Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) blueye válasza Capt.Obvius (#8200) üzenetére


blueye
veterán

OK, lehet h tul regota vagyok itt de ez mar sokszor felmerult.

(#8202) doddencs válasza doddencs (#8191) üzenetére


doddencs
senior tag

Két típust néztem ki, Sony WF-C500 illetve Jabra Elite 3. Melyik az ajánlottabb?

(#8203) krisztianAMG válasza Capt.Obvius (#8196) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Edifier NeoBuds Pro-hoz 6+1 meretet adnak. A baratnomnek is nagyon szuk a hallojarata, de a legkisebb pont jo volt neki (ami tenyleg kicsi). Nekem a legjobban a zold "meret" valt be, ami valahol a kek es a sarga kozt van feluton.
Annyi baja van, hogy 35k-ba nem fog beleferni.

(#8204) Capt.Obvius válasza krisztianAMG (#8203) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszi a választ.

Hát nem is az ár a lényeg, csak tényleg passzoljon a fülébe és ne essen ki, ne nyomja. Mennyire stabil és milyen hangja van?

Most már ezeket néztem az említett Edifier mellett:

- Sony True Wireless WF-C500 - talán ez az ami könnyű és picike :)
- EarFun Free Pro
- Soundcore Liberty 2 Pro
- Sony True Wireless WF-SP800N

Van a listában olyan is ami nem kimondottan kicsi, de van gumírozott rész ami ott tartja.

Nagyon nehéz választani Neki ilyet :)

(#8205) <Adamsky> válasza Capt.Obvius (#8204) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia!

Ez egy kutya nehéz dolog, mert ugye próbálgatni sehol sem lehet ...
(ezért is nagy biznisz a TWS, de ez most egy másik sztori)

Szigorúan szubj. vélemény (úgy, hogy NeoBuds Pro-m nincs, de van egy Liberty 3 Pro-m).
Én utóbbit kényelmesebbnek gondolom, ill. úgy képzelem, hogy tágabb határok között konfigurálható a viselete.

A NeoBuds Pro-nak itt van ez a "bumszli". Ennek a mérete adott. Míg a Liberty 3 Pro-nál ez nincs, ill. egy cserélhető támasztékkal teljesen testreszabható.

A két füles között a hangzás minőségét illetően - a YT-s review-k alapján - nincs jelentős különbség (talán a Liberty 3 Pro kicsit "mélyebbre megy").
Látom nézted a Liberty 2 Pro-t. Az kétségtelenül olcsóbb, és az sem egy rossz füles, de ez az új, nagyon sokat javult az elődhöz képest, és sokkal kevésbé áll ki a fülből.

Árban már sajnos jócskán 35e Ft felett járunk, de nekem sajnos nincs más fülessel tapasztalatom.

... ill. de a EarFun Free Pro. Nekem régi telefonnal (4.2-es bt.) szakadozott vele a hang. Maga a füles egyébként tényleg kicsi (talán a legkisebb, amit eddig láttam), de pl. a hozzá adott harangok nem túl minőségiek. Nekem pl. sehogy sem - vagy nagyon ritkán - zárt 100%-osan.
Plusz maga a füles minősége sem az a "top-notch". Annak ellenére, hogy nagyon vigyáztam rá, az egyik ilyen gumiharang csere alkalmával leeset a vetőcső végén lévő kis "textil". Még szerencse, hogy megtaláltam, és vissza tudtam ragasztani.

Esetleg egy tipp a WF-C500-ra. Egy fórumtársnak bejött: " ... simán bent maradnak egy lány fülében is és hosszabb távon is ..."

[ Szerkesztve ]

(#8206) Capt.Obvius válasza <Adamsky> (#8205) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszi a helpet :)

Szóval ez a Liberty 3 Pro tényleg jó választás lehet? Tetszik, hogy még a gumigyűrű is cserélhető.
A Sony is baba lehet, de nehéz választani :)

(#8207) patomi


patomi
őstag

Újra akciós a HiBy WH2 DD verzió 79$ [link] ha valakit érdekelne.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8208) blueye válasza patomi (#8207) üzenetére


blueye
veterán

Ez nagyon jo ar, meg igy is:
"Standard Shipping (20-60 days): $10.00
Express Shipping (9-20 days): $30.00
Kinabol kuldik? AFA tapasztalatod van?

