Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Samus


Samus
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Szeretnék egy TWS fülhallgatót.

Nem sok feltétel van, márka megkötés nincs, és lehet külföld is a forrás. Ami fontos, hogy legyen AptX vagy HD kodek támogatás. SBS-es fülesem van, de néha kellemetlenül hallom, hogy nagyon gyenge a bitráta. Ha van mód rá, jó lenne, ha nem nagyon állna ki a fülből (ágyban használnám főként). Árban pedig.... jó lenne, ha beleférne 15k pénzbe. Ha van ilyen.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8452) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.
Mi a legolcsobb tws-ek amivel lehet közepes zajban telefonálni? (Én is jól hallom és engem is jól hallanak)
Zene hallgatás másodlagos lenne.

Köszönöm!

(#8453) <Adamsky> válasza Samus (#8451) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jó helyen jársz. ;)
Én egyetlen ilyen "alvós" fülest ismerek: 1MORE ComfoBuds Z
Sajna az ár nem 15k, és nincs aptX (de van AAC HD).
Amit még érdemes lenne megnézned: EarFun Free Pro 2, EarFun Free Pro és esetleg az EarFun Free Mini. Ja, a 1More-ból van még egy (one more :DDD ) - ami ugyan nem "alvós", de talán elég kicsi: 1MORE ColorBuds 2

[ Szerkesztve ]

(#8454) z123456z


z123456z
őstag

Tudja valaki, earfun oldaláról történő rendelés esetén vám/áfa hogy alakul? Egyáltalán honnan küldik, eu bázisról? A német oldaluk német raktárat is jelent vajon?

(#8455) RedCactus válasza z123456z (#8454) üzenetére


RedCactus
senior tag

Német Amazonon keresztül jött nekem legutóbb, ingyenes szállítással 3-4 nap alatt.

(#8456) z123456z válasza RedCactus (#8455) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi.

Azért a saját oldalukon olcsóbb a 30%-os kuponnal. Én várok egy fiil t1 lite-ot, de hogy mikor ér ide? Passz.

[ Szerkesztve ]

(#8457) RedCactus válasza z123456z (#8456) üzenetére


RedCactus
senior tag

Lehet, hogy félreértettél. Én is a saját oldalukról rendeltem kuponnal, mégis Amazonos csomagolásban jött.

(#8458) z123456z válasza RedCactus (#8457) üzenetére


z123456z
őstag

Valóban félreértettem. És a német oldalról rendelted, vagy a nemzetközi oldalon? Mert ugyanazok az árak, csak egyik euró, a másik dollár.

(#8459) RedCactus válasza z123456z (#8458) üzenetére


RedCactus
senior tag

Pár hónapja rendeltem, de akkor még nem volt "német oldal" csak a globál. Szerintem mindegy. Ha a német oldalon elérhető a termék, akkor biztos, hogy onnan szállítják. Én maradnék a globál oldalon, mivel nem erősségem a német nyelv. Árban ugyanott vagy.

(#8460) z123456z válasza RedCactus (#8459) üzenetére


z123456z
őstag

Ok, köszi. Még egy picit várok, de szerintem besz.ptam a kínai újévvel, innen hamarabb ideérne, és majdnem ugyan az, sőt, ez pro, az meg lite.

(#8461) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Sziasztok!

Szeretnék 20 ezer forintig fülhallgatót,ami számomra fontos lenne hogy jó mélye legyen,elektronikus zene,hiphop,de akár omegát is meghallgatok,munkahelyen használnám ahol van 1 kis zaj,ezért agybadugosba gondolkodom.Nem lenne baj ha bírná 2-3 órát töltés nélkül. Mit javasoltok?Xiaomi?Új érdekel itthonról.
Segítségeteket előre is köszönöm.

"..The music starts where the end of the words.."

(#8462) coolpet válasza RedCactus (#8449) üzenetére


coolpet
senior tag

Hát nekem amikor szállítási címet adok meg a sima Earfun air Black-re, kuponkóddal, és megadom azországot a második lapon,. ezt írja:
Sorry, This item/items is out of stocks, or couldn't ship to your country for now. No worries, we will develop our logistics worldwide in the near future. Thanks for your support and understanding.

