoghattam egy hibásat?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7596) vicze válasza st3v3np3t3r (#7595) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben mikrofont is használsz, nem A2DP profil van használva audióra, hanem HFP. Ez a kétirányú kommunikáció és a késeltetés alacsonyan tartása miatt le van korlátozva a jelentősen A2DP-hez képest.

"mikrofont monó 8bites 16kHz-es hanggal képes csak működni?"
Nem azért de egy mikrofon min működjön? Ez már amúgy a magasabb minőségű mikrofon profil.

(#7597) st3v3np3t3r válasza vicze (#7596) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

"mikrofont monó 8bites 16kHz-es hanggal képes csak működni?"
Nem azért de egy mikrofon min működjön? Ez már amúgy a magasabb minőségű mikrofon profil.
Tehát a 8bit az magasabb minőség? én ezt úgy olvastam sok helyen, hogy ez a legalja minőség, ennél csak jobb minőség van. Nem a mintavételezési frekvencia számít, hanem bitmélység is, mert az is befolyásolja a minőséget, nem is kicsit.

Van egy Hama Calypso fejhallgatóm is... azzal nem produkálja a hibát, de még is monó 16bit 8000Hz-en(Telefon minőség*) megy...ezzel szemben a JBL mono 8Bit 16000Hz(Szalagos kazetta minőség*)
*Windows szerint
Ugyan ez a Hama Calypso vezetékkel összekötve egy bóvli analóg mikrofonnal(utoljára ilyen mikrofont egy Panasonic GD50-ben láttam :DDD) és azzal 2csatorna 16bit 48000Hz-en megy.

DE nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egy márkásabb BT fülessel nem megy normálisan ez a funkció, a bóvlibbal meg megy, igaz, a kimeneti hang is sajnos a mikrofon minőségéhez igazodik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7598) vicze válasza st3v3np3t3r (#7597) üzenetére


vicze
félisten

16kHz számít hangátvitel szempontjából mivel ennél átviszi normálisan a beszédhangot. 8kHz ami az alacsonyabb minőség ott eléggé rossz már a beszéd átvitele. A bitmélység kb. lényegtelen ebben az esetben, csak az SNR-t és a DRC-t határozza meg, beszédhangnál ez lényegtelen.
Lehetne 16bit 16kHz TWS-en, túlságosan nem számít beszéd minőség szempontjából.

"vezetékkel összekötve"
Vezetékes kapcsolatnak semmi köze a BT-hez.

De összességében, igen a te TWS-ed valamiért csak azt a profilt tudja(HFP-en belül). Semmi garancia nincs, hogy másik jobbat fog tudni. A BT ilyen.
Saját TWS-eim többsége 16bit 16kHz-t tud de van ami 8bit-et.

[ Szerkesztve ]

(#7599) st3v3np3t3r válasza vicze (#7598) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor marad a drótos használat a Hamával.

:R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7600) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Milyen fülest ajánlanátok a következő igényekhez:
Ár: max 13000ft
Klasszikustól rockon át a jazzig mindent hallgatok.
Nem baj, ha a környezeti zajokat beengedi. (Futásnál és ritkán de bringán is használnám.)

Eddig 2-t néztem:
xiaomi basic 2
edifier x3 (Múltkor akcióban 13e körül volt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.