(#8209) <Adamsky> válasza Capt.Obvius (#8206) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... a Liberty 3 Pro tényleg jó választás lehet?"
Én nagyon szeretem (már a sokadik Anker / Soundcore cuccom). Alapból a hangja kicsit nyers lehet (túl sok a magas) egyeseknek, de ezen a gyári EQ-val lehet segíteni. Szóval kicsit "babrálós", mert nem "out of the box" szól szépen. Ezzel kapcsolatban felmerülhet a kérdés, hogy mi a szép / jó. Mivel ez kb. mindenkinek más, ill. a füljáratok is különbözőek ezért ez szvsz. eleve nem megúszható. Szóval van tonnányi gyári preset (amibe bele lehet nyúlni) ill. egy 8 sávos EQ.

(#8210) #68216320 válasza <Adamsky> (#8209) üzenetére


#68216320
törölt tag

És van ez is, amivel neutrális hangot lehet csinálni. [link]

(#8211) Capt.Obvius válasza <Adamsky> (#8209) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Mennyire húz magasba? Mert párom nem igazán akar foglalkozni EQ-val, neutron player és hasonlókkal. Neki Spoty és YT.

Én a fejes rendszeremen kísérleteztem, de valahogy ez az EQ-zás nem az én világom. Puritán szeretem a hangját a 660S-nek ezüst kábellel :D

(#8212) mcs válasza doddencs (#8202) üzenetére


mcs
veterán

Sony WF-C500

Azóta, hogy megírtam róla az első hozzászólást, változatlan a véleményem róla. Egyik legkiegyenlítettebb hangzású és legkényelmesebb tws füles a kategóriájában. A hangzása az applikáció EQjában is jelentős mértékben változtatható.

(#8213) <Adamsky> válasza Capt.Obvius (#8211) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mennyire húz magasba?" - szvsz. eléggé. Alapból meglehetősen "V"-s.

"Mert párom nem igazán akar foglalkozni EQ-val ... "
1× kell az ízlésének megfelelő hangzást beállítani. Utána az tárolódik a fülesben, így bármire kötve már ugyanúgy fog szólni.

Nekem spec. épp az tetszik benne, hogy kb. minden szempontból van benne tartalék. Mivel "két utas", és a dinamikus meghajtója 10,6 mm-es ezért sem a mélyektől, sem a hangerőtől nem jön zavarba.

[ Szerkesztve ]

(#8214) Capt.Obvius válasza mcs (#8212) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Mélyben milyen? Párom valamiért nagyon szereti ha van benne elég mély.

Adamsky
Magamnak lehet kipróbálom, de páromnak a Sony-ra becserélem a Soundpeatset

(#8215) patomi válasza blueye (#8208) üzenetére


patomi
őstag

Igen, Kína, de csont nélkül érkezik. 10 dolcsis szállítással kb. 2 hét volt az út.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8216) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Hasznal valaki Sennheiser Cx plus fulhallgatot? Van egy kis problèma vele, Vado uj ma vettem àt, de sztem hibàs! Szeretnèm ezt biztosra tudni mielott visszakuldom. Az a baj vele, h egyik oldal nem szol. De kiveve a tokbol a kis led se vilàgit rajta, csak a masik oldalàn!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8217) mcs válasza Capt.Obvius (#8214) üzenetére


mcs
veterán

Tiszta és lüktetős, nem telepszik rá a többi tartományra.
Ha többet is ki szeretne csikarni belőle, akkor az applikációban van Clear Bass csúszka.

(#8218) Capt.Obvius válasza mcs (#8217) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Holnap kiderül milyen :)

(#8219) RedCactus válasza Valkűr (#8216) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem lehet, hogy csak le van merülve?

(#8220) Valkűr válasza RedCactus (#8219) üzenetére


Valkűr
őstag

Fel napos toltèsen volt

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8221) RedCactus válasza Valkűr (#8220) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ok! Gondolom már végigmentél a manual-on is, megvolt a reset, párosítás, firmware frissítés, érintkezők vizsgálata. Akkor viszont szerintem visszaküldheted...