(#8463) RedCactus válasza coolpet (#8462) üzenetére


RedCactus
senior tag

Sajnálom. Amikor linkeltem, még volt.

(#8464) coolpet válasza RedCactus (#8463) üzenetére


coolpet
senior tag

Nekem előtte is ezt írta, ezért írtam be a fórumra :)
Lehet te nem magyarországra kérted? Esetleg német oldalról rendelted volna?

A német oldalon erre a fülesre szürke a megrendelés, Amazonon lehetne rendelni, 49.99-ért + 7 Eur szállítási költség.

Azért az kicsit másabb mint a Global free shippingel és 30% Kuponkóddal.
Global (Ha lenne) 42 USD ~ 13.3K HUf
Német Earfun(Ha rendelhető lenne) 59.99 EUR ~ 21.3K Huf
Német Amazon (Szállítással) 56.7 EUR ~ 20.2K Huf

Nem mindegy :) Majd nézegetem

[ Szerkesztve ]

(#8465) z123456z válasza coolpet (#8464) üzenetére


z123456z
őstag

A német earfun is beszámítja a kupont, igazából ott csak az euró/dollár árfolyam difi van.

(#8466) z123456z válasza coolpet (#8464) üzenetére


z123456z
őstag

Hát most kíváncsiságból végigmentem a folyamaton, én hülye meg is rendeltem egy free pro-t, simán engedte. De tiszta hülye vagyok, a három füles ( Haylou Gt3, Fiil T1 Lite, Earfun Free Pro ) árából már vehettem volna egy Sennheiser CX True Wireless-t, itthoni garanciával. Na mindegy, legfeljebb eladom őket, csak gondolom az nem egyszerű, kibontva, kipróbálva meg pláne. :W

(#8467) coolpet válasza z123456z (#8466) üzenetére


coolpet
senior tag

Van amit enged, de én az Airfun Air Black-re néztem, a többi van készleten, rendelhető, és szállítják is.

Mondtam, hogy Annál a fülesnél a CÍM beírásnál közölte velem :)
A Német is beszámítaná, ha aktív lenne az a gomb amivel lehetne rendelni, de csak az Amazon.de link aktív...

(#8468) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok, kérdeznék kingston fülest használ valaki, mi a véleménye róla?

(#8469) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi vezeték nélküli fülhallgatónál szeretnék jobbat venni, ha van ilyen, max. ~15k HUF értékben. Felhasználás: zene, gaming (mikrofon nem kell).

Xiaomi mi tw earphones 2 basic

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8470) Jarod1


Jarod1
addikt

erről mi a véleményetek?

[link]

Buxton REI-TW 051 TWS

Van ezen zeneléptetés?

(#8471) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok,
Problémába futottam:
MI TWS Earbuds Basic2 fülhallgatóm van, és időnként elmegy a hang kb fél-1 mp-re. Előbb a bal oldal, rögtön utána a jobb oldali némul meg, de utána szinte azonnal visszajön a hang. Ez ismétlődik 2-3-4 percenként.
(Van "rendes" nagy bt fejhallgatóm is, az nem produkál ilyet.)
A MI fülest eddig Galaxy S10+ (A11) készülékkel tökéletesen, hiba nélkül használtam, most Galaxy S21 Ultra (A12) van, ezzel csinálja ezt.
Készülék vagy Android verzió miatt lehet?

(#8472) Batib


Batib
őstag

Sziasztok!
Lányom szülinapjára, egy sztereó BT fulest/headsetet kér.
Igények: nyakbaakasztós (nem TWS) nem kell "fülkampó", relatív hosszú akkuidő. nem fekete,
stabil kapcsolat, megfelelő hangerő, s kicsi zaj.