(#8222) Fall-N válasza mcs (#8212) üzenetére


Fall-N
veterán

Nézegettem az MM-ben, de végül egy saját márkás ISY IBH6500 BT lett (AptX képes fejhallgató, igen jó hangja van). Fejhallgató vezeték nélküli, úgysem volt még itthon

(#8223) Valkűr válasza RedCactus (#8221) üzenetére


Valkűr
őstag

mint irtam uj cucc mit kene vizsgaljak rajta? Nem tudom frissiteni sem resetelni mert Keri hozza a masik füles csatlakozasat. De mivel az be se kapcsol igy semmit se tudok kezdeni vele.. :) neztem videokat es vilagitani kellene a lednek de nem vilagit az egyiken.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8224) rmartin94 válasza bombibmw (#8187) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Megjött a H1 már ma, sokkal gyorsabban, mint vártam. A hangzásával kapcsolatban tényleg igazad volt, ég és föld a TWS 1 Prohoz képest, még így nem bejáratottan is. Úgyhogy én is beállok egyértelműen az ezt a fülhallgatót dícsérők táborába.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8225) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv és Boldog Ünnepeket Mindenkinek ! Szeretnék segítséget kérni. Kaptam egy TWS F9 V5.1 fülest. Na most sehogy sem sikerül úgy összepárosítani hogy egyszerre szóljon mindkettő. Amikor a telóval rákeresek kettő F9-et talál. Mindkettővel összekapcsolom de mindig csak vagy az egyik vagy a másik fele szól.. :F Nyomogattam már mindenhogy de sehogy sem akar a kettő együtt működni. Hibás lehet vagy nem kompatibilis a Samsung A52 telóval?? Laptoppal sem szól együtt , csak samsung telók vannak a családban de egyikkel sem sikerül sztereóban összehozni a füleseket... Valakinek tapasztalata vagy ötlete? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#8226) Janaboy válasza szoszo75 (#8225) üzenetére


Janaboy
veterán

Leirasat nézted?

Janaboy

(#8227) RedCactus válasza szoszo75 (#8225) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem csak az egyik oldalt kell párosítani és majd a másik oldal is ahhoz fog csatlakozni.

(#8228) szoszo75 válasza Janaboy (#8226) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Igen néztem. Semmi különlegeset nem ír. Bekapcsolod őket majd telóval aztán ennyi. De néztem már videókat is és ott minden telefonon csak egyszer jelenik meg és nem duplán.

DIGI 500 ról 1000-re

(#8229) szoszo75 válasza RedCactus (#8227) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én is így gondoltam volna de nem csatlakoznak össze. Külön-külön szól de együtt nem hajlandó működni. Meg a videókban is azt látni hogy ahogy be vannak kapcsolva a fülesek egy darabig együtt villognak majd az egyiken a világítás kialszik a másik világít tovább. Gondolom ekkor csatlakoznak. Ennél meg mindkettő kéken-pirosan folyamatosan villog egészen addig amíg a telóval külön-külön össze nem kapcsolom őket de nem szólnak együtt csak külön-külön ha nyomogatom. Egyik elhallgat és átvált a másikra. Szerintem akkor ezek hibásak..... :U :F

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#8230) bombibmw válasza rmartin94 (#8224) üzenetére


bombibmw
veterán

Na, ez gyors volt.
Jó cucc nagyon.
Bármit is hallgatok vele, egy élmény.
Használd egészséggel! :)

(#8231) <Adamsky> válasza szoszo75 (#8225) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg reset-elni.
A Google szerint...
While the headphones are charging (the white LED indicator of earbuds is on), double-press the power keys of both sides to reset the headphones. Remove both the headphones from charging case, then both headphones power on automatically and connect each other within 60 seconds.
Ha, ezután sem jó, akkor vissza kell küldeni.

(#8232) szoszo75 válasza <Adamsky> (#8231) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszi. Szerintem megy vissza.

DIGI 500 ról 1000-re

(#8233) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra vásároltam barátnőmnek egy Blitzwolf ANC3 fülhallgatót.
Nem volt még ilyen, sem hasonló fülesünk, így a töltéssel kapcsolatban lenne kérdésünk, mert sajnos erre nem tér ki a használati útmutató.
Ha tölteni kell a tokot, akkor a füleseket ki kell venni belőle, vagy maradhatnak benne? Mi lenne a jobb hosszú távon?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8234) RedCactus válasza Tosee (#8233) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem kell túlgondolni, maradhatnak benne.

(#8235) fericske


fericske
addikt

Final ZE3000 ($170) [link]

"....On the whole, the ZE3000 can bring this kind of sound with its own unit specifications. It is indeed the highest sound quality I have ever heard of true wireless headphones. It is worthy of the signature of Final. However, returning to the real wireless headset market, the ZE3000 only has good sound quality and lacks functionality, such as no wireless charging, no ANC, no wearing detection...."

[ Szerkesztve ]

(#8236) -NoVa- válasza fericske (#8235) üzenetére


-NoVa-
őstag

Highest sound quality... Pont tudok egy másik TWS-t, ami ezt állítja magáról, és hozta is a Mangird Tea + BT adapter színvonalát:
Noble Fokus Pro

A legnagyobb baja, hogy TWS-ért véges akkuélettartammal nem adok ki 300$-t, a Final értelmesebben lőtte be az árat.

(#8237) fericske válasza -NoVa- (#8236) üzenetére


fericske
addikt

A teszt írásból azért tettem be ide egy részt, mert jól összefoglalja az előnyöket és hátrányokat, illetve még, a tapasztalataim alapján a Final termékeit bátran lehet ajánlani.
Saját maguk fejlesztenek és gyártanak, nem használnak bérgyártókat, OEM cuccokat.
Sőt, az ő illesztékeiket előszeretettel használják más prémium kategóriájú márkák, mint a Dita vagy Campfire.

(#8238) -NoVa- válasza fericske (#8237) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, érdekesebbnek/reálisabb vételnek hangzik, mint a Noble.
Én kihagytam a Tanchjim Echo-t is, az is szépen hangolt darab jó áron, de még 1-2 generációig elvagyok a Samsung Buds Live-al és a Mangird Tea + FiiO LC-BT2 párossal a könnyebb vonalon. Az extrémebb BT- is tudó hordozható ifi Go Blu és ifi Gryphon mellett egy darabig nem várok közelítő minőséget TWS fronton :)


(#8239) fericske válasza -NoVa- (#8238) üzenetére


fericske
addikt

Nekem már a Lypertek Tevi hangminősége is megfelelt utcára, de a BT hatrányai, ezzel kapcsolatos vacakolások visszatereltek a vezetékeshez, ami számomra egálban van összességében praktikusság szempontjából, csak jobb hangminőséggel.
Várok, ameddig jön a BT-nél jobb vezetéknélküli technológia, ami legfőképp stabil kapcsolatot jelent, és időtállóbb energiaforrással rendelkezik.
(Ez utóbbi egyébként már vagy egy évtizede létezik, ha nem mondok keveset. A hadiipar használja, valamilyen kvarcalapú akku. Pehelykönnyű és nagyságrendekkel hosszabb töltöttségi üzemidővel és élettartammal rendelkezik, mint a konzumerben jelenlévő litiumosak, illetve teljesen fizikai formára szabható.)

[ Szerkesztve ]

(#8240) Fall-N válasza fericske (#8239) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem nagyon régóta nincs bajom a BT-vel. A 4.2 és az 5.0 is stabil eddig ahány készülékkel használtam.

Nagyon az elején a BT 1 és a 2.0, ami tudott szarakodni, azóta nem volt semmi bajom vele.

(#8241) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra meglepett a feleségem egy Jabra 85t-vel. Igazából minden tekintetben jól működik és elégedett vagyok vele, egy furcsaságot leszámítva: telefonálásnál a külső zajokat is nagyon jól hallja a másik fél, ami eléggé zavaró, pl egérgörgetést hangosabban, mint egy gagyibb plantronics headset-el. Ennek így kell működnie? Érdekes, hogy a feleségem Iphone XR-ével párosítva nincs ilyen gond, igaz ott nem is töltöttem le a Sound+ alkalmazást, csak sima BT-on keresztül használtam hanghívásra. Viszont Android-os telónál fennáll ez a probléma, Reddit-en is többen írták, ott volt aki azt javasolta, hogy a Sidetone-t (ami segít hallani a saját hangod telefonálás közben) kikapcsold ki, de nem segített, volt gyári reset is.