Ilyeneket ír nekem: úgy képzeltem, hogy reggel beakasztom a nyakamba, összekapcsolom a telóval, nap közben beszélek rajta, ha épp kell, ha nem, akkor meg várjon ott szépen ugrásra készen, aztán 8-10 órával később leakasztom a nyakamból és elmegyek aludni
Egy ilyet találtam: https://www.220volt.hu/Sennheiser+CX+150+BT+Bluetooth+fulhallgato+feher+508381
Az se lenne baj ha kissé olcsobb lenne. Vélemény?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8473) z123456z válasza Batib (#8472) üzenetére


z123456z
őstag

Nem inkább ilyen jellegűre gondolt?

A másikat nehezen tudom elképzelni, hogy ugrásra készen van, nem esik ki a nyakból, bár lehetséges, én nem próbáltam még ilyet. Az általam linkelt fajtát még szerintem LG alkotta meg, ha nem használod a végébe becsusszan a füles, és egy mágnes tartja ott. Szerintem ez nem is tud leesni. De csak találgatok.

De most, hogy nézem, ez lehet, nem is csuszan be sehova, legalábbis nem látok rajta helyet. Mondjuk Sennheiserrel mellényulni nem fogsz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8474) Batib válasza z123456z (#8473) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! Fogalmam sincs, lehet hogy ilyesmi jobb lenne. De ilyet nem láttam sehol.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8475) z123456z válasza Batib (#8474) üzenetére


z123456z
őstag

Hát, faggasd ki valahogy. Hagyd megnyitva valamelyiket, amikor biztosan meglátja, vagy ilyesmi. Ha meg úgysem meglepi, kérdezz rá.

(#8476) Batib válasza z123456z (#8475) üzenetére


Batib
őstag

Ok. Közben találtam ilyen nyakpántosat. A Skullcandy az milyen márka?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8477) z123456z válasza Batib (#8476) üzenetére


z123456z
őstag

Én nem értek a márkához, nem vagyok naprakész. A régi márkákban hiszek, de sokak véleménye szerint a feltörekvő új márkák között is vannak nagyon jók. Nekem van két ultraolcsó Haylou tws-em, szerintem simán hallgatható a kisebbik, az újabb meg jobb beszédben. Berendeltem két, számomra teljesen ismeretlen, de tesztekben jól szereplő kínai márkát, kíváncsi leszek, milyenek. Átrendezödik a világ. Szerintem nem nagyon lehet mellényulni, ha elolvasod a véleményeket.

(#8478) <Adamsky> válasza Batib (#8476) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A Skullcandy az milyen márka?" - az egy nagyon trendi, raj, cool márka. Ilyen igazi fiatalos cucc, fiatalos hangzással (nagyon "cuki" kis koponya a logója) :)

Tudom, hogy ajándék, de én a helyedben biztosra mennék. Vagyis megkérdezném, hogy ilyen merevebb pántost (ld. z123456z hsz.-ét) szeretne (szvsz. ez kényelmetlenebb, de valószínűbb nagyobb üzemidővel bír, mert több a hely az akkumulátornak) vagy inkább a lazát (mint amilyen a Sennheiser). Mindkét fajtából akad bőven. A köv. lépés a rászánt összeg belövése. ;)

Egy gyors keresés után:
Panasonic RZ-NJ320BE
1MORE E1028BT Piston Fit
Philips TAE1205BK
... a teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8479) Batib válasza <Adamsky> (#8478) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! A nagyon merevet nem akarja. A Sennheiser az asszimetrikus, kényelmetlen a tarkónál.
A Scullcandynek amit (én néztem) zűrös az USB csatija és talán tul merev.
Most két modell között vacillálok. JBL LIVE 220BT
vagy Beats flex, igaz ájfonos, de megy Androiddal is.
Az összeg? 25 a lélektani határ.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8481) Jarod1 válasza Batib (#8479) üzenetére


Jarod1
addikt

JBL ekekben az akksik hamar bexarnak a tesómnak a 2. döglött meg...

(#8482) Rigormortiis válasza Batib (#8472) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nemem egy sony wi-c 300-am (is) van, és tudom ajánlani, mert simán kijön vele 17-18 óra üzemidő, nagyon kényelmes és nem esik le a nyakamról sem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8483) <Adamsky> válasza Batib (#8479) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hi!