Amúgy a fülest bejárattam ISOTEK CD-vel, és kicsit segített is rajta, valahogy zenénél az egész jobb lett, a basszus, közép és a magas is (előtte a magas kicsit k*rta a fülem bizonyos zenéknél). ANC azt hittem annyira szűr, mint a Sony WH-1000XM3/4 fejhallgatója, hogy szinte alig hallok valamit ha nem szól semmi akkor is, de igazából elégedett vagyok, nagyon halk zenénél már nem hallom ha mellettem beszél a feleségem. Legnagyobb gyári harangokkal stabil, ráztam a fejem és nem csúszott ki, 2 óra után sem kényelmetlen, szinte alig érzem, hogy a fülemben van.

[ Szerkesztve ]

(#8242) Janaboy válasza _NCT (#8241) üzenetére


Janaboy
veterán

Melyik isoteket érdemes használni?
Ahogy látom van 2 is.

Janaboy

(#8243) <Adamsky> válasza _NCT (#8241) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nincs ilyen fülesem, szóval csak a leírtak alapján "logikázva": szedd le az Android-os telefonról az app-ot (Sound+).

Egyébként a Sidetone ki-be kapcsolása (vagy van valami csúszka, amin fokozatmentesen lehet állítani?) érződik a beszélgetés alkalmával? Amennyiben, igen, akkor a szifonnal párosítva is ugyanazt a beszélgetési "élményt" kapod (leszámítva, hogy az környezeti zajok jobban behallatszanak)? Oda szeretnék kilyukadni, hogy vajon a Sidetone funkcióhoz kell az app vagy csak annak ki-be kapcsolásához, ill. beállításához?

(#8244) _NCT válasza Janaboy (#8242) üzenetére


_NCT
őstag

Én ezt használtam.


<Adamsky> : próbáltam androidon app nélkül is, előtte kikapcsoltam sidetonet, ugyanaz. Érthetetlenül állok a dolgok előtt, egy Ipad-el is ugyanúgy beszűrődtek a zajok, igaz ott signal-t használtam hívásra, nem rendes hanghívást. Szóval eddig csak app nélküli XR-en volt jobb a minőség hívás közben. Jabra hivatalos szerint frissítsem a firmware-t (akkor is ha a legfrissebb van fent), majd nyomjak egy full reset-et és nézzem meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#8245) _NCT


_NCT
őstag

Közben beleolvastam 1-2 egyéb gyártós fórumba, Sony-kal ugyanez a helyzet (1000mx3/4), Buds 2-re és Pro-ra is hasonlóan panaszkodnak . Nem azt mondom, a hanghívás minősége nagyon jó, jobb is mint sima telefonnál (ezt tegnap is megjegyezték, hogy jobban hallják a hangom, tisztább), viszont a környezet is behallatszik erősen. Ami a másik félnek zavaró lehet, ha a mechanikus billentyűzeten éppen klattyogok. Én azt hittem, hogy az ANC úgy szűri a külső zajt, hogy azt nem csak én hallom csillapítva, hanem a másik fél is, de sajnos nem ez a helyzet.

Ezért mondjuk nem válok meg tőle, mert zenében és zajszűrésben szerintem baromi jó, persze ez szubjektív. Headset-ről keveset telefonálok,de mondjuk jó lett volna, ha egy BKV-s közlekedést megszűr.

[ Szerkesztve ]

(#8246) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Valóban nem lehet visszaküldeni a vezeték nélküli fülest ha kipróbáltam?
Gémer füles. Sztereóban nincs mikrofon. Ha van mikrofon akkor monó. Ez mindegyiknél így van?
EKSA GT1

[ Szerkesztve ]

(#8247) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok,

Vezetéshez keresnék jó hangminosegű headsetet. Jabra Talk 5öt vettem de a hangminosege az egyszeruen borzalmas, pénzkidobás volt.
Volna esetleg ajánlott model ami bevállt és kb 20-30 ezres árrlsben van maximum? A hangminőség a legfontosabb szempont.

Előre is köszi
Üdv
Breaker

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#8248) Janaboy válasza _NCT (#8244) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi, milyen hangerőn érdemes nyomni?

Janaboy

(#8249) Janaboy válasza anrab (#8246) üzenetére


Janaboy
veterán

Elvileg nem mert higiénia termék, de tehetsz egy próbát.
Meg mondjuk a fejhallgató más mint a fülhallgató.

Janaboy

(#8250) -NoVa- válasza fericske (#8239) üzenetére


-NoVa-
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.