Miközben válaszoltál, szerkesztettem az előző hsz.-em, és beletettem pár szóba jöhető fülest. Azok közül, amiket te link-eltél, én (!) a Beats flex-et választanám. Szerintem az a "legkönnyedebb".
Egyébként - nem akarok ezzel vitát gerjeszteni, de - nem értem, hogy ezek a pántos fülesek mire jók. Szvsz. ha már vezetékmentes, akkor legyen teljesen az. Én anno a TWS-es fülesemet épp azért szerettem meg, mert sportolás közben nem verődött ide-oda a kábel, az utcán használva - főleg, ha be vagyok öltözve - nem akadt el a kábel a ruhában. A még korábbi vezetékes füleseim - amik nem szimmetrikus kábelezésűek voltak, és így a nyak mögött mentek el az egyik kábelük - pedig fejforgatás közben akadtak el (inggallér, sál, stb.).
Szóval engem sose az a kábelszakasz zavart, ami ezeknél a pántosoknál nincs, hanem pont az, ami megmaradt. Én lehet megpróbálnám lebeszélni őt az ilyen fülesről, és TWS irányba terelném. :U

(#8484) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Kórházban "elhagytam" a fülhallgatómat és szeretnék valamit a helyére. Samsung A52 mellé LG FreeTone FN4 volt, meg voltam vele elégedve. Gondolkoztam rajta hogy vegyek egy ugyanilyet vagy érdemes-e valami mást. Visszaolvastam itt a topikban de annyi féle van ezekből a kínai vackokból hogy nem tudok rajtuk eligazodni.

15-30 max amit költenék rá. Csak új, használtat nem szeretnék. Hardveraprós beszerzés is játszik.
Csak céges buszon szoktam hallgatni napi 2x1 órát heti 5 nap, ha ezidő alatt töltőre kell tenni mert nem elég a tok az nem baj.
Hangzásban hozza azt amit az LG, más elképzelésem nincs
Telefonálásra nem lesz használva
Nagyon mélyen a tudása nem érdekel (kodekek stb) spotifyról hallgatok zenét, lossless nincs a telefonon
Zajszűrés ha ebben az árban létezik akkor nincs ellenemre de nem kitétel
Formáját tekintve eddig mindig a "pálcikás" fülhallgatóim voltak, de nincs ellenemre a kis bogyó sem.

30-ért látok Galaxy Buds 2-t az most elég szimpatikus, érdemes megvenni ezekhez az igényekhez vagy maradjak az LG-nél ha elégedett voltam vele? Van-e bármi előnye ha Samsung telefon mellé veszem a Buds 2-t?

(#8485) <Adamsky> válasza estikornel (#8484) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Előre leszögezném, hogy nem ismerem egyik fülest sem, csak most gyorsban rájuk és az app-jukra néztem. Nekem az LG app-ja szimpatikusabb. Úgy tűnik jobban testreszabhatóbb mind a hangzás, mind a vezérlés. Szvsz. ha elégedett voltál vele, akkor ne válts, vagy ha mégis, akkor előbb járj utána, hogy mit tud a Samsung app-ja.

(#8486) patomi


patomi
őstag

Lypertek PurePlay Z5 Egy kis újdonság. ANC ide, vagy oda, engem nem vett meg.
Plusz szokásos Scarbir teszt is már egy napos szinte.. :D [link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8487) blueye válasza patomi (#8486) üzenetére


blueye
veterán

Engem sem az ANC teszt olvasasa utan.

(#8488) patomi válasza blueye (#8487) üzenetére


patomi
őstag

Hm. Soundfree s20 van most a Lypertektől és nagyon megkedveltem. Kényelmes és kellemes a hangja is. Szerintem a gomb is tök jó helyen van. HiBy-hez nem ér fel ugyan, de nem is volt annyi. (Már itthon is kapható a HiBy csekély 60k jmf az ára)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8489) blueye válasza patomi (#8488) üzenetére


blueye
veterán

Elobb-utobb be kell neveznem egy Lypertekre :) Vagy egy HiByre :)

(#8490) patomi válasza blueye (#8489) üzenetére


patomi
őstag

Hibyt érdemes figyelni, időnként ki lehet fogni 79 dolcsiért(+10 a fuvar) és tréfa mentesen meg is jött nekem. [link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8491) z123456z válasza patomi (#8490) üzenetére


z123456z
őstag

De hogy a fenébe lesz a 99 dollárból 60.000 forint emagnál?

(#8492) patomi válasza z123456z (#8491) üzenetére


patomi
őstag

Vám+áfa+nyereség. Gondolom ez lehet mögötte.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8493) blueye válasza z123456z (#8491) üzenetére


blueye
veterán

Ha csak az emagnal lenne ennyi...
[hiby.hu]

(#8494) z123456z


z123456z
őstag

Úgy néz ki, hogy az egy héttel később rendelt Free Pro hamarabb érkezik, mint a T1 Lite. Melyiket érdemesebb megtartani vajon, ha anc nem érdekel? Nem biztos, hogy kibontanám, amelyik nem kell, gondolom bontatlan csomagolásban könnyebb eladni. Bár az is lehet, hogy nem tudom majd legyőzni a kíváncsiságot.

(#8495) Ádám16


Ádám16
addikt

30-ig keresnék egy TWS fülest.
Leginkább house zenéket hallgatnék rajta, illetve filmnézés mellé használnám utazás közben. Szeretem a jó mély hangzást.

A márka nem számít, külföldi rendelés is játszik.
Melyik a legajánlottabb type erre a célra? :)

(#8496) kekedi válasza Ádám16 (#8495) üzenetére


kekedi
senior tag

Jó páran kérdeztünk ilyesmit(köztük én is), soha nem kapunk választ.

(#8497) Rigormortiis válasza Ádám16 (#8495) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én nagyon elégedett vagyok az 1 more comfobus pro-val, hasonló felhasználás mellett.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8498) Szabolcs22


Szabolcs22
tag

Sziasztok!
Edifier tws1 pro - ra ki milyen foam-ot használ? Comply, azt tudom. Meg van jópár Ali-n
Amazon-on stb. Inkább a mérete érdekelne, mivel hogy ennek 3mm-es a belső átmérője. (vetőcső)
Többnyire, 4-4,2-4,5mm-eseket találok. Azok vajon mennyire maradnának fent a csövön?
A complyból is magyarországon a t100-as medium, ami az olcsóbbik lenne, szinte mindenhol elfogyott vagy drágább. A t100-as vagy a tx100-as az isolation series és az isolation series plus aminek 2,9mm-es a cső mérete. Szóval akárki amit használ 3mm cső átmérőjű füleshez, az milyen foam-ot rendelt és honnan? Jó volt neki a 4-4,5mm közötti is?

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

(#8499) barack1997


barack1997
senior tag

Sziasztok

Sennheiser Momentum True Wirelless 2-re melyik Comply dugó való? Láttam hogy tobben is vettetek ilyet a fulesre és jók a tapasztalatok ezzel Sajnos nalam se tokeletes a kenyelem a gyarival, ugyhogy kiprobalnam.
Ha tudtok linket kuldeni azt megkoszonnem.

Köszi a segítséget elore is :))

(#8500) z123456z válasza Ádám16 (#8495) üzenetére


z123456z
őstag

Én két kínait várok, általánosságban jó véleménnyel vannak róluk. Mindkettőnél kiemelik a mélyeket, meglátjuk. A kettő volt ~30k. Vegyes ízlésvilágom van, többnyire techno, trance, néha becsúszik egy kis metál, rock, disco. Nincs vájt fülem, viszonylag könnyű dolguk van velem a tws gyártóknak. Most egy 5 ezer forintos Haylou GT1-et használok, nagyjából meg vagyok elégedve vele ( van basszus is ), ehhez képest várom, hogy milyenek lesznek. Azt tudom, hogy az én fülembe nem való pálcikás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.